Scherpe koersdalingen bij matige omzetten LEXINGTON I Het internationaal evenwicht in herstel Nederland klopt gevreesde Russen maar struikelt over Frankrijk.... LFC-HBS Rusland beschikt over formidabele dammers Voor goed nieuws geen oog Overdrijving Onderzoek overplaatsingszaak v. d. Putten bijna voltooid stalen carrosserie VOLVO Jagtenberg verovert twee titels GRATIS atletiek trainen Sportsplinters LEXINGTON Altig weerstaat Jacq. Anquetil LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 12 MEI 1969 (Van onze financiële medewerker) De effectenbeurzen zijn nu eenmaal geneigd van het ene uiterste ïn het andere over te slaan. De hausse op de aandelenmarkten was In 1959 en 1960 gebaseerd op de verwachting dat de conjunctuur zich in hetzelfde tempo als in genoemde jaren zou blijven ont wikkelen en met name in West-Duitsland en in ons land leidde de voortgaande kapitaalvorming er toe dat de vraag naar aandelen slechts tegen steeds stijgende koersen kon worden bevredigd. De toenemende exporten brachten grote overschotten op de betalings balans, die het internationaal monetair evenwicht verstoorden of dreigden te verstoren. De revaluatie van mark en gulden was een van de maatregelen, die bedoelde de conjunctuurontwikkeling wat af te remmen en de positie van de andere valuta te versterken. vindt de koersdaling ten onzent haar verklaring voornamelijk in de terug houdendheid van de belegger, die ge paard gaat met een grotere vraag naar kapitaal bij de ondernemingen. Deze zal naar men meent vooreerst aanhouden, omdat de ondernemin gen voortgaan met nieuwe investe ringen en deze bij kleinere winstmar ges voor een groter deel door de uit gifte van obligaties en/of aandelen zullen moeten financieren. Zo note ren aandelen Philips thans ca. 200 pet. lager dan hun hoogste stand voor dit jaar 1964-860, ondanks de reeds bekende omzetsstijging in het eerste Volgens de president van de Deut sche Bundesbank is die revalutie een succes geweest. Ze bracht de West- Duitse in- en uitvoer meer in even wicht en deed tegelijkertijd dienst als rem op de binnenlandse prijzen. Ten onzent had de revaluatie een zelfde gevolg, de versnelde invoering van de vijfdaagse werkweek deed echter de balans naar de andere kant doorslaan, zodat de Nederland se betalingsbalans in 1962 vermoede lijk het wenselijk geachte overschot niet zal halen. Het is echter te vroeg zich hierover reeds grote zqrgen te maken, waarbij men zich mogelijk kon spiegelen aan de ontwikkeling in West-Duitsland, waar de handels balans, die in januari en februari een scherpe teruggang te zien gaf, maar in maart haar evenwicht te rugvond, doordat de export een re cordcijfer van DM 12.6 miljard be reikte en ruim 10 groter was dan in die maand van 1961. Intussen beweegt de conjunctuur in Frankrijk zich nog steeds in op gaande lijn en heeft Engeland sinds de laatste tijd haar monetaire en economische positie dermate kunnen versterken dat het disconto enige ma len kon worden verlaagd. Men kan dus zeggen dat internationaal een meer evenwichtige verhouding is ontstaan en de directeur van het I. M.G. Per Jacobson ziet de vertra ging van de na-oorlogse hausse dan ook als een goede ontwikkeling die een dreigende inflatie-hausse kan voorkomen. Discipline handhaven Het gaat er thans om, zowel ln Amerika als in de meeste landen van Europa de prijsdiscipline te handha ven en een stijging van de bedrijfs kosten te voorkomen. De grote inves teringen door de bedrijven waren en zijn ook nu nog op dat doel gericht en in vele gevallen worden de resul taten daarvan meer en meer zicht baar. Het is duidelijk dat hiermee enige tijd gemoeid gaat, maar dat het bedrijfsleven in dit opzicht vor deringen maakt, behoeft niet te wor den betwijfeld. Een sprekend voorbeeld daarvan geeft de Koninklijke. Het is in de olie-industrie overproduktie, Rus sische dumping, dalende prijzen zeker niet gemakkelijk om tot grote re winsten te komen. Maar het con cern heeft in de eerste drie maan den van 1962 14 meer verdiend dan in die periode van het vorig jaar. Dit is blijkens een mededeling van jhr. Loudon gevolg van het feit dat de bezuiniging en efficiency vruch ten beginnen af te werpen, doordat ze een daling van de kosten per een heid produkt mogelijk maken, die het concern in staat stellen profijt te trekken van de verdere te ver wachten stijging in de omzet. Dit ls een bemoedigende vaststel ling, die steun geeft aan de verwach ting dat ook andere ondernemingen er geleidelijk in zullen slagen de kos ten per eenheid produkt te verlagen. Hoewel ook ln ons land de perso- neelsschaarste bij vele bedrijven nog nijpend is, kan anderzijds ook wor den geconstateerd dat hier en daar mede als gevolg van nationalisering der produktiemethoden, de vraag naar werkkrachten vermindert, het geen er toe kan lelden dat de drang naar nieuwe loonsverhogingen af neemt. Er zijn weliswaar tal van onder nemingen, die in 1961 het gewenste evenwicht tussen prijzen en kosten niet hebben kunnen handhaven en met een lagere winst ook met een lager dividend zijn uitgekomen. Men kan echter onder de verslagen die de laatste twee weken zijn versche nen, gemakkelijk een twintigtal noe men, die niet alleen een goed jaar afsloten, maar ook gedurende de eer ste maanden van het lopende jaar een bevredigende gang van zaken constateren. Algemeen gesproken is het bemoe digend dat de industriële produktie, gedurende de laatste maanden van 1961 en ook in januari nog, terugge gaan, voor februari weer een stijging vertoont indexcijfer 169 tegen 165 in januari 1962 en 161 voor februari 1961 de spannende vraag blijft vooreerst in hoeverre de export bij deze toenemende activiteit gebaat zal zijn. Afgaande op de tests van het CJ3.S. schijnt er in dit opzicht re den tot enig optimisme te zijn. Koersdalingen Op de beurzen van New-York en Amsterdam heeft men de laatste tijd voor goed nieuws geen oog. Dit blijkt duidelijk uit het koersverloop van de aandelen Koninklijke, die thans nog lager noteren dan voor de bemoedi gende mededeling van jhr. Loudon. In New York is het indexcijfer voor Industriële aandelen dit jaar reeds van 726 tot 647 teruggelopen, in Amsterdam daalde het algemeen in dexcijfer van 431 tot 360 (10 mei), dat van de internationals van 594 tot 496, dat van industriële aandelen van 396 tot 325 dat van bankaandelen van 269 tot 235. De wisselwerking tussen New-York en Amsterdam ls thans weer sterker clan enige tyd geleden, overigens kwartaal. Een onderneming als de Rotterdamsche Droogdok, die een goed Jaar achter de rug heeft en nog volop van lonende bouworders is voor zien, heeft de koers van haar aande len van 625 in 1961 en 583 als hoog ste in 1962 tot 460 zien teruglopen. Een scheepvaartmij. als de K.N.S.M. die over 1961 nog 8 dividend uit keerde, zag haar aandelen van 253 als hoogste in 1961 tot ca. 140 da len, die van de Nederl. Scheepvaart unie, waarin drie van de beste lljn- rederijen van ons land vertegenwoor digd zijn, noteren thans bij 7 pet. dividend ca. 130 tegen 203 als hoogste stand in 1961. Om nog een voorbeeld te noemen aandelen Vereenigde Machinefabrie ken, die in 1961 nog 368 hebben ge noteerd, kan men thans voor ca. 215 kopen, hoewel de dividendverla ging (van 12 tot 10%) hard is mee gevallen. Zo zijn er meer ongemoti veerde koersdalingen. Het moge dan waar zijn dat men op de beurs tijdens de recente haus se te hard van stapel ls gelopen, thans maakt men zich ongetwijfeld weer aan overdrijving schuldig. Het kwaad zat deze week vooral in Ame rika, waar de strijd tussen regering en staalfabrikanten over de staalprjj- zen Wall Street uit haar evenwicht deels gunstige resultaten over het eerste kwartaal van 1962 niet het minste effect hebben. De vraag komt op of Wall Street niet als een machtsmiddel tegen de regeringspolitiek en de eisen van de grote vakbonden wordt gebruikt. Dat zou niet de eerste maal zijn. 70 JAAR GETROUWD! Het echtpaar B. van Leeuwen en S. van Leeuwen-Wagenaar in Zaan dam is 18 mei 70 Jaar getrouwd. De heer v. Leeuwen is 95 jaar, zijn vrouw 91. De bruidegom is afkomstig uit Nieuw-Wetering (gem. Alkema de), zijn echtgenote is geboren in Ouder-Amstel. Zij hebben ongeveer 50 jaar in Ouderkerk a. d. Amstel gewoond en zijn tien jaar geleden gaan inwonen bij een dochter in Zaandam. Behandeling Baarnse moordzaak uitgesteld De Baarnse moordzaak, die op 5, 6 en 7 juni door de rechtbank te Utrecht in behandeling zou worden genomen, is uitgesteld. Naar wij vernemen, is het ge- rechterlijk vooronderzoek nog niet gesloten. Verwacht wordt dat deze zaak eerst na de vakantie zal die nen. Het onderzoek dat mr. C. J. F. Caljé uit Amsterdam in opdracht van het Ambtenarengerecht in de hoofdstad heeft ingesteld naar de in 1960 bij de verbindingsdienst civiele automobielbedrijven van het ministerie van Defensie doorgevoerde reorganisatie is bijna voltooid. Verwacht wordt dat mr. Caljé zijn eindrapport over en kele weken'aan de voorzitter van het Ambtenarengerecht zal over handigen. Tengevolge van de reorganisatie waarnaar de heer Caljé een onder zoek heeft ingesteld, werd de Bus- sumse technisch-hoofdambtenaar F. H. van der Putten, uit een technische functie als V.C.A.-officier in Am sterdam overgeplaatst naar een vol gens zijn mening minder belangrijke administratief-technische functie in Nieuw Millingen. Nadat het Ambte narengerecht zich reeds driemaal uit voerig had beziggehouden met de klacht van de heer Van der Putten tegen zijn overplaatsing, gelastte het Ambtenarengerecht op 14 april 1961 een deskundigen-onderzoek. Hoewel de heer Van der Putten stelde, dat zijn overplaatsing in de hand zou zijn gewerkt door bepaalde topfunc tionarissen van het ministerie, die hem een lastige dwarskijker zouden vinden, vond het Ambtenarengerecht in de stapel gedingstukken niet vol doende gegevens om het geschil te beoordelen. Dat het deskundigenonderzoek zo'n lange tijd (13 maanden) heeft ge duurd, zou o.m. verband houden ADVERTENTIE Eén stalen bodyl Gemaakt door vakmensen met een (voor deze tijd) uniek gevoel voor degelijkheid. Bij de proefrit zal men U tonen: de Volvo heeft een zelfdragende, geheel stalen carrosserie. En over veilige bescherming gesproken; in een Volvo bent u gepèntserd! Ook daarom zijn steeds meer autokenners VOLVANVOLVO! ledereen is vol van „Product of Swedish engineering? Importrice voor Nederland: NIHAM N.V. - Den Haag Koninginnegracht 10-11 TeL (C Gebruik uitsluitend originele onderdelen RIJNSBURG: Automobielbedrijf Adrl Mutder, Rijnsburgerweg 86, Tel. (01718) 28 50 LISSE: Automobielbedrijf Heemskerk, Heereweg 247, Telefoon (02530) 3240 Teleurstelling na grootse triomf Bij de Europese kampioenschappen judo. die gisteren in de Westduitse stad Essen zijn begonnen, is Nederland er niet in ge slaagd zijn Europese titel in de teamwedstrijd te prolongeren. Na dat de Oranjemannen in de halve finale op schitterende wijze de Russen hadden verslagen, scheen de prolongatie van het kam pioenschap bijna zeker. Maar in de finale tegen de Fransen gingen onze landgenoten teleurstellend met 2-1 ten onder. Ook in de finales van de ge wichtsklassen (senioren) konden de Nederlandse judoka's het niet tot een Europese titel brengen. In het middengewicht verloor onze landgenoot Mackaay in de eindstrijd van de Fransman Grossain terwijl de zwaargewicht Dadema een onverwachte neder laag leed tegen de Oostduitser Niemann. De Nederlandse succes sen kwamen dit keer bij de ju nioren, waar Geurtsen en Jagten berg (2x) zich met de Europese titel tooiden. Anton Geesink was gisteravond ln de Gruga Hallen van Essen de held van de avond. Temidden van een vreugdevolle Nederlandse ploeg stond de wereldkampioen met zijn armen rond de opgetogen teamgenoten. Ne derland had het onverslaanbaar ge achte Russische team de releva tie van deze kampioenschappen de eerste nederlaag toegebracht in eeii wedstrijd zo geladen en zo vol spanning dat de ruim 3000 toeschou wers het er warm van hebben ge kregen. Onverslaanbaar geachte, ja, want het Russisohe team met zijn enorm krachtreservoir aan sterke mannen had laten zien ofsohoon de techniek niet de boventoon voer de een rol van betekenis te wil len spelen in dit toernooi. Niet al leen zegevierden de Russen met 30 over Tsjechoslowakije maar ook won nen zij van' één van de sterkste judolanden in Europa, Engeland. De gehele dag dan ook dromden de toeschouwers rond een van de drie matten om de Russen aan het werk te zien. En de mening van de experts was unaniem dat Nederland zijn Europese titel aan de Russen zou verliezen. De halve finale tussen Rusland en Nederland werd dan ook meer gezien als de finale, dan die tussen de winnaar van dit treffen en Frankrijk, dat in de andere halve finale over Italië zegevierde. Sensationeel De ontmoeting tussen onze land genoten en de Russen begon sensa tioneel, omdat Kidnadae, die als een onbesuisde dolleman vocht, een waaa-arl kreeg toegewezen na een elfde beenworp op Gerard Stroes, die zich weliswaar heldhaftig verde digde maar tegen het geweld dat deze 108 kilogram zware Rus ontke tende niet bestand bleek. Wil Dade ma, Joop Mackaay en Jan van Ier land hielden ondanks de Russische slonmaanv allen de balans in even wicht en Anton Geesink wierp met een prachtige tiende heupworp zijn tegenstander Beroeohavili op de tatamis. De gevreesde Russen waren verslagen. Het was even een gekken huis met die dansende Nederlandse kolonie, een blijde, overal handen schuddende coach Ge Koning en een gelukkige Anton Geesink. Alsof zij een Europese titel hadden veroverd maar zover was het nog niet Want juist in die veel gemakkelijker gedachte finale tegen Frankrijk struikelde Nederland De eerste drie Europese titels wer den voor Nederland behaald door junior Cees Jagtenberg ln het zwaar gewicht en alle categorieën. Beide malen versloeg de Nederlander de Oostenrijker Banke, nadat hli op overtuigende wflze zfln superioriteit had getoond. Voor de derde titel zorgde Adrie Geurtsen door Europees kampioen te worden ln het middengewicht. Advertentie bij NIEUW BRUNHILDE op maandag en donderdag 7 uur (pupillen donderdag half vijf) Sintelbaan LEIDSCHE HOUT. Inlichtingen: mevr. A. Noordenbos, telefoon 52268. De Haan wint rit in Duinkerken De Nederlander Jo de Haan heeft gisteren de tweede etappe van de Vierdaagse van Duinkerken gewon nen. Na een rit van 200 km. op een parcours rond Duinkerken won De Haan de eindsprint van het volledige rennersveld. De Fransman Vlot bezette de tweede plaats en de leider in het algemene klassement, de Belg Claes. finishte als derde belden in de zelfde tijd als De Haan, nl. 5 uur 22 min. en 14 sec. In het peloton bevonden zich ook dc Nederlanders Rentmeester, Ma liepaard. Van Est en De Roo. In het algemene klassement be hield de Belg Claes de leiding met IC uur 21 min. en 22 sec. De stand is verder: 2. Joseph Groussard (Fr.) z.t., 3, Junkermann (Did.) zX., 4. De Haan (Ned.) 10.25.45. A.Z.P.C. (Amersfoort) heeft op de eerste dag van een internationaal waterpolotoernool ln Gent een 63 overwinning behaald op de Franse olub Cholsy-le-Roy. De tussenstanden waren; 00. 1—1, 22, 30. Fluks-Rozenburg uitgesteld De wedstrijd Fluks—Rozenburg, die voor dit weekeinde op het korf balprogramma stond vermeld, ls op verzoek van de Rotterdammers uit gesteld. Leidse coneourscommissie Wedvlucht met oude duiven vanaf Vilvoorde. Aantal vogels 2847, ge lost te 8 uur met harde n.w. wind. Afstand plm. 138 km. Ie duif te 10.35.19 uur. J. Staffeleu 1, P. de Haas 2-38. T. v. Amsterdam 3-20. C. Zwaan 4. K. v. d. Steen 5, A. v. d. Dop 6. A. v. Noord 7—29, B. Oskam 8. H. v. Zanten 9. WanslnkPrins 10; L. Platteel 11-47; IJ. Swart 12; II. Brandt 13; M. v. d. Wiel 14, J. Plug 15-50, K. v. d. Berg 16, Gebr. v. Sohie 17, W. VUlbrlef 18, R. P. de Graaf 19. J. Kuiler 21, J. v. Duu- ren 22-26-27, H. Moenen 23, H. de Haas 24. G. Zwart 25. W. Teske 28. J. Hansen 30. J. Rozler 31-45, W. Gijsman 32, D. v. d. Nleuwendijk 33. Chr. v. d. Pluym 34. W. v. Klink 35. B Geenjaaa- 36. G. v. Albada 37-39, F Heemskerk 40, C. v. d. Berg 41, J Smit 42, M Jongeleen 43-46, N. Oudshoorn 44, P. Hansen 48, K. Soheffer 49. met het feit, dat het Amsterdamse Ambtenarengerecht eerst zijn grif fier moest missen (h(j kwam vorig Jaar augustus door verdrinking om het leven), terwijl daarna de onder voorzitter met pensioen ging. In bei de vacatures is pas enkele weken ge leden voorzien. De met het onderzoek belaste des kundige hield op 12 juli 1961 zijn eer ste enquête. Daarna werden er nog twee gehouden en wel op 19 januari en 15 februari J.l. Zodra het eindrapport aan het Ambtenarengerecht is overgedragen, zal de voorzitter hiervan een datum moeten vaststellen voor de vierde zitting van de „overplaatsingszaak- Van der Putten". Het is nog niet bekend of de in middels afgetreden ondervoorzitter van het Amsterdamse Ambtenaren gerecht, mr. P. C. Bosman, die al ge ruime tijd ziek is, ook deze vierde zitting zal leiden. Dit was aanvanke lijk wel de bedoeling. CRICKET PROGRAMMA VOOR MORGEN Eersteklasse A: AGOVOO; HOC 1Rood en Wit. Eersteklasse B: HaarlemSparta; Wit 2-HW. Tweedeklasse C: BrusselBritish Army Team, Hermes DVS 3HRCC, Kieiveten—Ajax L. De Fransman Henrl Anglade heeft met een voorsprong van 24 se conden op een uit 20 renners be staand peloton, waarvan die Belg Martin van Geneugden voor de Ita liaan Fontana de eindsprint won, de tweede etappe van de Ronde van Ro- mandlë op zijn naam geschreven. Ang- lade legde de 254 m. van Montana naar Fleurler af ln 7 uur 1 minuut. De Fransman Joseph Novales, winnaar van de etappe van gisteren behield de leiding ln het algemeen klasse ment. Het 13e Internationale bridge- festival, dat na afloop van het wereld- kamploensohap paren ln Juan-les- Plns werd gehouden, ls gewonnen door de Fransman Jacques Stetten. De uitslag was: 1. Jacques Stetten (Fr.) 639 pnt., 2. Jaoques Lervlfcle (Fr.) 633,5 pnt.. 3. Alllsume (Fr.) 630 pnit., 4. M. de Luw (Ned.) 628,5 pnt., 10. Oudhoorn (Ned.) 615 pnt. Advertentie BEZOEKT ZONDAG 13 MEI A.S. aanvang 14.30 uur de belangrijke competitiewedstrijd Terrein Boshuizerkade. Prijzen der plaatsen zit-tribune f 1. lange zijde f 0.75; jongens f 0.25 Rijwielstalling o. h. terrein aanwezig. Advertentie FROM AMERICA'S ^/"tobaccos Ronde van Spanje De Duitser Rudi Altig heeft gis teren de leiding in het algemeen klassement van de Ronde van Spanje overgenomen van de Ier Seamus F.Iliot door een prachtige overwin ning in de vijftiende etappe, de 82 km. lange tijdrit van Bayonne naar San Sebastian. De Duitse achtervolgingsspecialist versloeg de sterke en aiom gevreesde Franse tijdrijder Jacques Anquetil met een seconde. Van de Nederlan ders leverde Ab Geldermans de beste prestatie. Hij klasseerde zioh als Leidenaar naar de Soivjet-Unie (door Jan van Leeuwen) Sedert enkele jaren organi seert de Russische Dambond internationale damtoernooien die bijzonder interessant zijn. Interessant vooral hierom, om dat de Russen steeds weer nieu we damtalenten naar voren schuiven om met prominente buitenlandse spelers hun krach ten te meten. Opvallend daarbij is de leeftijd van de Russische vertegenwoor digers. Jongemannen van nauwe lijks of even over de twintig blij ken een verrassende meester schap aan de dag te leggen, die de deskundigen met stomheid slaat. Behalve Tsjegolow, die in 1960 op 19-jarige leeftijd de ivereld- titel veroverde, zijn er tieners als Andreiko, Dawidow en Kor- chow, die nauwelijks voor hem onderdoen. Alleen Baby Sy De Nederlanders en Fransen, die tot nu toe met hen in het strijd perk zijn getreden, hebben welis waar soms zeer eervol steeds hun meerdere in hen moeten erkennen. De enige die bestand bleek tegen het Russisohe geweld is de ook in Nederland zeer goed bekende Sene- galees Baba Sy. In oktober-1961 heeft deze wonderdammer het in een toernooi te Yalta gepresteerd alle Russen aohter zich te houden en ongeslaigen met twee punten voor sprong op Andreiko te zegevieren. En dan nog te bedenken dat Baba tijdens het toernooi snip en snip verkouden wasDe Nederlan ders. die Rusland bezochten deden het niet onverdienstelijk, maar kon den nimmer beslag leggen op ere plaatsen. Zelfs de grote Keiler, 13 keer kampioen van Nederland, ein digde in de Sowjet-Unie met de be scheiden score van 50%. IAN VAN LEEUWEN Dit keer ben ik door de K.N.D.B. aangewezen om Nederland te ver tegenwoordigen. (Wim de Jong. die in eerste instantie zou gaan, moest wegens te drukke werkzaamheden afzeggen). Ik besef heel goed dat het voor mij een zeer zware proef betekent. Laat ik er daarom alleen dit van zeggen: ik zal mijn uiter ste best doen!! zesde met een achterstand van min. 6 sec. op de winnaar. De uitslag van de vijftiendeetan Bayonne—San Sebastian (82 kn tegen het uurwerk, luidt: 1. Altig (Did.), 2 uur 17 min. 7 (met bonificatie 2.16.07), 2. Anqti til (Fr.) 2.17.08 (met bonificai 2.16 38). 3. Perez France* (Sp.) 2.18: 4. Velez (Sp.) 2.20.48, 5. Paoh« (Sp.) 2.21.10. 6. Geldermans (Nd 2.21 13. 18. Stolker (Ned.) 2.26.30, Knops (Ned.) 2.27.40. 52. Westdo (Ned) 2.35.26. 54. Coehorst (Nee 2 36.38. Het algemeen klassement van ronde van Spanje na de vijf tied etappe: 1. Rudi Altig (Did.), 67 uur 4 m: 8 sec.. 2. Anquetil (Fr.) 67.09.00, Perez Frances (Sp.) 67.11.22, 4. Ell!( (lerl.) 67.11.25. 5. Paoheoo (Sp C7.14 29. 6. Gabioa (Sp.) 67.14.39, Stolker (Ned.) 67.16.11, 8. StabllnsÜ (Fr.) 67.17.16. 9. Geldermans (Ned 67.24.31. 10. Pauwels (Belg.) 67.24.3 Tulpenrallye Wijzigingen in de einduitslag De rekenkamer van de 14e inte nationale Tulpenrallye heeft ln 1 algemeen eindklassement van sterrit enkele wijzigingen bracht. De bezetting van de eerei twee plaatsen bleef onver andere doch vanaf de derde tot en met vijfde plaats luidt de rangschikking i 3. P. Gele—Laurent (Fr.) met DKW junior, 0 str. p., 7348 pnt, proc. g( 91,67; 4. E. CarlssonG. Hl (Zweden) met Saab, 96, 0 71.72; 5. J. Meur—Roneelle (Fr.) Porsche, 90, 0 - 7393 - 91.94 Inmiddels heeft de Zweed Carl geprotesteerd tegen zijn deklassei van de derde naar de vierde plaati Volgens Carlsson ls de Franse equip Gele-Laurent. die, nu de derde plaati bezet, toen deze in België moeilijk heden had, vele kilometers naar e« garage gesleept. Aanvankelijk bletl de protest-termijn gesloten. Gele g*! daarop zelf .toe dat hij gesleept wai Het protest van Carlsson ls ten slotte toch niet in behandeling geno men. De enige weg die de Zweed nog open staat is in hoger beroep gaan bij de Internationale Automobielfe deratie. De klassementen, zoals éi' vandaag zijn doorgegeven, zijn hier mee officieel geworden. Groot-Brit- tannië heeft de International Trophy gewonnen en Zweden bezet in htt landenklassement de tweede plaste. Benkoe remise tegen Rus Petrosjan In het kanididatensohaaktoW' nooi te Willemstad stonden gister avond enkele uit te spelen partijen op het programma. De ontmoeting Benkoe—Petrosjan uit de vijtó< ronde eindigde ln remise; de partij KortsnoiFillp (6de ronde) were opnieuw afgebroken. Na de zesde ronde luidt de stand: 1. Keres (Rusl.) 4 pnt., 2/3. Qell« en Petrosjam (beiden Rusl.) 3& pnt-, 4. Kortsnoi (Rusl.) 3 pnt. en 1 ate partij, 5. Benkoe (VB.) 3 pnt., e. Fillp (TsJ.Sl.l 2 pnt. en 1 a£g. partij, 7/8. Tal (Rusl.) en Flsoher CV-SJ. bedden 2 pnt. In zijn oefencampagne voor hel elndtoemool om het wereldkamp' schap voetbal ln Chili speelde het - gaarse elftal te Barl een wedstrijd tegen de Italiaanse B-ploeg. De Italia nen wonnen met 31 na bij de ruit reeds een voorsprong van 20 te 1

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 6