AGENDA r Doodvonnissen in Frankrijk VAKANTIE MET OF ZONDER KINDEREN? Fa. Boekkooi MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 31 MAART 1962 RESIDENT DE Gaulle heeft Pin de afgelopen dagen nog weer eens bewezen een po liticus van bijzonder formaat te zijn. Pessimisten stelt hij slag op slag in het ongelijk. Wie na zoveel Jaren bloedige strijd was gaan twijfelen aan een voor beide par tijen bevredigend einde van de Algerijnse oorlog, kan zich nu Verheugen over de akkoorden van Evian, waarmee zeker het over grote deel van het Franse volk straks bij referendum zijn in stemming zal betuigen. Maar de OAS dan? Zeer velen in binnen- en buitenland hebben gehuiverd bij de groeiende terreur van Sa- lans ondergrondse. Doch zie, op t Juiste tijdstip toen de extre misten meenden het leger te kun nen attaqueren sprak de pre sident zijn banvloek uit en in de weinige dagen, welke sindsdien verlopen zijn, werden reeds op merkelijke resultaten geboekt. Een wijk van Algiers bolwerk van de OAS werd omsingeld en uitgekamd, generaal Jouhaud werd gearresteerd, in Oran rukten versterkingen binnen en een machtig Frans vlooteskader koer ste naar de Algerijnse kust. De OAS heeft nu geantwoord met de mededeling, dat zij tot een guer rilla zal overgaan. Een duidelijk bewijs van onmacht, want heel haar activiteit droeg tcftnutoe reeds het kenmerk van de „kleine oorlog". Ook al is het verstandig de extremisten niet te onder schatten, toch hebben zij rekening te houden met het harde feit, dat „de generaal" in het eerste gelid van hun tegenstanders staat. En als zijn gezondheid de president geen parten speelt, mag men ho pen, dat deze man, wiens adem lang genoeg was om met de Al gerijnen tot een overeenkomst te geraken, ook deze taak tot een goed einde zal brengen. ZORGELIJK. ER is weinig reden om ver heugd te zijn over de ont wikkeling in Argentinië. President Frondizi's vermetele verwachting, dat hij gerust Pero- nistische kandidaten tot de ver kiezingen kon toelaten, omdat ze toch wel verslagen zouden worden, is duchtig afgestraft. Toen de Pe ronisten veel sterker bleken dan de president vermoedde, greep het leger in en Frondizi heeft zijn lichtvaardig vertrouwen met bal lingschap moeten bekopen. Voor lopig wordt zijn plaats ingenomen door de president van de Senaat, Guido. Deze gang van zaken is betreurenswaardig. Het annule- van de Peronistische successen hoeveel bezwaren men daar uit democratische overwegingen te genin kan brengen zou minder bedenkelijk zijn geweest dan een militair bestuur. Wat Argentinië nodig heeft is een neo-Peronis- tische koers zonder Peron, d.w.z. een bewind, dat meer rekening houdt met de belangen van de economisch-zwakste lagen der be volking. Van Frondizi was dat eerder te verwachten dan van een landsbestuur met militairen op de achtergrond. De kans op een ver lammende stakingsactie is nu groter dan zij geweest zou zijn, indien Frondizi op zijn post had kunnen blijven. Mélange (Van onze t.v.-oaedewerker!,. De NCRV opende met een geva rieerd programma. Speciale vermel ding verdient Cor de Groot, die voor ae eerste maal weer tweehandig op trad. Alle respect voor geduld en doorzet tingsvenmogen. De linker hand was zeker visueel aan zienlijk expressiever dan de rech ter. Behalve een concertpianist van formaat, toonde hij zich een psycho loog door een juiste programma keus: Spaanse dansen, die goed in het gehoor liggen, gemakkelijk aan spreken. Zorg voor slecht ziende bejaarden en scherp horende jongeren we doelen op de geluidshinder in flats een paar flitsen van Robert Capa's werk. maar zonder twyfel was het Surinaamse onderdeel in „Attentie'' het meest belangwekkend en onühuiLIend. Nu het Nieuw-Gui- nea-ge rommel zijn hoogtepunt na dert. de eerste bliksemflitsen komen uit het Westen. Laat ons hopen, dat die zaak z.ch minder dramatisch zal ontwikkelen. De goede verstaanders zullen aan de aanduidingen, die te beluisteren waren, voldoende hebben gehad. Wij hadden overigens wel graa« wat meer toelichting gekregen Voor het slot een amateuristisch filmpje over een dilettantistische ar cheologische expeditie in Israël. We Advertentie bedoelen dit niet laatdunkend, want we hebben er bepaald veel plezier aan beleefd. Er waren prachtige plaatjes bij. Het geheel leek een romantische padvinderij om jaloers op te zijn. doch stellig niet van gevaar ontbloot en dus een moedige onderneming. De dagsluitende zenuwarts sprak naar ons gevoel in een vreemde taal. We hebben hem wel verstaan, maar niet begrepen Op een verkeerde golflengte ingesteld, indien men ten minste op begrip in ruime kring prijs stelt-, kwam het ons voor De turners in Wenen kwamen daarna nog royaal aan hun trekken, zoals eerder de musici met hun „mélange". CHEMISCH REINIGEN VERVEN BANKROVERS BIJ PARIJS GEPAKT Vijf gemaskerde en gewapende man nen die gieteren nabij het Parijse vliegveld Le Bourget. een bankauto overvielen ©n zich met omstreeks 330.000 nieuwe franken uit de voe ten maakten, konden na een felle achtervolging twee uur later wor den aangehouden Zij zouden tal rijke van dergelijke overvallen in het eebied van Parijs op hun gewe ten hebben. De overvallers gingen als volgt te werk; Zij ramden met hun auto de kleine bestelauto van de bank met zoveel geweld, dat de voorruit en het dak van dit voertuig werden vernield. Mede door de omstandig heid dat de inzittenden van de bankauto door de schok verdoofd en gewond waren, hadden de aan vallers geen moeilijkheden met het roven van het geld. Hiermee renden zij naar een andere auto met mede. plichtigen. die langs de kant van de weg stond. Een vrachtautochauffeur die hen trachtte te achtervolgen .werd afge schrikt door enkele schoten in zün richting. Toch konden de daders na een langdurige achtervolging ten slotte worden aangehouden Ongeveer tegelijkertijd hebben giste ren vier jongelui, gewapend met pistolen een bank in de Parijse voorstad Coumeuve overvallen. Zij wisten met 70.000 nieuwe franken te ontkomen. Zweeds defensieplan De opperbevelhebber van de Zweedse strijdkrachten heeft een plan voor de verdediging ingediend dat is gebaseerd op een bedrag van 3.700 miljoen kronen met, ee>n jaar lijkse verhoging van minstens 3.5% wegens de toenemende kosten der technische uitrusting. De nadruk in dit plan wordt ge legd op de verdediginc tegen even tuele invasie De strijdkrachten moe ten in staat zijn aan twee grote in vasieacties tegelijkertijd, een over zee en een over land het hoofd te bie den. De omvanc van land- en zee- strijdkrachten zou moeten worden vergroot. Geleide projectielen zouden voor de kust- en luchtverdediging moeten worden ingevoerd Vervolg van pag. 1 Een militaire rechtbank in Parijs heeft gisteravond zes personen ver oordeeld. die terecht stonden wegens moord od de hoofdcommissaris van politie van Algiers. Roger Gavoury. in mei vorig jaar. Een 25-jarige Joegoslaviër, die ge deserteerd was uit het Franse vreemdelingenlegioen, en een in Algerije geboren Fransman werden ter dood veroordeeld. Twee andere l>eklaagden. een 26-jarige Zwitser en een 25-jarige Duitser, eveneens de serteurs uit het legioen, kregen levenslange gevangenisstraf. De twee overige. Franse, beklaag den werden veroordeeld tot resp. tien en vijf jaar. in het laatste ge val voorwaardelijk. De zaak togen een zevende be klaagde werd aangehouden, omdat zijn verdediger Bab-el-Oued. de Europese wijk van Algiers die na gevechten tussen O.A.S. en Franse troepen dagenlang van de buiten wereld was afgesloten, niet had kunnen verlaten. De 48-jarige hoofdcommissaris Gavoury, die in zijn flatwoning in Algiers werd vermoord, was de Franse regering trouw gebleven tij dens de mislukte militaire opstand in Algiers van april vorig jaar. en was belast mot het onderzoek tegen r5^v. y y t y -7 j4 J Nemen we de kinderen mee of besteden we ze uit Een vraag, die veel mensen nu bezig houdt, want de vakantietijd staat voor de deur. Deze actuele vraag is voorgelegd aan het Libelle-forum, dat er in de nieuwe Libelle een openhartig antwoord op geeft. „Libelle- forum'* is een nieuwe rubriek, waarin deskundige en beken de Nederlanders hun oordeel geven over vragen die ieder een bezighouden. Ook u! In het nieuwe nummer van Libelle bovendien: „Koningin Sirikit heeft de mooiste glim lach van de wereld", „Waar om blijft Doris Day zo popu lair?", „Hoe combineren we de kleuren van de nieuwe mode?", enz. Wanneer ook u deze nieuwe Libelle niet wilt missen, abon neer u dan per briefkaart bij Libelle, Nassaupl. 3, Haarlem. Franse burgers dat daaruit voort vloeide. Na zijn dood verscheen een pamflet waarin werd gezegd dat Gavoury was „geëxecuteerd" 'wegens verraad en het arresteren en mis handelen van ..patriotten". President De Gaulle zal op 6 april via radio en televisie het Franse volk wederom toespreken. Op 8 april heeft in Frankrijk het referendum plaats over de met de Algerijnse opstandelingenleiders ge sloten overeenkomsten. CHEMISCHE WASSERIJ BEHALVE Latijns-Amerika is ook dat andere centrum van revoltes en militaire staatsgrepen: het Nabije Oosten, het toneel van een omwenteling geweest. In Syrië, dat zich eind september van het vorig jaar los maakte uit Nassers Verenigde Arabische Republiek, hebben de militairen thans openlijk de macht aan zich getrokken. Het ziet er naar uit, dat deze ingreep juist de tegenovergestelde bedoe ling heeft van die in Argentinië. Daar gebruiken de militaire lei ders het „democratisch verzet tegen het Peronisme" als facade voor hun reactionaire opvattin gen en proberen zij een „linkse" koers tegen te houden. In Syrië lijkt het er daarentegen op, dat het leger streeft naar behoud van de progressieve maatregelen van Nasser en met dit doel voor ogen in actie is gekomen tegen de con servatieve politici. De moderne staat Israël doet ook bij de buren zijn invloed gevoelen. Als Israël voorgaat, kunnen de Arabische landen niet achterblijven. GRIEPEPIDEMIE IN FRANKRIJK (Van onze Parijse correspondent) Tienduizenden Parijzenaars zijn de laatste dagen onder de wol gekro pen (of gebleven), ten gevolge van een griepepidemie die plotseling in Frankrijk is uitgebroken. De dokto ren kunnen, voor zover ze zelf ook niet zijn aangestoken, het werk niet meer af en de apothekers hebben hun omzet van anti-griepmlddelen met 25 procent zien stijgen. Voor het eerst sinds mensenheugenis moest woensdag de wekelijkse ver gadering van de ministerraad wor den verdaagd, omdat twee der voor naamste leden van de regering Michel Debré en Louis Joxe zich ook al in de greep van de griep be- inden. N.T.S. overweegt? Tweemaal nieuws Vrouwenuurtje Kleuteruitzending (Van onze H'sumse correspondent) Uitbreiding van het N.T.S.-journaal met een tweede uitzending, wat later op de avond, is een van de plannen, die bij de N.T.S. in studie zijn in het licht van de komende zendtijduitbrei ding per 1 oktober. Er komt vaak in de loop van de avond nog interessant nieuws binnen. Per 1 oktober wordt het aantal zenduren dat thans 26 bedraagt tot 30 uren vergroot. Een beslissing is nog niet genomen, daar een even tuele verwezenlijking van vele facto ren afhankelijk is, o.a. van de be schikbaarheid over personeel en ap paratuur. Tot de andere plannen, die bij de N.T.S. in overweging zijn. horen de instelling van een vrouwenprogram ma en een kleuteruitzending. Men is het er nog niet overeens. wat voor een dergelijke uitzending het meest ge schikte tijdstip is. Wat het vrouwen programma betreft, wordt nog gewei feld tussen de ochtend en de middag uren. Invloed van muziek op arbeidsvermogen By Philips in Eindhoven hebben deskundigen gisteren het onderwerp „functionele muziek" behandeld. Daarbij werd gezegd, dat recente on derzoekingen hebben uitgewezen, dat door een juiste seiectie en „timing" van de „muziek-bij-het- werk" aanzienlijke verbeteringen in de arbeidsprestatie bereikt kunnen worden. Het bedrijf heeft, na jarenlange nauwe samenwerking tussen specia listen op het gebied van de psycho logie, geneeskunde, sociologie en elektro-akoestiek, een serie „sfeer - programma's" samengesteld, die op de band zyn vastgelegd. Een groep specialisten bestudeert voortdurend de invloed van geluid en muziek. Samen met begrip voor psychische stemmingen en kennis van de heden daagse muzikale voorkeur van het publiek, vormt dit onderzoek een ba sis voor de samenstelling van „func tionele muziekprogramma's". Vuurbukskogel dootkle jongetje Het vier-jarige zoontje van de fa milie Klomp in Eist (Utrecht) is gis teren gedood door een ricochercnde kogel uit een windbuks van de buur man, de heer W. van Dijk. De buur man schoot met zijn 6 mm vuur- buks op een ekster, die op een bo vengrondse telefoonlijn zat. Het jongetje, dat net op de fiets voorbij kwam. kreeg het kogeltje in zijn hoofd. Het overleed kort daarop. De heer Van Dijk had geen vuurwapenver gunning voor zijn oude buks. Advertentie OUDE VEST 189 - TEL. 24214 HAARL.STR. 42A - TEL. 21797 BINNENLAND De Hllversumse politie heeft een 23-Jarige jongeman uit Kortenhoef gearresteerd, die kans heeft gezien vijf gloednieuwe caravans te stelen met eèn totale waarde van ruim twintig mille. Gistermiddag heeft dr. Ir. M. H. Daxnme als voorzitter van het Comité Plesmanmonument in het tegenwoor dig ..Aeroplanorama' geheten nationaal luchtvaartmuseum op Schiphol een standbeeld van dr. Albert Plesman onthuld. Het is een verkleinde uit gave van het door de beeldhouwer Mari Andriessen vervaardigd beeld, dat van de Nederlandse luchtvaart pionier reeds tegenover het KLM- hoofdkantoor in Den Haag staat. Het ms. Johan van Oldenbarne- velt van de maatschappij Nederland, zal onder commando van kapitein B. G. Donderdahl maandag 2 april de ha ven van Amsterdam verlaten voor het maken van een rond-de-wereld-rels. 's Ochtends zullen zich circa 250 pas sagiers Inschepen. De volgende dag zullen nog ongeveer 250 passagiers te Southampton aan boord komen. In het Staatsblad van gisteren is afgekondigd het vestiglngsbeslult al gemene ambulante handel 1962 dat op 1 april a.s. in werking treedt. Het be sluit, dat ls afgekondigd op verzoek van de representatieve organisaties uit het bedrijfsleven, beoogt by te dragen tot verbetering van het algemene peil der bedrijfsuitoefening in deze tak van handel. De Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen zal dit Jaar zijn Bondsdagen houden op 23 en 24 april in Den Bosch. Op de avond van tweede paasdag zal in de Ned. Herv. Kerk een concert worden gegeven door de zangverenigingen De Lofstem en Excelsior, beide uit Den Bosch, met als gastkoor het evangelisch lnterkerke- lyk koor uit Gent (België). Het kunst- maandorkest zal voor de begeleiding zorgdragen. Dinsdag 24 april zal In hotel Noord-Brabant de algemene ver gadering worden gehouden. De 52-Jarige zakenman G. A. den Boer uit Zeist is gisteravond by een apto-ongeluk te Zeist gedood. De heer Den Boer reed ln een auto over de verlengde Slotlaan te Zeist, toen hy op het kruispunt bij de Llndenlaan werd aangereden door een van links komende bestelwagen uit Driebergen. BUITENLAND De eerste minister van de fede ratie van Zuid- en Noord-Rhodesië en NJassaland. Sir Roy Welensky. heeft zich gisteren bereid verklaard tot het overwegen van plannen voor ..aanzien lijke wyzlglngen" ln de structuur van de federatie. Dergelijke plannen zou den echter van andere zijde komen, niet van hem. Sir Roy sprak te Bro ken Hill in Noord-Rhodesië bij de ope ning van zijn campagne voor de fede rale verkiezingen van 27 april. Het regionale parlement van Si cilië heeft gisteren ln een door alle partijen onderschreven motie een be roep op de volksvertegenwoordiging ln Rome gedaan, onverwyid een onder zoek te laten Instellen naar de acti viteit van de Maffia, het geheime ge nootschap dat sinds 160 Jaar op Sici lië optreedt. Naar uit de directe omgeving van de Indiase eerste-minlster wordt ver nomen. ls de 72-Jarlge Nehroe over werkt. Drie dagen geleden zou hij een flauwte hebben gehad. De Amerikaanse minister van Onderwijs heeft aangekondigd dat met Ingang van september volgend Jaar alle subsidie zal worden gestaakt voor op gouvernementsgronden gebouwde scholen, die de rassenscheiding hand haven. De V.S. en het Internationale Atoombureau hebben gisteren een overeenkomst getekend volgens welke Inspecteurs van het bureau toegang krijgen tot vier atoomreactors. De overeenkomst bedoelt de doeltreffend heid te beproeven van een beveiligings systeem tegen het misbruik van atoomreactors die bestemd zyn voor onderzoek en ontwikkeling. Een rechtbank In Stuttgart heeft een voormalige schroothandelaar ver oordeeld tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van acht maanden, een boete van 4.000 mark en tot betaling van een schadevergoeding van 100 000 mark wegens benadeling van de ver- evenlngskas van de E.G.K.S. voor een bedrag van 770.000 mark door ge bruikmaking van onjuiste douanever klaringen. Een medeplichtige belas tingconsulent kreeg een voorwaarde- ïyke straf van een maand en een boe te van 200 mark. De Zweedse zakenman Ivar Fransson uit Marlestad heeft na een bezoek aan India en Pakistan zyn bloelende onderneming verkocht en zal het daardoor verkregen geld ge bruiken voor hulp aan onderontwik kelde gebieden. De Britse regering heeft gisteren byzonderheden bekendgemaakt van een plan. dat erin voorziet in geval van een oorlog met kernwapens. waar- In het Verenigd Koninkrijk zou wor den betrokken, bijna tien miljoen men sen naar andere woonplaatsen over te brengen. De overbrenging zou in hoofdzaak geschieden naar opvang centra in zuidoost en west-Engeland en in Wales. De over te brengen per sonen zouden in de eerste plaats uit Londen moeten komen, doch ook uit andere belangrijke „doelen" voor vyan- deiyke kernbomaanvallen. Alle 1.180 gevangenen die ln Ha vanna terecht staan voor hun aandeel in de mislukte invasie van april van het vorig Jaar, hebben schuld bekend, zo heeft Radio-Havanna gisteren mee gedeeld Tijdens het proces zou er een brief zijn voorgelezen van een van de leiders van de gevangenen. José Perez San Roman, waarin deze de „yankee imperallsten" ervan beschuldigd de in vasie te hebben voorbereid en gefinan cierd. Westelijke verslaggevers mogen het proces niet bijwonen. Een raketafweer-raket van het type Nlke-Zeus heelt woensdag boven de woestijn van Nleuw-Mexlco een antl-vllegtulgraket van het type Nlke- Hercules onderschept. Dit was de tweede geslaagde proef van deze aard. In de komende maanden zal waar schijnlijk een proef worden genomen om met een Nlke-Zeus-raket een in tercontinentale Atlas-raket boven de Stille Oceaan te onderscheppen. Isolatiemaatregelen die waren opgelegd aan acht inwoners van Kiel en één in Itzehoe wegens een moge lijk geval van pokken aan boord van het schip „Indian Resolve", zyn gis teren verscherpt tot een vorm van quarantaine. De dienst voor volksge zondheid van de Poolse havenstad Gdinsk heeft namelijk meegedeeld dat de opvarende aan boord van het schip Inderdaad pokken heeft. De negen in quarantaine geplaatste mensen zyn met de pokkenlijder aan boord van het schip ln aanraking geweest toen dit door het Kleler kanaal voer. De nieuwe Russische ambassadeur ln Washington Dobrinln heeft gister middag ln het Witte Huls aan presi dent Kennedy zijn geloofsbrieven aan geboden. Het onderhoud van ongeveer tien minuten, dat hij met de Ameri kaanse president had. verliep volgens hem „zeer prettig". Boven het lanceerterrein van Cape Canaveral is gisteren een Polarls- raket kort na de lancering bulten controle geraakt en ln de lucht ont ploft. Brandende brokstukken van de raket kwamen op de uitgestrekte basis terecht, waar zij enkele branden ver oorzaakten. die spoedig konden wor den geblust Er vielen geen slachtoffers en ook werd geen schade aangericht. Regering Ecuador afgetreden De regering van Ecuador heeft haar ontslag ingediend. Het ontslag is door president Arosemena aan vaard. De president heeft meegedeeld dat hy het volk zal vragen zich by stem ming uit te spreken over een al of niet verbreken van de diplomatieke en economische betrekkingen met Cuba. ZATERDAG Chr. Geref. Kerk: Youth for Christ- rally. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Contact avond Korps Reserve-gemeentepolitie. 8 uur nam. Leidse Volkshuis: 10x10 Teenager show. 7.15 uur nam. Stille Mare: Openluchtssamenkomst Leger der Heils. 7 45 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Openbare bijbel lezing te 3 uur nam. 4.15 en 6 30 Wachttorenstudie Jehovah's Getui gen. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Es kimofilm. igloo; het land van de lange dag. 2.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG Schouwburg: K. en O. Haagsche Co- medie „De Vader". 8 uur nam. Oegstgeest Het Witte Huis: Modeshow Van Strien. 8 uur nam. Gulden Vlies: Modeshow fa. War- necke voor Ned. Ver. van Huisvrou wen. 2.30 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstverg. Jeho vah's Getuigen. 7.25 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. Iz. Roozen van Beukestein. 8 uur nam. Rapenburg 39: Ledenverg. Ver. tot Bev. v. d. Bouw Werkmanswoningen. 5 uur nam. Rijksmuseum van Oudhecfen: Lezing dr. B. H. Strieker over „Kunst en be schaving in het Ryk van Meroë". 8 u. nam. Schouwburg: K. en O. Haagsche Co- medie „De Vader". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Half uur van Bezinning. 1.tot 1.25 uur nam. Du Rieuschool (Du Rieustraat 4): Voorlichtingsavond Ver. „Volksonder wijs". 8 uur nam. Rehoboth: Ouderavond Prins Bern- hardschool. 7.30 uur nam. Schouwburg: Boekenweek 1962. Haags Studentencabaret. 8 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstlezing Jeho vah's Getuigen. 8 uur nam. Pieterskerk: Passiebyeenkomst Chr. Studentenraad. 8.15 uur nam. Den Haag (Gebouw K. en W.) K. en O. „Het Nationale Ballet". 8 uur nam. St. Antoniusclubhuis: Feestavond Ontspanningsver. Smit Röntgen. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie „Mijnheer gaat op Jacht". 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Schuttershof: Opening Paasveeten- toonstelling Vebo. 10 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Expositie „Samen op de kiek". 104 uur; zond. 14 uur (t/m 9 april). Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur) Prytaneum (Rapenburg 6): Schilde rijen en gouaches van André van Hel den (tot 15 april) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Ryksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur Ryksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur. zondag 1-5 uur Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dageiyks 10-4 uur Zondag 1-4 uur BIOSCOPEN Studio: „Het moordende testament". 14 Jaar. Werkd. 2 30. 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „De hel van het smokkel- eiland". 14 Jr. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Lido: „Het meisje Anna Suh". 18 Jr. Werkd 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino: „Onteerd". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Rev: „Compagnons ln het kwaad". 18 Jr. (Vrijdag te m. zondag). Werk dagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zond. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 ni. KRO: 14.10 Franse les. 14.30 V. d. Jeugd. 15.30 Cello en piano. 16.10 Als de dag van gisteren, klankb. 16.40 Amateursprogr 17 00 Sportact 17.10 Radiokoor. 17.30 Boekbespr. 17.40 Nwe klass. gram. m. comment. 18.00 Kunst- kron. 18.30 Jazzmuz. 18 50 Praatje v. politieke voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19 25 Wie het weet mag het zeg gen, muz. wedstryd. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Kamerork. en solist. 20.45 Gram.muz. 20.50 Vragenbeantw. 21.00 Tierelantijnen, gevar. progr. 22.00 Kop stukken, licht progr. 22 20 Europese tafeltennlskampioensch. te Berlijn. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag ln. 23.00 Meesterwerken v. d. religieu ze muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 Boek bespreking. 15.05 Orgelspel. 15.20 Lich te gram. 15 45 Het witte schaap van de familie, hoorsp. 17.00 Radio Jazzclub. 17.30 Weekjourn. 1800 Nws en com mentaar 18.20 Lichte gram. 18.30 Me- trople-ork.: wereldberoemde melodieën 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Bijbelse miniaturen, lezing. 19.45 Kamermuz, 19 55 Deze week. praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Smaken ver schillen. amus.progr. 21.15 Oude en nieuwe dansen. 21.50 Soc. comm. 22.05 Man in de stad. cabaret-fantasie. 22.30 Nws. 22.40 Vissen in troebel water, hoorsp. (dl. 5). 23.10 Zlgeunerork. en zangsol. 23.40 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.00-15.30 Eurovisie: Repor tage Grand National. VARA: 15.30 Het komt ln de bus. 15 55 Balletprogram ma. 16.15 Film. 16.40 Van spin tot friendship, filmdocumentaire over An thony Fokker. 17.00-17.35 V. d. kind. 19.30 Top of Flop NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Saint Ger main des Pres: gevar. progr. 21.20 Film. 21.45 Willens en wetens, quiz. 22.35 Achter het nws. VOOR ZONDAG 1 APRIL Hilversum I. 402 m. KRO: 8 00 Nws. 8.15 Klass. gram. 8 25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws en waterst. 9.45 Gees telijke liederen. IKOR: 10.00 Oud-Ka tholieke hoogdienst. 11.30 Vragen- beantwoording. 11.45 De Kerk in de spiegel van de pers. NCRV: 12.00 Kerk orgelconc. (gr KRO: 12.15 Buitenl. comment. 12 25 Lichte gram. 12.35 Lichte muz 12.55 Bisschoppelyke Vas tenactie 1962. lezing. 13.00 Nws. 13.05 De Oelewappers, gevar. progr. 13.30 V d kind. 14.00 De luister van uw huis. klankb 14.30 Report, van de Inter land voetbalwedstrijd BelgiëNeder land. Convent van Kerken: 17.00 Ge reformeerde kerkd 18.10 Catechisatie v d. schippersjeugd. NCRV: 18.30 Koorzang. 19.00 Nws uit de kerken. 19 05 Samenzang. 19.30 Door een ge opende deur in de hemel, vragenbe- antwoording. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Testbemanning, hoorsp. 20.35 Lichte gram. 20.45 Toernooi van het Lichte Lied: finale 21 10 Wordt Nleuw-Guinea een tweede Kongo?, lezing. 21 25 Klass. kamermuz. 22.00 In de Vergulde Baars, hcht progr. 22.20???? 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 In het land van de dichter, lit. lezing. 23.00 Avondgebed. 23.15 Tsjechische kamermuz. 23 55- 24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. VARA: 8 00 Nws en postduivenber. 818 Koperensemble. 8 25 Voor het platteland, lezing. 8.35 Weer of geen weer. gevar, progr. 9.45 Geest leven, toespraak. 10.00 Kamerork. 10.30 Strijk en zet. gevar. progr. AVRO: 12 00 Lich te orkestmuz. en zangsol. 12.30 Sport- ber 12.32 Verzoekprogr. (plano en or gel). 13 00 Nws. 13 07 De toestand in de wereld, lezing 13.17 Meded. of gram 13.20 Knipperlicht, progr. v a. wegge bruikers. 14.00 Viool en plano. 14.30 Boekbespr. 14 40 Marinierskapel. 15.10 Filmpraatje. 15.20 Kamerork. en sol. 16.10 Dansork. en zangsolisten. 1645 Sportrevue. VARA: 17.00 Strijk en zet. gevar. progr. 17.30 V. d. Jeugd. 17.50 Nws sportuitsl. en sportjourn. VPRO: 18.30 Korte Ned. Herv. Kerkd. IKOR: 19.00 V. d Jeugd 19.30 De Open Deur. lezingen. 19 45 Waar blijft het Wilde- Ganzen-geld?. rekening en verant woording over de besteding van de gelden. AVRO: 20. Nws. 20.05 The King and I. musical (gr.) 20.45 De stille kamer, hoorspel. 21.30 Lichte muz. en zangsol 21 50 In het voet spoor der wetenschap, lezing. 22.05 Kamermuz. (gr.). 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Meded. en sportuitsl. 23.00 Zang en plano. 23.15 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nws. Radin-Blnemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet. 11 uur ds. G. Toorn vliet - uitzending dienst voor belang stellenden. 2.45 uur klnderdienst. 3.30 uur ds. W. M. le Colntre te Amster dam. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 16.00-17.30 Rep. nationale clubkampioenschappen zwemmen te Den Haag 19.30 Weekjourn. 20.00 Sportact. KRO: 20 30 Traan, éénakter. 21.10 Amsterdams Kunstmaandork en solist. 21.45 Film. 22.10 De geboorte van een film. rep. van de Belgische televisie. 22.30 Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Klankb. 13.40 Praatje. 14.00 Wenken v. d. tuin. 14 30 Symfonleork. en soliste. (Om 15.25-15 45 Schilderij van de maand, lezing). 16.15 Film- kron. 16.45 Pianorecital. 17.00 Hoorsp. 17.30 Voordr 17.50 Praatje 17.55 Weer ber 18.00 Nws en journ. 18.45 Lichte orkestmuz. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsd uitz. 20.25 Liefdadigh.-op- roep. 20.30 Hoorspel. 2100 Klass. ka mermuz. 22.00 Nws. 22.10 Interview. 22.50 Epiloog. 23.00 Nws 23.02-23.35 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en '247 in. 12.00 Verzoekprogr. 13.30 Gevar. pro gramma 14.00 Varleté-ork. en sol. 14.30 Popul. liedjes. 18.00 Liedjes. 18.30 Ge var. progr. 19.30 Nws. 19 35 Popul. or kestmuz. 20.30 Godsd samenzang. 21 00 Verzoekprogr 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22 40 Lichte muz. 23 30 Lichte muz. 23.50 Meditatie. 23.55- 24.00 Nws. 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur „Het monster in dr. Jekyll". 18 Jr. (Maan dag tot en met donderdag). Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Astra-theater Wassenaar Vrijdag 8 en zaterdag 7 en 9.15 uur „Tarzans verborgen schat". 14 jr. Zond. 7 en 9.15 uur. maandag en woensdag 8 u. „Zij sneuvelden niet tevergeefs". Don derdag 8 uur „Cavalleria Rusticana". 18 jr. Zondag- en woensdagmiddag half drie „Echt iets voor Conny". A.l. Avond- en nachtdienst der apotheken Te Leiden is geopend voor spoed eisende gevallen: Apotheek Van Drie- sum. Mare 110. tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp De Oegstgeester Apotheek Wilhelml- napark 8. telef. 26274 ls 's zondags ge opend van 12-13 uur. Weekeindedlenst der tandartsen Voor spoedgevallen neemt waar tandarts A. Ridder, tel. 0-1719-3800. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zyn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorger bereid waar te nemen de doktoren Coutinho. tel. 30363. Roodenburg Ver- maat. tel. 26655, Pleiter, tel. 31337. H. Jasperse. tel. 24961 en F G. van Leeu wen. Haagweg, tel. 26509. Bl| geen gehoor van Uw hulsarts of op dokterstelefoon 22222. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Symf. muz. 13.00 Nws. 13.10 Opera-aria's. 14.45 Barokmuz. 1530 Amus muz. 16.30 Dansmuz. 18.15 Sym- fonie-ork. 19.00 Nws. 20.00 Lichte or kestmuz. 21.00 Symfonieork. koor en solisten. 21 45 Nws. 22.15 Lichte muz. 23.00 Dansmuz. 23.15 Dans- en amus.- ork. en solisten. 24.00 Nws. 0.05 Sym- fonie-ork. en sol. 1.00 Weerber. en ge var. muz. Frankri|k 3, 280 en 235 ni. 12.00 Nws. 12.10 Klass. muz. 13.11 Spel. 14.45 Operettemuz. 17.45 Orkest- conc. en sol.: klass. muz. 19.35 Lichte muz. 20.00 Werken van hedendaagse Franse componisten. 22.15 Spaanse muz. 22.45 Gevar. muz. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 ni. 324 ni.: 12.00 Nws. 12.03 Vlaamse muz. 12.30 Weerber. 12.35 Amus.ork. en solist. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en belcantoconc. 14.55 Voetbalrep. 18.00 Pianorecital. 18.30 Godsdienstige uitz. 19.00 Nws. en weerber. 19.30 Lichte muz. 20.00 Amus. progr. 22.00 Nws. 22.15 Lichte gram. 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 11.50 Gram. 13.00 Nws. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Godsd. uitz. 19.30 Nws. 21.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 2 APRIL Hilversum I, 402 m. NCRV7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.13 Lichte gram, 7.20 Sportuit slagen van zaterdag. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radio krant. 8.35 Lichte gram. 9.00 V. d. zie ken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram 10.20 Theol. etherleergang. 11.05 Clavecimbelrecital. 11.30 Lichte gram. 12.10 Mondorgeltrlo met rit. be geleiding (gr.). 12.25 V. boer en tuin der. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Meisjeskoor en instrum. kwintet: amus.muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13 15 Lichte muz. 13 45 Yiddi- sche liederen (gr.). 14 05 Schoolradio. 14.30 Herh. van gedeelten uit het ge var. progr. Donderdagavondmozaiek v. 22 maart J 1. 15.30 Lichte muz. 16 00 Bijbeioverdenklng. 16.30 Vocaal ens. 16.45 Hoornensemble. 17.00 V. d. kleu ters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Jazz Club. 17.40 Beursber. 17 45 Regeringsuitz.i Op reis door Ned. Nleuw-Guinea (UI), door W. A. L. van Doorenmaalen. NCRV: 18.00 Pop. orgelspel. 18.30 Oude muz. (gr 19.00 Nws. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Oude muz. (gr.) 19.30 Radiokrant. 19.50 Amus. muz. 20.15 Klass. orkestmuz. 21.10 Leven wij in een welvaartstijd?, ronde tafelgesprek. 21.40 Koorzang. 22.00 Volk en Staat, parlem. commt. 22.15 Nederl. liedjes. 22.30 Nws. 22 40 Avond- overd. 22,55 Boekbespr. 23.05 Oude muz. (gr.). 23.15 Vioolrecital. 23 40 Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.23 Lichte gram. 8.00 Nws. 8.18 Lich te gram. 8 35 Van de voorpagina, praatje. 8.40 Lichte orkjnuz. (gr.). 9.00 Gymn. v. d. vrouw. 9.10 Lichte gram. VPRO: 10.00 Bezet of bezeten?, overdenking. VARA: 10.20 Zestig mi nuten voor boven de zestig. 11.20 Voordr. 11.35 Planorecital. 12.00 Lich te ork.muz. met zangsol. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 1233 V. h. plat teland. praatje. 12.38 Pianoduo. 13 00 Nws. 13.15 V. d. middenstand, praatje. 13.20 Hammondorgel en zang. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14.00 Piano kwartet (gr.). 14.25 V. d. jeugd. 15.10 Oude- en nieuwe dansmuz. 15.45 Ou de liedjes. 16.00 Muzlekrevue. 16.40 gram. 17.15 Roemeens ork. 17.45 Re portage Europ. tafeltenniskampioen schappen te Beriyn. 17.50 Mil. com mentaar. VARA: 18.00 Nws en comment. 18.20 Act. 18.30 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Parlement, overz. 19.15 Regeringsuitzending: Willem O. Duys presenteert de Radiozilvervloot 1962. 19.30 Lichte muz. en zangsol. 20.00 Nws. 20.05 De wilde vaart, caba ret. 20.40 Je neemt er wat van mee, quiz. 21.25 Lichte muz. 21.55 Marimba. 22 30 Nws. 22.40 Rep. Europese tafel- tenniskamp. te Beriyn. 22.45 Viool en piano. 23.15 Spontane reacties: muz. discussie. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOON'PLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn \an 18-20 uur) I: Béla Bartók 1. Rhapsodle voor plano en orkest op. 1 Géza Anda, pia no. Symphonle Orkest van Radio Ber lijn o.l.v. Ferenc Fricsay; 2. Dans suite Moderato Allegro molto Allegro vivace Molto tranquillo Comodo Finale. Alle gro. Rlas Symphonie Orkest Berlijn, o.l.v. Ferenc Fricsay; 3. Concert voor piano en orkest nr. 2 Allegro Adagio. Presto. Adagio Allegro molto. Géza Anda, piano. Symphonie Orkest van Budapest o.l.v. Ferenc Fricsay. II: Zoltén Kodaly 1. Zomeravond. Phllharmonisch Orkest van Budapest o.l.v. Zoltan Kodaly; 2. Variaties over een Hongaars volkslied. Phllharmonisch Orkest van Londen o.l.v. Georg Soltl. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. VPRO: 20.20 Vadertje voetbal, progr. over Stanley Matthews. 20.30 Atelier- bezoek bij Constant Nleuwenhuls. 21.00 In Holland staat een Riddergoed, Tele- vislefantasie. 21.40 Ziek zynbeter worden, medische uitz. 22.05 Gesprek aan de schryftafel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Honie Service 330 m. 12.00 Orkestconc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. gram. muz. 13.40 V, d. kind. 13.55 Kinderen zin gen. 14.10 Gram. 15.00 Hoorsp. 16.30 V. oudere luisteraars. 17.00 V. d. Jeugd. 17 55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. reg. progr. 19.00 Samenzang. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.30 Pianorecital. 22.45 Parlem .overz. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15-23.35 Hobo en plano. Engeland. BBC Light Programme, 15(11) en 217 m. 12.00 Pop. gram. 12.31 Gevar. muz. 13.31 Lichte muz. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Verzoekprogr. van dansmuz. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 The Dales, dagb. 16.31 Uitslagen van races. 16.34 Gram. voor de Jeugd. 17.00 V. d. Jeugd. 17.31 Gevar. muz. en ber. 18.33 Sportrevue. 18.45 Hoor spel. 19.00 Nws. 19.31 Hoorsp. 20 00 Licht progr. 20 31 Gevar. muz. 21.00 Hoorsp. 21.31 Lichte orkestmuz. 22.15 Orgelsp. 22.30 Nws. 22.41 Gevar. progr. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Amus.muz. 14.15 Dans- en amus.muz. 14.45 Nwe grav.platev. 16.00 Symfonie orkest, koor en sol. 17.55 Lichte gram. muz. 19.00 Nws. 19 30 Symf. ork.. koor en sol. 21.45 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.30 Amus. ork. en sol. 23.00 Gevar. gram. muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 13.50 Gram.muz. 14.25 Lichte muz. 16.00 Ge var. gram.muz. 17.30 id. 18.05 Kamer muz. 19.01 Nws. 20.00 Ork.conc. met soliste: klass. muz. 23.55 Lichte gram. muz. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12 30 eerber. 12.35 Landbouwkron. 1242 Lichte muz. 12.50 Eeurskron. 13 00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14 00 Schoolradio. 15.45 Vlaamse kamermuz. 16.00 Beurskron. 16.06 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Jazzmuz. 17.40 Amus. muz. 17.45 Franse les. 18.00 Godsd. uit zending. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sport- progr. 19.00 Nws 19.40 Orkestmuz. 19.45 Operamuz. 20.00 Omr.ork. en sol. 21.15 De zeven kunsten. 21.30 Licht© gramjnuz. 22 00 Nws. 22.15 Amus ork. en sol 22 35 Pop. volksmuz. 22.55 Nws. 23.00-23.15 V. d. zeelieden. 484 m.: 11.55 Gram muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.18 Kamermuz. 15.03 Gram.muz. 16.08 Operettemuz. 17.15 Hedend. Belg. muz. 17.45 Koor zang. 18.45 Lichte muz. 19.20 Lichte muz. 19.30 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2