Noord wijk met hakken over Spij kenisse - sloot t( en Oranji St. Bernardus verrast Stompwijkse Boys 1 Spor Moto Successen voor ASC ie Groen RijnsbBoys besluit seizoen met winst Roodwitte aanval machteloos Kampioenen LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 16 APRIL 1962 )pge DOELPUNT IN DE LAATSTE MINUTEN Foreliolte behaalde kostbare punten In het begin zag het er allerminst naar uit dat Foreholte by Lisse twee kostbare punten zou weghalen, want doelman Van Dijk verkeek zich al in de zevende minuut grondig op een mislukte voorzet. Maar door hard vechten keerden de Voorhouters toch met de volle winst (3-2) naar huis terug. Na die op zo'n ongelukkige wijze opgelopen achterstand dreef Forehol te de Lissenaren terug en Van Kes- teren slaagde er al spoedig in het evenwicht te herstellen (1-1). Even later was het dezelfde speler, die een groot aandeel had in het tweede Fo- reholte-doelpunt. Snel trok hij door de Lisse-defensie en met een ach terwaartse voorzet lanceerde hij de meegekomen Mart van Dijk, die geen fout maakte (1-2) Lisse gaf zich echter nog niet gewonnen en nog voor rust werd het gelijk. In de twee de helft had Foreholte het windvoor- deel, maar hoewel er steeds op de Lis- se-helft geopereerd werd. bleef suc ces lange tijd uit. Het was tenslotte Joop v. Wouw, die met een ver schot de Lisse-doelman voor de derde keer passeerde. (2-3) Onder grote span ning kwam met deze score ook het einde. (Van één onzer redacteuren) Ze keken nog maar nauwelijks naar het spel, de mannen uit Katwijk. Met één oog monsterden zij de klok en met het toegekne pen andere zag je hen gewoon al rekenen of er in het vissersdorp eigenlijk wel voldoende „in huis" zou zijn om straks feest te vie ren. Feest om het kampioenschap van Quick Boys Vijfentachtig minuten hadden de wijzers van de klok al achter zich gelaten in de match SpijkenisseNoordwijk en nog altijd was het nulnul; vijfentachtig minuten die op de schoenpunten van de overigens over alle linies superieure Noordwijkse ploeg dit woord hadden gebrand: SCHOTLOOSHEID De perfecte corner, die Map Ma- rijt vijf minuten voor het einde voor het doel trok, scheen al evenmin succes op te leveren. Maar de mee gekomen Noordwijkse linkshalf Van der Meulen veerde plotseling als een panter omhoog, won het duel van zijn directe tegenstander en laag in de uiterste hoek verdween zijn kop balletje. Alle Noordwijkers hebben zich daarna naar „het hoofd" van Van der Meulen begeven, want daaraan dankte men tenslotte de beslissings wedstrijd tegen Quick Boys De illu sie van de Katwijkers ging op de val reep in duigen De gehele tweede helft heeft zich behoudens wat te verwaarlozen uitvallen van de thuisclub in en nabij het doelgebied van Spijkenisse afgespeeld. Met de wind in de rug was Noordwijk in staat met twee trappen bij de Spijkenisse-doelman Van Beek te komen, maar die ver dedigde in zijn doel op werkelijk schitterende wijze. Vóór hem stond die andere grote „sta-in-de-weg" voor de Noordwijkers, spil Van der Schee, een robuuste figuur, die geen mooi, constructief voetbal speelde, maar die keihard en onvermoeibaar was en voor niemand uit de weg ging. Van Beek en Van der Schee waren in hoofd zaak de spelers die de aanval van Noordwijk bijna de volle negentig minuten aan banden legde. Beter Technisch gezien was Noordwijk zeker 'n klasse beter dan de vergeefs tegen de degradatie vechtende Spij- kenissers. De middenlinie Van der Meulen, De Koning, Passchier sloot goed, kon dat ook doen omdat er to taal geen druk op werd uitgeoefend. Dat gold ook voor de verdediging Van Nierop, die zich vlak voor het einde door Van der Niet moest la ten vervangen, behoefde in de gehele wedstrijd slechts twee saves tever- r ichten. Maar de voorhoede, die het tenslot te moest „doen" toonde het bekende rommelige spel van de formatie die voor het eerst samenspeelt. Kees Ma- rijt kreeg bovendien tegen Van der Schee niet veel kans. Haasnoot had goede en uiterst matige momenten evenals Heemskerk en Map Marfjt kwam op de linkervleugel nogal eens in moeilijkheden. In zijn persoonlij ke acties toonde «Marijt meer dan eens zijn onmiskenbare klasse doch het was juist het individuele spel dat hij in deze wedstrijd had moeten na laten. Rechtsback Kwekel wendde al le middelen aan om hem het pas seren onmogelijk te maken en de tackles, die hij zo nu en dan te baat nam, waren op zijn minst onbeheerst te noemen. Bamhoom op de rechtervleugel kwam er deze middag nauwelijks aan te pas. En met dit vijftal, vaak nog gesteund door de halfspelers, moest Noordwijk de strijd aanbinden met de hechte Spijkenisse-defensie. Keer op keer liepen de bezoekers vast en het aantal kansen dat zij in die twee de helft kregen kon men gemakkelijk op de vingers van één hand aftel len. Tegen de lat Vijf minuten voor Van der Meulen als halfspeler met zijn doelpunt de onmacht van de voorhoede nog eens duidelijk onderstreepte, kwam er zo'n kans. Map Marijt flitste snel met de bal naar binnen en vuurde hard en hoog in de rechterhoek. Via Van Beeks handen spatte de bal tegen de lat en weg was de scoring smogelijk- heid. De aanvallen van Spijkenisse bleven beperkt tot enkele niets bete kende acties, waarmee Van Duin en v. d. Wiel nauwelijks moeite hadden. In de eerste helft, toen Noordwijk tegen de storm moest intomen, was het spelbeeld ongeveer hetzelfde ge weest. Spijkenisse kwam er wel wat meer aan te pas, maar ook nu ble ven de Noordwijkers absoluut mees- Een van de vele spectaculaire momenten voor het Spijkenisser doel. (Foto Leidsch Dagblad) ter van het terrein. Na acht minu ten trof Haasnoot van dichtbij de paal en een kwartier later tikten Kees en Map Marijt de bal handig door de Spijkenisse-verdediging om dit keer het schot van Map door de lat te zien gekeerd. En nu dus (op neutraal terrein) de grote match Quick Boys—Noord wijk. Een wedstrijd, waar qua span ning de stukken zullen afvliegen. De aanhangers van beide verenigingen zullen waarschijnlijk nu al met grijze haren rondlopen J Beslissingsmatch J op UVS-terrein! Naar wij vernemen is het niet waarschijnlijkdat de be- slissitigswedstrijd Noordwijk- Quick Boys om het kam pioenschap van de 2de-klasse i reeds op zaterdag 21 april i wordt gespeeld. Noordwijk heeft bezwaren tegen paas zaterdag en het is Quick Boys i evenmin onwelgevallig om i niet op die dag te spelen daar i de Katwijkers buitenlands be- i zoek hebben. Het staat vrij- wel vast, dat deze wedstrijd op ,28 april wordt gespeeld doch over het terrein is men het nog niet eens. Genoemd worden de terreinen van UVS, Rijnsb. Boys en Ter Leede. Men verheelt niet, dat in de 1 Kikkerpolder wel het meeste 1 publiek kan worden geborgen, maar men gunt graag een za terdagclub ook een deel van de ongetwijfeld flinke recette. 1 (Van een onzer verslaggevers) De strijd in de vierdeklasse A is na het behalen van het kampioenschap door Lugdunum alléén nog van belang voor de ploegen betrokken bij de degradatiestrijd. Voor good-old ASC en Oranje Groen was de volledige competitie-ronde gisteren succesvol. De roodzwarten haalden n.l. een kost baar gelijkspel binnen tegen Warmunda en de oranjegroenen speelden zich in veilige haven door in De Zilk met 01 te zegevieren over Van Nispen. Zo bezien is de situatie er voor de beide laag geplaatsten n.l. SVLV (verlies tegen Altior) en Concordia H. (verlies tegen VVSB) dus niet beter op ge worden. Beide ploegen hebben nu twee punten achterstand op ASC, terwijl de overige ploegen te ver weg zijn om zich nog aan op te trekken. Met nog vier wedstrijden voor de boeg is de positie van ASC echter nog lang niet veilig! Voetbal in de afdeling Leiden ZLC heeft de positie aan de de wedstrijd ZLC-MMO was het r Jan de Boster, die de Leidenaren aan kop van de ranglijst in de eerste- een voorsprong hielp. Na de rust had ZLC de harde wind tegen, maar op- klasse van de Afdeling Leiden merkelijk genoeg inspireerde dat de gastheren tot beter spel. Planjer be kroonde het ZLC-overwicht met een tweede treffer. Bij Stompw. BoysSt.-Bernardus viel het enige doelpunt van de wed strijd al na vijf minuten. Hard heeft Stompw. Boys voor de gelijkmaker gevochten maar de ploeg beging de fout het te veel in individuele acties te zoeken en dat was een kolfje naar de hand van de stevige Bernardus- defensie. Gesteund door de wind liep LDWS thuis tegen Rouwkoop hard van sta pel. Coos de Ridder opende de score voor LDWS en nog voor rust zorgden Jan v. d. Born en weer De Ridder dat de rust met 3-0 aanbrak. Na de hervatting waren de rollen omge draaid. Nu dicteerde Rouwkoop het spel. Herman Crezee scoorde voor Rouwkoop tegen en door Barend Vis werd het zelfs 3-2. Het was aan het matige schieten van de bezoekers te wijten dat het daarbij bleef. Teijlingen was tegen UDO in een wel zeer lankmoedige bui door naast de drie eigen treffers ook bijzonder veel medewerking te verlenen bij de totstandkoming van de drie Oegst- geester doelpunten. Het begon al in de eerste helft toen rechtshalf Blom de bal langs zijn eigen doelman schoot (0-1). Na de rust brachten Piet Overdevest, Theo van Wijngaar den en Kees Vliet Teijlingen op flu weel (3-1), maar toen begon het in de achterhoede weer te rommelen. Doelman Lefeber sloeg een boogbal in eigen doel en greep even later mis op een lage schuiver (3-3). Stand eersteklasse ZLC 14-20 Teijlingen 14-14 Rijpweter. 13-16 St.-Bern. 13-12 Alph. B. 12-15 MMO 13-11 Stompw. B. 13-14 Rouwkoop 14-11 LDWS 14-14 UDO 14- 7 weer een tikje versterkt. Zelf wonnen de Leidenaren met 2—0 van MMO en een der concur renten, Stompwijkse Boys, was zo vriendelijk om thuis met 1 0 van St. Bernardus te verliezen. UDO speelde 3-3 tegen Teijlingen maar veel zal het de Oegstgeesters niet meer baten want met 4 punten achterstand op Rouwkoop en nog 4 wedstrijden voor de boeg staan zij toch wel heel vast op de onderste plaats. Wel en ivee der vierde klassers Spannende strijd ASCWarmunda werd ondanks de harde wind voor de bezoekers toch, gezien het spannende element, het aankijken wel waard. Warmunda begon met de wind in de rug hoop vol en reeds na 2 minuten spelen moest doelman Spoor de bal uit het net halen. De maker was midvoor Montagne. De bezoekers wisten het windvoprdeel echter verder niet uit Zwaluwen prikkelt Ter Leede-ploeg (Van een onzer verslaggevers) Het zag er bij de laatste competi tiewedstrijd Zwaluwen-Ter Leede echt naar uit, dat de thuisclub met ere en dus niet een overwinning af scheid wilde nemen van de 2de klas se. Binnen een kwartier leidde Zwa luwen met 2-0, een stand, die op dat moment beslist wel verdiend was. Maar de Vlaardingers blijken nog steeds niet te hebben geleerd, dat een achterstand de Sassemers niet alleen niet deert, maar het zelfs prikkelt tot verbeten tegenstand. Zo was dat ook nu weer! De thuisclub begon overigens zo goed, hetgeen we hierboven al ver telden. Met snelle en pittige aanval len, die de toeschouwers dit seizoen nog niet van Zwaluwen hadden ge zien. werd de roodgele achterhoede onder flinke druk gezet. Al gauw was het 1-0 toen Hoogerboord van vrij grote afstand een hard schot loste, dat doelman de Vries totaal verras te. De Vogels bleven doorgaan en toen Midvoor Kool een klein gaatje zag, was het korte tijd later 2-0. Ziezo, dachten de Vlaardingers, dat gaat goed. Ze dachten het verder met hun sterke verdediging te kun nen redden, maar die gaf juist zater dagmiddag allerminst blijk van wa terdicht te zijn. Want toen na ruim 20 minuten spelen de stopper van de thuisclub danig door Her Mole naar in het nauw werd gebracht, kon hij niet anders doen dan ach terwaarts terugkoppen op doelman v.d. Reijden. Maar die had daar net niet op gerekend en zo kwam Ter Leede gemakkelijk aan het eerste tegenpunt. En toen het vlak daarop door W. v. Biezen gelijk was, werd de strijd weer volkomen open. Ter Leede werd langzamerhand sterker, maar vooralsnog resulteerde dat niet in doelpunten. Toch zou het voor (Van een onzer verslaggevers) Met een nuttige 3—2 zege heeft Rijnsburgse Boys op uit stekende wijze van het competi tieseizoen 1961 >196? icscheid genomen, waardoor de Rijns burgers op de zesde pl^ts zijn geëindigd. Tussen haakjes; is het niet opvallend dat van de eerste zes plaatsen in de 2e- klasse er vier worden bezet door clubs uit Leidse omgeving. Ondanks het feit, dat er niets meer op het spel stond, is de thuiswed strijd tegen de Klaaswalers een aan trekkelijke wedstrijd geworden met levendig voetbal en bovendien een verdiende Rijnsburgse zege. De thuisclub begon met een serie uit stekende aanvallen, waardoor doel man Baldé bij de bezoekers al da delijk druk werk kreeg. Hij deed dat naar behoren, maar na ruim 10 mi nuten moest hij toch zwichten, al scheelde het maar weinig. Bij een hoog schot van v.d. Kamp kreeg de Klaaswaler nog wel zijn vuist onder de bal, maar het schot was toch te hard om het te keren. Dat was 1-0 en een ruggesteuntje, dat moed gaf. Dat had de thuisclub trouwens ook wel nodig, want fel kwam SSS opzetten. Voorlopig stond de Rijns burgse defensie geen tegengoal toe, hoewel het er meermalen hachelijk uitzag Wel kwamen de geelzwarten ook op hun beurt tot tegenaanval len. maar de oude kwaal van te ge rust nog 2-3 worden en weer was rjnge schotvaardigheid openbaarde W. v. Biezen hiervan de maker. We ,zich daarbij op pijnlijke wijze. Tien Juichende Noordwijk-spelers omhelzen hun linkshalf Jaap van der Meulen. (Foto Leidsch Dagblad) kregen de indruk, dat dit doelpunt i niet helemaal vrij was van buiten spelsmetten, maar hoewel de scheids rechter er aanvankelijk ook zo over dacht, gaf hij na consult met de grensrechter toch doelpunt. Na rust leek het er op, dat de spanning weer helemaal zou terugko- I men toen Hoogerboord zijn tweede treffer al spoedig liet aantekenen, val alle aandacht schenken aan het voor wat het waard was en soms zwaar bewaakte Zwaluwendoel. Hal minuten voor rust viel de gelijkma ker. Tros loste een schuiver, die wel licht houdbaar was, maar door Blok huis net even verkeerd werd beoor deeld. Waarschijnlijk stond de Rijns burgse goalie nog na te dromen over de save van zijn leven. Want kort voor de gelijkmaker had hij een loeiend hard schot van 't-Hooft op een fantastische wijze gestopt. De rust kwam met 1-1 en dat gaf wel goed de verhouding weer. Omzetting In de tweede helft had de thuis club een omzetting in het elftal aangebracht, waardoor Bert Kralt op de middenvoorplaats terecht kwam. Hij was het die na een kwar tier spelen de stand op 2-1 bracht, welk doelpunt wel door de Klaaswa- lers wegens vermeend buitenspel werd omstreden, maar welke protes ten resoluut door scheidsrechter v. Litsenburg werden weggewuifd. Rijnsb. Boys bleeft nu wat sterker en kon tenslotte weer door B. Kralt de voorsprong vergroten toen deze een strafschop kansloos voor Balde inschoot: 3-1. SSS probeerde nog van alles en 10 minuten voor tijd had Saarloos zowaar succes met een ef fectvol schot, dat vlak voor de val lende Blokhuis van richting veran derde en daardoor onbereikbaar werd. Een vermakelijk incidentje deed zich nog voor toen de scheids rechter 5 minuten te vroeg liet in rukken. Hij bemerkte zijn fout nog bijtijds, zodat tenslotte niemand kon protesteren, dat hij vijf minuten minder waar voor zijn geld in dit seizoen had gekregen. Maar het was en bleef 3-2 voor de Boys! In de eerste-klasse A van de amateurcompetitie werd het Amster damse JOS gisteren kampioen. Ook in het noorden was het feest. Hoe wel Velocitas verloor konden de Groningers toch de vlag hijsen (eer steklasse C), omdat ook de naaste concurrent een nederlaag leed en deze zich dat niet kon veroorloven. Naar wi> vernemen, zal de nieu we competitie voor de ere-, le en 2e divisies van het betaalde voetbal aanvangen op zondag 26 augustus. leek het er op. alsof er een titel te verwege de tweede helft lukte her Met de competitie voor de reserve- verdienen was. De Sassemse achter- de linksbuiten spelende Molema de divisies zal op zondag 2 of zondag 9 hoede gaf nu geen kansen meer weg vierde en winnende treffer te sco- i september een begin worden ge en daardoor kon de roodgele aan- 1 ren. maakt. Warmunda-doelman Van Vliet maakt een aanval van ASC on schadelijk. buiten. Ook al omdat de roodzwarte defensie zich geweldig weerde. Na de rust kreeg ASC de wind in de rug en na tien minuten was de balans reeds in evenwicht. Uit een voorzet van Vreeken kopte Staal in eerste instantie tegen de lat, maar de tweede kans liet midvoor Spiering zich niet ontgaan: 1—1. De prima keepende Van Vliet had geen kans. In de spannende stryd, die volgde bleef het harde werken van beide ploegen ondanks de kansen verder zonder resultaat. Het bleef dus 11„ maar ASC was blij met dit ene, kostbare puntje! Verdiende zege Concordia HVVSB werd een ver diende zege voor VVSB. Reeds in de eerste helft met wind mee na men de bezoekers een 03-voor- sprong door goals van A. v. d. Weü- den en P. Warmerdam (2x>. In de tweede helft kwam de thuisclub in het offensief, maar doelman Peeters liet zich slechts éénmaal passeren. Uitslag 13. Zodoende blijft, de si tuatie voor de club uit Hillegom somber. Tweede klasse Ook Meerburg verstevigde de lei derspositie door een overigens vrij bescheiden zege op hekkesluiter VN A (2-0), al blijft VNL er relatief iets beters voor staan. VVOA nestelde zich zelfs boven VNL op de tweede plaats dank zij 'n 3-0 zege op Unitas. VTL behaalde een onbedreigde 5-1 overwinning op Weteringse Boys dat dus met VNA de onderste plaats deelt. ÜJJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllll Frans de Mum verrekte spie Bij het inschieten voor wedstrijd 't GooiVeeni verrekte Frans de Mur keeper en aanvoerder Veendam een kuitspier. toerd vervangen door de jt, dige K. Roosies, een zoom de vroegere keeper van V® dam. In de ivedstrijd veria beide elftallen een De Jo Bij 't Gooi was het midm De Jong, die een been brak en bij Veendam liep een kere De Jong, een heupfj tuur op. Stand tweedeklasse; Meerburg VVOA VNL SJZ KRV 15-22 16-21 13-20 13-19 14-19 VTL Unitas Leidse B. Wet. Boys VNA Zaterdagvoe Woubrugge en Alphen speeld de eersteklasse van het zaterdag bal Rouwkoop in de kaart door elkaar gelijk te spelen. Rout zelf won met 4-1 van Alphia en met op het ogenblik met vijf j* voorsprong en een wedstrijd n gespeeld aan kop. Rouwkoop kwam tegen goedkoop aan een voorsprong,1 doelman Thomasse de bal uit handen liet vallen en Jaap Roes leer voor de voeten kreeg. Uit pass van Verrips werd het di 2-0 door Bottema, die ook de treffer voor zijn rekening nam phia scoorde na rust tegen, mas was weer Bottema die voor de stand 4-1 zorgde. Woubrugge en Alphia kwamen tot scoren. Woubrugge was wel ker, doch schotvaardigheid bleek het sterkste punt van de ploej zijn. Bovendien toonde doelman zich een keeper van klasse. (O-O) TAVV scoorde er thuis tegen lustig op los. De doelpuntenls stopte bij 7-1. Hogenes scoordf deze wedstrijd de hattrick. Hazerswoudse Boys kwam tegen Sleutels niet verder dan een score die bij rust al was be De gasten namen door Laterva leiding, waarna Jan de Gelder maakte. Stand: Rouwkoop 16-28 Woubrugge 15-23 Alphen 16-21 VWS 14-19 Haz. B. 15-18 TAW 16-16 Kagla Alphia Sleutels VVSB NS A 250 wedstrijden Van NispenOranje Groen sloot met een magere, maar welverdiende 01-zege voor de club van Gulde- mond. De thuisclub verkoos in de eerste helft met wind tegen te spe len, maar Oranje Groen, dat steeds in het offensief was wist slechts éénmaal te scoren. Dit gebeurde in de 25e minuut. De inleiding was een door J. van Belkum genomen vrije schop waarmee de overigens uitste kende doelman van de thuisclub geen raad wist. Van diens borst stuitte de bal n.l. het veld weer in en H. Kluivers benutte de geboden kans prompt: 01. Voor de rest gaf de thuisclub geen krimp meer. Na de thee speelde Oranje Groen, nu met storm tegen, véél beter voetbal en zo kon het gebeuren dat het sim pele goaltje van voor de rust net genoeg was voor de volle winst. Door deze zege is de situatie voor Oranje Groen vrijwel geheel geklaard en is men vrij van degradatiezorgen. Achteraf nog een goed presentje voor aanvoerder Wim van Belkum. Vóór de aanvang van de wedstrijd werd deze sympathieke speler n.l. gehuldigd in verband met het spelen van zijn 250e wedstrijd. Voorzitter H. van Egmond voerde het woord en liet zijn prettige speech vergezeld gaan van een bloemenhulde en een trainingspak. Namens de spelers of freerde Jan Koet nog een vierkleu ren potlood. Ook tegenstander Van Nispen l'et zich niet onbetuigd. Van deze zijde waren er bloemen en een fles geestrijk vocht voor de avond uren. Slecht- 'art AltiorSVLV had voor de Voor. schotenaren een slechte start. En kele spelers die op eigen gelegenheid SVOW versloeg Koudekerk (3-2) (Van onze correspondent) SVOW heeft op eigen terrein een verdiende 32 zege op Koudekerk weten te boeken in een wedstrijd, waarin de spelers grote last onder vonden van de keiharde, schuin over het veld staande wind. SVOW's winnende doelpunt werd kort voor het einde gescoord. Koudekerk bleek zich het eerst te kunnen aanpassen aan de moeilijke omstandigheden en zette het doel van de Weteringers onder druk. Toch moest er een strafschop wegens hands van Gerrit Bos aan te pas komen om Arie Zweris de kans te ge ven de score te openen. In de tweede helft kreeg SVOW de wind mee en nu moest. Koudekerk het accent op de verdediging leggen. Van der Meer maakte voor de Wete ringers gelijk en dezelfde speler bood Cok Turk even later de kans met een kopbal opnieuw te scoren (21>. Op een wat gelukkige wijze kwam Kou dekerk naast SVOW, toen de thuis club bij een aanval van de bezoekers voor buitenspel bleef staan maar de scheidsrechter rustig liet doorspelen. Vlak voor het einde zorgde Jan v. d. Meer er voor dat de volle winst bij SVOW bleef (3—2). ARC sloeg toe in tweede helft (Van onze correspondent) Dank zij een 42 zege in de laatste wedstrijd op het bezoekende Monster is ARC slechts één punt achtergeble ven bij kampioen Hoogvliet. „Na kaarten" aan wie zo al een punt werd verspeeld heeft geen zin meer Desondanks een zeer knappe pres tatie van de Racing, die op een con stant seizoen kan terugzien. In de laatste wedstrijd zag het er aanvankelijk niet erg rooskleurig uit voor ARC. De gasten gingen met de wind in de rug direct fel van start en er was nauwelijks vier minuten gespeeld of de bal lag al achter Van Horze. Daarna bleven de Westlanders sterker, maar succes leverde het of fensief niet meer op. Dat kwam wel aan de andere kant waar invaller Jansen goed op een pass van Winkel doorliep en de gelijkmaker scoorde. Nog voor de rust nam Monster op nieuw de leiding (12). Met de wind als bondgenoot trok 1 ha 592.311 toto-enthousiasten, voor een totaal inleg van f 740, zorgden, hebben aan de sportl liei van zondag deelgenomen. Voor eerste prijs is een bedrag f 134.433. beschikbaar, de tweeded( is f73.325 groot en de cxtra-prjjs de vijf gelijke spelen bedn f 36.63. Zondagavond hadden *lch op bondsbureau van de KNVB in Haag nog geen deelnemer me( punten gemeld. Er kwam één n ding van een deelnemer met 12 ji uitslagen binnen. Circa 80 totols stelden zich kandidaat voor de ext prijs van de vijf gelijke spelen. io< ha; Gemakkelijke ze{! voor Alplien (4. (Van onze correspondent) Wie gistermiddag in het Bosp te Alphen getuige is geweest van wedstrijd tussen Alphen en NAS zich moeilijk hebben kunnen to stellen dat het eerste treffen tusi deze teams in een zege voor de nen uit Halfweg eindigde. Giste werd het in elk geval een n' overwinning voor Alphen (4—1), Niet dat Alphen zo bijzonder p speelde, bepaald niet, maar het van de thuisclub was toch wel zo beter dan dat van de zeer m combinerende Halfweggers dat 41 zege beslist niet geflatteerd Alphen keek al spoedig tegen achterstand aan, toen de gasten strafschop toegewezen kregen on linkshalf Koopman een der bezoek op wat al te hardhandige wijze de bal had gedrukt (01). Maar voorsprong hield niet lang stt want Henk Hagen maakte spo« daarna gelijk. Nog voor rust gn Alphen een voorsprong dankzij doelpunt van Nap, die een schop van Planken afwerkte (2- Direct na de rust scoorde Hat zijn tweede doelpunt en Alpha derde, waarmee de wedstrijd eige lijk wel beslist was. Tien minuti voor het einde dribbelde Hagen d« de gehele Halfwegse achterhoede doelman incluis en bracht eindstand op 41. ga de reis naar Langeraar maakten waren n.l. de weg kwijtgeraakt. Zo doende begon SVLV met 9 man en één reserve. Ongeveer na een half uur werd het elftal door Mulder ge completeerd. Zo bezien was de 20- stand, door goals van Heemskerk en Pijl met de wind tegen nog zo gek niet met de rust. Na de rust, toen de bezoekers het meest in de aanval waren, ontbrak echter het goede schot en verder dan één treffer van Theo Kraan kwam men dan ook niet. Verlies dus voor SVLV. Het kon wel eens gebeuren dat het duel SVLV—Concordia t.z.t. over degradatie of behoud gaat beslissen. Op de derde plaats DOCOSDOSR was gezien de wind geen grootse wedstrijd. In de eerste helft nam de thuisclub door twee doelpunten van M. v. d. Broek na goed doorzetten een 20- voorsprong. Enkele minuten vóór de thee moest echter ook doelman Dubbelman naar het net: 21. Na de rust vielen de Veners onstuimig aan, maar uitstekend verdedigen met doelman Dubbelman aan het hoofd deed de 21-zege in de Kikkerpolder blijven. Door deze zege is de ploeg van F'egstraten opgerukt naar de derde plaats. En dan te weten dat ditzelfde elftal, zich het vorig sei- roen maar op het nippertje wist te handhaven. ARC na de hervatting fel van 1« Jansen maakte na een felle, la" rush van Jan Krijgsman gelijk kort daarop hielpen de Monster-# Iers ARC een handje door in elp doel te schieten (32). Het laf' ARC-doelpunt van deze compe kwam op naam van C. Versluis, een periode van groot ARC-oïC wicht afrondde (4—2). Uitslagen - standen Zaterdagvoetbal 2E-KLASSE Rijnsburgse BoysSSS SpijkenisseNoordwijk ZwaluwenTer Leede (Spijkenisse dep Quick Boys 18 Noordwijk 18 Kozakken B 18 Zwart Wit 17 Ter Leede 18 Rijnsb. Boys 18 SSS 18 's-Grav. Sv 18 o v io a pijkenisse 17 3 3 11 9 24-« Zwaluwen 18 2 5 11 9 18-* 3E-KLASSE A ARCMonster 4E-KLASSE A SVOWKoudekerk J-1 10 6 2 26 11 4 3 26 9 4 5 22 8 5 4 21 9 2 7 20 8 1 9 17 4 7 7 15 4 5 9 13 3 3 11 9 2 5 11 9

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 6