IN STADHUIS WERKT MEN DRUK AAN HOUTEN STAD PROF. MR. K. WIERSMA VAN GRONINGEN NAAR LEIDEN arear LOPERS Voor Leidse dameskappers geen vakantieregeling meer DE GAULLE HAD WEINIG TIJD VOOR KAMERLEDEN m Benoeming te verwachten op leerstoel opleiding notariaat SENSATIONEEL Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 4 mei 1962 Tweede blad no. 30644 3.40 bips de Ï.35 en- uls, TA: tel-: ort.i 2.15 be-i b.vJ mzJ HO :en, >30. sva 5-451 ;ei- )n- Op de vijfde verdieping van het Stadhuis wordt al vanaf februari ge werkt aan het pronkstuk voor de ten toonstelling over de sanering en stadsvernieuwing „Leiden Bekeken", welke volgende maand in het Waag gebouw wordt geopend. Schokbeton voor Vola De Vereniging van Oudleerlingen der Ambachtschool hield gisteravond in de zaal van het Geref. Jeugdhuis een filmavond in samenwerking met de NV Schokbeton te Zeist. Na een korte inleiding over de vervaardiging van schokbeton werd de film „Jour naal" vertoond, waarin de aanwezi gen een overzicht werd gegeven van recente met schokbeton uitgevoerde bouwwerken. Vervolgens zag men de film „Schokbeton Gevelelementen bij de bouw van de Harculo Centrale". Na de vertoning van deze twee films maakten de aanwezigen een dank baar gebruik van de gelegenheid tot het stellen van vragen aan de heer J. Klijn, die uitvoerige antwoorden gaf. Tot slot werd de film „Voorspan ning" vertoond. In deze film geeft de technische-adviseur van de NV Schokbeton, prof. ir. B. H. H. Zweers een populair-wetenschappelijke inlei ding, waarin hij de principes van deze techniek op een voor iedereen duidelijke wijze uiteenzet. De bijeen komst stond onder leiding van de Vo la-voorzitter, de heer C. L. de Bree. Lutherse kerkkoren zingen in Leiden De Lutherse Werkgroep voor Kerk muziek organiseert, zoals wü reeds in het kort meldden, a.s. zondag voor de achtste maal haar jaarlijkse kerk- korendag, die dit keer in Leiden ge houden wordt. Ongeveer 180 koorzangers en -zangeressen uit alle delen van het land zullen 's morgens bijeenkomen in het kerkgebouw van de Evange lisch Lutherse gemeente aan de Hooglandse Kerkgracht. Om half elf begint daar een fees telijke hoofddienst, die geleid wordt door de plaatselijke predikant, ds. H. J. A. Haan, en ds. A. J. Allan uit Heerlen. Twee koren verlenen hun mede werking aan de dienst: de Leidse Schola zingt in de Liturgie, het Bus- sumse koor tijdens de bediening van het Heilig Avondmaal. Na een gemeenschappelijke brood maaltijd wordt de middag besteed aan een excursie en de voorbereiding van de avondsamenkomst. Deze begint om half acht en be staat uit een programma van kerk muziek, uit te voeren door de geza menlijke koren en de organiste, me vrouw A. A. Blankenstein-Offenberg. Hierna wordt de dag besloten met een Vesper, het Avondgebed volgens de orde van het Luthers gezangboek, geleid door prof. dr. P. Boenderma ker. Advertentie Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, HaarLstraat 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Annie Maria Johanna, dr van K. J. Storm en J. Sinteur; Catharina Wil- helmina Anna Maria, dr van P. T. Hllgersom en G. C. van Schle; Jean Paul, zn van H. T. Drenth en L. Bauer; Maria, dr van J. Kroon en M. Lous; Marcel André. zn van C. A. Rosheuvel en A. Cornells; Daniera, dr van J. Cohen en K. M. Vogel; Monica, dr van J. J. Abspoel en G. K Vandelaar; Ha sina, dr van N. L. Bellekom en M. M. Jonker; Serge, zn van N. den Hoed en M. Vogelenzang. GETROUWD J. Kluivers en D. M. J. de Graaf; J. Poelstra en J. C. Kukler; J. G, Boogmans en H. M. van Os; A. Aarts en C. J. van der Voort; J. P. Schouten en M J. de Haas; W. L. P. van Wijk en C. A. M Otten; F. K. Box en A. Veldhoven; J. Favier en C. A. M. Ko renhof; A C Slijkhuis en P. J. de Mooij; C. H. Holverda en S. Bodljn; J. L. Webster en C. de Wolf: P. Arnol- dus en J. Brugman; W. P. Broers en J. Logeman; N. C. den Os en C. C. M A de Vos: G. M D. Ondel en D. J Beneker; J. W. de Wit en J. E. Heuzen. OVERLEDEN J. Wassenaar, 45 Jr, e.v. M. van Duin; O J Boom, 40 Jr, e.v. B Boender; P. J. Mathot. 61 Jr, man; H. J. Duindam. 5 dagen, zoon. Dat pronkstuk is een fraaie ma quette van de stad met een opper vlakte van zes m2. De heren A. C. Wiemer 33 en D. Swint «30» van de stedebouwkun- dige afdeling der gemeente, besteden op de rommelige zolder hun dagen en avonden aan het in elkaar knut selen van miniatuur huizen, kerken en bekende gebouwen in Leiden. De huisjes zijn van verschillend getin te houtsoorten gemaakt, zodat de maquette er straks, als 't hout is ge lakt, niet zo doods uit zal zien. In de „houten stad" zijn al ver scheidene punten te herkennen: het Stadhuis, de molen „De Valk", enkele Maquettebouwers en over Leiden' bouwen op de geschilderde onder grond geplakt en de boompjes en parkeerplaatsen worden vastgelijmd, j ^erta dTveree ctröls" irSoiTaTde Met alle werkjes op-het-laatste-mo- composit,ies van b.v. Leonel Power, mpnt riiP Pr nnrr hu Irnmpn 751 het K 11 Voordracht-avond „1400" Oud-Engelse kunst herleeft in Oegstgeest Dinsdag zal in Oegstgeest. in de zaal van het Rynlands Lyceum, een avond van declamatie en muziek i worden gegeven, die een unieke ken- nisinaking belooft te worden met een tüdvak, dat in de Westeuropese ge schiedenis een hoogtepunt van cultu reel leven was. doch in onbekendheid is geraakt: het Engeland van ca. 1400. Het, is een late bloei van de Mid deleeuwen en reeds een begin van een nieuwe tijd, wanneer Chaucer zijn Canterbury Tales schrijft en een John Dunstable zijn muziek compo neert. Het is noe een tijd, waarin zeer we reldse elementen en „hemelse" mo tieven in elkaar vervlochten zijn. Het is een tijd van hoofse praal naast kerkelijke statie, ambachtelijke een voud naast boerse natuur en lande lijkheid De kathedraal het hof de kerk, de taveerne de hoeve, de wo ning-met-werkplaats. de herberg: zie hier de omgeving van de mensen. In Chancers „Canterbury Tales" bezitten wij er een klassiek beeld van: verhalen en anekdotes, aan el kaar gereid door wat de vertellers bind£: te weten de pelgrimage naar de kathedraal van Canterbury waar het, «raf is van de wonderdoende Thomas a Becket in 1110 vermoord In zijn onsterfellke proloog geeft Chaucer ons een kleurig beeld van deze laat-XIVde eeuwse pelgrims stoet. Het is een schildering vol hu mor. vol grappen zelfs, anekdotes en zinspelingen, maar tevens een bij zonder kunstig? uitbeelding, verfijnd van tekening van personages, omge ving en gebruiken. Wij vinden er ook zinspelingen in op muziek, die gezongen en gespeeld wordt, waarop gedanst wordt ook. Welke die muziek is geweest kun nen wij. afgezien van enkele bij name genoemde werken, licht raden: stellig de befaamde „springcanon" Sumer is icumen in, dat al uit de XlIIde of begin XlVde eeuw dateert. Soebandrio bij Gromiko De Indonesische minister van bui. tenlandse zaken dr. Soebandrio heeft vanmorgen een bezoek gebracht aan zijn Russische collega Gromiko. Volgens het agentschap Tass droeg het lange onderhoud een warm en vriendelijk karakter. WAPENSMOKKELAAR AANGEHOUDEN Aan de grensovergang Heurne bij Aalten (Gel.) heeft de Nederlandse douane gisteren een uit Duitsland komende motorrijder uit Raalte aan gehouden. die onder de zitting van zün motor twee vuurbuksen met on geveer 1000 patronen had verborgen die hij Nederland wilde binnensmok kelen. De vuurbuksen en de patronen die kennelijk voor de jacht bestemd waren, alsmede de motor werden in beslag genomen. Artikel over raadslid prof. mr. H. L. Drucker Het Leidse raadslid mr. J. P. Duy- verman heeft onlangs in de reeks publikaties over Leidse raadsleden in het Tijdschrift voor Geschiedenis een artikel gewijd aan prof. mr. H. L. Drucker die van 1891 tot 1903 zitting heeft gehad in de raad. Eerdere pu blikaties in deze serie handelden over Thorbecke en Buys .Het is een goed gedocumenteerd betoog, dat geïnte resseerden een belangwekkende kijk geeft op de politieke gebeurtenissen in het Leiden van die jaren. ment, die er nog bij komen zal het nog een toer worden om de maquette voor de openingsdatum af te krijgen. „Laten we hopen, dat er niks tus senkomt", zegt de heer Wiemer filo sofisch. De maquette bestaat uit een dertigtal tegels, die ter bestudering uit het geheel kunnen worden ge licht. Er is sprake van, dat naast deze Damett en Dunstable Muziek, die bezit, was van het volk en muziek j van kerk en adellijk hof. In Oegstgeest wordt deze kunst, die nog steeds spring-levend blijkt te zijn. op 8 mei ten gehore gebracht op esn avond waartoe de Remonstrantse gemeente te Leiden opdracht heeft gegeven Mevrouw G W. J. Braat- Bertel declamatie zal de proloog tot Canterbury Tales voordragen in de mooie vertaling van prof. dr. A. J. Barnouw Muziek van Dunstable en van anonieme meesters uit die tijd zal daarna worden uitgevoerd door een vocaal en instrumentaal ensem ble. waarvan naast, enkele solisten ook leden van het Leids Studenten Koor en Kamerorkest „Collegium Musicum" en van het Toonkunst orkest deel uitmaken. Geestelijke en wereldlijke muziek, liefdeslied en speellied, zo goed als devotionele muziek. hofjes, het Elisabethziekenhuis. hei maquette en het andere materiaal Station, de Morspoort, de Lakenhal. o°k een aantal studiemaquettes zul de Sterrenwacht, het bejaardencen trum „Groenhoven", het Gewestelijk Arbeidsbureau en wat musea. Sommige gebouwen worden ge deeltelijk met machines, gedeelte lijk met de handgemaakt naar foto's, maar als er in het Gemeente-archief geen voorbeelden te vinden zijn, gaan de maquettebouwers zelf de stad in om een schetsje te maken. De plat tegrond van het nieuwe Leiden is nog niet helemaal bijgewerkt. Als dat het geval is („Over een dag of tien" schat de heer Wiemer) worden de huizen blokken, de openbare en andere ge- Advertentie SMYRNA 57 cm. breed 70 cm. breed Grote sortering. BULTHUIS BOTERMARKT 23 22.60 27.55 len worden opgesteld, die het ge meentebestuur heeft gebruikt bij de besprekingen over het plan. Jaarvergadering Assurantieclub In een der zalen van „Het Gulden Vlies" werd gisteravond de jaarver gadering gehouden van de Leidse As surantie Club. De secretaris maakte in zijn jaarverslag melding van de activiteiten van de club in het afge lopen jaar. Voor de 123 leden van de club werden vorig jaar zeven lezin gen gehouden, waarvan vijf vaklezin gen. Met veel genoegen kunnen de leden en het bestuur terugzien op de viering van het tweede lustrum, dat zoveel geld kostte, dat de penning meester melding moest maken van een klein nadelig saldo. Bij de be stuursverkiezing werden de heren P. F. Jansen en G. van Werkhoven her kozen. De avond stond onder voor zitterschap van de heer Jansen. Na deze jaarvergadering hield mr. G. J. Stappenbelt een lezing over het on derwerp: „De opvolging in assuran tie-bedrijven. Naar wij vernemen is binnenkort de benoeming te verwachten van onze oud-stadgenoot prof. mr. K. Wiersma, thans hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen, tot hoogleraar aan de Leidse Universiteit. Prof. Wiersma heeft in Leiden van 1945 tot 1955 het secretariaat bekleed van het college van curatoren van de Leidse Universiteit en werd in laatstgenoemd jaar benoemd tot hoogleraar te Gronin gen. waar hij thans in de juridische en economische faculteiten in leiding tot de rechtswetenschap, burgerlijk recht en burgerlijke rechtsvordering doceert. In Leiden zal prof. Wiersma een nieuwe leerstoel bezetten, n.l. voor de opleiding tot het notariaat. Het is voor het eerst dat een voormalige secretaris van curatoren aan dezelfde universiteit tot hoogleraar wordt benoemd. Jarenlang aan Leiden Prof. Wiersma werd op 28 februari 1916 te Hengelo geboren. Hij stu deerde rechten te Leiden, waar hij in 1939 het doctoraal examen aflegde. Van 1940 tot 1942 was hij repetitor in het burgerlijk recht, het handels recht en het procesrecht. De omstandigheden van die jaren noopten hem Leiden te verlaten en de functie te aanvaarden van ad junctsecretaris van het College van Rijksbemiddelaars. Later werd hü adjunct-secretaris van de Bedrijfs. groep Zuivelindustrie. Na de bevrijding werkte mr. Wiersma in 1945 korte tijd als com mies bij het Kabinet van de Com missaris der Koningin in Noord- Holland. Nog in 1945 werd mr. Wiersma secretaris van het college van cura toren van de Leidse Universiteit, welke functie hij ongeveer tien jaar heeft bekleed. Tijdens deze ambts. periode is mr. Wiersma in 1952 cum laude gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op een proefschrift getiteld „Het rechtsmiddel verzet van derden". Mr. Wiersma heeft tijdens zijn Leids secretariaat, namelijk van 1953 tot 1955. ook nog de positie bekleed van plaatsvervangend rechter in de Arrondissementsrechtbank te Haar lem en die van lid van de Raad van Beroep voor de directe Belastingen te Leiden. Naar Groningen In 1955 werd mr. Wiersma benoemd tot hoogleraar in Groningen in de faculteit der economische weten schappen. later in 1957 daarnaast tot hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid, waarna in 1959 zün leeropdracht werd uitgebreid me< burgerlijk recht en burgerlyke rechtsvordering naast de eerder ge geven leeropdracht voor inleiding tot de rechtswetenschap. In analogie met zijn Leidse neven functies van voorheen was prof. Wiersma tijdens zijn Groningse pe riode ook (ditmaal als vice-voorzitter) betrokken bij de Raad van Beroep voor Directe Belastingen te Gronin gen, namelijk van 1955 tot 1957, en was hij daarna plaatsvervangend raadsheer in het Gerechtshof te Leeuwarden. Bijzonder docent Prof. Wiersma, die in een lange reeks publikaties blijk heeft gegeven van een opmerkelük hoog weten schappelijk peil van zijn arbeid, is een voortreffelük spreker, die met groot genoegen en bijzonder goed doceert. Belangrijke delen van het notariële recht zijn hem uitstekend bekend. Hq is thans bezig met de bewerking van Scheltema's „Bur gerlijk Bewijsrecht", welke bewer king waarschüniijk nog dit jaar ge reed zal komen. Voorts schreef hü een aantal artikelen over de coöpe ratieve verenigingen en heeft hü zich eveneens diepgaand bezig ge houden met het belastingrecht. Publikaties Van zijn vele publikaties noemen wü de volgende: Het rechtsmiddel van derden (diss. Leiden 1952)For. Hechtenis geëist tegen machinist De advocaat-generaal bü het Am sterdamse Gerechtshof, mr. J. H. Ivemper heeft ook vier weken hech tenis geëist tegen de 41-jarige ma chinist van de Nederlandse Spoor wegen, die de trein met Engelse ver lofgangers bestuurde, welke op 21 no vember 1960 bij Woerden veronge lukte. Een Duitser en een Engelsman verloren hierbij het leven, terwül er tien gewonden waren te betreuren. De rechtbank te Utrecht legde de machinist, die nooit ontkend heeft dat hij met ondanks de waarschu wende seinen en de nadrukkelüke instructies met veel te hoge snelheid (83 km) over een traject is geraasd, waarop slechts 40 kilometer is toe gestaan, een voorwaardelijke hech tenis van een maand op met een boete van honderd gulden. De offi cier van justitie, mr. R. Pitlo, die vier weken onvoorwaardelük had ge elst, ging in beroep tegen dit vonnis. De zitting van 't Gerechtshof con centreerde zich voornamelijk op de twee verweerpunten, die verdachte naar voren heeft gebracht. Herenkapperszaken één week gesloten Sinds enige tüd wordt zowel van brieken voor Rijnland heeft verleden werkgevers- als werknemerszijde aan- jaar gerapporteerd, dat blijkens een gedrongen op intrekking van de va- gehouden enquête nog maar nauwe- kantieregeling voor de dameskappers, lijks een meerderheid van de dames- De Kamer van Koophandel en Fa- kappers zich met de verplichte va kantiesluiting kan verenigen. De Kamer adviseerde daarom met ingang van 1962 de vakantieregeling voor de kappersbedrijven in dier voege te wüzigen. dat zü alleen van toepas sing zou blijven op de inrichtingen, waar het bedrüf van herenkapper wordt uitgeoefend. Voorts heeft de Vakraad voor het Kappersbedrijf. het overkoepelend or gaan van de werkgevers- en werk nemersorganisaties, eveneens verzocht de regeling voor de dameskappers af te schaffen. De verplichte sluiting van een week wordt economisch niet meer verantwoord geacht en ontmoet ook grote bezwaren bü het personeel. Dit laatste is ook B. en W. enige tijd geleden bevestigd door de drie perso neelsorganisaties. De besturen van de twee plaat.se- lüke patroonsbonden nemen hierbij een afwijkend standpunt in. Zij ge ven de voorkeur aan handhaving van de vakantieregeling voor de dames kappers. B. en W. zün van oordeel, dat er voldoende aanwüzingen zün om aan te nemen, dat het aantal voorstanders van een verplichte vakantiesluiting onder de dameskappers sterk is afge nomen. In verband hiermee en gelet op de bezwaren van de werknemers, achten zij het raadzaam om tot in trekking van de huidige vakantiere geling voor de kappersbedrüven over te gaan en een nieuwe regeling vast te stellen, welke van toepassing zal zijn op winkels, waarin uitsluitend of in hoofdzaak het bedrijf van heren kapper wordt uitgeoefend. De Commissie voor de Sociale Za ken en de Rechtskundige Commissie kunnen zich hiermee verenigen, met dien verstande, dat van laatstge noemde commissie één lid zijn stem heeft voorbehouden. Mitsdien geven B. en W de raad, welke as. maandag bijeenkomt, in overweging om bü verordening vast te stellen, dat het verboden is een besloten inrichting, waar uitsluitend of in hoofdzaak het bedrüf van he renkapper pleegt te worden uitge oefend, voor het publiek geopend te hebben gedurende een door B. en W. met inachtneming van het bepaalde in artikel 5, lid 2, der Winkelslui tingswet 1951 bü rooster aan te wü- zy tydsruimte van zes werkdagen, liggende tussen 15 juni en 1 septem ber. In Zwitserland heeft men in de boomgaarden de strijd aange bonden tegen de nachtvorst, die ernstige schade dreigt te berok kenen aan de boomgaarden. Wanneer over de radio be kend gemaakt is, dat er gevaar van nachtvorst bestaat, trekt men de boomgaarden in om vuurpotten te ontsteken. In de eerste piaats stelt de verde diging. dat er door machinisten aan het einde van de dagtaak zoveel in- structies moeten worden nagezien, dat het niet meer te doen is. I Bovendien zou op de betrokken I waarschuwingssignalen bij de wissels de voorgeschreven snelheid moeilyk leesbaar geweest zijn. Mr. Kemper twijfelde echter niet aan de schuld van verdachte. Hü heeft de instructies getekend zon der ze te lezen. Dat is een verzwaren de omstandigheid meende hy. Hy meende, dat hier sprake was v;n I schuldige onvoorzichtigheid en slor digheid. „Er zijn meer machinisten, die de beperkingen niet kenden en I de instructies niet zo nauw namen. I Er werd met de pet naar gegooid en men moet weten, dat hier straf op staat". Hij achtte de fout zo zwaar, dat het rechtbankvonnis vol- 1 gens hem te laag was. Advertentie Prof. mr. K. Wiersma mulierboek van den Honert; Hof- mann's Verbintenissenrecht II; Ge dwongen deelneming aan een bur- gerlyk geding (feestbundel Cleverin- ga 1952); Enkele opmerkingen over het ontwerp wet economisch mede dinging (inaugurele rede te Gronin. gen 1955); De sociaal-economische wetgeving en de burgerlijke rechter; De materiële kenmerken van de coöperatieve vereniging in het G.O. van Boek II; Behoort de wet alge mene regelen te bevatten omtrent de verhouding tussen de vorderingen uit onrechtmatige daad en uit overeen komst?; Mombramiente y promecion de los juces en Holande (Primer Congresco Mexicano de Derecho Pro- cescal. I960»; Statuaire typen en va rianten bij landbouwcoöperaties in de provincie Groningen (feestbundel Pro Excolando, 1961); De toelating van artikel 133, zesde lid H.O. (Uni versiteit en Hogeschool II); Artikel 61 bis en de studievrijheid (Univ. en Hogesch. III>; Civitas Academica (De Gids 1956); Verschillende bij dragen over juridische en andere vragen van hoger onderwüs in Univ en Hogesch., De Gids en Groninger Universiteitsblad. In bewerking: Scheltema. Nederlands Burgerlyk Bewysrecht. Toespeling op herhaling referendum Ontvangst duurde Kerko - Bel-O-Fast. Zelfstrükend, cotton wonderoverhemden. Prijs: f 15.90 NOLET heeft ze. BOTERMARKT 8—9. vier minuten President De Gaulie heeft gisteren een ietwat kille ontvangst bereid aan de voorzitter van de Nationale Verga dering, Chaban Delmas en de nieuw- gekozen vice-voorzitters, secretaris sen en andere functionarissen van de Kamer, allen lid van het parlement. Het is traditie, dat de voorzitter van de Nationale Vergadering, die zelf voor de gehele duur van de par lementaire zittingsperiode is gekozen, de nieuwe functionarissen aan de president voorstelt. Deze plechtigheid vond gisterochtend in het paleis van het Elysée plaats. Enkele parlementsleden, die de ontvangst bywoonden, waren van ge voelen,dat de president het parle ment weinig eer bewees omdat de ontvangst slechts drie tot vier minu ten duurde, in plaats van zoals ge- woonlyk 20 minuten tot een half uur Chaban Delmas zou president De Gaulle verzekerd hebben, dat hü en zün medefunctionarissen van 't par lement hun constitutionele bevoegd heden willen uitoefenen binnen het bestek van goede betrekkingen tussen de uitvoerende en de wetgevende macht. De Gaulle zou geantwoord hebben, dat de samenwerking tussen beide moet geschieden „binnen de grenzen die door de grondwet zyn gesteld". De president zou eraan toegevoegd hebben: „Het land heeft, zekere doe len voor ons vastgesteld. Deze moe ten, wat er ook gebeurt, voortdurend nagestreefd en geëerbiedigd worden". De parlementsleden vatten dit op niet alleen als een toespeling op het jongste referendum, dat De Gaulie volmacht gaf om alle middelen te ge bruiken die hü nodig vindt voor de uitvoering van de Frans-Algerünse overeenkomsten van Evian, maar ook als een bedekte zinspeling op het va ker gebruik maken van het referen dum in de toekomst ter bepaling van het belangrüke politieke beleid. Nadat president De Gaulie zün op merkingen had gemaakt, schudde hü de 15 aanwezige parlementsleden de hand en besloot de receptie. EUROPA EN AMERIKA'S SCHEEP VA ARTPOLITIEK De Europese landen hebben giste ren „belangrüke vorderingen" ge maakt bü de bestudering van de ge volgen voor de wereldscheepvaart van de recente wüzigingen in de Amerikaanse scheepvaartwet. Na af loop van een gisteren in Londen ge houden büeenkomst de tweede binnen iets meer dan een maand is een verklaring gepubliceerd, waar in deze mededeling werd gedaan. Overeengekomen werd, dat er maatregelen genomen zouden worden voor een verdere bestudering van de Amerikaanse wetgeving en dat men weer büeen zou komen, wanneer deze bestudering voltooid zou zün. Op de bijeenkomst waren verte genwoordigd Engeland, België. Dene marken, Frankrijk. West-Duitsland, Griekenland, Italië. Nederland, Noorwegen en Zweden. Op de büeenkomst van 6 maart jl. waren de landen het erover eens dat zü nooit eenzüdige controle op de in ternationale scheepvaart, als door de Verenigde Staten wordt uitgeoefend, konden aanvaarden RIJ VERKEER: Geef vrüe doorgang aan voetgan gers op zebrapaden. Sla niet met grote snelheid een hoek om. Direct om die hoek kan een zebrapad liggen,

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3