Premie kerkenbouw: 'n netelig wetsontwerp TYPISTE - FACTURISTE Bierman's automobielbedrijf KANTOORBEDIENDE (vrl.) DAGOPLEIDING VOOR MOTORDRIJVER Rundveefokkerij is in "el Zuid-Holland gunstig Mr. Keuls ontving de P. C. Hooftprijs 1961 behanger/ STOFFEERDER timmerman hulp in de huishouding gemeente '5-gravenhage handige JONGEN Vier doen méér dan één! Chroom-Industrie Slokkermans n.y. DE 4 EXTRA VOORDELEN 1 VAN DE WEEK Avondstilte administratief medewerkster Gebr. Schouls nv Twijfel en vraagtekens Bezinningscentra vermoedelijk gewichtig strijdpunt Strijdpunt Chefarine ,4 Zwart-bonte stieren uit Leiden en omgeving Tliom Keiling mag niet in leenwenkooi Plechtigheid in Muiderslot HAALT EN ZIET, WAT DE „KEMPENAER" U BIEDT SLAGERIJ „DE KEMPENAER" 98 et. X EN KINDERKLEDING KOOPT MEN Bekendmaking LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 22 MEI 1962 (Van onze parlementaire redacteur) Hoogstwaarschijnlijk zal minister Van Aartsen, de bewindsman van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, het deze week in de Tweede Kamer niet gemakkelijk krijgen als daar het wetsontwerp „premie kerkenbouw" aan de orde komt. De voorgestelde regeling is gebaseerd op, zoals de regering zegt, de „stroomversnelling" in de kerkenbouw zoals deze in de afgelopen tijd waar te nemen was. De kerkgenootschappen kunnen deze ontwikkeling financieel niet bijhouden. Ook is er een sterke stijging van de bouwkosten opgetreden, die onder meer reeds heeft geleid tot overheidssub sidies voor een groot deel van de nieuwbouw. Eenmalige premie van 25 procent De regering wil nu een Rijksbij drage mogelijk maken die zal be staan uit een eenmalige premie van 25 procent van de wettelijke stich- tingskosten van een kerkgebouw. De wet zou tot 1971 moeten gelden. De bouw van pastorieën zou buiten deze regeling moeten blijven, maar bij nadere overweging is de regering wel bereid gebleken, de bouw van kerk torens en de aanschaffing van luid- klokken te subsidiëren. Eigenlijk dekt de titel van het wetsontwerp de inhoud niet hele maal. Immers en dit is een op merkelijk punt in het regeringsvoor stel wordt ook voor „bezinnings centra" van niet-kerkelijke levensbe schouwelijke organisaties subsi diëring mogelijk gemaakt Volledig in de wet geregeld worden deze premie verstrekkingen niet. Nadere uitwer king zal eraan worden gegeven in een algemene maatregel van bestuur. Hierover zal eerst een commissie van advies, waarin ook vertegenwoor digers van de bedoelde buitenkerke lijke organisaties zitting zullen heb ben, worden geraadpleegd. Deze „bezinningscentra" zullen vermoedelijk een gewichtig strijd punt in het Kamerdebat vormen. Sommige leden, zo is al gebleken bjj de voorbereidende behandeling van het ontwerp, hebben overwegend be zwaar tegen subsidiëring van het Humanistisch Verbond. Als de over heid Gods naam belijdt, zo oordelen zij. mag zij niet bevorderen, dat met geld uit overheidskassen een organi satie die zeer duidelijk Gods naam niet wenst te belijden wordt gesteund. De regering heeft er in middels op gewezen, dat het niet al leen Is te doen om het Humanistisch Verbond, maar om alle niet-kerke lijke genootschappen op geestelijke grondslag. De mogelijkheid bestaa t, dat in het Kamerdebat nog zal worden geïnfor meerd naar de positie van de aan hangers van Lou, loges van vrijmet selaren, theosofen en antroposofen. Het wetsontwerp heeft nog op an dere punten aanleiding gegeven tot twijfel en vraagtekens. Sommigen vrezen een „verstrengeling" van kerk en staat. Zo hebben vroeger bijvoor beeld de Geref. Kerken, op princi piële gronden, geweigerd een bijdrage van de staat te aanvaarden. Tegen deze bedenkingen voert de regering aan, dat de vrijheid en zelfstandig heid van de kerken geheel intact blijft. Volgens haar hoefi geen vrees te bestaan voor overheidsinmenging in de inwendige aangelegenheden van kerkgenootschappen en andere organisaties op geestelijk gebied, die volledige vrijheid behouden om zelf de aard, de omvang en de inrichting van de te stichten gebouwen te be palen. Bovendien zal immers het grootste deel van de bouwkosten door de betrokkenen toch zelf moeten worden gedragen. Enkele Kamerleden zullen aan het wetsontwerp alleen willen meewer ken op voorwaarde, dat de evangelie verkondiging geheel in overeenstem ming is met de Heilige Schrift. Vol gens de regering zou het echter in strijd zijn met de in de grondwet verankerde godsdienstvrijheid wan neer voor subsidieverlening een der gelijke voorwaarde zou worden ge steld, nog afgezien van de vraag wie zou moeten uitmaken of deze over eenstemming geheel aanwezig is. De een voor de ander Er is nog een bezwaar tegen het wetsontwerp gerezen: Nederlanders die niet tot een kerkgenootschap be horen zouden op die manier via be lastingheffing worden gedwongen bij te dragen in de kosten van kerk bouw. Ja, zegt de regering, maar deze grief zou ook tegen veel andere sub sidiemaatregelen kunnen worden in gebracht. De besteding van de belas tingmiddelen kan nooit in alle op zichten gelijk ten goede komen aan elke Nederlandse burger of afzonder lijke groep. Het is voor de overheid niet mogelijk zich te onthouden van elke subsidiemaatregel, die door de ene groep zou kunnen worden uitge legd als steun aan de andere. Bij alle kritiek, die tegen het voor stel te berde is gebracht, zijn ook positieve geluiden te horen. Bijdra gen worden gewenst geacht mede omdat door de sterk gestegen belas tingdruk verhoudingsgewijs de mid delen uit particuliere bron ten behoe ve van de kerken bij vee! bevolkings groepen gevoelig zijn verminderd. Als voordeel van een rijksbijdrage wordt ook beschouwd, dat een einde komt aan de huidige toestand waar in van gemeente tot gemeente ande re subsidiemethoden worden gevolgd. Bij haar voorstellen is de regering uitgegaan van een rapport dat in 1957 door een commissie onder voor zitterschap van mr. E. Sassen is uit gebracht. De noodzaak om op zo kort mogelijke termijn de vele nieuwe uit breidingen van steden en dorpen te voorzien van nieuwe kerkgebouwen, maakt, zo zegt zij, overheidssteun dringend gewenst. Op enkele punten heeft de rege ring een andere mening dan de com missie-Sassen, zo wat betreft de sub sidiëring van pastoriën en de moge lijkheid van aanvullende bijdragen van de zijde van provincies en ge meenten. Dit laatste acht de regering bezwaarlijk, omdat hierdoor de ge lijkheid van behandeling in gevaar zou kunnen komen. Alpenvereniging: PRINS BERNHARD BESCHERMHEER De voorzitter van de Kon. Ned. Alpenvereniging, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, heeft op een bijeenkomst ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van deze vereniging meegedeeld, dat Prins Bernhard het beschermheer schap heeft aanvaard. Aan de jubi leumviering namen ongeveer 170 le den deel, alsmede afgevaardigden van de Britse, Zwitserse, Oostenrijk se, Duitse, Belgische en Luxemburgse alpenclubs. Aan ir. P. F. S. Otten werd, wegens zijn verdiensten voor de jongeren (40 jaar geleden richtte hij de eerste Delftse studenten-alpenclub op), het erelidmaatschap aangeboden. Voorts ontving het bestuur o.m. van dr. J. J. Dozy het in een zinken trom meltje verpakte reisverhaal van de expeditie, in 1936 onder leiding van dr. Colijn uitgevoerd, naar de Cars- tensztoppen op Nieuw-Guinea. Dit trommeltje werd verleden jaar door een Duitse expeditie aan de voet van de Carstenszgletsjer teruggevon den. De gezamenlijke studentenalpen clubs boden aan de vereniging een instructieve film van „Klautertoeren" in de Maasrotsen aan. De reünie werd besloten met een studentenfeest waar de 72-jarige mr. Somervell een causerie hield over zijn expeditie naar de Mount Everest in 1922 en in 1924. De buitenlandse gasten hebben ook nog een excursie gemaakt naar Zuid- Oost-Flevoland en naar het natio nale park „De Hooge Veluwe". De vereniging telt thans 1.200 leden, o.w. de Prinsessen Beatrix en Irene, be nevens ruim 300 studenten leden aan de verschillende universiteiten en ho gescholen. Advertentie Vier middelen In één labiet werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I De vier middelen, verenigd in Che- farine „4", helpen elkaar en werken daardoor bijzonder weldadig tegen pijn en griep. Eén der middelen zorgt ervoor dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. WH! Glazen buitje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten f 3,60 Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Benoemd tot pastoraal medewerker te Rotterdam-Charlois wijkgemeente „Carnisse") G. H. Hermann, theol. kand. te Rotterdam. GEREF. KERKEN' Beroepen te Dronrljp C. van der Woude, kand. te Kampen te Har- degarijp J. Winter te Jutrijp-Hommerts - te Appingedam (vac. H. Pestman) L. J. Wolthuis te Oosterend (Fr.) te Rhoon A. Griffioen te Ens (N.O.P.) te Emmeloord (N.O.P.) L. W. Muns te Utrecht-Zuid te Bennebroek J. D. A. de Zwart. kand. te Zuidlaren, te Hardegarijp J. Winter te Jutrijp- Hommerts. Aangenomen naar Vinkeveen G. van der Maaten, kand. te Elburg, die be dankte voor Edam, Een Goënga, Olde- boorn, Suawoude. Vianen en Zuid- wolde (Dr.). CIIR. GEREF. KERKEN Beroepen te 's-Gravenhage-Rijswijk H. W. Eerland te Amersfoort. Bedankt voor Zutphen J. M. Visser te Dokkum. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Middelburg A. Ver- gunst te Rotterdam-Centrum. België won internationale bijbelquiz Twee Antwerpse kinderen, Sara Kaminski en Freddie Leyser, hebben de internationale bijbelquiz gewon nen, die daar het joods nationaal fonds in Krasnapolsky in Amsterdam is gehouden. Het Belgische tweetal had al na de eerste serie van negen vragen een behoorlijke voorsprong op de andere deelnemende landen. De eindstand werd 1. België, 2. Frank rijk, 3. Groot Brittannië, 4. Zwitser land, 5. Nederland, 6. Zweden en 7 Denemarken. Aan deze bijbelquiz werd deelge nomen door jongelui van 10 tot 14 jaar. De vragen sloegen op het oude testament, het joodse leven en de kennis van Israël. Lidmaat van twee kerken Van Ned. Herv. en Geref. Kerk In Maastricht heeft zich iets nieuw voorgedaan. Enkele weken geleden stond er in het „Gemeente Nieuws": „toegelaten als lidmaat van de N.H. Kerk, met behoud van het lidmaat schap van de Gereformeerde Kerk" en daarna volgden de namen van drie broeders. Dat betekent dus dat de drie broeders lid zijn van twee kerken en dat betekent tevens een novum in den lande. Op het eerste gezicht zou men geneigd zijn om te zeggen, dat dit een onmogelijkheid is en u kunt er van overtuigd zijn, dat de kerkeraad zeer uitvoerig met deze zaak bezig is geweest. De kerkorde geeft namelijk geen uitsluitsel, want de mogelijkheid van een dubbel lid maatschap wordt daarin noch mo gelijk gemaakt, noch verworpen. Waarschijnlijk om de simpele reden, dat aan deze mogelijkheid nooit werd gedacht. Op grond van de kerkorde meende de kerkeraad het verzoek van de betreffende broeders dan ook niet te kunnen weigeren. Daarnaast, en dat is het belangrijkste stelde de kerkeraad zich op de hoogte van de beweegredenen van het verzoek en hij kwam daarbij onder de in druk van het verlangen naar eenheid, dat aan het verzoek ten grondslag bleek te liggen. Na vele besprekingen met de betreffende heren en ook met de kerkeraad van de Geref. Kerk, besloot de kerkeraad tenslotte om aan het verzoek te voldoen. Het valt te verwachten dat over deze aange legenheid nog wel het een en an der zal worden gezegd en geschreven en misschien zullen zich ook nog wel moeilijkheden voordoen. Vast staat echter dat de kerkeraad van harte achter zfjn besluit staat en bereid is om de stap van de drie broeders naar beste weten te verdedigen. Tekort aan 5000 priesters Meer dan vierhonderd afge vaardigden uit een dertigtal landen komen momenteel te Rome bijeen voor het eerste internationale con gres voor de kerkelijke roepingen aan de voorbereiding waarvan twee jaar lang is gewerkt. Op dit congres zal men maatrege len bestuderen ten aanzien van het gebrek aan priesters in de gehele we reld. De conclusies zullen ter kennis van een der commissies ter voorbe reiding van het algemene concilie in oktober a.s. worden gebracht. Een twaalfhonderd bisschoppen en leiders van instellingen hebben vragenlijsten ten behoeve van het congres ingevuld. Hieruit zou blijken, dat het tekort aan priesters zich in het bijzonder in Europa doet gevoe len. Er zouden vijfduizend priesters bij moeten komen om er gemiddeld een per duizend gelovigen beschik baar te hebben. Een toenemend aan tal seminaristen laat de priesterstu die varen. Een veldwinnende ma terialistische levensopvatting wordt hiervoor verantwoordelijk geacht. Mis voor jazz en koor Niet alleen in protestantse krin gen worden pogingen gedaan om ook de moderne muziek in de eredienst te bezigen. Uit Neurenberg wordt gemeld, dat een 35-jarige Silezische componist Paul Heinersdorff daar 'n plechtige mis voor jazz en koor heeft gecomponeerd. Hij gebruikte daarbij orgel, slagwerk, fagot, trompet, ba zuinen, saxofoon en harp en had de bedoeling te bewijzen, dat de jazzmu ziek ook goed te gebruiken is voor re ligieuze doeleinden. (Van een deskundige medewerker) Na de diverse rundvee (stieren (keu ringen is het toch ook interessant iets te vernemen over de fokkerij in onze provincie en met name in onze omgeving. Het jaarboek 1960 over de rund veefokkerij in Zuid-Holland geeft daaromtrent verschillende in teressante momenten. In het jaarverslag van de Prov. bond van fokverenigingen wordt o.a. gememoreerd het opmerkelijke suc ces dat de Mr. Dr. W. v. d. Bergh Stichting te Noordwijk op de provin ciale zwart-bonten-fokveedag behaal de: het kampioenschap, vier 1 A prij zen, één 1 D prijs alsmede de prijs voor de beste groep eigengefokte vol bloeden van alle categorieën; een fraai succes voor bedrijfsleider Bos nia! Het exterieur van het Zuidhol landse zwartbonte rundvee kan nog wel wat verbeterd worden, zoals te concluderen valt uit de N.R.S.-ten- toonstelling en ook uit de export van stamboekvee. Uit de produktie, vooral met de melkhoeveelheid, neemt Zuid-Holland een gunstige plaats in in de rij der gewesten. De stierenstapel in onze provincie, met name de k.i. stieren, doet t.a.v. de rundveeverbetering veel goeds verwachten. Maar de beste stier van exterieur is niet altijd een goede fok stier. Bloedopbouw van stier en koei en spreekt in dezen mee! In dit verband is het interessant te weten welke resultaten de keurin- gexi op afstammelingen van de va- derdieren hebben opgeleverd. Een eerste ilA of 1 B) premie is blijk baar geen enkele Zuidhollandse stier waard bevonden. Twee kregen een 2 A premie en wel de in 1949 ge boren Scout 31917 S van de k.i. ver. „De Horizon" te Zoetermeer en de in 1951 geboren Pietje Paul Sikkema 35618 S van de k.i. ver. „Gouda en Omstreken", beide, evenals de later te noemen stieren, gefokt in Fries land. Scout, kleinzoon van de preferente Jan en van twee preferente groot moeders. heeft de melkrijkheid van vaders moeder blijkbaar aan zijn dochters meegegeven, zodat de dag- produktie van deze dochters (één jaargang in Zuid-Holand), niet te genstaande het vetgehalte een gerin ge daling vertoont, ruim 10% hoger is dan van de moeders. P. P. Sikkema heeft over meerdere jaargangen de melkhoeveelheid be hoorlijk cn het vetgehalte iets ver hoogd zodat de dochters een hogere dagproduktie hebben dan de moe ders. variërend van 3 tot 14%. Eén stier (Hoornaar) kreeg een 2 B premie; drie kregen een 3A premie en aan acht vaderdieren werd een 3 B premie toegekend. Bij deze laat- sten waren twee van .Vita Nova", n.l. de in 1950 geboren Wetsens Teatske's Adema 37986 S. R P. en de in 1955 geboren Linse 42596 R.P.S. W. T. Adema. kleinzoon van de le klas preferente Anna's Adema (le kl. in Twenthe) heeft in twee jaargangen dochters zowel de melkhoeveelheid als het vetgehalte verhoogd (pl.m. 8 k 10%)Linse heeft bij een jaargang Thom Keiling, die gistermiddag toch van plan was met leeuwen in het. Circus Boltini te Haarlem te oefenen in verband met de binnen kort te houden voorstelling van radio- en televisie-artiesten in Am sterdam, heeft hiervan moeten af zien. De hoofdcommissaris van poli tie te Haarlem, de heer A. L. de Boer, heeft het hem verboden. Zoals gemeld, is zaterdagavond het zangeresje Ria Kuyken door een beer aangevallen Daarna zou Kel- ling met leeuwen gaan oefenen, maar dit is niet doorgegaan. Toen Thom Kelling gistermiddag in het circus te Haarlem verscheen, werd hem namens de hoofdcommis saris meegedeeld, dat er geen toe stemming werd verleend om met leeuwen te oefenen. dochters (16 stuks) door meer melk een produktieverhoging van pl.m. 16% te zien gegeven. Ook twee van „Gouda en O", kre gen een 3 B premie, n.l. de in 1954 geboren Haskera Xerxes 39618 R.P.S. en de in 1951 geboren Gepke's Zyi- stra 2 35617 R.P.S. H. Xerxes, kleinzoon van vier pre ferente grootouders (Rudolf Jan en Diamant) heeft bij één jaargang dochters het vetgehalte verhoogd doch de melkhoeveelheid verlaagd, zodat de dagproduktie ongeveer gelyk bleef aan die der moeders. Gepke's Zylstra heeft zowel de melkhoeveel heid als het vetgehalte iets verbeterd, hetgeen echter pas op latere leeftijd goed tot uiting komt (nut tot 10%). Een 4 A premie kreeg o.a. de in 1953 geboren Felsum IJtje's Atleet 37838 R.P.S.. een premie o.a. de in 1955 (in Drenthe) geboren Waldo 41687 R.P.S. beide van Gouda. De eerste is een zoon van de preferente Roosje's Atleet, de tweede van de preferente Bernard-Anna's Adema. Hun invloed t.a.v. exterieur en pro duktie is redelijk. Niet geprimeerd werden twee stie ren van „Vita Nova": de in 1953 ge boren. best gebouwde Peanster Edu- ard 39460 R.P.S. (wel goede melkhoe veelheid. het vetgehalte iets verlaagd en bij de dochters nogal gemis aan „klasse") en de in 1956 geboren Ceres 41912 R.P.S., gefokt in Hoornaar: wel bevredigende produkte doch niet voldoende type en adel. De Noordhollandse Ruyter Adema 21-41147 R.P.S. (twee preferente grootvaders) van Gouda e.o. kreeg ook geen premie: zijn dochters heb ben over het geheel te weinig „type". Waarde f 350.000 (Van onze correspondent) De Venlose politie heeft gis teravond bekendgemaakt, dat in de nacht van zaterdag op zon dag in Venlo een Duitse vracht auto met aanhangwagen is ont vreemd. De waarde van deze combinatie bedraagt f. 80.000. Hierbij komt nog de zeer kost bare lading, die een waarde vertegenwoordigt van 350.000 gulden. Deze bestond voorna melijk uit 17.000 kg kobalt- metaal, geborgen in 170 vaten. De vrachtwagencombinatie stond op een onbewaakt parkeerterrein in de buurt van een der grensovergan gen te Venlo. Auto en lading zjjn verzekerd tegen diefstal. De chauffeur heeft nog slechts de beschikking over de bij de auto en lading behorende papieren. Hef staat welhaast vast, dat de dief «dieven) met de gestolen combinatie naar Duitsland is (zijn) ontkomen. Het gestolen kobaltmetaal was be stemd om een zeker soort metaal te harden en te verbeteren. De dief moet terdege op de hoogte zijn ge weest van de soort en de waarde van zijn buit. Zowel de Nederlandse als de Duit se politie speuren intensief naar de dader (s) van deze opzienbarende diefstal. Naar wy nader vernemen is de ge stolen Duitse vrachtwagencombinatie teruggevonden tussen Valkenswaard en Leende in Brabant, de 17.697 kilo gram zware lading met een waarde van f. 350.000.is verdwenen. In "verband hiermee wordt aan alle (grensposten een verscherpte waak zaamheid betracht. Men neemt aan. dat het kobalt metaal gesmokkeld wordt c.q. ge smokkeld is naar het buitenland. (Van onze correspondent) De dichter-advocaat mr. Henricus W. J. M. Keuls uit Amster dam (voor zijn vrienden Hans, evenals zijn letterkundige zoon), zaterdag 79 jaar geworden, heeft gistermiddag in het Muiderslot, terwijl zich boven het kasteel een hevig onweer ontlaadde, de Staatsprijs voor Letterkunde (P. C. Hooftprijs) 1961 ontvangen uit handen van Staatssecretaris mr. Y. Scholten van het ministerie van O. K. en W. Deze zeide, dat hef rapport van de jury. onder voorzitterschap van dr. Victor E. van Vriesland, hem bijna genoopt had om de prijs maar meteen naar de dichter te brengen. ,,Maar wij hebben een traditie dat in dit slot te doen" en daar van wilde hij niet afwijken. Het juryrapport vermeldde, dat mr. Keuls in een tijdsverloop van bijna 40 jaar zich binnen de grenzen van een voorname traditie ontwikkeld had tot een modern dichter. „Steeds bewoog hij zich", aldus het rapport, „tussen wanhoop en vervulling, ma terie en geest, afgrond en sterren, werkelijkheid en droom. En voorts getuigen zijn vertalingen (Dante, Shakespeare, Pirandello) van een voortreffelijke taalbeheersing". Mr. Schol ten vond het verschijn sel „advocaat-dichter" niet zo vreemd, want in Frankrijk ziet men deze combinatie zo vaak, dat men zich afvraagt hoe een goed advocaat te kunnen zyn zonder dichterschap en andersom. Juryvoorzitter Van Vriesland vergeleek Keuls oeuvre met een grisaille, met weinig kleurverschil maar sterk genuanceerd. Met zachte stem „ik voel de jaren langzamer hand wel in myn vermoeidheid en mijn geheugenvermogens" dankte de bekroonde voor de prys. Hy ver telde hoe hij als enige het rondeel had geschreven, een oude versvorm, waartoe hij zich na 1940 erg aan getrokken had gevoeld. „Ik kan niet veel meer zeggen ten aanzien van de toekomst, maar in het najaar wil ik nog een bundel verzen doen verschijnen". Mede op verzoek van de winnaar werd de plechtigheid afgewisseld met zang. Daartoe had O.K. en W. de joods-Amerikaanse Marilyn Tyler, begeleid door Felix de Nobel, uitgeno digd. Het gezelschap, o.w. Dubois, Donkersloot, Emmy van Lockhorst, Teun de Vries en Bert Voeten, was zeer onder de indruk van deze kun- stenaresse. Victor van Vriesland bood haar zelf tijdens de cocktail-party daarna enkele dichtregels aan. Donderdag vonnis over SALAN (Van onze Parijse correspondent) Het proces van ex-generaal Raoul Salan is gisteren voor één dag on derbroken op verzoek van de verde diging, die de complete stenografi sche verslagen der getuigenisverho- ren nog eens door wil lezen alvorens morgen de pleidooien een aanvang zullen nemen. Het vonnis zal door die onderbreking hoogstwaarschijn lijk niet voor donderdag kunnen worden uitgesproken. (Voor een analyse van de persoon van de beklaagde zie men het arti kel van onze Parijse correspondent, elders in dit nummer). vraagt voor haar kantoor een Sollicitaties te richten aan ons adres: ffcOOSEVELTSTRAAT 8 - LEIDEN - TELEFOON 34416 2.25 2.60 500 gram RIBLAPPEN 500 gram gemeste KALFSLAPPEN 3 SLAVINKEN of 2 TARTAARS of 3 HAMBURGERS WEEKRECLAME 100 gram Argentijns CORNED BEEF 100 gram BERLINER L. KIKKERT TEL. 50418 - DE KEMPENAERSTR. 87 - OEGSTGEEST SAMEN 96 Ct. Yraagt voor spoedige indiensttreding: Aan prima kracht wordt een goed salaris geboden. Prettige werkkring met afwisselend werk. /Schriftelijke sollicitaties met vermelding van leeftijd, 'bpleidi"" te richten aan: C?TTVT(-«.r,T CC T PTTtrM No Iron \struktuur dress- V Vele ^>^aessins. 4 t/m 13 ir 3.95-5.95 Praktische 100»/# katoenen \meisjes- A tino. /f? Div- kleuren. 3 t/m 13 jr 2.50-3.75 DR1-SÏL 4 gabardine S\^9.75-18.75 NATUURLIJK. BABY- KLEUTEI BIJ C&A Gevraagd WONINGINRICHTING M. W. F. DE BOLSTER Salomonsteeg 1 - Leiden Telefoon 20003. Art. 20 Wederopbouwwet Het hoofd van het gemeente bestuur van ZOETER- WOUDE bx*engt ter kennis van belanghebbenden, dat op de secretarie der gemeente vanaf 23 mei 1962 tot 5 juni 1962 ter inzage is nederge- legd een plan voor de bouw van een caravan-stallings- bedryf op het perceel grond sectie E ru\ 762, gelegen nabij de Meerburgerwatering en Mienlng, in afwijking van het door de raad vastgestelde uit breidingsplan „Westeinde". Bezwaren tegen het verlenen van een bouwvergunning voor dit bouwplan moeten schrif telijk by het Gemeentebestuur worden ingediend, vóór 9 Juni 1962. Zoeterwoude, 22 mei 1962. Het hoofd van het gemeentebestuur van Zoeterwoude, Iedere woensdagavond van 7.308 uur in de PIETERSKERK, een ogenblik van stilte en inkeer midden in de week. Bij de afdeling RADIOLOGIE van het ACADE MISCH ZIEKENHUIS te LEIDEN bestaat gele genheid tot plaatsing van een voor het ontvangen van patiënten en medische administratie. Verlangd wordt diploma m.u.l.o. en typen. Salaris, afhankelijk van ervaiing, oplopend tot f 407.62 bruto per maand, eventueel te verhogen met f 17,40 huurcompensatie. Vijfdaagse werkweek. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd van de afdeling Personeelszaken van het Academisch Ziekenhuis. GEVRAAGD: Bekend met werkzaamheden in aannemersbedrijf wegen bouw. AANNEMERSBEDRIJF Kanaalweg 171177, LEIDEN. Telefoon 0 1710—20848. GEVRAAGD voor direct nette by klein gezin. Gunstige condities. Leeftijd 20 tot 40 jaar. Bellen van 9—12 uur en van 1922 uur. Ook zondag. Aan de VISSERIICHOOL te SCHEVENINGEN vangt in september a.s. een dagopleiding voor de diploma's motordrijver kleine handelsvaart en motordrijver zeevisvaart aan. De opleidingsduur bedraagt 6 maanden. Kandidaten moeten de leeftijd van 15 jaar en 6 maanden hebben bereikt en met goed gevolg de lagere school hebben doorlopen. Het is wenselijk, dat zij vooraf ogen en oren laten keuren. Aanmelding dagelijks aan de school, Vissershaven- wfr 56. HM. 55.71.31). Wij vragen voor onze keuken Keukenervaring niet vereist. Leeftijd 17—20 jaar. BLOM'S SNACKBAR Steenstraat 33. Bij vonnis van de Arrondis sementsrechtbank te 's-Gra- venhage van 17 mei 1962 is in staat van faillissement ver klaard J. VAN SPRANG, groentehandelaar, wonende te Alphen aan den Ryn, Naere- boutstraat no 23, met benoe ming tot rechter-commissoris van mej. mr. A. A. L. Min- kenhof, rechter in voormelde rechtbank en van ondergete kende tot curatrice. Mr. P. Koningsveld-Beets, curatrice. Leiden, Turfmarkt 8. Tcrief ..SLEUTELT 'ES" 1—20 woorden f 1.25 l30 woorden f 2.— een woord hoogstens 12 let ters) Bewijsnummer fOlO extra "oezending nummer- brieven f0.20 mee: „Sleuteltjes" worden behou dens gebrek aan plaatsruimte

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9