s ca|ex Vertragingen, vrouwen, Cadillacs winkelmeisje Genootschap ,Oud-Noordwijk start met aktiviteiten n Honderdjarige Roode Kruis mikt op één miljoen leden Bijrijder gevraagd Öiioa Beroep op bevolking om medewerking Nationaal en internationaal eeuwfeest Spoorkaartje mag duurder Prof. Parkinson weet er alles van: PHILIPS T.V. EN EUROLECTRA ITALIAANS VERMOUTH Knegtel A. allround magazijnbediende B. aank. magazijnbediende RIJWIELHERSTELLER BROMFIETSMONTEUR MERCEDES 180D Marks' Coiffure s - Leidschendam LEERLING-KAPSTERS woon- winkelhuis HEEMSKERK'S AUTOMOBIELEN ode LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 18 MEI 1962 „In de snelle uitbreiding van het lieuwe Noordwijk, dreigt het oude (oordwij 1c verloren te gaan. Dat doet jns iets en ergens moeten we het te genhouden en ontrukken aan de ver getelheid, hoewel praktisch iedereen 2441 [ebaat is by de ontwikkeling van Noordwijk. Het genootschap moet een ündatie worden van een groot aan- Noordwijkers, het wil iets laten :n van het wezen van verleden, he in en toekomst van ons dorp Dit zei dokter J. van Nes in een nlvol betoog, gehouden op de eer vergadering van het jonge ge- otsehap „Oud-Noordwyk", waarin J onder meer de geboorte van het ^nootschap schetste uit de eind vo lg jaar door de A.F.V.N. gehouden fototentoonstelling „Noordw-tJk rond In recordtempo werden door de le ien. willekeurig door het oprichtings- .mité uit de dorpsgemeenschap ge- ;ozen, de statuten en het huishou- jljjk reglement goedgekeurd een de- initief bestuur gekozen en de eerste 'erkzaamheden van het G.O.N. uit- jstippeld. Tydens deze eerste vergadering in „Porque" werd dr. J. van Nes lot voorzitter gekozen, het secreta riaat zal worden waargenomen door de initiatiefnemers de heren K. A. Kok en A. van Duijn, mevr. H. J. Tappenbeck-Meijlink en C. van Vliet verden tot bestuursleden benoemd, ivenals mej. M. de Haas en de heer j. K. de Vries. Notaris S. Pasma bieek bereid voorlopig het financiële beheer van het genootschap te ver- lorgen. Het lidmaatschap staat open voor glle Noordwykers van 18 jaar en ouder, tegen een contributie van (5 per jaar. Degenen, die het ge nootschap financieel willen steunen betalen eveneens minstens f 5 per jaar, hoewel aan dit bedrag uiter aard geen maximum is verbonden. Leden zullen in de nabije toekomst bepaalde faciliteiten genieten bij hun bezoek aan het museum en tydens de andere activiteiten van het genoot- ichap. Zy zullen kunnen kiezen uit verschillende werkgroepen: a. Histo rie van de dorpen Noordwijk-Binnen. Noordwijk aan Zee en naaste omge ving: b. Visserijgeschiedenis en of moderne visserij; c. Klederdrachten; d. Dialect: e. Bijnamen: f. Fotogra fie; g. Inrichting Oudheidskamer: h. Administratie van het genootschap en i. Land- en Tuinbouw enz. in en rond Noordwijk. Voorts zal het genootschap pogin- ren aanwenden om het vervolg van „Noordwijk in de loop der eeuwen", dat circa 1928 eindigt, geschreven te krijgen. Na de pauze kwamen de eerste werkzaamheden van het genootschap ter sprake. De heer N. van Beelen uit Vlaardingen het verzoek int- vangen een Noordwijkse delegatie in klederdracht te verzorgen voor Vlag getjesdag. Mannenkostuums („zon dags pak") bleken evenwel bijzonder schaars, zodat deze geheel nieuw ge maakt zullen moeten worden, maar daarvoor is de tijd te kort. Er zyn nog meer plannen, waarover op korte termijn nog mededelingen zullen vol gen. Het is overigens merkwaardig, dat Vlaardingen, Katwijk en Noordwijk vrijwel op hetzelfde moment bezig zyn het verleden vast te leggen. Op 14 mei Jl. werd nl. het genootschap „Oud-Katwijk" opgericht, op 15 mei volgde Noordwijk en half juli hoopt men te Vlaardingen het „Nationaal Visserijmuseum" te openen. Het ligt in de bedoeling van het G.O.N. in de toekomst goede relaties met Katwijk en Vlaardingen te on derhouden. zoals wederzijdse hulp bij tentoonstellingen en het Inrichten van een Oudheidskamer. Verder deed de vergadering een dringend beroep op de Noordwykse bevolking om het Genootschap „Oud- N oord wijk" met raad en daad en vooral ook met geldelijke bydragen te steunen. Ook rekent men op bij stand van het gemeentebestuur. Het casco is te water, maar nu moet het schip nog worden afgebouwd! Congres der magiërs re Leeuwarden De Friese hoofdstad zal drie dagen in het centrum van de internationale belangstelling komen te staan. Goo chelaars uit Engeland, Duitsland, België en Nederland zullen er vrijdag 25. zaterdag 26 en zondag 27 mei hun intrek nemen als gasten van de ring Friesland van de Nederlandse Magi sche Unie. die dit jaar in het hoge noorden het nationale kampioen schap organiseert. Drie dagen zal Leeuwarden de resi dentie zijn van het puik van zwarte constenaers" en het bereidt, zich op dit nationale congres .Jnet interna tionaal karakter" magistraal voor. De meervoudige kampioen Fred Kaps zal aan het driedaagse magiër- festijn niet deelnemen. Daarmee zijn de kansen voor het nationale kam pioenschap duidelijk verschoven. Gisteren is de dubbele sluis I Limburg officiéél in gebruik ge- I stuurman voer deze aak in de in het Julianakanaal bij Born in steld. Met minister Korthals als sluis een lint door. Groot misnoegen onder Schotse vissers over 12-mijls grens De laatste tijd is de kwestie van 12-mijls grens In Engeland en vooral in Schotland bijzonder ln het middelpunt van de belangstelling komen te staan. Het is zelfs zo ver gekomen dat 6000 Schotse vissers bij de regering een petitionnement heb ben ingediend ter bescherming van hun belangen. In dit petitionnement wordt onder meer verzocht, dat inmiddellyk wordt verboden voor 'buitenlandse treilers om in de Moray Firth en andere be paalde Schotse wateren te vissen. Verder om de 3-myls grens uit te breiden tot 6—12 mijl en deze grens ook toe te passen voor de wateren rond de Orkney- en Shetland-eilan- den en tenslotte om Ierse schepen als buitenlandse schepen te beschou wen Deze 6000 vissers behoren tot de be. manningen van 120° schepen, welke zyn aangesloten bij de 5 verenigingen van reders van haring- en treilsche- pen Wat de Ieren aangaat."zo werd gezegd, is het voor de Engelsen ook verboden in de Ierse wateren (Dun- moi ei te vissen. Dat andere landen zoals IJsland, Faroër en Noorwegen ook hun visse- rijgrenzen heoben vergroot tot 12 mijl en de buitenlanders in de Schotse wateren op een afstand "van 3 mijl kunnen blijven vissen, heeft zoals te begrijpen bij de Schotse vissers groot misnoegen gewekt. Verminderde aanvoer van vis in Engeland De aanvoer van vis In Engeland ls de laatste tyd aan het teruglopen, zo lazen wij ln het Engelse tijdschrift Fishing News. Zo werd in de maand februari in Engeland en Wales door Engelse schepen een hoeveelheid van 643.987 cwt (1 cwt 50.8 kg) ter waarde van 2 2.378.609 aangevoerd. In februari 1961 waren de aanvoeren 50000 cwt meer en lagen de besom mingen meer dan 2 200.000 hoger. Zo was de aanvoer van haring en makreel, schelivs en schol lager dan vorig jaar februari. De aanvoer van kabeljauw laz hoger dan vod? jaar. Dit is vooral te wijten aan de aan voer van IJslandse kabeljauw. Deze was bijna het dubbele van vorig jaar. Ditzelfde gold ook voor de IJslandse «chelvis. De aanvoer door buitenlandse vis sersschepen en de import van vracht schepen bedroegen in de eerste twee maande nvan 1962 in totaal 644.287 cwt voor 3.311.103. Dit cijfer is ho ger dan de aanvoer van Engelse vis- sersvaortuigen in de maand februari. Gedurende dp maand februari was de invoer 292.093 cwt ter waarde van 1.388.153. Uit deze gegevens zien wij dus dat de visvoorziening in Enge land erg afhankelijk is van buiten landse importen (o.a .uit Nederland) (Van onze Haagse correspondent) Eén miljoen leden en een op brengst van de jaarlijkse campagne van f 2 miljoen. Dat is, waar het Nederlandsche Roode Kruis voor het jubileumjaar 1967 op mikt. Het bereiken van deze twee doelen beschouwt het Roode Kruis als de mooiste geschenken voor het honderdjarig bestaan. De viering hiervan is nog niet aan de orde, wel die van hel Internatio nale Roode Kruis, dat volgend jaar een eeuw oud is. Die viering is na melijk vastgesteld op begin septem ber 1963 en zal zich concentreren op een veertiendaagse conferentie in Ge neve en op de geboortedag van de oprichter van het Roode Kruis, Hen ry Dunant, op 8 mei. Van een en ander deed de directeur van het Nederlandsche Roode Kruis, de heer A. van Emden, gisteren in de Nieuwspoort te Den Haag mede- Verheugd constateerde de heer Van Emden dat het ledental van het Nederlandsche Roode Kruis met 32.000 is toegenomen, het totaalaan tal hiermee op 732.000, 15.000 meer dan geraamd werd. Ruim 27 procent van de Nederlandse gezinnen is nu lid van het Roode Kruis. Op grond van de buitengewoon hoge sty ging van vorig jaar verwacht men nu dat het ledental binnen vijf jaar tot een miljoen zal zijn toegenomen. De opbrengst van de jaarlijkse campagne blijkt vorig jaar ook al te zijn toegenomen. Er kwam ruim f 1.687.000 binnen, wat f140.000 meer is dan het jaar daarvoor. Dit zou de veronderstelling wettigen, dat de op brengst van de campagne van 1967 f 2 miljoen kan zyn. Vredestaken De uitbreiding van de vredestaken van het Roode Kruis, vooral op het medisch-sociale vlak, blijkt nog voortdurend toe te nemen De nieuw ste tak is nu de Jongeren Hulp Dienst van het Nederlandsche Roode Kruis. Het blijkt, dat jongeren, die Staatssecretaris Stykel deelt in de memorie van antwoord inzake de begroting van Verkeer en Waterstaat mede. dat de Ned. Spoorwegen een tariefsverhoging voor personen- en goederenvervoer hebben aangevraagd. In principe heeft de regering tegen tariefsverhoging geen bezwaar, want het jaar 1962 laat zich niet rooskleu rig aanzien. De bewindsman verklaart dat voor zover de ontvangsten by de N.S. hoewel in totaal stijgend achter blijven by de stijging der kosten, een aanpassing van de tarieven bij de reële kosten een maatregel is. die be drijfseconomisch en commercieel overweging verdient om het bedrijf weer op gezonde en tegenover de concurrerende vervoerstechnieken verantwoorde basis te plaatsen. De wenselijkheid van zulk een maatregel steunt naar de mening van de bewindsman in dat geval dus niet op de overweging, dat hem deze oplossing voor de moeilijkheden van de NS als de eenvoudigste zou voor komen. Over het tijdstip, waarop de ta riefsverhoging zou moeten ingaan, vermeldt de memorie van antwoord niets. Hierover moet evenwel ook nog overleg met minister De Pous plaats hebben. op school of in groepsverband aan het Jeugd Roode Kruis hebben mee gewerkt, maar nu geen contacten met het Roode Kruis hebben, bereid zijn via het Roode Kruis hun diensten aan de gemeenschap aan te bieden. In ziekenhuizen of andere instel lingen blijkt, dat er wel behoefte is aan mensen, die de taak van ver pleegsters en verzorgsters enigszins kunnen verlichten. Er wordt bijvoor beeld gedacht aan het serveren van eten, het begeleiden van lopende pa tiënten en het bezighouden van kin deren. Maar zonodig moeten de vrijwilli gers ook in de keuken kunnen wor den ingezet. De opzet is, dat de vrij willigers, die geen beloning zullen ont vangen. 48 uur per jaar hun diensten zullen aanbiden. Dit zou vooral in de weekeinden moeten gebeuren. De actie is gisteren gestart. De plaatselijke af delingen hebben boekjes met richtlij nen ontvangen. Op initiatief van het Nederlandse Jeugd Roode Kruis zal van 2 tot 8 juni in Santpoort een bijeenkomst worden gehouden voor hoofden van het Jeugd Roode Kruis uit een groot aantal Europese landen. Hulp aan nieuwe staten staat onder meer op het programma. Opmerkelijk Op internationaal gebied heeft het Nederlandsche Roode Kruis ook en kele opmerkelijke dingen gedaan. De postverbinding via het Roode Kruis met Indonesië blijkt goed te verlopen. In Nieuw-Guinea wordt op het ogen blik de vorming van Roode-Kruis-ko- lonnes voorbereid. Daartoe is het ge delegeerd lid van het centrale comi té van het Nieuwguinese Roode Kruis mr. M. Rutten, naar Nieuw-Guinea vertrokken. Er zijn inmiddels al Pa poea's opgeleid en aangesteld. Ook het inrichten van noodhospitalen, waarvoor het materiaal al onderweg is, wordt op het ogenblik ter hand genomen. Binnenkort gaat een voorraad blikvoeding, ter waarde van f 100.000, naar Algerije. De voeding is bestemd voor Repatriërende Algerijnen uit Marokko Ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van het Internationale Roode Kruis zullen in verschillende landen series postzegels worden uit gebracht. Ook de Nederlandse PTT heeft toegezegd, te bevorderen, dat een serie in Nederland wordt uitge geven. In Cannes zal een Roode Kruis-filmfestival worden georgani seerd. dat een beeld van de taken van de organisatie moet geven. De affiche, die over de gehele wereld in het jubileumjaar zal worden ge bruikt. is van de Nederlandse ontwer per Rein Dirksen. Immers, zou Kaps aan dit congres om de Nederlandse titel meedoen, he; accent zou zwaar op zijn figuur ko men te liggen. Kaps was bij voorbaat al kampioen Wie nu door de ere palm bewuifd zal worden, is moeilijk te voorspellen. Kanshebbers zijn: de Amsterdam mer Ed. Taytelpaun, Anverdi uit Leiden en de overbekende Ted Alton. De reden van Fred Kaps afwezigheid is een tournee, die hij op het ogen blik in Denemarken maakt. 'S-GRAVENHAAGSE MIDDENSTANDSBANK FAILLIET VERKLAARD (Van onze Haagse correspondent) De Haagse rechtbank heeft de ,,'s- Gravenhaagse middenstandsbank" failliet verklaard. Zoals gemeld, wax de bank enige tyd geledon gedwon gen surséance van betaling aan te vragen toen er een run ontstond na het bekend worden van het feit, dat de gearresteerde directeur van Bak kers Effectenkantoor een meerder heidsbelang in deze ban) had. Twee weken geleden stemde een ruime meerderheid van krediteuren voor het verlenen van definitieve sur- céance van betaling. De bewindvoer der bleek hier echter tegenstander van te zijn. De rechtbank kwam tot de failliet verklaring op grond van ojn. de vol gende overwegingen: het ontbreken van een deugdelijke administratie, een tekort van ruim f. 600.000,-, het overlopen van tal van cliënten naar andere bankinstellingen, het ontbre ken van een redelyke mogelijkheid om het bedrijf renderend voort te zet ten of een akkoord aan te bieden en het feit, dat het bedrijf in feite werd gevoerd door de thans gedetineerde directeur van Bakkers Effectenkan toor. De rechtbank benoemde mr. N. W. De Grooth tot rechter-commissaris in dit faillissement. Tot curatoren werden benoemd mr. S. L. Buruma en mr. J. W. Meijer. Typografen zeven cent p. u. meer Werkweek 42 uur, mits (Van onze Haagse correspondent) Bij overleg met het Centraal Bureau voor de Grafische Be drijven heeft de Rijksbemidde laar zich bereid verklaard de dagbladtypografen die zaterdag na 1 uur werken, een 42J/£-urige werkweek toe te staan. Over het hele zaterdagwerk zal een toe slag van 50% gelden: na 3 uur 's middags een van 100%. De uurlonen van de typografen mo gen worden verhoogd met 7 cent. In onderling overleg zullen werkgevers en werknemers er zich nu over moeten beraden of bovengenoemde punten deel kunnen uitmaken van een her ziening van de eerder door het College van Rijksbemiddelaars afgewezen nieuwe C.A.O. De in Zwammerdam gehouden collecte ten bate van de jaarlijkse reis met de Ouden van Dagen" heeft het mooie bedrag van f. 1222,— opge bracht Dti jaar zal*de reis gemaakt worden met een rondvaartboot van Avifauna, waar 's avonds na terug keer ook het diner zal plaats vinden. Het gemeentebestuur van Kou dekerk zal vrijdag 1 juni 's morgens om elf uur. openbaar aanbesteden het verlengen van de dr. Vlaanderen- laan. met bijkomende grond-, riool- en bestra tingswerken in het uitbrei dingsplan ..Dorp-Oost". V.S.-mariniers bij de Mekong De Siamese (Thailandse) premier, maarschalk Sarit Thanarat. heeft in Bangkok aan zijn kabinet meegedeeld dat alle landen van de Zuidoost- aziatische Verdragsorganisatie de (ZOAVO) met uitzondering van Frankrijk zich bereid hebben ver klaard symbolische strijdkrachten naar Siam te zenden. Thailand heeft de betrokken landen bedankt voor hun aanbod, maar het is van me ning dat zijn leger met de hulp der Amerikaanse strijdkrachten een voldoende waarborg is om commu nisten ervan te weerhouden troepen over de grens met Laos te sturen. De 1800 Amerikaanse mariniers, die bij Bangkok door enkele schepen van de Amerikaanse Zevende Vloot aan land waren gebracht, zijn giste ren vanaf de Siamese hoofdstad door Amerikaanse Hercules-trans portvliegtuigen tot op tachtig kilo meter afstand van de Siamese noord grens met Laos overgebracht. Volgens een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade is de ope ratie vlot Verlopen. De mariniers zetten een tentenkamp op bij het plaatsje Nong Han, op een hoog vlakte. op tachtig km afstand van de rivier de Mekong, die de grens met Laos vormt en ter hoogte van de Laotiaanse hoofdstad Viëntiane. Het was geen prettige gewaar wording voor de uitvoerder van de bouw van tweeendertig woningen in het uitbreidingsplan Dorp-Oost te Koudekerk, dat een zo goed als nieu we kruiwagen was verdwenen en een partijtje nieuw timmerhout. De Rijks, politie werd in deze zaak gemoeid, en stelt een onderzoek in wie met het wagentje rijdt en timmert OP ander mans kosten! Prof. C. Northcote Par kinson. wiens theorie over de automatische groei van het ambtenarenkorps be kend is geworden als „De wet van Parkinson", is op nieuw in ons land. In september van het vorig jaar kwam hij op uitnodi ging van de directie het jubileum van een papier fabriek bijwonen, gister middag arriveerde hij op Schiphol met een tweele dig doel. In Eindhoven houdt hij twee redevoe ringen voor de vereniging van academici in Eindho ven. En morgen zal hij aan wezig zyn bij de officiële opening van het eerste in stituut ter wereld, dat zijn naam draagt: het in Am sterdam gevestigde Parkin son Instituut,, dat iedereen van advies wil gaan die nen. die daarvoor een ver goeding over heeft. Ge hoopt wordt dat overheid en bedrijfsleven van deze mogelijkheid gebruik zul len maken. De leiding van het instituut is in handen van prof. Parkinson zelf. ders: drs. L. A. M Hooge- veen, ir. B. K. de Boer, mr. dr. W. Kok en drs. L. Devries. Op Schiphol gaf prof. Parkinson, die door zijn vrouw werd vergezeld, en kele kritische opmerkingen over uiteenlopende onder werpen. Zijn vliegtuig was een half uur vertraagd. „In Londen zei men. dat er iets haperde aan de radarinstallatie", zo ver klaarde hij. „Op vliegvel den heeft men telkens een ander excuus. Morgen is het het weer, overmorgen weer iets anders. Men kan n.l. voor vertragingen on mogelijk altyd hetzelfde excuus aanvoeren". Op de vraag of het in Amsterdam te openen Par kinson Instituut het eerste van zijn soort is, ant woordde h(j„Inderdaad, het is het begin van een wereld-organisatie". In september verschijnt een nieuw boek van prof. Parkinson: „Inlaws and Outlaws" (vry vertaald: familieleden en misdadi- gers), waaruit de lezer samen met vier Nederlan- volgens hem kan leren hoe hij in het leven kan sla gen. Als basisprincipe daartoe geeft hy aan, dat men het Juiste meisje tot vrouw moet nemen. „Zo als u ziet heb ik zelf by deze keus de grootste zorg vuldigheid betracht', sprak hij. „Kiest men de verkeer de vrouw, dan loopt men in deze door concurrentie verscheurde wereld kans een outlaw te worden". Een wending van het ge sprek bracht prof. Parkin son er toe zijn zienswijze te geven over de grootte van sommige Amerikaanse wagens. „Toen ik vroeger in San Francisco woonde is het mij opgevallen, dat vele Amerikanen beschik ken over een Cadillac al leen uit overwegingen van prestige. Aangezien de straten van San Francisco eerder verticaal dan hori zontaal zyn gebruikt men echter, wil men zich in die straten voortbewegen, een klein wagentje. De Cadillac heeft men dus alleen nodig om deze voor de deur geparkeerd te hebben als symbool van succes en voor prestige. Mijn voorstel nu hield de stichting van een nieuwe industrie In, n.l. die van plastic Cadillacs voor par- keer-doeleinden. Het zouden wagens moe ten zyn, gebaseerd op heb zelfde principe als dat van een ballon. Men zou ze moeten kunnen opbla zen, liefst met een gewone fietspomp. Ze zouden uiterlijk veel chroom moe ten vertonen, zodat men er zich de kostbare aanschaf van een echte Cadillao mee kan hesparen. De op blaasbare Cadillacs zouden zo moeten worden gecon strueerd, dat de deuren aan de zijkant van het monster kunnen worden geopend, zodat men zijn Hillman in het binnenste van de Cadillao kan par keren. Op die wyze zou men op de openbare weg over een eigen particuliere garage kunnen beschikken. Deze uitvinding van my brengt enorme commerciële mogelijkheden met zich." Zondag reizen de heer en mevrouw Parkinson via Parys naar hun woon plaats (het kanaaleiland) Guernsey) terug. Toch goedkoper uiteindelijk CHR. HUYGENSSTRAAT 12 TEL. 21961 VOORSCHOTEN proeft U behalve de zoete druiven en de heeriyke krui den de zon, voor f 2.75 per hele LITER. Alleen by HAARLEMMERSTRAAT 213. v.g.g.v. Goed loon.. Aangename werkkring. Firma D. WARRING ZONEN HAARLEMMERWEG 5—6 LEIDEN Gezochte chauffeur meldde zicli bij officier van Justitie Een door de politie gezochte auto mobilist, die woensdagavond op de Noordzijde de 16-jarige scholier Harm Wessemius aanreed en daarna spoor loos verdween, heeft zich gistermid dag by de officier van Justitie aan de Prinsengracht in Amsterdam ge meld. Het is de 33-jarige Amster dammer. Hy was spoorloos verdwe nen na de aanrijding. De jongen, Harm Wessemius, liep een schedel- basisfractuur op en is kort na het ongeluk overleden. Onmiddellijk na het ongeluk ver dween de automobilist in snelle vaart. Mede dankzij veel medewer king van een aantal buurtbewoners werd de auto later op de avond ge vonden in een schuur op de Braille- hof. Op het voertuig trof de politie duidelijk sporen aan van het onge luk, ondanks het feit, dat de voor zijde van de wagen gewassen was. In de nacht kon men de identiteit van de bestuurder vaststellen Deze werd reeds door de politie gezocht in ver band met een klein vermogensdelict. Maar tot gistermiddag kon men geen spoor van hem ontdekken. Toen stapte hy plotseling binnen. vraagt t.bv. haar auto-onderdelenmagazyn tot wiens taak o m. behoort de balieverkoop van auto-onderdelen. die in het ontvangen. bedrijf zijn opleiding zal Sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken Leeghwaterplein 15. Den Haag, telefoon 185140. Rywiel- en Motorhandel „RIJNLAND", Secr. Varkevisserstraat 152, KATWIJK AAN ZEE. telefoon 0 1718—2932, vraagt een en een Bespreek tijdig Uw HUURTENT - LUCHTBED SLAAPZAK - BUTAGAS voor uw vakantie by FRITS DE GOEDE Janvossensteeg 37, Telefoon 20607 - Leiden Te koop aangeboden N.V. Automobielbedryf „MEKO", Oude Herengracht 11, Leiden - Tel. 22704 Voor luxe salon gevraagd: Telefoon 01761—5305. Na 18 uur 01710—51785. OFFICIAL GOGGOUOBIL-DEALER VOOR LEIDEN «.o. VERKOOF INKOOP INRUIL GARANTIE FINANCIERING f 6.250 f 5.500 f 5.450 f 5.250 f 4.700 f 4.500 f 4.250 f 3.950 FORD Consul ISAR U.S.A MERCEDES 190 V.W. Luxe. roldak ISAR T 700 VW. Luxe radio V.W. Luxe radio V.W. Luxe V.W. Luxe f3.950 TEVENS KEUZE UIT CIRCA 24 BEDRIJFSAUTO'S V.W. Luxe f3.850 V.W. Luxe Cabr. f3.450 CITROEN 2 c.v. f3.350 RENAULT Dauph. f2.950 V.W. Luxe f 2.950 OPEL Rekord f2.950 FORD Taunus 15M f 2.450 CITROEN 2 c.v. f 1.250 OPEL Kapitan f 1.250 f KORT GALGEWATER H-IS LEIDEN TELEFOON 3 33SS TE HUUR tussen Alphen en Leiden DROGE OPSLAGRUIMTE (nieuwbouw) met garage, inhoud plm. 750 m3. Gedacht wordt aan levensmiddelenbranche of iets anders, personeel aanwezig. Tevens TE KOOP groot ZONNIG WOONHUIS met werkplaats en tuin grenzende aan voornoemde opslag ruimte. gelegen aan gr. vaarwater. Br. bur. v. d. blad no 21532. aan de Herengracht 43 te Leiden. (Vry en leeg te aanvaarden). Te bezichtigen zaterdag a.s. tussen 4—6 uur. bevragen: by de makelaar J. C. G. ALKEMADE, Leidseweg 39, Voorschoten. CITROEN 1960 VERSAILLES 1957 FORD Zephvr 1955 FORD Zephvr 1957 FORD Zephyr 1958 ANGLIA 1960 RENALT Dauphlne 1960 OPEL Caravan 1955 FORD Consul 1959 F.K. 1000 1959 TAUNUS 17 M 1959 MERCEDES 190 1958 Ripselaan 7 ÏIIJPWETERING Telefon 01712—276. Drogisterij BOERHAAVE, Haarlemmerstraat 68, Leiden, vraagt TE HUUR AANGEBODEaN VRIJE WONING ln Amsterdam, voor gezin uit Leiden (4-pers), bev. 4 ka mers. douche en bergzolder. Huur f. 70.per maand. Amsterdam-Zuid. Brieven onder no. 21529 aan het bureau van dit blad of tel. 020—731721. AANGEBODEN RVan part. Ford Consul 1955, zeer goede staat. Desk. on derzoek toegestaan Prijs f 1300 Alleen zaterdagmiddag van 14- 17 uur. Vree wijkstraat 18. Lei den. Kapsalon Cnristiaan stalen tuinstoeltjes, nieuw f 25 - samen Vijf Meilaan 121. Ans Verberg, Huygenestraat 11, Voorschoten, tel. 3913, kenge tal 01717, heeft voor de ko mende zomermaanden n&tuur- permanent „Soft". Compleet f8.50. Bespreek vroegtydig. Vakantieadres te KativUk aan Zee. Te huur aangeb. een gemeub. 3-kamerflat, modern comfort, 4 a 6 personen, van 1 tot 14 Juli. Vry uitzicht op de duinen. Laan van Nieuw zuid 56. Tel. 01718 - 4102. DAF autoverhuur, f6.per dag. f 0.06 per km. Tel 22008. BerJni M 21 bromfiets aan geboden met bolle tank, ln pr. staat. Prijs f75.—. Te bevr.: Narmstraat 44. Lelden. Aangeb. z.g.a.n. bruine leren damesjas f65 en een nieuwe motortas f 10 Tussen 7 en 9 uur. Gerrlt Kastein.- •traat 82, bfl de 5 Mellaan. Aangeb. Herdershond, li f. Middelweg 1 a. 2 x bellen. Aangeb.. In goede staat ver kerende Ford Consul. BouwJ. '54. Te bevr.: Leidseweg 53 Voorschoten. Te koop. wegens aanschaf fing auto. N.S.U. motor, 250 c.c.. 1. z. g .st. Na 5 uur Stuyvesanthof 8 (Kooli. Te koop aangeb. een brom- carrler. ln prima staat, a. b. Zuiderstraat 22 Sa. helm. Tel. 02532 8435. Aangeboden Renault 4 r550 - Fagelstraat 12. Lelden Aangeb. V.W. de Luxe 53. met radio. Bernhardkade 9. Lelden. BTe koop Opel Olympla '53. otor, banden en carrosserie ln prima, staat. Kempera. Narmstraat 9. Lelden.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11