1 ^Wethouder Menken slaat bazaar afsc^eijavnanAg®^!nnga™enst Oranjefeest te Oegstgeest voor de Antoniuskerk open Kort nieuws uit Wassenaar BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 27 APRIL 1962 Stevig pakte wethouder S. Menken gisteravond de hamer beet, die hem voor de Antoniusschool aan de Bos- huizerlaan was aangeboden. Even monsterde hy het blok hout dat voor hem op een tafeltje lag. Uitdagend stak een spijker er nog een flink eind uit. Hy deed een dermate drin gend beroep op het sportieve gevoel van de wethouder, dat deze zUn ope ningstoespraakje erg kort hield om meteen aan het werk te kunnen gaan. Een stevige klap boven op de kop van de spyker en by de volgende tik was het reeds raak. Een daveren de knal weerklonk en het gordyn weïd half weggescheurd voor een ge heimzinnig object op het dak van de school. Een welpje moest rap naar boven klauteren om het doek helemaal weg te halen. Toen zagen de aanwezigen twee houten kandelaars, zy symboli seerden het doel, waarvoor deze ver toning op touw was gezet. In de school wordt dezer dagen een bazaar gehouden, waarvan de baten worden gebruikt voor de aanschaffing van vijf zilveren kandelaars voor de bin nen afzienbare tyd te bouwen An toniuskerk. Namens het gemeentebe stuur betoogde wethouder Menken nadat mevr. H. Pont-Bemelman als leidster van het Damescontact de aanwezigen welkom had geheten dat hy het byzonder op prys stelde, dat er reeds by voorbaar zo hard gewerkt werd aan de aankleding van de kerk. Hiji sprak de hoop uit, dat bouwpastoor Commandeur zaterdag avond laat „commodore zou zyn van een zilvervloot". Dr. A. C. de Jong Ridder in de orde van St.-Gregorius de Grote Dr. A. C. de Jong, leraar Neder lands aan het St.-Bonaventura- lyceum is door de Paus benoemd tot ridder in de Orde van St.-Gregorius de Grote. Dr. de Jong is ongeveer dertig Jaar lang secretaris geweest van de R.-K. Vereniging van Leraren „St.-Bona- wentura". voor welke vereniging hy ziöh zeer verdiensteiyk heeft ge maakt. Men kan wel zeggen, dat dr. de Jong zyn gehele leven gestreden (heeft voor de verbetering van de po sitie van de leerkrachten. Deze sbryd manifesteerde zich vooral in het ar tikel. dat hy schreef in het zoge naamde zwartboek van de Raad van Leraren over het tekort aan leer krachten over andere onderwij s- moeilykheden. Dr. de Jon* kent men In Leiden vooral als voorzitter van rie R--K. Openbare leeszaal en Biblio theek^ Zyn benoeming tot ridder in de Orde van St.-Gregorius de Grote kan men beschouwen als de kroon op zyn werk als leraar en als bestuurs lid van de lerarenvereniging „St.- Bonaventura". OPENLUCHTCONCERT VAN DER WERFPARK Het programma van het oplucht- concert dat de Harmonie-kapel „Trouw en Durf" maandagmiddag in het Van der Werfpark geeft, luidt als volgt: 1. Wilhelmus, 2. Holland jubelt, A. Maas; 3. Ovr. Flerial, P B Bisselink; 4. Mont la Ville (mars), H. Chaillet; 5. Maloja overture, F Schori; 6. Onze Mars, C. J. N. Cori; 7. Johann Vrleger (suite), A. Archol; 8. Naar de Efteling (mars), P. B. Bisselink; 9. American Patrol (mars) F. W. Meacham. Na de pauze volgt het gezameniyk optreden met de drumband o.l.v. de heer H. Scy'n, De voorgenomen serenade, welke de R.-K. Harmoniekapel morgen zou i torengen aan een neomist van de Herensmgel-parochie kon in verband met familieomstandigheden niet door i gaan. I Officiële publikatie INGELEVERDE GELDIGE KANDIDATENLIJSTEN De voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad brengt ter openbare kennis, dat de opgave be- t.reffpnrio /Ha hu v. Wanneer men door de verschillen de lokalen van de Antoniusschool dwaalt, krijgt men de indruk, dat het doel wel bereikt zal worden. Door de vrijgevigheid van velen heeft men schatten goederen op de tafels kun nen uitstallen. Bijna teveel om op te noemen: speelgoed, levensmiddelen, byouterieën, galanterien, tassen, planten, cosmetische artikelen, huis- houdeiyke artikelen, kleding, hand werkstukjes vanzelfsprekend veel babykleertjes boeken, grammo foonplaten, ja zelfs een radiootje. En dan hebben we zeker nog heel wat vergeten. En tussen de talloze ver koopkraampjes kan men dan nog de traditionele hengeltent, de grab belton, het rad van avontuur en an dere attracties vinden. Boven is een filmzaaltje ingericht. En wanneer men er de voorkeur aan geeft om in het licht wat uit te blazen van de drukte en het geslenter, dan kan men in de koffiekamer terecht. Van avond, maar ook morgenochtend nog een uurtje en morgenmiddag (tot al les weg is). Jongerendiensten na verlaten zondagsschool Reeds lang bestaat in hervormde kringen onbehagen over het feit, dat kinderen, die op 12- of 13-jarige leef- tyd de zondagsschool verlaten, ner gens in een soort „vervolggroep" worden opgevangen. In de jeugdkerk zijn ze weliswaar van harte welkom, maar omdat de gemiddelde leeftyd van de bezoekers daar een stuk hoger ligt, voelen de 12-Jarigen zich er niet thuis. Het is dan ook ieder jaar een zeer kleine groep die van de zondagsschool over gaat naar de jeugdkerk. De maandelykse jeugddiensten in de Hooglandse kerk zijn zeker niet de aangewezen vervolgdiensten op de zondagsschool, omdat men daar zich richt tot jongeren boven de 17 jaar. Zo doende is er na de zondags school een hiaat in de kerkehjke be geleiding van de jeugd. Hierover is beraad geweest met de Sectie Voorbereidende Catechese, het bestuur van de Jeugdkerk en de her vormde jeugdouderlingen, en uit dat overleg is het initiatief gerijpt op verschillende plaatsen in de stad „jongerendiensten" te gaan organise ren. Deze diensten (die een kerk dienstkarakter zullen dragen) zullen zich richten op de leeftijdsgroep van 12 tot 15 jaar en dus a.h.w. de ver bindingsschakel vormen tussen zon dagsschool en jeugdkerk. De jeugdouderlingen zullen de or ganisatie ter hand nemen. Voorlopig is gedacht aan diensten op 4 plaat sen, nl. in de wykcombinaties Rem- brandtwyk, Molenwyk, Morskwar- tier (Daar is de zaak al zo goed als geregeld); Levendaal, Staalwyk, Pniël; Marewijk, Kooiwyk, en als laatste de Boshuizerwijk. Het gaat er nu om geschikte zaal ruimte vinden (centraal gelegen in de wykcombinaties) en voldoende sprekers. Medische Dienst Leiderdorp: Dokter G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8, Leiderdorp, tel. 22208. Oegstgeest: Dokter Held, tel. 24649, Koninginnedagdokter Meissner, tel. 24865. Onder grote belangstelling vond het afscheid plaats van de hoofd controleur A bij die Inspectie belas tingen Leiden 2e afdeling, de heer F. van Alewyk. De hoofdinspecteur van deze dienst de heer M. C. Schakel, stelde als eerste spreker de heer Van Alewyk ten voorbeeld aan allen gedurende zyn gehele 48-jarige amtotelyke loopbaan. De heer Van Ailewijik kreeg in 17941 als zssde standplaats aange wezen Leiden 2e afdeling. Hoofd- contrcleur Van Alewijk meest zich in die tyd omschakelen van chef de bu reau naar de aanslagregeling. De heer Schakel memoreerde o.a. dat de heer Van Alewyk het hoogste wat in zyn mileu te behalen was, heeft bereikt, doch ook ten volle heeft verdiend. De heer Van Alewijk heeft zich niet alleen verdienstelijk gemaakt in zijn ambtelyke loopbaan, doch ook daar buiten t.w. op het terrein van het. prot. chr. en maatschappelijk werk. Hoofdcontroleur H. de Koning sprak namens de collega's en dankte de heer Van Alewiik voor de goede samenwerking en zyn grote recht vaardigheid. De hoofdcommies chef de bureau, de heer J. W. Nieuwenhuys. over handigde naméns het personeelsfonds een cadeau. Tevens dankte hy na mens het administratieve personeel voor de uitstekende samenwerking. Na een korte pauze sprak die schei dende heer Van Alewyk en memo reerde hy de goede samenwerking ■ty dens de moeiiyke oorlogsjaren. Met. veel dankbaarheid en gencegen denkt hy terug aan de prettige pe riode bij de belastingdienst doorge bracht. Door Eendracht Verbonden De Leidse Tuiniers en Bloemisten vereniging „Door Eendracht Verbon den" hield gisteravond in de verga derzaal van café „Aniba" haar laat ste ledenvergadering in dit winter seizoen. Voor de rubriek „wie weet hoe ik heet?" bleek de heer L. Sleg- tenhorst een fraaié plant te hebben ingezonden, die door de voorzitter, de heer J. H. Smit werd gedetermi neerd als een „Skimmia Japonica" een winterharde fraai bloemigeLL plant, die in ons land met succes kan worden gekweekt. Hierna ging de voorzitter over tot het uitreiken der prijzen behaald bij de recente bollenkweekwedstryd. De heer H. F. Roman legde met 27 puntenbeslag op de reeds 28 jaar oude wisselpla quette met als persoonlyke prys een prachtige vaas. De overige pryswin- naars waren de heren J. H. Smit (24 ptn), J. Wagemans, H. Koren hof (beiden 22 pnt), H. de Pree. H. Crama, H. Nederberger, A. Hofman (ieder 21 punten en B. Plantfeber (18 pnt) De pryzen bestonden uit huishoudèlyke voorwerpen. Na de auze vertelde de heer C. van Heyingen tal van bijzonderhe den over de flora en fauna van Nieuw-Guinea, waarbij: hy het. ge sproken word toelichtte met een groot aantal fraaie kleurendia's. De heer Heiningen nam in 1959 als technisch hoofdassistent en prpara- teur deel een de expeditie naar het Sterrengebergte van Centraal Nieuw Guinea. Het programmaboekje van de Oranjevereniging met op de omslag een foto van Koningin en Prins, is j verschenen. In het voorwoord van de I ere-voorzltter, burgemeester H. L. du 1 Boeuff, wordt in het byzonder aan dacht geschonken aan het zilveren huwelijksfeest. Het bestuur der O.V. verstrekt ter gelegenheid hiervan aan de schooljeugd een herinnerings plaat. Het gemeentebestuur verleen- j de daarvoor een extra-subsidie. De feestelykheden in Oegstgeest beginnen a.s. zaterdag. In het Wil- helminapark zal het feestelijk markt terrein worden ingericht, dat uiter aard ook op Koninginnedag geopend I zal zyn. Het aantal attracties zal I groter zyn dan tot dusver. Bovendien vindt op zaterdagavond een lam- 1 pionoptocht plaats met als vertrek- 1 punt de Lange Voort. De feestdag zelf begint om half negen met de gebruikelyke aubade voor het Raadhuis. De zang zal wor den begeleid door koperblazers van de harmonie „Concordia". Op het. terrein aan de Rijngeesterstraatweg wordt het traditionele tonknuppelen Voorschoten: Dokter Swen, Veur- seweg 20. tel. 2356. Wijkverpleging; Gezondheidscentrum, tel. 2177. Wassenaar: Dokter H. W. Plink, Lange Kerkdam 66, tel. 2075. En dokter H. S. Boogaart, Storm van 's Gravesandeweg 1, tel. 4466. Apo theken: apotheek Siderius, Langstr. 86, tel. 2141. LEIDERDORP Bazaar voor restauratie van hervormd jeugdgebouw Op het grasveld naast de Ned. Herv. Kerk is een grote tent neergezet. Hierin wordt een bazaar gehouden. Gistermiddag, nog vóór de opening-, was de verkoop als ebegonnen en wordt vanmiddag en vanavond voort gezet. Het doel van deze bazaar is, betaling van de restauratie en het opknappen aan de buitenkant van het Jeugdgebouw. Er is een schat van goederen aan wezig, zowel van textiel als voor huis- houdelyk en consumptiegebruik. Er zyn een Chinees en een Indisch res taurant en vele attracties, waaronder het Rad van Avontuur. Pipo de Clown en de grabbelton voor de jeugd ont breken niet. Het bezoek was gisteren nog niet zo heel erg groot, maar vandaag wordt nog op vele dorpsgenoten gerekend. „Celui qui doit mourir" als film van de maand In Casino draaide gisteravond In twee voorstellingen als K. en O.'s „Film van de maand" het opmer kelijke werk van de Franse regisseur Dassin: „Celui qui doit mourir", naar het boek van Kazantzakis „Christus wordt weer gekruisigd". Naar West- europese smaak ontbreekt het in het boek en dus ook in de film niet aan wat wij als melodramatiek be schouwen, maar regisseur Dassin is er tot op zekere hoogte in geslaagd al te zware effecten te verdoezelen en het eigenlykethema: als Jezus thans zou leven, zou hy opnieuw gekruisigd worden, naar voren te halen. Een knappe prestatie leverde hij in de massa-regie van de dor pelingen. waarby inwoners van Kre ta de plaats innamen van de eigen lijke Grieken in Aziatisch Turkye. En zo werd deze film, ondanks de moeiiyke verteerbaarheid van het vaak onevenwichtige gedoe van de hoofdrolspelers, een werk, dat des ondanks wist te boeien. Dassin's vakmanschap won het hier van de al te navrante accenten van het oor- spronkelyke verhaal. treffende de by bet hoofdstembureau ;eldlge lysten van kandl- ingeleverde geU^ xyoucu van Kandi daten voor de op 30 mei a*. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Gemeenteraad, door hem is ontvangen. LEIDEN, 27 april 1962. De voorzitter voornoemd, J. C. VAN SCHAIK. NUMMERING KANDIDATENLIJSTEN De voorzitter van het centraal stem- I bureau voor de verkiezing van de 1 leden van de Gemeenteraad brengt ter openbare kennis, dat ln een voor de kiezers toegankelijke zitting, te houden op dinsdag 1 mei a.s. des voormiddags 9 uur ten Stadhulze de lijsten van kandidaten voor de op 30 mei as te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Gemeenteraad zullen worden genummerd. LEIDEN, 27 april 1962. De voorzitter voornoemd, J. C. VAN SCHAIK SLUITINGSUUR VERGUNNINGS- EN VERLOFSLOK ALITEITEN OP 30 APRIL 1962 De Burgemeester van Lelden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing is verleend van het slul- tingsuuur voor vergunnlngs- en ver lofslokaliteiten in de nacht van 30 april op 1 mei a.s. tot 1.00 uur. Houders van muzlekvergunnlngen mogen gedurende genoemde nacht tot dat tijdstip muziek ten gehore doen brengen. UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met Ingang van 1 mei 1902 tot en met 28 mei 1962 voor een leder ln ontwerp ter Inzage zal liggen ter gemeentesecretarie, af deling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111), een plan van uitbreiding met betrekking tot gronden, gelegen ten zuiden van de Willem de Zwflger- laan, ten westen van de Willem de Zwygerlaan, ten westen van de Zijl, ten Noorden van de Timorstraat en ten oosten van de Sumatrastraat (partieel uitbreidingsplan ..Lelden-noord VIb 1962"). met daarbij behorende bebou wingsvoorschriften. vast te stellen met Intrekking van het partiële uitbrei dingsplan „Leiden-noord 1957", voor- zoveel dit voor dat gebied geldt. LEIDEN. 27 april 1962. De Burgemeester voornoemd. J C. VAN SCHAIK. weth. loco-burgemeester. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat de gemeentesecretarie en de bu reaus der gemeentelijke diensten en bedrijven, behoudens het hierna ver melde. op maandag 30 april a.s. voor het publiek gesloten zullen zyn. Het Stedelijk Museum „De Lakenhal" zal op die dag van 13.00 tot 17.00 uur ge opend zyn. beoefend. Tegen 11 uur wordt de kin deroptocht geformeerd. Reeds eerder in de ochtend gaan ruim 500 kleuters schoolsgewys naar de kindervoorstel ling. Ook voor de leerlingen der lage re scholen worden jeugdvoorstellin gen gegeven. Bovendien ontvangen alle kinderen bonnen voor de kin- dertractatie. Het middagfeest van 25 uur op het ASC-terrein biedt een afwisse lend programma met het optreden van een boerendansgroep uit Vorden, rywielacrobatiek en een gecostu- meerde voetbalwedstrijd tussen twee elftallen, welke door ASC in het veld worden gebracht-. De feestdag wordt besloten met het afsteken van een vuurwerk op het sportterrein aan de Hofbrouckerlaan. Daar van overheidswege het houden van een puzzelrit voor outomobilisten niet is toegestaan, wordt deze rit verschoven naar 19 mei a.s. Ten slotte wordt in het programma de aandacht gevraagd voor de her denkingsbijeenkomst bij het verzets- monument in het Bos van Wijicker- slooth waar het herdenkingswoord gesproken zal worden door ds. J. Irik, herv. predikant te Oegstgeest. Hildebrandt eindelijk in Haarlemmerhout Het staat nu vast, dat het Hilde- brandtmonument in de Haarlemmer hout op 1 juni officieel wordt ont huld. Onder toezicht van de ontwerper, de 80-jarige beeldhouwer prof. J. Bronner, is gisteren de hoofdfiguur van 't Hildebrandtmonument op zyn voetstuk gezet. Het byna 2.000 kilo zware beeld van Nicolaas Beets (Hil debrandt). de schryver van de Ca mera Obs'cura, is levensgroot uitge hakt ln Franse kalksteen. De figuur staat met het front naar de even eens van Franse kalksteen vervaar digde fonteinbak op de rand waarvan acht Hildebrandtfiguren zullen wor- i den geplaatst. Het monument, waarmee Haarlem I de schrijver Beet-s wil eren, heeft een zeer lange voorgeschiedenis. Reeds in 1914 werd het plan opgevat een Hil debrandtmonument op tc richten op een markante plaats in Haarlem. Uit de inzendingen voor een prysvraag werd het ontwerp van de toen 32- jarige beeldhouwer Jan Bronner be kroond en de kunstenaar kreeg de opdracht zijn ontwerp uit te voeren, Maar daarna is de plaatsing en ont hulling van het monument door al lerlei factoren steeds maar uitgesteld. Toen de Haarlemmers er zich reeds mee hadden verzoend dat het Hil debrandtmonument van de baan was, kwam prof. Bronner in 1959 met de mededeling aan het Haarlemse ge meentebestuur, dat hy zyn honora- Eindelijk is het eerste beeld geplaatst van het Hildebrand- monument van prof. J. Bronner, namelijk de hoofdfiguur van Hildebrand zelf. Rechts de beeldhouwer, die in 1913 op dracht tot vervaardiging van het monument kreeg, maar dit eerst thans in de Haarlemmerhout ge plaatst ziet! OEGSTGEEST Bevestiging en O o intrede dr. Koper Dr. J. Koper uit Oegstgeest, voor heen zendingspredikant van de Ne derlandse Hervormde Kerk te Bogor op West Java, zal zondagmorgen 29 april a.s. om tien uur in de aula van de Goeman Borgesius-school in de Aalbersestraat te Amsterdam- Wes na vooraf in diezelfde dienst te zfjn bevestigd door de consulent, ds. G. Lans uit Amsterdam-West, intree doen als predikant van wijkgemeente „Geuzenveld" van de hervormde ge meente van Amsterdam-West, waar hy beroepen is in de vakalure van ds. W. M. Maas, aan wie in verband met zyn benoeming tot leraar aan het christelyk lyceum tc Almelo met ingang van 1 april van dit jaar eer vol ontslag met de bevoegdheid van emeritus is verleend. Dr. Koper werd op 6 april 1917 te Zandvoort geboren. Hij bezocht eerst het christelyk lyceum te Haarlem en studeerde daarna nog aan de ryks universiteit te Utrecht, waar hy in 1940 zijn kandidaats- en in 1952 zyn doctoraal examen theologie aflegde en op 28 juni 1956 by prof. dr. J. C. Hoekendyk op een proefschrift „En kele aspecten van het vraagstuk der missionaire Bybelvertaling „promo veerde tot doctor in de faculteit van de godgeleerdheid. Nadat de heer Koper op 30 april 1942 door het provinciaal kerkbestuur van Groningen was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederland se Hervormde Kerk werd hy op 12 december van het daaropvolgend jaar (1942) door wylen dr. D. Tromp uit Zandv oort bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Ba tenburg in de classis Nijmegen. On geveer een half jaar later werd dr. Koper door wylen dr. J. P. Beerens uit Utrecht in de Domkerk te Utrecht afgevaardigd als zendeling leraar Oost Indië. waar hy: eerst van 1945 tot 1951 werkzaam is geweest op de Sangir en Taloud-eilanden. Nader hand was hy nog als zendingspredi kant werkzaam van 1957 tot 1959 op Noord Celebes en daarna tot het vo rige jaar te Bogor op West Java. In mei van het vorige jaar keerde dr. Koper weer voor goed naar Neder land terug. Dr. Koper was van 1947 tot 1951 lid van het. synodaal bestuur van de Sangirese Kerk. Van zyn hand ver schenen artikelen in „Woord en Dienst" en in „De Heerbaan", zen- dingstydschrift, waaraan hij sinds 1948 medewerker is geweest. WASSENAAR De Wassenaarse Accordeonver eniging DVS heeft verleden jaar vriendschappelyke contacten gelegd met een Duitse zustervereniging in Herbede en een bezoek van enkele dagen aan deze Duitse plaats ge bracht. Zaterdag brengt de Deutsche akkordeon Club Herbede een tegen bezoek aan Wassenaar, 's Middags omstreeks 3 uur worden de Duitse bezoekers verwaaht in het zaaltje van „Flora" aan de Oostdorperweg. 's Avonds 8 uur geven de Wassenaar- se en de Duitse vereniging gezamen lijk een concert in het Verenigings gebouw. Voor de pauze treden het senioren- en het jeugdorkest van DVS op onder leiding van Sjoerd de Vries na de pauze voert de Duitse vereniging een programma uit. De avond wordt besloten met een gezel lig samenzijn. Feestp rium van f 15.000 verhoogd wilde hebben tot f. 30.000 gulden, omdat naar zijn mening de waarde van het monument in de loop de.- jaren sterk was gestegen. De autoriteiten zwicht ten voor de extra f. 20.000 gulden die er nog nodig waren voor de plaat sing van het monument in de Hout. Het officiële feestprogramma voor de viering van het zilveren huwe lijksfeest en de verjaardag van S.M. de Koningin, zoals dat is opgesteld door de Wassenaarse Oranjevereni ging „Koningin Wilhelmina" luidt als volgt: Zaterdag 28 april: 's Morgens 11 u. défilé voor het Raadhuis van een 10-tal Brabantse gilden en van de schooljeugd van Wassenaar, die met begeleiding van muziek van 5 ver schillende plaatsen naar het R»id- huis komt gemarcheerd, 's Middags 2 uur op het Blauw Zwart-terrein aan de Dr. Mansveltkade groot Bra bants gildenfeest met défilé, vendel- groet, muziek, ceremonieel koning- schieten. waarby de burgemeester het eerste schot zal lossen, volks dansen. schieten met de kruisboog, etc. Dit programma duurt tot onge veer kwart voor 5. 's Avonds half 9 lampionoptocht vanaf het Burcht- plein naar de Hofcampweg. 's Avonds 9 uur vuurwerk op het terrein aan de Hofcampweg achter het Haven kanaal. Maandag 30 april: 's Morgens 9 uur in het Verenigingsgebouw poppen kastvoorstelling voor de leerlingen van de kleuterscholen, 's Morgens 9 uur op de schoolsportvelden aan de Prinsenweg schoolsporttoernooi voor ulo_ en middelbare scholen. Op het programma staan atletiekwed- stryden en een voetbaltoernooi, 's Middags half 2 grote sportmiddag op het Blauw Zwart-terrein met een hockeywedstryd tussen een Wasse naars elftal en de Batavieren, een voetbalwedstrijd tussen een Wasse naars elftal en het Nederlands Stu- denen elftal en een honkbaldemon, stratie. 's Avonds 8 uur openbare herdenkingsbyeenkomst in de Dorps kerk aan het Plein met toespraak door de burgemeester, 's Avonds Ceylon gaat zelf benzine verkopen De staatsoliemaatsohappy van Cey lon heeft gisteren kennis gegeven van de overneming van 108 benzinesta tions binnen een straal van ruim 96 km van Colombo die het eigendom zijn van bi Ceylon werkzame Anglo- Amerikaanse oliemaatschappyen De maat-schappy deelde mee, dat zy de stations te middernacht zou over nemen. zy zal met. ingang van mor gen zelf de verkoop van benzine tea- hand nemen. De maatschappy zal haar oliepro- dukten betrekken uit de Sow Jet-Unie. Roemenië en de Verenigde Arabische Republiek, zy heeft met de Russische oliemaatschappy een contract met een looptyd van vyf Jaar getekend voor de invoer van minimaal 1,25 miljoen ton. De heer A. Borst Pzn treedt af De heer A. Borst Pzn. te Wasse naar zal wegens zijn leeftyd aftreden als voorzitter van het Verbond van Protestants-Christeiyke Werkgevers in Nederland. Op 24 mei a.s. te Sche- veningen in het Kurhaus te houden algemene vergadering van het ver bond zal de heer Borst voor de laat ste maal zUn jaarrede houden en tevens afscheid nemen. In de middagvergadering zal minis ter drs. J. W. de Pous. aanknopend aan de maatschappelijke ontwikke ling tijdens het. voorzitterschap van de heer Borst, zyn visie geven op de toekomst in het licht van de Euro pese eenwording. Na de algemene vergadering zal de heer Borst een afscheidsreceptie hou den. CONGRES EUROPESE GEMEENTEN BEGONNEN President Adolf Schftrf van Oosten- ryk heeft gisteren in Wenen het zesde congres van Europese gemeen ten geopend. Aan dit congres nemen ongeveer 3.500 afgevaardigden uit Westeuropese landen en de Ver. Sta ten deel. Dr. Sch&rf zei dat de vry- heid van de burger in de gemeente begint, en dat er geen vrij land kan zyn zonder vrye gemeenten. De voorzitter van de Raad van Europese Gemeenten, dr. H. Cravatte, zei, dat het doel van de vereniging is het vormen van een federatie van Europese staten op basis van gemeen telijke autonomie. Op het drie dagen durende congres zullen onder meer de middelen en mogelykheden voor 't versterken van gmeeentelyke administratie en ge- meenteiyke deelneming aan het op voeden van de jeugd in de richting van Europese integratie, besproken worden. kwart over 9: taptoe op het Molen plein. dansen op het Dorpsplein en Oranjebal in het Verenigingsgebouw in de Kerkstraat. Van 27 april tot en met 11 mei zullen iedere morgen van half tien tot half één zomerpostzegels worden verkocht in een speciale stand op het hoofdpostkantoor aan de Lange Kerkdam. Dames van het plaatseiyk comité voor de zomerzegels belasten zien met deze verkoop. Op vrydagavond 4 mei zal in Wassenaar weer aan de nationale herdenking worden deelgenomen door een défilé langs de oorlogsbegraaf plaats „Het Lange Duin" aan de Schouwweg. Zoals gebruikeiyk stelt de stoet zich op op de Nachtegaal laan. Om 10 minuten voor 8 zet de stoet zich in beweging. Om 8 urn- precies zal het défilé twee minuten worden onderbroken. Bloemen kun nen weer gedeponeerd worden op draagbaren die op de Nachtegaal laan zullen worden geplaatst. Deze bloemen zullen na het défilé over de graven worden verdeeld. Hogere winst Shell Oil Compagny Het geconsolideerde nettoresultaat van Shell Oil Company en alle ge heel aan haar toebehorende dochter- maatschappyen bedroeg in het eerste kwartaal van 1962 «Ur. 38.266.921, neerkomt op 63 dollarcent per aan deel. Dit is medegedeeld door de presi dent der vennootschap, de heer Monroe E. Spaght, op de jaarlykse vergadering van Eiandeelhouders. Dit is het op een na hoogste netto resultaat over het eerste kwartaal in de geschiedenis van de maatschappy, en is 10% hoger dan het cyfer over de overeenkomstige periode van 1961. (Deze pagina ls red. gecorrigeerd) BEURSOVERZICHT J STILLE MARKT Amsterdam. 27 april. Het Damrak heeft vandaag voor de laatste dag van deze beursweek een licht verdeelde stem min? te zien ge geven voor d« internationale waar den. Mede in verband met het nade rende lange weekeinde de beurs blijft tot dinsdag gesloten was de omvang van de gedane zaken gering. Belangrijke koersverschillen ten op zichte van het voorgaande slotniveau kwamen in de hoofdfondsen by de opnlng niet voor. Aki*. Philips en Hoogovens waren pryshoudend zon der meer. Kon. Olies een paar dub beltjes lager. Unilever min een gul den. Wall Street kon zich donderdag niet therstellen van de verliezen op woensdag. Van de Nederlandse hoofdfondsen noteerden Unilever en Kon. Olie er lager De Westduitse beurzen waren vandaag prijshoudend met weinig zaken. Gedurende het, verdere beursver- loop trokken de koersen over de ge hele linie voor de internationals een weinig aan. Dit door enige buiten landse vraag. Philips steeg van 875 tot 877 (875)£). Aku van 366 tot 370 (366%). Unilever van f. 174 tot f. 174.80 (f. 175) en Kon. Olie van f. 139,30 tot f. 139,60 (f. 139,70). Hoog ovens werden onveranderd op 745 ge adviseerd. Vergeleken met de slot- koers van de vorige beursweek daal de Philips deze beursweek circa der tig punten, Aku bleef vrywel onver anderd. Hoogovens daalden twintig punten. Unilevers moesten een koers verlies van vier gulden Incasseren, terwyi Kon. Olies een halve gulden inzakten. In de scheepvaarthoek was de han del zeer stil. De koersen konden zich doorelkaar vrij goed handhaven. De dividendverlaging van Van Ommeren tot veertien procent (vyftien pet) kwam de koers van dit aandeel ten goede. Geadviseerd werd 310 tegen gisteren 305 bieden en een laats tg e- dane notering op 303 Genoemde di videndverlaging viel de beurs achter af niet tegen en was reeds veel eerder in de koers van aandelen Van Om meren vedisconbeerd. Cultures rond het vorige slotniveau evenals de staatsfondsen. Ook in de lokale afdelingen was het zeer rustig. De dividendverlaging van Breda Macvhinefabriek had een forse koersdaling tot gevolg. De stuk ken werden geadviseerd op '275. tegen 290 laten en een laatstgedane note ring op 301. Op 8 mei komt er voor de Ameri kaanse afdeling ter beurze een nieuw fonds by nl. „Merck en Co", een Amerikaanse maatschappy met een dochteronderneming in Nederland. WISSELKOERSEN Amsterdam, 27 april Londen 10.10%—10.11%; New York 3.59%— 3.59«4; Montreal 3.43ft—3.42ft; Parijs 73.36—73.41; Brussel 7.21%—'7.22%; Frankfort 89.86—89.91Stockholm .77%—69.82%; Zürich 82.75%— 82.80%: Milaan 57.91%—57.96 %f Kopenhagen 52.10%—52.15%Oslo 50.39—50.44; Wenen 13.92)4—13.93%! Lissabon 12.60%—12.61 Vrydag 27 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 100% 101 Ned '59 4% 100% 101 Ned '60-1 4% 100% Ned '60 O 44 100% 101 Ned '59 4% 99% 99% Ned '60 4% 99% 99% Ned '61 4% 99% 100 Ned '53 33/4 95% 95% Ned Gb obi 3% 81% 81L Ned '47 3% 91% 91% Ned "51 3% 96% Ned *53 I-D 3% 94 B 94 GB Ned '56 3% 93% 93% Ned '48 3% 88% B 88% Ned bel cert 3% 88% Ned '50 I-II 3% 88%GB 88% Ned '54 I-II 3% 89% 90 Ned *55 13% 89% 90 Ned '55 II 3% 92 92% Ned "37 3 90% 90% Ned G.b obi '46 3 91ft 91ftGL Ned dol In '47 3 91% 91% Ned Inv cert 3 99 ft 99 Ned 62-64 3 99A 100 Indië *37 3 98% 98% Indië -37 3 92% 92% Ned won bJ '57 6 107% 107% Ned w bJ '58 4% 100A 99% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 111 110% Ver HVA-my 131% 132% AKU 366% 368% Deli My cert 153.50 153 20 Hoogovens cert 745 GB 749 Philips gem bez 875% 874 Unilever cert 175 174.30 Dordtse Petr 641 641 P '50 f20) 139.70 139 40 Holl Amer iyn 136%GL 138 GB Java China Pak 143 143 KLM 64.50 64 GL Kon Ned St.boot 159% 160% Kon Paket Mij 151 151 GB Stoom My Ned 149% 150 OB Niev Goudr eert 138 139% v Ommeren eert 305 B 320 GL Kon Rott Lloyd 132% N Scneepv Unie 144 145% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 94% 95 idem 48 (3%) 95 94% R'dam '52-1 (4%) 99% ld "37 I-n (3%) 95 Z.-Holl -55 4% 104% 98% Baukwezen Bb N Gem 58 5% 103% 103% ld NWB'52 (4%) 99% 99 BVG rspbr t 500 202 202 BVG rspbr 52 142 142 Industr Obligaties Philips Doll. *81 93% 93 Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden Adam *53 3 109 L 108L A'dam '51 12% 84% 85 A'dam '56 12%.. 82% 82% A'dam '56 n 2% 91% 91% A'dam '56 m 2% 91% 91 Eindhoven '54 82% Enschede *54 2% 83% Den Haag'5212% 91B 90% Idem n 2% 95% 95% R'dam *52 I 2% 92% Idem n 2% 92% Idem *57 2% 89% 89% Utrecht *52 2% 93% Z.-Holl. 1957 2% 88% 88% Zuid-Holl *59 2% 105% 106 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credle4instellingen In terunie f 50.- 205 204 Robeco234.50 233 Unitas f50.515 515 Ver. Bez. v. '94 f 50 142 142 Amst Bank 390 392 Cultuurbank 32 33% Holl Bank U eert. 220% 220% Ned. Handelmy 370 367% Rott Bank381 386 Twentsche Bank 355 335 Senembah 415 L Industrie Ondernemingen Albert Heyn 752 751 Berkei's Pat. 260 260 Borsumy-Wehry 72 CaJvè Delft eert. 837 831 Electralasmy 375 374% K. Pap. v Gelder 341 342 K Ned Grofsm. 183 184 Holl Constructie 418% 418 Ing bur v Bjiy, 231 Internatio 213 213 Int. Kunstst Ind. 70% 70% v. Kemp en Beg 155% 154% Leidse Wolspj-y 527 529 B Müller en Co N J3. 440 L Ned. Kabelfabr. 579 575 Philips pref 287% 287% Rott Droogd My. 510 505% Sikkens Groep 818 815 Ver Touwfabr 380 387% Walvisvaart 96 97 Wernink's Betmy 223 223 Wilton Feljenoord 212 311 v Wyk - Heringa 96 L Zaalberg 146 144 Mynbouw en petroleum Bill ton 2de r457 456 Kon Petr (f20) 138 Am er ik fondsen Canad- Paciflo R 24ft 24ft Intern Nickel 77% 76% Anaconda 46tt 46% Bethlehem Steel 39% 39 Cities Service 55% 55 General Motors54% 54% Kennecott 76% 76ft Republic Steel 51% 50% Shell Oil 36% 36% Union Pacific 31ft Un. States Steel 61 ft 59%

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7