NU BETER DAN OOIT Huisvredebreuk door priester gepleegd Bollenkwekers gaan zich interesseren voor bijgoedgewasjes PIKEUR Plooien kinderbij slag later gladstrijken Record-omzet op de Hiswa Goed Kamp Onze woensdag tip Eis: een maand voorwaardelijk Minister Veldkamp tot Senaat: Ziekte onder mensapen in Blij dorp Staan wij machteloos tegenover griep? ONZEKERHEID OVER DE RIJN-SCHELDEVERBINDING „Zelfverdediging" BULGARIJE ZET STALINISTEN UIT REGERING JONGENS PANTALON Geesten bezweerderopent Tempel voor nicotinisten Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 20 maart 1962 Derde blad no. 30608 Voor de rechtbank te Maastricht heeft de officier van Justitie, mr. J. Korsten, gistermiddag een maand gevangenisstraf voor waardelijk met twee jaar proeftijd geëist tegen een 35-jarige pries ter uit Maastricht wegens huisvredebreuk, gevolgd door weer spannigheid tegen de politie in het klooster van de Sociëteit van de Afrikaanse missie te Aalbeek (gem. Hulsberg). De pater was begin van het vorige jaar door de algemene over ste van de Sociëteit in Rome uit de orde gezet wegens „een houding van verzet en ongehoorzaamheid tegenover zijn oversten". Dit besluit erkende de pater niet. Zo was hij op 8 september van het vorige jaar naar het klooster te Aalbeek gegaan om zijn beklag te doen dat hij geen alimentatie kreeg, maar slechts een (liefdadige) ondersteuning in zijn levensonderhoud. De waarnemende overste van het klooster had hem de toegang tot het gebouw ontzegd, maar de pater was toch daar binnengedrongen en is later verwijderd door twee wacht meesters van de rijkspolitie, tegen wie hij zich tevergeefs verzette. De pater weigerde, toen deze zaak op 18 december van het vorige jaar voor de rechtbank in Maastricht diende, medewerking te verlenen aan het psychiatrische onderzoek dat de officier van Justitie vroeg. Hij verwees naar een soortgelijk onderzoek enkele jaren geleden. De officier van Justitie, mr. Kors ten, was van oordeel dat verdach te onder de gegeven omstandighe den. ook al zou hij nog lid van de Sociëteit geweest zijn, het recht miste om tegen de wil van de ver antwoordelijke huisoverste ter plaat se te blijven. De officier hield zich buiten alle kwesties, die het conflict tussen verdachte en zijn oversten had ver oorzaakt. Hij hield bü zijn eis wel rekening met de sterke conflictsitu aties van verdachte. De raadsman, mr. J. Kerckhoffs, uit Maastricht, ging hierop in zijn pleidooi wel in. Hij zei dat het be sluit tot uitzetting van de pater Advertentie kerkrechtelijk rechtsgeldigheid mis te. De pater was nog altijd lid van de Sociëteit. Hij had recht van toe gang tot de diverse kloosters, zodat er, aldus de raadsman, geen sprake kon zijn van huisvredebreuk. De raadsman concludeerde tot vrij spraak voor de huisvredebreuk en ontslag van rechtsvervolging ter za ke van verzet tegen de politie. De rechtbank bepaalde de uit spraak op maandag 2 april. voor 1.25 heeft u immers al de proef. Ritmeester licht en geurig Zeer oude mensen kunnen zich nog de weelde van voor Wereldoorlog 1 herinneren. De gehele wereld lag toen nog open, je kon overal komen en vele oninteressante zaken zo maar zonder meer meenemen of daar be stellen. De lonen waren laag en vele mensen werkten voor een habbekrats of haalden voor weinig geld planten van de onmogelijkste plaatsen weg. De firma G. C. van Tubergen in Haarlem bijvoorbeeld had een wijd verspreid net van plantenzoekers over de gehele wereld. De meest be kende vindplaatsen zijn geweest Tur kestan, Azerbeidsjan. Afghanistan, Bokhara, en zelfs tot in de Himalaya drong men door. „Tubergen", zoals deze zaak kortweg wordt genoemd, heeft een schat aan plantenmate- riaal op de markt gebracht. Veel ver- edelingswerk is daar ook verricht. Men behoeft er de boeken waarin de planten geregistreerd staan maar op na te slaan, men vindt vele malen Tubergen als winnaar genoemd. Het eigenaardige van deze gehele geschiedenis is, dat het bloembol lenvak zo weinig achter al die bij zondere gewasjes is aangerend. Kom met een nieuwe tulp, narcis of hya cint op de markt en doe het een beetje opvallend, een groot aantal vakmensen begint te vragen wat de i kiloprijs is. Maar zeer veel van die 1 gewasjes uit de bergen zijn uiterst bescheiden van grootte. De natuur houdt van evenwicht en misschien daardoor zijn ze dikwijls onge ëvenaard van schoonheid. Maar ja, ,zs worden overstemd door de grote broeders en zusters, die overigens ook meestal uit diezelfde bergachtige ge bieden komen. De bloembollenmensen zijn er meestal achteloos voorbij gelopen. Enige handige zakenmensen hebben de mogelijkheden echter ontdekt. Zij hebben zich de moeite getroost om er iets meer van te weten te komen en komen zo nu en dan met „nieu wigheden" bij hun klanten en ver dienen stevig. Bovendien zijn hun klanten tevreden. We hebben er enkele gesproken, die de mogelijkheden op de Keukenhof ontdekten. Er komen daar veel tuin- liefhebbers, die beter kijken dan de grote massa en tussen al die groot heden de charme van deze zgn. bij goedgewasjes zien. Vooral die men sen die wat vroeg in het voorjaar ko men. Als de „echte bloembollen" nog maar net een kleurtje laten zien staan er al heel wat bolgewasjes te bloeien. Er is nu zelfs al kleur in de tui nen te zien. Een mooi geel bloemetje geeft de eranthis, beter bekend als het winteraconietje. Eigenaardig is, dat hoofdzakelijk hyemalis wordt verkocht, maar silicica is groter en mooier van kleur. Ze zijn zelfs te forceren, heeft men uitgevonden. Bijzonder opvallend zijn de minia tuur frisjes, reticulata en danfordiae. Ir. de eerste groep is een groot aan tal verscheidenheden, waarvan de kleuren van staalblauw tot dieppaars variëren. Op de buitenste lipjes is een prachtige oranje gele streep te zien. Danfordiae is geel met minuscule bruine vlekjes. Ze worden hoogstens vijftien centimeter hoog. Scilla's bezitten een prachtig blauw, evenals de chionodoxa's. Ze kunnen in de vrij troosteloze win ter- en voorjaarst.uinen al vroeg kleur brengen. En dat is uitermate belang rijk, want bloembollen ontlenen hun roem voor een groot gedeelte ook aan hun bloeitijd. Als bijna niets bloeit staan zij al te pronken. Al die gewasjes moeten echter met kennis worden gekweekt en na het rooien worden behandeld. Dat weet nog niet iedere kweker en exporteur en daar ze in de massa mee gaan, let men er niet altijd even goed op. De nog jonge vereniging „Het Bij goed" doet goed werk door zoveel mogelijk gegevens te verbreiden. Ook tracht zij deze produkten veel meer bekend te maken. Er zijn legio bolgewasjes, die bloei en als de sneeuw nog maar net ver dwenen is. Indien men zich de moeite getroost om een paar rotsblokken in een tuin te leggen en er een paar van die schoonheidjes bij plant dan heeft men miniatuur paradijsjes. Maar onder hetzelfde bijgoed zijn ook grote gewassen, die enorm op vallen. Sieruien van anderhalve me ter hoog, met machtige paarse bol len, metershoge eremurussen, lijkend op ruimtevaartraketten bloeiend in mei-juni, kunnen ook veel meer va riatie in de tuinen brengen. Een aantal reizigers heeft deze winter in de schoolbanken gezeten en met verbazing geconstateerd, wat er allemaal nog te verkopen is op het gebied van de bloembollen. Deze na scholingscursus werd door een paar deelnemers als een openbaring beti teld. De vereniging Theorie en Prak tijk deed daar best. werk mee. E}r is meteen gevraagd naar meer. Ook op dit gebied is het bloem bollenvak dus in beweging gekomen. Het doet de hoop leven, dat het op het gebied van de bol- en knolgewas sen de leiding in Europa zal kunnen blijven houden. De bezitters van tui nen zullen al weer vroeger kunnen genieten van kleur in en om het huis. Misschien komen er nog eens ga ten in het ijzeren gordijn en de ber gen papieren, waardoor ondernemen de mensen op zoek kunnen naar weer nieuwe bolgewassen. Minister dr. Veldkamp heeft er eens op gewezen, dat de be langrijkste doelstelling van het wetsontwerp algemene kinderbijslag verzekering was kinderbijslag te in troduceren voor zelfstandigen. Verwerping van het voorstel zou tot gevolg hebben, dat een kinder- töjslagregeling voor de zelfstandigen weer voor geruime tijd cp een zij spoor gekomen zou zijn. De bewindsman van Sociale Za ken en Volksgezondheid schrijft dit j® de memorie van antwoord op jet voorlopig verslag van de Eerste Kamer. Ten aanzien van de financiering 20 zegt de minister verder, is hij van oordeel, dat men in de sociale Verzekering uit sociaal-politieke en financieel-politieke overwegingen - zuinig moet zijn met het gebruik van de algemene middelen. Vele leden hebben naar aanlei ding van de behandeling van het Wetsontwerp in de Tweede Kamer, hun mening te kennen gegeven, flat de kinderbijslagverzekering op e*n andere en een betere wijze tot stand had kunnen worden gebracht JJR door middel van hetgeen thans op tafel ligt. Met name, in- (Jen men de consequentie van een kabinet samenwerkende regerings partijen had aangedurfd. Door aan te sturen op een „haal bare zaak" in politieke zin, dat be tekent, „het haalbare" met behoud van het kabinet, moet de Eerste Kamer nu oordelen over een com plex wetsontwerpen, welke met een zware hypotheek zijn belast. Het verwondert de minister, dat vele leden in de politieke handelwij ze, die belichaamd is in het aan sturen op een „haalbare zaak" hetgeen in de Nederlandse parle mentaire verhoudingen in de regel betekent het aansturen op een com promis kennelijk iets minder juist zien. Hij meent, dat onze parlemen taire geschiedenis juist in verband met de vele verschillen van inzicht, welke vaak in ons volk heersen, van zodanige handelwijzen een me nigte voorbeelden te zien geeft. Ingaand op hetgeen een aantal leden als tekortkomingen in het wetsontwerp zien, verklaart de mi nister, dat hij nimmer heeft gesteld dat de voorliggende regeling niet voor verbetering vatbaar zou zijn. Het lijkt hem niet onmogelijk, dat te gelegenertijd eenaantal onvol-WW komenheden van het wetsontwerp k'ir<n«r>word',n De Rotterdamse Diergaarde Blij - dorp vecht op het ogenblik voor het behoud van zijn unieke verzameling mensapen. De zes fraaie chimpan- sees zijn de vorige week namelijk het slachtoffer geworden van een ziekte, die aan griep doet denken. Een van de beesten Bess, de partner van Porgy is zaterdag inmiddels overleden. Men vreest nu ook voor de levens van de vijf an dere chimpansees: Porgy, Kees, het echtpaar Sjefke en Carmen en hun dochtertje Paulientje, dat in de diergaarde zelf is geboren. Het zou voor de diergaarde een ramp zijn als ook deze apen verlo ren gingen. De ziekte heeft tot dus ver alleen de chimpansees aange tast, maar er bestaat een heimelij ke vrees, dat ook andere dieren er aan ten offer zullen vallen. Rotter damse dierenartsen hebben, on danks hun drukke praktijk, inmid dels hun medewerking aangeboden en de chimpansees in hun warme verblijven onderzocht. Een van de aapjes. Kees, is in een zuurstoftent geplaatst. VERGADERING PARTIJ VAN VRIJE BURGERS Gisteravond heeft de Partij van vrije burgers een openbare vergade ring gehouden in Pulchri Studioin Den Haag. Sprekers waren de heren J. Fabius, hoofdredacteur van de Nieuwsbrief, L. van Sterkenburg.LL hoteleigenaar te Noordwijk, en P. Kroes, landbouwer t? Waddinxveen De heren Van Sterkenburg en Kroes hebben zich in Zuid-Holland kandi daat gesteld voor de provinciale sta tenverkiezing. De voorzitter van het hoofdbestuur van de Partij van Vrije Burgers is mr. J. N. D. Udink ten Cate uit Enschede. De partij van vrije burgers wil: onder meer vrijheid in het staats bestel, herziening van het kiesstelsel met invoering van een volksreferen dum, decentralisatie van het over- heids bestuur met verbetering der autonomie voor gemeente, provincie en waterschap. Voorts stelt de par tij zich ten doel de bezitsvorming te verbeteren door o.a. herziening van het belastingstelsel. Ail\ ertentle Neen! Het belangrijkste is verstandig en gezond te leven, overmatige vermoeidheid te vermijden en te zorgen voor vitaminen rijke voeding. Hier mede verhoogt u uw weer stand en stimuleert u de natuurlijke afweerkrachten, die uw lichaam tegen infecties bezit. Verder verdient het aanbeve ling bij griepverschijnselen uw dokter te raadplegen. Er is geen bezwaar tegen, dat u in tussen ook zelf een verstan dige maatregel neemt door ASPIRIN toe te passen. AS PIRIN, het befaamde BAYER produkt, heeft een drievoudi ge werking tegen griep: 1. stilt de pijn - 2. doet de koorts dalen en - 3. activeert het organisme. ASPIRIN nu ook in handige gezinsverpak king van 25 strips met 4 ta bletten. Protest van de Belgische Rijnreders (Van onze Brusselse correspondent) De Belgische regering heeft zich nog niet achter de Kamers van Koophandel van Rotterdam cn Antwerpen willen stellen, wat betreft de verbinding tussen Rijn en Schelde. Dat is gistermiddag duidelijk gebleken tijdens de bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken en Nederland en België te Brussel. Voor Nederland hebben aan het overleg de ministers Luns en Korthals en staatssecretaris Stijkel deelgenomen, Voor België de ministers Fayat, Merlot en Bertrand. Verder waren ook de leden van de gemengde commissie voor de waterwegen aanwezig. Na afloop is een bijzonder weinig zeggend communiqué uitgegeven. Daarin werd medegedeeld, dat het overleg op basis van de gevoerde gedachtenwisseling en overgelegde documenten had plaatsgevonden en dat de besprekingen tussen beide re geringen op korte termijn zullen wor den voortgezet. MOEILIJKHEDEN OVER HET TRACÉ Minister Luns heeft zich nog laten ontvallen er was afgesproken dat er geen verdere mededelingen zouden worden gedaan dat de kwestie van het tracé de grootste moeilijk heden veroorzaakte en een lid van de gemengde commissie zei het nog dui delijker, toen wij hem vroegen waarom het convenu van de beide Kamers van Koophandel niet was aanvaard: „particuliere instanties kunnen het wel eens zijn, maar dan behoeven de regeringen haar nog niet altijd te volgen". Uit een en ander blijkt, dat de Bel gische regering weifelt, omdat zij ge hoor schenkt aan het protest van de Belgische Rijnreders. Deze eisen eigenlijk het plan van het oude Moerdijkkanaal en zij menen, dat de oplossing, voorgesteld door de Ka mers van Koophandel, geen garantie biedt dat de Rijnvrachten van en naar Antwerpen gelijke tred kunnen houden met die naar Rotterdam en Amsterdam. In 't begin had de Ver eniging van Belgische Rijnreders zich achter het convenu van de Ka mers van Koophandel geschaard, doch later is zij daarom teruggeko men. Zij heeft in België nog wel zó veel invloed, dat de regering eerst wil Bruidschat voor Griekse prinses Het Griekse parlement heeft gis teren een voorstel van de regering aanvaard om een bruidschat van negen miljoen drachme (ruim één miljoen gulden) te geven aan Prin ses Sophia, de oudste dochter van Koning Paul die op 14 mei in Athe ne in het huwelijk zal treden met prins Don Jean Carlos, de zoon van de Spaanse troonpretendent. De Partij van de Unie van het Centrum en de pro-communistische Verenigde Democratische Partij ont hielden zich van stemming. In het debat dat drie dagen heeft geduurd, hadden woordvoerders van deze par tijen zich tegen het geven van de bruidschat verzet. Syrië heeft gisteren de Veilig heidsraad meegedeeld, dat Israël „daden van agressie heeft gepleegd toen Israëlische en Syrische strijd krachten tijdens het weekeinde aan de oostelijke oever van het meer van Galilea slaags raakten". De leider van de Syrische delegatie bij de Ver enigde Naties, Farid Tsjelaoei.WW noemde dit in een brief aan de raad „een bedreiging van de vrede die zeer ernstige gevolgen kan hebben". Volgens hem hadden IsraëlischeWL strijdkrachten de aanbal geopend op een arabisch dorp. De Israëlische vertegenwoordiger Comay betoogde, dat zijn regering haar recht van zelfverdediging had uitgeoefend na een reeks van „uit dagende daden" van Syrië. De Syrische noch de Israëlische afgevaardigden verzochten om een bijzonder optreden van de Veilig heidsraad. Gevonden skeleldelen meer dan een eeuw oud De skeletdelen, die vrijdag door spelende kinderen op een terrein tussen de Jan van Galenstraat en de Jan Evertsenstraat in Amsterdam zijn gevonden, zijn meer dan een eeuw oud. De beenderen zijn afkomstig van een inmiddeld opgeruimd kerkhof, dat meer dan 100 jaar geleden in de Jordaan moet hebben gelegen. Zij waren met een vracht puin uit de Jordaan op het terrein in Amster- (Van onze Amsterdamse correspondent) De Hiswa/Goed Kamp in het RAI- gebouw te Amsterdam heeft in vier dagen tijd reeds bijna 90.000 bezoe kers getrokken. Daarmee zijn eigen lijk al alle records gebroken, want nimmer heeft Hiswa of Goed Kamp, die voorheen afzonderlijk werd ge houden. meer dan 60.000 belangstel lenden geteld. Gisteren was het inet ruim 10.000 bezoekers een rustige dag, vooral na de zondag, die 24.000 men sen bracht, van wie er duizenden in een rij van anderhalve kilometer reeds voor het openingsuur voor de deur stonden. De 100.000ste bezoeker wordt vandaag verwacht. Niet alleen het aantal bezoekers, maar vooral het aantal kopers heeft echter de stoutste verwachtingen overtroffen. In de zuidhal, waar de caravans staan opgesteld, wordt de koopkracht van het publiek ongelofe lijk genoemd. Sommige standhouders hebben in 4 dagen tijd reeds hun ge hele jaarproductie verkocht. De ko pers bepalen zich niet tot de goed koopste kampeerwagens: de grootste caravan een luxueus rijdend flatje, dat 19.000 gulden kost, is reeds drie maal verkocht De verkoop van de caravans heeft als zo'n vlucht geno men. dat er zelfs Iemand enige hon derden guldens meer bood boven de vastgestelde prijs, als hij er zeker van kon zijn dat zijn wagen vóór de va- Bij de watersport ziet men het zelfde beeld, nadat het publiek enige jaren lang ietwat argwanend de komst van polyester boten heeft ga degeslagen, blijkt het nu alle weer stand te hebben overwonnen. Polyes ter schepen worden bij tientallen ver kocht Een kleine werf heeft in vier tentoonstel lingsdagen reeds meer verkocht dan voorheen in een geheel jaar. De grootste belangstelling van de kopers hebben de kleine zeil- en motorbootjes in de prijsklasse f. 800 tot f. 1000. daarop volgt de prijsklas se van circa f. 8000. doch daarboven blijkt er opeens een piek te zijn in de jachtenverkoop bij f. 60.000 Het duurste jacht van de tentoon stelling, dat f 450.000 kost, vond op de openingsdag reeds een koper. De exposanten zijn dik tevreden, en geen wonder als men klanten krijgt, als dat echtpaar waarvan de vrouw zei: „Dit is nu eindelijk een jacht waarin ik lekker zit. die ne men we, Wim". Het jacht kostte f. 65.000,—. De kampeerafdelingen in de noord en oost-hal trekken de meeste men- sene. De bezoekers drommen in en uit trachten een compromis tussen haar wensen en die van de Antwerpse Ka mer van Koophandel te doen berei ken. Onderhandelingen daarover zul len nog deze week beginnen. Het Bulgaarse communistische blad „Rabotnitsjesko Delo" meldt dat de Bulgaarse minister van Binnen landse Zaken Tsankow, Tsjerwen- kow opvolgt als plaatsvervangend mi nister-president Tsjerwenkow, die vroeger werd beschouwd als de sterke man in het politieke bureau van de communistische partij, werd in de cember afgezet en beschuldigd van Stalinisme. Generaal Dikow is benoemd tot minister van Binnenlandse Zaken. De onderminister van Defensie, Tsoe- row, volgt generaal Micbailow op als minister van Defensie. Michailow blijft plaatsvervangend minister-pre sident. Tantsjew wordt minister van Jus titie in de plaats van Naidenow. Aw- ramow volgt. Koembiljew op als mi nister van Buitenlandse Handel en Takow neemt, de portefeuille van bin nenlandse Handel over van Chris- tozow. Advertentie alleen geldig 21 maart a.a. kamgaren met nylon versterkt, slank model, anti-sllpband. 7 jaar HAARLEMMERSTRAAT 143 LEIDEN JJ In een sombere, vervallen timmer, manswerkplaats aan de Korte Leid- sedwarsstraat in Amsterdam, op nog geen 100 meter van het Leidseplein- vermaakcentrum, heeft de 29-jarige ex - glazenwasser Robert Jasper Grootvelt zaterdagavond zijn „K.- Tempel" geopend. Grootvelt noemt zich „geestenbezweerder". Vorig jaar begon hij een kruistocht tegen het roken. Nu wil hij vanuit zijn tempel de „nicotinisten" waarschuwen tegen de verderfelijke gewoonte van het sigaretten roken. Drie weken geleden verliet hij het Amsterdamse huis van bewaring, waar hij zestig dagen werd gegijzeld, omdat hij zich niets had aangetrok ken van het bevel van de president van de hoofdstedelijke rechtbank het bekladden van sigarettenaffiches met het woord „kanker" te staken. Een maand lang voerde Grootvelt vorig jaar deze anti-rookactie. En kele honderden affiches werden in Amsterdam beklad, waarna een pu bliciteitsbureau een kort geding tegen de affiches-bekladder aanspande. Twee dagen na het vonnis werd Grootvelt op heterdaad betrapt bij het besmeuren van affiches, waarna de zestig dagen gijzeling volgden. „In de gevangenis ben ik een nog feller tegenstander van roken ge worden", zei de in een tot de knieën reikende witte kiel gehulde „geesten, bezweerder" zaterdagavond in zijn tempel. Hij rukte wat aan zijn won derlijke hoofddeksel. Een soort sol- datenkepie, versierd met goudse pijp, en deelde mee. dat hy zijn actie met nóg groter felheid gaat voortzetten. .Elke avond wordt er een eredienst gehouden. Ik zal alle rokers voor gaan, omdat de bezoekende nicoti nisten het probleem van het roken moeten beleven. Er moet veel gerookt worden, enorm veel. Zoveel, dat men er van walgt. Tijdens de tempel dienst zal de „geestenbezweerder" aan zijn bezoekers krijtjes uitdelen, de grote bungalow-tenten, waarvan I waarmee ze In de stad sigarettenaffi- sommige typen reeds tientallen ko- ches kunnen gaan besmeuren. „En pers trokken. Voorts blijken er goede ook kom ik met een eigen sigaretten- omzetten te zyn in kamp-meubilair, merk. Ik noem het Anthonie van waarbij de voorkeur van de kopers Leeuwenhoek en het, zijn stukjes uitgaat naar de duurdere lichtere- zuivere teerdraad, zo zwart moee- In de tempel werd zaterdagavond een soort instuif gehouden. De aspi rant-lidmaten van Grootvelts tempel konden het rommelige interieur be zichtigen. de voorhof, het midden deel en een altaar. Langs de plan kenwanden zijn besmeurde sigaret tenaffiches aangebracht; er staan asbakken vol peukjes en bij het „al taar" (een oude timmermanswerk. bank) hangt ook de dagvaarding voor het kort geding. Er branden kaarsen rondom het altaar, waarop een hamer, een trommel vol spijkers, doosjes lucifers en andere wonder lijke attributen rommelig liggen uit gestald. Op de achtergrond klonk mystieke Afrikaanse muziek. „Dat hoort erbij", vindt Grootvelt, want de sigarettenfabrikanten hypnoti seren naar zijn mening de rokers met hun affiches, op dezelfde wijze als bij de primitieve volken de medi cijnmannen. Roken beschouwt Grootvelt als een ritus en hij wil deze eigenschap daarom ook ritueel bestrijden: met Afrikaanse muziek, de eredienst in een verstikkende rokerige ruimte en al hoestend en proestend. „Ik wil een nationale anti-rookcompagne, die die overslaat in de Benelux en in Engeland, want de tijd is er nu rijp voor", zo meent anti - nicotinist Grootvelt, die met een sigaret tus sen zijn lippen de eerste gasten za terdagavond begroette Om negen uur was het al zo druk dat er nauwelijks meer plaats was te vinden in het loodsje. Buiten stond een naburige caféhouder met bewonderende blikken de toeloop te bekijken. „Daar zit business in", was zijn overtuiging. „Als die jongen verstandig is maakt hij er een toe ristische trekpleister van". Maar de „geestenbezweerder" keek hem be straffend aan. „Dit is een ernstige zaak. ik wil hier niets aan verdienen" De staatssecretaris van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten heeft besloten naar het filmfestival te Cannes, dat gehouden zal worden van 7-21 mei a s. de films „Pan" van Herman van der Horst en ..Bic 01 tv Blues" vnn rh-irie* v.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5