Concertgebouw - Orkest terug uit JAPAN Geprikkelde minister mr. Cats pleit voor leeglopende Kamer Schriftelijk excuus au man die kuchte! IPLASTll COLORj DE BOMEN GROEIEN NIET TOT IN DE HEMEL Export bloemkwekerijprodukten is belangrijk gestegen Scherpe aanvallen op dr.Tilanus en ir.v.Dis Penningske voor alle „gescheiden weduwen" MODIEUS HAAR THUIS ZELF DOEN sempra sis?).',,, Laaiend enthousiasme in zeven steden Neger in kal )inet van Rhoilesië Concurrentiekracht vergroten Uitvoer van bloembollen minder dan vorig jaar Vernieuwing onderwijs Nationale zaak AuA KLEURSPOELING jericht 1 maart 1860 Vrijdag 4 mei 1962 Derde blad no. 30644 (Van onze Amsterdamse correspondent) jH Concertgebouw-Orkest is gisteravond in Amsterdam teruggekeerd i een succesvol en veel voldoening gevende tournee. In de afgelopen yen-halve week hebben de 107 musicionder leiding van Bernard jinfc en Eugen Jodium, 15 concerten gegeven in zeven Japanse steden. jr dan 45.000 Japanners hebben er een gemiddelde toegangsprijs van p.en vaak een nacht lang wachten voor de concertzalen voor over ad, om het beroemde orkest te zien en te horen. Miljoenen anderen ben aan radio en televisie gekluisterd gezeten. De Japanse critici thikten nauwelijks over voldoende superlatieven, om de prestaties van orkest te prijzen. Nimmer heb ik zo dankbaar gehoor meegemaakt"aldus dirigent mrd Haitink. „Zodra de dirigent het podium betrad viel- er een stilte Ie zaal, die haast beangstigend was. Na afloop bleef men zitten. Nie- p rende naar de vestiaire, maar men bleef om de musici met een me ovatie te danken". Nergens heb ik een dergelijke ongelooflijke stilte tijdens het musiceren tefd", zei ook dirigent Eugen Jochum, die, Japan reeds twee jaar ken alléén bezocht. „Wij hadden enorm succes met de Vijfde van ickner, een componist die daar vrij onbekend is. Het. is een zwaar werk 80 minuten duurt, maar men was zeer enthousiast" TOEGIFTEN )irecteur P. C. Heuwekemeljer had concerten als toehoorder in de bijgewoond: „In de 25 jaar dat aan het orkest ben verbonden heb nog nooit 15 in zo'n korte tijd ge lelde concerten op een dergelijk og peil meegemaakt. Nooit heb ik veel geluk op de gezichten van de ihoorders gezien. Meermalen kon tranen van ontroering niet be fingen. Zo groot was het enthou- dat vrijwel altijd toegiften ten worden gegeven. Vaak moes- er dwangmiddelen worden toege- jst, om een eind aan het concert te aken. zoals het uitdraaien van het pllicht. Het spelen van de volks- Jderen wilde ook wel eens helpen". Het westerse publiek kan van de ipanners nog veel leren. Een van j toehoorders, die tijdens een con- Irt enige malen had gehoest, stuur- de volgende dag een briefkaartje in de dirigent waarin hy zijn excu- saanbood. Het orkest speelde in Osaka. Yawa. 1 Hiroshima. Nagoya-, Shizuahe. To- lo en Koriyama. In de laatste stad (ond een klas schoolkinderen op het Erron, om de Nederlanders te ver- (elkomen met het zingen van het pd „Piet Hein". De zalen in de diverse steden had- en een accommodatie van 3000 tot WO toehoorders. Bernard Haitink pemde de akoestiek in die zaal van Isaka „subliem" en die van Tokio schitterend". Gevraagd naar zijn in rukken over Hiroshima, zei de diri- lent: „Hiroshima maakte op mij een pub ere indruk, al is de stad dan ook Gisteren is het Concertge bouworkest teruggekeerd van zijn tournee door Japan. De diri genten Eugen Jochum en Bern- hard Haitink in een kennelijk zeer tevreden stemming bij hun aankomst op Schiphol. geheel opgebouwd. Nee. la-at mij er maar niets van zeggen. Het publiek was daar nog dubbel zo aandachtig als elders". Even later vernamen wij, dat de heer Haitink in deze stad het initia tief heeft genomen tot het. namens het eehele orkest, neerleggen van een krans 'bij het voornaamste monument dat aan de atoomaanval van 1945 herinnert. BELEVENIS Als vertegenwoordiger van het be stuur van de orkeststiohting en van de stad Amsterdam heeft de hoofd stedelijke wethouder van kunstzaken, mr. A. de Roos. de tournee meege maakt. Hij zei, dat het een grote be levenis is geweest. „De Japanners zijn een krachtig levend volk met een grote culturele belangstelling. Alle zalen waren uitverkocht. Het succes van het orkest heeft Nederland en Amsterdam veel goed gedaan". Op een geluidsbandje hebben wij de Nederlandse ambassadeur in To kio horen zeggen hoe dankbaar hij voor de komst van het orkest is ge weest, „Het Concertgebouw-orkest is in Japan al sinds 1920 van de gram mofoonplaten bekend. Als aan de komst van een orkest, echter zo'n grote roem vooraf gaat. stelt dat hoge eisen aan dirigent en musici. Maar het is een daverend succes geworden. Om de betekenis hiervan te begrijpen dient men te weten. dat. in Japan, dat geregeld door de beste orkesten ter wereld wordt bezocht een hoge standaard wordt aangelegd". HANDTEKENINGEN Dirigenten en musici werden over al belaagd door handtekeningen jagers. Musicus S. Tromp vertelde: „onze handen waren vaak stijf van het schrijven van handtekeningen. In Osaka heeft een man 5 dagen lang in ons hotel vertoefd, tot hij ten slotte de handtekeningen had verzameld van de dirigenten en alle 107 musici. Overal waar wij kwamen werden wij bestormd door jongelui. Véle musici werden voorts benaderd door mensen, die muziekles wilden nemen, al was het maar voor een uurtje in het hotel. De houding van het publiek heeft de musici geïnspireerd en is I voor een belangrijk deel de oorzaak j van ons succes geweest". GESCHENKEN Het orkest, dat op 8 april naar Ja- I pan vertrok, keerde naar Nederland terug met een DC-8 chartervliegtuig, dat over de Pool vloog. Honderden fa milieleden en bewonderaars waren naar Schiphol gekomen, om de mu sici. die met de armen vol souvenirs uit het vliegtuig kwamen, te begroe ten. Op het platform werden zij ver welkomd door o.a. de Japanse ambas sadeur, burgemeester mr. G. van Hall en de voorzitter van de orkeststich- tir.g. mr. G. M Greup, die later in een korte toespraak zijn vreugde uit sprak over de behouden terugkomst van ..dit kostbare 'bezit van Neder land". Naast de vele geschenken, waar onder een prachtige geisha-pop. werd na de aankomst door een tweetal be wonderaars aan de beide dirigenten een fotoboek over Japan aangeboden. Evenals verleden jaar na de tour nee door de Verenigde Staten zal het concertgebouw-orkest in het RAI- gebouw een concert geven voor een massaal publiek. Dit concert zal op 23 juni plaats vinden. Het eerste optreden na de Japanse reis zal op 14 mei in het concertgebouw zijn. VERVEN MET WAARBORG P1ETER SCHOEN VERFCHEMIE De premier van de Rhodesische fe deratie. Sir Rov Welensky, heeft gis teren enige wijzigingen in zijn kabi net bekendgemaakt. Een neger is be noemd tot parlementair secretaris van Buitenlandse Zaken. Sir Roy blijft behalve premier minister van Buitenlandse Zaken. De neger die in het kabinet is op genomen. is Godwin Lewanika, een afgevaardigde uit Noord-Rhodesië. Sir Roy deelde mee, dat Sir Donald Maclntyre, na de behandeling van de begroting, in september als minister van Financiën zal aftreden en wor den opgevolgd door John Caldicott, die speciaal verantwoordelijk zal zijn voor het onderzoeken van de gevol gen van een Britse toetreding tot de EEG. William Eastwood, die minister van Vervoer was, verlaat het kabi net. Hij wordt opgevolgd door Frank Owen, die minister van PTT blijft, doch zijn portefeuille van Handel en Industrie overdraagt aan James Clark. De overige ministers behouden hun functie. Drs. De Pons „De Benelux-samenwerking blijft voor ons van grote betekenis, ook al neemt de zelfstandige Benelux-markt in betekenis af. Het voltooien en verdiepen van die samenwerking is noodzakelijk. Op industrieel terrein is de betekenis van die samenwerking niet altijd volledig erkend. Daardoor is ze waarschijnlijk minder sterk geweest dan nodig was. Wij moeten onze kracht bij de structurele veranderin gen in de internationale concurrentie vergroten (Van onze Haagse correspondent) Dit zei drs. De Pous. minister, van Economische Zaken, gistermiddag in het, Kurhaus te Scheveningen. tijdens de lunch, die gegeven werd in aan sluiting op de 60e algemene vergade ring van de Nederlandse Kamer van Koophandel voor België en Luxem burg. De mogelijkheden in Benelux- verband noemde minister De Pous bepaald niet uitgeput. We moeten geen poging doen om een ongezond regionalisme in stand te houden maar wel om gevestigde banden te handhaven. „In Europa groeien de bomen niet tot in de hemel", zo zei drs. De Pous, en eens zal een rijpheidseconomie be reikt worden. Daarmee rekening hou dend moeten wij de concurrentie kracht van onze industrie vergroten als een terrein, waarop meer inten- jsïef kan worden samengewerkt. noemde minister De Pous dat van de research en hij bepleitte een sterker gezamenlyk onderzoekingswerk. Op het gebied van de specialisatie is de samenwerking eveneens nog be langrijk te vergroten. D0 versterking van de industriële mogelijkheden door nauwer contact zal ook de ex port kunnen bevorderen. Handhaving en uitbreiding van de markten vergt steeds meer inspanning. Zeer in het bijzonder bepleit drs. De Pous een ge zamenlijk optreden van Benelux- industrieën op de markten der ach tergebleven gebieden. „De Benelux", zo besloot, de minister, heeft haar zin nog niet verloren. We zullen de gele deren moeten sluiten waardoor wij ook sterker staan in het verband van de EEG. Er zaten ongeveer 400 gasten aa<n de lunch. Het was een indrukwek kende lijst van hoge gasten die de voorzitter van de KvK, de heer Spaens, mocht begroeten. Wij zagen o.a. de Belgische ambassadeur. baron F. X. van der Straten-Waillet. de ambassadeur va.n Luxemburg, de heer Paul Sohülte, jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh-Stachou. wer. minister van Staat, grootofficier van H.M. de Koningin, en mej. dr. M. A. M. Klompé, minister van Maat schappelijk Werk. Tijdens de lunch heeft zowel de Belgische ambassadeur baron van der Straten Waillet als de ambassadeur van Luxemburg een toe spraak gehouden, waarbij vooral de rede van de Belgische ambassadeur door zijn rake typeringen van de Ne derlandse zaJkenman en zijn Belgische collega bijzonder werd gewaardeerd. Bij de opening van de 60e alge* mene vergadering, die 's ochtends ge houden werd, maakte de voorzitter, de heer Spaens. melding van het feit. dat in de 60 jaren van het be staan van de Kamer er 6 voorzitters zijn opgetreden. Hij noemt dit een bewijs van een grote mate van con tinuïteit. De Kamer begon destijds met 37 leden, thans zijn er ver over de 3.000 leden. Het onderling han delsverkeer in de Benelux bedroeg het laatste jaar meer dan 80 miljard franken, het drievoudige van de waarde van voor de oorlog. De aftredende bestuursleden, ir. J. C. D. Duister. Ch. M. van 't Hooft, P. A. van Merkesteyn, drs. J. H. Schmidt, de heer J. J. F. M. van der Schrieck en de heer C. II. R. Vlug, werden herkozen. Advertentie Tijdens de donderdagmiddag in gebouw „De Oude Veiling" te Aalsmeer gehouden openbare bestuursvergadering van het Be drijfschap voor de groothandel in bloemkwekerijprodukten is verslag over het jaar 1961 uit gebracht. Uit dit verslag blijkt, dat het bedrijfschap het kwali teitsvraagstuk van groot belang acht voor een goede afzet van bloemkwekerijprodukten. Met het oog hierop heeft men daar aan in het afgelopen verslagjaar grote aandacht gewijd. Verdergaande verbetering van de kwaliteit kwaliteit tevens in de ruimere betekenis van het woord, waarin begrepen aanvoer? behande ling, controle en sortering is, zo bleek hierbij, niet alleen mogelijk, doch ook noodzakelijk, wil men de belangen van de afnemers primair stellen. Op de internationale markt is kwaliteit bovendien een van de pijlers van de Nederlandse concur rentiekracht. Uit het jaarverslag bleek ook. dat de op 6 maart 1961 plaats gevonden revaluatie van de gulden zijn invloed 95 ADVERTENTIE franse charme frans raffinement PARFUM interessant.... opwindend.... f2.25 f4.25 f4.75 RENE PASCAL Boolevard Malesherbes Pari» VIII (Van onze parlementaire redacteur) ver gezien, dat de heer Tilanus wat Met een klemmend beroep op de Tweede Kamer om de mam moetwet met een zo ruim moge lijke meerderheid aan te nemen heeft de minister van Onderwijs, mr. Cals, gisteren zijn redevoe ring bij de algemene beschou wingen in tweede termijn be ëindigd. De Kamer zal zich straks zet ten aan de artikelsgewijze be handeling van dit zo zeer be twiste voorstel, dat het hele voortgezet onderwijs in één wet wil samenvatten. Eerst zal evenwel binnens kamers beraad worden gevoerd over de talloze ingediende amen dementen. Minister Cals, die zich soms dui delijk geprikkeld toonde, betoogde dat niemand geheel zyn zin kan krijgen en dat regering en Staten- Generaal moeten pogen samen een oplossing te vinden. Zoals men weet wenst de bewinds man zijn functie niet langer te ver vullen, indien het ontwerp mocht worden verworpen. Aanneming met een kleine meerderheid zou hy jam mer vinden, maar dit zou hem er niet van weerhouden het wetsont werp van kracht te laten worden. Bitter teleurgesteld was de be windsman over het verwijt van de heer Tilanus (CH). dat hij langs de grondwet zou zijn „heengewan- deld". „Aan vriendelijke woorden over een knap betoog heb ik wei nig" aldus de minster: „Ik had lie- dieper op mijn betoog was inge gaan: het lijkt erop of hij langs m ij n betoog is heengelopen". Mr. Cals citeerde een verslag van een op 25 maart 1959 ten tijde van de kabinetsformatie gevoerd gesprek tussen hem en de leiders van de drie confessionele fracties, onder wie de heer Tilanus. Kernpunt was de verhouding van het mammoetont- werp tot de grondwet. Er zou toen een oplossing zijn bereikt, waardoor de drie betrokken partijen <KVP ARP en CHU) geen principiële be zwaren zouden kunnen hebben. De fractieleider van de CHU kan er dus volgens de minister nu niet princi pieel tegen zijn. Geen uitstel Minder scherp was mr. Cals jegens mevrouw Van Someren-Downer (VVD), die geen verwerping van het ontwerp wilde, maar wel een schor sing voorstelde om gelegenheid te geven voor nader beraad met de onderwijswereld. „Is mevrouw van Someren nu werkelijk zo'n vreemde in het Jeru zalem van het onderwijs?" vroeg de bewindsman. Zij weet toch hoeveel verdeeldheid er bij onderwijsorgani saties bestaat?" Kort en goed. De heer Cals zag geen enkel heil in nieuw uitstel, dat wederom vele ja ren zou vergen: „We moeten nu sa men knopen doorhakken". Volgens ir. Van Dis (SGP) zou de minister zich voor een deel hebben gebaseerd op de r.k. staatsleer. Zelfs i de heer Van Dis in zijn repliek de r.k. staatsleer ter sprake bracht, had minister Cals zich niet langer kun nen bedwingen en de stug doorspre kende afgevaardigde van de SGP geïnterrumpeerd, daarbij aanvoe rende, dat hij, als minister op elk ogenblik van het debat het woord kon vragen. Dit bezorgde hem een opmerking van voorzittter Korten- horst, volgens wie een minister zich voor interrupties niet kan baseren op het Regelement van Orde. De heer Van Dis had verder con cessies van o'e bewindsman gevraagd, concessies?" vroeg mi*. Cals „Ik dacht, dat de heer Van Dis zo'n principieel man was!" Absenten Aan het eind van zijn algemene betoog, dat vaak een bewogen karak ter droeg, verklaarde minister Cals dat vernieuwing van het onderwijs, waar we hoe dan ook toe zullen moe ten komen, een nationale zaak is, waarvan hij graag zou zien, dat de ze ook nationaal zou worden behan deld. „Ik wilde", aldus de minster met een heftig gebaar, „nog eens duidelijk zegegn waar het op staat". ook in de export van bloemkwekerij produkten heeft laten gelden. Door dat West-Duitsland echter 60 van deze export uitmaakt en doordat de uitstaande vorderingen (in vreemde valuta) mede dankzij de betalings regeling betrekkelijk klein waren, kon de schade op hoogstens f200.000 worden getaxeerd. Vijfdaagse rijprodukten afgenomen door 75 lan den in 5 werelddelen. Uit een vergelijkend overzicht van de ontwikkeling van de export in de gehele siergewassensector in 1961 blijkt voorts, dat er voor f 247.869.261 aan - bloembollen in het afgelopen jaar is verhandeld, hetgeen 2,1 minder is dan in 1960. De omzet van de gezamenlijke bloemenveiling heeft in het afgelopen jaar f 105.884.209 bedragen, waarvan bijna de helft door de beide Aalsmeerse veilingen werd geveild. Advertentie Dat ook de vijfdaagse werkweek aan een beschouwing werd onderwor pen. verwekt geenszins verwondering, omdat deze ontwikkeling voor de sec tor bloemisterij grote problemen met zich meebrengt. Wat betreft de invloed van de in voering van de vijfdaagse werkweek op de bloemenafzet in het binnen land, aldus de secretaris in zijn jaarverslag, kan men stellen, dat er van een beïnvloeding hoe langer hoe meer sprake zal zijn, naarmate de invoering meer en meer algemeen zal worden. In verband met het feit, dat de straathandel op zaterdag ver reweg de grootste omzetten van de week heeft, zijn op deze dag de om zetten van de marktgroothandel ook de grootste. De winkelstand geeft tot nu toe aan de verkoop op zaterdag de voorkeur. De koopgewoonte van het publiek zal als gevolg van de vijfdaagse werkweek op de duur wijziging moe ten ondergaan en de handel zal zich dan hierbij moeten aanpassen, ten zij regelingen mogelijk blijken te zijn, wellicht met het oog op de aard van het produkt, waarbij dan een bepaalde verkoopmogelijkheid des za terdags overblijft. Hoe onze af- nemerslanden zullen reageren op het eventueel uitvallen van de zaterdag als verzenddag, moet nog later on dervonden worden. In de kwekerijen is men reeds begonnen met de gelei delijke invoering van de vrije zater dag. Export De waarde van de uitgevoerde bloemkwekerijprodukten bedroeg in 1961 f75.623.097. In vergelijking met het jaar tevoren betekent deze ex portwaarde een stijging met 18,8 (11,9). Naar brutogewicht staat de stijging gelijk met 7,7 (6,6) en naar netto-gewicht met een stijging van 6,8% (6,3). Er werden bloemkweke- Het moet voor de minister ietwat teleurstellend zijn geweest, dat het aantal aanwezige Kamerleden in de loop van zijn rede verminderde. Hij maakte er althans enige duidelijke toespelingen op. De heer Engelbertink, een der on derwijsdeskundigen van de K.V.P., had de vorige dag iets opgemerkt waarop de minister nu wilde ant woorden, maar hij was niet meer aanwezig. „Ik hoop, dat de heer En gelbertink inmiddels zijn trein heeft gehaald", aldus mr. Cals. Het klonk nogal scherp. De minister was wel in staat te antwoorden op vragen van mr. Roos- jen (AH.), die echter niet in de ver gaderzaal was, maar met een gast op de gereserveerde tribune werd ontdekt. „Welnu, dan zal ik me maar tot de tribune richten!" merk te de minister lakoniek op. Mis schien voelde de heer Roosjen zich toch niet erg op zijn gemak, want enkele ogenblikken later daalde hij weer van de ti'ibune af naar de ver gaderzaal. De minister besprak nog enige bijzonderheden betreffende de zo genaamde orugklas, de planprocedu- zou hij bij de schriftelijke voorbe- i re, het Grieks op het gymnasium Ticeede Kamer akkoord POLY-COLOR TUBE 1.95 reiding van het ontwerp zinsneden uit een pauselijke encycliek hebben overgenomen. Volgens de minister echter zou het wetsontwerp zelfs in strijd zyn met het betrokken pause lijke geschrift. B en de uitvoeringsbevoegdheid van de Kroon, allemaal punten die van een of meer zyden sterk zijn be twist. Bij de artikelsgewijze behan deling zullen we hier nog wel meer over horen. De strijd zal dan wel- Reeds eerder op de middag, toenlicht hoogoplaaien. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gis teravond zonder hoofdelijke stem ming aangenomen het wetsontwerp tot wijziging van de Algemene Wedu - wen- en Wezenwet, die een verrui ming beoogt van het aantal wedu wen, die voor een uitkering in aan merking komen. Na veel heen- en weergepraat leg de de Kamer zich neer bij een in middels door minister Veldkamp in gediende nota van wijziging betref fende de gescheiden vrouwen van wie de ex-echtgenoot is komen te overlijden. Na het overlijden van een man wordt nu mede als zijn we duwe aangemerkt de vrouw met wie hij gehuwd is geweest, indien het hu welijk voor zijn overlijden was ont bonden of nietig verklaard. De vrouw mag na de scheiding niet hertrouwd zijn. In de Kamer dacht vrijwel geen enkele fractie precies hetzelfde over dit vraagstuk. De heer Van Eibergen (AR) ging zelfs zover, dat hij geacht wilde wor den te hebben tegengestemd, omdat hij eerst een nader onderzoek wilde. De heren Corver (VVD) en Van Lier (PvdA) wilden in tegenstelling tot de minister slechts uitkeringen voor vrouwen die als eiseres waren ge scheiden. de heer Kikkert (CH) voel de wel voor de gedachtengang van de bewindsman, terwijl mejuffrouw Kok (KVP) het meer wilde zoeken in een uitkering naar behoefte. De minister kreeg zijn zin, omdat tenslotte vrijwel iedereen meende dat één regeling beter was dan géén regeling. Onder de nieuwe wet vallen alle weduwen met een ongehuwd kind en andere weduwen van 40 jaar of ouder. De wet treedt in werking op een nader te bepalen tijdstip. Advertentie Uw plafond in één keer Rozenfeesten in Lottum (Van onze correspondent) In het Noord-Limburgse plaatsje Lottum zullen op 15 en 22 juli a.s., de z.g. „rozenfeesten" worden gehou den. In een straal van plus minus 15 kilometer rond het plaatsje vindt men rozenvelden, welke de honderd duizenden bloemen moeten leveren voor het jaarlijkse rozenfeest. Lottum, waar het leven bij wyze van spreken over rozen gaat, beschikt over circa 250 hectaren grond voor de teelt van ongeveer 2 miljoen strui ken. Het vormt het grootste centrum van rozencultuur in Nederland. Een vijfhonderdtal soorten thee hybriden, poly-antharozen en klim rozen vindt van hieruit zijn weg over de gehele wereld, vooral echter naar Engeland, Zweden, de Verenigde Sta ten van Amerika en Canada. Tegen over de export neemt de binnenland se afzet slechts een tamelijk beschei den plaats in. Met de bloemen, die feitelijk een afvalprodukt zyn, orga niseert men jaarlijks een rozencorso. Op een twee hectare groot feestter rein tussen vijvers en waterpartijen, verwerkt men in tal van sprookjes achtige figuren een paar honderd duizend rozen, waardoor men zich in een zeer rijke omgeving waant. Aan dit ieder jaar terugkerende feest, werkt praktisch de gehele Lottumse bevolking mee en de kleur- en geur- rijke expositie trekt jaar op jaar vele duizenden bezoekers, tot zelfs uit het buitenland. Kindje bij moeder op fiefs door trein te Vught gedood Gistermiddag is op de onbewaakte overweg aan de Molenstraat te Vught de 36-jarige mevrouw J. Broekhof-Verhoeven uit Vught, die daar op haar fiets passeerde, gegre pen door de personentrein 's-Herto- genboschBoxtel. Haar 3-jarige dochtertje, dat by haar op de fiets zat, was op slag dood. De vrouw zelf liep ernstige verwondingen, verschil lende fracturen en een shock op. Huren voorlopig van Kamerageiula De voorzitter van de Tweede Kamer. mr. L. G. Kortenhorst heeft gistermiddag aan de Tweede Kamer meegedee'd dat het wetsontwerp tot wijziging der huurwet, volgende week niet in behandeling zal komen. De vaste commissie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid zal het eindver slag niet maandag gereed kunnen hebben. Op voorstel van de voorzitter is het wetsontwerp nu voorlopig var. de agenda afgevoerd.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5