KLAVERBLAD KOFFIE Geheim voor - overleg vandaag voortgezet is O AGENDA van Mishandelin krijgsgevangenen EEN PROCENT NATIONAAL INKOMEN VOOR BIJSTAND Krachtige geur Verkwikkende smaak MET EEN ENKEL WOORD Soepele rede van Lord Home EERVOL ONTSLAG VOOR PROF. DR. J. E. DINGER ri LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 21 MAART 1962 N. O. V.I.B. wenst (Van onze Haagse correspondent) Voor de bijdrage van de Nederlandse regering aan internatio nale bijstand voor het volgend jaar op tot tenminste één procent van het nationale inkomen. Besteed dat geld door bemiddeling van de door de V.N. ingestelde organen voor internationale bijstand. Neem dit besluit mede als voorbeeld voor andere landen. Dit beroep gaan de leden van het algemeen bestuur van de Novib (Nederlandse organisatie voor internationale bijstand) en de deelnemers aan de „1 procent-actie daadwerkelijke gerechtig heid" doen op de regering en de Staten-Generaal. Zij besloten dit gistermiddag tijdens een symposion in de Haagse Rolzaal. Op alle Nederlanders doen zU een beroep mee te werken aan de oplos sing van het sociale vraagstuk in volken-verband door regelmatig één procent van het eigen inkomen te bestemmen voor Internationale bij stand. Na de inleidingen van prof. dr. J. Tinbergen, die de noodzaak van grotere inspanningen voor interna tionale bijstand en wereldeconomi- sche ordening besprak, en prof. dr. I. A. Diepenhorst, voorzitter van de Novib-commissie, constateerde men dat de kloof tussen het levenspeil van de geïndustrialiseerde landen en dat der ontwikkelingsgebieden steeds breder wordt. Dit blijkt o.m. uit de onevenredige jaarlijkse toeneming van het inkomen per hoofd van de bevolking, resp. met 2 en 1 De internationale bijstand moet zich erop richten een jaarlijkse inko- mingsstijging te bereiken van 3% voor de ontwikkelingslanden. Dit vergt tenminste 1 van het natio nale inkomen van de geïndustriali seerde landen door regeringsbijdra- gen in het multilaterale vlak en bo vendien particuliere kapitaalsover- Advertentle HET STAAT DEZE WEEK IN Op het kaartje stond dat prins Zakaria Kaleei Doleh en prinses Annegret (van Habsburg en Lotharingen en Hohenzollern) gingen trouwen. Daarom werd juffrouw Spyrka in Dusseldorf gearresteerd en zit zij nu in de gevangenis en een kabellegger uit Koeweit in de put. Waarom slaagde een knappe Neder landse mannequin niet in Parijs Als ze maar niet zenuwachtig wordt gemaakt, komt ze precies waar ze eijn wil. De onbehoorlijke butler en de vrien delijke dokter en de zonderlinge, zieke, oude dame kunnen alle drie zeggen: "Ik heb wel erg veel talent" en dan jokken ze niet eensl Panorama vangt een droom in kleuren in de starre omgeving van chroom, staal, rubberbanden en paardekrachten van de bedrijfs autotentoonstelling in de RAI. Kan een man van 47 jaar nog een jonge prof in de bloei van zijn jeugd voorbij sprinten? De tovenaar uit Blackpool op 4 april a.s.alsrechtsbuiten in hetOlym- pisch Stadion. Het levende schaakspel van twee grootmeesters in Moskou. Waarom Jacob Bicker Junior zich een beroerte schrok. Terwijl prinses Paola rustig koffie drinkt, wordt zij heel ergens anders gefotografeerd met prinsje Filips op de arm. Hoofdredacteu ren van geïllustreerde bladen be talen goed geld voor foto's, waar de prinses niét en de kleine prins wél op staat. zo boeiend is nu PANORAMA en wat hierboven staat, is slechts een heel korte bloemlezing uit het 56 pagina's tellende nummer van deze week. Verder veel illustraties; cartoons in kleuren; spannende, uiterst boeiende verhalen; vier bladzijden actuele foto's van het wereldgebeuren. Kortom: Pano rama op zijn best! Stuur nog van daag een briefkaart aan Panorama- Haarlem (dit adres is voldoende) om u te abonneren voor 35 ct per week. Dan ontvangt u de eerst volgende twee nummers gratis! Losse nummers kosten 45 ct en zijn overal verkrijgbaar. Werkloosheid in Canada daalt Naar het Canadese bureau voor de statistiek heeft bekendgemaakt, bedroeg het aantal werklozen in Ca nada half februari Jl. 583.000, wat 136.000 minder was dan het naoor logse „record" van half februari 1961 Het aantal werklozen was in februari 38.000 groter dan in janu ari en vormde 9,1 procent van de werkende bevolking in vergelijking met 8,5 procent in januari jl. en 11,3 procent in februari 1961. Het cijfer voor februari beteken de een voortzetting van de ontwik keling. die zeven maanden eerder was begonnen, toen de werkloosheid voor het eerst na zeventien maan den van stijgingen een daling te zien gaf in vergelijking met de cij fers van een jaar tevoren. De tak ken van het bedrijfsleven, waarin de werkloosheid in februari vergele ken met januari de grootste vermin dering te zien gaf waren de handel, de bouwnijverheid, de bosbouw en de mijnbouw. drachten, niet als leningen, noch als herinvesteringen. Prof. Tinbergen zei hier o.m. over: „In I960 beliep de kapitaalsverstrek king 8 miljard. Globaal moeten wU naar verdubbeling streven". Gistermiddag is. aansluitend op het symposion, de jaarvergadering van de Novib gehouden. HET KLAVERBLAD I SINO»* lllf 4* 4» 4» 55 Het geheime vooroverleg tussen Nederland en Indonesië over Nieuw-Guinea is heden voortgezet. De eerste vergadering is gisteren gehouden in een plaats binnen een straal van 50 km van Washington. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt de onderhandelingen organisatorisch min of meer overeen te komen met de te Evian gehouden onderhandelingen over een bestand in Algerije. Men verwacht niet dat de delegaties al binnen enkele dagen verslag zullen uitbrengen aan haar regeringen. Beide delegaties hebben uitvoerige instructies. Nog werd verklaard dat het Departement van Buitenlandse Zaken van harte hoopt dat de onderhandelingen zullen slagen. Men zou hevig teleurgesteld zijn, indien men opnieuw in een impasse zou geraken. „Verklaringen" De Indonesische zeelieden, die na het vuurgevecht bij Kaimana door de Nederlanders krijgsgevangen wa ren gemaakt hebben in Djakarla verklaard, dat „de Nederlanders hen door mishandeling hadden gedwon gen te vertellen wat het doel van hun operatie was". Indonesische autoriteiten, die de zeelieden introduceerden op een persconferentie, verklaarden dat er slechts een „voorbereid vraaggesprek" mogelijk was. Journalisten mochten geen vragen stellen aan de zeelie den. Elke vraag werd eerst door de autoriteiten op de conferentie „goed gekeurd". De Indonesiërs verklaarden voorts dat zij pas als krijgsgevagenen wer den behandeld toen de Nederlanders alle inlichtingen met behulp van mishandeling uit hen nadden gekre gen. Korporaal Stoerisno zei. dat toen hij gevangen genomen was de Ne derlanders hem gedwongen hadden zonder te bewegen plat op de grond te liggen. Mecanicien Stoearmo ver klaarde dat hij slavenarbeid had moeten verrichten zonder genoeg slaap te krijgen. Matroos Badri merkte op dat hij geblinddoekt en geboeid was geweest en vervolgens bedreigd met de dood als hij ziet zei waarom hij naar Nieuw-Guinea was gekomen. Er waren 51 zeelieden op de pers conferentie. Een ex-krijgsgevangene zou in een hospitaal verblijven en nog een zou in Hollandia zijn ach tergebleven. omdat hij wegens ziek te niet vervoerd kon worden. Ned. tegenspraak Dewoordvoerder van het ministe rie van Defensie in Den Haag heeft meegedeeld: „Uit Hollandia is enige tijd geleden bericht ontvangen dat de heer Durand (van het Internatio nale Rode Kruis) bij zijn bezoek aan Indonesische overlevenden van het incident op 15 januari 1962 in de wateren bij Nieuw-Guinea heeft bevonden dat de algemene behande ling en de verzorging van de gevan genen goed is geweest. Van de zijde der betrokkenen zijn bij hem (Du- rand) terzake geen klachten inge diend. Daar de commandant strijdkrach ten Nieuw-Guinea echter bewerin gen van enkele gevangenen had ver nomen als zou tijdens het vervoer en bij de ondervraging in een aan tal gevallen sprake zijn geweest van ruw optreden dan wel van bedrei ging met geweld van de zijde van de politie en van de Nederlandse militairen, is door de gouverneur en de commandant strijdkrachten Nieuw-Guinea hiernaar een uitvoe rig onderzoek ingesteld. Uit dit onderzoek is gebleken dat bij het vervoer een weerspannige gevangene na herhaalde waarschu wingen. voor eigen veiligheid ge dwongen moest worden zich te ge dragen naar de hem gegeven aan wijzingen. Het ging hierbij om het vastbinden van de veiligheidsriemen in een vliegtuig. Bedreiging met ge weld heeft niet plaatsgehad en er is geen sprake geweest van ontoe laatbaar optreden van Nederlandse zijde. De heer Durand heeft zelf niet willen deelnemen aan het onderzoek aangezien hem terzake geen klacht had bereikt. Hij is over het resul taat ingelicht en op 24 februari heeft hij het Internationale Rode Kruis te Genève mededeling gedaan van zijn informaties". Kritiek van Nasoetion De Indonesische minister van De fensie. generaal Nasoetion, heeft in Semarang gezegd dat Indonesië „ge dwongen zou zijn West-Irian met militaire macht in bezit te krijgen indien de Nederlanders zouden pro beren tijd te winnen", zo meldt „An- tara". De minister zei dit tijdens de installatie van een studenten-regi ment. Nasoetion leverde voorts kritiek op bepaalde groepen die uiterlijk het commando van Soekarno steunen maar in feite zich bezig houden met activiteiten die de uitvoering daarvan schaadt. Verder zei hij dat ter versterking van de nationale defensie pogingen moeten worden gedaan om het land onafhankelijk te maken op het ge bied van wapens en militaire uitrus ting. Dit zou moeten geschieden door produktie in Indonesië zelf. Advertentie BINNENLAND Op het Cromylietpleln in Den Haag ls gisteravond de 60-Jarlge G. J. Chr. de Jonge overleden. De heer De Jonge, die een bromfiets bereed, was van zijn bromfiets gestapt omdat hij zich kennelijk niet goed voelde en overleed ter plaatse aan een hartaan- Het Tweede Kamerlid, de heer Aantjes (AR) heeft aan de minister van Verkeer en Waterstaat schriftelijk gevraagd of het waar ls dat de voor- rangsregellng. die na de spoorwegramp bij Harmeien aldaar ls Ingesteld, ls opgeheven ..waardoor de situatie weer precies ls als voor de ramp". Indien dit het geval ls. zo vraagt dit Kamer lid. kan de minister dan meedelen, waarom men deze extra veiligheids maatregel niet meer nodig acht ..hoe wel het onderzoek naar de oorzaak van de ramp nog niet ls afgesloten". Door de Haagse politie is een 43-Jarlge vertegenwoordiger aangehou den, die zich de vorige zomer door meubelzaken voor een bedrag van f 6000 heeft laten Installeren zonder een cent te betalen. Nadien heeft hij nog 13 radiotoestellen op zicht gevraagd en gekregen. Zodra hij de toestellen ln huls had. verkocht hij ze met een of ander verhaaltje aan een opkoper. In totaal ls de door de man met fles- setrekkerfl aangerichte schade f 10.000. Op de boerderij van de heer L. Vliegen in Klimmen (L.) ls een scha- penvlerllng geboren. De lammetjes zijn kerngezond en ook de moeder maakt het goed. Te Giethoorn is de 51-jarige on gehuwde landarbeider H. Petter uit Dwarsgracht (gem. Giethoorn) door een personenauto aangereden. De heer Petter reed op de flets en verleende de personenauto geen voorrang. Het slachtoffer ls ln een ziekenhuis te Meppel aan de gevolgen van deze aan rijding overleden. BIJ het slopen van een tribune op het terrein van de groente- en fruitveiling ln Utrecht ls een arbeider bedolven onder neerstortend beton. Het slachtoffer, de 22-Jarlge J. Perquln uit Utrecht, werd zwaar gewond en overgebracht naar het Academisch Zie kenhuis. waar hij bezweek aan zijn verwondingen. Gistermorgen is op de Nieuwe Maas te Rotterdam de 60-Jarlge op koper W. van Erp uit de Jakob Noord zijstraat met zijn bootje overvaren door het binnenschip Schelde en verdron ken. Zijn zoon. de 21-Jarlge Ant. Chr. van Erp. kon worden gered. Bij K.B. is met Ingang van een nader te bepalen datum dr. R. J. H. Krulsinga. geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid, benoemd tot di recteur wetenschappelijk onderzoek en planning bij de directie volksgezond heid van het departement van Sociale Zaken en Volksgezondheid. De 39-jarige fabrieksarbeider J. H. Zulderwijk uit Gouda ls gistermid dag om het leven gekomen doordat hij ln een put met warme vetzuren stapte. Het ongeluk gebeurde op het terrein van Gouda-Apollo. waar het slacht offer bezig was met bestratingswerk zaamheden. De man ls waarschijnlijk achteruit'.oDend ln de put gestapt en door verstikking om het leven geko men. BIITENLAND De Cubaanse radio heeft gisteren bekendgemaakt, dat de mensen, die het vorig Jaar bij de mislukte invasiepo ging 'gevangen zijn genomen, op 29 maart voor de rechtbank zullen verschijnen. Het radiostation zei niet of alle gevangenen (circa 1000 man) of alleen de aanvoerders berecht zullen worden. Adoela. de premier van de cen trale Kongolese regering, en president Tsjombe van Katanga zijn gisteren voor de derde dag bijeengekomen om over de eenwording te spreken. Men schijnt van beide kanten goede hoop te hebben op de concrete resultaten. In Cardiff ls gisteren een 44- Jarlge vrouw aan pokken gestorven. Het ls het zesde sterfgeval wegens pok ken ln deze streek, waar nog vijf men sen aan de ziekte lijden en 16 ln quarantaine zijn. Een federale rechter In Birming ham, ln de Amerikaanse staat Alaba ma. heeft maandag zeven eisen tot schadevergoeding tegen de „New York Times" niet ontvankelijk verklaard. Zes functionarissen uit het gebied van Birmingham en een voormalige re chercheur hadden ln totaal 3.1 miljoen dollar schadevergoeding geëist, omdat het blad naar hun mening ln artikelen over de rassenkwestie hen in hun eer en goede naam had aangetast. Vt)f gemaskerde mannen hebben gisterochtend vroeg Ingebroken bij een transportfirma ln Londen. Zij vertrok ken met medeneming van een vracht auto geladen met kisten whisky ter waarde van ruim 200.000 gulden. De eerste onderzeeboot die na de oorlog voor de Westdultse marine ls gebouwd, ls gisteren in Kiel officieel ln bedrijf genomen. Het 350 ton me tende peervormige vaartuig heeft een bemanning van twintig koppen en zal dienst doen ln de Baltlsche en kust wateren. In noordwest-Chlna zijn de spo ren van een oude Chinese stad van bijna 2000 jaar geleden gevonden. Deze stad. Slenjang. werd gesticht door de eerste keizer van de SJln-dynastle. SJln Sjih-hoeang. die ook de Chinese muur zou hebben voltooid. De Mexicaanse actrice Rosita Are nas ls gisteren gescheiden van de broer van Koningin Fablola van België. Don Jalmé de Mora y Aragon. Don Jalmé werd veroordeeld aan mevrouw Arenas alles wat zij sinds haar huwelijk heeft verdiend, terug te betalen. William Sampson Handley. ecu internationaal bekende figuur ten aan zien van behandeling van kanker, ls op 89-Jarlge leeftijd ln Londen over leden. Vervolg van pag. J De Britse minister van Buitenland se Zaken, Lord Home, toonde gister ochtend in een rede, die een mees terstuk van Britse diplomatie was. de uiterste soepelheid. Hij zei daarin, dat het Westen bereid is de Russen de militaire voordelen te gunnen van hun recente serie atoomproeven, als Mos kou maar geneigd is een minimum aan inspectie te aanvaarden en een kernstopverdrag te tekenen. Hij gaf eveneens te kennen, dat de inspectie op de ontwapening zou kunnen be staan uit een systeem van steek proeven. HU bracht de Russen in een moei lijke positie door hun te vragen of zij inspecteurs uit de neutrale landen soms ook als spionnen willen be schouwen. In feite was Lord Home de eerste Westelijke afgevaardigde, die zich in gematigde, maar duidelijk ver staanbare taal. ook tot de wereld opinie richtte. Het klinkt nobel elke propaganda op het stuk der ontwa pening als demagogie af te doen, maar het is onrealistisch. Ten eerste is deze ontwapenings conferentie voorlopig slechts een ex- cercei'en met woorden: ten tweede laat het Sowjetrussische blok zich op het gebied van de propaganda niet onbetuigd. De Sowjetrussische voor stellen tot algemene en volledige ont wapening binnen vier jaar hebben misschien niet. de verdienste van de uitvoerbaarheid, maar zij spreken aan en winnen terrein. De ontwapeningsconferentie, die vanochtend werd voortgezet, heeft inmiddels ook het overleg over het staken der kernproeven onder de vleugels genomen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Gram. 18.10 Vocaal ens. 18.30 R.V.U.: Van Bach tot Boulez - III. door Hans Citroen. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Leger des Hellskwartier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koor en solisten: ge wijde muz. 20 30 Lente, ook in Euro pas eenwording, lezing 20.50 Concert- gebouwork. 21.40 Kanttekeningen bij de voorpagina. 21.50 Metropole ork. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennws. Hilversum II, 298 in. VARA: 18.00 Nws. en comm. 1820 Lichte gram. 18.30 Instr. kwintet: lichte muz. 18.50 Act. 19.00 V. d. kind. 19.10 VARA-varla en lichte gram. 19.20 Een woord voor goede verstaanders, lezing VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tango-rumba-orkest en zangsolisten. 20.30 Zestig Jaar le venservaring. lezing (24). 20.45 Lichte muz. 21.00 De rode Oktober, hoorsp. 22 00 De gouden stemmen van deze eeuw. 22 20 Voetbalbeschouwing. 22.30 Nws. 2.40 Hart op de tong. act. pro blemen. 22.55 Muz. voor twee en vier piano's 23.20 Jazzmagazine 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 V ,d. kinderen.17.25 Vei lig Verkeer. NTS: 17.35 Jeugdjournaal. CVK-IKOR-RKK17.45-18.05 Program ma over de bijbel voor de jeugd. NTS: Tien jaar geëist voor moordpoging De officier van Justitie bij de rechtbank in Den Haag heeft giste ren een gevangenisstraf van tien jaar met aftrek van het voorarrest en terbeschikkingstelling van de re gering geëist tegen een 34-jarige Haagse fabrieksarbeider, die op 14 september van het vorige jaar ge tracht. heeft de 72-jarige H. D. de Groot in diens woning aan de Leeuwendaallaan te Rijswijk van het leven te beroven. Uitspraak 3 april. Mevr. Iris Lake, de officiële rat tenvangster van Bala en Corwen in noord-Wales is bang voor kippen! Me vrouw Lake, die op meer dan 700 boer derijen ratten vangt, weigert haar plicht uit te voeren als er zich kippen op het erf bevindenIk ben als de dood voor kippen", bekende zij. Zodra zij kippen los rond ziet lopen blijft zij in haar auto zitten! Mevr. Jacqueline Kennedy, die op 26 maart naar Londen zal komen, waar zij een paar dagen bij haar aldaar wonende zuster, mevr. Lee Radziwlll. die haar op haar reis door Azië ver gezelt, zal doorbrengen, is door Ko ningin Elizabeth uitgenodigd om op 28 maart in Buckingham Palace de lunch te gebrüiken. President Kennedy en zijn echtgenote waren in juni van het vorig jaar aan een diner de gas ten van de koninklijke familie. Met ingang van 1 oktober a.s. Bij Kon. Besluit van 27 februari is op zijn verzoek eervol ontslag verleend per 1 oktober a.s. aan prof. dr. J. E. Dinger als hoog leraar aan de Leidse Universiteit met dankbetuiging voor de belangrijke in deze betrekking bewezen diensten. Prof. Dinger, die op 28 december a.s. zeventig jaar wordt, werd in 1947 be noemd tot gewoon hoogleraar in de tropische hygiëne als een der opvolgers van wijlen prof. dr. P. C. Flu. wiens leerstoel werd gesplitst in die van prof. Dinger en de leerstoel voor parasitologie die bezet werd door prof. dr. P. H. van Thiel. Johannes Ernst Dinger werd op Koloniaal Instituut te Amsterdam. 28 december 1892 geboren te Nieuwer In 1935 volgde zijn benoeming tot Amstel. Hij studeerde medicijnen in hoogleraar aan de Geneeskundige Amsterdam en promoveerde in Hogeschool te Batavia voor de november 1918 bij prof. Zeeman op hygiëne, de bacteriologie, de parasito- een proefschrift getiteld „Bijdrage tot logie en de serologie. In 1947 volgde de kennis der school-myopie en der zijn benoeming te Leiden, emmetropisatie". In de Oost bekleed- Prof. Dinger heeft zitting gehad in de hij nadien als officier van gezond- de besturen van vele organisaties. Hij heid verschillende functies. Van 1927 is voorzitter van de Vereniging Insti- tot 1931 was hij werkzaam aan de tuut voor Tropische Geneeskunde afdeling tropische hygiëne van het1 Rottei-dam-Leiden. WOENSDAG Den Burcht: „Wat willen de vrije burgers?" Sprekers J. Fablus, L. van Sterkenburg en P. Kroes. 8 uur n.m. Gulden Vlies: Kath. Middenstands bond. Spr. dhr. Wouter Perquin. 8 uur n.m. Hotel Centraal: Ledenverg. Ned. Bond van oud-strijders en dragers Mobili- satlekruis. 8 uur n.m. In den vergulden Turk: Ledenverg. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur n.m. Rapenburg 61: K. en O.-cursus psy- chomatlek o.l.v. dr. B. B. Stokvis. 8 uur n.m. DONDERDAG Breestraat 19: Vola. Spr. J. A. J. Kor- tekaas over de geboorte van een auto mobiel. 8 uur nam. Casino-theater: K. en O.-fllm van de maand "The Million Pound Note". 7 en 9.15 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed te 7.15 uur n.m. Prediker: Spr. ds J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur nam. Staalwijk: Eerste lustrum herv. Be- Jaardensocletelt „Staalwijk". 8 uur n.m. St.-AntonlusclubhuisContact-avond Chr. Zangspelclub Staalwijk. Optreden van Sempre Avanti's „Jong en Jolig". 8 uur nam. VRIJDAG Gerecht 10. Soefl-bewe|_ mevr. mi. J ,M. Kunst over van het leven". 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ver. voor Peda gogiek. Spr. prof. dr. J. Waterink over ..Dwang en vrijheid in de opvoeding". 8 uur n.m. Acad. Ziekenhuis (Collegezaal Heel kunde): K. en O.-cursus ..Plastische chirurgie 8 uur nam. In den vergulden Turk: Filmavond Ver. „Ons Grunnegerlaand" 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Christengem „Ecclesia". 8 uur nam. ging. Spr. r „Het doel Rehoboth: Ledenverg. Ned. Chr. Vrouwenbond afd. LeldenCentrum. 8 uur nam. Schouwburg: Timdelerclub. Opvoe ring van „Ik huurde deze kamer". 8 uur nam. Universiteit (filmzaal): Filmstudie kring K. en O. „De Nederlandse docu mentaire". 8 uur nam. W(jkgebouw Levendaal: Ledenverg. Chr. Hist Unie. Spr. mr. H. J. K. Beer- nink. 8 uur nam. Alphen aan den Rijn (Avifauna): Moderado-show Peek en Cloppenburg en Modeshow De Groot. 8.15 uur nam. ZATERDAG Den Burcht (grote zaal): „Het Nieuwe Toneel" speelt „Mijn vrouw verlangt salaris". 8 uur n.m. Doopsgezinde kerk: Adventkerk, 10- 11 uur v.m. bijbelstudie: 11-12 uur ds. H. K. la Rondelle van Delft. Stationsplein (halte bus 42): Duin excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging. 1.43 uur n.m. ZONDAG Clubhuls Oosterkwartier (Borneo- straat): Gewestelijke Studieclub Hu manistisch Verbond. 10.30 uur vm. Gerecht 10. Universele eredienst Soe- fl-beweging. Spr. de heer Leverland over „Lichaam en ziel". 11 uur voorin. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG De Doelen: Ledenverg. Leidse Ama teur Fotografenver. 8 uur n.m. Lakenhal: Ver. „Oud-Lelden". Spr. dr. W. C. Braat over „Het dagelijks leven in de ijstijd". 8 uur n.m. Rapenburg 6: Verbond van Weten schappelijke Onderzoekers. Spr. dr. Kwee Swan Llat over China. 12.30 uur n.m. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal Expositie ..Samen op de kiek" 104 uur; zond 14 uur (t/m 9 april) De Lakenhal Dag 10-4 uur zondag 1 -4 uur Legermuseum •Pesthuislaan). Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Prytaneuin (Rapenburg 6): Schilde rijen en gouaches van André van Hel den (tot 15 april). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v d Werf park 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur Zondag 1-4 uur. Universiteit: Tentoonstelling „Nieu we tendenzen in de beeldende kunst" (maandag t.e.m. vrijdag 9-5.30 uur) (tot 26 maart). BIOSCOPEN Trianon: „La Cloclara". (18 jr). Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Terreur van de straat". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur: zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donder dagcyclus "Suddenly my last sum mer Casino: „Nooit op zondag". 18 jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagavond gereserveerd voor K. en O. Lido: „Kermis ln de regen". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De sheriff met een Petticoat". 14 jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „De vreemdeling". (A.l.) Werk dagen 2 30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. „Astra-theater - Wassenaar Vrijdag 8 en zaterdag 7 en 9.15 uur „Geheim agent alias de Gorilla". 14 jr. Zon dag 7.30 uur. maandag, woensdag en donderdag 7.30 uur „Can - Can"14 laar. Zondag- en woensdagmldda half drie „Kom van het dak af". (A.I.). Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek „Tot Hulp der Meuschheid", Hooigracht 48. tel. 21060. Bh geen gehoor van Uiv Huisarts «>t specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Achter het nws. NTS: 20.35 Onbekend talent. VARA: 21.05 Sport. '21.25 TV- film. 21.50 Welbeschouwd, forum. VOOR DONDERDAG 22 MAART Hilversum I, 402 ni. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.45 Morgengebed en over weging. 8.00 Nws. 8.18 Pluk de dag. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 NCRV- lied. 10.03 Klass. kamermuziek. 10.15 Morgenwijding. 10.45 Mannenkoor. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Ge wijde liederen. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte gram. 12.38 Lichte gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. 13.40 Kopstukken (herh. van. zaterdag J.I.). NCRV: 14.00 Toog- dag van de A.R. Vrouwenorganisatie te Utrecht. 15.30 Gram. 15.40 Spiri tuals. 16.00 Verkenningen in de bijbel. 16.20 Pianorecital. 16 50 Pianorecital. 16.50 Klass. gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lich te gram. 17.55 Kinderkoor. NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Oude kamermuz. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19 10 Op de man af. praatje. 19.15 Geeste lijke liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke lezing: A.R. 20.00 Donderdag- avondmozaïek. gevar .progr. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boek bespreking. 23.00 Bariton en plano. 23.30 Deltareacties plus en min, le zing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 ill. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Ochtendvaria. VPRO: 7.50 Dag opening en VPRO-nws. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Tsjechische muz. uit de 18e eeuw. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookkunst. 11.15 Klass. gram. 11.45 Leven en dood, lezing. 12.00 Dansork. en zangsolisten. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Zing zonder zorgen. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Promenade-ork. 14.00 Sopraan en alt. 14.30 V. d. vrouw. 15.05 Moderne gram. 15.30 Voordracht. 15.50 Fluit en plano. 16.20 Dixielandmuziek. 16.35 Klank-omrankte levens, muzikaal-ge ïllustreerde biografie (herh. van dins dag J.I.). 17.30 V. d. Jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18 20 Lichte gram. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Lichte muz. 19.00 V. d. kinderen. 19 05 Ga er. eens even voor zitten; a. Liedjes b. Het Vogelkwartier, feuilleton. 20 00 Nws. 20.05 Pianoduo. 20.45 Vocaal sex tet. 21.05 Het oude lk van Margaret Mannering, hoorsp 22.00 Moderne muz 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23 00 Sportact. 23.10 Discotaria. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Woord en beeld. 20.35 Kijk op kunst. 21.05 Herfst in New York. TV-spel. 22.10 Avondcollege Nederland (-22.45), BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 hi. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conca 13.50 Toespraak. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Round Britain Quiz 14 40 Voordr. 15.00 Schoolradio. 16.20 kritie ken. 17.05 Lichte muz. 17.45 Lezing. 18.00 V. d. jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East, regio naal progr. 20.00 Klavecimbel-recital. 20.30 Lichte orkestmuz. 21.30 Discussie over act. problemen. 22.00 Gram. van beroemde zangers. 22.30 Wetenschap pelijke quiz. 23.00 Nws. 23.30 Voordr. 23.45 Parl.-overz. 24.00 Nws. en weer berichten. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland. BBC' Light Programme, 1500 en 247 m. 12 00 Voordr. 12.15 The Dales, dagb. 12.31 Lichte muz. 13.00 Popul. gram. 13.31 V. d arbeiders. 14.00 Lichte ork. muz. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.31 Muz. bij het werk. 17.14 The Dales. dagb. 17.31 Uitsl. van races. 17.34 Lichte gram. v. d. Jeugd. 18.31 Gevar. muz. en ber. 19.33 Sport. 19.45 Hoorsp. 20 00 Nws. en journ. 20.31 Quiz. 2100 Hoorspel. 21.31 Samenzang. 22.00 Vragenbeant- woordlng. 22.31 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.41 Jazzmuz. 0.31 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordvvestdeutscher Rundfunk, 309 m. Klass. muz. 14.00 Amus. muz. 16.00 Solistenconc. 16.30 Italiaanse Barok- muz. 17.00 Nws. 17.50 Uit de oude doos. 19.00 Nieuws. 19.15 Akoestisch kruiswoordraadsel. 20.15 Omroepork. en sol. 21.45 Nws. 22.15 Gevar. muz. 23.15 Hedendaagse muz. 24 00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Operamuziek. 14.05 Kamermuz. 14.25 Hoorsp. 16.45 Kamer muz. 17.15- Orgelconc. 19.20 Hoordsp. 20.00 Omroepork. en sol. met omroep koren. 22.35 Gram. 23.10 Planorecitali klass. muz. 23.23 Strijkkwartet. 23.53- 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 lil.: 12.00 Nws. 12 03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. ork. en so listen. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Schoolradio. 16.00 Beursber. 16.06 Franse les. 16.21 Radlo- schoolkoren 1961. 17.00 Nws. 17.15 V. d. kinderen. 18.15 Lichte pianomuz. 18.20 V. d. sold. 18.50 Toeristische infor matie. 19.00 Nws. 19.40 Instr. sextet: lichte muz. 19.50 Vrije pol. tribune. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Verz. progr. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 22.55- 23.00 Nws. 484 ni.: 12.28 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. 14.13 Kamermuz. 15.03 Lichte gram. 16.08 Kamermuz. van Belgische componisten. 17.00 Nws. 17.30 Pianorecital. 18.30 Discografie. 18.50 Gram. 19.30 Nws. 21.15 Gram. 22.35 Vrije t(]d. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). I Amsterdam regen Den Helder regenbul i'penburg motregen Vllssingen regenbui Eelde geh bew. De Bilt regen Twenthe geh. bew. Eindhoven zwaar bew. Z.-Limburg geh bew. Helsinki sneeuw Stockholm zwaar bew. Oslo zwaar bew. Kopenhagen zwaar bew. Aberdeen geh bew. Londen zwaar bew. Brussel zwaar bew. Luxemburg licht bew Parijs licht bew. Bordeaux zwaar bew. Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt zwaar bew. zwaar bew licht bew. onbewolkt half bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. onbewolkt sneeuw geh bew. regen zwaar bew regen geh bew. zwaar bew. a M s a s H a n 4 0 0.4 nno 12 2 1 0.1 nno 5 3 n 5 2 03 nno 3 0 2 ll'W 2 -0 0.4 w.stil 0 0 nnw 2 0 03 n 2 0 0 zzo 3 -9 7 w.stil 13 0 wnw 2 no 6 -2 0 nw 2 -1 04 nno 6 1 0 n 2 0 0.2 no 4 -3 0 n 4 -1 0 ono 1 7 0 w.stil -2 0 nnw 6 2 0 o 2 2 0 ono 2 -6 0 nno 1 -6 0 w.stil -5 0 w.stil -5 0 ozo 1 -5 0 ozo 6 -5 0 w.stil -6 0 03 O 6 -3 nnw 1 10 0 nno 7 5 18 w.stil 7 0 w.stil 6 7 w.stil 7 0.5 w 4 9 3

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2