Ambtsaanvaarding prof. Schöffer 0verleg hl Genève Voorschoten krijgt er een lagere school hij Zorin is wel Als gewoon Leids hoogleraar vaderlandse geschiedenis optimistisch Wat gebeurt niet voormalig marinekamp? Vroeger geen boeken voor maar wel over kinderen LEÏDSCH DAGBLAD ZATERDAG 31 MAART 1962 u 1 nr Prof. dr. I. Schöffer heeft gistermiddag met een oratie in het Groot Auditorium het ambt van gewoon hoogleraar in de vader landse geschiedenis aan de Leidse Universiteit officieel aanvaard. Prof. Schöffer sprak onder de titel „Ons tweede tijdvak" over de aard van de bloeiperiode van de Nederlandse cultuur in de zeven tiende eeuw. Prof. Schöffer volgde in zijn hoogleraars functie prof. dr. A. J. C. Rüter op. „Ons tweede tijdvak" Aansluitend op een artikel van Fruin van bijna honderd jaar gele den trachtte prof. Schöffer opnieuw de eigenaard van de Republiek der Verenigde Provinciën te bepalen. Hij kwam tot conclusies die sterk afwij ken van die van Fruin. Terwijl Fruin de nadruk legde op de zwakheid en inefficiëncy van de federale staats vorm van de Republiek vergeleken met de zich geleidelijk naar een goe de functionerende staat ontwikke lende monarchieën als Engeland of Frankrijk, wees spreker erop dat in wezen de aristocratische structuur van de Republiek overeenstemde met die van de evenzeer zwak en inef ficiënt bestuurde staten als Enge land en Frankrijk. Overal moesten de centraliserende regeringen steun zoeken in een bu reaucratie, die door de onvolkomen heden van de 17e en 18e eeuwse staat, een macht op zichzelf werd. Afstammelingen van de oude adel, aangevuld met lieden van burgerlij ke afkomst, verschansten zich in de openbare ambten en doorkruisten met het dienen van hun standsbe- Afscheid J. v. d. Welle In het gebouw van de belasting dienst aan de Rijnsburgerweg vond gisteren een afscheidsbijeenkomst plaats in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van de hoofdassistent-A de heer J. v. d. Welle te Warmond. De eerste spreker, de hoofdinspecteur de heer B.S.A. Klop gaf op spontane wijze uiting aan de waardering die hij voor deze ambtenaar koestert. Recht door zee was steeds diens parool, daarbij de menselijke factor niet over het hoofd ziende. Ook de hoofd inspecteur titulair de heer J. Lub bers had bijzondere lof voor het werk, dat door de scheidende amb tenaar was verricht. Als voorzitter van het personeelsfonds overhandig de hij hem een geschenk. De hoofd assistent-A, de heer H. Brinksma, sprak namens de collega's van de afdeling controle waarbij de heer v. d. Welle gedurende 15 jaar werk zaam is geweest. In gevoelvolle woorden bracht hij tot uitdrukking de dank die men zich verschuldigd voelde aan deze collega, die men niet alleen als collega maar ook als mens had leren kennen en waarde ren. Hierna sprak de heer V. d. Wel le zelf zijn oprechte dank uit tot de hoofden van dienst en de heer Brinksma. Van de collega's viel het hem node afscheid te moeten nemen. In dichtvorm richtte hij zich ten slotte tot al diegenen die hem op de inspectie der belastingen hadden doen blijken van hun prettige sa menwerking. Van de gelegenheid om van de heer v. d. Welle afscheid te nemen werd door de verschillende afdelingen der inspectie een druk ge bruik gemaakt. langen of hun locale en provinciale relaties de centraliserende tendenties van de staat. In deze aristocratische maatschappijstructuur kwam het „gewone volk" er nauwelijks aan te pas, passief hoogstens klankbodem van aanhankelykheidsgevoelens voor heer of koning, actief vaak bron van onrust en verzet. Het eigenaardige van de Noord nederlandse aristocratie was met zo zeer dat zij werkte in een staat van federale opzet, al bood deze opzet wel kansen voor een snelle en soepele groei van de aristocratie, maar dat zij een overwegend burgerlijke sig natuur droeg. Pas na twee of drie generaties sedert de opstand begon deze afkomst minder te tellen en vond een aristocratisch inkapselings proces plaats, dat juist voor dc kleine en kwetsbare Republiek nadelig was. Prof. Schöffer. die zijn oratie met de gebruikelijke toespraken besloot, recipieerde na afloop in de ont vangstzaal van de Academie. Prof. dr. A. J. C. Rüter (rechts) wenst prof. dr. I. Schöffer geluk. (Foto L.D./Holvast) BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN' Wouter, zn van J. de Vos en G. M. Wijsman, Anna Jacoba, dr van H. G. de Groot en A. Bleeker. Johanna Gljs- berta, dr van G. Bavelaar en J. Free- ke. ONDERTROUWD M. Berkowitz en J. C. Hoogteijling, R. S. Karni en M. M. Sprenger. W P. Broers en J. Logeman, H. A. Hen- sing en C. J. Goedraad, J. Schroef en S J. C. v. Ast, W. Mooijman en H. M. Kossmann, J. Poelstra en J. C. Kukler. OVERLEDEN H W. Buijs, 98 Jaar, wed. van A. Hendriks. W. Hamer. 69 Jaar. H. J. Heydemann, J. Tack^ e.v. 78 Jaar, Boer, 67 Jaar. man, J. P. Ravens- bergen 8 maanden, zoon. A. A. C. Sta pels. 66 Jaar, vrouw, J. D. Drost, 56 jaar, man, Z. J. de Jong, 74 Jaar, man. Postkoetsreis herleeft voor Expogé-leden Een verteller, die zyn gehoor als het ware mee kan nemen op een ruim 3400 km lange postkoetsreis van Istanboel naar Rotterdam en op een vlotte vaak zeer geestige wij ze de ondervonden avonturen, tegen slagen en moeilijkheden, doch ook de ontelbaar vele glorieuze intoch ten, officiële huldigingen en feeste lijke onthalen nog eens tot in het kleinste detail weet weer te geven, bezorgt ziin gehoor enige uren ont spanning van het beste soort. Zo'n verteller bleek gisteravond in een der leslokalen van de Doelenka zerne de heer L. Nijhuis, chef van de afd. Publiciteit van de Caltex, te zijn. Zijn aandachtig gehoor be stond uit een groot aantal leden van de Leidse afdeling van de Ned. Ver. van Ex-politieke gevangenen in de bezettingstijd. Na het welkomstwoord van de vice-voorzitter, de heer F. Voorzaat, schetste de heer Nijhuis allereerst de enorme organisatie, die voorafging aan de reis. die in 1960 met een ruim 125 jaar oude postkoets van Instanboel naar de Floriade in Rotterdam werd gemaakt. Met de vertoning van twee tijdens deze reis gemaakte films lichtte hij zijn ver haal nader toe en liet duidelijk zien dat alleen de heenreis al een zeer zware opgave bleek te zijn. Bij de uiteindelijke start op 30 maart 1960 liep vrijwel geheel Istanboel uit om de postkoets en de begeleidende ka ravaan met muzikale medewerking van vele muziekkorpsen uitgeleide te doen. De avontuurlijke reis ging via Griekenland, Joego-Slavië, Oosten rijk en West-Duitsland en overal vaak tot in het kleinste dorpje, moest worden gestopt voor het in ontvangst nemen van geschenken van bijna al le burgemeesters der plaatsen, die onderweg werden aangedaan. Het einddoel van de reis. de „Floriade" in Rotterdam, werd op het vooraf bepaalde tijdstip 7 mei 1960 bereikt na een onvergetelijke reis die van af Istanboel tot aan Rotterdam niet minder dan 39 dagen en 10 nachten alles van het reisgezelschap en de paarden had gevergd. Na de ze postkoetsreis nam de heer Nij huis zijn gehoor nog mee op een korte reis langs enkele folkloristische bezienswaardigheden in Spanje. Revolverschoten op Heerensingel De bewoners van de Heerensingel werden gisteravond opgeschrikt door het knallen van revolverschoten. De schoten werden gelost door een politie-agent en waren bedoeld als een waarschuwine voor een automo bilist die snel in de richting van de Zijlsingel reed. Twee agenten hadden de man. die kennelijk onder invloed De Scwjetrussische onderminister va,n Buitenlandse Zaken Zorin. die na de terugkeer van minister Gro- miko naar Moskou als leider van de Russische afvaardiging naar het ontwapeningEoverleg in Genève op treedt. heeft, gisteren op de confe rentie verklaard te menen dat over eenstemming: kan worden bereikt over het vaststellen van een tijd stip, waarop een internationale, alge mene en volledige ontwapening moet zijn verwezenlijkt. „Mijn regering meent dat volledige ontwapening in vier Jaar kan wor den verwezenlijkt. De Amerikaanse autoriteiten menen dat hiervoor ne gen jaar nodig is. Het is niet mijn bedoeling tot in bijzonderheden in te gaan op de aanvaardbaarheid van voorstellen betreffende het vaststel len van een tijdsperiode, waarbinnen internationale ontwapening een feit zou moeten worden" aldus Zorin. Diplomatieke waarnemers in Ge nève zien in Zorins toespraak een aanwijzing, dat de Sowjetruasische regering thans een soepeler stand punt inneemt met betrekking tot. de door haar aangegeven tijdsperiode, waarin internationale en volledige ontwapening bereikt zou moeten worden. Prof. Oud treedt niet in discussie Prof. mr, P. J. Oud. voorzitter van het hoofdbestuur van de VVD zal niet in discussie treden met mr. R. P. Ko- kosky uit Amsterdam. Deze laatste had de heer Oud uitgenodigd tot een openbare discussie over de zaak- Meubelbelt. De heer Oud heeft de heer Kokosky laten weten dat hfj op generlei wyze in discussie wenste te treden met iemand, die hem heeft beschuldigd van „verbazingwekkende misleiding van het publiek". zoeterwoude, Raa(is[e(i(>n verheugdmaar kritisch DRS. HENGSTMANGER leiderdorp NAGEKOMEN KERKDIENST Ver. Vrijz. Herv. (gebouw Linde laan 12a)10.30 uur ds. C. P. Thom- sen te Utrecht. voorschoten Bevestiging en intrede kandidaat A. Vroegop Kandidaat A. Vroegop uit Soester. berg, waar hij reeds sinds september 1960 werkzaam is als vicaris, zal zondagmorgen 1 april a.s. om half elf in de Garnizoensontspanningszaal aan de Kampweg, na vooraf in de zelfde dienst te zyn bevestigd door ds. W. G. Meyering uit Voorschoten, zijn intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Soester- berg, waar hfj beroepen is in de va- kature van de tweede, nieuw ge stichte predikantsplaats. Kandidaat Vroegop werd op 23 februari 1928 te 's-Gravenhage ge boren. Hij bezocht eerst een mulo in zijn geboortestad, deed in 1950 staatsexamen gymnasium A en stu deerde vervolgens nog theologie aan de rijksuniversiteit te Leiden, waar hjj in september 1959 zijn voorberei- _u_dend kerkelijk examen aflegde. Na- achter het stuur zat, gesommeerd te i dat de heer Vroegop van oktober stoppen. Hiertoe ging een van de 11959 tot februari 1960 eerst onge- agenten met zijn ftets voor de rijdien- 1 veer vier maanden bij ds. W. G. de auto staan De automobilist reed i Meyering te Voorschoten werkzaam echter door. Slechts door op zij te j was geweest als stagekandidaat springen wist de agent het vege lijf I (leervicaris) en hij in juli 1960 na te redden. Zijn fiets werd geraakt en I een te Amsterdam gehouden collo, licht beschadigd. Vannacht om half j quium was toegelaten tot de evan- twee werd de automobilist van zijn i eeliebediening in de Nederlandse ver- bed gelicht. Hy is ingesloten, dacht van pogine tot doodslag en het rijden onder invloed. Benoemingen Leidse Universiteit Bij onderscheiden besluiten van curatoren der Leidse Universiteit zijn benoemd: dr. J. C. Anceaux, tot we tenschappelijk ambtenaar le-klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte; dr.F. L. Bastet, wetenschappelijk ambtenaar le-klasse in tijdelijke dienst bij de archaeologie, tot wetenschappelijk ambtenaar le-klasse in vaste dienst; J. J. Granpré Molicre, wetenschappe. lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Conflictpsychologie, tot weten schappelijk ambtenaar le-klasse in tijdelijke dienst; S. T. Groenman, tot- wetenschappelijk ambtenaar le-klas- se in vaste dienst bij de bibliotheek; mej. H. M. Hazevoet. tot wetenschap pelijk ambtenaar le-klasse (halve dagtaak) In tijdelijke dienst bij de reumatologie; P. J. M. van Hete- ren, wetenschappelijk ambtenaar le- klasse in tijdelijke dienst bij de fy- cische chemie, voor het tijdvak van 1 januari 1962 tot 1 januari 1963, wederom in deze functie benoemd; G. Horsman, wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst bij de theo retische organische chemie, voor het tijdvak van 1 maart 1962 tot 1 maart 1963, wederom in deze functie be noemd; W. L. L. Hulsman, weten schappelijk ambtenaar in .tijdelijke dienst bij de psychologie, tot weten schappelijk ambtenaar in vaste dienst bij de papyrologie; J. M. F. Jaspars, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst, bij de psychologie, voor het tijdvak van 1 maart 1962 tot 1 maart 1963, wederom in deze func- tie benoemd; F. C. Maatje, assistent 1 bij de conflictpsychologie, tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst; dr. A. E. F. H. Meijer, we- tenschappeiyk hoofdambtenaar in i tijdelijke dienst b(J de pathologie, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst; J. Reddingius. as sistent by de theoretische biologie, tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst; mej. dr. C. Roze- mond. wetenschappelijk ambtenaar op arbeidsovereenkomst bij de biblio theek. tot wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst: W. Whitney Shane, wetenschappelijke ambtenaar in tijdelijke dienst bij de sterrewacht, voor het tijdvak van 1 maart 1962 tot 1 maart 1963, wederom in deze functie benoemd; J. D. Speekman, tot wetenschappelijke ambtenaar le- klasse in tijdelijke dienst bij de fa culteit der letteren en wijsbegeerte; mevr. H. H. Swanson-Eartly, weten schappelijk ambtenaar le-klasse in tijdelijke dienst bij de inwendige ge neeskunde, voor het tijdvak van 1 februari 1962 tot 1 februari 1963, we derom in deze functie benoemd; mej. C. Vellekoop, wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de so ciologie, voor het tijdvak van 1 maart 1962 tot l maart 1963, wederom in deze functie benoemd en mej. dr. ir. Wagenaar, wetenschappelijk ambte naar le-klasse in tijdelijke dienst bij de biochemie, voor het tijdvak van 1 Hervormde Kerk werd hij enige maanden lat^r benoemd tot vicaris te Soesterberg. BEROEPEN De hervormde gemeente van Zoe terwoude hield een goed bezochte ge meenteavond. onder leiding van de kerkrraad. De agenda vermeldde, toe. zegging van beroep voor een predi kant. in de vacature ds. G. J. van Embden. Voor dit werk was een ad viescommissie benoemd, welke nu rapport uitbracht van haar bevin dingen, Nadat, de in aanmerking ko mende vicarissen besproken waren, werd tor. stemming overgegaan. Drs. R Hengstm angervicaris te Vlaar- dingen. werd met overgrote meerder heid van stemmen aanbevolen, om op hem de toezegging van beroep uit te brengen. Vicaris Hengstmanger is ge boren te Haarlem waar hij lager en middelbaar onderwijs genoot. Hy stu deerde verder aan de Gemeente Uni versiteit te Amsterdam en behaalde daar zijn doctoraal nieuw testamen- tisch Hij is gedurende 9 maanden werkzaam in Vlaardingen. Propaganda-avond KWF Onder leiding van mevr. Detmers Berber, werd in „Ons-Huis" een propaganda-avond gehouden voor het „Koningin WiHhelonina Fancis", waarvoor matige belangstelling be stond. Na de opening door mevrouw Detmers hield de heer H. v. Wijk uit Amsterdam, een propaganda- rede, toegelicht met dia's, over het doel en karakter van het K.W.F. De bedoeling is. dat een comité, leden of donateurs werft in de gemeente voor een jaarlijkse vaste bijdrage, ten bate van de kankerbestrijding. Na de koffiepauze werd nog de film vertoond over Engelse kastelen en burchten. oegstgeest Burgerlijke Stand Geboren: Willem H„ zn van W. de Leeuw en H. Bolwijn, Wouter, zn van H. J. van Hoogenhulzen en E. E Jans Yvonne M dr van F. J. P. Molenkamp en E. C. M. van den Broek. Caroline I. dr van L van der Wel en U. K. I. Beu nen. Jozef M.. zn van J M. van Zeyi en M. M. H. Kanters, Pleter H.. zn v. H. Eveleln en J. H. Bouma, Teunls, zn van T. van Delft en P. H. Schipper. Tryntje, dr van D. Vletter en E. W. C. ten Donkelaar, Maria J.. dr van T. W. Rutten en T. A Schimmel. Nlcolette E dr van E. J. Moojen en E. van Dijk Margaretha J.. dr va"n N. Korenhof en J. Lit, Wllhelma M., dr van C. van den Oever en G. Ros. Ondertrouwd: D. J. Stronck en E. M Rasker Overleden: C. E. J. de Goede, T. Heemskerk. De gemeenteraad was gisteravond zeer verheugd, dat B. en W. nu reeds met een voorstel tot stichting van een derde openbare lagere school (in Adegeest) kwamen. Drie fracties de KVP hield zich buiten de be spreking prezen het initiatief en de voortvarendheid van het college en wezen op de waarde van dit voorstel voor de nieuwe wijk, zowel als voor de Parkschool. Dr. G. B. W. Huizimga (Prot. Chr., rector van een Haags Lyceum) ver dedigde het feit. dat hij als voor stander van het bijzonder onderwijs over een openbare school sprak door erop te wijzen, dat hij het lager onderwijs, als basis voor een toe komstig volk. uitermate belangrijk vindt. Spreker vond het goed. dat de Parkschool, die nu reeds meer dan 30C leerlingen telt. ontlast zal wor den. Een lagere school mag niet zo eroot zijn. omdat het hoofd niet ambulant kan zijn De leiding van iedere sohool zou, volgens spr. geen eigen klas mogen hebben, om volle dig de leiding van de school te kun nen voeren, met ouders te kunnen spreken, enz. Dr. Huizinga was er zeer ontstemd over. dat bij een school niet tevens een gymnastieklokaal gebouwd mag worden. Hij noemde dat een „natio naal schandaal". Ook omdat een school ruimte moet hebben om „sa men" te kunnen zijn. Daarom meen de sprdat het noodzakelijk was ook deze nieuwe school als een ..hal- school" te bouwen. Het college moet al het mogelijke in het werk stellen om dat te bereiken. En in ieder ge- Kinderboeken IJmuider vishallen bleven potdicht De vishallen van IJmuiden hebben vanmorgen potdicht gezeten. Een controleur, het havenpersoneel en een enkele hulppolitieman waren op hun post maar de lossers lieten het afweten. Het enige geluld, dat men hoorde was het puffen van een motor van een binnenkomende Katwykse kotter. De mannen stapten in de ge reedstaande bus en reden naar huls. Toen werd het helemaal stil. Toen om 2 uur vannacht de lossers op hun post zouden moeten zijn kon men maar een man door de straten van IJmuiden zien rijden Het bleek echter een zeehengelaar te zijn. Het achterweg,e blijven van de lossingen op deze vroege zaterdagmorgen is een gevolg van een vergadering, die de lossers woensdagmiddag hebben ge houden. Hoewel maar de helft, van de leden aanwezig was op deze vergade ring heeft men zich toch algemeen gehouden aan het, besluit, dat de ge ringe meerderheid toen heeft geno men. De mannen werden vanmorgen niet gepord Ook de lossers hadden de vrije zaterdag „Het is wel opmerkelijk, dat men van de profetische woorden: Indien gy niet wordt als een kind, zult gij het Koninkrijk der Hemelen niet binnengaan", eerst ruim 18 eeuwen later iets ging begrijpen en toen langzamerhand het kind anders ging bezien en benaderen", aldus de heer P. Stouthamer, auteur van een 25-tal kinderboeken, ter inleiding van zijn causerie over „Het Kinderboek' wel- ke hy gisteravond in Het Gulden j Vlies hield voor de Leidse afdeling van de Prot. Chr. Onderwijzersver eniging. Tot aan hel begin van de 18e eeuw, aldus de heer Stouthamer, maakte men weinig onderscheid tus sen een kind en een volwassen mens, werd het kind hiervan getuigen oude prenten en schilderijen zeer uit- 1 drukkelijk zowel bij festiviteiten, aangrijpende sterfscènes en huwe- lijksaangelegenheden geen detail be spaard en ging het kind als een vol wassene ge Weed. Behoudens een mid deleeuwse vertelling over Christus, en een enkele ballade met het Wnd als onderwerp, bestaat er tot aan het begin van de 18de eeuw geen litera- I tuur over het Wnd en hebben noch I Hooft, Huygens of Vondel zich hier- i mede ingelaten. De stoot hiertoe werd eerst in het begin van de 18de eeuw gegeven door enkele Franse en I Engelse schrijvers, die echter voorals nog, evenals hun latere navolgers niet vóór het Wnd doch óver het kind schreven en hierbij het kind veelal tamelijk onwaarachtig typeerden en lieten voortkomen uit bepaalde mi- lieus. Eerst door de z.g. „tachtigers" met Multatuli (Woutertje Pieterse» als een van de allereersten, werd een grote stroom van boeken óver het kind geproduceerd, doch het duurde, aldus spreker, nog tot aan het be gin van deze eeuw, alvorens ook nu nog bekende schrijvers o.a. ds. De j Liefde en W. G. v. d. Hulst zich gin-1 gen toeleggen op een waarachtig en redelijk aanvaardbaar boek vóór het kind. Tot slot schetste spreker nog in het kort enkele bijzonderheden over j het ontstaan van een Wnderboek, welk ontstaan bij de beginnende; auteur vaak wordt ontleend aan eigen jeugdervaringen, aangevuld met de nodige fantasie, en bij de wat meer ervaren auteurs aan toevallige ontmoetingen of frappante tafereel tjes. De gezegende en geprezen schrijver is hij, aldus eindigde spreker zijn causerie, die met zijn schepping het Wnd weet te boeien en tevens de vol wassene stilletjes laat meegenieten'. val moet er op gerekend worden, dat er een aparte kamer voor het hoofd is. Mevr. de Waal Malefijt^-Spruyt (VVD) en mevr. Stoker waren even eens zeer verheugd over de nieuwe plannen. Wethouder Schrama noemde een school zonder hal volkomen uit de ttfd en zegde toe. dat het college inderdaad nog alles zal doen om te trachten een halschool te mogen bouwen. Belangrijk nieuws Het belangrijkste nieuws kwam aan het eind van de vergadering, nadat de openbare zitting gedurende on geveer een half uur geschorst was geweest. Burgemeester De Kool stelde n.l. aan de orde een (niet aangekon digd) voorstel om een krediet van 15.000 gulden beschikbaar te stellen om de bewaking van het voormalige kamp van het Marine Opkomst Cen trum te kunnen overnemen. Op 2 april zal de bewaking van het kamp door de marine eindigen. Op een vraag van de heer Pels (P.v.d.A.t of de raad nog nader open baar geïnformeerd zal worden hier over, deelde burgemeester De Kool mede, dat dit inderdaad gebeuren zal. Ongetwijfeld is in de besloten zit ting over dit voorstel gesproken (de raadsleden bleken n.l. geen behoefte te hebben op de summiere mededelin gen van de voorzitter in het open baar iets te vragen) en ongetwijfeld zullen B. en W. deze bewaking wel overnemen met bepaalde achtergron den voor een nadere bestemming van dit terrein met de daarop gelegen gebouwen. Instuifwerk Over de subsidiëring van het in stuifwerk werd nog wel van gedach ten gewisseld, maar uit de discussies kwamen geen nieuwe gezichtpunten naar voren. Wel bleek, dat de voor gestelde subsidie van 400 gulden per jaar per „club" slechts voor één (proef-)jaar bestemd is. Een technische discussie over de oorzaken van het niet meer func tioneren van de diepwel op de ten nisbanen. tussen wethouder Dekker en ir. Rombouts, resulteerde in heb aanvaarden van het voorstel om dui zend gulden beschikbaar te stellen voor vernieuwing. Zeer langdurig is gesproken over de nieuwe vakantieregeling en de overwerkvergoeding van de gemeen te-ambtenaren. Het voorstel van B. en W. werd echter daarna zonder bezwaar geaccepteerd. Alle overige voorstellen werden eveneens zonder stemming aangeno men. Alleen de heer Lamboo (KVP) was deze avond afwezig, terwijl wethou der Dekker (kennelijk nog niet ge heel hersteld van zijn langdurige ziekte) de vergadering gedeeltelijk bijwoonde. 30500 30500 30500 In Valkenburg (L.) ramde een I mermolen Het gevaarte kwam Lbraarl I962 tot l febnlarl 1963i we_ tractor het restaurant Geulhe- I in de keuken tot stilstand. derom in deze functie benoemd. Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. 3el vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- foomummers voor Ad min. )f Red., want deze kunnen U niet helpen. CORRESPONDENTIE Oud-leerling Ingezonden stuk ken, waarvan de afzender ons niet bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking. KARL BARTH EN DE OECUMENE In het vormingscentrum „Oud- Poelgeasr te Oegstgea&t wordt op 12 en 13 mei een weekeinde belegd, ge wijd aan de grote theoloog Karl Barth. Ditmaal zullen de gedachten, dis Karl Barth over de oecumene heeft, besproken worden. Prof. dr. G. I C van Niftrik zal op zaterdag twee ïnleidingen houiden, dr. W. Njjen- I huis u-'t Den Haag leidt de nabespre king cp de zondagmiddag MARKTBERICHTEN LEIDEN. 31 maart. Coöp. Groen te- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg: andijvie 117-121, kroten, gekookt 50. prei 1.14-1.26, spinazie 65-73. stoof- sla 94-148. komkommers 101-106. uien plcklers 56-60. waspeen 56, witlof 120- 168, per 100 stuks: komkommers A M5- 71, sla A 26-46, per 100 bos: peterselie 51. raapstelen 8-10, radijs 16-23, selde- ry 17-32 KATWIJK AAN DEN RIJN, 30 maart Groenteveiling: waspeen per kist Al 17.60-19.30, A2 9.60-16.60. BI 18.20- 19.70, B2 7 40-10.90. Cl 12 30, C2 10.50- 11.50, witlof 1 175 00, ld. 2 78.00-133.00 peterselie per 100 bos 39. Aanvoer waspeen 74.000 kg, waarvan 51 000 kg voor export werd verkocht. LISSE, 30 maart. Prijsnotering Gladiolen plantgoedveiling Coöp. Vei lingsvereniging HBG. Gladiolen 6-8: Gabrlelle 1.10, Happy End 1.30, Mary Housley 1.30, Nieuw Europa 1.50, Pride of Holland 1,50, Sans Soucl 140, Sneeuwprlnses 1.10, Washington 1.80, Winston Churchill 1.50. Gladiolen 4-6: Early Queen 1.10, Hochsommer 1.40, Mary Housley 1.10, Pride of Holland 85 Gladiolen 3-4: Early Queen 35. Hoch sommer 50, Nieuw Europa 32. Firma ment 20. Gen. Elsenhower 20. Jo Wa genaar 30. Junlklokken 12. Lllac Won der 32. San Soucl 40. Scarlet Leader 32, Sneeuwprlhses 30. Spie and Span 50. Van Zanten's Glory 10. RIJNSBURG. 30 maart. Bloemen veiling Flora. Tulpen: Mr. v. d. Hoeff 120-125-140, The Rose 140-160, China Pink 160. Brlllant Star 85-90, Edith Eddy 130-140. Phlladelfla 155- 175, Red Ólant 160-175-185. Lustige Wltwe 170-175. White Sail 160-165. v. d. Eerde 160-170, Golden West 180, Apeldoorn 215-230, Prinses Beatrix 165 170, Hlllegarda 135, Secret Voorts 2.65 per bos: Hyacinten: 75-85-120 per bos: Narcissen: Geranium 1.10, Cheer fulness 75. Clamor 75-80. Flower Re cord 75-85. Semper Avantl 135-140. Carlton 170-180: Fresia White Swam 90-95. Golden Yellow 100-110, Butter Cup 100-105, Blauwe Vogel 110-120, Snow Queen 85-90 per bos; Irissen: Wedge wood 270-310 per bos: Anemo nen 8.00-11.00 per 100, Narcissen (kou de grond) 5.20-7.30 per 100. RIJNSBUF.G, 30 maart. Groente- velling: waspeen Al 91.50-96.50 per 100 kg A2 32.00-75.00. B 93.00-95.00. Op het strand in Zandvoort is gisteren een zandstenen beeld aangespoeld. Het stelt een man nenfiguur voor. Over de her komst tast men diep in het duis ter. «J£S^.°9P- 30 maart Forsythia 1 rZ?' 52"65- 3 51-40, 4 32-24. For sythia per bos 170-85. Jap. Azalea malvatlca 120, ld. Melanle 140-80. Glo ria Mundl 75-85. Rhodo Pink Pearl 57 —50 per knop. Sanslvlera 140-120 per stuk. Andromedablad 95-52. Azalea mollis 1 155 per tak. ld. 2 85, ld. per bos 410-240, Clnnerarla 40-32-16 per stuk ln pot, Holja's 160-150, Cypres 75 90, Primula 32. Prunus triloba 33- 27-21 per tak. per bos 150-120-100. Anemonen 85-40 per bos. TER AAR. 30 maart. Groentevei ling: witlof 1 1 53-1.65, ld. 2 1.40-1.47 ld. stek 37-1.03, spinazie 72-89. ld 2 65-69, waspeen 41. rabarber 32-48, stoofsla 64-79, prei 84, ld. stek 40. uien 66. glasandijvle 1.19, alles per kg sla 1 31-39. ld. 2 22-28, id. C 19-22, komkommers C 48. ld. D 40-45, alles per stuk. raapstelen 9-10, radys 17-19 ld 2 9-12, ld. afw. 4-7, selderij 66. Idem 2 37-39. bosuien 12 alles per bos, stoofsla 4.10 per kist. druiven 1.32 p. kg. aardbeien 2.10-2.30 per doosje.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9