Spurs-defensie briljant op dreef tegen Burnley Davis-Cup 1 STORM EN REGEN BEDIERVEN DE VOORKAAG OP ZONDAG Strafschop kort voor tijd besliste strijd Sporttoto TULPEN RALLYE IS GESTART. Doortje Ouwehand en De Vries veroverden Leidse turntitels fant ^Wedstrijden op redelijk peil Op zaterdag windstilMAAR. Cor Groot Leste Drakenzeiler FA-Cup opnieuw voor Tottenham H. Natte pakken op IJsselmeer Van Leeuwen naar Rusland LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 7 MEI 1962 (Van een onzer redacteuren) De „Brunhilde" Doortje Ouwehand, een charmante 21- jarige studente in de Franse taal en letterkunde, en Henk de Vries (DOS) een stevige, 18- jarige kruidenierszoon, waren de vrij verrassende winnaars van de wedstrijden om de Leidse turntitels, welke zaterdagavond in de gymnastiekzaal aan de Picterskerkgracht werden ge houden. Doortje Ouwehand De kampioenschappen, die in samenwerking met de Sportstichting werden georganiseerd, waren dit keer open voor alle Leidse clubs, ongeacht dus de landelijke bond waarvan zij lid zijn. Helaas is die interessante krachtmeting er niet helemaal uitgekomen. Bepaald toch niet onbeduidende clubs als Jahn, Nieuw-Brunhilde en LTC hadden geen deelnemers ingeschreven. Mo gelijk dat men bij deze verenigingen niet over potentiële titelkandidaten beschikte. Mogelijk Wat ook de reden mag zijn geweest, men heeft een prachtige gelegenheid laten voorbijgaan om kostbare wedstrijd- ervaring op te doen. En aan dat laatste ontbreekt het 1 de Leidse turnsport nogal. Het j Haagse jurylid H. Roetman ver- i klaarde desgevraagd: ..Men kan dui delijk zien dat de Leidse turners en turnsters niet veel in wedstrijden uitkomen. Technisch zijn ze heel be hoorlijk. De moeilijke punten wer ken ze vaak correct af, maar over de gemakkelijker onderdelen lopen ze wat onbeheerst heen. Dat is ken merkend voor gebrek aan wedstrijd- routine". Lichtvoetig gemak Met het lichtvoetige gemak van een ballerina heeft Doortje Ouwe hand de titel bij de dames veroverd. De strijd was hier volkomen „open" omdat het Brunhilde „paradepaard je' Fransje van Deursen met een gebelesseerde arm aan de kant zat. Brunhilde behoefde echter niet be vreesd te zijn. Met Doortje Ouwe hand en Nel Koppers had men nog twee zeer goede ij.zers in het titel- vuur. Nel Koppers verspeelde haar kans later door een niet al te beste oefening aan de brug met ongelij ke leggers. De frêle, hardwerkende Brunhil de Kitty Nieboer „pas" 19 scheen voor een sensatie te gaan zorgen door na twee onderdelen, evenwichtsbalk en brug „ongelijk", de eerste plaats te bezetten. Aan haar prachtig uitgevoerde oefening op de brug tipte niemand. Op het „zenuwentoestel", de balk. kwam zij met 8.75 het dichtst bij de hier ab soluut ongenaakbare Doortje Ouwe hand <9.35!t. Op de derde plaats stond de Victorie-turnster Ria Prins. Een meisje met talent. Haar oefening aan de evenwichtsbalk was knap opgebouwd. Als zij wat meer „los" van de balk zou kunnen komen en iets minder „statischer" werkte, kan zij in de toekomst op dit onderdeel zeker een aanzienlijk hogere no tering krijgen. Tja, die evenwichtsbalk De in deze wedstrijd wat ongelukkige Lita Knaap (Brunh.) zuchtte er maar eens bij. „Een naar ding. Je kan geen stappie opzij doen hè?" In de vrije oefening drukte Door tje haar clubgenote van de eerste plaats. Op de muziek van Tsjakows- ky's Bloemenwals turnde zij zich naar 8.40 punten. Dat was wel min der dan de met behoorlijke moeiliv*- heidsf actoren werkende Ria Prins (8.80) en de fraai „uitschietende" Concordiaanse Jos va i Varick <8.85) maar meer dan Kitty Nieboer <7.95), die in haar enthousiasme bijna in het publiek stortte. In de laatste oefening kwam in de standi 1. Door tje Ouwehand, 2. Kitty Nieboer. 3. Ria Prins) geen verandering meer. Heren Bij de heren slechts zes deel nemers was er de zo op het oog niet geringe verrassing dat de Excel- sior-favoriet Henk Sieval de titel moest laten aan Henk de Vries. Bij nadere beschouwing was die neder laag niet zo opzienbarend. Sieval een man die het „in de toppen van zijn Reserves KJNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e-divisie B: Haarlem 2Ba ronie 2 5—1: DFC 2—Fortuna VI 2 7—0; DHC 2—UVS 2 6—0 (DHC 2 kampioen)- HDVS 2—EBOH 2 2—3: EDO 2—RCH 2 1—0. AMATEURS Res. 2e-klasse B: DHC 4—RFC 3 2—1; HBS 2—Celeritas 2 2—4; VCS 2 Wassenaar 2 2—1 (op protest van Wassenaar): ONA 2Laakkwartier 3 1—3; LFC 2—VUC 2 0—3; RVC 2— Quick 2 1—3. Res. 3e-klasse A: Woerden 2UVS 3 0—3; GSV 2—LFC 3 1—3; Fore- holte 2Roodenburg 2 03; Gouda 3 SJC 2 41; Lugdunum 2Alphen 2 1—0. Res. 3e-klasse B: HBS 3Lugdu num 3 2—3; Quick 3—DHL 2 3—0; Olynvpia 2—DONK 2 0—2- RKAVV 2 —Westerk war tier 2 4—2: HVV 2— Wilhelmus 2 21. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e-klasse: Excelsior M 2Spij- kenisse 2 4—1. ARC 2—SSS 2 1—7. Prom. Res. 3e-klasse: Kozakken B. 2Noordwijk 2 22. Behalve in Scheveningen, waar Rusland na de tweede dag een be slissende 03 voorsprong op Neder land nam. zijn ook in vele andere landen wedstrijden voor de eerste ronde van het Davis Cup-toernooi gespeeld. De uitslagen luiden DenemarkenNieuw Zeeland 41, LibanonFinland 1-4, Hongarije— Luxemburg 5—0. Zwitserland—Zuid- Afrika 04, MonacoBrazilië 05. RoemeniëIsraël 4—1, BelgiëChili 4—1, SpanjeDuitsland 2—3, Ierse Vrijstaat—Oostenrijk 14, Noorwe gen—Polen 03 (gestaakt wegens re gen). In de tweede ronden worden de volgende wedstrijden gespeeld: ZwedenBelgië. Finland—Tsj-Slo wakije, FrankrijkZ.-Afrika, V/est- Duitsland—Roemenië, PolenBrazi lië, Oostenrijk—Gr. Brittannië, De nemarken—Hongarije en Italië Rusland. In New Delhi won India in de fi nale van de Aziatische zone met 5—0 van de Philippijnen. Moederdag Jlnit-dag! Moeder vindt 't héérlijk om Fant te krijgenl Want Fant haarcrème maakt 't haar soepeler en gemakkelijker uit te kammen en geeft het een mooie, natuurlijke glans. Moeders haar glanst ^wmooi met i haarcrème 1 Uitfluitend 1 bij de kipper 'n orodukt van INDOLAl Henk de Vries verrassing militaire dienst niet doorzetten. En hoewel hij hard had gewerkt in de laatste weken om de achterstand weg te werken, was hem dat toch niet helemaal gelukt. De rustig tur nende De Vries, die verleden jaar nog onderaan de lijst bengelde en toen bij wijze van spreken nog op zijn benen stond te trillen voor een paardvoltige. won detitel verdiend Een prachtige beloning voor zijn harde trainen. DOS-voorzitter Henk de Geus was er terecht bijzonder verheugd mee. Het peil bij de heren kwam overigens bepaald niet boven de middelmaat uit. De opening van de avond werd verricht door mej. G. de Groot «Brunhilde). Het sluitstuk en de prijsuitreiking waren in handen van de heer J. Coers van de Sportstich ting. Uitslagen: dames 1. Doortje Ouwe- hand (Brunhilde) 35.00 pnt. 2. Kit ty Nieboer (Brunhilde) 34.15 Ria Prins (Victorie) 33.70 pnt, 4. Nel Koppers (Brunhilde 5. Yvonne de Wolf (Concordia) 6. Tini Roling (Groen Wit) 7. Ank Platteel (DOSi 8. Lydia Halverhout (Brunhilde" 9. Jos van Varick (Concordia) 10. Ma ria v.d. Laken «Victorie) 11. Greetje Vreeburg (G.W.) 12. Lita Knaap «Brunhilde). (onderdelen: even wichtsbalk, vrije oefening, brug on gelijke leggers, sprong». Heren: 1. Henk de Vries (DOS) 47.55 pnt, 2. Henk Sieval «Excelsior» 45 55. 3. W. Meyers «Excelsior» 45.0 p3nt-, 4. J. Meerpoel (Groen Wit) 5. Ta verve (Excelsior) 6. A. v. Deursen Excelsior), «onderdelen: rek, vingers heeft", kon zijn training door voltige, brug, ringen, sprong» (Van onze zeilmedewerker) Het begon zo aardig zaterdag middag op de Voorkaag: er stond weliswaar heel weinig wind. zo weinig zelfs, dat de baan voor de laatste wedstrijd klassen moest worden ingekort doch het vooruitzicht voor de zondag was tamelijk goed. Het weerbericht was namelijk niet al te somber. Hoe teleurgesteld zijn de zeilers naar huis gegaan. De zondag bracht niet alleen een vlagerige, zeer harde wind, waardoor tal van scheepjes kap seisden, maar bovendien een ge hele ochtend regen, zodat geen enkele zeiler droog bleef. Bovendien werd het door üe regen weer koud en guur en met natte kleren aan was het verblijf op de plassen verre van aangenaam. De Drakenzeiler Wim Klomp kwam er Amateurs gelijk tegen Saarlantl Het Nederlandse amateur-elftal heeft ln zijn eerste wedstrijd van de tournee door Saarland zondag te Homburg een gelijk spel (33) be reikt tegen de Saarlandse amateur- ploeg. Bij de rust leidden onze land genoten met 21. Er waren slechts 500 toeschouwers. In het veld hadden onze landge noten een licht overwicht, dat bij de rust in de score tot uitdrukking kwam door twee doelpunten van respectievelijk Andre (VSV) in de 25- ste minuut en Kriesch (Xerxes) in de 42ste minuut. Daar tegenover stond een treffer van Krafczyk, die na een kwartier de Saarlanders aan de leiding hielp. Nog twee doelpunten schreef Krafczyk in de tweede helft op zijn naam, waardoor Saarland op 32 kwam, maar het laatste woord was toch aan Nederland, dat één minuut voor het einde door Kriesch nog tot een gelijk spel kwam. In de Neder landse ploeg onderscheidden zich vooral doelman Van Zanten (ZAC) en in de voorhoede Kriesch. ZEILEN Zaterdag en zondag zijn er drie voor de Finjollen twee selectie races gehouden voor de Flying Dutch man en Finjollenklasse. Zondag was er een dermate harde wind dat van de acht uitgevaren bo ten in de Flying Dutchman klasse er drie binnenkwamen. De overigen kapseisden en moes ten met averij worden opgevist. De derde race voor de Finnjollen werd wijselijk afgelast. De uitslagen van de races, die op 26 en 27 mei a.s. worden voortgezet luiden: Flving Dutchmanklasseeerste race: 1 Suze Wong, J. M. Jongkind; 2. Ti- licum, J. Bol; 3. Good Luck, U Jager. Tweede race: 1. Dhuystergasth. W. D Schoonderveldt; 2. Daizy. B. Ver hagen; 3. Wervelwind, G. A. Jonge- neel. Derde race: 1. Daizy, B. Verhagen; 2. Good Luck. U. Jager; 3. Wervel wind. G. AJongeneel. Finnjollenklasse: eerste race: 1. Ingo. Th. Vries; 2. Spurt. D. Way- boer: 3 Winde, H. Lesage. Tweede race: 1, Finnig. W. H. Maarse; 2. Zomerweelde. J. A. de Jong; Z. V .ïippet, B. Akkerman. nog het slechtst af. In de laatste [want niemand waagde zich in de wedstrijd van zondag ging de mast j strijd. Zaterdag had P. R. Brouwer van zijn „Esca" overboord, hetgeen gewonnen, zondag nas de zege voor hem natuurlijk tot opgeven dwong.i R. Meijer en in deze volgorde behaal- Zo werd de zo goed begonnen voor- den zij ook de eindstand. Wim Rit- Kaag voor velen een teleurstelling. man zelf bleek nog weinig fortuin- Van de drie ingeschreven Flyings 1 'ijk met zijn nieuwe aanwinst, want kwamen er slechts twee aan de start nadat hij zaterdag op de laatste en van deze won F. Imhoff de eerste twee wedstrijden, terwijl B. Ouwe hand tweede werd. Ook Imhoff be hoorde in de laatste stormachtige ra ce tot de uitvallers, doch zijn eerste plaats in het- eindklassement kwam daardoor niet in gevaar. Teleurstellend waren de verrich tingen van Jan Bier in de Draken- klasse. Wij hadden gehoopt op een enerverende strijd tussen hem en Cor Groot, maar niets daarvan! Jan Bier werd zaterdag vierde achter Cor Groot, Wim Klomp en F. Buys. Die zege werd door nog twee anderen gevolgd, terwijl Bier slechts één tweede plaats icon bereiken. Zondag middag staakte hij de strijd. Wim Klomp deed het ditmaal beter, want na zijn tweede plaats van zaterdag volgde zondagmorgen een derde. Hij had toen nog een uitstekende kans op de tweede plaats in het klassement. Toen evenwel werd hij danig door pech achtervolgd: op een gegeven moment ging zijn mast overboord, twintig centimeter boven het dek af geknapt. F. Buys passeerde hem in het eindklassement, hoewel beiden 22 punten behaalden. Drievoudig winnaar Er was bij deze wedstrijden nog een drievoudige winnaar, nl. de Hagenaar Rolf v. de Baumen in de Valkenklasse. Het gehalte van de inschrijvingen wees er reeds enigszins op. dat Rolf v. d. Baumen hier de grote kanshebber was. Een groot aantal bekende zeilers ontbrak, onder hen ook E. J. Hoppe, de kam- pioen-1961. Nu was A. J. Klein de grootste concurrent van v. d. Bau men, maar hij slaagde er toch niet in hem ernstig te bedreigen, zodat Rolf v. d. Baumen zelfs met behoor lijk verschil won: 5038 punten. Dat het gisteren aardig spookte op de Kagerplassen, blijkt wel uit het feit. dat er voor de laatste wedstrijd slechts vier aeelnemers van start gin gen, nl. Cor Kist. John Hofland, ir. G. A. Bakker en Dick Postema, die als gebruikelijk bij de opening en 1 sluiting van het zeilseizoen de helm- l stok hanteerde van de Duke van Hans v. d. Velde. Ditmaal niet zon der succes, want met taaie volharding De Russische volleybalploeg Burevestnik heeft zaterdag door een 0 3—0 overwinning op Slavia (Z-Sl) heeft Postema zich in de strijd te- beslag gelegd op de Europese volley plaats als vijfde was geëindigd, kon hij zondagmorgen zijn boot niet overeind houden. Zijn Solo-Mio was een der zeer talrijke bootjes, dat moest worden weggesleept. In de Pampusklasse overwinningen voor mi*. D. van Eek, E. A. Labou- chère en H. J. Duchateau. De eerste plaats in het eindklasse ment ging hier tenslotte naar H. J. Duchateau met Labouchère, v. Eek en V. Dijken op de volgende plaat sen. Drie overwinnaars leverden ook de 16 M2 Streepklasse op. maar de laat ste zege was beslissend. Die eindigde in het voordeel van de Leidenaar H. P. van Dijk, die zaterdag als tweede was geëindigd achter W. A. F. Kreuk niet en zondagmorgen eveneens als tweede achter J. v. d. Kooy. On danks gelijk puntenaantal werd Van Dijk eerste in de totaalstand. In de Flying Juniors kwam R. Meijer met twee overwinningen ze gevierend uit de strijd, vóór Ed. H. Swart, W. D. v. d. West en Ph. v. d. Zanden, terwijl G. J. M. Bulters ze gevierde in de 12 Voetsjollenklasse. Kees Nater won na strijd met R. de Kraa en Wim Klomp in de Jeugd- klasse. Gerda Kraan won in Tourcoing De Nederlandse atlete Gerda Kraan heeft zondag onzer zeer slech te weersomstandigheden de 400 me ter gewonnen van de internationale wedstrijden in de Noordfranse plaats Tourcoing. Gerda Kraan zegevierde in 57.0 sec. Van de Nederlandse deel nemers bezette verder Aad Stylen een tweede plaats op de 800 meter in 1 min 54.0 sec. achter de Frans man Jundt (1.52.7). Tottenham Hotspur, Engels leaguekampioen en winnaar van de Engelse beker in 1961, heeft zijn prestatie wat dit laatste betreft zaterdag in het Wembley-stadion te Londen herhaald. In de cup- final versloegen de Londenaren hun mede-finalist Burnley met 3 1, nadat zij bij de rust met 1—0 de leiding hadden. Voor de Spurs die hiermee voor de tweede achtereenvolgende maal de Engelse Cup veroverden, scoorden Greaves, Smith en Blanch- flower. Het enige doelpunt van Burnley kwam op naam van linksbinnen Robson. Negen minuten voor het tijdstip, waarop zijn rijke carrière althans wat het clubvoetbal betreft waar schijnlijk eindigde, bewees rechts half en aanvoerder Danny Blanch- flower zijn club Tottenham Hotspur nog eenmaal een onschatbare dienst. Op feilloze wijze benutte hij een strafschop, waardoor de stand in de cupfinal tegen Burnley 8—1 werd. Daarmee loos de beslissing gevallen. Afscheid Danny Blanchflower zal men bij na zeker volgende seizoen niet meer op de Engelse velden aan het werk zien. Mogelijk sluit hij reeds woens dag a.s. in de landen-wedstrijd Ne derlandNoord-Ierland zijn loop baan als speler definitief af. Vreemd genoeg was het ditmaal voornamelijk de achterhoede van de Londenaren, met spil Maurice Nor man ook figuurlijk als de grootste man, die de overwinning tcwerkstel- ligde. De „gouden" aanvalslinie, met Jimmy Greaves, Bobby Smith, de fijne tacticus John White en storm ram Bobby Smith, was wel gevaar lijk, doch bleek ditmaal niet bij machte de strijd alleen te beslissen. De voortreffelijke halfspelers Blanchflower en Mackay, de se cure backs Baker en Henry, spil Nor man en doelman Brown konden dat wel. Slechts eenmaal moesten zij ca pituleren, namelijk vijf minuten na de hervatting toen een voorzet van linksbuiten Gordon Harris via het been van linksbinnen Kimmy Rob- son achter Bill Brown caramboleer de. Daarmee kwam Burnley eindelijk op gelijke hoogte met de Spurs, want Jimmy Graeves had reeds in de derde minuut met een knap schot voor een voorsprong gezorgd en tot rust had de stand geen wijziging meer ondergaan. Even was na deze treffer de con centratie in de verdediging van Burnley zoek. Bobby Smith profiteer de er uitstekend van door een meteen na de aftrap opgezette aanval te be kronen met een doelpunt na een ga ve pass van John White. Opnieuw keek Burnley tegen een achterstand aan, maar ditmaal gelukte het niet deze weg te werken, hoe furieus de club uit Lancashire het ook probeer de. Wel kwamen Harris en Miller dicht bij een doelpunt, doch zij mis ten de koelbloedigheid om van de kansen te profiteren. Tien minuten voor het einde was de zaak bekeken, spil Tommy Cummings kon eèn schot van Medwin nog slechts met de hand stoppen, waardoor scheidsrechter Finney slechts één straf restte: pe nalty. Blanchflower bleef temidden van al het tumult ijskoud. Zijn schot was voor doelman Blacklaw volmaakt onhoudbaar. Bobby Smit scoort het tweede Spurs-doelpunt in de Cup Final tegen Burnley. Tweede keer Zo veroverden dus de Spurs voor de tweede achtereenvolgende maal de trofee, een prestatie die Newcastle United tien jaar geleden voor het laatst had geleverd. De finale week in een opzicht sterk af van die dei- voorgaande jaren-ditmaal-eindelijk- een strijd, die van het begin tot het einde werd uitgevochten tussen elf spelers aan de ene en elf aan de an dere kant. Er behoefden geen bran cards te worden aangedragen om spelers voortijdig van het veld te dra gen, hoewel er niet bepaald zachtzin nig werd gespeeld. Het bleef bij bles sures van Dave Mackay en Bobby Smith, welke echter niet van ernsti ge aard waren. Ria van Yelsen faalt in Regentes De record-poging van Ria van Velsen op de 200 meter rugslag was aangekondigd. Maar daarom behoefde zij toch niet door te gaan nu Ria zich niet helemaal in conditie voel de? Het. resultaat was nu een nogal blamerende mislukking met een tijd, die nota bene 5.4 sec boven het re cord van Rini Dobber (2.32.1) lag. Na de 100 m in 1.14.5 was het al duidelijk dat de alleen over de baan in de Haagse Regentes gaande Zian. zwemster niet zou slagen. 2.37.5 was dus de tijd die op de horloges kwam. De KNZB zou er beter aan doen het reglement zodanig te wijzigen, dat alleen records gemaakt in wed strijden in aanmerking kunnen ko men, zeker wanneer het de onbelang rijke 25 baan-records betreft. gen de stormwind geworpen. Al zag hij de een na de ander wegvallen en opgeven, eerst Hofland, daarna ir. Bakker en tenslotte ook Cor Kist, hij zette door en beeindigde als enige de bewogen race in zijn klasse. Dat leverde hem een derde plaats in het eindklassement op achter Cor Kist, die zaterdag had gewonnen en zon- i dagmorgen tweede was geworden en achter ir. Bakker, die zaterdagmid dag als vierde was geëindigd en zon dagmorgen als overwinnaar uit de strijd was gekomen. Hofland werd met een tweede en een vierde plaats derde Leen de Wit met Koos v. d. Meer als bemanning, eindigde twee maal op de derde plaats. In de Finnjollenklasse deed A. de Vries al dadelijk een goede greep naar de zege door een overwinning op zaterdagmiddag en een tweede plaats op zondagmorgen. Die tweede plaats bezette hij achter J. C. de Winkel, die zaterdag vijfde was ge worden. De Winkel slaagde er in de laatste moeilijke race in een tweede overwinning te behalen, daarmee De Vries voorbijstrevend in het totaal- klassement. Hetzelfde geschiedde in de Olympiajollenklasse, waar H. Tournier zaterdag begon met een overwinning, doch zondag door C. A. A. Visser tweemaal werd verslagen. Het eindklassement werd hier: 1. C. Visser 50 pnt, 2. H. Tournier 44 pnt. 3. N. J. Keyzer Jr 34 pnt. 4. A. P. Blok 31 pnt., 5. J. P. Loogman 27 pnt. pnt. B. Willemsen en J. R. de Vries boekten beiden een overwinning in de Vrijheidsklasse, terwijl zij een maal tweede werden. De laatste wed strijd besliste evenwel in het voor deel van Willemsen, terwijl Lex van Tienhoven, die zaterdagmiddag met een fraaie overwinning was begon nen, zondagmorgen vierde en daar door derde werd in het eindklasse ment. Solo-klasse De nieuwe Soloklasse, waarvan Wim Ritman de grote promotor is, bleek zondagmiddag niet opgewassen te zijn tegen de hevige stormwind, Het Italiaanse heeft zaterdagmiddag een 2-1 overwinning Frankrijk. voetbalelftal in Florence behaald op bal beker voor damesteams. Een aantal van 550.711 deelnemen zorgde voor een totaal inleg van f683.412 in de Sporttoto van di f 124.040 waren er zondagavond f 124.0b0 waren er zondagavond negen uur nog geen gegadigden. Wi waren er 31 meldingen voor de twee. de prijs (12 goede uitslagen), die' f67.660 bedraagt. Negen deelnemers kwamen in aan merking voor de extra-prijs voor de v\jf gelijke spelen, die f 33.830 om vat. Amateurs starten op 9 september De nieuwe competities voor het amateur voetbal van de KNVB zul len aanvangen op zondag 9 septem ber aanstaande. Alphen sloeg in de tweede lielft toe (Van onze correspondent) In de eerste helft van Alphen-Wil- helmus beheerste de dwars over het veld staande wind de strijd dusda nig dat beide ploegen niet bjj mach te waren goede aanvallen op te zet ten. Na de rust paste Alphen zich beter aan en won tenslotte verdiend met 3-1. De bezoekers speelden de eerste twintig minuten met negen man, maar Alphen had veel te veel moei te met de wind om van de numerie ke meerderheid te kunnen profite ren. Er ontstonden voor het Voor- burgse doel een paar kansen maar deze gingen of door treuzelen of door slecht schieten verloren. In de tweede helft kwam Alphen met veel degelijker spel. Vooral de linkervleugel Boon-Ederveen bleek een doorlopend gevaar voor de be zoekers. Reeds in de achtste minuut zond Ederveen een hard, hoog schot in dat tot ieders verrassing over de doelman in het net verdween. Vijf minuten later was het 2-0 toen de Voorburgse spil een voorzet van Boon langs zijn eigen doelman kopte Hiermee leek de Alphen-zege veilig, maar toen doelman Zuiderhof ex-Harlingen) over een ttam schot heen dook, kwam de spanning nog even terug (2-1). Het was Henk Ha gen, die aan alle onzekerheid een einde maakte door na een snelle rush met twee verdedigers op zijn hielen het derde Alphense doelpunt te scoren (3—1). Pierre Gele versliep zich Pierre Gele rende als ging het om zijn leven. De schoenen los, de das niet gestrikt en nog vech- tweede j tend met zijn overhemd baande 4. een naar zijn crème kleurige DKW-junior. Het leek een vlucht voor een naderend onheil. Pas bij de start-controle kwam de verklaring. In die halve minuut, dat hij op zijn co-equi- pier Laurent, ook al met de slaap nog in de ogen, moest wachten volgde met horten en stoten de bekentenis. Gedachtig het gezegde dat je een rallye wint door de uren die je er voor slaapt, reserveerden de jeugdige Fransen zondagmiddag meteen een twee persoonskamer in Huis ter Duin, waar in de nachtelijke uren de deel nemers aan Piet Nortier's 14de Inter nationale Tulpenrallye hun tocht naar Monte Carlo en terug zouden beginnen. De bedden bleken echter te comfortabel voor de onervaren Fran sen. Tegen half twee in de nacht schrok Gele wakker, zich meteen rea liserend dat de DKW met het startnummer 135 zijn eerste kilome ters al had moeten hebben afgelegd. In een recordtijd werd de pyjama voor wat kleren verwisseld zodat de „schade" tot een twintigtal minuten bleef beperkt. Gezien de goede we gen en de lage gemiddelde snelheid die is voorgeschreven, zal de straf voor de zonde wel lichter zijn dan de beide Fransen in hun wanhoop ver onderstelden Dat was overigens niet het enige trieste beeld in deze koude nacht, waarin stortbuien die in de tropen niet zouden hebben misstaan en een gure wind wel heel veel eisten van Onze stadgenoot J. van Leeuwen vertrekt vrfjdag a.s. naar Rusland, waar hij zal deelnemen aan een zeer w sterk bezet internationaal damtoer- 1 de paar honderd dapperen die getuige nooi. Aanvankelijk hadden de Russen Wim de Jong geïnviteerd, maar deze moest, in verband met werkzaamhe- den de invitatie van de hand wijzen, j De damcracks worden zondag a.s. of- ficieel welkom geheten in Moskou en reizen daarna door naar Bakoe, waar het toernooi plaats vindt. 1 waren van het vertrek van de 139 équipes. Controle Voor de Britse gebroeders Dave en Earl Morley, winnaars in 1959 die als eerste start en bijvoorbeeld dreigden de moeilijkheden al vlak na de start. Nauwelijks had burgemeester mr. G. F. W. van Berckel de combinatie ge start een eer die alleen de Britse Austin healey-equipe ten deel viel of de politie van datzelfde Noordwijk controleerde met een drie dagen oude Gatsometer de snelheid die de rode sportwagen op de verlaten donkere wegen ontwikkelde. Het geluk was echter op de hand van de gebroeders Morley, die. gesteund door de plaat selijke bevolking, angstvallig rustig hun tocht begonnen. Op erewoord Moeilijk zal stellig ook de ervaren rallye-rijder Theo Koks het krijgen. Ditmaal wordt hij niet door een er varen co-equipier gesteund, doch door zijn 17-jarige zoon, die uiter aard geen rijbewijs heeft. Op ere woord dat hij het stuur niet aan Theo jr. zal overgeven heeft het organisatie-comité hem toegestaan te starten. Koks sr. zal dus in vier da gen tijds, met een rust van 18 uur in Monte Carlo, de volle 4.000 kilometer achter het stuur moeten goedmaken. Moeilijkheden waren er eigenlijk overal. Roestenburg, die vorig jaar tot ieders verbazing met de Britse mej. Mackenzie als vijfde in het eindklassement de beste Nederlander werd, bemerkte kort voor de start dat souvenir-jagers het op zijn Tul- penralleybord hadden voorzien. In allerijl kreeg de Porsche-rijder een ander bord. Tijd om het zoals re glementair voorgeschreven is te monteren was erechter niet. Gena diglijk werd hem toen tot de eerste controle vrijstelling van die verplich ting verleend. Alle slechte weersomstandighe den ten spijt vertrokken ze toch al len vol goede moed. Tegen half drie zetten als laatste de klein'? Renault van de Nederlanders Baron Aerssen Beyeren van Voshol en Schippers koers naar de Nuerburgring in West- Duitsland waar de eerste van de 22 klassementsproeven moet worden af gelegd. Daarna werd het weer stil in het nog winterse Noordwyk. Heel erg stil, totdat donderdagavond de gedunde rallye-karavaan opnieuw bezit neemt van de badplaats.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 12