In Engeland weer een liberale overwinning AGENDA Bollenexport daalt met 4.500.000 HAAGSE AGENDA Labour slaagde er niet in de conservatieven te verdringen W. Ontslag voor 65 man R.L.S. Bedrijfscli. Bloembollenhandel vergadert te Hillegom DAF-TRUCKS GEBR. VAN ULDEN EEN lid van actiecomité in AYRO-1 >esturen HAARCREME MET EEN ENKEL WOORD l 11 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 17 MEI 1962 -ul\e i lentie Economie geeft de doorslag '(Van onze Londense correspondent) De liberale zegetocht duurt voort. Het zou al heel vreemd gelopen zfjn. indien de liberalen de tussentijdse verkiezing voor het district van Montgomeryshire in Wales, noodza kelijk geworden door het overlijden van de vroegere liberale leider Cre- ment Davies, zouden hebben verloren. Dit is namelijk een zetel, welke reeds 82 jaar door een liberaal wordt be zet! Maar sommigen voorspelden, dat het juist daarom de liberalen in deze plaats zou tegenlopcn. zij zijn daar immers de gevestigde macht, die thans overal het mikpunt van pro testen vormt wegens de algemene politieke en economische tegenspoed. Maar deze sombere profetie werd niet bewaarheid. Integendeel, de li berale stormloop deed zich in deze streek van welvarende boeren even zeer gelden als in de Londense foren- Vijfenzestig personeelsleden van de Rijksluchtvaartschool in Eelde zullen per 1 juli worden ontsla gen. Het ontslag gaat in op 1 ok tober. Dit heeft de directeur van de RLS, de heer W. Lekay, giste ren ten overstaan van het gehele personeel meegedeeld. Het totale personeel van de RLS omvat thans 216 man. Dat nog dit jaar personeelsleden zouden wor den ontslagen, had het personeel -van de RLS reeds enige tijd ver moed. Maar meer dan hooguit enige tientallen zouden het er niet worden, meende men. De mededeling van de heer Lekay, dat er ontslag voor zeker éénderde deel van het personeel zeker is, sloeg dan ook in als een bom. Men was na deze mededeling zeer terneergeslagen. In alle sectoren van het bedrijf zullen mensen worden ontslagen, maar dat zal stellig niet percentsgewijze ge schieden, zo deelde de heer Lekay ons desgevraagd mee. De namen van degenen die zullen worden ontslagen zijn echter nog niet be kend. Aangenomen mag worden dat voor al de arbeidscontractanten voor het ontslag in aanmerking zullen komen. Voorts die personeelsle den, wier taak zonder al te veel ingrijpende veranderingen door anderen kan worden opgevangen. Het ontslag van 65 personeelsleden betekent een drastische bezuini ging op het budget van de RLS. De heer Lekay sprak tot ons als zijn verwachting uit, dat de ont slagenen betrekkelijk gemakkelijk elders werk zullen kunnen vinden. Hierbij dacht hij o.m aan de vliegtuigindustrie (Fokker). zcnplaatsen. Alleen in de industriële buurten zit Labour nog vast in het 1 zadel. In Montgomery hebben de libe ralen hun meerderheid, sinds de al gemene verkiezingen van 1959, bijna verdrievoudigd en meer stemmen be haald dan alle andere partijen te zamen. De meerderheid bedroeg 7549 stemmen, meer dan de liberalen ooit hadden gedroomd. Mogelijk heeft de Welsh-nationalist enige afbreuk ge daan aan Labour, dat waarschijnlijk hierdoor als derde eindigde. Het re sultaat was: 1. Hooson (liberaal) 13181, 2. Dawson (conservatief) 5632, 3. Davies (Labour) 5299, 4. Elis (Welsh-nationalist) 1594. De 37-jarige Hooson is een voor aanstaand lid van de rechterlijke macht en de Jongste in deze hoge functie. Recordopkomst NYLONS DE kwaliteitsnylons Er gingen zelfs meer kiezers, nl. 85 procent, naar de stembus dan bij de algemene verkiezingen. Dit is een re cordopkomst voor de 31 tussentijdse verkiezingen in deze parlementaire zitting. Het liberale percentage in Montgomeryshire steeg met 9 punten tot 51,28 procent. Labour, dat er niet in slaagde de conservatieven van de tweede plaats te verdringen, kan weinig troost put ten uit deze uitslag. De conserva tieven hopen, dat de vrij gunstige handelscijfers, die woensdag werden gepubliceerd, het begin betekenen van een economische opleving, die naar verwacht mag worden, op den duur het politieke fortuin zal beïn vloeden. Ideologieën spelen in de Engelse politiek nauwelijk meer een rol. Alles schijnt af te hangen van de econo mische situatie. De volgende verkie zingsronde is op 6 juni, in West- Derbyshire, en in West-Middlesbo- rough in dezelfde week. Man valt met mes vrouw en dochter aan (Van onze correspondent) Een 62-jarige Enschedese smelter heeft gisteravond in de hal van zie kenhuis „Ziekenzorg" te Enschede tjj- jdens het bezoekuur zijn echtgenote en dochter onverhoeds met een mes aangevallen. Zijn vrouw werd ernstig i in de rug geraakt. De dochter liep lichte verwondingen op in de borst Beide vrouwen zijn opgenomen in het ziekenhuis. Aanleiding zouden ernsti ge huiselijke moeilijkheden zijn. De man verliet enige dagen geleden de woning en zwierf zonder vast adres door de stad. I O DEALER VERDAMSTR. 6 - TEL. 23041 Zuid-Afrika gaat scheepsbouwindustrie oprichten Zuid-Afrika's snel groeiende han delsvloot, de centrale ligging van de havens van de Republiek en de toe genomen export van grondstoffen en agrarische produkten hebben Zuid- afrikaanse handels- en scheepvaart- kringen ervan overtuigd, dat het lanf een eigen scheepsbouwindustrie dient te verkrijgen. Een industrie, die niet alleen in slaat zal zijn in de behoeften van het land te voorzien, doch ook kan concurreren r.»et de in ternationale scheepswerven, en bui tenlandse opdrachten kan uitvoeren. De Zuidafrikaanse minister van Economische Zaken, dr. Diederichs, heeft een drietal deskundigen aan gewezen, die een onderzoek moeten instellen naar de mogelijkheden voor een scheepsbouwindustrie in Zuid- Afrika. Een van de leden ió de voor malige Nederlandse directeur van de Spoorwegen, prof. Goudriaan, thans hoogleraar aan de Universiteit van Pretoria. Dc benoeming van het advies comité, dat zo spoedig mogelijk een verslag moet uitbrengen, wijst erop, dat de Zuidafrikaanse regering thans bereid is om inderdaad over te gaan tot de oprichting van een scheeps bouwindustrie, waarvoor al plannen bestonden. De opdracht, verstrekt aan de leden van het adviescomité, wijst eveneens in deze richting. Het comité moet namelijk o.m. een onderzoek instel len naar de mogelijkheid tot coördi natie van bestaande kleine schceps- bouwwerven en reparatieinrichtin gen. de plrats waar de nieuwe in dustrie het beste gevestigd kan wor den. de kapitaalsvoorziening en de wijze, waarop de staat financieel de oprichting van een scheepsbouwin dustrie zou kunnen steunen. Beklemmend (Van onze t.v.-medewerker) Hoofdschotel van de VARA-uitzen- ding van gisteren was een documen taire over de positie van de minder validen in onze welvaartsstaat. Het was een aangrijpend werkstuk van Wigbold, zijn eerste produkt sinds zijn terugkeer uit Engeland, waar hij 3 maanden heeft rondgekeken bij de BBC. Het kwam ons voor, dat hjj een rijpingsproces had ondergaan. We herinneren ons zijn nogal wilde han tering van het medium bij zijn aan val op de regering inzake de bestrij ding van volksvijand nr. 1, waarin hij door een handige montage met een zich verdedigende minister voor volkshuisvesting op een niet geheel overtuigende wijze manoeuvreerde. Het was ditmaal een evenwichtig ge heel. dat intussen niet minder duide lijk de vraag deed rijzen of het met de verdeling van onze welvaart wel helemaal pluis is. Het blepk, dat me disch méér gedaan wordt voor de minder validen dan sociaal. Dat is in Nederland een achtergebleven ge bied, die zorg voor de invaliden.. Daar zijn dan steeds die knelpunten: eerst de eigen spaarpot geheel gesou- peren als men door het lot geslagen wordt. En verder- elke bil verdiende gulden moet. worden opgegeven en komt voor een (te groot?) deel in af trek van de uitkering, waarbii geen rol schilnt te spelen of het restant noe wel voldoende is voor een re delijk levensonderhoud. Alle klachten werden geadresseerd aan de overheid en men had dan ook o.i. terecht mi nister Veldkamp een aantal vragen voorgelegd met het verzoek deze te (doen) beantwoorden. De minister had verstek laten gaan en dat leek ons bijzonder jammer. Zelfs al zou het. bpgriipelilk zijn. gezien de korte tijd, dat bit de verantwoordelijkheid draagt. Zijn goede wil had hij be ter kunnen demonstreren dan door weg te blijven. Juist, in het nieuws van vanmorgen 8 uur werd eewag gemaakt van een on de vergadering van de Christelijke Vrouwenraad ge sproken woord, waaruit maar één conclusie te trekken viel: de bruik baarheid in het produktieoroces speelt, bil de sociale maatregelen een te grote rol. Over de rest van de uitzending moeten we kort zijn. Burgemeester Van Hall was alweer present, nu in verband met het Anne Frank-huis. Ook Rob de Vries trad daarvoor aan. Dr. Jef Last, rapporteerde over pen recente reis naar Span^. "Hpt was wat verward, maar duidelijk werd wel, dat het daar vol dreiging is voor de naaste toekomst. Tenslotte een enkel woord over on bekend talent. Dat zal wel groten deels onbekend blijven, want het leek ons een tamelijk simpel gedoe. Een operazangeres stak met. kop en schouders boven de rest uit en dat Aan de door de AVRO uitgeschre ven verkiezingen ter voorziening in vacatures in 9 van de 12 gewestelijke besturen hebben 103.245 leden deel genomen. In de gewesten Noord-Holland, Utrecht, Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant. (2 vacatures), Gel derland, Overijssel. Drente en Gro ningen zijn respectievelijk gekozen de heren mr. A. W vogt te Blaricum W J. Bothof te Utrecht en F. J. W. van Asperen te Den Haag, mevrouw C. H. van de Vlietten Haaf te Zie- rikzee de heer P. J. M. Cuynen te Nuenen en mevrouw E. A. A. M. zit niet in gunstiger beoordeling van het serieuze genre, dachten we. maar doodeenvoudig in het feit, dat deze vrouw al 12 jaar studeert, terwijl het talent bij enige anderen zo het al aanwezig mocht zijn nog lange tijd van rijping leek nodig te hebben. Advertentie EEN PRODUKT VAN L'ORÈAL DE PARIS Onder voorzitterschap van de heer Fr. van der Kolk te Hillegom verga derden de leden van het Bedrijfschap Bloembollenhandel woensdagmiddag in Treslong. „Het is thans wel moge lijk, zei de voorzitter, de export-ba lans op te maken." In het tijdvak van 1 juli 1961 t/m 5 mei 1962 is ge ëxporteerd 73.238.000 kg. (vorig jaar 75.601.000) tot een factuurwaarde van f. 246.920.000.- (vorig jaar een be drag van f. 250.620.000.-). De heer Fr. van der Kolk noemde dit in deze t(jd van hoogconjunctuur een veeg te ken! Hij zag de hoofdoorzaak in een te kort aan bollen, zelfs om de voorver kochte orders uit te voeren. De ex port had bovendien niet de moed vol op te verkopen. De heer Tegelaar uit Lisse merkte op, dat de revaluatie van de gulden een ongunstige invloed had gehad, maar de heer Fr. van der Kolk wees op liet kilogewicht, dat eveneens met 24 miljoen kilo is ach teruitgelopen en was van mening, dat de buitenlandse afnemers een goed jaar hebben gehad, dank zij de bui tensporig hoge bloemenprijzen. De verkoop in het buitenland is daardoor vrjj vlot verlopen. Het beschikbare areaal zal vlot geëxporteerd kunnen worden. Hoewel de grote handels- broeiers wel begrepen, dat de hoge prijzen slechts incidenteel waren en te danken zijn aan de slechte resul taten, o.a. van de Italiaanse Anjer cultuur, kocht onze grootste afnemer Duitsland meer dan ooit. Het gebrek aan arbeidskrachten speelt in Duitsland een schadelijke rol. Zweden en Frankrijk hebben wel aan de gekoesterde verwachtingen be antwoord De verkoop aan Enge land is nog niet in details te over zien. Vele grotere orders moeten hier nog geplaatst worden, maar de hoge prijzen remmen de verkoop. Of de export naar Amerika en Canada zal dalen dan wel stijgen is nog een open vraag, ondanks de grote inspan ning die de exporteurs op de U.S.A. zich getroosten. De marktsituatie heeft ook haar in vloed op de binnenlandse markt, al dus de heer v. d. Volk. Daar de ge vraagde prijzen abnormaal hoog lig gen, is de handel zeer stug te noe men. Hij vroeg de vergadering of de factor „stemming" niet van grote in vloed was. In het proefschrrift van dr. Busé, aldus de voorzitter, vraagt deze econoom zich terecht af, of de exporteur met zijn negatieve voorraad niet zeer grote risico's neemt, door een artikel tegen vaste prijs te ver- kopen, dat er nog niet is. Een be langrijk lichtpunt is, dat de oogst- verwachtingen vooral bij de tulpen goed zijn. Wel hebben de tulpen, zij het minder dan vorig jaar, water schade opgelopen. „Wij hebben de gehele oogst hard nodig", beklemtoonde de voorzitter van het bedrijfschap. Over de werk zaamheid van het Bedrijfschap had hij met staatssecretaris Schmelzer een onderhoud gehad, waarover hij zich niet optimistisch kon uitlaten. De grote vakbeslissingen liggen bij het Produktschap. waarvan het Be drijfschap 'n administratief verleng stuk is. Daar het P.V.S. zijn taak on- der kundige leiding van dr. A. J. Ver hagen zeer goed uitvoert, is niet te zien hoe het Bedrijfschap een deel van die taak zou kunnenvovernemen. Met de bestuursleden van de Be drijfschappen Bloemen en Boomkwe kerij is de erkenningregeling bespro- ken. Er was sprake van een z.g. i „Blokregeling", waarbij erkenning voor de ene bedrijfstak automatisch 1 voor de andere zou gelden. BINNENLAND De recherche ln Dordrecht heeft een 31-jarige vrouw gearresteerd om dat zij gedurende de laatste maanden geld tot een totaalbedrag van f 6500 zou hebben gestolen van een 70-jarige heer bij wie zij als werkster in dienst was. Haar 32-jarige echtgenoot werd eveneens gearresteerd, omdat hij van de diefstallen af zou hebben geweten en toegestaan zou hebben dat Zijn vrouw het gestolen geld besteedde aan allerlei luxe artikelen. De oude heer had niets gemerkt maar de politie was ter ore gekomen, dat het echtpaar boven zijn stand leefde. Prof. Thorkll Kristensen. secre taris-generaal van de OESO, is gisteren in Nederland aangekomen voor een tweedaags bezoek, dat hij op uitnodi ging van de Nederlandse regering aan ons land zal brengen. De regering heeft hem gisteravond een diner aangeboden in het Kurhaus in Scheveningen. De minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G M Marijnen, trad bij dit diner op als gastheer. De hoofddirectie der Staatsmijnen in Limburg heeft met ingang van 1 Juni benoemd tot directeur mijnbe drijven der Staatsmijnen, de hoofdin genieur J. Bloemendal, thans bedrijfs leider van de Staatsmijn Maurlts. Hij volgt in deze functie ir. M. J. A. Berg- steln op, die op 1 juni met pensioen gaat. Gisteren is in Kerkrade aangifte gedaan van de geboorte van Frans Theodoor Marie Christina, het eerste zoontje van de heer en mevrouw Lenssen-Angenend uit de Ailbertuslaan 195 te Kerkrade. Daardoor telt Kerk rade nu vijftigduizend inwoners, De nieuwe dagnijverheidsschool voor de kust-, Rijn- en binnenvaart ..Oranje Nassau" in Delfzijl, die ruim f 2 miljoen heeft gekost is gistermid dag officieel geopend door mr. A. G. de Vries, chef van de hoofdafdeling nijverheid van het ministerie van On derwijs. Kunsten en Wetenschappen. In het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam is het tweede congres van de Europese Federatie van het Internationale College van Chi rurgen geopend Dit congres, dat bijge woond wordt door ongeveer 250 chi rurgen uit 17 verschillende landen, zal tot en met zaterdag duren De zeventienjarige Th. W. Raay- mann uit Arnhem is gisteren om het leven gekomen bij een ongeval, dat op de Rijnkade ln Arnhem is gebeurd. Er staan daar zandtrechters en in een daarvan was het zand blijven steken. Bij een poging het zand los te krijgen, werd de Jongen erdoor bedolven. Eerst na een uur slaaede men erin hem te bevrijden De levensgeesten bleken toen echter te zijn geweken. Perey—van Dijk te Den Bosch en de heren H A, Boesveld te Apeldoorn C. E Uit den Bogaard te Wierden. J. Brand te Meppel en H. Thie te Gro ningen, Van d.e gekozenen is alleen de heer A. W. Vogt een kandidaat gesteld door het „actiecomité van AVRO-vrienden" Dit comité had tien kandidaten gesteld. Ing. A. J. Engel is als president directeur van de Algemene Kunstzijde Unie N V. vandaag opgevolgd door mr. J Mevnen tot dusver vice-president in de AKU-directie. In het gemeenteziekenhuis ln Dordrecht ls de 63-Jarlge kelner C. H. B. van Wijngaarden overleden ten ge volge van verwondingen, die hij en kele dagen geleden had opgelopen, toen hij ln het café, waar hij werkte, van een trap viel. De man had zich even willen verwijderen en een verkeerde deur geopend. Achter die deur bevond zich de trap naar de kelder. Hij verloor het evenwicht en stortte naar beneden. BUITENLAND Gisteren ls van het eiland Wal lops (Virginia) een gemeenschappelijke Japans-Amerikaanse raket gelanceerd. De raket bereikte een hoogte van 120 kilometer en was van het type Nlke- Cajun. De wetenschappelijke appara tuur was bestemd voor het meten van temperatuur en dichtheid van de ionosfeer. Op 26 april vond de eerste lancering van een gemeenschappelijke Japans-Amerikaanse raket plaats. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld, dat de Joegoslavische minister van Buitenlandse Zaken. PopivitsJ, op 28 en 29 mei Washington zal bezoeken voor besprekingen met Amerikaanse regeringsfunctionarissen en zulks op uitnodiging van de Amerikaanse rege ring. Gisteren is de voetbalschoen van een Deense schooljongen in brand ge vlogen toen hij tegen de bal trapte. Hij bleek met de schoen door een veld te hebben gelopen, dat pas met een bestrijdingsmiddel was bespoten. De wrijving tussen bal en schoen was vol doende om het te doen ontbranden. De Jongen liep brandwonden op. De 27-Jarlge Parljzenaar Michel Ghastv ls verzot op de „twist". Hij heeft bet ln een openbare danseele- genheid 96 uur achtereen gedaan Toen kon hij niet meer. Het zal wel een wereldrecord zijn. Het grote amfitheater van de oude stad Belsan ln Galllea. die de op een na grootste stad van het bijbelse koninkrijk Judea geweest zou zijn, zal na heropbouw weer in gebruik geno men worden. Alle dertien stenen plaatsrijen. voor drieduizend mensen, zijn blootgelegd waarvoor tot twintig meter diep gegraven moest worden. Volgens professor Nathan Robin son van het Israëlische Technologisch Instituut is hem bij proefnemingen gebleken, dat emotionele depressies, zenuwachtigheid en dergelijke veroor zaakt kunnen worden door verande ring van het evenwicht van positief en negatief geladen lonen in de at mosfeer tengevolge van atoomontplof fingen of heet droog weer. In een schacht van de steenkool mijn Grimberg in Wcddinghofen bij Kamen i Noordrijn-Westfalenzijn drie mijnwerkers door vallend gesteente ge dood. Een vierde is ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht. Het on geluk gebeurde op 879 meter diepte. De steenstorting over een lengte var) tien meter, werd door een mljngasont- plofflng veroorzaakt. Het verheugde de heer V. d. Kolk dat ook bij de andere Bedrijfstakken hiervoor geen sympathie bestond. Ge vraagd zal worden behalve de vier hoofdsoorten ook irissen, krokussen, en anemonen onder de erkennings- eisen te betrekken. In juni zal waar schijnlijk een vergadering worden ge houden waarop de commissie, die het EEG-Sierteelt-rapport aan dr. S. L. Mansholt heeft uitgebracht inzake de uitvoeringsmogelijkheden, van ge dachten gaat wisselen. Op donderdag 21 juni zal weer een vergadering van het Bedrijfschap Bloembollenhandel worden gehouden, waar het aan het PVS uit te brengen advies inzake de teeltregeling zal worden behandeld. DONDERDAG Gebouw voor Chr. Soc. Belangen: Jaarvergadering Leidse Chr. Besturen bond. 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15 uur n.m. Wykgebouw 't Boshuis: Ledenverg. Ned. Cnr. Vrouwenbond afd. Zuidwest 8 uur n.m. Den Haag (Gebouw K. en W.): K. en O. Ned. Opera „Faust". 8 uur n.m. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Slnt-Antonlusclubhuls: Feestavond Chr. Bedrijfsbond voor de metaalnij verheid en elektrotechnisch industrie. 8 uur n.m. ZATERDAG Dooppsgezlnde Kerk: Adventkerk 10- 11 uur v.m„ Bijbelstudie. 11-12 uur ds. K. C. van Oossanen. Garenmarkt: Excursie K. en O. naar molens ln Rijnland. 1.45 uur n.m. Rest. Van der Heijden: Jaarvergade ring CHU Kamerkring Lelden. Spr. dhr. H. Kikkert over „CHU anno 1962". 2.30 uur n.m. Schouwburg: Uitvoering „Tot Ieders Genoegen" van „Het meisje uit het Westen". 8 uur njn. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG Schouwburg: Operetteclub „Sint Cunera'. Opvoering van „Het Rozen- prlnsesje". 8 uur n.m. DINSDAG Doelenkazerne (filmzaal): Alg. R.-K. Officierenver. Lezing lt.-kol. P. J. M. Evers „Van Cannae tot Zama". 8.15 uur n.m. Pnlël: Herv. wljkgem. Pnlël. Aanble- bledlng geschenk „Orgel- en plano fonds". 8 uur n.m. WOENSDAG Old Dutch (2de Binnenvestgracht 15): Filmavond Expogé. 8 uur n.m. Oosterkerk: Herdenking 100 Jaar Zondagsschool „Laat de kinderen tot Mij komen". Sprekers ds. N. Kleerma ker en ds. A. Vos. 8 uur n.m. Schouwburg: Chr. Muziek- en To neelgezelschap „Sempre Avanti". Op voering van „Blijf zitten waar Je zit!" 8 uur n.m. Zoeterwoudseweg 1Aandeelhouders vergadering H.C.W. 12 uur v.m. Zoeterwoudseweg 1Aandeelhouders vergadering Ned. Electrolasch Maat schappij. 1-1 uur v.m. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag 10-4 uur. zondag 1-4 uur Lakenhal: Tentoonstelling „Bal en zijn groep" (tot 18 Juni). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur VOOR DINSDAG 15 MEI Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Joodse liederen. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Dansmuz. 19.00 V. d. kinderen. 19.05 Ga er eens even voor zitten: a. Liedjes; b. Vogel kwartier, feuilleton. 20.00 Nws. 20.05 Radlo-Fllharm orkest en zangsoliste. 21.10 U vertrekt niet. Mademoiselle de Montljo. hoorspel. 22 20 Lichte orkest- muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 23.00 Sport- act. 23.10 Discotarla. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.15 Sportrubrlek. 18.30 Yld- dlsche liederen. 18.50 Sociaal perspec tief. lezing. 19.00 Nws. en weerbericht. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Geestelijke liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke lezing. 20.00 Promenade ork. en zangsollsten. 20.50 Strijden en dienen, lezing. 21.05 Het hart van Europa: volksmuziek uit Centraal- Europa. 21.30 Ned. Strijkkwart. 22.00 Muz. voor miljoenen. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Planorecital. 23.30 Beschouwing over de richtlijnen van de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk over de reformatische houding jegens de Rooms-Katholleke Kerk en haar leden. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Joum. KRO: 20.20 Woord en beeld. 20.30 Kijk op Kunst. 21.00- 22.40 Fanfarella, TV-spel. VOOR VRIJDAG 18 MEI Hll\ersum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7 10 Ochtendgym. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken. (Om 7.30 Van de voorpag.. praatje). 8.00 Nws. 8.18 Mu zikale ochtendpost. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Ork.muz. 9.35 Waterst-, 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing. 1005 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Kamermuz. 1145 Ham mondorgelspel. AVRO: 12.00 Trompet recital met ritmische begeleiding. 12.20 Regerlngsultz.: V. d. landb. 12.30 Me- ded. t.b.v land- en tuinb. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded en gram. 13.25 Beursber 13.30 Lichte ork.muzlek en zangsollst. 14 00 Kinderkoor. 14.20 Voordr. 14.40 Klaveclmbelrecltal. 15.05 Klank-omrankte levens: muz. blografie (herh.), VARA: 16.00 Klass vioolcon certen. 16.30 V. d. zieken, 17.00 Plano duo. 17.25 Lichte muz. 17.50 Act. DIT EMBLEEM In de etalage garandeert U, dat U daar veilig kunt kopen. Levering met waarborqcertificait. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-6 uur. zondag 1-5 uur RUksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur zondag 1-5 uur Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur Zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Rev: „From here to eternity". 18 Jr. Werkd 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „La vérlté". Casino: „De hel van Salpan". 18 Jr. Werkd, 230, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Gevaarlijke verhoudingen". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „FBI afd. moordzaken" 18 jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Moeder Johanna van de engelen". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; werkd. 10.30 en 11.30 uur rep. zilveren huwelijksfeest Kon. Paar. Astra Theater - Wassenaar: vrijdag, zat., zond., ma. en wo. 7.30 uur „Exodus". 14 Jr. Donderdag 8 uur „De Wanhoop van Inspecteur Gi deon". Zondagmiddag en woensdag middag half drie „Klopjacht ln Hol land". A 1. Avond- en i nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend voor spoed eisende gevallen: Zulder-apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door de Zulder-apotheek. BU geen gehoor van Uw hulsarts ot specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. ZATERDAG 19 MEI Kon. Schouwburg. Haagsche Come- die met „De Kersentuin". 20.15 uur. Werkgroep H.C. met „Het Paradijs". 15 uur. Kurhaus Paviljoen. The Living Theatre met „The Connection". 20.15 uur. ZONDAG 20 MEI Kon. Schouwburg. Haagsche Come- die met „Pas op de verf". 14 uur. „De engel van het kwaad". 20.15 uur. MAANDAG 21 MEI Kurhaus Paviljoen. Amateurtoneel spelers voeren op „Fatsoen en Bus- krult". 20 uur. DINSDAG 22 MEI Kon. Schouwb. Toneelgroep „Thea ter" met „Brieven van een dichter". 20.15 uur. WOENSDAG 23 MEI Kon. Schouwburg. Ned. Comedle met „Een Midzomernachtsdroom". 20 15 uur. DONDERDAG 24 MEI Kon. Schouwburg. Toneelgroep „Cen trum" met „Voor het laatst Lady Barker" 20.15 uur. Gebouw voor K. en W. Ned. Opera met „Hoffmans vertellingen". 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Gemeentemuseum. Die Haghe, dorp der dorpen. Panorama Mesdag. Groep „Contact ■62". BIOSCOPEN Apollo. Rimboe-vechter van Birma. 14 Jr Dag. 12.15. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Asta. Eddie slaat zich erdoor. 14 Ir, 2.30. 7 en 9 en 9.15 uur, Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 1.30, Bijou. La belle Americalne. A.l. Dag. 2, 7 15 en 9.30 uur; zat. en zond. 2. 4.15, 7.15 en 9.30 uur. Camera. Schaakmat. 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Capitol. Amerika bij nacht.18 Jr. Dag. 2 en 8 uur; zat. 2. 6.30 en 9 15 uur; zond. 4. 6.30 en 9 15 uur. Cineac. Actualiteiten. Dag. 9-24 uur; zond. 11.30-24 uur. City. Rencontres. 18 Jr. Dag. 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zat. en zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Corso. De Tien Geboden. A.l. Dag. 2 en 8 uur. Du Midi. De kanonnen van Navarone. 14 Jr. Dag. 2.30 en 8.15 uur. Flora. Robin Hood in Rome. 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Hollywood. Het masker van de demo nen. 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zat. en zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Kriterlon. Les Tortlllards. A.l. Dag. 2.15. 7 en 9.15 uur; zond. 1.45, 4, 7 en 9.15 uur. Metropole Tuschlnskl. Baby's groeien niet aan een boom. 18 Jr. Dag. 2.15. 8 15 uur; zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Muslca. De wraak van Hercules. 14 Jr. Dag. 2.15 en 8 uur; zat. 8 uur; zond. 3, 7 en 9.30 uur. Odeon. Een pyama voor twee. 14 Jr. Dag. 2.30 en 8 uur; zat. 2.30, 6 45 en 9.15 uur; zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Olympla. Venus ln nerts. 18 jr. Dag. 2 en 8 uur; zond. 2. 5 en 8 uur. Passage. Privé-leven. 18 Jr. Dag. 2.30. 6.45 en 9.15 uur; zond. 1.45. 4 15, 6 45 en 9.15 uur. Rembrandt. De Maagdenbron. 18 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Rex. De kampioen-leugenaar. A.l. Dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur; zond. vanaf 1.30 uur. Roxy. De trottoirs van Chicago. 18 Jr. Dag. 2 30. 7 en 9.15 uur; zat. en zond. 2.30, 4.30. 7 en 9.15 uur. Seinpost. Don Camillo op de barricade. A 1 Dag. 2.15 en 8.15 uur; zond. 2.15, 5 en 8.15 uur. Studio. Onteerd. 18 Jr. Dag. 2, 4, 7 en 9.15 uur. Thalla. Trommelvuur op Monte Cas- slno. 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 7 en 9.15 uur. De Uitkijk. Huis-clos 18 Jr. Dag 2. 7 en 9.15 uur; zond. 2. 4 15. 7 en 9.15 uur. West-End De Wecnse IJsrevue A.l. Dag. 2 15 en 8 15 uur: zat. 2 15. 6.45 en 9.15 uur; zond. 1.30, 3.45, 6.45 en 9.15 uur. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Politiek® lezing. 18.25 Amateursprogr. 18.50 De puntjes op de 1, praatje. 19.00 V. d. kind. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 Balletmuz. 19.50 Dééromlezing. 20.00 Nws. 20.05 In de ban der ge schiedenis, lezing. 20.20 Boekbespre king. 20.30 Lichte gram. 20.50 Wereld in beweging, lezina VARA; 21.00 Vlieg er eens uit. een toftit langs oorden van vermaak in Brussel. Mechelen en Ant werpen. 21.45 Nieuwe teelt, klankbeeld over haringvissers. 22.15 Buitenlands weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: Dichter bij de dichter, lezing. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Esperanto. 23.10 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. - NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Lichte gram. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radio- krant. 8.35 Lichte ork.muz. 8.50 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Pianorecital. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Kamermuz. 11.15 In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. 12 00 Amus.muz. rond de dertiger Ja ren. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin- bouw. 12.33 Lichte ork.muzlek. 12.53 Gram., event, act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. 13.45 Lichte ork.muzlek. 14.05 Schoolradio. 14.25 Pianorecital. 14.40 Berlljns Fllhaxm. ork. en solist. 16.00 Klavecimbel-recital. 16.15 Dui zendschoon - waterplanten, lezing. 16.30 Kamermuz. 16.55 Gram. 17.00 Voordr. 17.20 Koorzang en instr. ens. 17.40 Beursber. 17.45 Liedjes. NCRV: 18.00 Ork.muzlek. 18.20 De hangmat, licht progr. 18 50 Regerings- uitz.: De maatschappelijke begeleiding van buitenlandse arbeidskrachten, door mr. N. X. M. M. Vos de Wael. Hoofd afdeling opbouwwerk van het Minis terie «»n Maatschappelijk Werk. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man nf. praatje. 19.15 Kamerork. en sol. 19 30 Radiokrant. 19.50 Samenzang. 20 20 Prisma, gevar. progr. 21.30 Pianoreci tal. 22.00 Kerkorgelconc. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Wijd als de wereld, le zingen. 23 00 Concertgebouwork. 23.45 Gram. 23 55-24 00 Nws. GRAMMOFOOVPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e IUn van 18-20 uur) I. Richard Wagner. 1. Ouverture „Rienzl". Symphonie Orkest van de Beierse Omroep o.l.v. Frltz Lehmann. 2. uit „Tannhaüser". a. O FürBtlnl Wolfgang Windgassen, tenor; Annelies Kupper, sopraan. Symphonie Orkest van Radio Berlijn o.l.v. Richard Kraus, b. Bliek' ich umher in diesem edlen Kreise. Otto Edelmann, bas. Sympho nie Orkest van Wenen o.l.v. Rudolf Moralt. c. Beglückt darf nun dlch. o Heimat. Ich schauen Heil! Der Gnade Wunder. Koor en orkest van de Bay- reuther Festspiele o.l.v. Wilhelm Pltz. d. Wie Todesahnung. O! du mein hol der Abendstern. Otto Edelmann, bas. Symphonie Orkest van Wenen o.l.v. Rudolf Moralt. II. Hans Pfltzner. Ouverture „Kftth- chen von Heilbronn". Symphonie Or kest van Bamberg ol.v. Frltz Lehmann. III. Richard Strauss. „De Rosenka- valier" (3e bedrijf). Opera ln 3 be drijven op tekst van Hugo von Hof- mannsthal. Helmut Goldmann. Alfred Drewitzkl. Werner Kltz, Helnrlch Nau- berelt. Alfred Staretzek. Egon Braunes, Kurt Böhme. ïrmgard Seefrled. Sieg- linde Wagner. Gerhard Unger. Albrecht Peter. Dietrich Fischer Dieskau, Rita Strelch. Marianne Schech. Koor van de Staatsopera Dresden (ol.v. Ernst Hlntze). Sachslsche Staatskapelle, Dresden. Dirigent: Karl Böhm. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverzlcht. AVRO: 20.20 Flits. 21.00 Western Theatre ballet. 21.30-22.15 Domino: Philippe Clay. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Cricket. 12.15 Vragenbeantw. 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepunten uit de program ma's van de afgelopen week. 14 00 Schoolradio. 15 00 Amus.muzlek. 15.30 Cricket. 16.00 Ork.conc. 17.00 Voor de jeugd. 17 55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East, reg. progr. 19 00 Music of the Mastera: kamermuz. 19.30 Arbelderskron. 20.00 Kamermuz. I. d. pauze: 20.25-20.40 Lezing. 21.30 Radio portret. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Gram. 22.45 Pari. overz. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15-23.35 Kamer muziek. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.31 Gevar. progr. 13.30 Nws. 13.35 Cricketultsl. 13 45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. bfj het werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitsl. races. 16.34 Gram. v. d. Jeugd. 17.00 Gevar. muz. 17 31 Gevar. muz. en ber. 18.33 Sportoverz. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. en journaal. 19.25 Snort. 19.31 Hoorsp. 20.00 Gevar. muz. 20.31 Discussie. 21.15 Gevar. muz. 22.30 Nws.. sport en act. 22.41 Ouder wetse dansmuz. 23.31 Orgelspel. 23.55- -24 00 Nws. Noédwestdentscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Pianorecital 13.00 Nws. 13.15 Ork muz. 16.00 Orgelrecital. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. gram. 19 00 Nws. 19.45 Operaconc. 21 45 Nws. 23.20 Planoreci tal. 24.00 Nws. 0.10 Klass. muz. 0.40 Lichte ork.muz. 1.00 Weerber. en ge- var. muz. Frankrllk 8, 280 en 235 m. 12 02 Nws. 12.10 Ork.concert. 14.00 Vloolmuz. 14.10 Kamermxizlek. 15.00 Klass. muz 17 00 Russische muz 18 30 Nwe gram 19.00 Nws. 20.00 Operaconc. 23 53-24.00 Nws. Brussel. 324 eu 484 in. 321 m.ï 12.00 Nws. 12 03 Fllmmua. 12.30 Weerher 12 35 Zleeunerimizlek. 12 50 Beurskron 13 00 Nws. 13 15 Fan- tasie-oreel met 7ang-lntermezzo. 14 00 Schoolradio 15.45 Ooerettpfraementen. 16 00 Reiirshor 16.06 Lichte gevar. trram. 17 00 Nws. 17 15 T lcht« muziek. 17.45 rmltse Ips 1R0O Vlaamse liede ren IR 7n V d sold IR.50 Snortprnrr. 1Q00 Nws 19 40 Lichte muziek. 20 00 Hrriroen symf orlc en solisten. 00 00 Nvs 22 15 JazTmilZ, 22 55-23 00 Nws. 484 m.: 11 55 Gram. 12.03 Chansons. 13.00 Nws. 13.15 Muzikaal album. 14 03 Belgische muz. 15.03 Lichte muz. van Belelsche comnonisten. 16 08 Onera- fraementen. 17 00 Nws 17.15 Folklore. 10 30 Nws. 22.00 Wereldsplegel. 22.55 Nws. WERKRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). a 3 -9 1 m/s. xÜ cS Amsterdam I e wzw 6 12 3 Den Helder zwaar bew w 7 10 4 penburg Vllssingen zwaar bew zwaar bew wzw zw 6 9 12 11 3 2 Eelde zwaar bew zzw 4 12 3 De Bilt zwaar bew zw 6 12 4 Twente zwaar bew zw 5 12 5 Eindhoven licht bew. zw 0 12 3 Z.-Llmburg half bew. wzw 6 13 2 Helsinki zwaar bew nno 4 13 1 Stockholm zwaar bew w 1 7 0 Oslo regenbui ozo 4 15 0 Kopenhageciicht bew. zw 6 13 0.3 Aberdeen zwaar bew wzw 14 13 0.1 Londen zwaar bew wzw 6 17 04 Brussel zwaar bew wzw 4 13 2 Luxemburg regen wzw 6 13 3 Parijs gen. bew. w 4 14 I Bordeaux zwaar bew zzw 2 16 0 Grenoble zwaar be w.stll 18 0 Nice zwaar bew nnw 4 18 0 Berlijn half bew. zw 4 13 0 Frankfort regenbui wzw 7 15 1 München geh. bew. zzw 4 15 0 Zürich geh. bew. wnw 2 15 0 Genève zwaar bew zw 2 0 Locarno half bew. w.stll 22 0 Wenen licht bew z 2 15 0 Innsbruck half bew w.stll 19 0 Belgrado onbewolkt z 2 19 0 Rome onbewolkt w.stll 21 0 Alacclo licht bew. no 2 19 0 Madrid onbewolkt w.stll 23 0 Mallorca licht bew w.stil 23 0 Lissabon onbewolkt nnw 6 26 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2