Zelfbewuste Jouhaud orrigeert zijn rechters f5.- In memoriam dr. J. M. Gerritsen Welwillendheid voor tweeëntwintig CAO's Geboorteland tegen verraad verdedigd5 Perscentrum heeft roos: Newsgate H - Eindexamens gymnasium-hbs Prof. Beel zestig jaar 81f@it@SLi tandpasta Ptimci en niet duur1? Acht gestolen CEZANNES teruggevonden Armstrong B. de Koning Goemaat ericht 1 maart 1860 Donderdag 12 april 1962 Derde blad no. 30628 (Van onze Parijse correspondent) ,Laat de beschuldigde binnenkomen". Na dit traditionele ver- k aan de ordewachten, betrad gistermiddag ex-generaal mond Jouhaud de eerder kleine zittingszaal van het paleis van titie in Parijs, om voor de tien leden van het bijzondere militaire lunaal; onder wie vier generaals, zich te verantwoorden voor rol die hij gespeeld heeft als lid van de junta die een jaar eden in Algiers een greep deed naar de macht en vooral ook verantwoordelijk leider van de OAS gedurende de laatste anden over het gebied van de stad Oran, waar hij in 1905 rd geboren. schijnlijk moeilijk mogen rekenen. Gij hebt het bloed van twee uwer vroe gere rtrijdmakkers, officieren als u, op uw handen", zo heeft het Open bare Ministerie hem gisteren al toe gevoegd, en op grond van een drietal wetsartikelen zou hij volgens de aan klager drie keer voor het vuurpeloton moeten verschijnen. „Vergissing" ere 1 ïn' «louhaud Is een forse man met Je schouders en een vierkant [d met kortgeknipt haar. De snor hij ter camouflage een paar we- nog droeg toen hij in Oran in luxueuse flat en in gezelschap zijn jonge en charmante secre- sse werd gearresteerd, heeft hij ia-fcdien weer afgeschoren, ft! |j was in een elegant blauw kos- i gekleed en men kon moeilijk ren dat zijn houding enige dee- Hfljd zou verraden. De actie van be- Idiging waarin hem een selectie vijf concrete misdaden moor- op twee officieren, aanstichting doodslag, roof van ettelijke mil- en ten laste wordt gelegd, be erde Jouhaud met een tamelijk iteresseerd gezicht. het Engelse voorbeeld heeft ommissaris der republiek zelfs keuze gedaan uit het belastende eriaal om zo de advocaten straks gelegenheid te geven het proces lengte te trekken met herhaal- erzoeken om nadere informaties, dossier moet, zo heeft men in ringskringen laten verluiden, de ediging weinig speelruimte laten, 'is de bedoeling van de regering idische haarkloverijen te ver- en men verwacht dat het es morgenavond, dus reeds na dagen, zijn conclusie zal kunnen iken. Welke conclusie? Mhaud heeft op grond van het ssbeginsel dat in de OAS gehul- wordt, de volle verantwoordelijk- moeten aanvaarden voor alle n die in zijn „machtsgebied" het Geheime Leger werden be- Ten. Zijn vroegere medesamen- «rders, Challe en Zeiler, die, toen pril vorig jaar hun putsch in el- zakte, zich vrijwillig ter beschik- van de Justitie stelden, werden r tot 15 jaar gevangenisstraf ver teld. toond Jouhaud. ofschoon hij iteen rol op het eerste plan heeft *eld, zal op die clementie waar- Niettemin hebben zijn advocaten natuurlijk ook voor Jouhaud al wel weer enige verzachtende omstandig heden ontwaard. Jouhaud zelf heeft er gisteren al verschillende toespelin gen op gemaakt. „Ge vergist u deer lijk, de OAS met de onderwereld te vergelijken", zo meende hij met een zelfbewust stemgeluid de rechters te kunnen corrigeren. „De OAS verenigt niet alleen éen miljoen Fransen die zich niet van hun geboortegrond wil len laten verdrijven, maar ook tien duizenden moslims, die Frankrijk eveneens trouw wensen te blijven. Ge spreekt over het bloed dat door de OAS vergoten zou zijn. Doch ge ver geet al weer te signaleren, dat de OAS doorgaans juist als een rem heeft gefungeerd om de hartstochten nog zoveel mogelijk te beteugelen. Zo is het aan de OAS en aan mijn be moeiingen te danken geweest", aldus ging de voormalige bevelvoerder van de Franse luchtmacht voort, dat in Oran paal en perk kon worden ge steld aan de „ratonades", de lynch partijen in de kasba van Arabieren. Want ge ziet het alweer verkeerd, in dien ge de OAS van rassehaat be schuldigt" En een ander thema dat Jouhaud eveneens met veel nadruk naar voren bracht en dat door de verdediging zeker nog wel uitvoeriger zal worden uitgewerkt, was de omstandigheid dat hij in Oran geboren is en, in tegen stelling met alle andere OAS-gene- raals dus zijn eigen geboortegrond „tegen het verraad zou verdedigen". Strohalm Dat laatste feit, zijn kwaliteit dus van „pied noir", zoals de Franse co lons in Algerije zichzelf plegen aan te duiden, schijnt de verdediging nu als Zieke van Cuba naar YS gevangenen Gisteravond werd in Miami tin de Amerikaanse staat Florida) van of ficiële zijde vernomen dat 54 zieken onder de ruim 1100 Cubanen die verleden jaar, na de mislukte inval in Cuba, gevangen werden genomen, op last van de Cubaanse premier Fidel Castro op vrije voeten zijn ge steld. Zij zullen zaterdagavond per vliegtuig uit Havanna naar Miami vertrekken. In een te Key West tin de Ame rikaanse staat Florida) opgevangen uitzending van een Cubaans televi siestation is meegedeeld, dat het in de VS gevormde comité, dat gelden wil inzamelen om de gevangen ge nomen Cubanen los te kopen, zich bereid heeft verklaard hiervoor een bepaald bedrag op de Koninklijke Canadese Bank te Montreal te stor ten, die het geld zal overmaken naar de Nationale Cubaanse Bank. De grootte van het bedrag werd niet genoemd. de strohalm te zien waaraan ze zich vast poogt te klampen om het leven van Jouhaud te redden. En ofschoon generaal De Gaulle in persoon zich zou hebben laten ontvallen dat Jou haud onder de leiders van de OAS alweer wegens zijn Algerijnse her komst degeen is die „Het moeilijkst te fusilleren is" lijkt '<t 'toch wel on waarschijnlijk dat hij aan dat lot nog zal kunnen ontkomen. Data en namen van gecommitteerden Gymnasia De mondelinge eindexamens van christelijk lyceum te Alphen aan den Rijn zullen worden gehouden op 13 14, 15 en 16 juni a.s. met als ge committeerden prof. dr. W. den Boer en prof. dr. S. Dresden, beiden al hier, mr. drs. J. van IJzeren te Eind hoven en prof. dr. J. A. Smit te Zeist. Voor het Stedelijk Gymnasium te Leiden zijn deze data 28, 29 en 30 mei en 1, 2, 4, 5. 6. 7 en 8 juni: ge committeerden zijn prof. dr. A. J. Goemans te Nijmegen, dr. H. D. J. H. Vendrik te Nijmegen. Veenstra te Rotterdam, drs. R. Lijdsman te Utrecht en prof. dr. A. Christelijk Lyceum Leiden: 2, 4, 5, 6, 7 en 8 juni: dr. E. Pelosi, Den Haag, prif. dr. C. F. A. van Dam, Utrecht, dr. J. H. de Boer, Eind hoven en prof. dr. A. W. H. van Kerk, Amsterdam. St.-Agnes-lyceum te Leiden: 28, 29 en 30 mei: drs. Chr. Kok. Baarn, dr. C. A. Zaalberg, Leiden, dr. J. Hout- gast, Utrecht en dr. C. A. Salemink, Utrecht. R.-K.-lyceum St.-Bonaventura te Leiden: 28, 29 en 30 mei en 1, 2. 4, 5, 6 en 7 juni dr. G. D. Jonker, Gro ningen, dr. J. W. Smit. Utrecht, ir. V. L. de Lannoy, Den Haag en prof. dr. G. A. J. van Os, Nijmegen. Rijnlands Lyceum te Oegstgeest: 6, 7 en 8 juni; prof. W. J. Verdenias, Zeist, dr. M. P. van Buyteren Leeuwarden, dr. J. Houtgast, Utrecht en dr. C. A. Salemink, Utrecht. St.-Adelbertcollege, "Wassenaar: 27, 28 en 29 juni: prof. dr. A. J. Goe mans, Nijmegen, prof. dr. J. G. Bom- hoff, Leiden, prof. dr. J. B. Ubbink, Leiden. Rijnlands lyceum. Wassenaar: 13, 14, 15, 16, 18 en 19 juni: dr.-J. M. A. Janssen, Leiden, A. Bartels, Den Haag, prof. dr. J. B. Ubbink, Leiden, prof. dr. G. A. J. van Os, Nijmegen. Meisjes hbs Uiterst bekwaam liturgioloog Reeds werd vermeld dat dr. Johan Marie Gerritsen, hervormd predikant te Wichmond, te Heidelberg, waar hij herstel van ge zondheid na een ernstige ziekte zocht, op 53-jarige leeftijd, plotse ling is overleden. De grote betekenis, die het werk van deze predikant heeft voor de ontwikkeling van het liturgisch leven in de Hervormde Kerk, was de vrucht van een uitzonderlijke kennis van zaken en van een heldere persoonlijke overtuiging. Als zeer begaafd student te Leiden wekte hij verwachtingen in een be paalde studierichting, die echter een andere wending nam, nadat hij in pose B\au*etubJoR£M. )e vice-president van de Raad van At, minister van Staat prof. dr. J. M. Beel viert vandaag zijn 60- verjaardag. Zowel van de zijde staatsraden als van die der amb- aren zijn hem vanochtend ge- lenken van boeken aangeboden. Id-premier dr. W. Drees heeft voor microfoon van de Wereldomroep i gelukwens uitgesproken. >r. Drees zei onder meer: „Het vi presidentschap van de Raad van te, dat praktisch neerkomt op de Defening van het voorzitterschap filve wanneer in bijzondere om- ndigheden de Koningin zelf als sidente optreedt, is een van de wiste staatsambten, al spreekt het t sterk naar buiten, an het tegenwoordig ambt van •f. Beel is intussen een bijzonder lzijdige en vruchtbare arbeid in ilieke dienst voorafgegaan. Mij be ende tot de periode na de twee wereldoorlog, herinner ik er aan, hy reeds minister van Binnen- idse Zaken is geweest in het laat- kabinet-Gerbrandy, dat gevormd rd toen het zuiden bevrijd was. wijl het overige deel van het land hongerwinter doorworstelde. Na li 1945 zijn werk voortzettend in kabinet, dat Schermerhorn en ik Wen geformeerd, heeft hij de lei- ig gehad van het binnenlands be ur in de moeilijke tijd van over ig uit de bezettingsperiode. In 1946 formateur en minister-pre- lent geworden terwijl hij aamvan- Hjk ook het ministerie van Bin- nlandse Zaken bleef waarnemen, eft hij als voorzitter van een ka- let. steunende in het bijzonder op Katholieke Volkspartij en de Par- van de Arbeid leiding gegeven op i wijze, die samenwerking mogelijk ed blijven, ook wanneer zeer grote inningen optraden, als waartoe bij- orbeeld het Indonesische vraagstuk Weiding gaf. Hij heeft, als wij allen, menige te- Urstelling te dragen gehad, maar heeft nooit versaagd, k zal niet trachten in dit korte lord in bijzonderheden op zijn be id in te gaan en zijn bestuursda- o en wetgevende arbeid te bespre- ï.n. Ik heb echter behoefte te ge- igen dat naarmate ik langer het *>rrecht had met hem samen te wer ïn, ik steeds groter waardering heb kregen voor zijn karakter, zijn be- vaamheid. zijn bestuurskracht, n inzicht en vooral ook voor ziyn eedheid van opvatting bij de sa- enwerking met andersdeniken- George Pompidou, directeur i Parijs, die Debré zal opvolgen van de bank ran Rothschild in als premier van Frankrijk. 1934 predikant te Wichmond was ge worden en hij met name na de oorlog zich zodanig in de liturgische weten schap en haar theologische kern in werkte als vóór hem geen protestants theoloog in ons land ooit heeft ge daan. Hij was tot een denkwereld overgegaan, die met de betiteling „Hervorming en Catholiciteit" goed aangeduid wordt. Deze woordverbin ding herinnert aan wijlen Van der Leeuw, die gaarne van evangelisch- catholiek of van gereformeerd-catho- liek sprak. In het. sterfjaar van Van der Leeuw verscheen een verklaring onder de titel „Hervorming en Ca tholiciteit" (1950), waarin een over tuigd pleidooi gevoerd wordt voor de eenheid van het Mystieke Lichaam van Christus tegenover een toene mende verabsolutering en geestelijk isolement in het protestantisme. De theoloog van deze verklaring was Gerritsen. De stichting van een or ganisatie met dezelfde naam, die haar geregelde conferenties houdt, is hier van de blijvende representante. Naar verschillende, maar steeds bij elkander behorende zijden liet Ger ritsen zijn inzichten doorwerken, waarbij het algemene en het bijzon dere altijd een geheel bleven vormen. Deze wezenlijke samenhang is, dank zij de gave doordachtheid van alle gegevens, waarmede hij arbeidde, van het begin tot het einde duidelijk. In 1953 verscheen zijn boek „Het apos tolisch ambt", waarin hij het „tweede ambt" als de voortzetting van het oorspronkelijke, enige ambt in het N.T., dat der apostelen, interpre teerde. De grote verdienste van dit boek is de bevrijding van het onder werp uit en de verheffing ervan bo ven de knellende, incidentele tegen stelling tussen het rooms-katholieke priesterambt en de ambtsvorm in vele protestantse kerken. Het boek is wel licht meer gelezen in ons land dan wij precies kunnen nagaan. Een weer legging heeft het nooit gevonden; dit niveau wordt in Nederland niet zo vaak bereikt. Het is ook in het Engels verschenen. Gerritsen is lid geweest van de ambtscommissie der Hei-vormde Kerk, op welker rapport nog steeds gewacht wordt. Aangezien kerk, ambt en dienst een geheel vormen en het leven van alle drie de liturgie is, moet men het werk van Gerritsen vooral leren ken nen uit zijn zeer vruchtbare studies over liturgische onderwerpen. Ook deze hangen alle samen, hetzij men denkt aan zijn „Nederlands Getijden- (Van onze Haagse correspondent) In het ministerie van Sociale Zaken zijn gistermorgen gelijk in een gedeelte onzer vorige oplage vermeld de beide voorzit ters van de Stichting van de Arbeid, ir. Kruijff, voor de werk geversorganisaties, en drs. Roemers, voor de werknemersvak organisaties, ontvangen door de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. Veldkamp, de minister van Economische Zaken, drs. De Pous en de staatssecretaris van Sociale Zaken, de heer Roolvink. Beide voorzitters hebben het compromis, dat de Stichting van de Arbeid de vorige week heeft aanvaard, toe gelicht. De ministers hebben verklaard dat het niet mogelijk was terug te komen op de aanwijzingen die gegeven zijn. In het bijzonder niet op de materiële aanwijzing van 2 maart j.l., die een nadere tekstuitleg gaf van de over eenkomst van „Oud-Wassenaar". Zij verklaarden zich echter bereid met het College van Rijksbemiddelaars in contact te treden, teneinde tegemoet te komen aan de wensen door de Stichting van de Arbeid naar voren gebracht.. Onder handhaving van de „spelre gels" is de regering bereid 22 van de reeds ingediende CAO's (betrekking hebbend op 10.000 werknemers) te aanvaarden indien de daarin voor komende „opstapjer" op de helft van de contractperiode liggen. De beide voorzitters hebben even eens toelichting gegeven op het ont- werp-CAO kleinmetaal. Dit stand punt werd aangehoord, maar om trent- p«n to i-.nci(cc(r,<T ^'«rd verwezen naar het College van Rijks bemiddelaars. Een uiteenzetting over en toelichting op de „zwarte lonen" werd eveneens met belangstelling door de bewindslieden aangehoord. Gevraagd werd of de regering even eens beschikte over gegevens betref fende deze materie, werd geantwoord dat daaromtrent reeds mededeling is gedaan aan de vaste commissie van de Tweede Kamer. Voorts is nog naar voren gebracht, dat de Stichting van de Arbeid het wenselijk oordeelt, dat het, vraagstuk van het structurele loon- en prijspeil in Nederland in de commissie „ontwikkeling nationale economie" van de S.E.R. wordt be studeerd. Het onderwerp is daar al aan de orde gesteld. De ministers van Sociale Zaken en Volksgezondheid en van Economische Zaken hebben daarvan kennis geno men en deelde mee, dat wat hun standpunt t.a.v. het structurele loon- en prijspeil zij verwezen naar hun uiteenzettingen bij hun begrotingen in Hn 'F-n-ctp Kempr. De acht schilderijen van Cézan- ne waaronder het beroemde doek „de kaartspelers" die het vorig jaar in de nacht van 12 op 13 augus tus uit het museum van Aix-en- Provence gestolen werden, zijn vol komen ongeschonden in Marseille teruggevonden. Men trof de doeken aan in een verlaten auto. Een des kundige heeft ze geïdentificeerd. Er zijn nog geen arrestaties verricht. De politie verwacht echter dat zy" de daders zal opsporen. Twee van hen zouden op het ogen blik voor andere overtredingen in het buitenland vastgehouden wor den. Men schat de waarde van de acht schilderijen op ruim een mil jard oude franken (tien miljoen gul den). Maandag zou men al verdacht gescharrel hebben gezien rond de verlaten auto in het centrum van Marseille. Men stelde de politie hier van in kennis. Die hield maandag nacht een oogje in het zeil. Dinsdag ochtend werd de wagen, die gestolen bleek te zijn en een vals nummer had, voor onderzoek naar het poli tiebureau gebracht. Toen vond men kartonnen dozen, waarin de kostba re schilderijen zxten. boek" I, hetzij aan vele artikelen over de elementen van de liturgie en over de sacramenten en hun theolo gie, zoals in het vroegere tijdschrift „Kerk en Eredienst", of aan herme neutische uiteenzettingen in het or gaan van „Hervorming en Catholici teit". Het Getijdenboek, een belang rijk resultaat van studie, intuïtie en afwegen, is gebaseerd op het Bene dictijns brevier en Gerritsen leidt het in met de motivering, dat de refor matie, zowel Luther als de Gerefor meerde Hervormers in Straatsburg, met kracht gepleit hebben voor een morgen- en een avondgebed, metten en vespers. Een tweede en derde deel zijn ter perse. Ook hier heeft een uitheffing plaats boven de historisch geworden, maar on-principiële te genstellingen tussen de kerken en haar praktijken, een daadwerkelijk streven naar overwinning daarvan. Een bijzonder sprekend voorbeeld van dezelfde bedoeling is het pleit, dat Gerritsen op vele plaatsen ge voerd heeft orn duidelijk te maken in welke zin wel, en in welke zin niet het Avondmaal als offer te beschou wen is, een reformatorisch vraagstuk van de eerste rang. Hij beriep zich voor zijn positieve argumentatie o.m. op de catechismus van Bullinger, de opvolger van Zwingli te Zurich. Gerritsen had een bijzonder vermogen, en wij mogen ook zeggen: de bijzonder goede smaak om de kerk bewust te maken van wat zij bezit, soms zonder het te weten, en om het haarzelf beter te doen begrijpen. Daardoor heeft hij de kerk grote en waarlijk geestelijke diensten bewezen. Had Van der Leeuw vóór hem vooral de ideeën, Gerritsen had bovendien een onvergelijkelijke ken nis van zaken. Hij was daarmee even mededeelzaam als bescheiden; men zal in al hetgeen hij geschreven heeft nergens enig geleerd apparaat aantreffen. Alle kennis was bij hem beheerst en bestemd om ergens voor te dienen, niet om haar te etaleren en vooral niet om er mee te pole miseren. Het werk van de Liturgische kring van de laatste jaren, met name het rapport over het dienstboek der Hervormde Kerk, berustte voor een belangrijk deel op Gerritsen's kennis en steun. Daarvan profiteerde nu on langs nog de bundel „Paaskring" van „De Adem van het Jaar", uitgegeven door de Van der Leeuw-stichting. Gerritsenis betrekkingen reikten kracthens de aard van zyn geeselijk leven tot ver buiten onze grenzen: de Keizersberg te Leuven, de Evan- gelisch-Oekumenische Vereinigung in Duitsland, de International League for Apostolic Faith and Order, welker bijeenkomsten te Lund en te Evan- ston hij bijwoonde, de Kerk van En geland, zowel persoonlijk als opmeer officiële wijze. Niet minder veelzijdig waren zijn kerkelijke en buitenker- lijke contacten in zijn allernaaste omgeving. Wij allen, die veel aan Gerritsen te danken hebben, bewaren een bewon derende herinnering aan hem als aan een die ons in vele opzichten vóór was en vóór bleef, die schatten ver mocht uit te delen opgezameld langs de weg van de Kerk der eeuwen en die zij steeds ter beschikking stelt, een liturgioloog, wiens gelijke onder ons thans niet aan te wijzen is en die de kerk, om haar op te bouwen, voor de meest fundamentele vragen gesteld heeft. Het antwoord heeft hij ons tevens voorgehouden. Leiden. J. N. Bakhuizen van den Brink. Import schoenen sterk gestegen De import van schoenen in ons land vertoont een voortdurende stij ging. Berekend naar het aantal pa ren leren schoenen, bedroeg deze stijging het vorige jaar 50 procent, berekend naar de waarde steeg de import met 37 procent. De groei van de export van Nederlandse schoenen is de laatste jairen achtergebleven bij de ontwikkeling van de import als gevolg waarvan het exportsaldo steeds kleiner is geworden en in 1961 zelfs is veranderd in een im- portsaldo. Dit is gistermiddag op een pers conferentie dn Waalwijk medege deeld door de heer F. Mannaerts, voorzitter van de Federatie van Nederlandse Schoenenfabrikanten. Aan leren schoenen zijn weliswaar meer paren uitgevoerd dan inge voerd. doch uitgedrukt in guldens gaf ook de post leren schoenen een importsaldo te zien ter grootte van bijna drie miljoen gulden. Voor alle soorten schoenen bij elkaar geno men, vertoonde zowel de parembalans als de guldensbalans een nadelig saldo. De belangrijkste buitenlandse af nemers van de Nederlandse schoe- De heer A. Hofland, die sinds nenindusfcrie zijn België en Luxem- 1 Juli 1959 directeur is van de N.V burg (30). Engeland (20r>). Duits- Kon. Nederl. Petroleum Maatschappij land (17r>) en de Scandinavische zal met ingang van 1 Juli 1962 met pensioen gaan. De raad van commis sarissen en de directeuren zullen aan de algemene vergadering van aandeel houders. te houden op 3 mei 1962. voorstellen de heer Hofland een plaats ln de raad van commissarissen aan te h(«»rleu '.anden (11%) Een van de belangrijkste opgaven, waarvoor de schoenenindustrie staat vormt, aldus de heer Mannaerts, een belangrijke uitbreiding van de ex port. Het kostenniveau zal zorgvul- lvwnnrd vnoct»n vordm en h«*t Gemeentelijke hogereburgerschool voor meisjes, Leiden: afd. m.s.v.m. 21, 22, 23. 25, 26. 27, 28, 29 en 30 juni en 2 en 3 juli: mr. J. van Gulik, Go rinchem, mevr. drs. H. Hoek-Bongers, Den Haag, mevr. N. Huender-Avis, Blaricum. St.-Agneslyceum, Leiden: afdeling m.s.v.m. 18. 19, 20, 21, 22, 23 en 25 juni: mevr. L. E. Abram-van Rhfjn, Den Haag, ds. mr. J. van.Leeuwen, Moordrecht, mevr. T. Meyer- Houtsma, Den Haag. R.-K. middelbare school voor meisjes. Voorschoten: m.s.v.m. 22, 23, 25, 26, 27, 28 en 29 juni: mr. J. A. van Bronkhorst, Gouda, mevr. I. C. H. Erné-Fleischer Delft, mej. drs. C. M. Idenburg, Den Haag. St.-Albertcollege, Wassenaar: afd. m.s.v.m. 2, 3 en 4 juli: mevr. F. C. Hattink-Boerma, Bilthoven, mevr. mr. C. P. Heering-Moorman. Den Haag. mevr. W. Nieulant Pelkman- Harcksen. Den Haag. Rijnlands lyceum. Wassenaar: afd. m.s.v.m. 5. 6, 7. 9 en 10 juni: mevr. F. C. Hattink-Boerma. Bilthoven, mevr. mr. C. P. Heering-Moorman. Den Haag, mevr. W. Nieulant Pelk- man-Harcksen, Den Haag. Christelijk lyceum. Alphen aan den Rijn: afdeling hbs. A: 20, 21, 22 en 23 juni: ds. J. Fokkema, Soest, mr. drs. M. V. Polak, Oegstgeest, mevr. S. Fischer-Kunst, Amersfoort. HBS A en B Christelijk lyceum. Alphen aan den Rijn: afdeling h.b.s. B. 29 en 30 juni en 2, 3. 4. 5, 6. 7 en 9 juli: dr. G. W. M. Kallenberg, Oegstgeest, dr. ir. P. Dingemans, Delft, mevr. J. G. Oude- mans-Hoeksma, Delft. Gem. hogereburgerschool voor meis jes, Leiden: afdeling B: 9 en 10 juli, dr. H. Swiers, Delft, dr. P. Dulle- meijer, Leiden, mevr. mr. drs. G. J. Manger Cats-Sjollema, Den Haag. Rembrandtlvceum, Leiden: afd. h b s. A.: 15. 16. 18. 19. 20. 21 en 22 juni: mevr. drs H O. H. van Lessen- Douwes, Utrecht, Dekker, F. J. Beek man, drs. W. H. van der Gun, Den Haag. Rembrandtlvceum, Leiden afd. h.b.s. B: 2. 3, 4. 5 en 6 juli: dr. I. W. van Spiegel, mevr. drs. E. Janssen- van Deinse, Den Haag, mej. drs. H. van der Vliet, Oegstgeest. Christelijk lyceum. Leiden: afd. h.b.s. A: 13. 14. 15. 16 en 18 Juni H. J. Wielink. Beverwijk, A. M. M. Kos. ter, Utrecht, mevr. L. S. L. von Koe- nigswald-Beyer, Utrecht. Christelijk lyceum. Leiden, afd. h.b.s. B: 28. 29 en 30 juni en 2, 3, 4. 5. 6 en 7 juli: ir. J. H. Kroemer, Den Haag, mevr. ir. T. de Boer-van der Hoek, Den Haag, drs. D. M. J. P. C. Breebaart, Voorburg. R.-K. lyceum „St.-Bonaventura", Leiden: afdeling h.b.s. A: 13, 14, 15, 16 en 18 juni, ds. J. Fokkema, Soest, mr. drs. M. V. Polak. Oegstgeest, mevr. S. Fischer-Kunst, Amersfoort. R.-K. Ivceum „St.-Bonaventura", Leiden: afdeling h.b.s. B: 26. 27. 28. 29 en 30 juni: dr. L. C. A. van Leeu wen, Delft, dr. J. W. B. van der Stigchel. Den Haag, mevr. drs. Ch. D. M. Hekster-Zwiebel, Oegstgeest. R.-K. hogereburgerschool, Lisse, afdeling A: 28, 29 en 30 juni en 2 en 3 Juli: drs. J. Veering, Delft, prof. dr. Joh. Hanrath, Voorburg, J. Th. Amorison. Den Haag. R.-K. hogereburgerschool, Lisse, afdeling B: 11. 12. 13 en 14 Juli dr. H. Swiers, Delft, dr. P_, Dullemeijer, Leiden, mevr. mr. drs. G. J. Manger Cats-Sjollema, Den Haag. Rijnlands Ivceum, Oegstgeest, afd. h.b.s. B: 15, 16, 18 en 19 juni: drs. G. A. Janssen, Delft, dr. J. C. Leyte, Leiden, mevr. J. G. Oudemans- Hoeksma, Delft. St.-Adelbertcollege, Wassenaar, afd. h.b.s. A: 6, 7 en 9 juli: A. Bar tels. Den Haag. dr. F. C. Cremer, Amsterdam en mej. drs. T. Kooistra, Den Haag. St.-Adelbertcollege. Wassenaar, afd. h.b.s. B: 21, 22 en 23 juni: A. G. Trommel, Den Haag, dr. P. Dul lemeijer, Leiden en mevr. C. H. Driessen-van Nes, Oegstgeest. Rijnlands Lyceum, Wassenaar, afd. h.b.s. A: 30 juni en 2 en 3 juli, ds. J. Fokkema, Soest, mr. drs. M. V. Polak, Oegstgeest en mevr. S. Fischer-Kunst. Amersfoort. Rijnlands Luceum, Wassenaar, afd. h.b.s. B: 21. 22. 23. 25. 26. 27 en 28 juni: dr. G. W. M. Kallenberg, Oegstgeest, dr. ir. P. Dingemans. Delft en mevr. G. Oudemans- Hoeksma, Delft. Gecommitteerden Als gecommitteerden elders in den lande zijn nog benoemd: dr. A. J. Koster, dr. J. H. M. M. Loenen, prof. dr. F. B. J. Kuiper, dr. H. L. A. van Wijk, prof. dr. B. A. van Groningen, prof. dr. A. Teeuw, prof. dr. C. C. de Bruin, C. de Visser, dr. J. L. Springer, prof. dr. A. F. P. Hulsewé, Advertentie Verdien twee gulden op twee paar laddervrij NYLONS laddervrij Per paar 3.50 NU 2 PAAR VOOR LEIDEN Katwijk - Rijnsburg Nederland, EEG en Engeland (Van onze Londense correspondent) De Nederlandse delegatie naar de vergadering van de ministers van de Westeuropese Unie in Londen is te vreden teruggekeerd. Die tevreden heid geldt vooral het standpunt van de Britse afvaardiging ten aanzien van de politieke samenwerking in Europa. Anderzijds moet het een te leurstelling voor de Britse delegatie onder leiding van onderminister Heath zijn geweest, dat haar voor stel om nu reeds bij het politieke overleg te worden betrokken in de vergadering van de W.E.U. tamelijk koel is ontvangen. Nederland staat echter op het standpunt, dat het, hoe nauw de kier is, welke president De Gaulle overlaat, beter is, dat de Engelsen zich er doorheen wringen en dan hun invloed kunnen laten gelden dan voorlopig buiten te blij ven staan. Het Westduitse stand punt is, dat de Zes eerst hun eigen moeilijkheden moeten oplossen al vorens Engeland toe te laten. prof. dr. J. G. Bomhoff, prof. dr. J, B. Ubbink, prof. dr. P. Th. Ooster- hoff, dr. C. A. Zaalberg, prof. dr. L. Kukenheim, dr. J. J. Mak, prof. di\ Th. J. G. Locher,'dr. H. W. Pleket, prof. dr. K. A. H. Hidding, prof. dr. P. H. v. Laer, dr. P. J. Drykoningen, prof. mr. J. E. Jonkers, dr. L. C. Le.vt, dr. ir. W. C. Smit, dr. J. D. A. Boks, dr. A. L. Koevoet en ir. J. B. Grand jean, allen te Leiden; prof. dr, C. Soeteman, mej. drs. H. van der Vliet, prof. dr. H. P. Wolvekamp, prof. dr. B. W. Schaper, mevr. dr. D. L. van Raalte, dr. W. L. Groeneveld, ir. P. Levedag, mevr. drs. Ch. D. M. Hekster-Zwiebel, dr. J. L. Snellen- grebel en dr. C. de Vroedt, allen te Oegstgeest: dr. W. J. Claas, dr. A. B. Ruigrok, drs. J. H. Visser en dr. M. J Voorn, allen te Leiderdorp; mevr, A. M. C. L. Korrelboom-Leitze, mevr, drs. F. G. C. Huizinga-Bridel en dr, P. S. Pels, allen te Voorschoten: mr» J. J. Croles te Bodegraven: prof. dr, E. M. Uhlenbeck te Voorhout; J. H. Bannier, dr. A. B. Breebaert, mevr, drs. G. R. M. v. d. Flier-Peet, mevr, J. de Groot- Brantjes, A. Gouds waard, dr. H. de Groot en mevr. drs. J. M. Scheffer-van Overveldt, allen te Wassenaar: dr. J. R. Smeets te Zoeterwoude: drs. A. J, van Raalte, mr. J. Blanken en mr. J. G. Knol, allen te Katwijk aan Zee; mevr. drs. A. Boeke-van Rijnbach te Noordwyk en G. Klok te Alphen a. d. Ryn. Sinds gistermiddag bezit het pers centrum „Nieuwspoort" aan de Hof singel in Den Haag een eigen roos, zeer toepasselijk „Newsgate" ge naamd. Het is een zeer fraaie, ro zerode bloem met opvallend weinig doornen. Een boeket van deze rozen is gisteren tijden een officiële doop plechtigheid met champagne be sprenkeld, waarna de naamgeving een feit was geworden. De „Newsgate" is een voort brengsel van Aalsmeerse kwekers kunst. Het is de vakman G. Ver beek, die ook met deze roos het be wijs heeft geleverd de natuur zeer goed naar zyn hand te kunnen zet- streven naar produktiviteitsverbete- ring zal intensief moeten worden voortgezet om de concurrentiestrijd ten. Met genoegen had hy de nieuwe roos naar de Nieuwspoort genoemd, zo zei hy. „Moge deze roos zijn weg in het leven vinden, zoals het nieuws zyn weg in de wereld vindt". Het is maar zeer sporadisch dat een kweker een nieuwe variëteit „uitvindt". De heer Herman Bleich, spr^end namens het bestuur van de „Nieuwspoort", toonde zich dan ook zeer erkentelijk. Hij onthulde, dat het perscentrum deze „Newsga te" bij. wyze van groet zal sturen naar het congres van het Int. Pers instituut. dat in mei in Parys ge houden wordt. De doopplechtigeheid vormde min of meer een inleiding op de tentoon stelling „Rofstadbleom". die weldra in Houtrust wordt gehouden. Van daar, dat een „fleurette" van deze tentoonstelling, mej. Roos van Belle de doop verrichtte, tezamen met ee dochW vf»n d° j-""'- v--'

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5