|iir&ft6Hf:§cfaMflheidskunr voor Uw tanden AGENDA PAËtö Andere waardering in Luxemburg Conny Froboess (enige vedette) favoriet bij het Songfestival MET EEN ENKEL WOORD BIJSTAND SMET WIELRIJDERS EN EROMMERS: LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 17 MAART 1962 Het ligt voor de hand, dat de En gelse conservatieven de neder laag tegen de liberalen in de Londense voorstad Orpington zoveel mogelijk pogen te bagatelliseren. Wij hebben een veldslag verloren, maar niet de grote strijd zelf, zei premier Macmillan en een andere conserva tieve voorman, Lord Hailsham, noem de het verlies van één zetel „een vleeswond, geen dolksteek". Toch, al behoeft een verschuiving bij een tus sentijds gevecht niet noodzakelijk, en bovendien op grote schaal, bij al gemene verkiezingen herhaald te worden, is het duidelijk, dat er on tevredenheid heerst. Vooral de mid dengroepen zijn misnoegd over de onpopulaire financiële maatrege len van de regering. Macmillan is ervan overtuigd, dat het getij weer zal keren zodra de tegenwoordige po litiek van de regering vruchten gaat afwerpen. De conservatieven hebben nog de tyd tot de herfst van 1964. Tussen nu en dat tijdstip zullen al gemene verkiezingen worden uitge schreven, maar de regering mag de datum zelf bepalen en zal dus wel een zo gunstig mogelijk ogenblik uitzoe ken. Voorlopig schijnen de conser vatieve leiders niet al te ongerust te zijn. De kiezers in Orpington en Blackpool hebben „stoom afgebla zen", zeggen zij en bovendien is het programma van de liberalen te vaag om werkelijk massale aanhang te verwerven. Vanzelfsprekend zijn de socialisten (Labour) met het conser vatieve zetelverlies ingenomen. Hun standpunt is: hoe meer de liberalen afbreuk doen aan de conservatieven, des te groter zijn onze kansen als de grote strijd zelf aanstaande is. Maar, zoals gezegd, zover is het nog niet, al zullen de: conservatieve partijlei ders wel begrijpen, dat het signaal op onveilig staat. pvallend hoog is het bedrag, O dat president Kennedy voor economische en militaire bij stand aan de landen van Latijns- Amerika ter beschikking wil stellen: ruim twee miljard gulden. Geen won der, want Zuid-Amerika is een zak vol problemen, die bij de Ver. Sta ten op de stoep ligt. Men behoeft al leen maar de naam van Cuba te noe men om te begrijpen, dat de leiding in Washington allesbehalve gerust is over de ontwikkeling van dit staten- complex in de nabije toekomst. Er zijn daar op sociaal gebied nog ten hemel schreiende toestanden, waar aan zo snel mogelijk een einde dient te komen. Gemakkelijk zal dat niet zijn, want de conservatieve (of juister: de reactionaire) krachten ln Latyns-Amerika zijn bijzonder sterk. Washington begrijpt evenwel, dat, als het zelf niets of te weinig doet, de rode agitatie deze unieke kans niet voorbij zal laten gaan. Se naat en Huls van Afgevaardigden zullen dus verstandig doen de voor stellen van de president ongewijzigd aan te nemen. Cuba is een ernstige waarschuwing. In vele Latijnsame- rikaanse landen zijn al stappen ge daan in de richting van landhervor ming en belastingherziening, consta teerde de president in de toelichting op zijn programma. Hoe sneller deze verbeteringen zich, mede dank zij de steun van de Verenigde Staten, kun nen voltrekken, hoe geringer de kans is, dat de Cubaanse ziekte zich zuid waarts zal uitbreiden. Tube 95ct Spelbrekers maken zich geen illusies De schanddaden van de Franse rechts-extremisten roepen zeer pijnlijke herinneringen op aan de nazi-gruwelen van de jaren-'30. De vrees is niet ongerechtvaardigd, dat de regering in Parijs de neiging heeft deze Franse variant van Duit se misdadigheid te onderschatten. Zeker, er is een aantal OAS-schel- men achter slot en grendel gezet, maar dit ingrijpen komt te laat en is niet krachtig genoeg. President De Gaulle moge zijn land en de rest van de wereld grote diensten bewezen hebben door krachtig naar een op lossing voor het Algerijnse vraagstuk te hebben gezocht bijna met de finitief resultaat maar de OAS- terreur is een smet, die de naam van zijn land ontzaglijke schade berok kent. De leidende kringen in Parijs schijnen er niet voldoende van door drongen te zijn, dat heel Europa, ja, de gehele wereld met ingehouden adem kennis neemt van wat er zich dagelijks in Algerije èn Frankrijk zelf afspeelt. Hitier en zijn bende hebben de reputatie van Duitsland èn van Europa op onherstelbare wijze bezoedeld. Eén zo'n schandvlek is erg genoeg. Europa verwacht van presi dent De Gaulle, dat er geen tweede bijkomt. Ook dient de voetgangei, die op een zebrapad oversteekt, voorrang te geven. Rijdt dus vooral niet rechts langs wachtende auto's op een punt, waar een zebrapad zou kunnen liggen Achter die auto kunnen voor O on zichtbaar voetgangers lopen die even later uw pad kruisen Dan Is het te laat om te remmen, terwijl de voet gangers kt op rekenen door te kun nen lopen. (Van onze speciale verslaggever) Luxemburg, Tussen het be sneeuwde struikgewas in het stads- parkje, waar het machtige bastion van Luxemburgs commerciële radio omhoog torent, staan de fotografen verdekt opgesteld om naar voren te schieten wanneer een grote, glan zende slee komt voorgereden. De kans, dat hieruit een van de knappe, jonge chanteuses van het Europese showtoneel stapt, die tegen de achtergrond van bepoederde den nen een mooi plaatje oplevert, is 50 procent. Want van de 16 voca listen uit evenzovele landen, die hier morgenavond in de finale ran het Eurovisie-Songfestival een winnend liedje moet produceren, zijn er 8 van het vrouwelijke geslacht. Dat er desondanks 9 mannen overblijven is een puzzel met een eenvoudige oplossing. Ons land is immers vertegenwoordigd door een duo, dat met vereende krachten zal pogen de kleine, kokette „Katinka" aan de top te brengen. Terwijl zij achter in de grote zaal van Radio Luxemburg kritisch zitten te luiste ren naar hun Engelse collega Ron nie Carroll (die met „Ring-a-ding- girl" geheel in de stijl van het Johnson-Carr-succes „Sing little birdy, Sing" blijft, de componist en tekstdichter zijn dan ook dezelfden), vertellen De Spelbrekers ons tussen de bedrijven door, dat zij aan die top niet denken en er niet van dro men ook. Bescheiden Het zijn bescheiden artiesten, de Rotterdammers Huug Kok en Theo Rekkers, beiden al rond de 40, die nog steeds in de zevende hemel hemel zijn. dat zij het zover heb ben gebracht en zich koesteren in het internationale sterrenmilieu, waarin zij zo onverwacht, zijn te rechtgekomen. Donderdagavond stonden zij nog met Willy Vervoort op de planken van een Verenigingsgebouw in Klaaswaal. Een feestje van de plaat selijke Boerenleenbank, dat zij om 10 uur abrupt in de steek moesten laten, want de repetities in Luxem burg wachtten. Met veel goede wen sen en ieder een bureauset stapten De Spelbrekers in een snelle wa gen en ofschoon ze pas om 4 uur 's nachts via de besneeuwde en be ijzelde wegen van de Ardennen hun reisdoel bereikten, stonden zij vanochtend om 9 uur al weer zo fris als een hoentje met het zestig man tellende orkest van Radio-Luxem burg te repeteren. Het ging prima, zegt Dolf van de Linden, langza merhand een festivalveteraan, die elk orkest naar zijn Metropole hand weet te zetten. De Spelbrekers al helemaal gewend aan het pittige arrangement van Bert Page, durven het uit bijgeloof niet te beamen en tonen zich alleen zeer verheugd de gunstige plaats, die de loting hun heeft toebedeeld. Het is de achtste, na Conny Froboess en pal voor de korte pauze, die nu eens niet met een muzikaal intermezzo, maar met het optreden van de clown Zavatta gevuld zal worden. Kans? Zo zal men De Spelbrekers, die voor deze gelegenheid en morgen engagementen in Rotterdam en Zwolle hebben moeten afzeggen, waarbij veel medewerking werd on dervonden, zondagavond om een uur of tien met dirigent Dolf van der Linden onder een grote kristallen luchter hun entree zien maken op het stijlvol gedecoreerde podium. Over kansen spreken zij niet. Wei over de eer. Door schade en schan de wijs geworden, waagt men zich trouwens toch vrijwel niet aan kans berekeningen. Dit is een bont ge zelschap van showmensen en gram mofoonplatenproducenten, voor wie deze songfestivals het belangrijkste zijn. Conny Froboess, gechaperonneerd door haar vader-inipresario, is lich telijk favoriet met het alleraardig ste liedje „Zwei kleine Italiener". Maar eigenlijk is zij het aan haar stand verplicht om bovenaan te ein digen. Want tenslotte is zij verre weg de grootste vedette in een groep die kwalitatief ver ten achter staat bij de festivals tussen 1956 en 1960. De bekende vocalisten in het lichte genre wagen hun of haar reputatie er niet meer aan. En inderdaad was de wijze, waarop de uitslag tot dus ver tot stand kwam, verre van be vredigend. Dit jaar gaat het dan ook an ders. De tien leden van de lande lijke jury geven ieder zes punten: 3 voor het beste liedje, 2 voor het een na beste en 1 aan nummer 3. Deze resultaten zullen dan tege- lijktijdig worden opgenomen en daarna achter elkaar worden be kendgemaakt. Hierdoor is het uit gesloten, dat, zoals in het verleden vaak is gebeurd, de definitieve uit slag door een geforceerde punten waardering kan worden beinvloed. Hoe die uitslag zal zijn, kan men zondagavond 23.00 uur weten en wie dit allemaal nog eens wil horen kan daarvoor het radiotoestel in schakelen. Drie noviteiten (Van onze t.v.-medewerker) We moesten gisteren bij het bekij ken van het VPRO-programma den ken aan vader Trom, die van zijn zoon immer vond, dat Dik toch wel een bijzonder kind was. En dat wazzie De kleinste van de vijf, het pinkje zogezegd. Er behoort wel moed toe om op een avond een driedubbele start te maken. Hoewel we niet kun nen bevroeden hoe de verschillende noviteiten tot ontwikkeling gebracht zullen worden, moeten we zeggen vol goede verwachtingen te zijn. Aangezien het belang der onder delen onvergelijkbaar was en een van de chronologie afwijkende prioriteit iets geforceerds hebben zou, gaan we maar rustig op het rijtje af de zaak kort in ogenschouw nemen. Voor tussen de tien en twintig kwam een programmaatje op zicht, dat naar ons oordeel stammend uit een aanzienlijk meer belegen leeftijdsklasse het best eens zou kunnen houden. Men behoeft werke lijk niet over alle onderdelen hoera te roepen om toch te moeten toege ven, dat het van een frisse aanpak getuigde en met veel entrain werd gebracht. Het had bovendien een echt magazine-karakter, een struc tuur, die moeilhk is te omschrijven, maar bij de t.v. bevredigend werkt. Dr. Van Swol bracht eerst een tijdelijke actualiteit door een deskun- Advertentie CHEMISCH REINIGEN VERVEN Pokkenpatienten bij Aken gaan naar huis Van de vijftien pokkenpatienten die nog in het ziekenhuis te Sim- merath in het district Monschau aan de Duits-Belgische grens in afzonde ring zijn zullen in de komende dagen enkelen als hersteld naar huis ge zonden worden. Ook de enige pokken- patiënt in Aken gaat binnenkort naar huis. Van de in totaal 29 ziek geworden mensen in het district zijn er nu dertien weer thuis. Landau: tweemaal levenslang De voormalige SS-officier en dra ger van de „bloedorde", Felix Landau (51), is gisteren te Stuttgart tot twee maal levenslang veroordeeld wegens moord op 21 joden. Het werd als be wezen geacht, dat Landau op 22 juli 1941 in de Poolse stad Drohobycz twintig joden heeft laten doodschie ten. die uït angst voor mishandeling niet op het werk verschenen waren. Verde rhad Landau op 14 juni 1942 van het balcon van zijn huis af een jood doodgeschoten die een ogenblik van het werk in de tuin stond uit te Fa. Bookki dig collega uit te vragen over de pok ken en een eeuwige actualiteit door dat voor de eerste maal een aan staande moeder haar vragen beant woord kreeg ten overstaan van de best bezette wachtkamer van ons land. Lofwaardig en gedurfd, maar dankbaar initiatief! Punt drie was Cruys Voorbergh in zijn nieuwe functie van kasteelheer, gesteund door Willy van Hemert, die in die samenwerking kennelijk een kolfje naar zijn hand vond. Een gril lige opzet met smaak en toewijding uitgevoerd, waarvan we de vervolgen met spanning tegemoet zien. Het ijsdansen was matig, maar wat kon het ons deren met de voorsprong van Sjoukje? In het journaal werden zo maar open en bloot automerken genoemd. Is de N.T.S. nu ook al reclame-water in de televisiewijn aan het doen? Slachtoffers in GUATEMALA Bij de ongeregeldheden, die zich gisteren in de hoodfstad van Guate mala voordeden, zijn vijf personen om het leven gekomen. Volgens het blad ..El Impartial" zijn er donder dag bij relletjes eveneens vijf doden gevallen en nog 185 mensen gewond. Tenminste 250 personen zouden zijn gearresteerd. BINNENLAND Het verzoek van het bestuur van de Chr. Volkspartij (CVP) tot inschrij ving ln het kiesreglster is door de kiesraad afgewezen. Deze afwijzing houdt verband met het bepaalde in de kieswet, dat inschrijving moet worden afgewezen wanneer de naam geheel of in hoofdzaak overeenstemt met een reeds geregistreerde naam van een po litieke groepering en daardoor verwar ring te duchten is. In het register is reeds Ingeschreven de „Christelijke Nationale Volkspartij". Het Tweede-Kamerlid de heer Wlerda (PvdA) heeft de ministers van Defensie en van Verkeer en Waterstaat schriftelijk vragen gesteld over de ver korting van het verlof voor militairen der Kon. Landmacht, en gevraagd of de bewindslieden de kwestie niet nog eens nader in overweging kunnen nemen, daar hier extra offers gevraagd wordt van de dienstplichtigen, ale toch al offers brengen. De vele methoden, waarvan de politieke partijen zich bij hun verkie zingspropaganda bedienen, is met één vermeerderd. Vanaf 19 maart zal het n.l. mogelijk zijn om aan de kandida ten voor de komende statenverkiezin gen van de V.V.D. ln Amsterdam per telefoon inlichtingen te vragen over de liberale visie op verschillende politieke problemen, Daartoe moet men dan tussenzeven en tien uur 's avonds een Amsterdams telefoonnummer draaien. Een beperking is echter dat slechts over twee onderwerpen per avond inlichtingen worden verstrekt. In het Amsterdams conservato rium is gisteravond de prijs van uit nemendheid uitgereikt aan de harpiste Vera Badings, dochter van de compo nist ir. Henk Badings, leerlinge van mevr Phia Berghout en haar opvolg ster ln het Amsterdamse Concertge bouworkest. Na een portefeuillewisseling ln de Saoedi-Arablsche regering is thans Prins Feisal, een broer van Konlng Saoed. vice-premler. De koning blijf premier. Alle fractiee in de Haagse ge meenteraad hebben zich gisteravond bij de voortgezette begrotingsbehandeling uitgesproken voor verlaging van de HTM-tarieven ten behoeve van bejaar den, die steun en bijsteun verkrijgen B. en W. hadden ln een nota te ken nen gegeven dat een dergelijke ver laging niet verantwoord zou zijn, daar zij voor de H.TM. een verlies van f 467.000 zou betekenen, De exploitante van het flatge bouw ln de Vijzelstraat te Amsterdam, de N.V. Amstelstein heeft het kort geding, dat was aangespannen tegen drie bewoners van de vierde en vijfde verdieping van het gebouw. in getrokken. De huurders, die waren ge dagvaard, hebben zich Inmiddels n.l. bereid verklaard mee te werken aan het treffen van veiligheidsmaatregelen ten aanzien van hun flats. Werklieden voor restauratie worden nu toegelaten. BUITENLAND Nog dit jaar zal in de gemeente Velsen worden begonnen met de bouw van het nieuwe raadhuis, naar een ontwerp van de architect W. M. Du- dok. De bouwkosten van het raadhuis worden geraamd op f 5 tot f 6 miljoen. In de Amerikaanse plaats Jasper (Tennessee) zijn een 71-jarige boer en zijn zuster door rovers mishandeld en doodgeschoten omdat zij niet wilden zeggen waar zij hun geld bewaarden. De politie zegt dat zij langer dan twee uur zijn mishandeld door overgieten met kokend water, klappen op het hoofd en andere wreedheden. Op het lichaam van de boer. Grant Carter, vond de politie 4900 dollar en tussen de kleding van zijn zuster 3100 dollar. Uit de medische pers blijkt, dat Britse artsen op massale wijze naar het buitenland emigreren, in het bijzonder naar Canada, Australië en de Verenig de Staten. Als mogelijk motief wordt genoemd, dat de Britse nationale ge zondheidsdienst ln financieel en ander opzicht niet aantrekkelijk genoeg ls voor Jonge artsen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Johannes Maria, zn van H. J. Mink en G. Vervoom, Ronald, zn van M. Moerland en W. van Wijngaarden, Sel- ma Margaretha, dr van L. Montanje en P. v. d. Mee. Pieter Jan, zn van P. W. Pestman en L. M. F. Favero. Peter, zn van P. Krapels en J. Laterveer, Ste- Ehanus Cornells Columbus, zn van T. Zaal en N. M. Rinkel, Frits Karei, zn van M. Pelmelay en B. Rummers, Yvonne Magdalena, dr van F. J. P. Mo lenkamp en E. C. M. v. d. Broek, Mo nique Patrice Eugenie, dr van J. Stou ten en S. van Sonsbeek, Arie, zn van C. Nieuwpoort en J. W. de Mol, Anne Corine Sandra, dr van G. Burgersdljk en A. C. J. Tol. ONDERTROUWD R. Kruger en M. Hlestand, J. van der Reljden en C. Groeneveld, E. Inoeng en E. Souhoka. H. Lepelaar en T. J. Huschka. F. van der Gaag en A. M, M. Kanters, A. J. Verbrugge en J. Brou- wfer. C. M. van Loe en A. M. de Graaf. A. van Biemen en G. Lambooij, R. M. Nozeman en E J. M. H. Devilee, M. Pison en M. A. Fillppo. OVERLEDEN J. van der Meer. 78 jaar, e.v. K. van Kesteren, Y. J. Blanken. 3 weken, dr.. M. S. Kling, 76 jaar, wed. van J. I. Fielemon. Ot'DE VEST' 189 ItL. 24214 II VXKL STK. «A TEL. 21794' Honderd dorpen in ITALIË ingesneeuwd In Italië duurt de koude, die reeds enige slachtoffers heeft geëist, voort. In de omgeving van Bari zijn twee mensen omgekomen nadat hun auto onder sneeuw was bedolven. Tachtig reizigers, die bij Potenza in de sneeuw waren gestrand moesten met hu'p van carabinieri naar een naburig dorpje worden gebracht. Vijftig men sen zitten sedert donderdagochtend opgesloten in een trein die in de buurt van Campobasso in de sneeuw vastliep. De sneeuwstorm verhindert de hulpverlening met helikopters. Men probeert met twee locomotieven de ingesloten trein te bereiken. De verbindingen met de provincie Mate ra in het zuiden zijn reeds vieren twintig uur verbroken Mevr. Nelson Rockefeller heeft gisteren te Reno in de Amerikaanse staat Nevada, echtscheiding verkregen op grond van „geestelijke wreedheid". De procedure nam slechts tien minu ten ln beslag omdat haar echtgenoot, die gouverneur van de 6taat New York is, de eis niet betwistte. Het huwelijk heeft 31 jaar geduurd. Burgemeester Willy Brandt van West-Berlijn zal in de loop van deze maand een bezoek van zes dagen aan Engeland brengen en o.m. besprekin gen te voeren met de minister van Bui tenlandse Zaken, Lord Home, en de leiders van de socialistische partij. Brandt ls door de Britse regering voor het bezoek uitgenodigd. De KLM deelt mee dat meer dan vierhonderd leden van de Spaanse adel op 10 en 11 mei met drie DC8-vlleg- tuigen van de KLM van Madrid naar Athene vliegen. Het gezelschap zal ln de Griekse hoofdstad het huwelijk bij wonen van de Spaanse prins Juan Car- i los met Prinses Sofia van Griekenland. Op 15 en 16 mei vliegt het gezelschap met drie KLM-vliegtulgen terug naar Madrid. Zesduizend leden van vakbonden van koopvaardijpersoneel aan de Ame rikaanse westkust zijn gisteren ln sta king gegaan voor verhoging van de salarissen. In de haven van San Fran cisco liggen veertien schepen met twaalfhonderd passagiers aan boord, die als gevolg van de staking niet kun nen uitvaren. De bonden besloten tot de staking nadat de pogingen van een berniddellngscommlssie op niets waren uitgelopen. ZATERDAG Leidse Volkshuls: Culturele film avond Werkgemeenschap „De Ratel", 8 uur nam Schouwburg: Gymnaslastenbond U.S.A. voert op „De geborduurde bal". 7.30 uur nam. Stille Mnre: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 7.45 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehova's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur nam, Luxor-theaterOpen-Deur-Werk Her vormde Gem. 10.30 uur v.m. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Zillstra. 10 uur voorm. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Films over Japan: Netsuke en Wasjo. 2.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG St. Antoniusclubhuis: K. en O. Le zing dr. P. Julien over de Kung-bos- Jesmannen. 8 uur nam. Restaurant van der Heijden: Show Modehuis De Groot 2.30 en 8 uur nam. Schouwburg: Jubileumvoorstelling Arbeiderstoneelver. DOS van „Scha kels". 7.30 uur nam. Zomerzorg: Ledenverg. Kynologen- vereniging „Rijnland". 8 uur n.m. DINSDAG Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. v. d. Bey van Wassenaar. 8 uur nam. nam. St.-AntoniusclubhuisPolitlekcaba- ret V.V.D. „Schuif een zetel bij". 8 u. nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Half uur van Bezinning. 1-1.25 uur n.m. Hotel Centraal: Ledenverg. Ned. Bond van oud-strijders en dragers Mobili- satiekruis. 8 uur n.m. In den vergulden Turk: Ledenverg. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur n m. Rapenburg 61K. en O.-cursus psy- chomatlek o.l.v. dr. B. B. Stokvis. 8 uur n.m. DONDERDAG Breestraat 19: Vola. Spr. J. A. J. Kor- tekaas over de geboorte van een auto mobiel. 8 uur nam. Casino-theater: K. en O.-film van de maand "The Million Pound Note". 7 en 9.15 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. St.-AntoniusclubhuisContact-avond Chr. Zangspelclub Staalwijk. Optreden van Sempre Avanti's „Jong en Jolig". 8 uur nam. VRIJDAG Gulden Vlies: Ledenverg. Ver. voor Pedagogiek. Spr. prof. dr. J. Waterink over dwang en vrijheid in de opvoe ding. 8 uur nam. Acad. Ziekenhuis (Collegezaal Heel kunde): K. en O.-cursus „Plastische chirurgie". 8 uur nam. In den vergulden Turk: Filmavond Ver. „Ons Grunnegerlaand". 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Ned. Chr. Vrouwenbond afd. LeidenCentrum. 8 uur nam. Schouwburg: Timdelerclub. Opvoe ring van „Ik huurde deze kamer". 8 uur nam. Universiteit (filmzaal): Filmstudie kring K. en O. „De Nederlandse docu mentaire". 8 uur nam. nink. 8 uur nam. Alphen aan den Rijn (Avifauna): Moderado-show Peek en Cloppenburg en Modeshow De Groot. 8.15 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Expositie „Samen op de kiek". 104 uur; zond. 14 uur (t/m 9 april). De Lakenhal: Dag 10-4 uur, zondag 1-4 uur. Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Nederlandse opgravingen in Egypte" (tot 18 maart) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur, zondag 1-5 uur Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur Zondag 1-4 uur. Universiteit: Tentoonstelling „Nieu we tendenzen in de beeldende kunst" (maandag t.e.m. vrijdag 9-5.30 uur) (tot 26 maart). BIOSCOPEN Trianon: „La Clociara". (18 Jr). Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Terreur van de straat". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donder dagcyclus "Suddenly my last sum mer Casino: „Nooit op zondag". 18 Jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagavond gereserveerd voor K. en O. IJdo: „Kermis in de regen". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. l.uxor: „De ondeugende meisjes van Montmartre". 14 jr. Werkd. 2.30, en 8 uur; zond.: 2, 5 en 8.15 uur. Studio: „De vreemdeling". (A.l.) Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. ..Astra-theater - Wassenaar Vrijdag 8 en zaterdag 7 en 9.15 uur „Geheim agent alias ae Gorilla". 14 jr. Zon dag 7.30 uur. maandag, woensdag en londcrdag 7.30 uur „Can - Can' 14 jaar. Zondag- n woensdagmiddag half drie „Kom van het dak af", (A.l.) Weekeindedienst oer tandartsen neemt waar tel. 31870. spoedgevallen i s K. Kranenburg, 1 VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 14.10 Franse les. 14.30 V d. Jeugd. 15.30 Operettemuz. (gr.). 16.10 Als de dag van gisteren, klankb. 16.40 Koorzang. 17.00 Sportact. 17.10 Ama- teursprogr. 17.30 Boekbespr. 17.40 Nwe klass. gram.pl. met comment. 18.00 Kunstkron. 18.30 Jazzmuz. 18.50 Praat je voor pol. voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Wie het weet mag het zeggen, muz. wedstrijd. 19.45 Licht baken. lezing. 19.55 Oiuroepork. en sol. 20.50 Vragenbeantw. 21.00 Tierelantij nen: gevar. progr. 22.00 Kopstukken, licht progr. 22.20????. 22.25 Boekbespr. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Klass. gram. 23.25-24.00 Lof bij gele genheid van Stille Omgang. Hilversum II, 298 m. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 Boe kenwijsheid. 15.05 Lichte gram. 15.45 Een vrouw van geen betekenis, spel. 17.00 Radio Jazzclub. 17.30 Act. 18.00 Nws en comment. 18.20 Lichte gram. 18.30 Operettefragm. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Bijbelse mi niaturen, lezing. 19.45 Oude kamermuz. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Specialiteiten-Theater, ge- var. radio-show. 21.10 Wereldkampioen schappen kunstrijden op de schaats te Praag. 21.15 Oude en nieuwe dansen. 21.50 Soc. comment. 22.05 Man ln de stad, cabaret-fantasie 22.30 Nws. 22.40 Vissen in troebel water, hoorsp. 23.10 Zigeunerork. 23.40 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.00 Rep. v. e. gedeelte v. d. Internat. Indoor-Atletiekwedstrijd te Londen. AVRO: 16.00 Jazzork. (herh. v. 17 november 1958). 16.30 Docum. film. 17.00-17.30 V. d .kinderen. NTS: 18.00 Wereldkampioensch. kunstrijden op de schaats te Praag. 20.00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20.20 Kom er maar eens achter, quiz. 20.50 Sterreofonle. gevar. progr 21.50 Hou je aan Je woord, lit. spel met woorden. 22.25 22.40 TV-fllm. VOOR ZONDAG 18 MAART Hilversum I, 402 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Klass. muziek. 8 25 Inleiding hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Gees telijke liederen. Convent van kerken: 10.00 Geref. kerkdienst. NCRV: 11.30 Gewijde muz. 12.00 Gram. KRO: Bui tenlands comm. 12.25 Lichte gram. 12.35 Instr. kwartet met zangsolisten. 12.55 Bisschoppelijke Vastenactie 1962, lezing. 13.00 Nws. 13.05 De Oelewap pers, gevar. progr. 13.30 V. d. Jeugd. 14.00 De luister van Uw huis, klank beeld. 14.30 Brabants ork. en soliste. 14 50 Boekbespr. 15.00 Saxofoonkwart. 15.25 Muzikale aspecten, muz. lezing. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Nederlands Hervormde kerkdienst. 18 00 Het geladen schip, kritieken. 18.30 De kerk aan het werk, act. 18.40 Catechi satie voor de sc 19.00 Nws. uit de zang: Geestelijke liederen. 19.30 Door een geopende deur in de hemel, le zing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Testbe manning. hoorsp. (25). 20.40 Lichte gram. 21.10 Enkele facetten van de Mammoetwet, lezing. 21.25 Strijkkwart. 22.00 In de Vergulde Baars, licht pro gramma. 22.20 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 In het land van de dichter, let terkundige lezing. 23.00 Avondgebed. 23 15 Kamerork.: moderne muz. 23.45 Residentie-ork. en solist: klass. muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Koperens. 8.25 Voor het platteland, lezing. 8.35 Weer of geen weer, gevar. progr. 9.45 Gees telijk leven, toespraak. 10.00 Strijkork. en solist: oude muz. 10.30 Strijk en zet, gevar. progr. AVRO: 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.07 De toestand ln de wereld. 13.17 Meded. of gram. 13 20 Knipperlicht, progr. voor alle wegge bruikers. 14.00 Mannenzangvereniging en jongenskoor. 14.30 Gehoord, gezien, gelezen, maandelijks Tcunstsymposion. 15.10 Omroepork: Balletmuz. 16.05 Dansork. en zangsolisten. 16.30 Sport- revue. VARA: 17 00 Strijk en zet. ge var. progr. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws. sportuitsl. en sportjourn. VPRO: 18.30 Korte Nederlands Herv. kerk dienst. IKOR: 19 00 V. d. jeugd. 19.30 De Open Deur, lezing. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Theaterork. en zangso listen. 20 45 Harold Rlgby's geweten, hoorsp. 21.30 Lichte muz. 21.45 In het voetspoor der wetenschap. 22 00 Rijk dom der welluidendheid. 22 30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Meded. en sportuitsl. 2e klas voetbal. 23.00 Intern. Songfes tival te Luxemburg. 23.55-24.00 Nws. Radio-Bloeniemlaal 9.30 uur ds. P. N. Kruyswijk - 40 jaar predikant! 11 uur ds.'G, Toornvliet - uitzending van dienst voor belangstellenden; 2.45 uur Kinderdienst; 3.30 uur ds. P. N. Kruys wijk. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.30 Ned. kamploensch. tafel tennis Convent van kerken: 17.00- 18.00 Kerkdienst van de Vrije Evan gelische Gemeente. NTS: 19.30 Week- journ. 20.00 Sport ln beeld. VARA: 20.30 Documentaire, NTS: 20.50 Kunst- rijden op de schaats te Praag. VARA: 21.15 De wereld van vandaag, lezing over de internationale politiek. NTS: 21.30-23.00 Eurovisie Songfestival 1962 te Luxemburg. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.20 Gram, met comm. 13.10 Kri tieken. 13.55 Weerber. 14 00 Nws. 14.10 Discussies. 14.40 Praatje. 15.00 Wenken v. d. tuin. 15.30 Symf. ork. en solist. (I. d, pauze: 16.25-16.40 Lezing). 17.15 Onbekend. 17 45 Gram. 18.00 Hoorsp. 18.35 Voordr. 18.50 Praatje. 18.55 Weer ber. 19 00 Nws. en Journ. 19 45 Lichte muz. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsd progr. 21.25 Llefdadlgheldsop- roep, 21.30 Hoorsp. 22.00 Symf. ork. en zangsoliste. 23.00 Nws 23.10 Interview. 23 50 Epiloog. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0 36 Planorecital. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.30 Kerkdienst. 12.55 Progr.-overz. 13 00 Verz. progr. 14.30 Amus. progr. 15.00 Gevar. progr. 15.30 Popul. lied jes. 16.00 Filmprogr. 17.00 Popul. muz. 18.00 Interviews met gram. 19 00 Po pul. liedles. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Nws. 20.35 Verz. progr. 21.30 Godsd. samenzang. 22.00 Vragenbeantw. 22.30 Operamuz. 23.15 Orgelspel. 23.30 Nws. 23.40 Lichte muz. 0.50 Meditatie. 0.55- 1.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 m. 12.00 Symf. conc. 13.00 Nws. 13.10 Opera-aria's. 14.45 Oude koorliederen. 15.30 Operaconc. 16.30 Dansmuz. 18.15 Klass. ork. muziek. 18.45 Sopraan en piano. 19.00 Nws. 20.00 Lichte muz. 21.00 Moderne muz. m. comm. 21.45 Nws. 22.15 Lichte muz. 23 00 Licht ens. 23.15 Jazzmuz. 24.00 Nws. 0.05 Omr, ork. en soliste. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevr'len 'potheek „Tot Hulp der ooigracht 48, tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door Apotheek „Tot Hulp der Menschheid". De Oegstgeester Apot'ieek, Wilhel- minapark 8, tel. 26274 ls 's zondags t,j- opena van 12-13 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoegevallen zijn van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de doktoren De Bruyne, tel. 26866, Van Wingerden, tel. 30791, Postel, tel. 23089. Wydlcks. tel. 30177, en Mastenbroek, tel. 25046. BU geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Filharm. ork. en soliste. 13.20 Hoorsp. 15.30 La Camar- go, opera. 17.45 Ork.conc. met soliste, 19.35 Lichte muz. 20.00 Kamerork. en solist. 21.00 Hoorsp. met muz. 22.45 Gram. 23.52-24 00 Nws. Brussel, 324 en 484 in. 324 in.: 12.00 Nws. 12.03 Strijkkwart. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. ork. en zangsolist. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en belcantoconcert. 15.30 Sportreportages. 17.00 Nws. 17.10 Lichts muz. 17.45 Sportuitsl. 17.50 Lichte ork. muz. 18.00 Pianorecital. 18.30 Godsd, uitzending. 19.00 Nws. 19.30 Lichts muz. 20.00 Amus. progr.: Oost West, Thuis best. 22.00 Nws. 22.15 Lichts muz. 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.55- 24.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Verzoek- progr. en 6portber. 17.00 Nws. 17.45 Klass. ork. muz. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. muz. 20.45 Gram. 21.00 Folkloristisch progr. 22.00 We- reldnws. 22.15 Folkloristisch program- ma (vervolg). 22.55 Nws. 23.00 Jazz muz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 19 MAART Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.13 Lichte gfam. 7.20 Sportult- slagen van zaterdag. 7.30 Gewijde muz, 7.50 Het brood des levens, meditatie, 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Lichts gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.20 Theol. etherleergang. 11.05 Fagot s klavecimbel. 11.30 Lichte gram. 12.1 Amus muz!. (gr.). 12.25 Voor boer s. tuinder. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 Strijkkwart. (gr.). 12.45 De Unie werkt, rep. toogdag van de C.H.U. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 1430 Herhaling van gedeelten v. h. progi, Donderdagavondmozaiek van 8 maart J.l. 15.30 Lichte orkestmuz. 16.00 Bijbel- overdenking. 16.30 Moderne kamermuz 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 Jazz Club (gr.) 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitzending: Op reis door Nederlands Nieuw-Guinea - 1 door W. A. L. van Doorenmaalen. NCRV: 18 00 Orgelspel. 18.30 Klass. gram. 19.00 Nws en weerpraatle. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Klass. gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Kerk- orgelconc. 20.30 De FamilieReünie, hoorsp. 21.45 Vocaal ensemble: Klass, muz. 22.00 Parlem. comment. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22,55 Boekbespr. 23.05 Het kerklied en zijn weg ln ae toonkunst, muz. lezing. 23.35 Moderne kamermuz. (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lich- te gram. en report. 8.00 Nws. 8.18 Muz, ochtendpost (gr.). 8.35 V. d. voorpagi na, praatje. 8.40 Amus.muz. (gr.)9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Lichts gram. VPRO: 10 00 Bezet of bezeten?, overdenking. VARA: 10.29 Zestig mi- nuten voor boven de zestig. 11.20 Voor- dracht. 11.35 Viool en altviool: klass, muz. 12.00 Hammondorgelspel. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 V, het platteland. 12.38 Pianotrio. 13.90 Nws. 13.15 Voor de middenstand, praatje. 13.20 Instr. trio: lichte muz. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14.00 Hobo en plano: moderne muz. 14.35 Dagje uit hoorsp. 15.35 Joodss mannen- en vrouwenkoor. 15.50 Mu sette-ensemble (gr.). 15.50 Oude lied jes. 16.05 Weerklank, muziekrevue. 16.45 Friese uitzending. 17.05 Volksmuz. (gr.). 17.20 Dansork. en zangsol. 17.50 Mil. comment. VARA: 18.00 Nws. en comment. 18.20 Act. 18.30 Gitaar en flamencozang, 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Par lementair overz. 19.15 Regerlngsultzen- ding: Bescherming Bevolking vraagt Uw aandacht. 19.30 Amus.muz. 20.00 Nws. 20.05 De wilde vaart, licht progr. 20.35 Je neemt er wat van mee hobby-quiz. 21.25 Amus.muz. 21.55 Marimba, veertiendaagse magazine, 22.30 Nws, 22.40 Radtophllharm. ork, en solist. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn van 1S-20 uur) I: Jean Sibelius 1. Symphonle nr. 1 ln e kl. t, op. 39 Andante, ma non troppo - Allegro energico Andante (ma non troppo lento) Scherzo: AllegTo Lento (ma non troppo) - Tempo I Fi nale (Quasi una Fantasia)Andante Allegro molto - Piü largamento poco a poco. B.B.C. Symphonle Orkest o.l.v. Sir Malcolm Sargent; 2. Concert voor viool en orkest ln d kl. t. op. 47 Alle gro moderato - Largamente - Allegrt molto - Moderato assai - Allegro mo derato - Allegro molto vivace. Adagio di molto. Allegro ma nontanto. Yehudl Menuhin, viool. Phllharmonisch Ork. van oLnden o.l.v. Sir Adrian Boult. II: Peter Tsjaikowsky Symphonle nr. 6 in b kl. t. op. 74 („Pathétique) Ada gio. Allegro non troppo Allegro con grazla. Allegro molto vivace Finale, Adagio lamentoso. Phllharmonisch Or kest van Leningrad o.l.v. JewgenU Mwrawlnskij. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. KRO: 20.20 Woord en beeld. 20.30 TV- fllm. 21.05 Instr. sextet: Lichte muz, 21.35 Verkeer verkeerd. 21.50 Epiloog. NTS: 22.15-23.05 BBC-Sym phony Orchestra. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Orkestconc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gram. 14.40 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 17.35 V. d. oudere luisteraars. 18,00 V. d. jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. reg. progr. 20.05 Pianorecital. 20.30 Gevar. progr. 21.15 Hoorsp. 22.15 Hoorsp. 23.00 Nws. 23.36 Voordr. 23.45 Parlem,overz. 14.00 Nws, en weerber. 0.06-0.36 Klass. gram. Engeland, BBC Light Programme, 150(1 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb, 12.31 Lichte ork.muz. 13.00 Popul. gram. 13.31 Gevar. muz. 14.31 Piano spel. 14.45 V. d, kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Dansmuz. 16.31 Muz. bU het werk. 17.15 Mrs. Dale's dagb. 17.31 Uitsl. van races. 17.34 Lichte gram, v, d. jeugd. 18.31 Gevar. muz. en ber, 19.33 Sport. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws en journaal. 20.31 Hoorsp. 21.00 Hoor spel. 21.31 Gevar. muz. 22.00 Hoorsp. 22,31 Lichte muz. 23.30 Nws en sport, 23.41 Gevar. progr. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 m 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Amus.muz. 14.15 Lichte muz. 14.35 Gram. 16.00 Symfonleork. en zangsol, 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws 19.30 Symfonleconc.: klass. en moderne muz. 21.45 Nws. 22.15 Jazzmuz. 23.10 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 DansmUf 1.00 Weerber. en gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Orkestconc. met sol. 14.30 Hoorsp. 16.00 Kamermuz. (mo dern). 16.30 Kamermuz. 17.30 Gram. 18.05 Kamermuz. 19.20 Hoorsp. 20.06 Filharmonisch ork. en sol. 23.10 Solis- tenconc.: kamermuz. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte mus, 12.30 Weerber. 12.35 Landbouwkron, 12.42 Weense klanken. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Oude kamermuz. 14.05 Schoolradio. 15.45 Planotrio. 16,05 Beursber. 16.06 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.35 Licht orkest. 17.45 Franse les. 18.00 Protestantse uit zending. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sport- kron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 In en om de opera. 20.00 Oratoriumvereni ging, dubb. kopersextet, orgel en pla no. I. d. pauze: De Zeven Kunsten, 21,30 Heraenkingsprogramma: Kamer muz. en toespraak. 21.45 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.15 Amus.ork. en solist. 481 in.: 13.00 Nws. 13.15 Amus.muz. 14.18 Orkestconc. met soliste: Klass. muz. 15 03 Gram. 16.08 Operetteselec ties. 16.40 Gram. 17.00 Nws. 17.15 He dendaagse Belg. muz. 17.45 Koorzang. 18.45 Gram. 19.20 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazz. 22.f-5 N'

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2