WAPENDIEFSTAL OP SCHIPHOL „J. Henry Dimant" vaart uit Alpheuse taxi door passagiers gestolen Virtus Concordia Fides 50 jaar Met Amerika directe televisieverbinding Commissaris J. Dreeuws reikt 10 medailles uit GRAPILLON Katwijker omgekomen Parijs verwacht vóór juni: VOORRANG: Opgericht 1 maart 1860 Maandag 2 april 1962 Tweede blad no. 30619 Verdronken in Oude Rijn Gistermiddag omstreeks drie uur is uit het water van de Oude Rijn het stoffelijk overschot van de 73-jarige J Coolen opgehaald. Vermoedelijk is de man, die in de Janvossensteeg woonde, door de duisternis misleid in de avonduren van zaterdag te wa ter geraakt. Diefstal van f. 2200 aan keukeninrichtingen In twee in aanbouw zijnde perce len aan de Lekstraat is voor f 2200. aan keukeninrichtingen gestolen. In een perceel sloopte men 2 complete aanrechten en 2 muurkastjes ter j waarde van f 1900.en in het an- rechtblad. Twee Alphenaren hun namen zijn bij de politie bekend hebben zondagavond de taxi van de heer P. Bezemer. die de mannen van Nieuw koop naar Alphen had gebracht, ont vreemd. Zij gingen er met snelle vaart vandoor en hoewei de taxi- ondernemer met twee auto's de ach tervolging liet inzetten, slaagden de dieven erin te ontkomen. Tot nu tce is de auto, een zware Consul met het nummer DX 88-15 spoorloos. I De ..Henry Dunant" is weer be gonnen aan zijn jaarlijkse reeks van tochten door de binnenwateren van Nederland. Deze keer was het de beurt aan Leiden en omstreken. Van ochtend; om even voor elven voer het ihospitaalschip van het Nederland- sche Roode Kruis af. Vanaf zeven uur was men aan de Havenkade. waar het schip gemeerd lag. druk bezig met die inscheping van chroni sche zieken uit Lei dien en omstreken. Ditmaal zijn het er zeventig die een week Ian? zullen genieten van wat zij doorgaans moeten ontberen: het uit zicht over het prachtige Nederlandse landschap. Kapitein B. Maasbach zal hen met zijn schip naar Alphen varen, waar de laatste acht patiën ten aan boord komen De tocht gaat verder naar Gouda. Lithoyen. Arcen bij Venlo en Gcrinchem. De terug tocht gaat weer via Alphen aan dsn Rün. Zaterdagochtend komt het schip in Leiden terug en zal gemeerd worden aan de kade va,n de Ver- eeniigde Touwf abri-eken aan de Zijl. Het zal de „gasten" va.n de Henry Dunant" aan niet-s ontbreken gedu rende d-s reis. Een legertje van 25 helpsters. 6 helpers en 5 verpleegsters zal daar onder leiding van dokter G. Ven-brugge voor zorgen. Tijdens de in scheping speelde het Leidse Politie Muziekgezelschap enkele opgewekte marsen. De tocht wordt gemaakt on dier auspiciën va.n de afdeling Leiden van het Rode Kruis. De voorzitter van de afdeling prof. dr. P. J. Gail- lard wenste de patiënten een goede reis toe e,n dankte allen die hebben meegewerkt om deze toch,', mogelijk te maken. Op de foto ziet men burgemeester B H. Kcomain van Rijnsbur? in ge sprek met zijn plaatagienobe mevr. v. d. Vijver (links). Foto LD/Holvast. IVerke lijk L even NED. HEKV. KERK Beroepen te Sint Philipsland S J. Seinen, kand. te Utrecht te Zoeter - woude (toez.) R. Hengstmangers. vic. te Vlaardlngen. GEREF. KERKEN Beroepen te Raamsdonk c.a.. E. P. Bosma, kand te Amsterdam. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Ede J. Kampman te Rijnsburg. Toen de mannen omstreeks kwart voor negen in Alphen arriveerden lieten zij zich naar enkele café's brengen. maar omdat z? daar geen g'ezelli'ghe-d vonden, besloten ze te rug te karen naar Nieuwkcop. De heer Bezemer ging dit even aan zijn vrouw vertellen. Van deze gele genheid maakten de Alphenaren ge bruik er met de auto vandoor te gaan Drie kwartier na de diefstal werd da heer Bezemer door de politie te Gouda opgebeld, dat de chauffeur van zijn wagen een verkeersovertre ding in da Pij pens tad had begaan. De pogingen van dg dienaren va,n Her mandad da bestuurder te laien si top pen faalde, doordat met zeer grote snelheid werd doorgereden. ZES JONGENS IN GROT ZOEK Politiemannen, brandweerlieden en grotkundigen zijn op zoek gegaan naar zes jongelieden die in de grot ten bij Bath in Somerset. Engeland, i verdwenen zijn. De zes jongens, on- i j geveer vijftien jaar oud. leerlingen van een katholiek college in Bath, waren zondagmiddag er op uit ge- i gaan en hadden gezegd met h et I I avondeten terug te zullen zijn. Toen i de nacht inviel waren zij echter nog steeds niet komen opdagen. In de af- gelopen nacht is vergeefs naar hen gezocht. De jongens hadden voor hun speurtocht in de honderden meters I lange doolhof van gangen en grotten kaarsen meegenomen. KVP-kandidaten voor gemeenteraad De uitslag van de gisteren gehou den groslijststemming voor K.V.P.- kandidaten voor de a.s. gemeente- ra adsverkiezimg is als volgt: 1. S. Menken, 2. K. F. de Bree, 3. P. C. A. Ten Broek. 4. drs. J. W. J. Wiertz, 5. J. C. J. Lamibermont. 6. A. Lij ten. 7. Van Egmond, 8. Ham en 9. Van der Klugt. Indien er bij de a.s. ge meenteraadsverkiezing geen wijzi ging komt in het aantal door de K.V.P.-fractie te bezetten raadzetels (8) keren de heren Menken. De Bree. Ten Broek. Wiertz. Lambermont en Lij ten in de raad terug, terwij l de heren Van Egmond en Ham voor het eerst in de raad zitting zullen nemen. Niet terugkeren de heer H. M. J. W. J. Kortmanm. die zich dit maal geen kandidaat liet stellen en de heer Van der Klugt, die tussen tijds in de vacature-Van Dijk tot raadslid werd benoemd. Diploma-zwemmen In de „Overdekte" hebben weer vele Jongens en meisjes voor hun diploma gezwommen. Na afloop werd het diploma A uitgereikt aan: Johanna van Delft, Anneke Neute boom: Maria Komst: Egbert van Breugel: Mieke Hendriksen, Marian ne Kort, Cornelis de Bruin, René Jansen, Hedy Labrijn, Leny Baten burg, Lisette Schaefer, Jan Wessel, Jan van Beelen, Hans Dijkman, Ronny Tegelaar, Catharina van Delft; Johanna Scliook; Johanna de Mooy, Edwin Otte, Harold de Water, Paulus van Delft, Gerrit Mulder, Abraham Sasburg, Robert van Tol, Leo van Klaveren, Louis Cornelisse, Berend van Dijken, Jacomine Kulk, Roderick Steenwinkel, Erik van Maastricht, Alfons Hoogeveen, Tjimke Bruins, Cornelis Hermsen, het diploma B werd ter hand gesteld aan: Wilma de Koning, Dick van der Plas, Wouter Houwerd. Richard Doornik. Adriaan Gastel, Fons van Dijk. Rijn Blansjaar, Johanna Karstens, Marry Jagersma, Ineke Heuzen, Piet Dullemeyer, Leendert Welmers, Leo van Beelen, Corry Star, Frederique van Dijk, Charles van Nieuwengiessen. Advertentie Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- en f40.- of het allerbeste van f 200- en f 300.-. v. d. WATER, Haarl.straat 207. heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken. Tien j(i(ir reserve-pol itie Tydens de propaganda-conlact- avond, die de contactcommissie van het Korps Reserve Gemeente Politie Leiden zaterdag in de grote zaal van „Den Burcht" had belegd, vormde de uitreiking van de vrijwilligers- medaille door de commissaris van Politie, de heer J. Dreeuws, aan tien trouwe leden van het Leidse Politie- reservekorps een van de hoogtepun ten. Nadat de avond was geopend met het Wilhelmus, sprak de voorzitter van de contactcommissie een kort welkomstwoord waarin hij zich in het bijzonder richtte tot de heer J. Dreeuws. alle inspecteurs van de Leidse Politie met hun dames, enige gemeenteraadsleden, alsmede de ver tegenwoordigers van de comman danten van de Koksschool, de Rijks politie en de Reserve Politiekorpsen uit de omliggende gemeenten. Het Leidse Politie Muziekgezel schap opende hierna het feestelijke programma met enige marsen, die respectievelijk onder leiding van de heren D. Anderson en S. Voerman werden uitgevoerd en afwisselend in nauwe samenwerking met de drum band van het Korps Reserve Politie, die onder leiding van de heer J. van Egmond een daverende bijdrage le verde. De heer Dreeuws moest in zijn toespraak tot de tien reservisten tot zijn niet geringe spijt een minder vrolijk geluid laten horen. Sinds hij - nu 6 jaar geleden als commissaris zijn intrede bij het Leidse Politie korps deed, was de sterkte van het Reserve Politiekorps van 100 man teruggelopen tot 49. een teruggang die hoofdzakelijk te wijten is aan een onverwacht optredend gebrek aan in teresse voor de reserve politietaak. „Onder degenen, die als lid van het reserve korps bedankten, bevonden zich leden die er al meer dan 9 jaar van trouwe dienst hadden opzitten. „Het wil er bij mij niet goed in, dat hier sprake kan zijn van een plotseling opkomend gebrek aan in teresse", aldus de heer Dreeuws. „Ge lukkig vormen de nog resterende 49 man een uitstekend geoefende kern. Zij zijn in lijden van nood in staat taken van het vaste korps over te nemen en op basis van vrijwilligheid de Leidse burgerij te dienen". Zich in het bijzonder tot de tien jubilarissen wendende, legde nij de nadruk op het feit, dat ook zij door hun 10-jarig vrijwilligersverband bij uitstek had den bewezen mannen te zijn waarop in noodgevallen vast kon worden ge rekend. Namens de burgemeester decoreerde de commissaris de jubi larissen met de medaille voor 10 jaar trouwe dienst en overhandigde de hierbij behorende oorkonde. Hierna volgde het optreden van het cabaretgezelschap „De Witte Raaf", dat onder het motto „Volop Vrolijkheid" de aanwezigen enige uren amuseerde met een non-stop- cabaret-revue, waarin Jan Tielen- burg, Nard Boer en Loek Favier een aantal vrolijke schetsjes brachten, het accordeonduo „The Johnny's" met zang van Janny Vincourt voor de vrolyke muzikale klanken zorgden, de pianist Jan Rito naast de muzi kale omlijstingen, enige Hongaarse muzieksoli ten beste gaf en mr. Du- rona met zijn goochelkunst de aan wezigen verbaasde. Na afloop volgde een gezellig sa menzijn o.l.v. de heer J. Mekel en met muzikale medewerking van „The Keytown Rythms". De Vrijwilligersmedaille voor 10 jaar trouwe dienst werd uitgereikt aan de reserve-hoofdagenten W. Noppe. G. M. M. Peeters en G. H. Weijers en de reserve-agenten J. Aalbersberg, A. Ie Mair, R. Vos. M. Lens, E. J. Hillebrand, H. J. Glas bergen en G. Vermeer. \dvertentle (Van onze Amsterdamse correspondent) Het afgelopen weekeinde heeft de dienst luchtvaart van de Rijks politie vier arrestaties verricht naar aanleiding van diefstallen uit een zending lichte vuurwapens op Schiphol. Het betreft hier het ontvreemden van een aantal pistolen, waartoe enige uit het buitenland aangevoer de kisten in het vrachtgebouw wa ren geforceerd. Tot de gearresteerde behoren twee personen, die op de Verrukkelijk Na uw sportieve verkwikking de zuiverste verkwikking die de natuur "schenkt" Eremedaille yoor „Haagse" Leidenaar In het bureau van dc militair- juridische dienst te Den Haag speld de generaal La Goröelie dezer dagen de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op de re vers van de heer J. Verbiest uit Lei den. De hesir Verbiest is veertig jaar als bcós aan oisze düemat verbonden. Na dat hem -de anidierscheidiiin'g wa-s uit gereikt werd die heer Verblekt toege sproken docr sergeamt-majoor v. d. Plas, die zei veel waardering te heb ben voor de wiize waarop de jubilaris al die jaren zij,n werk heef;, gedaan. Namens d? dienst, overhandigde spre ker de heer Verbiest een zilveren si- ga-rond oos-met-inscriptie. Hierna kon de jubilaris nog vele geschenken i.n ontvangst nemen. Na afloop van de huldiging dankte hij allen voor de hartelijke woorden en de vele ge schenken. Verongelukte auto na uren ontdekt Gistermorgen omstreeks zes uur ontdekte een veehouder, dat in een weiland aan de Herenweg te Noord- wijk ter hoogte van de woning van de heer Broekhuizen een totaal ver nielde personenauto lag. De bestuur der, een 42-jarige inwoner van Kat wijk, lag er levenloos naast. Bij èen door de politie ingesteld onderzoek bleek, dat de man. des nachts komende uit de richting Kat wijk. vermoedelijk met grote snel heid van de weg was geraakt en het weiland ingereden. De wagen was over een sloot geschoven en daarna over de kop geslagen Waarschijnlijk is daarbij de bestuurder uit de auto geslingerd. Humanistisch Thuisfront Men schrijft ons: Het Humanis tisch Thuisfront staat aan het be gin van een periode van grotere in spanning nu een aantal nieuwe en belangrijke activiteiten aan de be staande wordt toegevoegd. Daar is in de eerste plaats de geestelijke verzorging in het leger. Voorts is de behoefte gebleken om over te gaan tot de uitgifte van een nieuw maandblad, waarvan het eer ste nummer dezer dagen zal ver schijnen. Het aantal bezoeken in de be staande Tehuizen neemt zodanig toe, dat hier en daar voorzieningen moeten worden getroffen om ieder een plaats te verlenen, terwijl tege lijkertijd plannen worden beraamd om tot de bouw van een nieuw Te huis te kunnen komen. Al deze activiteiten kosten veel meer geld dan uit de overheidssub sidies kan worden bekostigd. Het plaatselijk Comité Leiden heeft thans van B. en W. vergun ning ontvangen tot het houden van een collecte van 9 tot en met 14 april a.s. Het comité heeft het vertrouwen, dat een groot aantal inwoners van onze gemeente gaarne wil bijdragen dit werk te kunnen uitvoeren. Girostortingen kunnen geschieden op postrekening no. 104190 ten name van Joh. G. Fokkema, Kapteyn- straat 5, Leiden onder vermelding op het strookje vain „Collecte H.T.". Voor de collecte komt het comité r.og medewerkers tekort. Aanmeldin gen kunnen geschieden op telefoon- nr. 31619 of aan het adres: Kapteyn- sbraat 5, Leiden. Ter gelegenheid, van het 50-jarig bestaan van het Studentengezelschap Virtus Concordia Fides" werd zaterdagmiddag in het gebouw van de N.V. Drukkerij v/h. Batteljee en Terpstra aan de Oude Rijn een druk bezochte en geanimeerde receptie gehouden. Tijdens deze receptie, welke o.a. werd bijgewoond door vele honoraire leden van het jubilerende gezel schap, het Collegium van het. Leidsche Studenten Corps, de Commissie voor de Sociëteit „Minerva" en afgevaardigden van tal van subverenigingen, vond de aanbieding plaats van het jubileumnummer van de Virtus", waarin tal van aardige herinneringen in proza en poëzie zijn opgenomeen. Namens het personeel van Batteljee en Terpstra heeft de heer JA. N. den Tonkelaar een door hem zelf vervaar digd olieverfschilderij aangeboden, waarin op sym bolische wijze de viering van een lustrumfeest wordt uitgebeeld. Op de foto biedt het Collegium van het L.S.C. linksJ gelukwensen aan. (Foto L.D./Holvast) EHBO-wedsfrijden Voorschoten bleef op eerste plaats De onderlinge EHBO-wedstrijden, die zaterdagmiddag in de grote zaal van het Leidse Volkshuis onder auspiciën van de Kring Leiden van de Kon. Ned. Ver. voor EHBO, wer den gehouden droegen wederom het karakter van selectiewedstrijden, daar de nu behaalde punten, opge teld bij die welke in de onderlinge strijd op 3 februari j.l. werden be haald, moesten beslissen welke wed- strijdploeg de kring-Leiden zal ver tegenwoordigen op de districtswed strijden, die op 28 april a.s. te Al- blasserdam worden gehouden. Alvorens de wedstrijdploegen van de afdelingen Oegstgeest I en II, Leiderdorp I en II, Hillegom, Sassen- helm, Voorschoten en Leiden het strijdperk betraden, sprak de kring voorzitter, de heer H van Roon, een kort. welkomstwoord, waarin hij zich I in het bijzonder wendde tot de artsen M. v. d. Stoel. J. van Hoorn. P. van 't Woud. H. Keegstra. H. A. Rete- rink en A. A. Verduyn-Czinel, die de jurv vormden. De opgave, die de ploegen be staande uit een leider (ster) en twee helpers (sters) kregen uit de wer- j ken, omvatte ook nu weer het ver- lenen van een doeltreffende eerste I hulp aan en het vervoer per bran- j card naar een ziekenhuis van twee J slachtoffers van een bedrijfsongeval. De opgave eiste door enkele com- Dlicaties een zeer grote nauwkeurig heid. Hoewel bij de eerste selectie in februari Voorschoten als no. 1 ein- i digde. was het verschil in punten met de afdelingen Leiden en Oegst- aeest dermate gering, dat de onder linge strijd tussen de ploegen van deze drie afdelingen er mede toe bij droeg aan deze tweede selectie-ont moeting een zeer spannend karakter te geven. Nadat dokter Van der Stoel een kort resumé van de ver richte prestaties had gegeven, maak te de voorzitter de uitslag bekend waaruit bleek, dat de ploeg van de afdeling Leiden ditmaal weliswaar als no 1 was geëindigd, doch deson danks geen kans had gezien de ploeg van de afdeling Voorschoten van de destijds behaalde eerste plaats te verdrineen. De ploeg van Voorscho ten wist zich inderdaad Drachtig te hr adhaven en zal de kring-Leiden bij de komende districtswedstriiden vertegenwoordigen. De einduitslag werd: 1. Voorschoten 333 punten), leidster: mevr. G. van Ooyen (80 p.); 2. Leiden (313 p.), leider L. F. Gielis (80 p.); 3. Oegstgeest I (294 p.). leid ster mevr. J. Dirkse-v. d. Poel (51 p.); 4. Leiderdorp I (279 pi, leider D. de Jong (74 p.); 5. Leiderdorp II (276 p.), leider G. de Jong (57 p.); 6. Oegstgeest II (255 p.), leidster mevr. M. Scheurwater-Hoogstraten (44 p.): 7 Hillegom (250 p.), leidster mevr. M de Ridder (54 p.)8. Sas- senheim (231 p.), leider J. van Beek (37 p.). luchthaven werkzaam zijn. De beide anderen zyn wapenhandelaren. Een van deze staat in Amsterdam be kend onder de naam „revolver- Paultje". De Rijkspolitie weigert vooralsnog alle inlichtingen over de diefstallen. Dit houdt verband met het vermoe den, dat er meer wapens zijn ont vreemd dan tot dusver is achter haald. Het onderzoek wordt dan ook met kracht voortgezet en het is niet uitgesloten dat er meer arresta ties zullen volgen. De naam van .Revolver-Paultje" is in het verleden meermalen by wa pentransacties genoemd. Een enkele maal lukte het de politie deze man, die voorgeeft vrijwel uitsluitend in antieke wapens te handelen, illegaal wapenbezit of verboden wapenhandel ten laste te leggen. De laatste maal dat hij in het nieuws kwam was bij de moord op de Italiaan Bruno Colombo, wiens lichaam in het Amsterdamse bos werd gevonden. Het slachtoffer was neergeschoten met een pistool dat „Revolver-Paultje" aan de daders had verkocht. Militairen zullen aan 15e Laura luister bijzetten De vijftiende Laura belooft wel iets bijzonders te worden. In de week van 9 tot en met 14 juli wordt nameljjk in Alphen aan den Rijn de leger- en luchtmacht-tentoonstelling „Paraat 1962" gehouden. Hieraan zjjn enkele bijzonder attracties verbonden, di« zeer zeker ook meer luister aan het Laura-feest zullen bijzetten. In de eerste plaats is er de ten toonstelling zelf, die toch altijd min of meer een feestelijk entourage met zich brengt. Deze zal worden gehou den op het plein bij het gebouw Na bij. en wordt maandag 9 juli 's mor gens geopend. Op de avond van die zelfde dag wordt de Laura geopend. Bij die gelegenheid zal een taptoe uitgevoerd worden door een van de militaire orkesten, en zal een exerci tie-peloton van de luchtmacht een demonstratie geven. De motorbrigade van de Kon. Marechaussee zal op dinsdagavond demonstreren en er zal een drumband optreden. Voor de voetballiefhebbers wordt op woens dagavond een wedstryd gespeeld tus sen 't Milit. Elftal en een nog nader aan te wijzen semi-prof elftal. Het tuinfeest in Avifauna op donderdag avond is zo langzamerhand traditie geworden in de Laura-week. Ook dit maal zal daar niet van worden afge weken. Waarschijnlijk zullen er dit maal wel meer uniformen aanwezig zijn. Op vrijdagavond zal in het Nuts- gebouw het afscheidsfeest worden ge vierd. De Laura is hiermede ten ein de, maar de tentoonstelling duurt nog voort tot zaterdag, 's Middags geven de militairen demonstraties in de Rijnhaven. Al met al veel bedrijvigheid in de feestweek van de Laura. Het bestuur van de Rijwiel Vierdaagse is terecht in zijn nopjes met deze prachtige combinatie. Wat de Laura zelf betreft kan ge zegd worden, dat de voorbereidingen al zeer ver gevorderd zijn, en dat van verschillende instanties weer de zo nodige medewerking werd verkregen. (Van onze Parijse correspondent) In Parijs verwacht men. dat in juni a.s. Europa directe televisieuitzen dingen vanuit Amerika zal kunnen opvangen. Tot dusver moeten alle Amerikaanse televisieprogramma's ingeblikt op filmbanden per vliegtuig Europa bereiken, waardoor het actuele nieuws uiteraard nooit helemaal heet van de naald kan worden op gediend. [De directie van de Franse televisie heeft al een paar van haar beste krachten naar New York gestuurd om straks de directe nieuwsvoorzie_ ning te verzorgen. De directe televisieverbinding tussen de nieuwe en de oude wereld zal worden mogelijk gemaakt door de inschakeling van een satelliet Tel star geheten die door een Ame rikaanse maatschappij gefinancierd wordt en welke eind mei in de Ver enigde Staten zou worden afge schoten. Mr. A. M. Joekes - 76 - overleden Oud-minister en oud-lid Raad van State Gisteren is in het ziekenhuis Bronovo in Den Haag overle den oud-minister mr. A. M. Joekes. Hij bereikte de leeftijd van 76 jaar. Mr. Joekes was korte tijd ziek geweest. Gracia: 1 miljoen dollar en percentage Filmproducent Alfred Hitchcock heeft meegedeeld, dat Prinses Gracia van Monaco (Grace Kelly) met het spelen van de hoofdrol in zijn film „Marnie" ongeveer één miljoen dol lar (ruim V/2 miljoen gulden) zal verdienen plus een percentage van de opbrengst. De Prinses heeft onlangs gezegd, dat zy met haar verdiensten uit de film een fonds voor kinderen zal stichten. Adolf Marcus Joekes werd op 5 mei 1885 te Boea (Sumatra) geboren. Na het gymnasium doorlopen te hebben, studeerde hy rechten en staatsweten schappen aan de Leidse Universiteit. In 1908 promoveerde hy in de rechts wetenschappen. Drie jaar later pro moveerde hij tot doctor in de staats wetenschappen op een dissertatie ge titeld: „Schets bevoegdheden Neder landse consuls". Na een carrière in het voormalig Ned. -Indië deed mr. Joekes in 1925 zyn intrede in de Tweede Kamer waar hy voor de toenmalige Vryzinnig Democratische Bond zitting nam. Van 1933-1937 was hy fractievoorzitter van deze party. Toen mr. Marchant enkele jaren later tot het katholicisme overging, volgde mr. Joekes hem als party- leider op. Talryk zyn de commissies Alleen NEMEN ais i» er zeker van bent, dat voorrang ook door de ander GEGEVEN wordt waarvan hy deel uitmaakte. Voorts was hy lid van het hoofdbestuur van de Vryz. Democratische Bond, van de Vereniging van Volkenbond en Vrede en de Vryzinnig Democratische Jon gerenorganisatie. In 1939 werd mr. Joekes gekozen tot lid van de Haagse gemeenteraad. Later was hy ook voorzitter van het College van Ryksbemiddelaars. In 1947 trad hy op als voorzitter van de 30ste internationale arbeids- conferentie in Genève. In het minis terie Drees-Van Schaik, dat op 7 aug. 1948 geformeerd was, had mr. Joekes de portefeuille van Sociale Zaken. Na de verkiezingen van 1952 keer de hy in het nieuwe kabinet Drees niet terug. Mr. Joekes kreeg weer zit ting in de Tweede Kamer en was daar korte tyd tweede voorzitter. Hij verliet de Staten-Gener.^1 in dat jaar, daar hy benoemd werd tot lid van de Raad van State, waarvan hy deel uitmaakte tot 1960. Mr. Joekes was commandeur in de Orde van Oranje Nassau, ridder in de Orde van de Ned. Leeuw en dra ger van het Grootkruis van de Orde van de Eikenkroon van Luxem burg en van het Grootkruis van de Kroonord, van België. Hi stoffeiyk overschot van mr. A, M. Joekes zal a.s. donderdag worden gecremeerd te Westerveld. De crema tie geschiedt na aankomst van de trein van 14.31 uur aan de halte Driehuis-Westerveld.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3