Oost en West bereiden zich voor op hervatting van kernproeven Nieuwe „band" tussen Koudekerk en Artesia AGENDA MET EEN ENKEL WOORD Vlijmend sarcasme van Home PUROt LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 24 MAART 1962 VOOR de zoveelste maal ln zijn geschiedenis bevindt Argentinië zich in een po litieke crisis. Want het moge na Brazilië het grootste land van Zuid-Amerika zijn (85 maal de oppervlakte van Nederland), de leiders van zijn vijftien miljoen inwoners zijn bepaald geen mees ters in politieke stabiliteit. Even als in andere Latijnsamerikaanse staten vormen ook hier de sociale spanningen een chronische kwaal, al zou men zich zeer vergissen door Argentinië als een achterge bleven gebied te beschouwen. De universiteit van Buenos Aires, met 20.000 studenten, is een van de grootste ter wereld, op Argentijn se bodem ligt meer dan vijftig procent van het gehele spoorweg net in Zuid-Amerika en meer dan de helft zowel van het aantal auto's als van de telefoonaanslui tingen ten zuiden van de Golf van Mexico zoeke men binnen de Ar gentijnse grenzen. Het schort dus niet zo zeer aan technische ont wikkeling als wel aan sociale rechtvaardigheid: de verworven heden van de moderne bescha ving zijn er wel, maar ze zijn on gelijk verdeeld. Daardoor laat de harmonie tussen minder en meer bevoorrechte bevolkingsgroepen veel te wensen over. Alleen ten tijde van Peron van het einde van de tweede wereldoorlog tot de zomer van 1955 hadden de „kleine luyden" reden tot tevre denheid, al was dat minder een gevolg van de sociale bewogen heid van Juan Domingo en zijn bijna als heilige vereerde echt genote Evita als veeleer van het feit, dat de steun van de vak bonden de dictator politiek over eind hield. Canadees in discussie (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) Het overleg In Genève over het stopzetten der kernproeven heeft gis teren in het teken gestaan van de nabye hervatting der proeven met atoomwapens. De atoommogendheden moesten aan de voltallige ontwapeningscon ferentie meedelen, waarom het hun niet mogelijk is een akkoord te bereiken. Het werd een ongewoon scherp debat. Dean Rusk kwam met een harde zakelijke uiteenzetting, waarom de Verenigde Staten hun nationale vei ligheid niet in de waagschaal kun nen stellen door een ongecontroleerd verbod op atoomtests te aanvaarden. Hij zei: „Wy kunnen met onze eigen apparatuur wel seismische schokken in de Sowjet-Unie ontdekken, maar wij kunnen ze niet in alle gevallen identificeren. Als wij niet weten of er een aardbeving of een nucleaire explosie heeft plaatsgegrepen, dan wekt dat wereldwijd wantrouwen". Ten bate van niet zo vlug van begrip zijnde afgevaardigden voegde hij eraan toe: „Als u een knal hoort buiten, wilt u er zich ook van ver gewissen of het een geweerschot of een autobotsing was". Lord Home steunde Rusk over de gehele linie, nu overduidelijk is ge worden dat de Sowjet-Unie geen en- TOEN overste (later generaal) Peron aan het eind van de tweede wereldoorlog bij twee staatsgrepen de man op de achtergrond was en tenslotte in maart 1946 zelf de teugels in han den nam, wekte hij, met zijn be loften aan de financieel-zwakste lagen der bevolking (de „desca- misados" of „hemdlozen"), de in druk van een sociaal hervormer. Maar negen jaar later maakte een opstand van leger en marine een einde aan het wanbeheer van een potverterende demagoog. De mi litairen voorkwamen op dat ogen blik een dreigend faillissement en dat was, merkwaardig genoeg, een psychologische blunder. Want Perons aanhangers, de „Peronis- tas" of „laboristas", blijken ach teraf nooit te hebben ingezien, dat hun idool het land aan de rand van de afgrond had ge bracht. Vandaar dat met name de versoberingspolitiek van de hui dige president (tevens regerings leider) Frondizi de herinnering aan Peron meer kleur heeft ge geven. Terwijl de beter-gesitueerden toch altijd nog in ruime mate konden profiteren van de welvaart, groeide de ontevredenheid onder de arbeiders en kleine ambtena ren, die door een verbod tot loons verhoging de last van de sane ring der financiën zeer eenzijdig voor hun rekening moesten ne men. Geen wonder dus, dat Fron- dizi's „Radicale Intransigente Burgerunie" bij de verkiezingen van zondag j.L slechts 30% van het aantal stemmen verwierf, nog 5% minder dan het totaal der Peronistische groeperingen, ter wijl voor verscheidene gouver neursposten eveneens aanhangers van de voormalige dictator wer den gekozen. ZOALS men weet heeft Fron dizi onder druk van de mi litairen de verkiezing van Peronisten ongeldig verklaard, zo genaamd in het belang van de democratie, al kan men deze handelwijze bezwaarlijk als voor beeld stellen. De grote vergissing van de president is geweest, dat hij zich door zijn medewerkers aan Binnenlandse Zaken (minis ter Vitolo en onder-minister Flei- tas) tot een gevaarlijke voorba righeid liet overhalen, toen hij besloot tot het accepteren van Peronistische kandidaten. En dat op een ogenblik, dat zijn politiek grote weerstanden had opgeroe pen. De regering had de volks opinie kennelijk verkeerd gepeild. Uit vrees voor de invloed van de communisten, die uit weloverwo gen eigenbelang hun steun aan de Peronisten hadden gegeven, wordt nu een artikel van de Grondwet gehanteerd, dat het mogelijk maakt op te treden tegen „wanbeheer". Maar dat is iets, dat hoe waarschijnlijk zelfs nog bewezen moet worden. Afge> zien van deze maatregel-achteraf is de grootste fout hierin gelegen, dat de opvolgers van Peron wel diens dictatuur en demagogie hebben weggeveegd, maar ver zuimden hun ogen te openen voor een betere verdeling van de na tionale rijkdom. Deze kortzichtig heid moet nu door krachtdadig ingrijpen „hersteld" worden, een „herstel" waartegen de leiding van de r.-k. clerus over het al gemeen niet overmatig progres- plan kele vorm van internationale contro le wenst en dat. Amerikaanse atoom- proeven en daarmee vermoedelijk nieuwe Russische tests onvermijde lijk zijn geworden. De Brit schoot scherpe pijlen van sarcasme op Gromiko af. Hy zei: „Het regent zilverpapier in de Ber- lijnse luchtcorridors, maar de heer Gromiko ontkent dat. In een geval als dat hebben wjj toch werkelijk een objectieve derde party nodig, die vaststelt of Lord Home liegt of dat de heer Gromiko zich vergist". Gromiko liet dat uiteraard niet op zich zitten. In zijn felste rede tot nu toe beschuldigde hij het Westen er van een net van spionageposten op Russisch gebied te willen stichten. Hij beweerde dat de V.S. het overleg in Genève saboteren en blijkbaar he lemaal geen ontwapening willen. Hij voegde eraan toe, dat de komende Amerikaanse proeven met kern wapens door de Sowjet-Unie als „agressie" zullen worden beschouwd! Deze scherpe discussie duidt op een dreigende ernstige Oost-West-crisis in de komende maanden. Ware het niet, dat er gisterochtend een com promis over de procedure op de ont wapeningsconferentie tot stand kwam dan zou het overleg volledig stil staan. Nu zijn de Russen ermee akkoord gegaan, dat niet uitsluitend hun ont werpverdrag voor algehele ontwape ning als basis voor de conferentie zal gelden. Zo blijft er in deze conferen tie althans één kanaal open voor Oost-Westoverleg. De toch al warme vriendschap tussen het Zuidhollandse Koudekerk en het Amerikaanse Artesia (California) krijgt een nog steviger band. Na de bezoeken, die de burgemeesters van beide plaatsen over en weer hebben gebracht, staat Koudekerk in juni een „invasie" van 30 tot 35 Artesianen te wachten. De Amerikaanse gemeente overweegt voorts per jaar drie middelbare scholieren uit Europa, bij voorkeur uit Nederland en het allerliefst natuurlijk uit Koudekerk, een jaar te laten logeren en studeren. Verschillende Koudekerkse raadsleden zijn door een en ander zo enthousiast geworden dat zij Engels willen gaan leren. Aldus „De Nederlandse Gemeente", het blad van de vereniging van Nederlandse Gemeenten. De band tussen Koudekerk en Artesia dateert van een brief, die burgemeester Waverijn van de Zuidhollandse gemeente enkele jaren geleden meegaf aan een naar Artesia emigrerend echtpaar uit Koudekerk. Knappe rede van Rusk Hoe zeer het Westen geprobeerd heeft de Sowjet-Unie mogelijk te ma ken, zonder prestigeverlies, een com promis over de kernproeven te aan vaarden, bleek toen Rusk gisteroch tend in een indrukwekkende weten schappelijke rede een boekje open deed over het principe en de praktijk van controle op kernproeven. Ondergrondse proeven van niet-al- te-grote explosieve kracht kunnen wel ontdekt, maar niet geïdentificeerd worden. Maar juist die kunnen een zeer grote militaire waarde hebben, zo legden de Amerikanen later uit, om dat zij van het hoogste belang zijn voor de ontwikkeling van „anti-raket raketten", die een beslissende factor zijn in het machtsevenwicht. Rusk legde ook omstandig uit, welke waterdichte garanties de Westeiyke controlevoorstellen tegen iedere vorm van spionage bieden. Hy verklaarde dat er nog maar één reden kan zyn voor de duistere Russische weigering van nu: de Sowjet-Unie wenst door te gaan met testen. Rusk voortreffelijke uiteenzetting boekte nu de Amerikaanse proe ven eind april vrijwel zeker zijn ge worden toch nog wat winst. Zijn uitleg maakte indruk op de neutralen en Brazilië verklaarde onomwonden, dat internationale controle op atoom- proeven inderdaad noodzakelijk is. Vandaag zouden de afgevaardigden naar de ontwapeningsconferentie bui ten de vergaderzaal van gedachten wisselen over een Canadees voorstel om de sub-commissie inzake een ver- NOORSE KONING NAAR HUWELIJKSFEEST In Oslo is officieel bekend ge maakt, dat Koning Olaf van Noor wegen van 1 tot 3 mei naar ons land komt ter gelegenheid van het zilveren huweiyksfeest van Konin gin Juliana en Prins Bemhard. Clement Davies (78) overleden Clement Davies, de 78-jarige vroe gere leider van de Britse liberale partij, is gisteravond in Londen over leden. Davies, die nog steeds liberaal par lementslid was, werd elf dagen ge leden met trombose in de hersenen in een ziekenhuis opgenomen. Tijdens zijn lange loopbaan heeft Davies veel gedaan voor de beweging voor een wereldregering. Hy was president van het wereldverbond van parlementaire voorstanders van een wereldregering. In 1945 werd Davies voorzitter van de liberale party. Door zijn dood wordt de liberale fractie in het Britse Lagerhuis te ruggebracht tot zes. Advertentie |^|g|VC handen bod op het nemen van kernproeven met vertegenwoordigers van neutrale landen uit te breiden. Na climax omlaag (Van onze t.v.-medewerker). ..Flits" is langzamerhand in wat rustiger vaarwater 'gekomen. Het blijft kritisch, maar wordt meer voorlichtend. Wij achten dit een verbetering. Onthullend was het ge brek aan begrip van waarom het gaat bij de aanstaande verkiezingen en de functie van de Provmciale Staten in ons staatsbestel. Dat de Legervoorlichtingsdienst weigerde in lichtingen te verstrekken over de verslechterde verlofsregeling der mi litairen verwonderde ons. Hier was nu een prachtgelegenheid geweest om op een moderne manier klaar heid te geven. De kans werd helaas verzuimd. Mulisoh gaf een wijze toelichting over de boef van de eeuw en toonde aan. dat met kadaverdis cipline ook 'ander en beter werk nauwkeurig tot een goed eind kan worden gebracht. Na een beeldband met (alweer) Spaanse dansen, kwam (alweer) een Franse liedjeszanger. Maar wat voor één! Het kan zijn, dat de bekoring, welke van hem uitging de jeugd min der aansprak dan zijn luidruchtig heid, wij voor ons moeten bekennen deze Brei te prefereren. Hij was sympathiek en veelzijdig, een man, die veel ironie in zijn poëzie doet, maar bovenal een groot chansonnier, die mede dank zij een voortreffelijke regie volledig tot zijn recht kwam. Wij hebben zeer genoten, al hebben we bepaald niet alles verstaan. Dat is dan voor een deel stellig te dan ken aan de ontwapenende Denise Maes. De opruiming van een voorradige band met het steekspel met woor den wa-s programmatisch een mis greep. Het deed vervelend aan. Het leek ons ook in zijn soort bepaald geen succes. Neen, voor ons had het bij Brei kunnen blijven. Men had beter doch dan sterk Ingekort dit vulsel voor een andere keer kun nen bewaren. Ware zulks het geval geweest, dan had er sprake kunnen zijn van een sterk programma met ruime variatie. De Haagse kunstschilder Haver Droeze. die op 27 maart 85 jaar hoopt te worden. Hij was in 1917 medeoprichter van de Nederlandse Kunstkring waarvan hij 36 jaar voorzitter was en thans het erelidmaat schap bekleedt. ZATERDAG Den Burcht (grote zaal): „Het Nieuwe Toneel" speelt „Mijn vrouw verlangt salaris". 8 uur n.m. Stille Mare. Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur nm. ZONDAG Clubhuis Oosterkwartier (Borneo- straat): Gewestelijke Studieclub Hu manistisch Verbond. 10.30 uur v.m. Gerecht 10. Universele eredienst Soe- fi-beweging. Spr. de heer Leverland over „Lichaam en ziel". 11 uur voorin. Marekerk: Open-Deurdlenst. Sprekers dr. P. L. Schoonheim en dhr. A. Hul- gens. 7 uur nm. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Zijlstra. 10 uur v.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling visvangst, Wagenla vis sers. 2.30 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG De Doelen: Ledenverg. Leldse Ama teur Fotografenver. 8 uur n.m. In den Vergulden Turk: Jaarverga dering N.R.V. 8 uur n.m. Lakenhal: Ver.. „Oud-Lelden". Spr. dr. W. C. Braat over „Het dagelijks leven ln de ijstijd". 8 uur n.m. Rapenburg 6: Verbond van Weten schappelijke Onderzoekers. Spr. dr. Kwee Swan Llat over China. 12.30 uur n.m. Advertentie ADLERETTE lichtgewicht De meest geperfectlonneerde naaimachine Vraagt demonstratie aan: MEERPOEL'S Naaimachinebedryf Breestraat 171 - Leiden Telefoon 01710—24815 sief haar waarschuwende stem heeft verheven. Het gevaar van massale stakingen is thans aller minst denkbeeldig, met alle kwa lijke gevolgen vandien. Frondizi en zijn medestanders hebben blijkbaar niet begrepen, dat een „gezuiverd Peronisme" te verkie zen is boven de dreiging van com munisme en „castro-isme". BINNENLAND Gistermiddag is in Stadskanaal het 8-jarig jongetje L. Zwiers om het leven gekomen, toen het bij het plot seling oversteken van de straat door een auto werd gegrepen. De secretaris van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trék- paard" heeft een dringend beroep op overheid en volksvertegenwoordiging gedaan om zo spoedig mogelijk een wijziging van het coupeerverbod te bewerkstelligen. Hij deed dat in het jaarverslag, dat hij gisteren op de in Den Haag gehouden algemene verga dering der vereniging uitbracht. Prinses Irene heeft het voornemen op woensdag 18 april de nieuwe Jeugd herberg ln het recreatiegebied „Berg en Bos" in Apeldoorn te openen. Gisteravond is brand uitgebroken in de nieuwe landbouwschuur van de familie Gelink te Lievelde. Snel In grijpen zowel van bewoners als brand weer uit Lichtenvoorde en Groenlo konden niet verhinderen dat de schuur geheel uitbrandde en 50 mestkalveren ln de vlammen omkwamen. Het bedrijf is verzekerd. BUITENLAND De Amerikaanse luchtmachtauto riteiten hebben het zoeken naar de vermiste superconstellation, die met 107 Inzittenden van Guam naar de Phllippijnen op weg was, doen staken. Het toestel verdween op 16 maart. Het eerste Frans-Duitse straal vliegtuig. een vierpersoons Potez- Heinkeltoestel, heeft donderdag boven Toulouse een geslaagde proefvlucht gemaakt Het tweemotorige vliegtuig, dat zowel voor militaire als voor bur gerlijke doeleinden geschikt ls bleef twintig minuten ln de lucht. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft geweigerd een Cubaanse nota te accepteren, waarin dit land, volgens een woord- Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur n.m. Universiteit: Voordracht prof. dr. E. Bloch over „Het beginsel der hoop". 5.15 uur n.m. Breestraat 19: Filmavond Ned. Kath. Kapperspatroonbond. 7.30 uur n.m. Café Aniba: Ledenverg. Tuiniers- en Bloemistenver. D.E.V. 8 uur n.m. DoelenkazerneCabaretvoorstelling. uur n.m. Hogewoerd 175: Dlenstvergadering Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Prediker: Volle Evang. Zending, Spr. mej. J. van Wlerlngen. 8 uur n.m. Zulderkerk: K. enO. Strijkorkest Be nedetto Marcello. 8 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal)Half uur van Bezinning. 1-1.25 uur n.m. Breestraat 19: Ledenverg. Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur n.m. Den Burcht (Jacobazaal)Jaarver gadering Alg. Bejaardenbond. 2 uur n.m. Het Gulden Vlies. Ver. tot Bevorde ring van de Welsprekendheid. 8 uur n.m. Jean Pierre (Rapenburg 47)Mode show. 3 en 8 uur n.m. Rest. v. d. Heijden: Leidse Assuran tieclub. Spr. H. P. J. Lemkes over de psychologie van de verkoop. 8 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jeho vah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Rapenburg 6: Vlro. Spr. prof. dr. F. Vos over recente politieke ontwikke lingen in Zuld-Korea. 8 uur n.m. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 14.10 Franse les. 14.30 V. d. Jeugd. 15.30 Lichte muz. 15.50 Licht Instrumentaal sextet. 16.10 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.40 Instrumentaal kwartet met zangsol 17.00 Sportperiscoop. 17.10 Instr. octet 17.30 Boekbespr. 17.40 Nwe klass. gram 18.00 Kunstkron. 18-30 Strijkork. 18.50 Praatje voor polit. voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Wie het weet mag het zeggen, wedstr. in muziek literatuurkennis. 19.45 Lichtbaken, le zing. 19.55 Promenade-ork. en solist. 20.50 Van klanten en wanten weten, vragenbeantwoording. 21.00 Tierelan tijnen, gevar. progr. 22.00 Kopstukken, problemen van luisteraars. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22 40 Wil lulden de zondag ln. 23.00 Religieuze muz. met comm. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 Lichte gram. 15.00 Promenade ork. en soliste. In de pauze 15.45-16.05): boeken wijsheid. 17.00 Radio Jazzclub. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte gram. 18.30 Licht ens. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.25 Nws. VPRO: 19.30 Bijbelse miniaturen, lezing. 19.45 Ka- mermuz. 19.55 Deze week, praatje. VARA 20.00 Van toren tot toren, uit- wisselingsprogr. 21.45 Lichte gram. 21 50 Socialistisch comm. 22.05 Wie ls het?, quizprogr. 22.30 Nws. 22.40 Vis sen ln troebel water, hoorsp. (deel 4). 23.10 Walsork. 23.40 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 15.00 Korte speelfilm. 15.25 Documentaire film. 16 00 Zang en con ference met muz. begeleiding. 16.25 Lente in Praag. 16.35 Dier in 't vi zier. 17.00 V. d kinderen. (-17.30). 19.30 TV-film. 19.55 Morgen ls het zondag. NTS: Journaal en weeroverz. NCRV20.20 Memo. 20.30 Lichte muz. 21.00 De vier dochters Bennet, TV- feuilleton. (deel VI). 21.45 Speelfilm. 22.10 Voordr. en toneel. 22.40 en to neel. 2240-22.50 Dagsluiting. VOOR ZONDAG 25 MAART Hilversum I, 402 m. NCRV: 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Orgelspel. 8 30 Morgenwijding. 9.15 Vrouwenkoren. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Fllharm. ork. 9.55 Inleiding Hoogmis. 11.30 Gram. 11.40 Radio Fllharm. Sex tet. 12.15 Buitenl. comm. 12.25 Lichte gram. 12 55 Bisschoppelijke Vastenactie 1962, lezing. 13.00 Nws. 1' 05 De Oele wappers, gevar. progr. 13.30 V. d. kin deren. 14.00 De luister van Uw huis. klankbeeld. 14.30 Radio Fllharm. ork. en solist. 15.25 Metropole ork. 16.00 Sport. 16.30 Het Heilig Boek in de Kerk. overdenking. IKOR: 17.00 Kerk dienst voor Jonge mensen. 17.15 Zang- dienst. 17.45 Mensen, lezing. 18.00 Het geladen schip .ezingen. 18.30 De Kerk aan het werk, lezing, 18.40 Progr. over het thema van de Nederlandse Her vormde Kerkdagen. NCRV: 19.00 Nws, uit de Kerken. 19.05 Viool en orgel. 19 30 Door een geonenden deur ln de hemel, lezing KRO: 19 45 Nws. 20.00 Testbemanning, hoorspel. (261. 20.40 Gram. 20.45 Toernooi van het lichte lied. 21.10 De nositie van het bijzonder onderwijs ln de VS.. lezing. 21.25 Ka- mermuz 22.00 Tn de vergulde baars, licht, nrogr 23.20 92.30 Nws 22 40 In het land van de dichter, lit. lezing 23.00 Avondgebed 23.15 Bra bants ork.. mannenkoor en zangsolist. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Amsterdams koperens. 8.25 Weer of geen weer. 9.45 Geestelijk leven, toespr. VPRO: 10.00 Geef hét door, praatje. Daarna: V. d, jeugd. IKOR: Hervormde kerkdienst. (10.30). 11.30 Vragenbeantw. AVRO: 12.00 Lichte muz. (Om 12.30 Event, sportber.). 13.00 Nws. 13.07 De toe stand in de wereld, lezing. 13.17 Me- ded. of gram. 13.20 Strydkrachtenprogr. 14.00 Piano en klavecimbel. 14.30 Boek bespr. 14.40 Zing zonder zorgen. 15.10 Toneelbeschouwing. 15.20 Nederlands blazersens. 16.00 Lichte muz. en zang soliste. 16 30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Het oude Egypte en zijn betekenis voor het heden, lezing. 17.15 Stad en land, gesprek. VARA: 17.30 V. d. jeugd 17.50 Nws. sportuitsl. en sportjourn 18.25 Bij nader inzien, journalisten forum. 19.00 Salonork. en zangsolist. 19.30 Zonder blinddoek, een veertien daagse openbare zitting. AVRO: 20 00 Nws. 20 05 Lichte muz. en zangsoliste, 20.45 Mijmeringen van Godfried Bo- mans. 21.25 Pianospel. 21.45 In het voetspoor der wetenschap, lezing. Klass gram. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Meded en snortuitsl. 2e klas voet hal. 23.00 Met de Franse slag. 23.35 Kamermuz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.30-17.00 Rep. Nederlands kampioenschap ereklasse ankerkader 71/2. IKOR: 17.00 Vragenbeantw. voor jonge mensen. 17.25-18.00 Jeugddienst. NTS: 19.30 Weekjourn. 20.00 Sport in beeld. AVRO: 20.30 De toestand ln de wereld, lezing. 20.45 Rendez-vous: ge var. progr 22.00-22.20 Van stad tot stoel, progr. over wonen (II). BUITENLANDSE PROGRAMMA'S 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Het platteland in maart. 13.40 Can I help you?, praatje. 14.00 Wenken voor de tuin 14.30 Ork.conc. en solist. (Om 15.15-15.30 Lezing). 16.30 Klankbeeld. 17.00 Hoorsp. 17.35 Voordr. van gedichten. 17.50 Vasten- predikatle. 17.55 Weerber, 18.00 Nws. 18.45 Lichte muz. 19.30 Brief vilt Ame rika. 19.45 Discussie. 20.25 Liefdadlg- heldsoproep 20.30 Hoorsp. (deel 13). 21.00 Klass kamermuz. 22 00 Nws. 22.10 Hoorsp. 22 50 Epiloog. 23.00 Nws. 23.06- 23.36 Kamermuz. voerder van het State Department (Buitenlandse Zaken), zich „tracht te rechtvaardigen voor zijn aandeel in de smokkel van verdovende middelen naar de Verenigde Staten". In het grensgebied tussen Oost en West-Berlljn (bij Staaken) hebben de Oostduitsers een vierhonderd meter lange grensversperrlng aangebracht, die onder stroom staat De versperring ls geplaatst na talrijke geslaagde vluchtpogingen van bewoners uit het grensgebied. De volgende week zal de lucht' macht van de NAVO een grootscheepse oefening houden. Men wil het lucht verdedigingsstelsel van de NAVO ln midden-Europa beproeven. Een woord voerder van de Britse luchtmacht zei in Mönchen-Gladbach dat Amerikaan se. Britse, Canadese, Franse, Belgische, Westduitse en Nederlandse formaties aan de oefening, die van 27 tot en met 30 maart zal duren, zullen deel nemen. Premier Fidel Castro is gisteren benoemd tot eerste secretaris van de „Verenigde revolutionaire organisa tie", welke een samenbundeling ls van alle politieke partijen die op het punt staan een fusie aan te gaan. Raoul Castro, broer van de premier en mi nister van Defensie, wordt tweede se cretaris. De andere leden van het se cretariaat zijn Ernesto Guevara, minis ter van Industrie, Oswaldo Dorticos, president van de republiek, Bias Roca (communist) en Emllio Aragones. De Oostdultse minister van Bin nenlandse Zaken, Maron, hcift aile leden van de Oostdultse Volkspolltle tot grotere waakzaamheid langs rif- grens aangespoord. Hij oefende op ee: bijeenkomst van hoge officieren d- volkspolltle kritiek op het feit dat ondanks de na augustus 1961 aange brachte grensvèrsterklngen, het nog steeds aan Inwoners van Oost-Duits- Studio: „Lola". 18 Ir. Werkd. 2.15, 7 land gelukt naar het Westen te vluch- I en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.45, 7 en tenl 9.15 uur Universiteit: Voordracht prof. dr. E. Bloch over „Vervreemding". 11.15 uur v jn. Wljkgebouw 't Boshuis: Jaarverga dering Ned. Christen Vrouwenbond, afd. Lelden-Zuldwest. 8 uur n.m. VRIJDAG Filmavond Expogé. Don Bosco (Boerhaavelaan 44)Uit reiking diploma's R.-K. Techn. avond school. 8 uur n.m. Haagweg 4: Diploma-uitreiking Vak avondschool. 8 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Expositie „Samen op de kiek". 104 uur; zond. 14 uur (t/m 9 april). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur. zondag 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Prytaneum (Rapenburg 6): Schilde rijen en gouaches van André van Hel den (tot 15 april). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werf park 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen 2 en van 10 -12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur, zondag 1-5 uur Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur, zondag 1-5 uur Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur Zondag 1-4 uur. Universiteit: Tentoonstelling ..Nleu- e tendenzen ln de beeldende kunst' naandag t.e.m. vrijdag 9-5 30 uur) tot 26 maart). BIOSCOPEN Casino: „Liefde in het bloed". 18 jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldn: „Kermis in de regen". 14 jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor„Vla Mala". 18 jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rcx: „Pantser commando's". 14 jaar, (vrijdag t/m zondag). „Charlie's tante". 18 Jr. (maandag t/m donder dag). Werkd. 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en ®.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „De Ontembaren". 14 jr. Zond. 7 en 9.15 uur, maand., woensd. en donderd. 8 uur „De Wereld van Suzle Wong". 18 jr. Zondagmiddag en woensdag middag 2.30 uur „Kinderfestival". A.l. Weekeindedienst der tandartsen Voor spoedgevallen neemt waar tand arts P. P. Nieboer, tel. 25028. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevalllen Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp is geopend. De Oegstgeester Apotheek, Wllhel- mlnapark 8, tel. 26274 ls 's zondags geopend van 12-13 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren Jansen, tel. 31024; Langezaal, tel 24855: Verhoef, tel. 32505; Pleterse, i,.i en 's-Gravesande, tel. 31919. B() geen gehoor van Uw halsarts ot specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Verz. progr. 13.30 Gevar. progr. 14.00 Varlété-ork. en solisten. 14,30 Popul. liedjes. 15.00 Filmkron. 16.00 Licht progr. 17.00 Interviews en gram. 18.00 Liedjes. 18.30 Gevar. progr. 19.30 Nws. 19.35 Popul. gram. 20.30 Geeste lijke liederen. 21.00 Vragenbeantw. v. d. teenagers. 21.30 Lichte muz. 22.15 Popul. muz. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. 23.50 Meditatie. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Symf. muz. 13.00 Nws. 13.10 Lichte muz. 14.30 Volksliederen. 15.00 Verz.-progr. 16.30 Dansmuz. 18.15 Ork. conc.: klass. muz. 19.00 Nws. 20.00 Operettemuz. 21.15 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.15 Hoorsp. 22.50 Dansmuziek. 24.00 Nws. 0.05 Jazz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.02 Nws. 12.10 Viool en plano. 13.10 Hoorspelen. 14.40 Hoorsp. 17.45 Orkest- conc. met solist: semi-klass. muziek. 19.35 Lichte muz. 20.00 Werken van hedendaagse Franse componisten. 21.00 Klankbeeld. 22.45 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 ni. 324 in.: 12.00 Nws. 12.03 Roman tische muziek uit Vlaanderen. 12.30 Weerber. 12.34 Amus. ork. en solist. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Ope ra- en belcantoconc. 15.30 Voetbalrep. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muziek. 17.45 Sportuitsl. 17.50 Licht ork. 18.00 Pia norecital: moderne muz. 18.30 Godsd. uitz. 19.00 Nws. 19.30 Lichte muz. 20.00 Amus. progr. 21.30 Cabaretprogr. 22.00 Nws. 22.10 Lichte gram. 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 11.55 Gram. 13.00 Nws. 16.00 Voetbalrep. 17.00 Nws. 19.00 Godsd. progr. 19.30 Nws. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws. 23.55-24.00 Nws. VOOR MAANDAG 26 MAART Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.13 Gram. 7.20 Sportuitsl. van zaterdag. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Het brood des levens, meditaUe. 8.00 Nws. 8.15 Radio krant. 8.35 Koorzang. 8.50 Marsmuz. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Operamuz. 10.20 Theologische etherleergang. 11.05 Ka mermuz. 11.35 Lichte gram. 12.00 Po pulaire muz. 12.15 Amus. muz. 12.25 Voor boer en tuinder, lezing. 12.30 Me ded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Koor zang. 12.53 Gram., event, act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Opera muz. 14.05 Schoolradio. 14.30 Donder dagavond-mozaïek, gevar. progr. (her haling). 15.30 Kamermuz. 16.00 Bijbel overdenking. 16.30 Gewijde muz. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Jazzmuz. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- ringsuitz.: Op reis door Ned. Nieuw- Guinea - II, door W. A. L. van Doo- renmalen. NCRV: 18.00 Orgelrecital. 18.30 Gram. 19 00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Symf. orkest. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. vilt zeven landen. 20.50 De wet Wald- mann. hoorsp. 21.40 Cello-recital. 22.00 Pari. comm. 22.15 Koorzang. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boek bespr. 23.05 Muz. vragenbeantw. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. 8.00 Nws. 8.15 Amus. muz. 9.00 Gym. voor oudere luisteraars. 9.10 De groenteman. 9.15 Viool en ork. 9 40 Morgenwijding. 10.10 Lichte gram. 11.00 Omroepork. en zangsollst. 11.45 Voordr. 12.00 Zang, plano en orgel. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 V. h. platteland. 12.43 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Pla norecital. 14.30 Constantijn Huygens, lit. klankb. 15.05 Moderne ork.muz. 16.25 Jubilerende gastheren, klankb. over de Hoeere Hotelschool. 16.40 Country en Western muz. 17.00 V. d. padvinders. 17.15 Gram. v. d. jeued. 17.50 Mllit. comm. AVRO: 18 00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Ned. koperork. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Operamuz. 20 00 Nws. 20 05 De radioscooD: eevar. progr. 22 30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Jazz Sociëteit 23.30 Studenten Jazz com petitie. 23.55-24.00 Nws. GR AMMOFOONPL ATENPR OGR AMM A DRAADOMROEP (Over de 4e lUn van 18-20 uur) Franz Liszt. I. Les Préludes (Symphonlsch Ge dicht nr. 3). Orchestre de la Suisse Romande o.l.v. Ataulfa Argenta. II. Concert voor piano en orkest nr. 1 Es gr. t. Allegro maestoso - Quasi adagio - Allegretto vivace - Allegro anlmato - Allegro marziale animato. Poldi Mildner, plano. Rlas Symphonie Orkest Berlijn o.l.v. prof. Artur Rother. III. Faust Symphonie. Faust. Gret- chen. Mephistofeles. Orchestre de la Soclété des Concerts du Conservatoire de Paris o.l.v. Ataulfa Argenta. IV. Hongaarse Fantasie voor plano en orkest. Shura Cherkassky, plano. Phil- harmonisch Orkest van Berlijn o.l.v. Herbert von Karajan. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Televlzier. 20.30 Leren denken: progr. over school-laborato rium van onze Zuiderburen. 21.20 Line Renaud, zang. 21.30-22.15 Muziek Mozaïek. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. x es 12.00 Ork. concert en soliste. 12.55 Weerber. 13.00 Nws, 13.10 Gevar. gram. 13.40 Schoolradio. 15.00 Hoorsp. 16.30 Voor oudere luisteraars. 17.00 Voor de 1eugd. 17.15 Kron. voor pony-liefheb bers. 17.35 Balletmuz. 17.55 Weerber. 18.00 18.15 In the South-East. 19.00 Bas en piano. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.30 Voordracht. 22.45 Parl.-overz. 23.00 Nws. 23.06* 23.36 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Popul. gram. 12.31 Gevar. muz. 13.31 Lichte muz. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Verz. progr. van dansmuz. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 The Dales, dagb. 16.31 Ultsl. van races. 16.34 Gram. v. d. jeugd. 17.00 V. d. Jeugd. 17.31 Gevar. muz. en ber, 18.33 Sportrevue. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. 19.31 Hoorsp. 20.00 Licht progr. 20-3i Gevar. muz. 21 00 Hoorsp. 21.31 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.41 Gevar. progr. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte ork. muz. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 14.15 Operaconcert, 16.00 Moderne dansmuz. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. progr. 19.00 Nws. 19.30 Ork. conc. met solisten: klass. muz. 20.50 Cabaretprogr. 21.45 Nws. 22.15 Jazzmuz. 23.15 Lichte gram. 24.00 Nws, 0.10 Lichte gram. 1.00 Weerber. en ge var. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.02 Nws. 12.10 Ork.concert. 13.50 Gram. 14.25 Gram. 14.30 Gewijde muz. 15.00 Gram. 17.30 Gram. 17.35 Plano- muz. 18.05 Kamermuz. 20.00 Orkest concert met soliste: moderne muziek. 23.10 Solistenconc. 23.35 Gram. 23.53- 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Landbouwkron. 12.42 Licht ork. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 School radio. 15.45 Ork. conc. 16.00 Beursber. 16 06 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Dansmuz. 17.45 Franse les. 18.00 Bal letmuz 18.20 V. d. sold. 18.50 Sport- progr. 19 00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 ID en om de opera... 20.00 Kamerork. en solisten. In de pauze: De Zeven Kun sten. 21.30 Varlété-ork. 22.00 Nws. 22 15 Amus. ork. 22.35 Volksmuz. 22.55 Nws. 23 00-23.15 V. d. zeelleden. 484 in.: 11.55 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 14.18 Gram. 14.25 Orkest- conc. en solist: klass. en moderne muz. 15.30 Gram. 16.08 Operetteselecties. 16.40 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Heden daagse Belgische muz. 17.45 Koorzang. 18.50 Gram. 19.20 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 21.54 Gram. 22.00 We* reldnws. 22.15 Jazz. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2