secretaresse telefoniste adm. kracht (vr.) Loninklijk gezin naar prov. hoofdsteden Noordwijker beroofd in Amsterdam SHULTON N.V. OCCASIONS fIJ ^S.T.S. brengt ^<it. program Vorsten naar Keukenhof GOEDE ORGANISATIE, VLOT VERLOOP, BESTE STIEREN Tal van buitenlanders op de hofstadbloemten toonstel li ng REDELIJKE VRAAG NAAR PINKEN EN GRASKALVEREN medisch secretaresse vertegenwoordiger City-Garage - Middelstegr. 89 SCHULIE EN LESIRADEN N.V. Ie MONTEURS 2e MONTEURS HULPMONTEURS EN LEERLING MONTEURS LMDSCH DAGBLAD ZATERDAG 21 APRIL 19*2 Bij zili •eren feest let gehele Koninklijke gezin dat dit moment een korte vakantie rbrengt in de villa te Porte Er- (Italië), waarvan men de dag Pasen terugkeert zal op zater- 5 mei in het kader van de vie- van het 25-jarig huwelijksfeest, bezoek aan drie provinciale ifdsteden: Zwolle, Arnhem en echt. )e NTS heeft ter gelegenheid van zilveren feest voor maandag 30 il een nationaal programma sa- igesteld, dat deels uit reportages i de festiviteiten te Amsterdam taat, deels uit programma's, die het feest zijn afgestemd. leven en streven van het Nederland se volk en vooral voor dat van de Jeugd, wordt van 21.30 tot 22.00 uur uitgezonden. kolendamp (Van onze Groningse correspondent) De 67-jarige mevrouw H. van der Veen-Opheikers is donderdagavond in de Wedde <Gron.>, dood in bed aangetroffen, terwijl haar man. de I 72-jarige A. van der Veen in bewus- !et. programma wordt om 14 50;teloze toestand verkeerde. Het was geopend met een vijf minuten een zoon van het echtpaar, die o n- ende toespraak door de minister- gerust geworden zich met een lad- sident, prof. dr. J. E. de Quay. der via een slaapkamerraam toe- lf Nederlandse echtparen bepaal- (jang verschafte tot de afgesloten voor een groot deel de in- woning en die de vreselijke ontdek - van het programma, dat onder king deed. Zeer waarschijnlijk is er titel „Over 25 jaar" van 19.30 tot sprake geweest van kolendampver- uur wordt uitgezonden en giftiging. De bejaarde man werd in aan Nederlandse artiesten hun allerijl naar het r.-k. ziekenhuis in Op 2 mei a.s. zullen H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden ter gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest een bezoek brengen aan de „Keukenhof" te Lisse tezamen met hun buitenlandse gas- j ten. Onder deze gasten (ongeveer 140) zullen zich tal van regerende vorsten bevinden, t.w. de Koningin van Engeland en Prins Philip, de Sjah van Perzië met zijn gemalin Farah Dlba, de Groot-Hertogin van Luxemburg, de Koning en Koningin der Belgen, het Deense Koningspaar. prinsen en prinsessen zerlijke en koninklijke bloede. Dit vorstelijke gezelschap zal in de Keukenhof lunchen en vervolgens een rondwandeling maken. In aan sluiting daarop zullen H.M. de Koningin. Z.K.H. de Prins en H.K.H. de Prinsessen op de Keukenhof een 200-tal binnenlandse gasten ontvan gen. In verband met dit vorstelijk be zoek zal het tentoonstellingsterrein van de Keukenhof op 2 mei a.s. tot 's middags half 5 slechts voor een deel toegankelijk zijn voor het publiek. t v j urr D\ i)(—li, iivv i/rniflr nuiiuigs^raAii V rouw gedood, man Kon,ln*T,n n»»""*™ voort» o vele prinsen en prinsessen van kei- bewusteloos door lewerking verlenen. ,i elke provincie van Nederland d gezocht naar een echtpaar, dat of omstreeks de trouwdatum van vorstenpaar in het huwelijk trad. worden nu van de betreffende 1 its enkele beelden getoond, waar een reporter een kort gesprek ift. met het echtpaar, dat wordt met het verzoek iets op de •isie te mogen zien, dat bij het bijzonder in de smaak valt. De e werd beperkt tot het amuse- nt. Jen reportage van het grote vuur- rk, dat naast het nieuwe RAI- iouw in Amsterdam wordt ont leen, volgf van 21.15 tot 21.30 uur. #ler op de avond, van 23.00 tot pl.m. f 15 uur, wordt dan nog een recht- eekse reportage gegeven van het ksbal, dat in het RAI-gebouw t gehouden. oen kunnen we alles, maar dan alleen allen samen", aldus Ko- igin Juliana in een toespraak, die op 12 september 1953 in Amster- n tot de Nederlandse jeugd richt- Aan deze woorden werd de titel Jleend van de filmdocumentatie ilen samen", waarvoor Guus van Steen het scenario schreef. Het gramma, dat een indruk geeft van koninklijke belangstelling voor het n ii kazerne geen Vrij Nederland"" sectie Welzijnszorg van de Kon. Jidmacht heeft de 220 abonnemen- die zij had op het weekblad „Vrij ten behoeve van kazer- en legerplaatsen ln ons land op- egd. lét lid van de Tweede Kamer, de r J. H. Couzy (VVD) heeft aan minister van Defensie ook schrif- vragen gesteld over artikelen, ke in het nummer van 7 april „Vrij Nederland" zijn versche- Op de frontpagina en op pagl- 5 van dat nummer kwamen ar il ilen voor van de hand van de he- J. Eykelboom en J. van den Berg, 'Vin aldus de schriftelijke vra- van de heer Couzy werd op lekt tot dienstweigering van mlli- en tegen uitzending naar Nieuw- a,inea en waarin gewezen werd op li derduiken" als een mogelijkheid aan uitzendingte ontkomen. De Couzy vroeg de minister of deze van oordeel is, dat dergelijke ge- Jsondermijnende publikaties niet kazernes, legerplaatsen en andere itaire inrichtingen kunnen wor- geduld. minister heeft op deze schrlfte- vragen nog niet geantwoord. Winschoten overgebracht. Het onge luk moet reeds in de loop van woens dagavond of woensdagnacht gebeurd zijn. Donderdag heeft de hele dag het licht gebrand in de slaapkamer van het echtpaar op de benedenver dieping, maar men heeft daar aan vankelijk geen aandaeht aan ge schonken. De zoon, die aan de voor avond aan de deur kwam, begaf zich in eerste instantie naar zijn zuster in Vlagtwedde in de veronderstelling dat zijn ouders daar zouden zijn. Toen dat niet juist bleek te zijn, verschafte hij zich toegang tot de ouderlijke woning. Toen mevr. Van der Veen gevonden werd, was zij ver moedelijk al langer dan 12 uur dood, zo stelde de Rijkspolitie vast. Aan vankelijk werd zelfs met de moge lijkheid van voedselvergiftiging reke ning gehouden, maar het is nu vrij wel zeker, dat er sprake is van ko lendampvergiftiging. Dat de man dus „slechts in bewusteloze toestand" verkeerde, kan vermoedelijk worden verklaard uit het feit dat hij aan de raamkant sliep en door de kieren van het raam nog wat frisse lucht heeft gekregen. In de woning staat een nog nieuwe en moderne kachel. Angst dreef jongens tot misdrijf-Wyler De daders van het ernstige grens- misdrijf, dat vorige week zaterdag bU de grenspost Wyler is gepleegd en waarbU de 40-jarige douane-ambte naar J. Spin uit Beek levensgevaar lijk werd gewond, zfjn zoals ge meld gearresteerd. Het zjjn een 20-jarige dienstplichtige soldaat en een 21-jarige vrachtautochauffeur, beiden uit Maasdriel. Zij hebben in middels ook bekend twee andere voorvallen, ongeveer gelijk aan dit bfj Wyler, te hebben gepleegd, waar van de politie hen steeds had ver dacht- De jongelui verklaarden, dat zij de bewuste zaterdag naar Duitsland wa ren geweest en daar vuurbukskogels hadden gekocht voor hun jachtgewe ren. (In Maasdriel staan zij als ver woede stropers bekend) De doosjes SrSrüendinEt7'on!komer'DÏ met de Patronen hadd*n verst°Pt aan uitzenaingte ontKomen. ue ondpr dp ötting van de achterbank. Bij de grens had de douanier Spin eerst de kofferruimte gecontroleerd. Daarna vroeg hij de knapen hem een kijkje te laten nemen in het in terieur van de wagen. De jongelui, die angstig werden voor ontdekking, stoven toen vol gas weg. Douanier Spin klemde zich vast aan de wagen, zijn ene elleboog hou vast gevend aan de binnenkant van MARKTBERICHTEN OSKOOP, 20 april „De Boskoop- Velling" Magnolia 1 110. ld. 2 per tak. Lathyrus roze 75, lila 85, 95, rood 100, gemengd 90, Butter- 1 27-26, ld. 2 22-20, ld. 3 16-11, Isburg 1 20-18, ld. 2 16-13, ld. 3 7, White Butterfly 32-24-15 p. et„ ilea chinensls 90 per tak. Jap. kers kura 1 200-190. ld. 2 130-150. ld. 3 •51. ld. 4 35-19, ld. p. bos 150-75, rsythla 27-18, ld. p. boe 85-60. ÏATWIJK AAN DEN RIJN. 19 april Groenteveiling: waspeen per kist Al 50-16.70. A2 9.60-16.40, BI 18.10- 160, B2 4.80-8.50, Cl 12 50. witlof 2 tot 66.rabarber 18.tot 49. lijs per 100 bos 24.Aanvoer was- m 26.000 kg. waaryan 15.000 kg voor port werd verkocht. TBR AAR. 20 april. Groenteveiling. uien 8.90, spinazie 871.08, Idem B -84. postelein 1.11, witlof 1.11, wlt- 1 1.081.20, Idem 2 8197. Idem 2665. stoofsla 2466. rabarber -47. sjalotten 73. prei 63—80. idem ik 30, glasandijvie 951.00. idem B -76, komkommers stek 57. dunsel alles per kg. Sla A 2432, Idem B f—24, Idem C 1119. Idem afw. 6. tnkommers 2952, Idem stek 2527, ijs 14-T-20, Idem afw. 6, bosuien 7. lerie 1325. peterselie 25 alles per Stoofsla 1.70—3.10 per kist. Aard ien 5095 per doosje. Bloemen: Nax- seen 31 per bos. KATWIJK A'AN DEN RIJN, 20 april Groenteveiling: waspeen per kist Al Ï30-17.6O. A2 5.20-15.60. BI 19.60- 1.70, B2 5.20-6.70, rabarber 18.tot witlof 40.tot 8.sla p. 100 17— tot 22.prei 27.— tot 65. nazie 84.tot 90.andijvie 98.— 99—, adljs p. 100 bos 24.peter- flie per 100 31.— tot 36.—. Aanvoer waspeen 24.000 kg, waarvan '000 kg voor export werd verkocht. EINDDIPLOMA'S TUINBOUWSCHOOL Het einddiploma van de Rijksmid delbare tuinbouwschool te Boskoop met aantekening voor handelscor respondentie in de achter hun namen aangegeven talen werd uitgereikt aan: M. Haring (P.E.) te Alphen aan den Rijn, J. C. H. Wlllemse te Am sterdam, J. K. Moser te Bilthoven, J. Westdijk (F.D.E en J. L. Wezelen burg (D.E.) te Boskoop. A. A. M. de Greeff te Boxtel. L. W. Wlegersma (F.D.E te Breda. H. M. Ketel <DE.) te Delft, F. v. Donselaar (F.D.E.) en mej. R. de Kruyff (F.D.E.) te Eind hoven. J. J. Kaptein te Gouda, P. Burgers (E.) te 's-Gravenhage, A. J. A. v. d. Poel (F.D.E te Hazerswoude. W. A. M. Rutten (F.D.E te Heeze (N.-Br.), P. P. Draayer (F.D.E.) en H. Rebel (F.D.E.) te Huizen <N.-H.>, C. C. G. van Zanten (F.D.E.) te Lei- I den, G. C. A. v. Grinsven (F.D.E.) te Maastricht, G. M. Otter (D.E.) te Meppel. A. A. Peters F.D.E.te Mon- ster, W. H. v. d. Wal (F.D.E te Ophemert, B. Degelink, mej. Ch. H. Kentgens (F.D.E.) en B. H. Kruit (F.D.E.) te Rotterdam, Ch. H. Bonne (D.E.), A„ v. Schajik (F.D.E.) te Utrecht, J* H. M. v. Esch (F.D.E.) te Vught, J. L. v. d. Boom (F.D.E.) te Wassenaar, G. P. Ilsink (E.) te Zeist en mej. J. A. Meeuwissen (F.D.E.) te Zundert. Geslaagd: 30 kandidaten. Afgewe- zen: 3 kandidaten. Centrale keuring Rotterdam (Van een deskundige medewerker). Donderdag werd de centrale keu ring van zwartbonte fokstieren voor Zuid-Holland van de provinciale \erbeteringscommissie on het vee- marktterrein te Rotterdam gehou den. Het was een goede keuring: goed voorbereide keuringen, zeer, goede regeling, vlot verloop en goede stieren! Vooral de oudere stieren waren goed: de enterstieren, meest eigen fok. waren minder uitgeselecteerd en daardoor niet zo indrukwekkend als de anderen. Van de vier rubrieken enterstieren kregen dan ook resp. 1, 1. 3 en 3 een eerste prijs terwijl van do zeven rubrieken tweejarige en oudere stieren resp. 2. 2. 3, 3, 3 en 4 een eesrte prijs kregen; de zes andere kregen allen een eerste prijs. Deze eersiten tezamen maakten bij het défilé een zeer goede indruk, welke indruk nog versterkt werd toen de allerhoogsten uit de diverse ru brieken bijeen bleven voor de keu ring om de hoogste onderscheiding: het kampioenschap. Zes oudere stie ren kwamen hiervoor ten slotte in aanmerking. Titelhouder werd de vierjarige Binte. kleinzoon van de preferente Friese Hilt.je"s Adema A. van de Coöp. Ver. Fokcentrale Zuid- Hollandse Eilanden te Nieuw-Hel- voet. Reserve-kampioen werd de driejarige Stieneer Adema 4, even eens een kleinzoon van Hiltje's Ade ma A pref. èn van Anna's Adema pref., eig. de Ver. voor K.I. ..De Ho rizon" te Zoetermeer. Twee zeer goede Friese stieren, de reserve fraai gelijnd, de kampioen, gespierd en be hangen, vooral ook in zijn achterstel Maclean blijft De gewezen Britse diplomaat Do nald Maclean, tegen wie Scotland Yard een arrestatiebevel heeft uitge vaardigd en die zich reeds elf jaar lang in de Sowjet-Unie bevindt, heeft gisteren tegen een Westelijke corres pondent verklaard, dat hij niet van plan is naar Engeland terug te keren. het portier, waarvan het raampje openstond. „Wij hebben de douanier niet ge slagen of weggeduwd", zo verklaar den de knapen na hun arrestatie. De militair zei, nadat hij gezien had, dat de douanier aan zijn wagen hing, nog banger te zijn geworden en daarom nog meer gas te hebben ge geven. Het is waarschijnlijk, dat hij voor de krijgsraad terecht moet staan. Zijn vriend zal voor de arron dissementsrechtbank worden berecht. De jubileum Hofstadbloemtentoon- stelling, die donderdag; door oud-mi nister prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelis- sen in Houtrust te Den Haag werd geopend, heeft op de eerste dag reeds talrijke binnen- en buitenlandse be zoekers getrokken. Er werden ver scheidene groepen buitenlanders rondgeleid, onder wie bezoekers uit Engeland, Duitsland. Frankrijk, Li beria, Japan, Israel. Noorwegen en de V.S. De bezoekers tonen vooral grote belangstelling voor het pavil joen der bloemsierkunst, waar tal- ryke deelnamen aan de bloemschik wedstrijden en de demonstraties van bekende bloemschikkers volgden. Ook Praotisoh alle Zuid-Hollandse stie ren zijn van Friese origine of van Friese bloedopbouw. Welke opbouw terugvoert, on de A preferente Adema 197. Nederlands beroemdste stamvader uitstal Knol te Hartwerd. De®e bloedlijn is wel gesplitst en een paar voorname takken zijn die van de preferenten Anna's Adema en Hiltje's Adema A (zie boven). Naast de genoemde titelhouders was daar als derde de harde doch iets minder behangende driejarige Zijlsüra 132 van de Z.-Holl. Eil. ter- vijl de twee ouderen, de zesjarige Jopie (Klz. Anna's Adema) en de achtjarige Haskera Xerxes (klz. Ru- dolf Jan pref. en Diamant, pref beiden na k.L Gouda en Omstr. zich toch ook opperbest mochten laten zien. Twee zeer goed bewaarden! Na de diepe Haskera Xerxes volg de als 1B der ouderen de mooie, ruim gebouwde 8 V&-jarige Planster Eduara van de k.i. ver. ..Vita Nova" te Hazerswoude. praktisch even goed va ninterieur als 1 A Van 1 E werd de ruim zesjarige Kielewierster Stil- ma. v. Anna's Ad.pref.. van ..Vita- Rondom de veemarkt (Van onze deskundige medewerker) De gunstiger weersgesteldheid had in de afgelopen week op de handel in gebruiksvee nog geen zichtbaar re sultaat. Het aanbod was over het algemeen aan de ruime kant. zulks met uit zondering van de Leidsc en Zwolse de prijzen lagen dan ook iets vaster. Het slachtvee dat niet zo ruim werd aangeboden, kon over de gehele linie vlotter worden verkocht terwijl de prij.ïen met ongeveer 5 cent per kg. geslacht gewicht opliepen. Aan de slachthuizen was het aan bod ook niet zo overdadig zodat, ook markten die wegens Goede Vrydag in de groothandel alles goed prijs werden verschoven en op woensdag werden gehouden. Men heeft dan de concurrentie ook van Den Bosch en dat blijkt op deze dag altijd wat te veel van het goede, want het aanbod te Leiden en te Zwolle was veel minder dan normaal, terwijl ook het bezoek zeer zwakke plekken vertoonde. Toch was de handel in gebruiks vee bepaald opgewekt en werden in doorsnee eerder nog wat zwakkere prijzen betaald dan vorige week. Al- Nova' en 1 D de achtjarige Klaas thans met de minder courante klasse 115. v. Anna's Ad. pref., van de was het zeker niet beter, k.i. ver. De Horizon te Zoetermeer. Wel werd in de sector weidevee Van de 5- en 6-jarige stieren, met jmeer animo getoond. Hier was zeer Jopie van Gouda als I A werd 2B duidelijk meer handel en trokken de Joussen Nyckle van k.i. „De Horl- prijzen voornamelijk iets aan. Voor zoli je Zoetermeer. het. jonge fokvee was in pinken en De driejarige stieren, met Stienser --■•■«- Adema 4 als 1A, telden als 1C Adema 27 v. Rijnland (achterklein zoon van Anna's Ad fam. Laan te Woerden. 2 B werd Arnold, v. Cam- mingiha Jacob Cats en 2C werd Skyldumer Aris. d. Oammlngha Nienke's Adema, kleinzoon van Hil tje's Adema A pref., beiden van de k.i. ver. „Vifco Nova" te Hazers woude. Van de vierjarige stieren, aange voerd door kampioen Binte, kreeg de tweede prijs Reinder, V. Siferman, van k.i. vereniging „Vita Nova" te Hazerswoude. een rechte fraaie stier met goede lengte. Bij de oudere tweejarige houdend werd opgenomen. Er werd ook nog wat Deens, Engels en zelfs Hongaars slachtvee Ingevoerd, dat echter geen sterke concurrentie voor het binnenlandse vlees betekende, want ook dat werd schoon geruimd. Voor export werd ruim 200 ton fijn rundvlees bestemd, benevens 500 ton kalfsvlees. Een flink aantal levende vette kalveren ging ook nu weer per vliegtuig naar Italië. De nuchtere kalveren voor de slacht brachten deze week wat minder op, doch voor fokkers bleven de oude prfjzen bij redelijke vraag wel ge handhaafd. De wol veehandel was nog stil. Slechts beter weer zal hier straks wel wat kooplust maken. De varkensprijzen lagen deze week een fractie boven het peil van de vo rige week, wat aan de flachthuizen Door prachtig voorjaarsweer begunstigd trok de eerste kaas- markt te Alkmaar direct grote belangstelling van de reeds in verband met Pasen in ons land aangekomen vreemdelingen. In het Waaggebouw worden de door de kaasdragers aangevoer de kazen gewogen. graskalveren een redeiyke vraag en j tussen 2 3 cent. per tot uitdruk. king kwam. Het aanbod drong zowel bij de boer als op de beurs even min der op dan de week tevoren. De han del was even williger. De paarden markt steeg ook even voor slachtpaar- den, voor gebruikspaarden was wei nig vraag. kleinzoon van Nette 82 (Hiltje's Ad. A pref.) van Hovenaar als IA, tel den als 2D John, een Drentse telg uit de Anna's Ademalijn van W. Verwey te Lange Ruige Weide. Bij de op één na oudsten, werden die van de Z.-Holl. eilanden IA, 2A de in Overijssel gefokte Wobbe, V. Adema 469 Nette 82 Hiltje's Ad. A., van H. J. Splinterij te Ze venhoven. 2C werd Balsma's Gerard Wouter van „Gouda en Omstreken", 3A werd Simon, V. Adema 566, van stieren I mevr. C. Velzeboer-Blauw te Oud- Ds W. A. van Griethuysen overleden Gisteren is in de ouderdom van 78 jaar te Oegstgeest overleden ds. W. A. van Griethuysen, emeritus-pre dikant van de Ned. Herv. Kerk. Ds. Van Griethuysen, die 10 sep tember 1911 te Buurmalsen het pre dikambt in de Ned. Herv. Kerk aan vaardde, verwisselde deze gemeente in 1920 voor die van Groede en dien de daarna nog tot 1930 ook de ge meente van Nieuwvliet. In dit jaar kreeg hij eervol ontslag in. verband met zijn benoeming tot predikant directeur der Stads- en landsevan- gelisatie te Brussel, in welke kwaliteit hij tot oktober 1951 werkzaam was. Na zijn emeritaat, dat hem 1 nov. 1951 eervol werd verleend, vestigde hU zich weer in ons land. Tijdens zijn verblijf ln België trad ds. Van Griet huysen vele jaren op als secretaris van de Synode van de Bond van Prot. Kerken in dit land. De vele verdiensten van ds. Van Griethuysen werden bekroond met zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en tot Ridder in de Belgische Kroonorde. De teraardebestelling van het stof felijk overschot vindt woensdag te Westerveld plaats na aankomst van trein 12.01 uur. met als IA de solide gezonken Adel-1 Ade, gefokt in Kampen, bert van de k.i. vereniging „Alblas-1 De op één na jongsten: Adema v. serwaard. „Vijfheerenlanden" werd j Zonnestein, V. Adema 543, f. e. J. 1B Lodewijk 16, via ette 82 achter- I Groeneveld te Heerjansdam als eer kleinzoon van Hiltje's Ad A., van P. ste, telden als 2C Eric van Delfzicht, Hogendoorn te Koudekerk a. d. Rijn.1 V. Cammingha SJouke - C. Nienke's een mooi gelijnde stier met goed kruis. 2 B werd Adema 31 van Rijn land, V. Adema 22 v. Rijnland. E fam. Laan te Woerden, een edele stier. 2 C werd Siferman A 70. V. Siferman pref. van „Goude en Om streken": 2E werd Arnold, kleinzoon van Anna's Adema pref, A. v. d. Broek te Stompwijk. Bij de jongere twenter stieren, kreeg de goedsoortige gezonken Tie- men, V. Siferman, van „Vita Nova" te Hazerswoude de 1 A-prijs. 2A werd de mooie harmonisch gebouwde Mar Co, V. Mar Tetje's Gouverneur, van L. Treur te Leimuiden. 2B werd Siegfried, kleinz. v. Anna's Adema pref., van J. v. d. Broek te Stolwijk. Een derde prijs kreeg Haskera Gou verneur Adema van H. Oskam te Waddinxveen. Adema, f. e. Jac. Stapper Hzn té Alphen a. d. RUn. 2E en 3E werden resp. Zwartje's Bokke en Zwartje's Produksjeman. f. e. J. C. v. Hilten te Zoetermeer. De allerjongsten: IA Rozenheim's Betje's Adema 4, V. Cammingha David, f. e. mevr. C. Roest-Noorder- meer en Zn. te Heemvliet, werd 2A Lieuwe Ten Ayta. V. Adema 561, van P. Hoog en doorn te Koudekerk a. d. Rijn (verkocht aan Vita Nova?) ter wijl een derde prijs kregen Ferdi- nant A, V. Skyldumer Aris Cam mingha Nienke's Adema, f. e. jhr. J. A. G. Saneberg te Wassenaar (3A) en Arnoud. V. Amarilla Rensche's Toekomst, f.e, W. A. de Jong te Bo deeraven. Voor zover we herkomst of de fok ker niet vermeld hebben zijn de ge de belangrijkste bijdrage tot het wel slagen van de tentoonstelling. Voorts werd een zilveren medaille toegekend a-an de inzending van de i firma A. Maarse Kzn. te Aalsmeer. De medaille van de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Hol land werd toegekend aan de inzen ding van het. Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen in Nederland. De medaille van de burgemeester van Den Haag ging naar de inzen ding van het Centraal Bloembollen Comité, de zilveren vaas van het hoofdbestuur van de Kon. Mij voor Tuinbouw en Plant/kunde naar die van de Stichting Plant Propaganda De oudste enterstieren, met een noemde stieren in Friesland gêfokt. Geld in biechtstoel teruggegeven Enige uren nadat een 45- jarige pensionhouder uit Noord- wijk eergisteren bij de politie in Amsterdam aangifte had gedaan van een diefstal van ongeveer 12.000 gulden heeft een pastoor uit Amsterdam het geld op het hoofdbureau terug gebracht. De dief had hem het bedrag in de biechtstoel over handigd. Gevraagd naar de identiteit van de dader moest de pastoor het antwoord schuldig blijven. Hij beriep zich daarbij op het biechtgeheim. De pensionhouder, had woensdag avond in Amsterdam een groot aan tal café's bezocht. Toen hy laat in de nacht in beschonken toestand thuis kwam bemerkte zijn echtgeno te dat er van de 45 briefjes van dui zend gulden, die hy had meegeno men, nog 32 over waren. Onmiddel- lUk keerde de pensionhouder met zijn echtgenote naar de hoofdstad terug om de politie in te lichten. Nog voor dat deze met het onderzoek kon be ginnen bracht de pastoor van de pa rochie „De liefde" het geld op net hoofdbureau. De pensionhouder verkeerde in de nacht van woensdag op donderdag dusdanig onder invloed van alcoho lische drank dat men hem de auto in moest dragen. De politie vermoedt dat het geld tijdens deze „hulpverle ningsactie" gestolen is. de orchideeen-inzendingen oogstten j Holland die de Boskoopse kwekerij veel bewondering terwijl velen zich produkten exposeert. OUDE SINGEL 250 A. LEIDEN. LICENCEE OF SHULTON INC, NEW YORK, MAKERS OF WIJ VRAGEN: verdrongen voor de inzending van de firma M. C. van Staaveren te Aals meer. Bekroonde inzendingen De inzending van de firma van Staaveren omvat onder meer dubbele freesla's. freesia Florence. zU werd onderscheiden met de zilveren me daille van HM de Koningin en ZKH de Prins der Nederlanden. De wissel- beker van de N.V. Houtrust werd toe gekend aan de Inzending van de kring bloemenveilingen allerlei snijbloemen en potplanten wegens De bokaal van de Kon. Ned. My voor Tuinbouw en Plantkunde ging naar de firma P. Eveleens te Aals meer met. een inzending cyclamen en begonia's. Het Verbond Belgische Bloemisten te Leuven verwierf met een inzending azalea's de plaquette van Amstel-Flora. de exotische in zending caoteeën van de Firma K. Edelman te Zwammerdam de zilve ren vaas van de N.V. Koninklijke Be geer. Aan de inzending orchideeën van de Rijswijkse kweker firma B. D. de Jong werd de verguld zilveren medaille van de Nederlandse Orchi deeën Vereniging toegekend voor het behandelen van correspondentie In nederlands, engels, frans en duits, met enige jaren ervaring en ken nis van steno en typen in deze talen. POLIKLINIEK van de ANNA KLINIEK, laat 2 te LEIDEN, kan worden geplaatst een in de leeftijd van 1825 jaar. Verlangd wordt u.l.o.-opleiding en ervaring in steno en typen. Met vakantie-afspraken kan rekening worden gehouden. 1, met vermelding van genoten opleiding, huidige imheden en verlangd salaris, te richten aan de DE VRIES CO S IJZERHANDEL N.V. vraagt voor haar afd. Hang- en Sluitwerk voor de provincie Zuid-Holland, zyn functie zal bestaan uit het verkopen van onze produkten bij architecten en bouwers. Hij, die goed is ingevoerd in de bouwwereld en technische voorlichting kan geven, geniet de voorkeur. Zij die onbekend zijn met hang- en sluitwerk gelieven niet te reflecteren. wy bieden U een salaris -f provisie-regeling, een auto en tevens vergoeding van reis- en verbiyfkos- ten Voor goede kracht een levenspositie. Schriftelijke sollicitaties te richten aan De Vries Co's Ijzerhandel N.V., Bloemgracht 117, Amsterdam. voor het bedienen van de telefoon- en telexinetallatie, met ervaring in het behandelen van internationale tele foon- en telexverbindingen In engels, frans en duits. voor de administratie op het bedrijfsbureau, met ervaring in het berekenen en verwerken van productiestaten, magazijn voorraden en andere planning gegevens. Brieven met uitvoerige beschrijving van opleiding en ervaring te richten aan onze directie. ZEER SPECIALE AANBIEDING OHM DEMONSTRATIE WARTBtRO AUTOMOBII bouwjaar 1961 heeft gelopen 3000 km., voor een zl speciale prys. PEUGEOT, bouwjaar 1959, type 203, 60.000 km. gelop- RENAULT, bouwjaar I960, type Dauphlne, 47.000 km gelopen. WARTBURG, bouwjaar 1956. AUSTIN, bouwjaar 1954, type A 40 Somerset. Deze wagens worden met garantie verkocht. LEIDEN TELEFOON 21496 SASSENI1EIM TELEFOO> vraagt voor haar afdeling centrale verwarming Voor HULP. en LEERLIN -MONTEURS bestaat de mos, Itjkheid om met doorbetalins der lesuren een cursus tr volgen tot „OPLEIDING VAN MONTEUR In IIET CENTRALE VERWARMINGSBEDRIJF", Aanmelden dagelijks van 8—5 30 uur. Parklaan 156, na 6 uur Gladlolenstraat 36.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11