Lejus kon met Maris GRATIS doen wat hij wilde SVLV KLOPT DOSR: 1-2 FOLDER 6 Alpheuse Boys kreeg klop van LDWS (0-1) Training Roodenburg had weer geen STOOTKRACHT GEBR. HUISMAN HVL stelde zieli veilig door mooie 1-L—10 zege op Snelwiek Amateurs LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 7 MEI 1962 Vraag de Vespa dealer Duidelijke Russische zege iu Sclieveningen Rusland heeft zijn tennis-zaken stevig aange- pkt. Na een wat aarzelend begin in het inter- ptionale toernooi-tennis (Wimbledon) werd jt jaar na gedegen voorbereiding voor het eerst jgeschreven voor het Davis Cup-toernooi. De jenstander van de debutant was Nederland, t er na al die jaren van internationaal contact ig maar steeds niet in geslaagd is een top- •ep te kweken. In de eerste drie partijen, twee Schneider kon liet niet goed maken Na het voor tennis ongewone ope- ngs-ceremonieel („nog één stap rder en ze lopen met rugnummers" orden we iemand opmerken) was t voor Nederlands eerste enkelspe- Willem Maris een zaak van ko- r?|j n en gaan in precies 57 minuten. dat kleine uurtje had hij weige ld 4 games veroverd op de 20-jari- blonde Estlandse student Thomas Jus. een burcht van controle en ecisie. "De indeling van Maris' zaterdag is 1 bijzonder typerend voor de wijze jarop de Nederlandse toptennisspe- ers moeten proberen zich een plaats het hoge internationale niveau te ■overen. De 22-jarige Delftse stu nt had zijn ochtend-uren doorge- acht met het afleggen van een langrijk tentamen. Twee uur nadat hij afscheid van n prof had genomen, moest hij ntreden om in een Davis Cup- dstrijd zijn land tegen de toer- oi-debutant Rusland te vertegen- lordigen. „Er was iets" singles en het dubbelspel, kwam de Nederland se ploeg onder leiding van Ivo Rinkel niet verder dan tot het winnen van één set. Na twee vlotte overwinningen in de enkelspelen van zaterdag: Maris Lejus 1—6, 1—6, 26 en Schneider— Likhachev 3—6, 16, 6—4, 4 6 werden Maris en Schneider zondag in het dub belspel door dezelfde Russen binnen anderhalf uur met 16, 57, 2—6 van de baan gespeeld. met grammofoonplaatje! Foreholte werkt 2-0 achterstand weg IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. C A M. I N.V. NEDESPA Rotterdam Soerweg 25 Roermond Telefoon 176600 Telefoon 4354 Wel, „Ik voelde me niet vermoeid, maar was toch iets dat me absoluut ver- nderde in mijn normale spel te ko- De backhandpassing, een slag anders mün sterkste wapen is, id geen enkel effect". Het was overigens heus niet al- aan het zwakke tegenspel van aris te wijten, dat Rusland de eer- Davis-Cuppartij uit zijn historie gemakkelijk won. Thomas Lejus id alles wat een speler van grote asse nodig heeft, behalve veel vaart Isschien, maar vaart werd in deze laie eenzijdige partij helemaal niet reist. Zijn sterke, schitterend ge- aatste service, zijn effectvolle back- ind, zijn vastheid en zijn looptech- ek waren onderdelen van een wel- orzien tennisarsenaal. Ook een Maris-in-vorm zou hier- or hebben moeten zwichten. Maar n minder eerloos dan nu. Want rloos was het, deze nederlaag, arin de eerste set 16 minuten duur- Een typerend voorbeeld van het achtsverschil van het, niet-gereed- van Maris voor dit wedstrjjd- nnis. Pas in de vijfde game, toen voor de derde maal serveerde, ion hij zijn eerste service-punt. onnodig. Vanuit het achterveld ver zamelde hij snel zijn punten door simpelweg alles met grote spreiding en degelijkheid zo dicht mogelijk te gen de lynen terug te slaan. Geen spanning, geen emotie, geen strijd. Drie maal werd het van 0-4, 1-4 in de derde set als beleefdheid te genover de gastheer na 1-5 ook nog even 2-5. Toen was het gebeurd. Maris had drie servicegames gewon nen, Lejus had er slechts een verlo ren. Het leek of Evert Schneider op de baan was gekomen om in zijn en kelspel tegen Serge Likhachev eens even te laten zien dat het Neder landse team niet van plan was zich zo maar even in straight sets te la ten afslachten. Met veel overtuiging en loerend op elke kans om met zijn harde, snel genomen en verraderlijk duikende forehand-drive te scoren gaf hij de aanstaande gymnastiek-leraar uit Baku op hartverwarmende wijze partij. Maar ook deze Rus hoe wel duidelijk zwakker dan Lejus bleek een gevarieerd repertoire op zijn snaren te hebben. Hij demon streerde hoe kan het anders als student in de lichamelijke vorming- voortreffelijk voetenwerk en zijn re acties waren zo snel, dat Schneider inderdaad al z(jn vaart moest ge bruiken om de vinnige rivaal te pas seren. Tactisch wapen Met zijn vaak goede service hield hü de Rus lange tijd in bedwang, maar Likhachev beschikte ook nog over een tactisch wapen. Zodra hjj achter kwam te staan, begon de Rus te „prikken" met zachte hoge bal len, het spel vertragend, en met goed geplaatste lobs. Om dit spelletje de kop in te drukken was meer contro le nodig dan Schneider kon opbren gen. Hij kwam na 3-6, 1-6. en 0-2 met twee doorbraken op 4-3 en re- Geen strijd Lejus kon met deze tegenstander ben wat hü wilde. Net-pressie was gelmatig op 6-4. Goede smashes, goe de services en fraaie passeerslagen van fore- en backhand waren de wa penen van een met veel zelfvertrou wen spelende Schneider. Er werd tien minuten gerust en iedereen meende dat de jonge Nederlander een goede kans had. In de vierde set was het echter weer mis. Een stuntelige scheidsrech ter en een strenge maar rechtvaardi ge voetfoutrechter haalden Schneider bovendien uit zijn spel. Hü kwam snel met 2-0 voor, verloor toen ech ter 5 spelen achtereen: 4-6. Droevig Het dubbelspel van zondag was een droeve vertoning met een kleine op leving in de tweede set. toen Maris en Schneider dank zij sterk serveren van Schneider een goede volleys op 4-1 kwamen. Ineens was er net-pres sie, ineens was ook de volley van Ma- ris scherp en dodelük. Maris verloor daarna zijn service, die slap en onge- vaarlyk was, maar ook die van Lejus werd opgevangen en met 5-3 en de service voor Schneider was een om mekeer nog alt-ü-d mogelijk. Ondanks een dubbele fout. kwam hij toch op setpoint. Het punt ging verloren, de game ook en toen de drie volgende games: 5-7. De tegenstand in deze set was al les, wat het Nederlandse duo, waar in Schneider alleen niet kon goed maken wat Maris bedierf, aan tegen stand opleverde. In de derde set- wa ren zy nergens meer. De lobs waren te kort en de volleys van Maris wa ren als die van een tennisleraar die alles zoveel mogelijk binnen het be reik van de man aan de andere kant van het net plaatst. Lejus en Lik hachev zwiepten er met hun afma kende slagen wellustig op los. Met 2-6 eindigde de partij en had Rus land zich voor de tweede ronde ge plaatst. VESPA-DEALER voor Leiden en omstreken HOGEVVOERD 66—68 (Van onze correspondent) Wassenaar en Foreholte hebben in de Kerkehout de punten gedeeld (3-3». Aanvankeiyk zag het er naar uit dat Wassenaar met de volle winst zou gaan strijken. In de eerste helft nam de thuisclub de leiding door een fout van Voorhouts doelman Van Dijk. Bij een vrije schop op zyn doel besteedde hij zoveel aan dacht aan de toesnellende Buitelaar dat de bal over beide spelers heen in het net verdween. In de tweede helft leek Wassenaar op fluweel te zitten toen Buitelaar de score al spoedig op 2-0 bracht. Daarna kwam Foreholte met een stevig offensief dat „doorsloeg". Uit een strafschop wegens hands van Bogaard maakte Mart van DUk 2-1 en even later drukte dezelfde spe ler de gelükmaker achter de Was senaar-doelman. Het werd zelfs 2-3 maar het verdiende gelyk spel ont ging Wassenaar toch niet. Bogaard schreef het derde doelpunt van de Kerkehoutbewoners op zyn naam. Voetbul iu de Afdeling Leiden lla ndbalcompetitie Onder de goedkeurende blikken van spil Ebc Duursma met een en kelblessure op non-actief langs de lijn heeft HVL zich gistermiddag met een verdiende 14-10 zege op Snel wiek uit Rotterdam, veilig gesteld voor degradatie uit de eerste klasse. Dat een dergelijk resultaat uit de bus zou komen, lag na het sterke be gin van de Rotterdamse gasten niet in de lyn der verwachting. Doelman Cor Bronk kreeg al enkele minuten na de aanvang van de wedstrijd met drie keiharde schoten van de Snel- wiek-voorhoede. waarvan hij er één zeer fraai stopte en er twee ver bui ten zijn bereik op paal en lat zag af stuiten. een duidelijke aanwyzing hoe de wedstryd voor hem zou verlopen. HVL nam eigenlijk wat tegen de verhouding in een 1-0 voorsprong. Kees Lucas benutte de 13 m-worp wegens het ongeoorloofd aanvallen door de Rotterdamse defensie van de handig doorgebroken Hans Kagie. Daarna namen de gasten echter het heft volledig in handen. Zeer snel combinerend schiepen zy zich tegen lob Howe, de bekende Australische tennisspeler, winnaar met de Duitse Edda Buding van het ge mengd dubbelspel te Wimbledon 1961, en in de twee weken, vooraf gaande aan de Davis-Cup wed strijd NederlandRusland spar- ring-partner voor onze spelers, zat in de kantine van de METS te Schevoningen achter een forse uitsmijter cn wilde net met kenne. l(jk goede eetlust de eerste hap in de mond steken, toen wij zijn aan dacht vroegen. Zeer bereidwillig verlegde de gebruinde Howe zijn attentie van de uitsmijter naar ons. lebt u met de training nog iets kunnen bereiken? Howe kijkt zuinig. „Twee weken is te weinig om duidelijke resultaten te kunnen boeken. Stelt u zich eens voor hoeveel tijd er gaat zitten in het afwerken van één onderdeel van een goed-opgezette training. Laten we b.v. nemen het op de service afmaken van een cross-return. Een cross-return op diverse wijzen af geslagen, met slice, met top spin, hard en zacht. Daar gaan al een twee weken zeker inzitten. Het enige resultaat van mijn twee wekelijks verblijf hier in Nederland, is dat de Nederlandse spelers een stevige warming-up hebben gekre gen voor de wedstrijd tegen Rus land. Drie maanden met deze jongens en ik garandeer u dat. ze een stukje zijn geklommen op de tennisladder". Howe blijkt vorig jaar op Wimbledon tegen Lejus te hebben gespeeld. „Een gemakkelijke overwinning vertelt de Australiër, „drie straight sets. Of het nu nog een gemakke lijke zege zou worden, durf ik niet te zeggen. Lejus, Likkachew en de andere Russen hebben zeer hard getraind voor hun eerste optreden voor de Davis-Cup. Ze zijn uitste kend voorbereid". „U hebt uiter aard met Maris en* Schneider de tactiek tegen de Russen bespro ken." Howes stem klonk spytig. „Neen de tactiek was niet myn taak. Ik was sparring-patner. De aanvoer der van het Davis-Cup team en de heer De Mos hebben de tactiek voor hun rekening genomen. Toen excuseerde Howe zich. „Ik ga nog een balletje slaan met de jongens" zei hü, „Tot ziens". Bij de deur van de kleedkamers gekomen, draaide hij zich nog even om. „Ma- risLejus is beslissend voor het verdere verloop van de strijd." Hij stak zijn hand op en verdween. Een sympathieke Tennis Toerist. Wij kunnen ons voorstellen dat de spe lers van het Ned. Davis-Cup team met hem weglopen. We willen besluiten met de vragen: 1. Waarom heeft de KNLTB deze toch zo ervaren speler niet voor langere tijd geëngageerd? 2. Waarom is hun bij de voorbe reiding van onze ploeg voor de Davis-beker geen grotere plaats ingeruimd. Met alle respect voor b.v. de capaciteiten van De Mos, voor tactische wenken hadden wy voor deze ontmoeting tegen de Russen toch zeker de voorkeur ge geven aan Howe. Verrassende zege van Alphia (3—0) (Van onze correspondent) Alphia heeft wederom op twee zeer kostbare punten beslag weten te leg gen door by het Haagse RAVA een uitstekende 3-0 zege te behalen. De Heulbewoners hebben zich daarmee wel in veiligheid gesteld. Alphia kan op een uitstekende wedstrijd terugzien. Vooral Van Laar was opvallend goed. evenals I. Bouthoorn en de jeugdigde Idelen- burg. Koenekoop speelde dit keer weer midvoor en Wim de Jong stond opnieuw op zijn vertrouwde rechts backplaats opgesteld. De wedstryd begon voor Alphia goed en sensationeel. Koenekoop dreunde de bal op het Haagse hout werk en enkele minuten later dreef Van Wieringen de openingstreffer in de RAVA-touwen. Van beide kan ten kwam nu behoorlijk goed aan- valsspel los, maar zowel Rietveld als de Haagse doelman konden voorlo pig doelpunten voorkomen. Tot ze ven minuten voor rust Van Wierin gen een voorzet van Baay ineens op de schoen nam en kogelhard langs de Haagse goalie joeg (0-2). In de tweede helft trachtte RAVA een be ter resultaat te bereiken, maar de aanvallen liepen steeds stuk op de hechte Alphia-defensie die uitste kende steun ontving van de beide kanthalfs Van Laar en Bouthoorn. Na 17 minuten in de tweede helft besliste Koenekoop de strijd door het derde Alphense doelpunt te scoren. De Hagenaars trachtten daarna vaak met al te hard spel de score een nog wat draaglijker aanzien te geven, doch Alphia stond geen tref fers toe. Wel en wee tier viertleklassers (Van een onzer verslaggevers) De situatie in de vierdeklasse A wordt er, naarmate de finish in zicht komt, voor het 70-jarige ASC bepaald niet beter op. Zelf lieten de roodzwarten het op eigen veld er wee lelyk bij liggen en ging de 3—5 zege naar VVSB. Anderzijds slaagde de medekandidaat voor degradatie naar de Afdeling Leiden, het Voorschotends SVLV, erin om DOSR in de Veen met 1—2 te kloppen, zodat alléén nog Concordia H. onder de roodzwarten zetelt met slechts één punt minder. Hierby dient opgemerkt te worden dat de Hille- gommers ook één wedstryd minder hebben gespeeld. Er rest ASC nog één wedstryd (thuis tegen Warmunda). Het is te hopen dat stadgenote Lugdu- num dezelfde schotvaardigheid aan de dag legt tegen Concordia komende zondag als gisteren in de derby tegen Oranje Groen (6—2). Dan kan ASC wat die achterstallige wedstrijd van de Hillegommers betreft tenminste ge rust zijn. Nog beter is natuurlyk als ASC zondag zélf tegen Warmunda voor twee punten zorgt. in de groenwitte touwen. Na de rust bleef Lugdunum domineren en uit een voorzet van Vermond kopte Pet op fraaie wijze 5-1 achter doel man De Hoed. Nog even sloeg Oran je Groen terug door De Wit (5-2) maar toen linkshalf v. Belkum een overtreding beging schoot Leget uit de strafschop 6-2 in. De stryd was gestreden. Een van de tegenstanders van Lugdunum in de komende pro- motiestrijd dat wordt zomervoet- bal is bekend, nl. Tonegedo uit Voorbuig! Verrassende zege Lugdunum won mef grote cijfers Lugdunum-Oranje Groen De Leid- se derby was in feite zonder span ning. Daarvoor waren de groenwitten in dit duel te sterk. Reeds vrij spoe dig namen de Kikkers de leiding en toen even later de stand reeds 3-0 was, de drie goals kwamen van Leget en Krijgsman <2x», was de strijd beslist. Bart de Roo zorgde nog voor 4-0 en eerst daarna schoot Jaap van Belkum uit een strafschop 4-1 Kleine nederlaag tegen Neptunus Een glad veld in de Leidse Hout, een harde wind en twee zenuwachtige ploegen. Dat was het allesoverheersende beeld van de wedstryd Roodenburg —Neptunus, die op vry fortuinlyke wUze door de Rotterdammers werd ge wonnen. Toegegeven, de Rotterdammers waren technisch iets beter, doch Roodenburg was het meest in het offensief. Maar van de Roodenburg-aan- val ging deze middag niets uit, zodat de Rotterdamse defensie slechts sporadisch in moeilykheden kwam. Trouwens ook de Rotterdamse aanval kon niet bepaald imponeren. Het was dan ook niet vreemd, dat het enige doelpunt in de tweede helft werd gescoord door rechtshalf Keyzer, die in tweeërlei opzicht daarbü zyn hoofd goed gebruikte. Harder DOSR-SVLV eindigde tot grote vreugde van de vele Voorschotense supporters in een 1-2 zege voor SVLV Door deze wat verrassende overwin ning is de situatie voor de debutan ten er enigszins vrolijker op gewor den. In de eerste helft met wind mee waren de Veners iets sterker en drukten dit uit in een 1-0 ruststand. Na de thee waren dc rollen omge draaid. Het duurde ruim 25 minuten Ivoor de gelijkmaker geboren werd. Het was linksbuiten J. de Elzen die zich hiervoor liet bejubelen. Deze 1-1 stand leek naarmate de tyd vorder de ook de eindstand te gaan wor den. Totdat in de laatste minuut een vrye bal belandde op de rechtervleu gel en rechtsbuiten B. Hakker de ac tie doeltreffend afrondde. Uiteraard tot grote vreugde van zijn clubmak kers. Deze treffer op de eindstreep kon wel eens het behoud van het KNVB-schap betekenen! de in de eerste helft onzeker en roodwitte verdediging ..ans op kans. Het verbaasde dan ook niemand dat de stand 10 minuten voor de rust 6 3 in het voordeel van Snelwiek was. Een keurige treffer van Hans Ka gie in combinatie met Walter Görtz en Frank Bonte bracht voor HVL de vierde kegel aan de paal 6-4. In eens „liep" de roodwitte aanval. In de Snelwiek-achterhoede vielen grote gaten, waarvan een zeer attente en produktieve Walter Görtz, tweemaal dankbaar gebruik maakte. De rust ging in met gelijke stand. 6-6. Na de hervatting was het HVL dat de toon aangaf. In de roodwitte verdediging sloten Albert Rünsburger, Wim Ka gie en John Burleigh alle toegangs wegen naar het heiligdom van Cor Bronk secuur af. Ook Ruud van Zyp toonde dat hü zich volledig heeft in gespeeld. De HVL voorhoede sneed door de Rotterdamse defensie als een mes door de boter. Theo Zwartjes en Cyril Graanoogst mochten dan tech nisch nog enkele storende fouten ma ken. het tempo van de aanval lag zo veel hoger dan in de eerste helft, dat de Snelwiek-verdedigers het eenvou dig niet konden bybenen. By 12-7 en met nog 8 minuten te spelen scha kelde HVL op een lagere versnelling terug. Een doelpunt kon Snelwiek daardoor van de achterstand afknab belen. Meer stonden Albert Ryns- burger c.s. de Rotterdammers niet toe. Via 13-10 werd het met een li- niaalrechte treffers van Theo Zwart jes in de uiterste linkerbovenhoek. 14-10. Een aantrekkelijke wedstryd! Op het EMHC terrein te Eind hoven vonden zondag de hockey wedstrijden plaats tussen de jeugd- ploegen van Nederland en België. De Nederlandse meisjes zegevierden met 7-2. de jongens speelden met 1-1 geiyk. De Hongaarse gewichtheffer Gyozo Veres heeft tydens wedstry- den in Boedapest het wereldrecord tweehandig drukken in de zwaar- middengeicht klasse verbeterd en gebracht op 155.5 kilogram. Het oude record stond sedert juni van het vo rig jaar op naam van de Ameri kaan Kono. die in Tokio 153,5 kilo gram omhoog bracht. ZLC lieeft nu nog een puntje nodig Dc grote sensatie in de eerste- klasse van de Afdeling Leiden was de nederlaag die Alphense Boys op eigen terrein leed tegen LDWS (01). ZLC verstevig de de positie aan de kop aan zienlijk door Teijlingen met 3—1 te verslaan. Het kampioen schap van de Leidenaars nu nog nauwelijks ontgaan. De beslissing omtrent de bezetting van de laatste plaats is reeds ge vallen. UDO verloor de belangrijke wedstrijd tegen Rouwkoop met 21 en staat daardoor definitief onder, aan. MMO bleek thuis tegen Rypwe- tering goed op schot en versloeg de Rippers met maar liefst 73. Teylingen nam tegen ZLC door Piet Overdevest de leiding maar kort daarop was het alweer gelyk Nog voor rust werd het 21 voor ZLC en in de tweede helft schoot Teijlingen in tempo te kort om het nog tot de gelijkmaker te brengen. Vijf minuten voor tijd werd het 31. Vijf minuten voor rust kwam de enige treffer in de wedstrijd Alphen se Boys—LDWS Zowel daarvoor als erna hebben beide ploegen nog vol doende kansen gehad om een andere eindstand op het bord te brengen, maar de scherpschutters waren in deze wedstrijd niet aanwezig. Doel man Binnendijk van LDWS en zijn collega Driehuis aan de andere kant lieten zich niet meer passeren. Rijpwetering nam in de stryd te gen MMO vreemd genoeg de leiding, be Dubbelde. Jansen en Borst scho ten MMO vrij snel naar 31. waar na de Rippers via een strafschop op 32 kwamen Door treffers van De Dubbelen v-erd het 52 en nadat de gasten r een keer hadden ge scoord. bepaalde Borst met twee doelpunten de eindstand op 73. Stand: koplopers voor. VNL vers'oeg Leidse Boys met 4-0. SJZ liet zich op eigen veld verrassen door VTL: 2-3. De overige elftallen hadden een snipper-zondag. De stand is nu: ZLC Alph. B. LDWS Rijpw. MMO 16—24 Teyl. 15—19 St.w. B. 1618 Rouwkoop 15—17 St. Bern. 16—16 UDO 16—15 15—14 15—13 15—12 17— 8 Tweede klasse KRV heeft zich door een 1-4 over winning bij Unitas naast WOA dat vryaf had, aan de l?iding ge plaatst. De ranglyst geeft echter een onzuiver beeld, want Meerburg en VNL staan er met hun 22 punten uit 15 wedstrijden duidelijk beter dan de Rijnsb. Boys won zonder moeite Zonder zich al te zeer in te span nen is Rynsburg er zaterdagmid dag in geslaagd Oegstgeest voor de voorronde van het toernooi om de KNVB Zaterdagbeker een stevige 50 nederlaag toe te brengen. Door doelpunten van midvoor Kralt en rechtsbinnen Van de Kamp hadden de geelzwarten bij rust een 20 voor sprong. In de tweede helft ging het uit houdingsvermogen een woordje mee spreken en werd Oegstgeest op eigen helft terug gedrongen. Van der Kamp zag kans een goede aanval van de thuisclub af te ronden met een treffer, welk voorbeeld gevolgd werd door Kralt: 4-0. Tenslotte wist Kees Heemskerk het vijfde doelpunt op zyn naam te brengen. 5-0. Prijsschieten Van Nispen-Altlor was voor De Zilker-aanhang een prettige middag. De thuisclub schoot nl. weer eens uit de slof en scoorde niet minder dan zeven maal. Na een kwartier was de stand door C. v. Maris en Nederstigt (penalty) reeds 2-0. Toen scoorde Ze venhoven voor Altior tegen (2-1). De rust kwam met 3-1 door C. v. Maris Na de thee volgden nog vier goals van de Zilkers. Hoogkamer. Vermin en Weüers (2x> waren de schutters. Zo won Van Nispen uiteraard ver diend! met 7-1 Doelpunten waren duur. Dat stond reeds vry spoedig na het begin vast. Een begin, dat vrij rommelig was en waarbij de beide defensies de stryd beheersten. Zowel stopper Hensen, als zijn collega van Krim pen aan de andere kant gaven geen krimp. De hoge ballen door het cen trum werden steeds een prooi voor Kecreweer en zijn nog langere col lega Elvers. In de eerste helft kreeg Neptunus nog de beste kansen, maar zowel linksbuiten De Scheper als rechtsbuiten Van der Spek misten enkele „droomkansen". Roodenburg kreeg slechts een minieme kans en die werd niet benut. De tweede helft werd er al even slecht gespeeld als in de eerste. Bij Roodenburg ont brak het de voorhoede aan de no dige stootkracht. Dat werd voorna- melyk veroorzaakt doordat de aan De Rotterdammers speelden har der en stugger dan de Leidenaars. getuige het grote aantal vrije schop pen, dat de Roodenburgers mochten nemen. Deze vielen echter steeds in handen van de lange Rotterdam mers in de defensie. En kregen de Leidenaars een kans, dan duurde het veelal te lang. zodat de felle Rotterdammers steeds tüdig konden ingrijpen. Twintig minuten na rust kwam het Rotterdamse doelpunt. Door een arbitrale vergissing moch ten de Rotterdammers op rechts een hoekschop nemen. Subliem werd de- zp op het hoofd van Keyzer ge plaatst en via de vingertoppen van Mat Keereweer vloog de bal tegen de binnenkant van de kruising in het Leidse doel. (0-1). Roodenburg val op rechts met Kyk in de Verte zette daarop de Rotterdammers, die volkomen vleugellam was. terwyl dc zich hoofdzakelyk tot uitvallen snelle linkervleugel de beste Rotter- moesten bepalen, onder druk. doch damse verdediger, rechtsachter Trotsenburg, tegenover zich had. De ze permitteerde zich zelfs mee ten aanval te trekken! veel effect sorteerde het niet. Tot grote teleurstelling van de vele L.F.C.ers die de tribunes in de Leid se Hout hpvnlkten Spiering scoort 1-1 in de wed- strijd ASC-VVSB. Verdiende zege DOCOSWarmunda eindigde in een 5-3 zege voor de roodwit ten. De bezoekers openden de score door mid voor Montagne, maar Rossenberg en Joost v. Marwyk <2x> zorgden voor de 3-1 ruststand. Na de thee stelden Mank en v. d. Broek de zege veilig (5-1). In de slotfase bepaalden Wan ders en Schavemaker Van Vliet heeft vorige week 'n sleutelbeen ge broken zich in de twee helft moest laten vervangen. Speler Toon van Winsen ging onder de lat en grens rechter J. v. d. Hulst trok het blauw witte shirt aan. Beenbreuk ASC-VVSB eindigde in de slotfa se voor reserve Zaalberg, die was in gevallen voor Vreeken onfortuinlyk. By een doorbraakpoging kwam de roodzwarte speler n.l. in botsing en brak daarby voor de tweede maal zyn been. VVSB won verdiend met 3-5. Na 7 minuten opende linksbinnen v. d. Weyden de score (0-1), maar Bert Spiering trok de stand weer recht. De bezoekers kwamen echter weer te rug en kort vóór de rust moest doel man Spoor tweemaal naar het net. Van Duivenvoorde en v. d. Weyden waren de makers. Ook na de rust gaf VVSB de toon aan maar goed doorzetten van Spiering bracht toch 2-3 op het bord. De vreugde duurde maar kort en toen de bezoekers met twee goals toesloegen (2-5» was de stryd voor ASC kansloos. Het deed er weinig toe dat Spiering nog één maal tegen scoorde en zodoende de KRV WOA Meerburg VNL VTL 17-23 17-23 15-22 15-22 17-22 SJZ 15-21 Unitas L 16- 9 Leidse B. 17- 8 Wet. B. 17- 8 VN A 16- 3 Zaterdagvoetbal Woubrugge maakte ln de moei'üke uitwedstrijd tegen VV/S geen foiiü en boekte een knappe 4-1 zege. Door dit resultaat bleef Rouwkoop nog twee punten van het kampioenschap ver- wyderd. TAVV en Hazerswoudse Boys deel den de punten (3-3) en Kagia zorg de voor een verrassing door Alphia nota bene op eigen veld een 3-2 ne derlaag toe te brengen. VVSB had geen enkele moeite met NSA: 7-2 Woubrugge was vooral in de eer ste helft tegen VWS aanzlenlyk ster ker, maar doelpunten maken bleek aanvankeiyk niet de sterkste zyde van de groenwitten. Van de vele kansen benutten Piet Geerlof en Bas de Wit er slechts twee.. De Leidse midvoor profiteerde een keer handig van een fout in de Woubrugse ach terhoede. In de tweede helft zorgden Geerlof en Van Reenen voor 1-4. NSA liep tegen VVSB zeer voort varend van stapel en nam zelfs een 2-0 voorsprong. Dykstra scoorde echter al spoedig de eerste van zyn vüf treffers, die hü deze middag liet aantekenen. Dezelfde speler maakte gelijk en zorgde ook voor een 3-2 voorsprong. Door Dijkstra (2), Laros en Freeke liepen de Noordwyker- houters uit tot 7-2, waarna de Al- phenaren er 7-3 van maakten. Alphia had tegen Kagia niet over geluk te klagen. In de achtste mi nuut hielp een der achterspelers van Kagia de Alphenaren aan een zeer goedkope 1-0 voorsprong. Kagia liep daarna uit tot 1-3, waarna Groenen dijk de achterstand terugbracht tot 2-3. Hazerswoudse Boys kon in Ter Aar kennelyk de weelde van een 0-3 voorsprong niet verdragen. De thuis club kwam daarna zo fel in de aan val dat de Hazerswoudenaren met het gelijke spel nog heel bly moch ten zyn. Stand Rouwk. Woubr. Alphen Haz. B. TAVV 18-32 18-29 17-21 18-20 18-19 Kagia Alphia VVSB Sleutels NSA 19-16 18-11 17-10 17- 8 17- 7 Uitslagen - standen 1E-KLASSE B GoudaXerxes 01 2E-KLASSE A HBS—HVV 2—0 OvermaasDe Musschen 31 RoodenburgNeptunus 01 Neptunus 21 12 5 4 29 2916 Overmaas 21 11 6 4 28 38—28 HBS 20 10 6 4 26 41—27 LFC 20 9 6 5 24 34—23 Musschen 20 11 2 7 24 34—35 Roodenb. 21 9 6 6 24 31—27 Celeritas 20 9 2 9 20 33—39 RVC 19 3 10 6 16 23—34 Blauw Zw. 20 5 5 10 15 24—34 VUC 20 4 6 10 14 3441 Papendr. 20 3 6 11 12 26—37 HVV 20 3 4 13 10 22—38 3E-KLASSE A NASHillegom 01 (NAS degradeert) AlphenWilhelmus 31 SJCBodegraven 13 WassenaarForeholte 3—3 VoorburgVIOS 04 LisseVredenburch 24 Bodegr. 21 14 3 4 31 45—22 Hillegom 21 13 4 4 30 52—23 VIOS 21 11 8 2 30 45—21 Wilhelmus 21 9 8 4 26 40—27 Alphen 21 10 2 9 22 45—38 Vredenb. 21 6 8 7 20 40—44 Wassenaar 21 8 4 9 20 4050 SJC 21 7 5 9 19 39—47 Foreholte 21 6 6 9 18 30—41 Lisse 21 5 4 12 14 36—50 Voorburg 21 5 3 13 13 38—64 NAS 21 4 1 16 9 27—51 3E-KLASSEC CKCKranenburg 2—2 DHS—UNIO 1—1 Archipel—HO V 1—1 TransvaliaWesterkwartier 21 ODI—GSV 2—2 RAVA—Alphia 0—3 Kranenb. 19 16 2 1 34 64—23 HOV 19 11 3 5 25 45—31 ODI 19 8 6 5 22 38—34 GSV 19 8 3 8 19 83—36 DHS 18 7 4 7 18 29—30 RAVA 21 6 6 9 18 28—35 Archipel 20 7 3 10 17 31—31 UNIO 20 4 9 7 17 25—33 Alphia 20 8 1 11 17 39—51 Westerkw. 21 7 3 11 10 35—48 CKC 18 6 4 8 16 33—39 Transvalia 18 6 - 11 12 31—39 4E-KLASSE A DOSR—SVLV 1—2 DOCOSWarmunda 5—3 LugdunumOranje Groen 62 ASC—VVSB 3—5 Van NispenAltior 7—1 Lugdun. 19 16 2 1 34 61—18 VVSB 18 10 3 5 23 44—28 DOCOS 18 9 5 4 23 42—31 Warmun. 18 6 7 5 19 27—32 V Nispen 20 8 3 9 19 48—36 Altior 18 7 4 7 18 37—41 DOSR 17 6 5 6 17 39—38 Or Groen 18 6 4 8 16 31—37 SVLV 19 3 6 10 12 29—45 ASC 19 4 3 12 11 35—56 Cone, H 18 2 6 10 10 25—46 De uitslag van de gestaakte wed stryd Van Nispen—ASC (0—2) is wel in deze stand opgenomen, die van VVSB—Altior niet. 4E-KLASSEE LekkerkerkGouderak 21 HillegersbergHardinxveld 5—1 't NoordenWaddlnxveen 01 DONK—EDS 0—4 BoskoopWoerden 1—4 EDS 20 15 1 4 31 52—27 Woerden 18 11 6 1 28 51—23 Hillegersb. 17 11 2 4 24 46—18 Gouderak 17 9 3 5 21 52—30 Hardinxv. 18 8 2 2 18 36—35 't Noorden 18 6 6 6 18 21—35 Boskoop 17 5 4 8 14 36—51 DONK 17 4 5 8 13 2840 Lekkerk. 18 6 1 11 13 3349 Waddinxv 17 2 4 11 8 1641

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 13