Goed hoek hoeft geen plank VVSL bracht in Treslong goed verzorgd toneel vóór galabal GEZOCHT: EEN NIEUWE HOOFDSTAD VOOR JAPAN Romanschrijver Harry Mnlisch BENVENUTO VOORSCHOTEN OOGSTTE WEER SUCCES LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG «4 MAART 19S2 i i De wereld van het dove kind HARRY MUL1SCH Concordia hield j aar vergadering De jaarlijkse algemene vergade ring van de Dames Gymnastiekver eniging „Concordia", welke geopend werd door de voorzitster mevr. J. Kikkert-v. Vliet had een geanimeerd terloop. Mevr. Kikkert-v. Vliet moest er echter haar spijt over uitspreken, dat er slechts zo weinig leden aan wezig waren. Er is een goed batig saldo in kas. Aan enkele dames, die meer dan 25 jaar lid zijn en ook aan de ere-le- den werd een nieuw insigne aange boden. Het bestuur is als volgt sa mengesteld: Eerste voorzitster: mevr. J. Kikkert-v. Vliet, tweede voorzit ter mevr. B. Jonk-de Leeuw, eer ste secretaresse mevr. R. Langeveld- Nieuwenhuizen, tweede secr. mevr. S. Kikkert-Mulder, eerste penning- meeesteresse mevr. R. Honegger-v.d. Wijngaard, tweede penninemeeste- resse mevr. I. Assië-Seyn, commis- faresse mej. E. v. Zonneveld, advise rend lid mej. J. v. Varick, techn. adviseur de heer H. Horree. Na de rondvraag, sloot de voor- litster de vergadering. Tot leden van de examencom missie akte N XX 1962 zijn benoemd de dames J. M. van der Kley en drs. M. Veldhuijzen en de heer Z. Rit- tersma, allen alhier, mej. M. J. Cal- lenbach en drs. W. M. Heyl. beiden te Oegstgeest en de heer L. Haagnoot te Katwijk aan Zee. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Jeroen Okke, zn van E. A. Wolda en C. F. Verboog; Klazina, dr van C. Zwanenburg en J. Valk; Mario Corne lls, zn van S. van Es en G. B. Koren- bof; Kitty Manon, dr van J. H. Goos- 'ens en M. M. Hartevelt; Alexander, van K. Stolze en N. van Veen; Cor- sella, dr van J. v. d. Steen en M. van Bohemen; Bernadette Maria Theresla, dr van M. G. Tros en L. C. v. d. ïooren; Elisabeth Johanna, dr van J. 8tokkel en H. M. van Egmond; Marl- aus Hendrlkus, zn van T. J. van Veg- ten en A. van Wageningen. ONDERTROUWD T. A. Kok en H. J. Hermans; R. R. sossmann en A. d'Anlello; A. Korpers- boek en A. A. G. Overes; D. van der tuin en E. Dongelmans; J. Bentveld en 8. M. Veerman; J. W. Goddijn en L. bierman; F. Merkelljn en A H. En- trop; C. A. P. F. Groeneveld en E. van der Hoeven; D. van den Berg en F. Maaskant; F. Teleng en W. B. Blom; D. Ritsma en G. Zuiderveld; J. Re- JoolJ en M. v. d. Mei); J. Postema en 8. Visser; C. Vermaas en W. T. Era dus; J. Faas en A. E. C Sira; H. T. Hartevelt en C M. T. Kasteelen; W. Dobbelaar en J. Vogelenzang; J A. E. Sokma en J P. Aben; H. C. P. de Rooij 'l S. J. van Beek. OVERLEDEN J. N. Beukelman, 70 Jr, w.v. H. C. Hol, w. Oudshoorn. 90 jr, man; A. Vermeulen, 26 jr, man; R. L. Glazener, d maanden, zoon. Werk van Anouilh en G. B. Shaw De Vereeniging van Vrouwelijke Studenten te Leiden gaf vrijdagavond haar jaarlijks galabal, voorafgegaan door een toneeluitvoering verzorgd door de Toneelclub van Vrouwelijke Studenten, ditmaal in de feestelijk en artistiek versierde zalen van Res taurant Treslong te Hillegom. T.V.S.L. kwam voor het voetlicht met „Cécile, ou l'ecole des pères" van Jean Anouilh, geb. in 1910 cn „Overruled" van George Bernard Shaw, twee auteurs van wereldver maardheid. Beide éénacters hebben de liefde als onderwerp, één bezien door een humoristische en een door een sarcastische bril. Anouilh mag men tot de meest succesvolle Franse toneelschrijvers van deze tijd rekenen; hij is een ver tegenwoordiger van het moderne to neel. Hij was op 18-jarige leeftijd, vóór hij zich tot schrijven zette, secretaris van de beroemde in 1951 overleden Franse toneelspeler en re gisseur Louis Jouvet. Zijn eerste werk „Mandarine" voltooide hij in 1929. dus op 19-jarige leeftijd. Ach tereenvolgens vloeiden een dertigtal stukken uit zijn welversneden pen. waarvan „Le voyageur sans bagage" (19361, „Antigone" (1942), „Le bal des voleurs" (1932), „Colombe" (1950), „Ornifle" (1955), „Pauvre Bitos" (1956), „L'alouette" (1954), L'Hurlu- berlu" (1958) en „Becket ou LHon- neur de Dieu" (1958) de meest be kende zijn. „Cécile, ou l'ecole des pè res" schreef hij in 1953 in de vorm van een maskerspel in rococostijl als huwelijksgeschenk voor zijn dochter, i Onder regie van Anne Marie Prins werd dit blijspel in een vlot tempo gespeeld. Het behandelt in hoofdzaak de moeilijkheden die de minnaar van middelbare leeftijd onvermijdelijk (e wachten staan op het moment dat ook zijn huwbare dochter het pad der 1 liefde betreedt. Fré Le Poole was een geestige Ara- minthe, Elsebeth Schorer een char mante Cécile, F. H. Olthuis een vlot te minnaar en streng vader en M. J. W. M. Ellis dong standvastig naar Cécile's hand zonder die van Ara- minthe te verwaarlozen. De kleine rollen werden door J. H. Meerdink. J Simons en E. Claus naar behoren vervuld. Bernard Shaw (1856-1950) Brits toneelschrijver van Ierse afkomst heeft naar zijn eigen woorden geer regel geschreven „uitsluitend ter wil le van de kunst. Met elke komedie streefde hij een bepaald doel na, hekelde met vlijmscherp sarcasme verouderde conventies, vooroordelen en maatschappelijke misstanden en maakte gaarne gebruik van uitvoe-1 rige inleidingen waarin hij op gees tige wijze zijn standpunt uiteenzette Hij voltooide een vijftigtal toneel werken, waarvan „Midowers Houses" (1885-1892) zijn eerste, en "Shakes versus Shav, a puppet play' (1949) zijn laatste schepping was. „Mrs. Warrens profession" (1894) "Arms and the man" (1894), "You never can tell" (1897) "Caesar and Cleopa tra" (1898) "Man and superman" (1901-1903) "The doctor's dilemma" (1906), "Major Barbara" (1905), "Pygmalion" (1912) en "St. Joan" (1923) zyn de hier te lande meest bekende, en veel gespeelde stukken van zijn hand. De éénacter "Over ruled", door Cora Stoop en M. Worp vertaald als „Onbevoegd", schreef hij ln 1912. Ook deze satire werd onder leiding van Anne Marie Prins met vaart ten tonele gebracht, waarbij de charge niet geschuwd werd. Dit daargelaten geven we gaarne toe dat Cora Stoop als Mrs Juno, J. De donateurs van „Benv'anuto" hebben de keus tussen vrijdag en zaterdag-uitvoering, maar schijnen voor de zaterdagavond te opteren. De opkomst was gisteren matig in het „Cultureel Centrum". Aangaande donateurs had voorzitter A. Th. Frlt- schi die in het bijzonder de per soonlijke belangstelling van de Voor- schotense burgemeester releveerde overigens een zeer prettige medede ling; hun aantal steeg in één jaar van 250 op 500. Van het directietalent, van de heer A. Bosch Sr., waren we al eerder overtuigd; de uitvoering van verle den jaar was zonder meer overrom pelend. Zó fameus kon het dit jaar niet worden, zes zieken op het appèl was daarvoor te veel. Er was onder enkele jongeren in de klarinettengoep wat onzekerheid, waardoor deze groep wat apart kwam te staan tegenover de koperblazers, waarin een aantal „oude rotten" zetelen. De „Medici" van Wichers liepen vooraan. En wel gelijkgericht. Gelijk gerichtheid is een kenmerk van „Ben- venuto" en deze eigenschap wijst op een straffe leidershand. Vervolgens is kenmerkend een toonproduktie, die vrijwel altijd de toon in de kern treft. Grétry's Dorpsdansen werden niet helemaal gegrepen naar de geest, die daarin woont. De „Wiener Bürger- wals" van Ziehrer werd dit wel een gezellig verstrooiingsstuk, zoals Le- har's „Lustige Witwe" dat ook is. Al- ford's Colonel Bogey steekt wel in een moderner pak carnavalspak zo men wil maar er zit toch óók sfeer van „de oude doos" in: precies dezelfde deun zong 45 jaar geleden een gang bare humorist (in de tijd van Dirk Witte en z'n asperine-mars) op de tekst: „Janus, heb jij je hoedje op" Van de oude doos stevende „Ben- venuto" daarna op een serie moder niteiten af, van pluche en karton naar muziek van staal en glas en nylon, met als overgang een pittige en goed op de benen staande mars van Bosch zelf („onder de Linden"). De behoedzaamheid van de klarinet ten begon op te lossen, ze werden voller en snediger. ..Deep River'' van Walteres een vércommercialiseerde negro kreeg van de dirigent een prachtige boetsering mee en een glanzende kleuring. Het gewezen or kestrale klankevenwicht, was herbo ren. Men zal zich daarbij de muzi kale voordracht van de klarinetsolo herinneren De stuwende macht van de frisse en opzwepende Amerikaanse en Spaanse ritmiek in „Men from Mars" ln de uitsmijter „Delaware", in Noche M. Meerdink als mr. Lunn. Saskia Noordhoek Hegt als Mrs. Lunn en R. Erenstein als mr. Juno allerverma- kelijkste karikaturen te aanschouwen gaven. B.H. del Rio" en de ..Fanfaren Tango" gaf het, orkest in alle sectoren het. volle zelfvertrouwen terug. Dit feest, van bezeten klanken werd bezegeld met de mars .Our Director", waarna de drumband o.l.v. P. van Stokkum zijn gepatenteerde bekwaamheid toonde. Na de pauze hebben „De Toprid- ders" de macht aan zich getrokken. V. OEGSTGEEST Burgerlijke Stand Geboren; Annette, dr van A. G. Karl en S. Bruidegom; Nico. zn van H. N van Weizen en A. G. Remmelts; Gerrit, zn van C. Vletter en A. van Zuijlen; Elsje E dr van H. van den Bosch en E. Verhaar: Catrlna M.. dr van S. H. Cok en C. E. van DuiJvenbode; Gerrit. zn van L. van Leeuwen en J. Stoof. Ondertrouwd; A. Wendt, 26 Jr en G. Schouten, 24 jr; K. Ausma, 60 Jr en H. Fuchs, 58 Jr; A. J. Cosijn, 29 Jr en V G. M Smeets, 21 Jr; D, Erlnga, 28 Jr en A. de Jong, 19 Jr. Getrouwd: J, G. Brewer van Vrijenes Sluplck. 27 Jr en J. A. de Koster. 24 Jr; W A. Fix, 26 Jr en J. M. Verhaar, WASSENAAR Comité huwelijksfeest Er is een plaatselijk comité voor het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk paar gevormd, datt tot doel heeft de inzameling die in ver band met dit huwelijksfeest door een nationaal comité wordt georga niseerd. zo krachtig mgelijk te on dersteunen. Het Wassenaarse comité is als volgt samengesteld: mr. W. J. Geertsema, ere-voorzitter, dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnber gen, voorzitter, ir. H. W. Dunnewolt, vice-voorzitter. A. Schwencke. pen ningmeester. ds. H. Beker, pastoor H. M. van Spanje, mevrouw W. J. M. van Velzen—Duijnstee, D. Bloemen dal, mevrouw A. van der Marei-Wie. demeyer, G. Jansen en J. L. W. Elli- gens. President Kennedy zag raketlancering President Kennedy is gisteren ge tuide geweest van een geslaagde lan cering van een raket van het type Atlas-D. Het wapen werd afgescho ten van de luchtbasis Vandenberg in Califomië en kwam 8000 km. ver der bij het atol Eniwetok in het doelgebied terecht. Eerder od de dag had de president een ere-doctoraat gekregen van de universiteit van Californië in Berkeley Vandaag zou Kennedy ln Palm Springs een beleefdheidsbezoek bren gen aan zijn voorganger, ex-presi dent Eisenhower. In Nancy in Frankrijk is deze enorme radiotelescoop in aan bouw. Mettertijd zal het opper vlak van het instrument 7000 vierkante meter bedragen. De heer John Snook, president van de Gulf Telefoon Maat schappij in Foley (Alabama USA) maakt zich blijkbaar ern stige zorgen over een vijande lijke invasie in Amerika. Hij heeft de vrouwelijke personeels leden van zijn bedrijf in een pri- vé-legertje georganiseerd, dat zou kunnen bijdragen tot de kustverdedigingDeze strijdvaar dige jongedames oefenden ge regeld met geschut van zwaar kaliber tot de overheid heeft in gegrepen. Met alle waardering voor de goede bedoelingen van de heer Snook vond men het toch net even te ver gaan, wan neer ondernemingen er privé- legers op na gaan houden. Deze foto herinnert aan de tijd. dat het legertje nog niet ontbonden was. Een monsterstad is bezig haar in woners over het hoofd te groeien. Het betreft hier een van de grootste twee steden ter wereld, Tokio. In deze stad wonen thans bijna 10 miljoen mensen. Een dergelijke metropool heeft zulke enorme hoeveelheden drinkwater, elektriciteit e.d. nodig dat dit een ernstig probleem gaat wor den. Ook wordt het gebrek aan ruim te beslist nijpend. Dit uit zich o.a. in de „barrakus": krotwoningen, waarin een paar miljoen Japanners gedwongen zijn te wonen. Het is vooral het verkeer dat een deel van Tokio .onbewoonbaar' dreigt te maken. Het kan soms gebeuren dat men meer dan een uur in 't cen trum van de stad „gevangen" zit. De Japanse regering overweegt nu of het niet beter zou zijn om elders een nieuwe hoofdstad te stichten, een centrum voor de regering en ver schillende grote bedrijven. Op die manier hoopt men een paar miljoen MARKTBERICHTEN AALSMEER, 23 maart Seringen Mad. Stepman 4 kop 95-140, id. 2 kop 70-95. Marie Legray 4 kop 45-67. ld. 2 kop 45-67. Prunus triloba 50-90, ld. serrulate 190-310. Forsythia 60-90, Sneeuwballen 75-125 per tak. BOSKOOP. 23 maart „De Bos- koopse Velling" Wilgenkatjes 58- 42. Andromedablad 100-60, Prunus tri loba 1 45. ld. 2 35. ld. 3 28-19, ld. per bos 140, Magnolia 54 per knop. Ane monen 75 per bos. Azalea Indlca rood 140-90, Jap. Azalea wit 70. ld rood 80-75. ld. roze 85-90, ld. licht roze 125- 135. ld. Gloria Mudl 90-70, Forsythia 1 67-69. ld. 2 57-53. ld 3 45-40. ld. 4 31, ld. 5 22. ld. per bos 150-90-45. LISSE, 23 maart Gladlolenvelllng: Prijsnotering van de door de Coöp. Bloembollen velling H.B.G. gehouden plantgoedveiling van gladiolen. Gladiolen 6/8, 4 6: Allard Plerson 1.20-80. Mansoer 1.30-95, Mary Housley 1-80, Polygoon 1.40-1.35, Sneeuwprinses 1.10-80, Spotlight 1.20-75. Gratia 1.10- Happy End 1 20- Hopman s Glo ry 1.30-Johan Strauss 1.50- Leeuwenhorst 1.60Life Flame 1.60- Memorial Day 2Morning Kiss 1.60Patriot 1 50Pride of Hol land 1Scarlet Leader 1.50Splc and Span 1.60Gladiolen 3/4: Ag- nlta 28. Flrmanent 40, Palet 22. Pride of Holland 50, Gladiolen kralen per liter; Carmen 8.50. mensen uit Tokio weg te „zuigen". Ei is een speciale afdeling bij een ministerie opgericht, die het Tokio's problemen bestudeert en mogelijkhe den zoekt voor een nieuwe hoofdstad. DE OMVANG VAN TOKIO Ulred* Den Hoog De oggtomemhe vonTokio op W-Nederlond geprojekteerd Kinderwagen te water; meisje verdronken Gistermiddag is te Alkmaar het eenjarig dochtertje van de familie Veenstra verdronken. De moeder had het kind met een 15-jarig meisje in de kinderwagen meegegeven. Op de Voordam liet dit meisje de kinder wagen op de weg staan, terwijl zij even een boodschap deed. De kin derwagen rolde toen van het hellend wegdek te water. Voorbijgangers sprongen de wagen na en slaagden erin het kind op het droge te bren gen. Een dokter, die vergeefs pro beerde met kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken kon slechts de dood constateren. TERWIJL ik op de Stoep wachtte tot hij open zou doen, had ik het uitzicht op de kleine beeldengroep tegenover het huis waarin Harry Mulisch een paar kamers bewoont. Drie stenen meisjes aan de roet van de trap, die naar het restaurant voert, dat aan het water vlakbij Amsterdams meest bezochte pleinen is gelegen. Drie nimfen die uit het schemergroene water van de Leidsekade opduiken en onberoerd door het stadsrumoer haar stenen droom staan te dromen. Dit was mijn eerste indruk toen ik de drempel van Mulisch' huis betrad. De tweede was een stuk minder poëtisch, want yiaarmate ik de trap beklom, steeg in mij het vreemde verlangen naar een stoffer en vuilnisblik. De treden name lijk. die naar Mulisch apartementen leiden, leken met al het stof der aarde te zijn bedekt. De droom buiten, en de realiteit binnen leken mij een toepasselijk beeld voor de schrijver van ,,De versierde mens", ,,Het zwarte licht" en „Het stenen bruidsbed". Gedurende mijn bezoek heb ik aanhoudend aan deze vergelijking moeten denken. De ruimte waarin Harry Mulisch leeft en werkt is een vierkant vertrek met een bijzonder grote werktafel, een divanbed met een zwarte sprei, een paar fau teuils, wat boekenplanken tegen de muren (van boekenkasten is nauwe lijks sprake) en een klein, rond ta feltje, beladen met boeken, tijd schriften, foto's en overvolle asbak ken. Een bruin aangekoekt gaskom- foortje symboliseert deze vrijgezel- lenkamer, die door zijn wanordelijk heid een pretentieloze pretentie heeft, ook het uitzicht (hij bewoont de achterkant van het huis) sluit zich daar bij aan. Het linkerraam kijkt uit op Hirsch, het rechterraam op de gevangenis. Toch is dat alles niet het eerste dat mij in deze kamer treft. Als Mulisch haastig met een gewoonte gebaar de gescheurde zitting van een van de fauteuils heeft glad ge streken en ik er mij voorzichtig in heb laten zakken, valt mij direct het portret naast de schoorsteen op. Een ernstig kindergezicht boven een don ker bontkraagje, twee lichte, onkin derlijke, en een beetje treurige ogen kijken vanonder de rand van een rond vilthoedje uit. Wat de ogen be treft lijkt Harry Mulisch nog veel op deze kleine jongen, die hij is ge weest. Aan de andere kant van de schoorsteen, op een hoge plank, staan twee boeken. Het is waarschijnlijk de bedoeling dat je er niet bij kan komen, daar je op het bed zou moeten stappen om er met een lange arm naar te kunnen reiken. Op het ene lees ik: „De vrouw", op het andere: „De man". En daaronder: „Verplaatsbare af beeldingen van het menselijk li chaam". Het staat met sierlijke krulletters op de kaft gedrukt, met als Illustratie de in kleuren weerge geven maagholten van deze twee mensen, die met een lang vergeten opvatting van het mannelijk en vi ouwelijk schoon zijn afgebeeld. Terwijl Mulisch half liggend cp het bed met een sigaret losjes tussen zijn lippen tegenover mij zit en met ironische beleefdheid het gesprek gaande houdt, gesticulerend met zijn handen en soms zoekend naar woor den om zich zo duidelijk mogelijk uit te drukken, kijk ik rond. Naar de werktafel, vol beschreven en getypte vellen papier en zorgvul dig ingebonden manuscripten, met een foto van Dostojewski erboven, en een ouderwetse leunstoel met ver schoten, rood pluche ervoor, naar de zwarte sprei, naar de gehavende fauteuils, naar het gaskomfoortje en de asbakken die nooit geleegd schij nen te worden, naar Hirsch en naar de gevangenis. Om iets te zeggen en van deze vreemde sfeer los te komen, vertel ik hem dat hij de enige schrijver is bij wie ik geen boekenkasten heb gezien. „Een goed boek behoeft geen plank", antwoordt Mulisch. Op het tafeltje vol boeken en tijdschriften liggen, gedeeltelijk zichtbaar, een paar foto's. Ik her ken de een a's omslag van zijn ro man „Het stenen bruidsbed". Mu lisch, staande op de puinhoop van een door oorlogsgeweld vernield huis. Het opzettelijke beeld van 'n generatie die verder zal moeten gaan op de beschamende resten die een vorige generatie voor hen heeft achtergela ten. Als ik de trap afloop denk ik niet j meer aan een stoffer en vuilnis- I blik. Al het stof van de aarde mag dan op die treden liggen, als de bui tendeur open gaat doemt het beeld van de drie gratiën op, die onaan tastbaar in de schaduw van de bo men haar geheime glimlach aan de Leidsekade prijsgeven. Tonny van der Horst De dove staat, zit, maar hoort er niet bij. Deze betekenisvolle zin werd tijdens een vergadering van de Ned. Christen Vrouwenbond, afd. Leiden Centrum, gesproken door de heer P. Smit van het chr. instituut voor doofstommen „Effatha". De heer Smit hield een lezing over „De we reld van het dove kind". De verga dering werd geleid door mevr. A. A. v. d. Kwaak-v. d. Berg. Veel goeds doet het doefstommen instituut Effatha voor het in gehoor en spraak gehandicapte kind om het met veel geduld en toewijding een plaatsje in de maatschappij te kun nen geven. Sinds enkele Jaren be gint de zorg reeds bij de kleuter, de „home-training". De home-training houdt in. dat enkele leraressen var. Effatha regelmatig bij het gezin ko men om de ouders aanwijzingen te geven over de opvoeding. Het kind zelf krijgt reeds in geringe mate los. Ook bezoeken de ouders met het kind, regelmatig Effatha zodat het kind als het op 3- a 4-jarige leeftijd er naartoe gebracht wordt niet vol komen vreemd tegenover het insti tuut staat. Bij het jonge kind bestaat een kans, dat nog enkele gehoorresten aanwezig zijn. In dit geval krijgt het onmiddellijk een gehoorappa- raatje. Als de eigen stem opgevangen wordt, zal het kind doorgaan met „praten". De moeilijkheden met het hanteren van de taal moet niet al leen by de dove kinderen gezocht worden, maar ook in de taal zelf. Zinsverband en het gebruik van ste reotype uitdrukkingen vormen een moeilyk te begrijpen onderdeel. AANKOOP MORSSINGEL 6. De gemeente Leiden heeft in open bare veiling aangekocht het woon huis Morssingel 6. Nummers uit de oude en nieuwe doos Het bezit van het perceel is voor de gemeente van belang, aldus B en W. in een pre-advies aan de raad. aangezien het is gelegen in het we- deropbouwplan „Stationsplein en om geving" en is begrepen in het plan tot onteigening van eigendommen aan de Stationsweg en omgeving, waartoe de raad besloot op 6 februari 1961. B. en W. achten de prijs van f33.000,- voor dit ontruimd en vrij van huur aan de gemeente te leveren pand aannemelijk. Zij vragen de raad deze aankoop door een raadsbesluit te sanctioneren. Het Canadese fregat Crescent dat een bezoek brengt aan Am sterdam. meert met behulp van Nederlandse matrozen af aan het Stenen Hoofd. Geveilde percelen Ten overstaan van notaris N. W» Holtkamp te Leiden. Woonhuis met afzonderlijke boven woning en erf Rapenburg 98 98a in bod: f7.100.koper: C. J. L Cos- ter te Wassenaar, q.q. voor f7.100.-» Pakhuis en erf. Vestestraat 122. in bod: f 1.000 is uit de hand verkocht. li

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9