BASTOS basta! P.K pnieuw ernstig meningsverschil in de Nederlandse judowereld Fort naar Hiiissen? Leidse Schaakbond SBKi HET BLIJFT ROMMELEN NJJB-lid accepteert graad tan de „Judokwai Nederland" Sportsplinters Symbool van Kwaliteit Verdachte van bedrijf sspionage verliest twee korte gedingen FEIJENOORD betuigt spijt jericht 1 maart 1860 Woensdag 11 april 1962 Derde blad no. 30627 onvergelijkelijk 35 CIGARETTES F1.« IMPORT LÉGÉRES of HAVANE Ongunstig moment |e Nederlandse judowereld jen conflict rijker, maandag- Ld heeft het dagelijks be- jr van de Nederlandse Jiu I Bond een van zijn leden, (Utrechtenaar Jan van der fst 4e dan geschorst, omdat Inkele weken geleden een 5e igraad accepteerde, die hem eerbewijs door een andere ft, de Judokwai Nederland, aangeboden. oofdbestuurslid ïtegt functie neer heer J. Schut uit Rotterdam, jldbestuurslid van de Nederlandse ■jlbond en voorzitter van de Fe- tie van Professionals heeft plot- ig zijn functie neergelegd. een brief aan het hoofdbestuur de heer Schut geen verantwoor- te kunnen dragen voor de gang zaken in de NBB tegenover de heid en zijn principles. En voorts hij hoopt dat de gang van zaken t bokssport zal veranderen „voor- er ongelukken uit voortkomen", genover mede-bestuurderen van X district Zuid-Holland had hij als yS [vering voor zijn besluit aange- i'yid dat hij zich niet kan vereni- met het feit dat de NBB de 1 erlandse kampioen in het zwaar- J icht, Wim Snoek, heeft toegestaan ^ite komen tegen de ex-wereldkam- Nen in het zwaargewicht, de Zweed mar Johansson. De heer Schut st de eventuele consequenties van gevecht, dat zondag in Stock- n wordt gehouden, niet te willen jen. iouwe-Rij nstreek zwemwedstrijden voor de ver- e|Angen LGB, LWV. LZC, Donk, Sleutelstad en de Zijl. op za ag 14 april in de Overdekte te len, beginnen niet om 7 maar om ZWEMMEN e DKD-dames (Leiderdorp) heb- ag zich uit de competitie terugge- u ken. I e uitslagen van de competitie- Btryden luiden: LZC 2DKD 1 2-1; DKD 1—LZC 2 <H) 0-5; Gouwe (M) 0-5; GZC—OZV 0-2; GZC aAZC (J) 0-5; M we 1—Donk 2 (D) 3-2. El a de selectiewedstrijden is het n igzevental (elftal) als volgt sa- ,y gesteld: B. den Oudsten en G. rtLeeden, Gouwe; A. Kapaan en r'v Tilburg, Sleutelstad; P. Onvlee J. de Haas, de Zijl; C. v. d. Too- J. Klerk, Gebr. Beekman en L. *0 tels, GZC. it elftal speelt een oefenwedstrijd ncpi GZC op dinsdag 17 april om uur in Gouda. j zaterdag 21 april vóór de lenwedstrijd NederlandRusland !lt het team van de kring Gouwe- istreek tegen dat van Rotterdam. JUDO Geesink toch naar Essen ,d Wereldkampioen Anton Geesink Nederland 11 en 12 mei op de opese judokampioenschappen te en in het team vertegenwoordigen, fli... het voorstel, dat de Franse lobond 9 mei op het congres te *n indient, niet wordt aange ven. Dit voorstel behelst het mij van leraren in teams, ocht dit twee dagen voor de wed- jden aangenomen worden dan is X Ierland verplicht een vervanger 'te wijzen. secretaris van de njjb deelde dat de technische leiding hier- rekening heeft gehouden. In 'r geval gaat er een reserve mee. Juist op het moment dat de ver schillende werkcommissies van de Nederlandse Sportfederatie met hun werk gereed waren gekomen en na talrijke besprekingen een eenwording van het judo in Nederland voor de deur staat, is er een meningsver schil gerezen, dat voor alle partijen alleen maar nadelig kan zijn. Immers op 11 en 12 mei a.s. wor den de Europese judokampioen schappen in Essen gehouden en daar verschijnen voor de eerste maal de Russen, die zich terdege op dit toer nooi hebben voorbereid, gezien de 62-zege op Frankrijk, die zij in het achter ons liggende weekeinde be haalde. In de belangrijkste ontmoe ting van de wedstrijd, die tussen de Rus Choultz en de Fransman Bour- goin, de man die het wereldkampi oen Anton Geesink in de voorronde in Parijs danig lastig maakte, werd Bourgoin na 25 seconden door Choultz met een prachtige schou derworp verslagen. Een reden te meer om in het Nederlandse judo de rijen aaneen te sluiten. In 1964 in Tokio beginnen de Olympische Spelen en judo is een van de sporttakken waarin onze landgenoten kunnen uitblinken. Worden de vijf kandidaten dan al leen geselecteerd uit de NJJB of uit de vijf verschillende bonden die ons land rijk is? Voorlopig is van een centrale trai ning nog geen sprake, temeer daar het Nederlands Olympisch Comité geen enkele organisatie als Olympi sche bond wil erkennen, omdat, wanneer dat zou gebeuren, het de besprekingen van de Nederlandse Sportfederatie en de judobonden to taal zou doorkruisen. Immers, de erkende bond zou met deze verstevi. ging in de rug de anderen om de oren slaan. Het is alleen maar jammer, vooral omdat het judo in Nederland zolang deze kwestie aan de orde is. van geen enkele organisatie een subsidie krijgt. De standpunten in de kwestie „Jan van der Horst", de vroegere trainer van Anton Geesink van verschillen de zijden belicht ziet er als volgt uit: der Horst de 5e dan die men alleen maar moet zien als een eer. bewijs te verlenen is van het bestuur van Judokwai Nederland uitgegaan, omdat hij zo onnoeme lijk veel voor het judo in Neder land heeft gedaan, vooral ten aan zien van de huidige wereldkampi oen Anton Geesink, die op de sportschool van Van der Horst de basis legde voor zijn buitengewone prestaties". A. M. P. Paanen (Nederlandse Jiu Jitsu en Judobond). „De voorlopige schorsing is Jan van der Horst opgelegd, omdat hij een 5e dangraad accepteerde van een andere bond. Judokwai Nederland heeft door deze daad willens en wetens het samengaan van het judo in ons land willen doorkrui sen. En onze eerste impuls is dan ook geweest om de besprekingen af te breken. Later hebben wij ge meend de besprekingen toch door te zetten mits Judokwai Nederland TENNIS weer Olympische sport? De Amerikaanse vertegenwoordiger in het hoofdbestuur van de Interna tionale Tennis Federatie zal zaterdag in Parijs, wanneer het bestuur in ver gadering bijeenkomt, voorstellen ten nis vanaf 1968 opnieuw in het Olym pische programma op te nemen. In 1924 tijdens de Olympische Spe len van Parijs, stond tennis voor het laatst op het programma. De Amerikanen hopen op steun van de Japanse Tennisbond, die in Parijs een plan zal voorleggen om tijdens de spelen van 1964 in Tokio een groot internationaal tennistoernooi te or ganiseren. De Internationale Tennis Federatie heeft zich vorig jaar tijdens een con gres in Stockholm echter nog uitge sproken tegen een terugkeer van de tennissport op het Olympische pro gramma. WIELRENNEN Solaro tweede in Provinciën-rit De Nederlander Bart Solaro is gis teren als tweede geëindigd in de tweede etappe van de Ronde van de Negen Provinciën voor amateurs. Hij had een achterstand van 15 secon den op de winnaar, Adriaan Vander - vloet (België), die de 135 km van Perwijs naar Aimeries aflegde in 3 uur 40 minuten en 19 seconden. De uitslag was verder: 3. Guido Rey- broeck (België) 3.40.49; 4. Herman Poeters (België) z.t.; 5. Alfons Van- deperre (België) z.t.; 18 Henk de Jongh (Ned.) 3.43.14; 24. Jan Peterse (Ned.) 3.43.57; 51. Gerard Deijkers (Ned.) 3.44 19. In het algemeen klassement leidt de Belg Timmermans na de tweede rit met 20 seconden voorsprong op zijn landgenoot Bracke. De Neder landers Pieters en Solaro staan vijfde en zesde. GYMNASTIEK Goede uitvoering van „Maredijk" De jeugd heeft de toekomst en dit was dan ook het parool waaronder gisteravond de gymnastiekvereniging „Rondom de Maredijk", onderafdeling van de speeltuinvereniging in het St.- Antonius-clubhuis haar traditionele uitvoering hield, die zeker bij de tal rijke aanwezigen aller bewondering heeft afgedwongen. Na de gebruikelijke opmars en het zingen van het bondslied, opende voorzitter G. A. Sassen de avond met een hartelijk woord van welkom tot de vele genodigden, ouders, vrienden en kennissen. Vooral de leidster mej. E. Varkevisser en de vele mede werkenden op de oefenavonden, mochten vele geschenken in ont vangst nemen. Er stonden 14 nummers op het programma en men kon vaststellen dat mej. Varkevisser met haar oefen stof niet te hoog greep en de jeugd, zelfs van 3—5 jaar, heerlijk heeft laten dartelen en klauteren. Het dankbare applaus, dat. steeds opkla- terde, was een welverdiende beloning voor het gebodene. Het Russische B-elftal heeft in Esch met 7-0 gewonnen van Luxem burg B. By de rust hadden de Rus sen reeds met 2-0 de leiding. Van daag wordt in Luxemburg een wed strijd tussen de A-teams gespeeld. Alle nummers afzonderlijk te be spreken zou te ver voeren, maar de oefeningen met het springtouw, het werken aan de brug met ongelijke leggers alsmede het bokspringen vroegen aller aandacht. Ook na de pauze bleef het programma de tal rijke aanwezigen boeien en speciaal de volksdans ontving een langdurig applaus. De avond werd besloten met een knotsoefening van de dames die op zeer behoorlijk peil stond. De heren gymnastiekvereniging Excelsior luis terde de avond op met enkele goed geslaagde nummers aan brug en op de lange mat en het oud-lid Nel Koppers, zag haar vrije oefening be loond met een dankbaar applaus. Een geslaagde avond voor bestuur en leidster. Advertentie Het kampioenschap van de Leidse Schaakbond is dit jaar op duidelijke wijze veroverd door Alphen I. Dit team had het gehele seizoen de lei ding en de nederlaag tegen Voorseho- de 5e dangraad wil intrekken. De ten bracht de kansen nauwelijks in Veel gedaan Maurice van Nieuwenhuizen (judo kwai Nederland) „De beweegredenen om aan Jan van eenheid van het judo hanet even eens af van de waardering der rianeraden. De graduering van de N.TJB staat op wereldniveau en de achtergrond van het verlenen van een 5e dan aan Jan van der Horst en ook aan Jan Schilder is alleen geweest om zo sterk mogeliik te staan en hierdoor een zekere macht uit te oefenen. Judokwai Nederland heeft ons alleen maar willen hinderen en prikkelen, waarvan Jan van der Horst nu de dupe is eeworden. Temeer daar wij hem hebben eewaarschuwd de 5e dangraad niet te accepteren". Teleurgesteld Jan van der Horst (leraar NJJB). De Utrechtse leraar toonde zich zeer teleureesteld. „Ondanks de waar schuwing van de NJJB heb ik de dangraad geaccepteerd, omdat ik niet kan inzien dat een lid van de ene bond bij de andere organisatie geen lid van verdienste kan zijn. Ik hecht weinig waarde aan de 5e dangraad of mijn eigen 4e dan graad van de NJJB, omdat ik weet wat ik waard ben. En het is dan ook onbegrijpelijk dat dg NJJB het in ontvangst nemen van dit eer bewijs zo hoog opneemt en er een drama van maakt. In vind dit alles tever gezocht". W. van Zijll (directeur van de Ne_ derlandse Sportfederatie) ,De onderhandelingen zijn door deze schorsing eeenszins afgebroken. De NJJB heeft mij gevraagd het ge val te onderzoeken en ik zal hier over volgende week een rapport uitbrengen, tezamen met*, een voorstel over het. samengaan van het Judo in Nederland". gevaar. De vreugde in Alphen zal echter pas volkomen zijn als de Al- phenaren er in slagen via promotie wedstrijden (tegen de kampioenen van Den Haag en Rotterdam) tot de KNSB-competitie door te dringen. LSG II heeft echt wel enigszins te leurgesteld. Een nederlaag en twee gelijke spelen zijn toch wel matige resultaten voor dit team. dat het vo rig seizoen nog uit de KNSB degra deerde. Voorschoten kan tevreden zijn over het fraaie herstel na de zeer zwakke start. Ditzelfde geldt ook enigszins voor Philidor III. De Lei- denaars konden zich, evenals het vo rige seizoen, uit een vrijwel hopeloze positie nog net redden. LSG III be gon eveneens slecht, maar een monsteroverwinning op Bodegraven bracht haar al vrij snel uit de ver drukking. Het lot van Bodegraven was tragisch te noemen. Gedurende lange tijd.was het team een serieuze kampioenspretendent, maar de laat ste wedstrijden (o.a. het gelijke spel tegen ASC II) bedierven veel. De Bo- degravenmensen zullen deze tegen valler grotendeels moeten wijten aan hun gewoonte, veel invallers op te stellen. Alphen II was vrijwel kans loos de degradatie te ontgaan. Toch maakten de Alphense reserves tegen het einde van de competitie een ster kere indruk dan in het begin en er bestaat dan ook een goede kans dat zij snel het verloren terrein zullen heroveren. Het volgend seizoen zal ook het gedegradeerde Philidor II in deze groep uitkomen. Deeindstand in de eersteklasseAl phense SC I 6—10—39.5; Leids S G. II 6834,5; Voorschoten I 6630; Philidor III 6—6—26; Leids SG III 6531; Bodegraven I 6527,5; Alphense SC II 6—2—21,5. Het kampioenschap kwam in 2A terecht bij Noordwijk dat hiermee de oude plaats in de eersteklasse her overde. De grootste concurrent Kat wijk 1 maakte enkele misstappen en eindigde als derde, achter Sassen- heim 1 dat op een goede, constants competitie kan terugzien, evenals het „geacclamatiseerde" SPW trouwens. Ook Katwijk 2 viel na een voortref felijke start duidelijk terug, terwijl NZH slechts zijn behoud dankt aan het feit dat LSG 4 zich terugtrok. De Rijnsburgers behaalden slechts twee punten, ondanks het goede werk van kopman M. J. Goudriaan. die aan eerste bord alle partijen won. Droevig was het lot van VTL. De door het vertrek van diverse spelers zwaar getroffen vereniging, die en kele jaren geleden nog tot de sterkste teams in de tweedeklasse behoorde, had geen schijn van kans zich dit jaar te handhaven en zag door dit sombere resultaat weer enkele top- spelers heengaan. De eindstand in 2A: Daniël Noteboom (Noordwijk) 6 10 40 Sassenheim 1 6 8 34,5 Katwijk 1 6 8 33 SPW 1 6 7 30,5 Katwijk 2 6 6 26,5 NZH 6 2 24,5 VTL 6 1 21 Eindstand in 2 B: Inter Nos 1 (Boskoop» 7 13 48; Leithen 1 7 11 43; Leiderdorp 1 7 10 43,5; Philidor 4 7 8 37.5; Leiderdorp 2 7 6 30; Nieuwkoop 1 7 4 26,5; Hazerswoude 7 2 27; Kou de kerk 1 7 2 24. Het behalen van het kampioen schap bleek nauwelijks een probleem voor het geroutineerde Inter Nos dat met duidelijke overmacht de titel veroverde en het dus nu weer in de eersteklasse mag probreen. De groot ste dooh niet gevaarlijke concurrentie kwam van het steeds sterker worden de Leithen. De strijd om de onderste plaatsen ging «tussen Nieuwkoop. Ha zerswoude en het gepromoveerde Koudekerk 1 van de onderlinge duels vannen deze ploegen er elk een. Nieuwkoop was zo gelukkig nog twee aunten te scoren en ontliep daarmee Ie degradatie verantwoordelijk werk vereist concentratie Zijn taak vormt een belangrijk onder deel bij het tot stand komen van het zo beroemde Nederlandse Delta-plan! Hij moet zich doorlopend op zijn moei lijke werk concentreren! De kraandrij ver weet uit ervaring dat P.K. chewing gum hem in zijn taak helpt, omdat kauwen een aangenaam en natuurlijk middel tot concentratie is! Hij heeft altijd een pakje P.K. bij zich, omdat dit de beste chewing-gum is die hij kan kiezen! Probeer het zelf! Neem óók.P.K.1 dammen. .1 Raymond Saint Fort uit Haiti, die in 1960 in het tournooi om het we reldkampioenschap dammen als vijf de eindigde, wil evenals de Senega - lees Baba Sv naar Huissen komen. Hij wil zelfs Nederlander worden en in Huissen gaan wonen en werken. Dit staat in een aan de heer Piet Le vels te Huissen gerichte brief. I)e goudsmit uit Port au Prince schrijft scratch competitie <!al het is om lid te tvor- - - - den van de damvereniging Huissen en de Nederlandse nationaliteit aan te nemen. Hij vraagt of hiertoe de mogelijkheid bestaat. Noordwijkse teams wonnen twee keer In de dames kwam de Noordwijksohe Golfclub gisteren uit tegen De Pan. De Noord wijkse dames slaagden er in een 6'i2'i overwinning te behalen. Zondag versloeg het tweede team van de Noordwijksohe Golfclub het team van Hilversum 3 met 72. De landen-korfbalwedstrijd Ne- derland-België zal op Hemelvaarts dag (31 mei i op „Houtrust" in Den Haag worden gespeeld. De wedstrijd zal door een Engelsman worden ge leid. Fort wil trachten in Nederland door middel van simultaanseances geld bijeen te krijgen om te kunnen deelnemen aan het toernooi in Luik waarvan de winnaar de huidige titel houder Koeperman mag uitdagen voor een strijd om de wereldtitel. Saint Fort is in Haiti reeds ge ruime tijd zonder werk en verkeert in kommervolle financiële omstan digheden. Zijn reis naar Nederland in 1960 voor deelname aan de we reldkampioenschappen verdiende hij grotendeels door het schrijven van een boek over de ontwikkeling van het damspel in Haiti, maar nu ziet hij geen mogelijkheid om aan geld te komen. Het bestuur van de Neder landse dambond heeft reeds laten we ten dat het de reiskosten niet voor zijn rekening kan nemen. De Belgi sche Bond betaalt alleen de verblijf kosten van de deelnemers. In de Huissense damkringen heeft men de koppen bij elkaar gestoken om de noodkreet uit Haiti niet onbe antwoord te laten. Enkele Huissena- ren hebben als een actie op touw ge zet onder het motto: „Fort in Luik aan het bord". Men wil ook trachten een baan voor hem in Huissen te vin den. Het is niet de eerste keer dat de Huissenaren Fort de helpende hand bieden. In 1960 na afloop van het toernooi om het wereldkampioen schap organiseerde men in Huissen een groot simultaantoernooi om voor Fort, die doofstom was een gehoor apparaat te kopen en om hem in het Leids Academisch Ziekenhuis te la ten behandelen. BILJARTEN W. v.d. Kraan beste tlriebantler De Noordwijker W. van der Kraan heeft het kampioenschap driebanden klein biljart van het district „De Bollenstreek" van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond gewonnen. Het toernooi werd gehouden in rest. „Eigen Zorg" in Voorhout. De eindstand luidt: W. v. d. Kraan (Norhtgo, Noordw.) 207 364 5 0,568 12 J. v. d. List (Flora. Noordw.) 202 399 6 0,506 12 C. Polm (Norhtgo, Noordw.) 199 413 5 0.482 10 J. Diederiks (VIOS, Lisse) 195 360 6 0,542 8 A. Alkemade (Norhtgo, Noordw.) 191 430 6 0,444 5 A. Warmerdam (Soldaatje, Voorh.) 152 424 5 0,358 5 J. Baak (Soldaatje, Voorh.) 181 447 7 0,404 2 F. den Elzen (Amicitia, Llsse) 142 459 4 0,309 2 Van het eerste elftal van Feijenoord is een brief gegaan naar het bestuur van de KNVB, waarin alle spelers er hun spijt over uitspreken dat hun weige ring om tegen België mee te spelen verkeerd is uitgelegd. Zij voelden zich werkelijk niet in staat om de nationale kleuren goed te verdedigen en dat was de enige reden van hun weige ring. In de brief wordt verder tot uiting gebracht dat de Feijen- oorders, zodra op hen een be roep wordt gedaan, zich volle dig en zonder restricties be schikbaar stellen voor het nationale elftal. De president van de Zwolse recht- 1 bank, mr. dr. IV. Schenk, heeft de eis van een Hattemse ingeneieur te gen zijn vroegere werkgever de A.F.O., opheffing van het beslag op zijn goederen, afgewezen. De presi dent wees ook de eis van deze vroe gere A.F.O.-employé, wie nog een strafzaak wegens bedrijfsspionage te I wachten staat, in een tweede kort geding af. Hij had geëist, dat de A.F.O. verboden zou worden in het Voor het eerst sinds de onge regeldheden na het verkrijgen van de onafhankelijkheid van Kongo heeft dit land weer diplo matieke betrekkingen aange knoopt met België. De nieuwe I civielrechtelüke vlak gebruik te ma r, I I ken van in beslag genomen stukken, Belgische ambassadeur. Graat zolang de strafzaak tegen hem niet van Kherkhove overhandigt zijn aanhangig is gemaakt. geloofsbrieven aan president Ka- savoeboe. Betere beveiliging voor boksers De Amerikaanse staat New Yersey wil vanaf 1 mei enkele voorlopige maatregelen nemen om het risico van zware blessures bij bokswedstrij den te verminderen. Zo wil men o.a. het gewicht van de bokshandschoenen dat nu zes tot acht ons bedraagt op tien ons bren gen. De pauze tussen twee ronden, die op het ogenblik een minuut is, zal tijdens de zes maanden dat het experiment duurt anderhalve minuut bedragen. Van deze tijd is een mi nuut gereserveerd voor een onder- In het eerste geding eiste de in genieur, dat de drie conservatoir op gelegde beslagen op roerende en on roerende goederen van zijn techni sche handelsonderneming een huis i te Hattem en te Wapenveld en twee {percelen bouwland te Wapenveld) opgeheven zou worden, op straffe I van een dwangsom van f 100.- per |dag. In zijn overwegingen merkt de president op, dat uit het getuigen verhoor is gebleken, dat de ingeni eur. terwyl hy nog in dienst was van de A.F.O., aanzienlijke orders heeft toegespeeld aan derden en daarvoor ruim f300.000.- aan pro visie heeft ontvangen. Eiser voerde hier tegen aan, dat de A.F.O. dat zoek van de boksers door de ring- artsen. Na afloop van de proef zal ver slag worden uitgebracht aan de gou verneur van New Yersey. soort orders niet kon uitvoeren, om dat zij niet op haar terrein lagen. Dan nog, aldus de president, had hij de plicht gehad te onderzoek welk profyt de A.F.O. van die con tacten zou kunnen hebben. Voorts meent de president, dat wel vast staat dat de ingenieur tekeningen van de apparatenfabreik heeft ont vreemd of anderen daartoe heeft aangespoord. Hij heeft tekeningen bij derden gebruikt. Er is weinig twijfel over of het hier een on rechtmatige daad betreft. Wat het tweede geding aangaat het gebruik maken door de A.F.O. van ter inzage gegeven stukken wyst de president erop. dat de pro cureur-generaal bij het Gerechts hof te Arnhem hiervoor een mach tiging heeft gegeven. Hij acht dit niet in strijd met de wet, in tegen stelling tot het advies dat prof. Van Bemmelen aan eiser heeft uitge bracht. Met verwijzing naar de ju risprudentie, wees de president op het grote civielrechtelijke belang van stukken als de bedoelde. Zolang het strafrechtelijk onderzoek zich hiertegen verzet, acht hy gebruik making geen wettelijke belemmering. Een ander argument van eisers raadsman, dat de stukken pas inge keken kunnen worden als zij deel uitmaken van het dossier, verwerpt de president eveneens. Dit is geen wettelijk of gangbaar criterium. Hij acht de eis tot verbieden van het gebruikmaken van de stukken vol strekt ongegrond en daarmee uiter aard ook de geëiste dwangsom van f 1 miljoen. Kinderen werden verwaarloosd De Amsterdamse kinderpolitie heeft zich vannacht ontfermd over vier kinderen die slapend op de grond van een tijdelijk onbewoond huis op de Laagte Kadyk in de hoofdstad werden gevonden. De kin deren zijn tydelyk ondergebracht bij de Zusters Augustinessen in Am sterdam. Volgens de politie trekt de moe der van de kinderen reeds zeer ge ruime tijd van het ene naar het volgende onbewoonde huis om een onderkomen te vinden. Sinds haar man in de strafgevangenis zit, kan zij de huur van haar eigen woning niet meer betalen. De vrouw had zich toegang tot het huis verschaft door een ruit in te slaan. Het jong ste kind sliep onder het kapotte raam. De kinderen waren allen ge deeltelijk gekleed en sliepen onde. lappen van dekens. Zy waren goed gezond. De moeder zou afwezig zün ge weest omdat zij op zoek was naar een nieuwe woning. De justitie heeft de kinderen twee jongens van 9 en 1 jaar en twee meisjes van 7 en 4 jaar onttrokken aan het ouderlijk gezag. Eerste caisson van Grevelingendam Aan de zuidelijke dijkkop van de Grevelingendam is gisteren de eerste caisson geplaatst van een serie van 38 stuks waarmee de Zuid-Grevelin- gen zal worden afgesloten. Deze week zullen noe enkele volgen, waarna men aan de noordzijde van de eeul eveneens een aanzetstuk aan de dijk kop zal bouwen. De definitieve sluiting van de geul zal iri do tweed» heiff

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5