I Felle kritiek van werkgevers op beleid van minister dr. Veldkamp Nieuwe narcis krijgt naam Van Doorne's Favoriet Kleurentelevisie in Noordwijk was beslist een openbaring „Olympic Thunder" wordt naar Rotterdam gesleept Verkiezingen in Noordwijk met veel spanning tegemoetgezien „Op kort zicht gefundeerd!" Van studio in Huis ter Duin naar Lido JVa aanvaring op Noordzee Nog geen dader van steekpartij Bijna duizend Duitsers voeren in mei 1940 naar Engeland. Niemand waagt zich op het ogenblik aan voorspellingen Harde noorden in het jaarverslag C.S.II .V. LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 27 APRIL 1962 Kamerbeek Ridder Oranje-Nassau (Van onze Haagse correspondent) In het jaarverslag van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond worden enkele harde woorden gezegd aan het adres van de minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid, dr. Veldkamp. Het optreden van de nieuwe be windsman leverde na een korte pe riode van verkenning een reeks van nieuwe activiteiten op, waarvan op vrij spectaculaire wüze den volke kond werd gedaan. Ook in de eerste twee maanden van 1962 verschenen aankondigingen van nieuwe maatre gelen. Voor een dergelijke wijze van werken kunnen wel materiele voor zieningen worden uitgebreid, doch een weloverwogen beleid ten aanzien van de daarmede samenhangende stijging van sociale kosten kan niet worden verwacht", zo staat in het jaarverslag te lezen. „Van het volgen van een hepaaid programma of van een duidelijk algemeen beleid is tot dusverre niets gebleken", zo wordt verder gezegd. Rauw Het verslag vervolgt dan met: „De eerste algemene beslissing, waarmee wij onmiddellijk na het loonoverleg In Wassenaar rauwelings werden ge confronteerd. was de aankondiging van een verhoging van de AOW-ult- Ikeringen, welke verhoging naar het oordeel van de minister voor het eer ste half jaar uit de in het Algemeen Ouderdomsfonds aanwezige midde len zal dienen te worden gefinan cierd. De zekerheid bestaat bij voorbaat, dat deze verhoging van uitkeringen in 1963 zal leiden tot premieverho ging, welke op de een of andere wijze uit de beschikbare produktiviteits- ruimte zal moeten worden bekostigd. Op dezelfde datum zullen de zelf standigen hoogstwaarschijnlijk pre mieplichtig worden voor de Algemene iKinderbijslagwet. waarvan de invoe- jring op zichzelf ook reeds tot een verhoging van de kosten van de kin derbijslagen voor het bedrijfsleven Bal leiden. Bovendien zal de aanhangige ver betering van de uitkeringsvoorwaar- |den van de algemene weduwen- en wezenwet evenzeer tot verhoogde Ikosten, ditmaal voor de gehele bevol king, leiden. I Ook een eventuele nieuwe opzet van een interimregeling voor invali den zal niet zonder gevolgen blijven voor het sociale kostencij.fer. Wij zijn benieuwd om t.z.t. te ver nemen hoe de minister zich voorstelt (de benodigde extra middelen te ver- 'werven. Er zijn vanzelfsprekend we gen hiertoe te vinden, vermoedelijk de ene nog minder elegant dan de andere. Om de maat vol te maken heeft Inmiddels de minister van Sociale Zaken nog bekend gemaakt, dat hij bereid is de opheffing van de loon grens ln de werkloosheidswet op kor- te termijn tot stand te bren gen, naast een verlenging van de ma ximum uitkeringsduur dier wet, wel ke kostenverhogend werkt". Bedenkingen Het Centraal Sociaal Werkgevers verbond heeft zich niet tegen de ver hoging van de AOW-uitkeringen en de verbetering van de AWW verzet. Tegen de wijze, waarop de AOW- verhoging is aanhangig gemaakt, blijft het Verbond echter zijn beden kingen handhaven. Het had tenmin ste voorafgaand beraad verwacht, teneinde de prioriteiten te kunnen vaststellen voor deze verhoogde uit keringen en de later optredende stij ging van kosten. Dit beleid wordt een ..op kort zich gefundeerd opportunis tisch beleid" genoemd. Het verslag stelt niet zonder enige bitterheid vast. dat de voorbereiding van arbeidsongeschiktheidsverzeke ring op een zijspoor is gerangeerd. Het bedrijfsleven heeft bij herhaling als zijn mening kenbaar gemaakt, dat met de verzekering de grootst mogelijke spoed betracht moet wor- iden zowel uit sociale overwegingen als uit een oogpunt van efficiency en vereenvoudiging van wetgeving. I ..Wij betwijfelen of de minis ter deze consequenties van zijn. naar ons gevoelen, overijld handelen wel voldoende in zijn beschouwingen heeft betrokken. Zijn optreden heeft I er toe geleid, dat een monstrum van wetgeving als de algemene kinderbij slagwet tot stand komt, dat vooruit- gelopen wordt op nader beraad over een principiële wijziging van de AOW I en wellicht ook van de AWW, terwijl de zo noodzakelijke invoering van de 'arbeidsongeschiktheidswet min of i meer op de lange baan is geschoven, dit laatste niettegenstaande anders- luidende toezeggingen bij de behan deling van de begroting voor 1961 Ivan het zittende kabinet Een min der gelukkige wijziging van de koers, die voor de toekomstige ontwikkeling I weinig goeds doet verwachten. I Wij zijn van oordeel, dat in een tijd waarin door de regering op het terrein van de loon- en prijspoli- Itiek zo sterk op matiging wordt aan gedrongen. een zekere zelfbeperking ook ten aanzien van de sociale voor zieningen. alleszins op zijn plaats I zou zijn", zo eindigen de „inleidende beschouwingen" van het jaarverslag. Onder de bekende figuren uit de sportwereld aan wie een Koninklijke onderscheiding ten deel is gevallen, behoort ook de Eindhovense atleet, de tienkamper Eef Kamerbeek. Even als Abe Lenstra is Kamerbeek be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Loohbeleitl Het huidige loonbeleid heeft ook niet de volle instemming van het Verbond. Met belangstelling ziet men dan ook uit naar het rapport van de commissie-Schouten (werkgroep „maatstaven loonbeleid"). Het werk geversstandpunt is als nota bij de werkgroep ingebracht en gehoopt I wordt nu op een waardevol rapport, i waarin niet uitsluitend het criterium produktiviteit zal gelden. De vraag dringt zich herhaaldelijk op of de overheid wel toezicht moet uitoefe nen of het georganiseerde bedrijfs leven zijn „natuurlijke" weg moet la ten gaan. En indien er dat toezicht moet zijn of dat dan vooraf of ach teraf moet worden uitgeoefend. Of het noodzakelijk blijft het Col lege van Rijksbemiddelaars en de Stichting van de Arbeid op de wijze, zoals dat thans geschiedt, daarbij be trokken te houden is niet de eerste vraag. Men zal eerst tot een uit spraak moeten komen en daarna moeten nagaan welke organen erbij betrokken moeten worden. Dat daar bij het concept-arbeidsvoorwaarden- wet even terzijde moet worden gezet, wordt niet als een bezwaar gezien. Slechts enkele Noordwfjkers heb ben gistermiddag in het Lido-thea- ter kennis gemaakt met het medium kleurentelevisie. Een kennismaking die gerust een openbaring genoemd kan worden voor hen, die hiermede nog niet eerder kennis mochten ma ken. Vanuit het Grand Hotel Huis Ter Duin verzorgde de Zwitserse n.v. CIBA een kleurentelevisie uitzending naar het Lido-theater, waar de ont vangen beelden via reusachtige pro jectoren op het filmdoek werden overgebracht. Wat zich daar voor de ogen van de bezoekers ontrolde, leek aanvankelijk op de vertoning van een kleurenfilm. De goede waarne mers echter ontdekten ais spoedig, dat tijdens de vertoning correcties op het beeld werden toegepast. En die correcties waren talrijk in ver band met de grote kleurschakering, welke in het projectiebeeld voor kwam. In Huis Ter Duin had een staf van Zwiterse technici een laborato rium ingericht in een van de kleine zalen. In dit laboratorium werd veel met kleuren gewerkt. Lapjes ge kleurde stof. gekleurde vloeistoffen, groene schoolborden met diverse ge kleurde krijtjes en grafiekpapier, waarop met diverse tinten inkt ge schreven werd. 'Zelfs de laborant zijn overjas was geel en zijn strop das paars. De heer E. Hauswirth gaf in Huis Ter Duin een technische uiteenzet ting van de uitzending. In het kort kwam deze er op neer. dat ze vrij wel gelijk is aan de uitzending van een normale televisie-uitzending. Ook hier drie beweegbare camera's met operateurs, een floor-maneger en een camera-regisseur, terwijl bui ten in een speciale wagen een drietal technici achter monitor-ap paraten zat. Deze bestonden uit een kleuren- en een zwart-witbeeld- scherm. Dit laatste voor de zuiver ste scherptebepaling van het beeld. Achter deze drie technici zat de hoofd-regisseur met de script van de uitzending, die de beschikking had over een uitzend-monitor. In het Lido-theater stonden twee grote projectoren van het zogenaam de „Eidophor" systeeiri, die de ont vangen beelden gelijk projecteerden op het filmdoek van het theater. Om deze projectoren draait in feite het gehele systeem van de reproduktie van kleurentelevisie. Het getoonde beeld onderscheidde zich daarin met de projectie van een filmbeeld, dat men duidelijk de beeldlijnen (625 in getal) kan waarnemen. Men kan de projectoren omschakelen, zodat Engeland uitzendingen met 405 droeg geheel afwijkende kleding.beeldlijnen gemaakt kunnen worden. De werkelijke uitzending van de kleurentelevisie heeft vanmiddag plaats gevonden. Tijdens een con gres voor textielfabrikanten, dat op het ogenblik in het Hotel Huis ter Duin gehouden wordt, hield dr. G. Eigenmann uit Bazel een referaat over „Einfluss dritter Partner auf die Lichtechtheid von Phthalocya- nin- und Kupenfarbstoffen". Hij hield dit betoog in het Lido-theater voor de congressisten, die via de ge projecteerde „Life-uitzending" het betoog konden volgen. Met een speciaal zaklampje gaf dr. Eigenmann diverse punten op het filmdoek aan. Hij kon op deze ma nier. dankzij het medium kleuren televisie honderden congressisten in het kleine laboratorium laten kijken. Vanuit de zaal konden vragen ge steld worden aan de laborant. Deze kon, dankzij de multiple-uitzending van de radiogolven de vragen horen en tegelijkertijd beantwoorden. Zoals werd uiteengezet door een van de technici is dit systeem onder meer reeds gebruikt bij operaties, die via projectie door honderden me dische studenten tegelijk konden worden bijgewoond. Ook voor ande de wetenschappelijke onderzoekingen en daarbij behorende uitleg voor een groot auditorium zijn deze uit zendingen van groot belang. Hierop zijn de uitzendingen, die door de C.I.B.A. werden verzorgd, ook geba seerd. Vandaar ook dat men generlei mededelingen kon doen over de kos ten aarj dergelijke uitzendingen en de bijbehorende apparatuur. Het sy steem wordt in Nederland uitge bracht door de n.v. CIBA-Nederland in Arnhem. REGERINGSCOALITIE IN TURKIJE IN GEVAAR De parlementaire afgevaardigden van de Turkse Republikeinse Partij, waarvan premier Ismet Inonu voor zitter is, hebben gisteravond besloten de regeringscoalitie met de Rechts- party voorlopig te handhaven. Beide partijen zullen besprekingen voeren teneinde de huidige situatie te ver beteren. Woensdag deden zich in het par lement incidenten voor, toen de af gevaardigden van de Rechtsparty samen met de oppositie stemden te gen een regeringsvoorstel een ver volging in te stellen tegen een mi nister uit het vroegere kabinet-Men- deres. Minister-president Inonu verklaar de gisteravond: „De coalitie is in ge vaar. De huidige toestand kan niet langer voortduren". Van Doorne's Favoriet. Dat is de naam van een door de heer A. Warnaar te Sassenheim ge kweekte narcis. Gistermiddag werd deze nieuwe ..boorling" door de voorzitter van de stich ting Nationale Bloemententoon stelling ..Keukenhof" te Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf, aan de heren dr. H. J. van Doorne en W. A. van Doorne uit Eind hoven op het terras van het pa viljoen aangeboden. Twee charmante Jacoba-meisjes schoven een gordijn weg en een wieg omgeven door prachtige nar cisstukken werd zichtbaar. In deze wieg bevond zich het nieuwe kweek- produkt. Wel veel tips De dader van de steekpartij in de Amsterdamse Leidsestraat waarvan de 31-jarige chauffeur R. de Cocq van Del wijnen in de nacht van vrij dag op zaterdag het slachtoffer werd. is nog steeds niet gevonden. Wel heeft de recherche van het Bureau Singel de laatste dagen weer veel tips ontvangen. Ze werden stuk voor stuk nage gaan. maar in alle gevallen was het resultaat negatief. Gebleken is dat veel tipgevers zich hebben laten lei den door jaloezie of antipathie ten aanzien van bepaalde Italianen. In de liefde teleurgestelde jonge en oudere vrouwen menen op deze wijze wraak te kunnen nemen. Anderzijds proberen sommige hospita's door de verdenking op hun Italiaanse kost gangers te schuiven, een kamer vrü te krijgen. Gisteravond ontving de politie een anoniem telefoontje van iemand, die liet weten, dat een alleen met een voornaam en haar werkgever aange duide wouw. wel zou kunnen vertel len wie de dodelijke steek heeft toe gebracht. Vandaag zou de politie eerst trachten uit te vinden om welke vrouw het precies gaat. waarna ook deze tip verder zal worden onder zocht „Een tijdrovend karwei", meent hoofdinspecteur E. Brouwer die het onderzoek leidt, ..maar we mogen nu eenmaai geen enkel detail verwaar lozen." Mr. De Graaf heeft ln een hu moristische toespraak de verdiensten van de gebroeders Van Doorne ge schetst en erop gewezen, dat de bloe- menkwekers het bijzonder op prijs gesteld hebben, dat deze fabrikan ten aan hun personenauto de bloem rijke naam DAFfodil hebben gege ven. Uit waardering daarvoor heeft de heer Warnaar zijn nieuwe produkt willen noemen naar deze automobiel fabrikanten. Daaruit blijken de die pe gevoelens van respect voor wat de heren Van Doorne gepresteerd hebben. Nadat hij aan hen een fraai boe ket van de nieuwe narcis had aan geboden schonken de twee bloemen meisjes aan de dames van Doorne tuiltjes met bloemen, die gekenmerkt werden als ouders van de boorling. Dr. H. J. van Doorne was bijzon der erkentelijk voor deze geste en wees erop, dat de DAFfodil ln bln- De voorzitter van de stichting Internationale Bloemtentoon- stelling Keukenhof te Lisse. mr. Th. M. de Graaf biedt aan de heren Van Doorne de nieu we narcis aan. (Foto L D./Holvajrt) nen- en buitenland een goede entree heeft gemaakt en dat er tot nu toe door d« Eindhovense automobiel» fabriek ongeveer 50.000 auto's ge produceerd worden. D© dagproduk» tie is momenteel 120, wat neerkomt op een jaarproduktie van 30.000. Hij hoopte, dat de narcis een evengoe- de ontvangst zal hebben en dat de» ze gele bloem met oranje trompet overal in de wereld te zien zal zijn. Na dit samenzijn maakten de gas ten een wandeling over de Keuken hof. die nu een veelheid van bloemen te zien geeft. op uitnodiging van de Nederlands* Vereniging van Lucht- en Ruimte vaart publicisten over de luchtstrijd om Nederland ln de meidagen van 1940. De heer Molenaar, die thans hoofd redacteur ls van „Onze Luchtmacht", orgaan van de Koninklijke Vereni ging „Onze Luchtmacht", heeft in 1954 opdracht gekregen de luchtver dediging van Nederland in de mei dagen van 1940 officieel te beschrij ven. Hij hoopt, dat dit werk aan het einde van dit jaar zal kunnen ver schijnen. Het zal bij de Staatsdruk kerij worden uitgegeven. Dat er in de meidagen van 1940 reeds Duitse troepen in zijn geslaagd naar Engeland te varen al was het dan niet op een wijze zoals zij die zich hadden gedroomd en zoals zij die in die dagen luide op de openbare weg bezongen is niet algemeen bekend. Het waren ca. 950 man parachutisten, die door de Ne derlanders na de landingen rond Den Haag waren gevangen genomen. Deze bijna duizend man zijn via IJmuiden naar Engeland overge bracht. Dit bleek uit een lezing, die kolonel buiten dienst F. J. Molenaar uit Zeist, in 1940 verbonden aan de staf van het te Gouda gelegerde tweede lucht vaartregiment, later Engelandvaarder en een der bouwers van de na-oor - logse Koninklijke Luchtmacht, gister avond heeft gehouden op een bijeen komst in Den Haag. Hij sprak daar Honderd communisten in Zuid-Vietnam gesneuveld Bij een gevecht tussen Zuidvietna- mese regeringstroepen en communis tische opstandelingen nabij Mytho, tachtig kilometer ten zuiden van Sai gon, zijn volgens welingelichte mili taire kringen ongeveer honderd com munistische fuerrilleros gedood. De regeringstroepen werden naar het toneel van de strijd overgebracht door hefschroefvliegtuigen van de Amerikaanse land- en luchtmacht. Peronisten tijdig op hun plaatsen Ongeveer 33 peronistische afge vaardigden besloten gisteren geen acht te slaan op een kortgeleden door de Argentijnse regering uitgevaardigd besluit, waarbij de kortgeleden ge houden verkiezingen voor een aantal zetels ln de Kamer van Afgevaardig den en voor de bezetting van gouver neursposten ongeldig werden ver klaard. Zij namen, als gekozen afge vaardigden. hun plaatsen in de ver gaderzaal in. De afgevaardigden pro testeerden. toen ambtenaren hun mededeelden dat het Huis eerst 22 mei as. bijeen zal komen. Zij verlieten de zaal eerst, toen de lichten werden uitgedaan! De brand aan boord van het Liberiaanse tankschip „Olympic Thunder", die donderdagmor gen op 85 mijl noord noordwest van IJmuiden uitbrak, na een aanvaring met het Griekse tank schip „Kissavos" was omstreeks zeven uur 's avonds nagenoeg geblust. De gehele midscheeps, de brug en de opbouw van de 17.791 ton grote tanker, zijn uit gebrand. De brand is bestreden met de wa terkanonnen en brandslangen van zes Nederlandse sleepboten: de „Ti tan". „Simson", „Nestor" en „Fries land" uit IJmuiden en de „Holland" en „Doggersbank" van Terschelling. Ook de Westduitsc zeesleepboot „Wotan" was in de nabijheid, maar deze is niet in actie gekomen, daar de berging op basis Lloyds open form werd opgedragen aan de zes zeesieepboten van Wijsmuller en Doeksen. Het blussen heeft de gehele mid dag gevergd. Het vuur kon ten slotte geheel worden gedoofd met behulp van grote poeder-brandblus- appa raten, die door de zeesleper „Nestor" uit IJmuiden waren aange. voerd. De „Olympic Thunder" is door de „Kissavos" aangevaren aan bak boordskant onder de brug. Er zit in het schip een gaf van vijf meter breed. Na de blussing van de brand is de bemanning, die door de Urker vis sersboot „Pietertje Marie" was over. genomen, weer aan boord gegaan. Omstreeks half negen gisteravond hebben vier zeesleepboten de „Olym. pic Thunder" op sleeptouw naar Rotterdam genomen. De Terschel- lingse sleepboten „Holland" en „Doggersbank" trekken samen op een sleepdraad op het voorschip, de Een beeld van de brand aan boord van de Liberiaanse tan ker Olympic Thunder", welk schip op de Noordzee in aan varing was gekomen met een Griekse tanker. Drie sleepboten liggen langszij om assistentie te geven bij de blussing. IJmuidense zeeslepers „Titan" en ..Simson" trekken op een tweede draad, die eveneens op het voorschip vaststaat. Aan boord van het tankschip be vindt zich een bergingsploeg onder leiding van kapitein 't Hoek van bureau Wijsmuller om eventueel voor nablussing te zorgen. De sleepboot j „Nestor" uit IJmuiden escorteert de I sleep naar de Nieuwe Waterweg. In de loop van vandaag wordt de sleep voor de Nieuwe Waterweg ver- wacht. Het ziet er naar uit, dat de a.s. gemeenteraadsverkiezingen te Noord- wijk een uitermate spannend verloop zullen hebben. Zelfs ingewijden wa gen zich niet aan een voorspelling. Het merkwaardige Is, dat van geen enkele groep in de huidige raad met mindere of meerdere zekerheid kan worden gezegd, dat zfj hetzelfde aan tal zetels zullen behalen. Bfj vrjjwel alle partijen kan men dan ook spre ken van een „restzetel-koorts". Bovendien zijn er nog groeperin gen, die niet eerder of in een ver ver leden aan de gemeenteraadsverkie zingen hebben deelgenomen. Hieronder volgt een overzicht van de kandidatenlijsten: KVP Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 1953 en 1958 kwam de KVP niet met een kandidatenlijst uit. De r.-k. kiezers vielen bij de laatste verkie zing in drie groepen uiteen, t.w. een r.-k. midden.stamLgioep, een r.-k. groep agrariërs en een r.-k. arbei dersgroep. Thans zijn de r.-k. middenstand en de agrariërs verenigd op een KVP- lUst, terwijl op deze lijst ook arbei derskandidaten voorkomen. Deze kwamen echter bij de groslijst stem ming op een lagere plaats, dan ge adviseerd was en het is dus de vraag hoe de r.-k. arbeiders, die voorstan ders waren van een KVP-lijst, hier op zullen reageren. De KVP-lijst vermeldt de volgende kandidaten: 1. G. J. Faase, aftr. i (heeft than* zitting voor r.-k. agra riërs» 2. M. C. J. Sedelaar. aftr. (heeft thans zittine voor r.-k. mid denstand); 3. L. G. J. Alkemade; 4. W. H. de Haas, aftr. (heeft thans zitting voor de r.-k arbeiders). 5 P. Ph. Schenkeveld, aftr. (thans r'.-k. arbeiders); 6 J. A S Grevelink- 7. W. P. Augustinus; 8. L. J. Droogh; 9. W J. Smit; 10. J. C. Hoogeveen; 11 M. A. Neefjes-Van Elzen; 12. J. J. Oostdam; 13. A. F. Mulder; 14. G. J. Klein Gunnewiek; 15. N J. Groen; 16. P. J. H van der Staak; I 17. J. Th Zwetsloot; 18. W. H van I Rhyn en 19. H. P. Tulp. I 2 Prot. Chr. Groep: I De AR en de CHU vormen weder om een blok en zullen met een ge combineerde lijst uitkomen. Deze keer is de voorman van de CHU (lijsttrekker. De plaatsen zijn om en om verdeeld en zoals gebruikelijk zal wel weer de afspraak zijn gemaakt, dat bij het openvallen van b.v. een i AR-plaats. de in aanmerking komen- de CHU-kandidaat bedankt en de vacature vervuld wordt door een AR en omgekeerd ook. I De volgorde van deze lijst ls aldus: I 1. J. de Geus (CHU) aftr.; 2. O. Vogelaar (AR) aftr.; 3. E. L. de Wltt i (CHU) aftr.; 4. C. Benschop (AR- aftr.; 5. D. Berkhey (CHU); 6. K. Passchier DMzn. (AR) aftr.; 7. P H. ïLndhout "CHU); 8. D. Algera (AR). 9. J. K. de Vries (CHU«. 10. J. van der Niet (AR), 11. G. Dekker iCHU>, 12. D. Faber «AR). 13. S. J. Pasma CHU), 14. C. van Duin (AR). 15. jS. J. Zandvoort (CHU), 16. Jac. Pas schier (AR), 17. B. M. Waal (CHU), 18. Jac. Plug Pzn. (AR), 19. J. H. de Raad (CHU), 20. W. Baalbergen 3. PvdA: Thans hebben drie leden van de PvdA zitting in de gemeenteraad, te weten de heren K Passchier, P. den Otter en H. J. Schmohl. Laatstge noemde komt niet op de kandidaten lijst voor en zal dus niet ln de raad terugkeren. Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 1958 was de heer F. Rippen Rjst- strekker voor deze groep. Het deelne men van de PSP aan de verkiezingen kan Invloed hebben op het door de PvdA te behalen aantal stemmen. De kandidatenlijst ziet er als volgt uit: 1. K. Passchier, aftr., 2. P. den Ot ter aftr. 3. P J. Karreman, 4. A. G. Schoordijk, 5. mevr. J P. Verhoeven- Toebak. 6 P. Korbee. 7. W de Jong, 8. 8. Abcouwer. 9. mevr. H. Aartse- v. d. Burg, 10. mevr. R. F. Schmohl- Van Bensbergen. 4. Gemeentebelang: Door een verzuim zal lijst 4. de Prot. Kiesvereniging Gemeentebe lang, als anonymus aan de verkiezin gen 1962 deelnemen. Deze groep pleegt doeltreffend propaganda te maken. Een van haar voormannen jhr. A. W. G. van Riemsdijk keerde zich fel tegen het besluit om het nieuwe raadhuis ln Noordwijk aan Zee te gaan bouwen en het staat te bezien in hoeverre de raadhuiskwes tie bij de komende raadsverkiezingen I mee zal spelen. De lijst bevat de volgende kandi- daten: 1. jhr. A, W. G. van Riemsdijk, aftr., 2. J. de Ruiter, aftr 3. J. van Nes. 4. H. Kru.vt, 5. M P den Hol lander, 6 N. van Beelen. 5. Kath. Arbeidersgroep: Thans hebben voor deze gToep in de gemeenteraad zitting de heren J. van Leeuwen. P. Ph. Schenkeveld. A. A. Mesker en W. H. de Haas. Jaren lang vormden de r.-k. arbeiders een hechte groep, doch het is niet uitge sloten, dat daarin nu een kentering komt. De heer Mesker stelt zich niet meer herkiesbaar, terwijl de heren P. Ph. Schenkeveld en W. H. de Haaa thans op de KVP-bjst voorkomen. Wethouder Van Leeuwen blijft alleen, als een veldheer zonder erva ren officieren, over. Dat oen deel van de r.-k. arbeiders, vooral de Jongeren op de KVP zullen stemmen, is niet denkbeeldig. Mocht dit niet het geval zijn, dan zal de arbeidersgroep met een op één na geheel nieuwe groep in de raad aantreden. Door de heer H. Abels op de kandidatenlijst te plaatsen, wil de groep de stemmen in het Langeveld trekken, maar ook de KVP heeft in d© heer J. A. S. Greve link een vertegenwoordiger van he* buurtschap. De kandidatenlijst van de r.-k. ar beiders ziet er als volgt uit: 1. J. van Leeuwen, aftr., 2. H. Abels 3. W. H. Schelvis, 4. G. A. Roozen, 5. H. W. Warmenhoven, 6. G .Caspers Gzn., 7 L. Hermans. 8. M. Custers, 9. W. Groenewoud. 10. G. A Vink. 6. rsp Deze groepering neemt voor het eerst aan de gemeenteraadsver kiezingen deel. Bij de verkiezingen voor de Prov. Staten in maart J.l. werden op de PSP in Noordwijk 284 stemmen uitgebracht. Het is dus de vraag of zij bij de raadsverkiezingen voldoende stemmen zal behalen om een zetel ln te nemen. Verrassingen zyn hier ook al niet uitgesloten. De PSP heeft de volgende lijst In gediend: 1. J. Duindam. 2. J. Hoek. 3. Jac. Ammeraal, 4. J. Bedijn, 5. W. Barn- hoorn. 7. CPN: De CPN behaalde bij de staten verkiezingen vijftig stemmen. Het lijkt dus uitgesloten dat de aanhan gers van Paul de Groot kans maken op een zetel in de Noordwykse ge meenteraad. Zy hebben de volgende kandidaten gesteld: 1. L. v. d. Berg, 2. P. J. Korbee.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9