Corso - consternatie in de bloembollenstreek - Drie soldaten stalen drie handgranaten Engelse havenstaking nog net voorkomen Bommen ontploften in vele Franse steden Jeugd verleent „eerste hulp in Oegstgeester collegezaal VERPLEEGHULP assistente DODEN bij slippartijen Economische ramp verhinderd Morgen begint proces-Salon nieuw VATT N. muizén\pasta vlokken BANKETBAKKERS- BEDIENDE AANKOMENDE WINKELJUFFROUW hulp i.d. huishouding tandarts-assislenle LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 14 MEI 1962 BERGBEKLIMMEN IN BERGELL-DAL De heer G. Nieuwenhuizen uit Am sterdam gaat deze zomer voor de der de achtereenvolgende maal naar Ber- gell. Vorig jaar maakte h<j met vijf andere verwoede bergbeklimmers tochten door en in de omgeving van dit prachtige, subtropisch aandoende maar vrij onbekende dal In zuidoost- Zwitserland. De bodem van dit dal bestaat voor namelijk uit een ruwe granietsoort, die het tot een waar paradijs voor bergbeklimmers maakt. Men kan er, zo vertelde de heer Nieuwenhuizen gisteravond op een kringbijeenkomst van de Sektion Holland van de Oes- terreichische Alpenverein. prachtige tochten ondernemen. Zij zijn echter heel wat anders dan de gemoedelijke Hütentochten. die men gewoonlijk in de Oostenrijkse berggebieden maakt. De wegen zijn niet of nauwelijks ge markeerd en de hellingen zijn over het algemeen stijler dan die in Oos tenrijk. De aanwezige leden van de Alpenverein maakten in de bovenzaal van rest. „Zomerzorg" een prachtige dia-tocht door het Bcrgell-gebied, waarbij de heer Nieuwenhuizen zich ontpopte als een kundig reisleider. In de pauze kon men genieten van een prachtige fototentoonstelling die in hetzelfde zaaltje ingericht was. De tentoonstelling bestond uit bekroon de foto's van een wedstrijd, georga niseerd door de Alpenverein. Hiervoor waren ruim vierhonderd foto's inge zonden. Het resultaat van de wed- I strijd verraste de Jury dermate, dat Drama van Rotterdam-Zuid opgelost (Van onze R'damse correspondent) De Koninklijke Marechaussee heeft in samenwerking met de Rotterdam se gemeentepolitie drie dienstplichti gen uit de legerplaats „De Witten berg" kunnen arresteren, die zich hebben schuldig gemaakt aan het stelen van handgranaten uit de po- litie-opslagpiaats Hoenderlo nabij de legerplaats „De Harskamp". Het zijn een Hagenaar, een Dordtenaar en een Rotterdammer. De door de Rotterdammer wegge worpen granaat heeft vorige week aan de Carnissensingei tegenover de speeltuin Charlois het leven aan twee kinderen gekost. De jongeman was zich by zijn arrestatie zijn grote schuld terdege bewust. Hij was zeer onder de indruk. De Dordtenaar heeft bekend, dat hij een handgranaat in de Binnenkalk- haven in zijn woonplaats heeft ge worpen. De Hagenaar in het water van de Soestdljksekade in Den Haag. zij besloot uit de bekroonde foto's een tentoonstelling te formeren, die nu in Nederland van stad tot stad trekt. Het bloemencorso in de Bollen streek is weer een groot succes geworden, ondanks de regenbuien en de lage temperaturen. Kort voor de start moesten de organisatoren en juryleden nog grote moeilijkheden oplossen, aan gezien de prijzen, die de wagens behaald hadden, wel bekend wa ren maar niet op de wagens ken baar gemaakt konden worden, daar de prijsetiketten onvindbaar bleken. Grote consternatie maak te zich van de jury meester, voor al toen de burgemeester van Sas- senheim, J. Baron van Knobels- dorff, even poolshoogte kwam nemenOp het laatste moment bleken de prijskaarten echter bij een van de heren achter in de auto te liggen, zodat deze moei lijkheid nog net voor de start kon worden opgelost. Ere-prijzen De ereprijs en tevens het predikaat „mooiste wagen van het corso", wer den toegekend aan de praalwagen „Sprookjestuin" van de Bond van Bloembollenveilingen te Haarlem. Deze wagen was opgemaakt met blauwe hyacinten, gele tulpen, roze azalea's en oranje lelies. De praalwagen „Fonteinen" oogstte ook veel bewondering. Van blauwe hyacinten had men een fontein ver vaardigd, terwijl de waterstralen ge vormd werden door aan een draad geregen hyacinten. Deze „Fontei nen" kregen een ereprijs voor de mooiste kleurencombinatie. Een metershoge wekker, die tijdens het rijden afliep en daarachter een op een bed van hyacinten liggende, uitbloemen vervaardigde slaper werd de prijs voor het meest originele werkstuk toegekend. Heel grappig was verder de „Poe senmars", waarvoor terecht de ere prijs voor de meest humoristische wa gen beschikbaar werd gesteld. Uitslagen De uitslagen van het corso luiden als volgt: Stroomlijn, Bloembollencultuur, Hil legom, 2e pr.; Grammofoon, Leloux, Willemse, v. Engelens, Hillegom, le pr.; Luxe wagen, Weyers-Mense, Hil- legom/Vijfhuizen, le en erepr.; Zwa luwen, Bloembollencultuur, Benne- broek/V'zang, 2e pr.; De Advocaat, Erven Lucas Bols, Amsterdam, le en erepr.; Op tijd wakker, Bond van de- Een man werd gedood, een man levensgevaarlijk gewond en een man ernstig gewond bij een verkeersonge val, dat zich gisteravond op de Leen- derweg in Heeze heeft voorgedaan. Een motor kwam in botsing met een scooter, die bereden werd door de 30- jarige onderwijzer J. A, van Lies hout uit Leende. Deze werd op slag gedood. De bestuurder van de motor werd ernstig gewond. Zijn duopassa- gier werd door de kracht van de bot sing in een sloot geslingerd. Hij zou verdronken zijn als ijlings toegescho ten omwonenden hem niet snel op de kant hadden gebracht. Levensge vaarlijk gewond werd hij naar het ziekenhuis gebracht. Er bestaat een vermoeden, dat de motorrijder onder invloed heeft gereden, Onder Terschuur is gisteravond een auto met vijf inzittenden tegen een boom gevlogen, toen de bestuur der bij een inhaalmanoeuvre plotse ling wilde remmen, omdat hu een tegenligger erg laat opmerkte. Alle vijf inzittenden werden gewond naar een ziekenhuis in Amersfoort ver voerd, waar de 53-jarige J. R. Stapel voort uit Amsterdam aan de verwon dingen is besweken. De 20-jarige Chr. Raijmakers uit Sint Oedenrode is zaterdagavond in de omgeving van zjjn woonplaats met een scooter in een flauwe bocht geslipt en tegen een boom gereden. Hij werd op slag gedood. Het slacht offer en de scooter werden terugge vonden in een naast de weg lopende sloot. In een Zwols ziekenhuis is overleden een 14-jarige jongen uit Nunspeet, die in de personenauto had gezeten, welke zaterdagmiddag op de Soerenseweg in Nunspeet in een bocht vas geslipt en tegen twee bo men was gevlogen. Op de Provinciale weg Lichtmis- Balkbrug (Ov.) is gisteravond de 23- jarige motorrijder H. Broekroelofs uit Lutten tegen een op de weg lopen de koe gereden, waarbij hij zo ern stig werd gewond, dat hij in de loop van de dag in een Zwols ziekenhuis is overleden. taill. bloemb.hand., Haarlem, kleine wagens, le pr.; Balans, Bloembollen cultuur Voorhout, 3e pr.; Renault- Floride. F. B. Richters. Hillegom le pr.; Mercurius, Gemeente Hillegom, le pr.; Lentebode. Black Diamond Li nes, Rotterdam, 2e pr.; Paspoort tot rooggenot, American Cigarettes, Am sterdam, le pr.; Ford 1924, Autohan del „Sassenheim", le pr Mechani satie, Stichting Mechan. Bollen streek, Lisse, le pr.; Gebogen bewe ging, Bulbhorst (Sassenheim), P. Ne- lis (Heemstede). Gebr. Driehuizen (Lisse), le pr.; Apollo, Bloembollen cultuur Sassenheim. le pr.; Citroën- Ami 6, Bakker s Autobedrijf, Sassen heim, 3e pr.; Excelsior, Bloembollen cultuur Katwijk, Noordwijk, Voor schoten, Warmond en Wassenaar 2e pr.; El-ei-ei. Produktschap pluimvee en eieren, Zeist, le pr.; Pam-vlam, Oliecombinatie Bollenstreek, Lisse, le pr.; Visserij, Gemeente Lisse, 3e pr.; Dansende vingers, Accordeonver. Am sterdam, 3e pr.; Luxe wagen, „Het oude Koningshuis", Sassenheim, 2e pr.; Fonteinen. De Vroomen (Sas senheim), Verduyn en Ten Hagen (Lisse), Waling v. Geest te 's-Gra- vensande. Homan (Oegstgeest). le met ereprijs voor mooiste kleuren combinatie; Heelal, Bloembollencul tuur, Lisse, le pr.; Woestijnschepen, Bond van Bloembollenhandelaren. Haarlem, le pr.; Bloemenkoningin, L. Stassen jr., en Rijnveld, Hillegom, 3e pr.; Poesenmars, Vicon, Nieuw- Vennep, le en erepr. voor meest hu mor. wagen; D.K.W., Hart Nibbrig Greeve, Sassenheim, 3e pr.; Jules Veme, Groep kwekers, DeZllk, lepr.; Sprookjestuin, Bond van Bloembol lenveilingen, Haarlem, le met erepr. voor mooiste grote wagen; Volvo, Ga rage Tweehuysen (O ver veen), Auto- Lekker liggen op een bed van hyacinthen. (Foto L.D./Holvast) bedrijf P. H. Heemskerk (Lisse), le en 3e pr.; Chinese draak, Groep exij porteurs, Sassenheim, le pr.; Vorm en kleur, Stichting Keukenhof, Lisse, le pr.; Olympiade, Vereniging „De Tulp", le pr.; Tien Jaar samenwer king, Kring bedrijven Bollenstreek, le pr. Drukte Ondanks het slechte weer is het be zoek aan de bollenstreek het afgelo pen weekeinde groot geweest. Het centrum van de streek, de „Keuken hof", ontving zaterdag en zondag 65.000 bezoekers. Zeer druk gebruik werd gemaakt van de gelegenheid tot bezichtiging van de corsowagens, die afgelopen zaterdag in volle fleur in de streek rondreden. Op de parkeer plaatsen van „Keukenhof" was 70 procent van de 700 autobussen uit Nederland afkomstig en 25 procent uit Duitsland. Ook het grootste deel van de 16.000 personenauto's kwam uit eigen land. Op de bollenvelden zjjn de narcis sen nu vrijwel verdwenen, doch op „Keukenhof" bloeien ze nog volop. In de loop van dit weekeinde ontving dit nationale bloemenpark de half mil joenste bezoeker in alle stilte. Het ziet er naar uit, dat ook het komend weekeinde nog veel in de bollen streek te zien zal zjjn. Verwacht wordt, dat de „Keukenhof" nog min stens tien dagen open zal zjjn, mede omdat de late tulpen, o.a. darwins, nog niet in bloei z(jn, hetgeen een uitzondering is voor half mei. Gevolgen voor andere groepen? (Van onze Londense correspondent) Groot was de algemene opluchting toen gedurende het weekeinde be kend werd, dat de dreigende nationa le havenstaking, welke zondag mid dernacht zou beginnen en waarbjj zeventigduizend arbeiders betrokken zouden zijn, nog op het laatste ogen blik kon worden afgewend. Het was een overwinning voor de bonden. De beslissing viel zaterdagavond laat, nadat in de laatste ronde nog eens ruim vier uur door beide partijen in het departement van Arbeid was on derhandeld. De minister en zijn ambtenaren, die beide partijen tot el kaar hadden gebracht, namen echter zelf geen deel aan de besprekingen. De werkgevers zwichtten voor de laatste van de looneisen, namelijk een extra kwartje per dag. De totale verhoging bedraagt f 0.75 per dag. Het garantieloon en het tarief voor stukwerk werden eveneens verhoogd, het laatste met 3 percent. Verder werd overeenstemming be reikt over invoering van een 42-urige werkweek, een vermindering van twee uur, welke 27 augustus a s. zal beginnen in plaats van 1 januari, zo als eerst door de werkgevers was aangeboden. Voorts werd besloten onderhande lingen te hervatten over de invoering op een later tijdstip van een 40-urige werkweek en andere verbeteringen. Vooruitzichten Eiirop.economie geenszins slecht In een conjunctuurbericht komt het Hamburgse Welt- Wirtschafts-Archiv tot de slot som dat de vooruitzichten voor de economische ontwikkeling van West-Europa voor dit jaar geenszins slecht zijn, hoewel er evenmin een krachtige groei kan worden verwacht. De ex pansie van de Westeuropese economie zal zich de komende maanden voortzetten, maar de meeste landen zullen waar schijnlijk niet geheel de toene ming van het laatste halfjaar kunnen handhaven. Het Archiv legt er de nadruk op dat er op het ogenblik over het algemeen krachtige stimulansen noch sterk vertragende factoren merkbaar zijn. De inkomens zullen zich iets min der ontwikkelen bij een nieuwe ster. ke vergroting van de bestedingen. De vraag van de zijde der overheid zal vermoedelijk zelfs nog iets krachtiger toenemen, waardoor de langzamer toeneming van de particuliere inves. teringen tenminste voor een deel zal worden goedgemaakt. De afzet op de buiten Europa gele. gen markten zal naar het oordeel van het Welt-Wirtschafts-Archiv de komende maanden gemiddeld enigs zins groter worden. Als onevenwichtig element, wordt de onzekerheid over de ontwikkeling van de neiging tot investeren ge. noemd. De kiem voor een slechter worden van het conjuncturele kli maat zal vermoedelijk opgesloten liggen in de „evenwichtsmoeilijkhe. den" die herhaaldelijk optreden bij de vorming van lonen en prijzen. Maatregelen in Algerije Yvonne George naar Weense Opera Yvonne Georgi heeft haar werk zaamheden bij het Ned. Danstheater onderbroken teneinde gevolg te ge ven aan een uitnodiging van de di rectie van de Weense Staatsopera om ter gelegenheid van de 80ste verjaardag van Igor Strawinski op 17 juni a.s. de Weense premiere van Apolion Musagete voor te bereiden. Tijdens deze voorstelling wordt even eens in de choreografie van Yvonne Georgi het ballet Agon uitgevoerd, dat in 1958 voor de eerste maal in Wenen werd gegeven. Na een vijftal weken stilte hebben de OAS-terroristen zich in de afge lopen nacht in Parijs en andere Franse steden met hun kneedbom- men laten merken dat ze er nog zijn. Persoonlijk letsel is er gelukkig nergens toegebracht doch de schade is over het algemeen groot. Zestien ladingen explodeerden in Parijs en een drietal in provinciesteden. De bommen waren verdeeld over politie bureaus, communistische redactie kantoren en de woonadressen van andere tegenstanders, die weer zo'n beetje lukraak schenen te zün uitge kozen. Een der bommen ontplofte gister avond vlak achter de Sarah-Bern- hardtschouwburg, waar het Theater der Naties is gevestigd, juist op het moment dat een tweeduizend mensen de zaal verlieten. Een halve minuut later was het straatdek bedekt met scherven van de ruiten, die overal gesprongen waren terwijl ook een auto, waaronder de bom was gedepo neerd, totaal werd vernield. In Alge rije vielen gisteren bij aanslagen ze ven doden en 16 gewonden. Deze nieuwe attenties voor de Pa- rijzenaars van de zijde van de OAS zullen wel in verband worden ge bracht met het proces van hun voor malige opperleider Raoul Salan. dat morgen begint. Een andere aanleiding zou eventueel nog kunnen worden gezocht in de vierde verjaardag, gis teren, van de 13de mei 1958 toen in Algiers de putsch van Salan en de zijnen een einde maakte aan de Vier- Stakingsdreiging in Frankrijk De Franse premier George Pompi dou, zal deze week besprekingen heb ben niet, vakbondsleiders in verband met een aantal aangekondigde sta kingen Bonden van spoorweg- en van PTT-personeel hebben hun leden opgeroepen tot 24-uursstakingen. De spoorwegstaking, die door alle vak bonden wordt gesteund, zal morgen ochtend beginnen. De PTT-beambten hebben hebben besloten hun 24-uurs- staking op woensdag te houden. De communistische bond van overheids personeel heeft zaterdag zijn leden opgedragen tegelijk met het PTT- personeel het werk neer te leggen. De areiders wensen hoger loon. kortere werktijden en verbeterde pensioen regelingen. de Republiek. Salan en zijn trouwe medesamenzweerder Jouhaud die al eerder ter dood veroordeeld werd, zijn zaterdag vanuit hun cellen in de Santé naar de gevangenis van Fres- nes in de buurt van Parijs overge bracht. Als andere veiligheidsmaat regel werd vandaag bovendien de Sainte Chapelle, die tegen het ge rechtsgebouw is aangebouwd, voor het publiek gesloten. In de acte van beschuldiging wordt Salan persoon lijk aansprakelijk gesteld voor meer dan 2000 aanslagen in Algiers en ruim 400 in Parijs, waarbij 415 doden en 1145 gewonden zijn gevallen. Jou- houd zou als getuige optreden. Salan heeft een exposé van meer dan hon derd getikte vellen vervaardigd, dat hij ter inleiding voor hoopt te mogen lezen. Hij heeft er klaarblijkelijk dus toch maar van af gezien zijn eigen proces als stille getuige bij te wonen. Het Algerijnse voorlopige bestuur heeft zaterdagavond een aantal be sluiten genomen ter uitbreiding van de strijd tegen het geheime leger (OAS). De gemeenteraad van Oran zal worden ontbonden. Vijftien regi menten mohammedaanse soldaten van het Franse leger zullen naar Oran worden gezonden om de be staande veiligheidsstrijdkrachten te versterken. Het militaire garnizoen in Algiers zal met 15.000 man worden versterkt. Een 6.000 man hulppolitie zullen worden gerecruteerd om te helpen bij de bestrijding van het toe nemende terrorisme in de grootste steden. Aangenomen wordt dat de woens dag a.s. te houden conferentie van afgevaardigden van havenarbeiders uit het gehele land de nieuwe rege ling zal goedkeuren. De loonpolitiek van de regering heeft hiermee opnieuw een veer moe ten laten, omdat het voor dit jaar vastgestelde maximum van 2% pro cent is overschreden. Dit zal moge lijk consequenties met zich meebren gen voor andere groepen die een mo reel recht bezitten op verhogingen, welke dit magere maximum over schrijden. zoals de verpleegsters. Het winstpunt is evenwel dar de export campagne door het afgelasten van de staking gered is. Ook van werkge verszijde was men verheugd over de tijdige bijlegging van het conflict, omdat, hierdoor een nationale ramp en wederzijdse verbittering is voor komen. Militaire deskundigen op het ge bied van explosieven hebben aan de hand van de restanten, die na de ontploffing in Rotterdam zijn gevon den. kunnen vaststellen dat de hand granaat van Engelse makelij was en fabricagejaar 1961 betrof. Grote hoe veelheden van deze scherpe granaten bevinden zich in een centraal depot in Noord-Brabant. Op 2 mei zijn er naar drie opslagplaatsen in ons land zendingen van gegaan. Het spoor wees in de richting van de opslag plaats Hoenderlo, waar de Konink lijke Marechaussee een bijzonder in tensief onderzoek instelde. Kist voor kist der betreffende granaten werd onderzocht, totdat men er een tegen kwam, die was opengebroken. Drie handgranaten werden vermist. Elke dag werken er andere ploe gen van het aanvulllngsdetachement Wittenberg in de munitie-opslag plaats Hoenderlo. Men heeft precies kunnen nagaan, wie er op 2 mei werkzaamheden hadden verricht, toen de zending uit 't Brabantse de pot binnenkwam. Man voor man werd gehoord, totdat tenslotte het genoemde drietal de diefstal beken de. Zij zouden, zo hebben zij verklaard, hebben gedacht, dat het hier rook- bommetjes betrof. De marchaussee trekt dit echter in twijfel, daar men toch mag aannemen dat militairen, die dagelfks met munitie en explo sieven moeten omgaan, weten wat een handgranaat is. Maatregel tegen Monegasken Monegasken, die in Frankrijk wo nen of zich daar willen vestigen zul, len in het vervolg, net als andere buitenlanders, hiervoor een verblijfs. vergunning moeten aanvragen, zo wordt bepaald in een bekendmaking die het Franse ministerie van bui tenlandse Zaken heeft gepubliceerd. De maatregel wordt op 1 juni van kracht. Tot dusver vielen in Frank rijk wonende Monegasken niet onder bepalingen die voor buitenlanders gelden. De maatregel vloeit voort uit een besluit dat de Franse regering vorige maand heeft genomen en vol gens hetwelk het verdrag tussen Frankrijk en Monaco over douane rechten, belastingen, posterijen e.d. werd opgezegd. Enige tijd geleden zijn besprekin gen tussen beide landen over de be lastingfaciliteiten voor Monaco, die Frankrijk wenste te herzien of af te schaffen, mislukt. Huurverhoging nog niet op 1 juli? De Staatssecretaris van Sociale Zaken doet vandaag aan de Tweede Kamer schriftelijk me dedeling van het Kabinetsbesluit met betrekking tot de door de regering genomen beslissing over de looncompensatie in ver band met de voorgestelde huur verhoging. Ook hierna zal echter het eindverslag van de commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer nog niet kunnen worden verwacht. Deze commissie wacht met het uit brengen daarvan namelijk totdat de Stichting van de Arbeid ook aan de regering advies zal hebben uitgebracht over de compensatie in de sociale voor zieningen. Hierover moet dan weer 'n Kabinetsbesluit genomen worden. Met deze zaken zal wel zoveel tijd gemoeid zijn, dat het voor de Tweede Kamer niet meer mogelijk zal zijn, de wijzi ging van de huurwet nog deze maand te behandelen. Wordt het in de maand juli vóór de Tweede Kamer de behandeling afdoet, dan wordt het niet eenvoudig voor de Eerste Kamer een zodanige werkwijze toe te passen, dat de even tuele huurverhoging nog op 1 Juli, streefdatum van de regering, zal kunnen ingaan. De Senaat kan niet met het afdelingsonderzoek beginnen zolang niet wordt beschikt over de handelingen der Tweede Kamer en deze verschijnen zeer laat in ver band met personeelgebrek bij de staatsdrukkerij. De behandeling door de Eerste Kamer in juli zou dan technisch nog wel uitvoerbaar zijn, maar hier hangt alles af van het dan te nemen be sluit door de centrale afdeling uit dat college en van het feit of de fracties geen bezwaar zullen maken tegen overhaaste behandeling van een zo belangrijk wetsontwerp. Advertentie - •f* ROEIT ZE GENADELOOS UIT Rode Kruis-wedstrijden district Rijnland De college-zaal van de Jelgers- ma-kliniek was zaterdagmiddag welwillend ajgestaan voor het houden van Jeugd-Rode Kruis- wedstrijden, waaraan werd deel genomen door jongens en meisjes afkomstig uit Voorhout, Rijnsburg en Oegstgeest, welke plaatsen zijn opgenomen in het district Rijn van het Rode Kruis. Hiertoe behoort ook Warmond dat evenwel nog geen jeugdgroep voor deze wedstrijden kon samenstellen. Er was een afspraak gemaakt dat een A- en een B-groep uit Wasse naar aan deze jeugdwedstrijden zou meedoen. In het geheel waren aan wezig tien groepen t.w. vier A-groe pen uit Rijnsburg, één A- en één B- groep uit Wassenaar, twee A-groepen en 1 B-groep uit Voorhout en een B- groep uit Oegstgeest. De adjudant-instructeur P. W. v. d. Mark uit Wassenaar had een voornaam aandeel in de leiding van deze wedstrijden. Een deskundige jury onder voorzitterschap van dok ter D. Held beoordeelde de prestaties van de jeugdige deelnemers. De lei der of leidster van elke groep meld de zich bij de jury, de patient werd op de mat gelegd en tientallen jon gens en meisjes volgden vanaf de collegebanken de prestaties. Prijzen In de B-groepen was per groep een maximum aantal van 600 punten te behalen, voor de leiding 300 punten. De eerste prijs werd toegekend aan de meisjes-groep uit Voorhout, die 537 punten behaalde. De leidster ver kreeg 239 punten. De B-groep (jon gens) uit Wassenaar behaalde de 2e prijs met resp. 460 en 226 punten. De derde prijs was voor de jongens- groep uit Oegstgeest, die resp. 437 en 191 punten behaalde. Ook bij de A- groepen bleek Voorhout de sterkste. De volledige uitslag luidde: 1. Voorhout met 615 punten (in de A-groepen was het maximaal aantal te behalen punten 875), 2. Voorhout met 590 punten, 3. Rijnsburg (546 p.) 4. Rijnsburg (544 p.), 5. Rijnsburg (508 p.), 6. Rijnsburg <490 p.) en ten slotte 7. Wassenaar met 388 punten. Voor de hoogstgeklasseerde groe pen waren groepsprijzen, prijzen voor leidsters en leiders en individuele prijzen voor elke deelnemer beschik baar. Ze werden door dokter Held uitgereikt met een aansporing om de prestaties op te voeren door geregeld te blijven oefenen om zodoende mede te werken een medemens in nood te kunnen helpen. GEVRAAGD en een 5-daagse werkweek. Banketbakkerij KLUIT, Breestraat 114 - Tel. 25423 VERPLEEGHUIS „CLEMATIS", vraagt een nette RLjnsburgerweg 157 - Leiden Telefoon 53859 Wij zoeken voor spoedige indiensttreding op onze afdeling ADMINISTRATIE een in bezit van u.l.o. of gelijkwaardig diploma (bijv. handelsavondschool) en diploma typen. Leeftijd niet beneden 20 jaar. Enige kan toorervaring, bij voorkeur op boekhoud kundig gebied, gewenst. Schriftelijke sollicitaties, met vermelding van leeftijd, mogelijke datum van indiensttreding en referenties te richten aan de directie van de N.V. LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden. (Postbus 54). Wie heeft voor mij ter over name tegen hoge prijs 2 KRISTALLEN GEMBERPOTTEN, of ander fraai oud kristal als glazen karaffen enz. Brieven onder no. 9436a aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD zelfstandige voor de dag. Meerdere hulp aanwezig. Mevr. v. OERLE, Nieuwe Rijn 17 - Leiden Telefoon 01710—25554 GEROUTINEERDE gevraagd. Brieven met uitvoerige inl. onder nummer 21056 bureau van dit blad.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4