en K. voert strijd tegen de in de toneelwereld IS Vele landgenoten met onderscheiding vereerd Peek&Cloppenburg itiieuwe gezelschappen van drie DE BAKENS VERZET O. Hu Concerten beloven weer veel Vreemd Koninklijke onderscheidingen in Leiden en omgeving van prachtig geoutilleerde schouw burgen is het werkelijk om er wan hopig onder te worden. Maar de Uni versiteit neemt hier veel bouwvolume weg. Ook zij moet haar deel hebben. Het is helaas nu eenmaal niet anders. De costuums met d.a,t eigen karakter 169.- 149.- 109.- Onder hen pianist Wayenberg. voetballer Abe Lenstra en Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 27 april 1962 Vierde blad no. 30639 •m| •i [JK De directeur van K. en O., de heer A. f. v. d. Pompe, heeft ons LEtijdens een persconferentie een somber beeld gegeven van de toneelsituatie in onze stad. Dit is een gevolg van de merkwaardige houding der directies van enkele grote toneelgezelschappenwelke verklaren moeilijk of in het geheel niet meer in Leiden te kunnen optreden, o.a. in verband met de toestand van de Leidsche Schouw burg, waarin grote monteringen tot de onmogelijkheden behoren. Bovendien blijven zij liever in de eigen stad spelen. Deze houding gaat ten koste van de z.g. reisvoorstellingen'naar ongeveer 80 plaatsen van ons land. Als argument wordt genoemd ..verbetering van het spelpeil", doch hieromtrent heerst veel twijfel. Immers, het z.g. enkel voudig'spelen brengt veel meer premières met zich mee. Bovendien doet deze houding vreemd aan, omdat de Staatssecre taris van O. K. en W. mr. Y. Schol- ten indertijd verklaard heeft dat de grote toneelgezelschappen wèl in de provincieplaatsen moeten spelen, in dien sprake is van drie factoren: zij moeten „centrumgemeente" zijn, voorts Universiteitsstad en er moeten plannen voor een nieuwe schouw burg bestaan. Welnu: wat Leiden betreft zijn deze drie factoren stelling aanwezig. En tóch willen zij niet komen Hóe dan ook: het is een feit, dat de laatste jaren in onze stad een zekere „verstarring" in het toneel leven valt te constateren en wij ons hier in hoofdzaak tevreden moesten stellen met „boulevardstukken", waar bij de werkelijk belangrijke achter wege zijn gebleven. Nu wil K. en O. begrijpelijkerwijs strijden tegen deze verstarring en heeft daartoe naar middelen gezocht. Voornamelijk uit vrees dat onze stad op toneelgebied tenslotte op 'n dood punt zou komen, gezien ook het feit, dat het nog vele jaren duurt, alvo rens de nieuwe schouwburg gereed zal zijn. En daarmee zou het ganse opbouwende werk, dat K. en O. ook op toneelgebied gedurende een reeks van jaren verricht heeft, weer ver loren gaan Studenten-elftal tegen Wassenaar Op het Blauw Zwart-terrein te Wassenaar wordt maandag 30 april een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het Nederlands studenten-elftal en een Wassenaars elftal. De studenten verschijnen met Vaandrager (HBS> Van de Weg <HVV> en Wijkhuizen <KHFC>, Tho le (KHFC) Boskamp <AFC> en Van Egmond <RCH>, Bakker (TexelVan Steensel Robur et Velocitas», Peper (RCH> Duson Quick H.) en Duis (AFC). advertentie Orkest op tournee naai- Amerika gaat. Zij zal het tweede pianoconcert van Chopin vertolken. Tijdens het concert in december zal vlak voor Kerstmis Correlli's „Weihnachtscon- certo" uitgevoerd worden. Ook zal men de Tweede Symfonie van Beet hoven kunnen 'horen. Men ziet. dat het niveau der „groene" concerten steeds hoger wordt, zulks in verband met de meer ontwikkelde smaak der luisteraars waarvoor K. en O. de grondslagen heeft gelegd. Öok bij de verdere programma-samen stelling zal daarmee terdege rekening gehouden worden. Teleurstelling Wü verheugen ons over het feit, dat K. en O. üverig blijft streven naar verhoging van het culturele peil in onze stad. dag Ter gelegenheid van de verjaar- Begiftigd met de ere-medaille ver van H.M. Koningin Juliana bonden aan de Orde van Oranje zijn in Leiden en omgeving de na volgende onderscheidingen ver leend: Benoemd tot commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw (bij bevordering) dr. J. E. baron de Nassau in goud: M. van Dijk, com mies bij het Ministerie van O., K. en W.. wonende te Voorschoten: F. N. Grins, hoofdassistent A van 's Rijks belastingen te Leiden: J. J. Schoen makers te Leiden, plaatselijk direc- I B I u*. - "- M 1111V- 1 l't •- i *-l V. 11, Uil C' Vos van Steenwijk. oud-lid en voor- teur van de N.V. Alg. Transport- en zitter van het college van curatoren der Leidse Universiteit, wonende te Aerdenhout. Benoemd tot ridder in de Orde van I de Nederlandse Leeuw; prof. dr. K. in 3- Verschuiving talent van Gelukkig zijn er echter gezelschap- 2294 pen, die hier wèl graag willen komen! Daarom heeft K. en O. nu beslo- i ten deze in te schakelen, in casu het toneel- en televisiegezelschap „En- semble", de toneelgroep „Centrum" en de toneelgroep „Studio". Men behoeft daarbij geenszins voor niveauverlies te vrezen. Immers: in de Nederlandse toneel wereld heeft zich een zeer opmerke lijk verschijnsel voorgedaan. Er heeft namelijk een belangrijke verschuiving van talent ten gunste van deze drie kleinere gezelschappen plaatsgevon- den. Deze verschuiving doorkruist het streven van die directies, welke zo veel mogelijk talentvolle spelers wen sen te concentreren in een of twee gezelschappen en uitsluitend in de grootste steden willen optreden. Vertrouwen Vol vertrouwen heeft K. en O. dan ook de hierboven genoemde gezel schappen geëngageerd. De keuze wordt tegelijkertijd gevarieerder en bevredigender. Men zal zeker niet i meer met „niemandalletjes" afge- I scheept worden. Om voorbeelden te noemen: gezel schappen als Centrum (het voorma lige Puck) en Ensemble hebben reeds in het verleden meermalen zeer goede en interessante prestaties geleverd. Wij denken hierbij aan „Korczak en de kinderen", Angst en ellende in het Derde Rijk", „Acht vrouwen", I ,De huisbewaarder", „De tiende man", j „Verkeerd begin" e.a. Vele malen is I K. en O. reeds gevraagd waarom deze stukken niet voor K. en O. vertoond werden. De reden ervan was. dat deze gezelschappen niet in de serie waren opgenomen. Nu zal dat dus anders worden. Van de toneelgroep Centrum heeft niemand minder dan Guus Hermus de leiding op zich genomen, tevens zal hij verschillende rollen spelen. Leden van deze groep zijn Ann Ha- sekamp, Sara Heyblom, Nell Knoop, Henny Orri, Elly van Stekelenburg, alsmede Hans Culeman, Walter Kous, Luc Lutz, Egbert van Paridon, Piet Romer en Cruys Voorbergh. De toneelgroep Studio staat onder directie -van de bekende toneelleider Kees van Iersel. Medewerkenden zijn Andrea Domburg, Henk van Ulsen, Nell Koppen, Wim van den Brink, Elisabeth Hoytink, Peter •Oosthoek, Ab Abspoel, Jules Hamel en Joop Ad miraal. Ensemble heeft zich eveneens tot een groep van niveau ontwikkeld onder de stimulerende leiding van Karl Guttmann. Tot de acteurs en ac trices ervan behoren: Ina van Faas- sen, Magda Janssens, Siegrid Koetse en Heieen van Meurs alsmede Max Croiset, Ton van Duinhoven, Frans 't Hoen, Jan Retel, Cor van Rijn en Jules Schoenaerts. De Haagse Comedie en Het Rotter dams Toneel zullen in de K. en O. abonnementen een onverminderd aantal voorstellingen blijven geven. De regelmatige toneelbezoeker weet wat dit betekent! K. en O. heeft dus ten dele de ba kens verzet o:n het toneel in onze stad het niveau te doen behouden, dat het eertijds bezat. Wü juichen dit streven van harte toe! Tenslotte kunnen wü vermelden dat het toneelseizoen besloten zal worden met twee voorstellingen van de Nederlandse Comedie. welk gezel schap dus toch öök nog in de Leid sche Schouwburg zal optreden. Ook voor deze instelling is het j H. Miskotte. oud-hoogleraar echter een grote teleurstelling dat het met de totstandkoming van een nieu we schouwburg maar „langzaam aan" blijft gaan. Wanneer men ziet, h«»e andere provincieplaatsen bijv. Nymegen. Enschede, Tilburg, Gorcum en Maastricht reeds in het bezit zün Toneelseries Er komen in het, a-s seizoen vier toneelseries, elk van vier voorstellin gen. n.l. de series A I en A II en de series B I en B II.. De voorstellingen vinden plaats op maandagen, dins dagen. woensdagen en vrijdagen. In elke serie wordt ieder stuk op twee avonden vertoond, maar in de series A worden niet dezelfde stukken ge geven als in de series B. Men kan een abonnement op beide series nemen, hetgeen neerkomt op acht voorstel lingen per seizoen, eenmaal per maand' van september tot april. Voor de zg. „groene kaart"-houders de leden, die via een bedrijf, kantoor of vakbond zijn aangesloten zullen in het seizoen 1962'63 vier toneelge zelschappen optreden elk met twee voorstellingen. De vermaarde harpist NICANOR ZALBALETA wege de Ned. Herv. Kerk aan de Leidse Universiteit, wonende te Voorst (Gld). prof. mr. J. Drion, commissaris in de zin van art 120, lid 2 der Grondwet, voor de parle mentaire behandeline van het Bur gerlijk Wetboek, wonende te Leiden, prof. dr. H. J. Lam. hoogleraar aan de Leidse Universiteit,, prof. dr. S. E. de Jongh, hoogleraar aan de Leidse Universiteit, mr. E. J. Korthals Altes, raadsheer in de Hoge Raad der Ne derlanden wonende te Wassenaar en mr B. F. Verveen, .president van het Gerechtshof te 's-Gravenhage, wo nende te Wassenaar. Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: ds. P. D. Kuiper, predikant van de Geref. Kerk te Sas- senheim; dr. P. J. Couvee. oud-rector van het Rijnlands Lyceum te Wasse naar; dr. H. C. Blote, onderdirecteur van het Rijksmuseum van Natuur lijke Historie te Leiden en secretaris van „De Vereniging De Museumdag", wonende te Voorschoten. H. D van Nieuwkerk. hoofdingenieur A bij de Inspectie van de Technische Dienst, wonende te Voorhout; ir. M. G. A. Haalebos, direoteur van de Verifi catie van de rijkszee- en luchtvaart instrumenten te Wassenaar; mr. dr. W. F van Gunsteren te Wassenaar, directeur van de Damco Scheepvaart mij. NV te Rotterdam; mr. T. Brou wer te Wassenaar secretaris van de Kath. Ned. Boeren- en Tuinders- bond; M. Karsemeijer te Alphen aan den Rijn. voorzitter van de Maat schappij voor Diergeneeskunde J. F. Logeman plaatsvervangend commis saris van Ambonezenzorg, te Wasse naar en mr. G. C. van der Willigen, burgemeester der gemeenten Haar lemmermeer (bij bevordering). Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: H. L. der Boeuff, burgemeester der gemeente Oegst- geest; G. A. F. Everstijn, referendaris B ter gemeentesecretarie van Leiden. H. Veendorp, technisch hoofdambte naar 1ste kl. bij de Hortus Botanicus der Leidse Universiteit; P. J. van Mullem, oud-directeur van de Stich ting Filmcentrum, wonende te Oegst- geest; M. Immink te Nieuw-Vennep. bestuurslid van organisatie op het gebied van de landbouw: P. Turken burg te Bodegraven, directeur van Turkenburg's Kon. Zaadhandel N.V.; A. Warnaar te Sassenheim, bestuurs lid van organisatie op het gebied van de bloembollencultuur en het bloembollenbedrijf; H. de Jong. be stuurder van diverse instellingen te Wassenaar en W. Spaans, directeur van de N.V. Spaans te Hoofddorp, gem. Haarlemmermeer. Expeditieonderneming Van Gend en Loos; E. W. van Leeuwen te Alphen a.d. Rijn, hoofdemployé 1ste klasse der PTT; D. van Nieuwkoop, voor zitter van de afdeling Kaag van de VVV te Alkemade; J. Sommeling te Wassenaar, voorheen verkoopleider bij Esso-Nederland N.V. te 's-Gra venhage en mej. M. C. J. van Buel. hoofd van het secretariaat van de algemene leiding van het Departe ment van Maatschappelijk Werk. wonende te Leiden. Idem in zilver: A. C. Meyer, opper - wachtm. der R.P. Leiden; D. Laman, vaste assistenten bij de Leidse Uni versiteit; J. Rietkerken, technicus A by het Academisch Ziekenhuis te Leiden; A. C. van der Woerd, regis seur en lid van de Arbeiderstoneel vereniging DOS te Leiden; B. Scho- neveld te Hillegom, ziekzoeker en schuurbaas bij de N.V. M. van Wa- veren en Zonen; P. Zegwaard te Wassenaar, voorzitter van de Tuin- bouwver. „Wassenaar en Omstreken" mevrouw A. Ackema-Visser wonende te Zwanenburg, Haarlemmermeer, verpleegster en medewerkster bij de Bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis aldaar: mej. zr. M. C. Hooge- veen te Voorschoten, voorheen wijk verpleegster bij de vereniging „Het Wit-Gele Kruis" te Zoeterwoude; C. Twaalfhoven, algemene hulp bij de fa. A. Bots. kruidenierswaren- en textiel verkoop te Nieuwkoop: mej. C. W. Brugman, buffetjuffrouw bij J. Kloos. caféhouder te Leiden en A. C. de Joode, chef van de lakmalerij bij de Lak- en Vernisfabrieken Wed. Boonstoppel en Zonen N.V. te Wad- dinxveen. idem in brons: G. van Veen. chef van de ambulancedienst der gemeen te Haarlemmermeer, wonende te Hoofddorp; J. A. Pison, machine bankwerker bij het Acad. Ziekenhuis te Leiden: W. B. Bank te Hoofddorp, landarbeider op het landbouwbedrijf van Th. Milatz; A. Hooeendoorn te Lisse, bloemistknecht bij de Kon. Bloembollen H. de Graaff en Zonen N.V.; J. Th. van der Reep te Lisse, landarbeider op de B'oembollpnkwe- kerii en -handel W F do Vink: J Roubns te T isse. bloemistloerht bij de Kon. Bloembollenroy. H. de Graaff en Zonen N.V.- W M. de Ko ter. wonende te Rijsenhout, gem. Haarl.'meer. timmerman bij de Gebr Den Ouden te Aalsmeer; A. de Regt. wonende te Lisse. assistent van de afdelingsbaas in de produktieafde- ling van de Van Herwaarden's Kalk zandsteenfabrieken NV. te Hillegom; M. Jansen, autocontroleur bij dat be drijf. wonende te Hillegom en P Kik. wonende te Wassenaar, tuinbaas bij het landeoed „Beukenhorst" van mevr. G. E. A. A. Gravin van Rech- teren T impurg baronesse van Lijnden te Dalfsen. Origineel twen-model met brede schouders en slanke heup. Smalle pantalon zonder zoom. Exclusief gecreëerde Euro-twen dessins in het moderne „blackground" met kleine kleureffecten. Concerten De concertsituatie biedt generlei moeilijkheden. De uit zes concerten bestaande Meesterserie wordt ver zorgd door het Residentie-Orkest, het Rott. Philh. Orkest en het Radio Philh. Orkest onder leiding van Wil lem van Otterloo. R.DphSeote"ünaWülemRvan OUerï'ó I Benoemd zun tot ridder in de orde D c k*er n'Fduard nip,e' PaU' "raodaï^ur ^""'Algemene Eveïab hefvorise jSTr ral ook een Dienst, hoofd van het Kabinet van kamerorkest optreden, namelijk het i Vice-Minister-President, prof. dr. Saarlands Kamerorkest onder leiding f; p- Bakk®r- fon ,rV00rz1l--^frrf i^v" van Karl Ristenpart. dat hier zulk tuig voor Wetenschappelijk Onder een uitnemende indruk heeft Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M de Koningin zijn. als gebruikelijk een zeer groot aantal onderscheidingen verleend. Hiervan vermelden wij de navolgende: maakt tijdens het Holland Festival met de uitvoering van Bachs „Kunst der Fuge" in de Pieterskerk. Boven dien zal op dit concert de vermaarde harpist Nicanor Zalbaleta zich laten horen en een nog niet bekende hobo solist in het concert van Cimarosa. Men is erin geslaagd belangrijke solisten te engageren, t.w. de Ameri kaanse pianist Gary Graffman. wiens naam in de internationanle muziek wereld snel groeit. Voorts de violist Ruggiero Ricci. die volgens zijn faam op onvergetelijke wijze het eerste vioolconcert van Paganini speelt. Tenslotte noemen wij de pianist Mal colm Frager, eerste prijswinnaar van het zware Belgische Concours Reine Elizabeth in I960, die het Mozart- concert KV 451 zr 1 uitvoeren en de in onze stad reeds bekende pianist Hans Richter Haaser. Deze besluit de serie met het tweede pianoconcert van Brahms. Als andere jaren bieden de pro gramma's een mengeling van klas sieke en mo derne werken. De z.g. „populaire" reeks bestaat uit drie concerten, eenmaal te geven door het Residentie-Orkest, tweemaal door het Rott Philh. Orkest. Diri genten zijn Willem van Otterloo en Eduard Flipse. Twee der tot nu toe bekende solis ten in deze serie zijn de vermaarde pianist Eduardo del Pueyo en de pia niste Ann Schein die na haar optre den in onze stad met het Residentie- zoek in Suriname en de Ned. Antil len; monseigneur S. J. M. Kuijpers. apostolisch vicaris van Suriname te Paramaribo; H. Goemans, Hr. Ms. buitengewoon en gevolmachtigd am bassadeur te Rabat: jhr. mr. J. D. van Karnebeek, idem te Bagdag; D. M. de Smit, idem te Oslo; prof. mr. W. Riphagen, raadadviseur in alge mene dienst, juridisch adviseur van het Ministerie van Buit. Zaken; mr. E. Schokker, raadadviseur in alge mene dienst, adviseur voor politieke zaken van het Ministerie van Buit. Zaken: A. Hofland, directeur N.V. Kon. Ned. Petroleum Maatschappij en lid van de raad van bestuur van de Kon. Shellgroep te Londen: mr. J. K. Schellenbach, president ar rondissementsrechtbank te Breda; mr. L. H. Feitsma. officier van Justi tie te Haarlem: jhr. mr. F. X. H. Verheyen, kantonrechter te 's-Her- togenbosch; mr. L. Salomonson. de ken van de Ned. Orde van Advocaten te Dordrecht: mer. W. M. Bekkers, bisschon van 's Hertogenbosch: mr. G. J. Scholten. lid van de Staats commissie inzake herziening van de Nederlandse Burgerlijke Wetgeving te 's Gravenhage; mr G. J. P. Cam- melbeeck. lid Eerste Kamer te Eind hoven: prof. dr. I. A. Diepenhorst, idem te Amsterdam; C. G. A. Mer- tens. idem te Venlo: mei. dr. J. C. H H de Vink. lid Tweede Kamer te 1 Utrecht: dr. ir C. J. van Meel. idem te Hilvarenbeek; mr. K. T. M. van Rijckevorsel. idem te Zeist: C. Egas, idem te Heiloo: mr. Th. A. J. M. van l ier. idem te 's Gravenhage; dr. P. J. Platteel, Gouverneur van Ned. Nieuw-Guinea; mr. Ph. A. J Mees, lid van de fa. R. Mees en Zoonen. te Rotterdam: mr. P. Plantenga. lid van de hoofddirectie van de Rotter- damsche Bank N.V. te A'dam; M. van der Tak, directeur van 's Rijks belastingen te Arnhem; mr. Ph. C. M. van Campen. algemeen directeur van de Coöperatieve Centrale Boe renleenbank te Eindhoven: lt. gen. A. V. van den Wall Bake van de ge nerale staf: It. gen. A. L. van den Berge van het wapen der infanterie; vice-admiraal A. van Karnebeek; schout bij nacht A. M. Valkenburg; mr. G. van der Flier te 's Graven hage secretaris-generaal van het Mi nisterie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid: prof. ir. Jac. Thiisse t.p 's Gravenhage: ir. H. A. M. Dib- bits te 's Gravenhage. hnofriineeni- eur-directeur van de Rijkswater staat; ir. H. ten Bokkel Huinink te 's Gravenhage idem; mr. C. J. G. J. Vinkesteijn te 's Gravenhage direc- teur-eeneraal van het verkeer; ir. J. Tj. Visser, hoofdingenieur-directeur der PTT: L. Th. Hoolboom te Rotter dam. hoofddirecteur der PTT: ir. P van Delden, lid directie Hoogovens te TTmuiden: prof dr. E. C. Wassink te Wqgeningen. hoogleraar aan de Landbouwhogeschool: mr. A. C. M. van de Ven te 's Gravenhage. direc- teur-eeneraal voor Sociale Voorzie ningen en Arbeidsverhoudingen: jhr. dr. ir. W. J. J. von Muralt te Maas tricht hoofdinspecteur-directeur van de Arbeid. Tot Commandeur in de orde van Oranje Nassau, bii bevordering C. E P Ekman. honorair consul <renpraal der Neder'anden te Gothenburg Zweden: tot Commandeur in de orde van Oranie Nassau mr. dr P H Smits, president van de Hoge Raad der Nederlanden te 's Gravenhage- jhr. mr. A. F C. de Casembroot commissaris der Koningin in de provincie Zeeland. Tot Grootofficier in de orde van Oranje Nassau (by bevordering) dr. M. W. Holtrop, president Ned. Bank N.V. te Amsterdam. Tot Officier in de orde van Oranje Nassau: mr. W. R. Boom. procureur generaal bi) het Hof van Justitie van de Ned. Antillen te Curagao; N. Brat. consul-generaal der Nederlanden te Londen; W. K. von Weiier, honorair consul der Nederlanden te Detroit (V.S.): C. Th. R. van Baarda. am bassaderaad aan Hr. Ms. ambassade te Brussel: jhr. mr. M. A. Beelaerts van Blokland, hoofdadministrateur, sous-chef, tevens plv. chef der Direc tie Buitenlandse Dienst van het Mi nisterie van Buit. Zaken; H. Th. A. C. Burgers, consul-generaal der Ne derlanden te Port-au-Prince: M. W. H. baron Collot dBscurv idem Sao Paulo Brazilië: A. Laboyrie, idem te Sydney: R. C. Pekelharing, hoofd afd. Perszaken en Nieuwsvoorziening van de Directie Voorlichting Buiten land van 't Ministerie van Buit. Za ken: jhr. mr. B. E. Quarles van Uf- ford, gevolmachtigd minister bij Hr. Ms. ambassade te Parijs: M. J. Ro senberg Polak, ambassadeur te Ot tawa; mr. A. R. Tammenoms Bakker chef der directie NAVO. en WEU- zaken van het Ministerie van Buit. Zaken: drs. F. J. A. TerwRsehn van Scheltinga. hoofd Bureau Politie Za ken der Directie Internationale Or ganisaties van het Ministerie van Buit. Zaken; H. M. van Walt van Praag, ambassaderaad te Rome- mr. J. den Duik. Heemstede; mr. B F. Everts. Aerdenhout; mr. F. H Ch Losecaat Vermeer. Heemstede: mr A. S. de Mninok Keizer, nuri-advo- caat-generaal bil het gerechtshof te Amsterdam: mej. mr. M. A. Suijling. advocaat en procureur te Amster dam. voorzitster hoofdbestuur Voog dijver. „Tot steun"; dr. H. Schroten predikant Ned. Herv. Kerk te Rotter dam; dr. W. R. M. Noordhoff. predi kant der Rem. Broederschap te Rot terdam: mr. W. O. de Kat Angelino oud-voorzitter van de Raad voor dp T'nderbpseherming te Dordrecht: H M. J. Dassen, burgemeester van Sittard en landdrost van bpt drost ambt Tudderen: mr. J. Heusdens. burgemeester van Vlaardingen: mr A. G. A. van RaDpard, burgemeester van Heemstede- Ir A. van Walraven directeur publieke werken Amster dam; D. J. A. Geluk, wethouder van Haarlem; mr. J. C. van den Berg, secretaris der gemeente Amsterdam; dr. W. P. Berghuis, burgemeester van Kampen; A. Loosjes, Gouverne mentssecretaris te Hollandia; L. G. Boldingh, directeur Sociale Zaken en Justitie te Hollandia; mr. F. R. J. Eibrink Jansen, adviseur Dienst Bin nenlandse Zaken te Merauke; G. Hoekstra, Directeur Dienst Gezond heidszorg te Hollandia; prof. dr. L. G. van der Wal, rector Grotius-gym- nasium te Delft; mr. A. H. van de Veen. omroepdirecteur van de NCRV te Hilversum; H. C. J. A. baron van Lansweerde, hoofdredacteur De Tijd- Maasbode te Bussum; Chr. N. E. de Moor, kunstschilder en inspecteur bijzondere diensten PTT te 's Gra venhage; ir. B. Bijvoet, architect te Haarlem: mr. H. Bruyn, directeur van de N.V. Utrechtse Hypotheek bank te Utrecht; H. M. Burghard, voorzitter hoofddirectie Ned. Mid- denstandsbank N.V. te Amsterdam; A. J. van der Leeuw, administrateur Rijksinstituut, voor Oorlogsdocumen. tatie te Amsterdam: ir. K. J. Mackenzie te 's Gravenhage, hoofd ingenieur-directeur van de Volks huisvesting en de Bouwnijverheid in de provincie Zuid-Holland; S. de Wit, directeur van Simon de Wit N.V. te Zaandam: mr. A. E. C. de Groot van Embden te Heemstede, voorheen voorzitter van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel; mr. A W. L. van Haersma Buma, admini strateur ministerie van Economische Zaken 's Gravenhage; dr. ir. G. de Bakker te 's Gravenhage, directeur van de Tuinbouw; mr. B. W. Bies heuvel te Aerdenhout. voorzitter Ned. Chr Boeren- en TuindersbondI. M. Haee te Rotterdam, directeur van de N.V Meelfabrieken der Nederlandse Bakkerij; ir. N. J. A. van Keulen te 's Gravenhage. directeur van het landbouwonderwijs; prof. dr. P Korringa, directeur Rijksinstituut Vissprijonderzoek te Velsen; prof. dr A. Th. L. M. Mertens te Nijmegen: dr C. Riemers te Amsterdam, predikant- directeur van de Lutherse Diacones sen Inrichting aldaar; mr. H. Fuk- kink. directeur Stichting voor Maat- «""happeliik Opbouwwerk in Zuid. Holland te 's Gravpnhage: prof. dr. Dj. Groenman buitengewoon hoog leraar te Utrecht. Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau- A. J. Axwijk, zendingspredi kant: J. A. J. Ellis, secretaris Voog dijraad Curacao; G. van Tienhoven, honorair consul der Nederlanden te Buenos Aires: G. H. Verburgh. idem tc Liverpool: D. E. J. C. Wavenbers concertpianist en componist te La Olie St -Clind (Fr.)" ds. M. L W Rchnch. prpdikant der Ned. Herv. Kerk te Heemstede: ds. G Lugtig- heid. predikant der Ger. Kerk te Maarn (U.): ds. mr. H. H. Gaaikema Dredikant van de Doopsgezinde Broe derschap te Harlineen: ds. mr. B ter Linden, directeur van de Hel dringgestichten te Zetten; N. Jouwe, Vader bij gouden bruiloft van dochter (Van onze corresopndent) Het mag wel als een unicum in ons land worden aangemerkt, dat een vader de gouden bruiloft meemaakt van zyn dochter. De heer J. A. Hes- seling uit Zwolle, die thans 102 jaar oud is, was gisteren per auto naar Bleriek gereisd, waar hy de hele mid dag de bruiloft van het gouden paar Theodoras Effing (76) en Elisabeth Hesseling (70) meevierde. Men had het voor iedereen geheim gehouden dat de hoogbejaarde heer Hesseling naar de bruiloft zou ko men en men had daarbij zelfs voor gewend dat hy om gezondheidsrede nen niet kon komen. Groot was dan ook de verbazing van de bijna 60 bruilof gas ten, toen rond het middag uur opa Hesseling de feestzaal bin- nenschuifelde. Hy stevende regel recht op zijn dochter af. omhelsde haar langdurig en nadat hü alle aanwezigen armzwaaiend en aldus collectief had begroet, nam hij daad werkelijk deel aan het bruiloftsfeest. lid en tweede plv. voorzitter van de Nieuw-Guinearaad te Hollandia; C. D. baronesse van Pallandt. beeld houwster te Amsterdam; J. J. Fabri- cius letterk. te 's Gravenhage; mevr. M. Kemper-Hammel (Marie" Hamel), toneelspeelster te Amsterdam; drs. B. M. Sweers, oud-lid dagelijks be stuur stichting toneelgroep Theater te Arnhem; P. H. F. M. Hupperts. dirigent Utrechts Stedelijk Orkest te Utrecht: A. A. Rieu. dirigent Lim burgs Symfonie Orkest te Maastricht: M. A. Monnikendam, componist en publicist te 's Gravenhage: mej. P. H. A. Balma. balletdeskundige te Amsterdam: J. L. Geesink, filmpro ducent te Amsterdam: L. J. Bol, di recteur Dordrechts Museum en het Museum mr. Simon van Gijn te Dordrecht: D. J. Bessem, directeur van de N.V. Het Nederlands Sport park ..Olympisch Stadion" te Am sterdam; Th. de Groot, voorzitter Kon. Ned. Kaatsbond, Leeuwarden; J. Th. Alessie, te Amsterdam, voor zitter Ver. voor de Koffiehandel: mevrouw J. N. Hudig-Turk. bestuurs lid van diverse instellingen te Rot terdam: W. van Leusden. kunst. I schilder te Maarsen. mevrouw J. Bauer-Stumpff. kunstschilderes te Amsterdam: D. J. Baarslag, publi cist te Twello; A. «Abei Lenstra te Enschede; G. J. Lugard, directeur museum ..De Waag" te Deventer: J. C. Traas, restaurateur van schilde rijen by het ryksmuseum Mesdag en andere musea te Leidschendam.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 13