Record - drukte tijdens Pasen? Veehandel blijft weinig levendig Twee trekpleisters voor vele duizenden I Films van deze tveeh in Leiden 1 'i KARREWIEL Gelukkig slot na ontsporing in drie advocaten families kantoormachines Exodus Vergissing bij operatie Boyd Bachman brengt shows voor KRO-tv Willy Alberti ook in „Rififi"' Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 31 maart 1962 Derde blad no. 30618 Rond de Veemarkt fc(Van een deskundige medewerker) L De aanvoeren op de rundveemark- jn waren in de afgelopen week vrij- fel gelyk aan die van de laatste teken, echter met dit verschil, dat er rat meer mager weidevee werd aan- (eboden in verhouding tot het an- tre rundvee. |De vraag naar weidevee voor de leesproduktie was zeer duidelijk roter, doch deze ging in de aller- erste plaats uit naar goedsoortige rnge dieren waarvoor de prijzen an ook wat aantrokken. Voor de overige klassen of wel de tinder geschikte soorten was de andelstemming vrijwel onveranderd lauw. Weliswaar is het weer voor het rei land iets gunstiger geworden, rant de vorst is over en er is wat egenwater gevallen, zodat de gras- nat deze week toch een beetje kleur" heeft gekregen. Maar dat is ok alles, want het gras moet nog omen. Men kan dan ook nog geen ee naar buiten doen. We noteerden voor enkele uit- nuntende weidekoeien tot rond een >edrag van f. 1000.- per stuk, doch en redelijk koppel deed gemiddeld 800.- de mindere kwaliteiten tus- en f. 600.- en f. 750- per stuk. In de gebruiksveesector was de looplust weinig levendig. Bij zeer niddelmatige handel bleven de irijzen vrijwel ongewijzigd. Te we en voor extra beste drachtige jon- •e koeien tussen f. 1000,- en f. 1200.- ?r stuk en overigens van f. 700.- 950 per stuk. Pinken f500.- ;.600.-, f.650.- en graskalveren !.300-f. 425 per stuk. De slachtveemarkt is deze week in iet algemeen wat williger ingezet. Sepaald prima en 1ste kwaliteiten irerden zeer weinig getoond, zodat de irijzen hiervoor een stijgende lijn ertoonden. Voorts werd de mindere soort ook iets gemakkelijker opgeno- nen, doch niet tegen hogere prijzen. Iet beste en minder goede kwam dan ook nog verder in waarde uit >lkaar te liggen, nl. tussen f. 2.50 tn f. 3.50 per kg. geslacht gewicht. Voornamelijk jonge beesten met zeer reinig vet werden vlot verkocht. De afloop van de week was op de Leidse markt. De eerste paasveetentoonstellingen eijn deze week gehouden en wel in Etten-Leur in Brabant en donderdag te Rhenen, waar meer en zeer mooi vee te zien was zodat de strijd om de hoogste bekroningen dan ook zwaar was. Er werd nog weinig ver kocht. De vette kalverenmarkt was van de week door de mogelijkheid van afzet naar Italië wat williger. Het. gaat slechts bij contingentering van naar verluidt rond 625 ton kalfsvlees per maand en er kunnen geen leven de kalveren worden geleverd. Het aanbod was algemeen ruim, want er was de laatste weken veel voor de exporteurs vastgehouden, dat reeds in voorkoop was gekocht. Zodoende bleef het prijspeil vrijwel onveran derd, nl. van f. 2,- tot f. 2.70 per kg. levend gewicht, naarmate de kwali teit. Ook de nuchtere kalveren bleven bij flinke aanvoeren en behoorlijk goede handel vrijwel prijshoudend. Voor de slachters f.40.- f.65- gemiddeld per stuk en voor fokkers en beste soorten voor de mesterij lie pen de prijzen aanmerkelijk daarbo ven. De wolveehandel verliep bij krap aanbod vrij stil en bij gebrek aan beste kwaliteiten voor export, totaal gezien moeilijk prijshoudend. De varkensprijzen zakten van de week nog weer wat verder terug. Het beste vleesgoed in het geslacht ge wicht tussen 80 en 110 kg. deed van f. 1.90 tot f. 2.07 per kg. Voor de zwaardere gewichten welke per kg. levend gewicht werden verhandeld, lagen de prijzen tussen f. 1.45 tot f. 1.70 met 4 kg. korting. De zwaar ste soorten brachten zoals gewoonlijk Rijschoolhouders wensen wettelijke regelinj „Te veel beunhazen Indien wijziging van de grondwet op het punt van de vrijheid van onderwijs niet mogelijk is, dan moeten andere wegen worden gezocht om tot een wettelijke regeling van het rijschoolwezen te komen. Aan het geven van vlieglessen stelt de wet hoge eisen. In enige ge meenten is het geven van dans lessen zelfs aan verordeningen gebonden, maar voor het geven van auto-rijlessen is geen andere bevoegdheid, dan het bezit van een eigen rijbewijs vereist. Het bleek zelfs niet mogelijk het wegenverkeersreglement zodanig te wijzigen, dat aan het rijden onder toezicht hogere eisen werden gesteld. En dit, terwijl het verkeer steeds hogere en zwaardere eisen aan de weggebruikers stelt. De opleiding voor het rij-examen dient in het be lang van de verkeersveiligheid zeer deskundig en grondig te geschieden. Er zijn veel te veel z.g. „instructeurs", die van toeten noch blazen weten en er maar een beetje op los beunhazen. Dit zowel tot schade van aspirant- automobilisten, als van hun mede weggebruikers. Een slecht opgeleide automobilist, die tenslotte het rijbe wijs verovert, blijft- een grote ge- varenbron op de weg. Deze opmerkingen klonken tijdens een gezamenlijke vergadering van de vier auto-rijschoolbonden ABAN, BBN, Bovag en FNOP in het Utrechtse N.V.-huis. Ongeveer 45% der leden, een kleine 700 man, was naar de domstad gekomen om te overleggen hoe een einde gemaakt kan worden aan het ondeskundig lesgeven en hoe gestreefd kan wor den naar een betere rij-opleiding. Met enthousiasme aanvaardden de rijschoolhouders een resolutie, waar in een vernieuwde rij-instructie, een verzoek aan het CBR om het rij examen aan die nieuwe instructie aan te passen en een gezamenlijk streven naar een rijschoolwet werden vastgelegd. Deze resolutie zal aan de regering worden voorgelegd. Hierdoor zullen de samenwerkende bonden een audiëntie bij minister Korthals aan vragen. Advertentie ONZE KEUKEN wint dagelijks aan BEKENDHEID. HOTEL - OAFÊ - RESTAURANT Steenstraat 55 - Tel. 22509 Zaal voor Uw receptie-, zaken- en hufoelijksdiner. de minste prijzen op. De Utrechtse beurs had een flauw slot. De paarden zijn momenteel bui tengewoon duur. De jonge paarden werden voor de slacht tussen f. 2.60 en f. 2.85 per kg. verhandeld en de oudere van f. 2.30.- f. 2.50 idem. Werkpaarden weinig aanbod, doch ook niet veel vraag. Vrywel alles werd voor de slacht graag opgeno men, maar in feite voor de winkels tegen veel te hoge prijzen, want het paardevlees wordt vrijwel uit-slutend geconsumeerd door de minder draag- krachtigen. In melkkoeien was er een ruime re aanvoer en een willige handel. De prijzen waren vasthoudend. Varen koeien voor de weiderij werden nog kort aangevoerd met matige handel en niet goedkoop. Er was een flinke aanvoer van slachtvee met vlotte handel en stfevige prijzen. Prima kwaliteit was echter schaars en eer der iets duurder. In vette koeien was een ruime aanvoer met trage handel. Het wolvee werd redelijk aangevoerd, de handel was traag en vooral geen hoge prijzen. Presenteer Philip Morris the cigarette of quality and prestige In 104 landen gepresenteerd, overal graag geaccepteerd. "America's finest cigarette" nu iii Nederland, per pakje Spannend en romantisch „Weglopen" is wat Gistermiddag is op de spoorweg- havenbrug in Rotterdam de 46-Jarige chef monteur Th. J. Groothuizen, die met zijn 45-jarige echtgenote op een bromfiets reed. door een vrachtwagen aangereden en gedood. Zijn vrouw kreeg een ernstige hoofdwonde en in wendige kneuzingen. Zij is in het al te gemakkelijk CASINO Er kan zich, in het ogenschijnlijk rustige leven van de drie compagnons van een Amerikaans advocatenkantoor, in een paar dagen heel wat afspelen. Voor het oog van de ivereld man keert er niets aan hun zaken- en huwelijksleven. Maar plotseling begint er 'n lawine van verrassen de gebeurtenissen te rollen, zoals die door James Gould Cozzens be schreven is in zijn bekende roman „By love possessed". In dit ver filmde boek spelen Lana Turner en Efrem Zimbalist jr. op knappe wijze de hoofdrollen en ook de overige rolbezetting is opvallend goed. Nog een kwaliteit van deze film: ofschoon het verhaal tame lijk gecompliceerd is, slaagden scenarioschrijver en regisseur erin het verloop van de vele voorvallen doorzichtig te nouden. En dat is een verdienste, die in menige boe- kenfilm ver te zoeken is. De bejaarde Noah Tuttle, de lei der van het advocatentrio, is een zeer gezien man in de kleine Amerikaanse stad, waar het kantoor gevestigd is. Maar zijn compagnons Arthur Win ner, Tuttle's schoonzoon (een uit stekende rol van Zimbalist» en de kreupele Julius Penrose (Robards», komen op zeker ogenblik tot de pijn lijke ontdekking, dat hij langer dan een kwart eeuw het ene gat met het andere heeft gestopt. Om zijn naam te sauveren besluiten zij tenslotte de tekorten uit eigen middelen aan te zuiveren. Intussen heeft er zich in Tuttle's leven nog een ander drama afgespeeld: zijn stiefdochter Helen, gedoodverfd als de toekomstige echt genote van Arthurs zoon Warren, slaat de hand aan zichzelf, nadat de jongen zich heeft laten verleiden tot een uitje met een meisje van niet al te beste reputatie, Veronica. Boven dien zijn Arthur en zijn vrouw, Cla rissa, tot het inzicht gekomen, dat de liefde aan hun huwelijk ontbreekt. Ook Julius en zijn zeer knappe maar drankzuchtige vrouw Marjory (Lana Turner) zijn steeds meer van elkaar vervreemd, nadat Julius door een on- Na vele verwikkelingen, waarvan we geen melding maken om de span ning niet te breken, vinden de ver dwaalde echtgenoten elkaar toch weer omdat ze beseffen, dat „weg lopen" wat al te gemakkelijk is. Zo eindigt deze film met een massaal „happy ending" in positieve zin. Cozzens' boeiende boek is op fas cinerende wyze verfilmd. „Het moordende testament" Griezelen en lachen STUDIO Ditmaal een non- sensicaal griezelfilmpje, ivaarbij ge, indien U wilt, zoivel huiveren als lachen kunt: ,Het moordende testament". De geheimzinnige gebeurtenis sen, welke zich in een Engels bui tenhuis, zoals het behoort omge ven door mist en moerassen, voor doen, de reeks onverklaarbare moorden die elkaar aan de lo pende band opvolgen en tenslotte de oplossiiig van wat er zich alle maal rond het onschuldige bur germannetje Ernie en zijn fami lieleden, vermeld in het testa ment van Oom Gabriël afspeelt, zullen U wel in spanning houden. Er zijn vreemde personages in dat huis: de butler Fisk, voortreffelijk ge speeld door Dennis Price, wiens uit beelding een aparte vermelding waard is, de mysterieuze advocaat Sloane, de aan lager wal geraakte officier Guy Broughton, de charmante ver pleegster Linda, de vreemdsoortige tante Emily en nog enkele anderen, het zijn allen zonderlinge figuren. Die figuren, verzameld in een al even zeer zonderling kasteelachtig huis, zullen U de nodige sensatie bezorgen. Men valt van de ene verrassing in de andere, maar de sensaties liggen er te dik op, dan dat ge werkelijk op uw stoel zit vastgeplakt. Daarvoor zorgt ook de dosis kolder, die maakt dat de zenuwen niet ge spannen blijven. Ach: als U eens een avondje aflei ding wilt hebben en niet al te kri tisch bent, kunt U er zich misschien bij amuseren. Maar veel om het l(jf Lana Turner en Zimbalist jr., de hoofdrolspelers in „Onteerd" (Door liefde bezeten), resp. als Marjory en Arthur. Luxor „De hel van het smok- keleiland" is een spannende èn ro mantische geschiedenis: er wordt herhaaldelijk in gevochten en her haaldelijk lopen mooie vrouwen de vechtenden min of meer in de weg. De braafste vechtersbaas en de mooiste vrouw vnden elkaar aan het eind van de film die in de achttiende eeuw op een Engels eiland speelt. De vissers van dit eiland leven voornamelijk van de smokkel. Hun rustig bestaan wordt verstoorddoor de komst van een bende strandjut ters die er een akelige gewoonte van maakt om tijdens stormachtige nach ten schepen op de rotskust van het eiland te laten stranden, de boten te plunderen en eventuele overlevenden te vermoorden. De vissers krijgen de schuld van deze wandaden, worden door de plaatselijke landjonker op gesloten en zullen worden verbannen naar een kolonie. Maar dan krijgen de smokkelende vissers steun van een bende struikrovers en de zoon van de landjonker. En dat betekent het einde voor de juttersbende die nu zowel van de struikrovers als van de door de landjonker te hulp geroepen soldaten klop krijgt- Dit alles op breed doek en in kleuren. De VVV's in westelijk Nederland houden rekening met een komende toeristische paasdrukte die alle vo rige records dreigt te breken. In Am sterdam zijn tal van gerenommeer de hotels thans reeds geheel voor het paas-weekeinde volgeboekt. De grote drukte wordt veroorzaakt doordat Pasen dit jaar later valt en er dus een redelijke kans op goed weer is. Niet alleen met Pasen, ook het daarop volgende weekeinde wordt een topdrukte verwacht. In Amster dam zou men zich niet verbazen als het aantal vreemdelingen ln de periode 28 april1 mei dat van de paastoeristen overtreft. Het zullen voornamelijk Duitsers zijn die dan naar Nederland komen. In Duits land wordt op 1 mei niet gewerkt en daar deze datum dit jaar op dins dag valt, kan men door de maandag als vakantiedag op te nemen een korte vakantie houden van vrijdag avond tot dinsdagavond. Advertentie Rurs Dat Amsterdam voor deze vrye dagen een trekpleister vormt houdt verband met het zilveren huwelijks feest van het Koninklijk paar. De stad zal gelijk gemeld worden versierd en geillumineerd en Konin gin en Prins maken op de 30ste april een rijtoer. Vele reisbureaus hebben dit in hun reclame uitgebuit. Voetbal- enthousiasme Wat Amsterdam betreft zal de drukte zelfs niet met de eerste mei zijn beëindigd. Op 2 mei heeft in het Olympisch Stadion de Europese Cup Final plaats. Van de stadiondirectie vernamen wy dat reeds duizenden toe gangsbewijzen naar Engeland, Span je, Portugal Frankrijk, Zwitserland en België (hier alleen al 4000) zijn verkocht. Er worden nog enkele dui zenden kaarten in reserve gehouden omdat thans nog niet vast staat wel ke elftallen in de finale zullen uit komen. Wordt het Tottenham Hot spur, dan worden er 4000 Engelsen extra verwacht, is het Benfica, dan komen er stellig enkele duizenden Portugezen en als Real Madrid zijn kans krijgt zal het aantal begelei dende Spanjaarden niet geringer zijn. Afgezien van het feit of het Britse elftal al dan niet zal spelen, zijn er toch reeds 2000 kaarten verkocht in Duitsland, voornamelijk onder de daar gelegerde Engelse militairen. ÏÏlllllllllllllllllllllKIIINIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilKiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiKiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnninnnninuniiiiiiiiiiunrïiiinjiiiiiiii^ tweede week TRIANON In het theater aan de Breestr. draait „Exodus" voor de tweede week. Een vrije vertaling, zo als wij de vorige week schreven, van de gelijknamige roman van Leon Uris. In dit grote filmwerk (duur: drie uur) herleeft in kleurige beelden die episode uit de jongste geschiede nis, waarin de joden zich tot hdl uiterste inspanden Palestina als hun laatste toevluchtsoord te bereiken. Maar ook daar vonden zy nog niet aanstonds de rust, die de nazi's hun m Europa hadden ontzegd. Die be wogen tijd na de tweede wereldoor- Jog is in deze film op vaak aangry- pende wijze in beeld gebracht. De film volgt de hoofdlijnen van het boek van Uris. Let wel: de hoofdlij nen, want alleen reeds om de lengte te beperken, was het noodzakelyk tal van op zichzelf boeiende details te laten vallen. Wie het boek gelezen heeft, doet eigenlijk verstandig het origineel te vergeten als hij in de bioscoop plaatsneemt, een advies dat trouwens voor alle films geldt, waar van het scenario aan een boek ont leend is. De hoofdzaken komen ech ter op levendige wijze in prachtige kleuren op het doek. Het meisje Anna Sah Tweede Suzy Wong Lido Met ergernis in het achter hoofd wellicht de herinnering aan het. succes van „De wereld van Suzy Wong" heeft de Duitse filmindustrie „Bis zum Ende aller Tage" in ons land „Het meisje Anna Suh" op de filmmarkt gebracht. Maar we zul- schiedenis waarbij hij in het eerste eedeelte van de film echter de indruk vestigt, dat Hongkong uit een aan eenschakeling van nachtclubs be staat. Het tweede gedeelte speelt zich af op een eilandje voor de Duitse kust waar <ie zeeman woont. De be volking van dit eilandje keert zich tegen zijn Chinese vrouw. Bij de filmische schildering van deze con troverse komt Frans Peter Wirth wat beter op dreef, maar het gebrek aan tempo, waarmee hij voortdurend te kampen heeft, kan hij ook daar niet geheel overwinnen. Compagnons in het kwaad Geniale kinderroof Rcx Het ontvoeren van kin deren van rijke ouders, deze een tijdlang in onzekerheid laten, en vervolgens een hoog losgeld vragen, is een vorm van mis daad, die nog steeds èn zeer op het gevoel èn zeer op de ver beeldingskracht van de buiten staander werkt. In de film „Compagnons in het kwaad" komt deze buitenstaander zeker aan zijn trekken. Op bijna ge niale wijze wordt het plan om een kind te roven uitgevoerd. Slechts door een kleine onvoor ziene omstandigheid loopt het voor de ontvoerders toch nog mis. Door wisselende close-ups van beurtelings de keiharde ontvoerders en de radeloze Zwitsers stemmen over kernwapens Morgen stemt de Zwitserse bevol king over de vraag of in de grond wet een bepaling moet worden opge nomen tot verbod van kernwapens. Het initiatief hiertoe dateert van 1959 en kwam van de „Zwitserse be weging tegen Kernbewapening". Er werden 73.000 handtekeningen ver zameld. Regering en parlement heb ben het volk aangeraden dit initia tief af te wijzen, niet omdat men thans van plan zou zijn tot aanschaf fing van kernwapens over te gaan, maar om niet bij voorbaat de mo gelijkheid van kernbewapening in de toekomst, wanneer dit misschien onvermijdelijk zou blijken, uit te slui ten. Ook alle grote politieke partyen hebben afwijzing aangeraden van dit initifftief, dat wèl gesteund wordt door de communisten en een aantal links-socialisten en verder talryke geestelijken en geleerden. „Dodelijke injecties" De rechtbank te Amsterdam heeft zich gisteren bezig gehou den met de twee verkeerde in jecties die tijdens een kleine operatie in het Centraal Israëli tisch ziekenhuis in Amsterdam op 8 september 1960 het leven kostten aan de 78-jarige mevr. E. L. de HeerMeeuwis uit Amsterdam. In plaats van novo- caine diende de chirurg twee maal adrenaline hydrochloridum toe doordat een van de twee assisterende verpleegsters zich in het flesje had vergist. De officier van Justitie mr. R. L. Heukels eiste tegen een 74-jarige chirurg uit Amsterdam wegens hoogst onachtzaam, onoplettend en onvoorzichtig handelen een boete van f. 2000 of twee maanden. Tegen de z.g. „omloopzuster", die zich in het flesje vergiste eiste hij een boete van f. 100 of 20 dagen wegens on achtzaamheid in meerdere of min dere mate. De officier vroeg vrij spraak tegen de operatie-zuster. Hij was van mening dat hier sprake is van een zeer verminderde schuld, die wel verwijtbaar maar niet straf baar is. Uitspraak 13 april. len het produkt van regisseur Franz t r« Peter Wurth zeker niet „Tot het j ouders wint de film, na een wat wijd-uitgesponnen begin, allengs aan snelheid en spanning. Pas in de laatste meters van de film wordt duidelijk, dat ook dit keer h«»f noojf»" wroer 'al "«riPTM» „Tot het einde onzer dagen" blijven herinne ren Daarvoor heeft hij zich te weinig verdiept in de mogelijke problematiek van e-^ liefde tussen een Duitse zee man en een Chinees meisje van ta melijk lichte zeden. De regisseur heeft ren. Een film, die door de fraaie sfeertekening en enige psycho logische diepte ver boven de middelmaat in dit genre uit- (Van onze Hilversumse 1 correspondent) Boyd Bachman (53 jaar) heeft gisteravond met de K.R O. een con tract getekend voor de produktie van vier televisieshows van drie kwartier, uit te brengen in het najaar. Zij zul len afwisselend gebracht worden met het gehandhaafde Zaterdagavondak koorden (weer met de Scholtens). De opzet van de show is een pro gramma, gebouwd rond Boyd Bach man als conferencier. Hij zegt er zelf van: „Beslist geen muzikale clown". Hij wordt geassis teerd door een aantal artiesten, waarbij vooral het accent op humor wordt gelegd. Men zou deze show kunnen vergelijken met die van Vico Torriani. Waarschijnlijk zullen de shows uitgezonden worden vanuit de nieuwe televisiestudio's, die thans in Hilversum in aanbouw zijn. Mits al les meezit tenminste. Boyd Bachman nog steeds Deen, maar woonachtig in Rotterdam, is begonnen bij Paul Godwin. Na de oorlog heeft hij tele visieshows geproduceerd met zijn eigen orkest in de Verenigde Staten. Hij was vast medewerker ln de Perry Como-shows. In Duitsland heeft hij ook enkele opmerkelijke televisiepro- dukties gemaakt. Ook heeft hü daar in twee films gespeeld, onder ande re in de nieuwe versie van de „Brokkenpiloot". In het najaar zal ook de show van Vico Torriane, die dezer dagen in Bussum is opgeno men, worden uitgezonden door de KJl.O VS lenen India 120 miljoen dollar De Amerikaanse ambassade ln Nieuw-Delhi heeft gisteren bekend gemaakt. dat 't Amerikaanse bureau voor internationale ontwikkeling twee leningen van in totaal 120 mil joen dollar aan India zal verstrek ken. De leningen hebben een looptyd van veertig jaar. Willy Alberti zal ook meewerken aan de nieuwe Nederlandse speel film „Rififi in Amsterdam", waar van de opnamen thans m de Cine- tone-Studio's in Duivendrecht wor den gemaakt. Hij zal als caféhouder optreden, in wiens zaak de hoofd figuren uit de film regelmatig sa menkomen. Hij wil tevens een nieuw Nederlands liedje introduceren. De opnamen zullen voornamelijk ln de Haarlemse sociëteit „Teister

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5