Blonde Arie verstoort Noordwijks illusies EK »f(TS VOOR Zonder nervositeit Rouwkoop won zonder moeite van Sleutels Rijnsburgse Boys in „veilige haven" Jong Oranje versloeg Belgisch jeugdelftal Geheim wapen Zege op Ter Leede Swift won van Sparta De Graafschap wint protest Naar huis LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 2 APRIL 1962 Quick Boys won met 2—0 (Van onze sportredacteur) Er brak iets in de Noordwijk-ploeg Juist op het moment dat velen van de ruim 5500 toeschouwers in het Katwijkse sportpark „Nieuw Zuid" ervan overtuigd waren, dat de roodbroeken zonder mankeren de winst en de kampioenstitel zouden gaan binnenhalen ARC won na een nerveus begin (Van cnze correspondent) Een vooral in de eerste helft nogal nerveus spelend ARC is er in ge slaagd het bezoekende Excelsior P. dat tot vorige week eveneens nog een ernstige kampioenskandidaat was, met een 30 nederlaag naar huis te rug te zenden. De eerste aanvallen tin deze wed strijd waren voor de gasten, die met snel open aanvalsspel op doelman Van Horzen af stevenden zonder echter enig succes te boeken. Van Horzen stak weer in uitnemende vorm en dat inspireerde zijn achterspelers dusdanig dat ook zij later met meer vertrouwen ingrepen. ARC werkte zich na enige tijd los en scoorde in de 35ste minuut de openingstreffer. Onder een voorzet van linksbuiten Balkenburg kon C. Versluis nog juist zijn hoofd zetten en over de vuist van de Pernis-doel man verdween de bal in het doel. Kort na de rust was het weer Ver sluis, die uitstekend reageerde op een voorzet van Valkenburg en nummer twee in het Excelsior-doel joeg. Nog voor er een kwartier in de tweede helft was verstreken had ARC de beslissing reeds geforceerd. Midvoor Winkel scoorde namelijk in de twaalfde minuut het derde doelpunt voor de Alphenaren en het was dui delijk dat Excelsior die achterstand in de resterende minuten niet meer zou kunnen goedmaken. Het over wicht van de bezoekers in het laatste kwartier richtte geen enkele schade aan. Het bleef 30 voor ARC. EEN VAN ONZE 7 SOORTEN: HAAGS ZOET Bereid van de beste rogge met toevoeging van riet- V suikersiroop. Een Haagse rénommé. Alle soorten ma-^ chinaal gesneden, U verpakt en gesteriliseerd. SMAAKT BU ELKE MAAUUD^ Successen voor taf eltenni sploeg In het toernooi om het Europees tafeltenniskampioenschap voor teams dat zaterdag in West-Berlijn is be gonnen, won de Nederlandse heren- ploeg achtereenvolgens van Portugal (5-0), Yersey (5-0) en Frankrijk (5-2). Pas in de vierde wedstrijd le den onze landgenoten een nederlaag. Tegen Zweden dolven zy het onder spit met 5-1. De Nederlandse dames wonnen van Zwitserland (3-0) en Spanje (3-2), maar verloren van Engeland (3-0) en Zuid-Slavië (3-2). Het in de rust trekken van een gunstige prognose voor Marijt c.s. lag voor de hand. Onbevaigen, zonder een merkbaar spoor van nervositeit, was de Noordvijkse formatie Quick Boys tege moet getreden. Zij had in de ee-ste helft, die met een 0—0 stand werd afgesloten, constructief kt beste en pittigste voetbal laten zien. En nu, in de tweede helft zouden de roodbroeken gaan pro fiteren van het niet weg te ci;eren voordeel van de ijskoude, harde wind in de rug Voor de zwartharige doelmar Buys, de vervanger van de afgelopen week in een wedstrijd \an het zaterdagelftal geblesseer de Koos de Hollander, leken 45, keel onplezierige minuten in het verschiet te liggen En toen vuurde in deze „koude voetbaloorlog" tussen Katwijk en Noordwijk Quick Boys' „geheime wa pen": Arie van den Oever. De blonde Katwijkse schutter droeg deze middag rugnummer elf. Een verras sing. welke de Noordwijkse plannen een dubbele bewaking van Arie doorkruiste Voor de rust was er van hem als linksbuiten niet bar veel uitgegaan. En zijn schot in de derde minuut van de tweede helft sloeg dan ook zwaar in Het was een typisch Arie v. d. Oever - produkt: de bal ineens op de schoen. De geschrokken Noordwijk-doelman Van Nierop tastte royaal mis 1— Begin van einde Dat was voor de roodbroeken het begin van het einde. De onrust sloop hun gelederen binnen. Niet direct ga ven Marijt c.s. zich gewonnen. Map Marijt kromde in de achtste minuut zijn rug als een panter. Al zijn schietkracht legde hij in een vrije schop. Als langs een lineaal getrok ken flitste zijn schot naar de uiterse bovenhoek van het Katwijkse doel. Marijt sprong verheugd hoog in de lucht. Dat wordt een doelpunt.. Maar teleurgesteld liet hij zich weer op de grond vallen, terwijl de Kat- wijkers op de afgestampte tribunes daverend applaudisseerden. Voor Buys. De blauwwitte doelman, in wiens kwaliteiten de Quick Boys-de fensie voor rust niet zo bar veel ver trouwen had gesteld, kreeg zijn vuist aider het. machtige schot tegen de lat En één minuut later kreeg Buys, die na afloop op de schouders mar de kleedkamers werd gedragen, opnieuw een open doekje, toen hij een kogel van spil De Koning uit de hoek ranselde. De Katwijkse defensie, waarin stopper v. d. Plas een prima partij speelde rechtte de schouders. Zy kon Een van de vele scrimmages voor het Quick Boys-doel na rust. De Noordwijker Haasnoot (10) tracht het leer in de Katwijkse touwen te koppen, waarbij mid voor Cees Marijt (rechts) ge spannen toekijkt. (Foto Leidsch Dagblad) op haar doelman vertrouwen. En hoe Noordwijk lange perioden ook storm liep onbekookt dikwijls en volko men haar hoofd kwijt de zwaar versterkte blauwwitte verdediging Igaf geen krimp meer In de 36ste minuut werd het vonnis I definitief geveld. Uit een van de spo radische uitvallen van Quick Boys kwam midvoor Koelewijn na een prachtige dieptepass van rechtsback De Mooy vrij voor doelman Van Nierop. En de Katwijkse aanvalslei der, die eerder tweemaal een prima kans had laten liggen, faalde ditmaal niet 20. Noordwijk liet het hoofd moedeloos hangen. De favorie te roodbroeken waren verslagen i Afwachtend Over de eerste helft, waarin het toen nuchter en dikwijls constructief Voetbal in de afdeling Leiden Weer speler uit veld gezonden Het heeft er nu toch heel veel van weg, dat Rouwkoop recht op het kampioenschap van de eersteklasse in de Afdeling Leiden afgaat. Met grote cijfers (3-0) wonnen de Voor schotenaren de lastige uitwedstrijd van Sleutels: Concurrent Woubrug- ge herstelde zich enigszins van de misstap van de vorige keer door NS A met 5-1 te verslaan. Bottema en Pim van Ommen zorg den er voor dat Rouwkoop by Sleu tels al met de rust een comfortabele voorsprong van 2-0 had. In de twee de helft was Rouwkoop over alle li nies sterker, maar scoren konden de goed spelende Noordwijk, ondanks de handicap van de wind tegen, lange tijd het beste van het spel had, kun nen we kort zijn. Quick Boys speelde wat afwachtend. De blauwwitte de fensie durfde zich met het oog op de toen nog onbekende talenten van doelman Buys niet al te ver van haar stellingen wagen en bar veel zat er dan ook niet achter de Kat wijkse aanval. In de gevallen, dat Koelewijn c.s. gevaarlijk dreigden te worden was de attente Noordwijk- doelman op zijn post. En nu De situatie is nu zo, dat Noordwyk haar laatste wedstrijd tegen het in ernstig degradatiegevaar verkerende Spykenisse moet winnen om in pun ten gelijk te komen met het nu uit- uitgespeelde Quick Boys. In dat ge val krijgen we een beslissingswed strijd tussen de Katwjjkers en de Noordwijkers. Laten de roodbroeken een steek vallen, dan kan Quick Boys de kampioensvlag hijsen Gotde wedstrijd vai Van Swol Voor het elftal Noordwijk- dames was er geen plaatsje op de tribunes. Zij moesten met een rijtje stoelen langs het lijntje ge noegen nemen. (Foto Leidsch Dagblad) Quick Boys-doelman Buys, de man die na afloop op de schouders ging. (Foto Leidsch Dagblad) k de schaduw van dc grote strjd in Katwijk, speelden Ter Leede ei Rijnsburgse Boys een rusige wedstrijd in Sassenheim, die toch jog aardig wat publiek trok De Rijnsburgers wonnen veriiendnet 31 en verlengde daameelun tweedeklasseschap voo' een aar. He wasiles bij elkaar maar een matip weitrijd. waarin vooral de thuislub jaar weinig interesse toond. Vot; rust. met de sterke en koudewindn de rug. waren de Sas- senhemers loorlopend wat sterker, maar och inden de roodgelen maar zelden gevaarlijk worden. De Ryns- burgse stopper Kralt verdedigde zo rustig en beheerst, dat er niet veel gevaar ontstond voor de geelzwarte veste. En wat er nog door kwam vond een betrouwbare en weer geheel herstelde doelman Blokhuis op zyn weg. Totdat na 20 minuten een vlotte en snelle aanval van de thuisclub de Rynsburgers noodlottig werd. Rechtsbinnen Molenaar kwam in vrije schietpositie en wat dat bete kent bleek even later maar al te dui delijk toen Blokhuis een mistroostige gang naar het net kon maken. Dat was dus 10 maar dat betekende al lerminst. dat de bezoekers door de knieën gingen. Integendeel, nauwelyks 10 minuten na de openingstreffer, was het alweer gelijk. Bart Kralt kreeg de bal ergens op het middenveld te pakken en prompt volgde een crosspass naar Kees Heemskerk. Snel ging de kleine Rijnsburgse linksbinnen door, pas seerde twee man en had toen geen moeite ook nog doelman De Vries het nakyken te geven. Tot aan de rust bleef de stand on gewijzigd. (11) In de tweede helft werd er wat beter gevoetbald, speciaal door de geelzwarten, die belust bleken te zijn op de zege. Een hele serie gevaarlijke aanvallen rolde op de Sassenheimse defensie af, die voorlopig wel stand kon houden, maar voor wie de druk tenslotte toch te zwaar werd. Vooral de weer meespelènde Van Swol speel de als rechtsbuiten een goede wed strijd. Door zijn toedoen kreeg na 25 minuten Kees Heemskerk een kans, maar op moment van schieten be ging een der roodgelen een overtre ding. Van der Kwaak plaatste zich achter de bal en schoot zo hard door het muurtje, dat- er ook voor De Vries geen houden aan was. Tien minuten voor tyd stelde Van Swol de zege veilig met een fraai doelpunt na een goede combinatie met zyn rechtsbin nen, waartegen de Ter Leede-defen- sie geen verweer had (3—1). Voorschotenaren alleen nog maar uit een strafschop (0-3). Woubrugge had weinig moeite om thuis een 5-1 zege te behalen op het zwakke NSA. In het eerste half uur kreeg NSA wel enkele kansen maar de voorhoede van de gasten slaagde er maar niet in de bal tussen de palen te schieten. De groenwitten deden dat aanmerkelijk beter en kwamen dankzij doelpunten van Geerlof en De Wit op 2-0. In de tweede helft werd het door Geerlof eerst 3-0 alvorens de Alphense rechtsbinnen de eer redde. De Wit en Van Reenen voerden de score daarna op tot 5-1. Bij Kagia-WSB ging de rust in met 0-1 door een prachtig doelpunt van de Noordwykerhoutse linksbui ten. Byna de gehele tweede helft bleef deze score gehandhaafd. In de allerlaatste minuut werd het pas 0-2. AlphenTAVV was nu niet direct een prettige wedstrijd. Scheidsrechter Amerong moest steeds streng optre den om het spel, dat zeer hard was, binnen de perken te houden. Kort voor het einde moest hy de Alphe- naar Van Dockum, die zich wat al te demonstratief met de leiding ging bemoeien van het veld zenden. Voor de rust had midvoor Hars kamp succes voor Alphen, maar na de hervatting bracht Hogenes de par tijen weer op gelijke voet. Er werd nog harder gespeeld dan voor rust en het regende dan ook vrije schoppen. Tien minuten voor tijd bezorgde mid voor Harskamp Alphen de volle winst (2-1). De wedstrijd Alphia-VWS werd af gelast. Stand: Rouwkoop 15-26 Kagia 15-12 Woubrugge 14-22 Alphia 14-10 Alphen 15-20 Sleutels 15- 7 VWS 14-19 WSB 14- 6 Haz. Boys 14-17 NSA 14- 5 TAVV 14-14 Verdiend was het niet Circa 3500 toeschouwers hebben zaterdag in Maastricht gezien hoe een in vele opzichten zwakker Jong Oranje met 31 won van het Belgische jeugdelftal, samengesteld uit spelers van 1823 jaar. Het was een aantrekkelijke wedstrijd vol verrassende momenten, waarbij Jong Oranje in de eerste helft een attractief spel vertoonde met vele goede combinaties. Na de rust waren de Belgen ongetioijfeld een klasse beter, maar de voorhoede der gasten treuzelde te lang met schie ten, zodat de Nederlandse defensie, die enkele malen in paniek geraakte steeds op het laatste ogenblik kon ingrijpen. Analyseert men derhalve deze ontmoeting, dan komt men tot de slot som dat een gelijkspel de verhouding juister zou hebben xoeergegeven. De Nederlanders startten agressief en wisten zich in de eerste tien mi nuten kansen te scheppen die doel punten moesten opleveren. Zowel Pelk als Schrijvers werkten de aan vallen echter slecht af. Geleidelijk aan ontworstelden de Belgen zich aan de druk maar kregen een ge duchte klap te incasseren, toen in de 16e minuut Meyers een voorzet lan ceerde, die door Niehaus in een doel punt werd omgezet (1-0). WIELRENNEN Gisteren werd in Leidschendam een clubontmoeting verreden tussen de Swift-Combinatie en het Haagse Sparta. Byna over alle linies werd de strijd beheerst door Leidse renners, hetgeen in de uitslagen duidelyk tot uiting komt. Amateurs (68 km): 1. P. v d. Berg (Sw.) die in de sprint zyn clubgenoot J. v. Amsterdam net de baas bleef, 3. Veereschild iSparta), 4 Bert Zoet, 5. Kooyman, 6. Odijk, allen van Swift, 7. Brcoyman (Sp.), 8. Overvliet (Sp.), 9 Wolswijk (Swift). Nieuwelingen (51 km)1. Goedhart (Sw.), 2. v. d. Wey (Sw.). 3. Van En gelen (Sw.), 4. v. d. Hulst (Sw.), 5. Kroon (Sp.), 6. Prins (Sw.), 7. Van Diemen (Sw.), 8. Koningen (Sp.), 9. Leemans (Sw.). Veteranen (51 km): 1. Loueré Sp.), 2. Slingerland (Sp.), 3. B. Kruit (Sw.), 4. Snijders (Sp.). Adsp. A (34 km): 1. P. de Jongh (Sw.), 2. Beuker (Sp.). 3. Valentyn (Sp.), 4. Vinkenberg iSp.», 5. Roele- veld (Sp.), 6. Bakvis (Sw.t. Adsp. C (17 km)1. Steeman (Sp.), 2. v. d. Hulst (Sw.), 3. Juliemé (Sp.), 4. A. Dingjan (Sp.). Zondag a.s. worden in de Haar lemmermeer de wedstrijden om de „In memoriam Reinier Riethoven- beker" voor amateurs en nieuwelin gen over 80 km verreden. De adspi- ranten rijden om de „6 April-beker" over een afstand van 40 krn. TENNIS Oefenwedstrijden Davis-Cup team De KNLTB heeft in verband met de wedstrijd Nederland—Rusland voor het toernooi om de Davis-Cup twee oefenwedstrijden voor de Neder landse tennisploeg vastgesteld. De eerste wordt op 21 en 22 april op de banen van Festina in Amsterdam ge houden tegen een sterke ploeg van tennisleraren.op 28 en 29 april komt Nederland op de Metsbanen in Sche- veningen uit tegen de Chileense Da- vis-Cupéquipe. Ook is de KNLTB erin geslaagd de Australiër Bob Howe te engage ren om van 24 april tot 5 mei in samenwerking met Joop de Mos en Nederlandse spelers te trainen. Koudekerk won van Oegstgeest Voor wat betreft de vierdeklasse A van de zaterdagcompetitie zit er, uit gezonderd de Rijnstreekderby SVOW Koudekerk, het seizoen op. Zater dag werden er enkele restantjes op geruimd. Zo won JAC met niet min der dan 17 van Hoekse Boys en in Koudekerk zegevierde de club van die naam met 31 over Oegtsgeest. Koudekerk—Oegstgeest eindigde na een wedstrijd waarin duidelijk tot uiting kwam dat er niets meer op het spel stond, in een 31 zege voor de rood witten. De thuisclub nam na een kwartier spelen door A. Zweeris de leiding, maar Oegstgeest sloeg direct terug: Hans Selier nam de gelijk maker voor zijn rekening. Kort hier op liet Filippo een fraaie kans onbe nut en aangezien aan de andere kant Paling wél de roos trof ging men rusten met 21. Twintig minuten na de rust viel definitief de beslissing, toen een inzet van A. Zweeris over het hoofd van doelman Hillebrand in de touwen tot rust kwam. Later in de tweede helft moest na een botsing tussen A. Zweeris en De Bekker de Koudekerker 't veld geblesseerd ver laten. Arbiter Boekdrukker leidde de soms stevige strijd correct. Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e-dlvisie B: SW 2—EBOH 2 33; Baronie 2Hermes DVS 1- For tuna VI. 2Haarlem 2 03; EDO 2—SHS 2 3—3. AMATEURS Res. 2e-klasse B: VCS 2—VUC 2 1—0 ON A 2DHC 4 11; Laakkwartier 3 RVC 2 1—1. Res. 3e-klasse A: Alphen 2SJC 2 2—2; Olympia 2—Roodenburg 2 3—1; Lugdunum 2—LFC 3 2—1Gouda 3— Woerden 2 2—2. Res. 3e-klasse B: RKAVV 2—Wil helmus 2 30; Lugdunum 3HW 2 1—2: VUC 3—HBS 3 0—3; Olympia 3 Quick 3 20. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e-klasse B: Spykenisse 2 Quick Boys 2 £—2; SSS 2-RWH 2 1—3. Res. 3e-klasse A: 's-Gravenzande SV 2Katwyk 2 8—2; ROL 2—Ryns- burgse Boys 2 afg. Res. 3e-klasse B: Rynsb. Boys 3 Die Haghe 2 3—1. Uitslagen standen Zaterdagvoetbal 2E-KLASSE Zwart Wit—SSS 2—0 Ter LeedeRynsb. Boys13 ZwaluwenKozakken Boys 20 Quick BoysNoordwijk 20 Quick Boys 18 10 6 2 26 41—22 Noordwyk 17 10 4 3 24 38—24 Kozak. Boys 18 9 4 5 22 5340 Zwart Wit 17 8 5 4 21 32—23 Ter Leede 17 8 2 7 18 39—30 Rynsb Boys 17 7 1 9 15 34—40 SSS 17 4 7 6 15 26—38 's-Grav. SV 18 4 5 9 13 24—30 Spykenisse 16 3 3 10 9 2447 Zwaluwen 17 2 5 10 9 15—31 3E-KLASSE A Excelsior MHoogvliet 01 (Hoogvliet kampioen) HBSSMonster 23 ARCExcelsior P 30 (Loosduinen degr.) Hoogvliet 18 13 3 2 29 41—19 ARC 17 11 4 2 26 34—24 De Zwerver 18 10 3 5 23 6440 Excelsior P 18 10 2 6 22 40—32 Excelsior M 18 6 5 7 17 33—37 CSVD 18 5 7 6 17 33—39 HBSS 18 6 2 10 14 38—45 Monster 17 4 4 9 12 34—51 Loosduinen 18 4 2 12 10 3455 SHS 18 4 - 14 8 27—46 4E-KLASSE A Hoekse BoysJAC 17 Koudekerk—Oegstgeest 3—1 RCL 18 12 5 1 29 50—28 JAC 18 12 1 5 25 64—32 SVOW 17 11 2 4 24 37—21 Oegstgeest 18 8 3 7 19 36—38 Koudekerk 17 8 2 7 18 4541 Lisser Boys 18 7 3 8 17 4744 Hoekse Boys 18 6 3 9 15 3247 GWS 18 3 5 10 11 32—43 Katwyk 18 5 1 12 11 33—38 Leiden 18 4 1 13 9 31—71 By dat ene doelpunt bleef het in de eerste helft, mede omdat in de Belgische ploeg midvoor Mertens ver vangen moest worden door Deur waarder van FC Brugge, hetgeen het ritme uit de aanval haalde. Ingespeeld Na de rust bleek de voorhoede der gasten volledig ingespeeld en werden de mannen van Jong Oranje over rompeld met een élan en een gemak die het ergste deden verwachten. Een doelpunt kon niet uitbiyven en toen In de tiende minuut een mis verstand ontstond in de Oranje-de fensie, buitte Verineyen dat uit om geiyk te maken (1-1). Jong Oranje reageerde fel, kreeg enkele kansen, maar Pelk en De Vries hadden geen geluk met hun schoten. Trouwens, het spel van Pelk op de rechtsbuitenplaats kon in het geheel niet bekoren, terwyi voor het overige midvoor Visschers tegen de Belgische stopper Marchal weinig in te brengen had. Weer voorsprong Toch kwam Nederland weer aan een voorsprong. In de dertigste mi nuut veroorzaakte de Belgische doel man Trappeniers hands en uit de daarop volgende vrye trap scoorde De Vries (2-1). De Belgen gingen fel in het offen sief, maar zoals zo vaak gebeurt, werd hun een plotselinge uitval noodlottig. Die tegenaanval werd af gewerkt met een schot van Theunis- sen, dat door de Belgische doelman werd weggestompt. De bal carambo leerde echter via een Belgisch hoofd in het doel: 3-1. (Elke dag... 3 maanden lang! Hoe? Vraag het uw fietsenhandelaar.) De positie van Zwolse Boys, de club die onderaan staat in de twee de divisie, is zaterdag door het in- grypen van de spelregel-protestcom missie verslechterd. Deze commissie, die in Utrecht vergaderde, kende nameiyk een protest van De Graaf schap naar aanleiding van de op 18 februari gespeelde ontmoeting De Graafschap-Zwolse Boys toe, waar door de einduitslag werd gewyzigd van 2-1 voor Zwolse Boys in een ge- ïykspel2-2. De voetbalwedstrijd tussen Brughusia en Volharding, die zondag 1 april in Venray werd gespeeld, is na 43 minuten „om dat er te weinig spelers van de t thuisclub aanwezig waren", ge- staakt. In verband met een hevige re- genbui onderbrak de scheids- na veertien minuten spelen even de wedstrijd. In de 43ste minuut gebeurde hetzelfde en de arbiter kwam met de aanvoerders van beide elftallen overeen, dat wan- neer het weer goed zou zijn, om 'j, kwart voor vier weer zou worden begonnen. Even voor dat tijdstip betraden aanvoerders en scheids- 1 rechterrechter het terrein en dat bleek goed bespeelbaar te zijn. Wie schetst echter de verba zing van de captain van de thuisclub, toen bleek dat meer dan de helft van zyn spelers naar huis was vertrokken. Rij de stand 01 kon de scheidsrechter niets anders doen dan de wed strijd staken.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9