Studenten-eettafel kreeg in liet Prytaneum een prima outillage Leids comité geïnstalleerd voor huldeblijk voor Koninklijk Paar 1.25 HEEFT U EEN KARPET NODIG! DE550 KARPETJES! HAARVEL0UR5 KARPET In gevaar door voorgenomen wijziging van subsidiepolitiek Inrichting twee jeugdcentra „DE GETATOUEERDE ROOS" VOOR K. en O. 59.50 95.- 125.- Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 16 maart 1962 Tweede blad no. 30605 Doeltreffend en royaal Juiste voedingsgewoonten worden over het algemeen door alleen-wonenden niet voldoende in acht genomen. Zeker is dat het geval bij de studenten, waarvoor verscheidene oorzaken zijn aan te wijzen. Wat de oorzaak ook zij: het verschijnsel zelf is verkeerd en het is niet alleen in het studentenbelang maar ook in het algemeen belang dat het zo efficient mogelijk wordt bestreden. I Een van de middelen daartoe is de mensa", de studenten-eettafel i waartoe alle ingeschreven studenten toegang hebben. De laatste jaren hebben zich wat deze mensa in Leiden betreft enkele belangrijke wijzigingen voorgedaan. Een van die wijzigin gen betrof de nieuwe inrichting van de mensa-keuken in het Prytaneum aan het Rapenburg, welke nieuwe outillage gisteren officieel in gebruik werd genomen. Gerechtvaardigd door nut Het is in de naoorlogse jaren de politiek van de regering geweest, de mensa door een subsidiepolitiek le vensvatbaarheid te geven. Deze po litiek omvatte in grote lijn een bij drage van overheidswege van de helft der investeringskosten voor ruimten en outillage en een subsi die per verstrekte maaltijd, thans ten bedrage van dertig cent. Hier door kan de studenten een degelijke warme maaltijd worden voorgezet voor een prijs tussen de 120 en 130 cent. Er is voor een dergelijke sub sidiepolitiek veel te zeggen. De er varing heeft geleerd, dat de goede voedingsgewoonten van aankomende studenten veelal binnen enkele maanden veranderen in onvoldoende voedingsgewoonte, waardoor schade aan de gezondheid berokkend wordt. Nu de gemeenschap zich eenmaal veel offers getroost voor de vorming Advertentie Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarl.straat 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Maria Geertrulda Elisabeth, dr van A. de Vink en C. M. Koemans. Johan na Josephlna, dr van N. P. van Rooijen en P. J. J. Salman, Adrianus Cornells, zn van A. Schlagwein en A. H. H. Beur ze, Jolanda, dr van S. van Gorkum en M. J. Boom, Lucia Monica, dr van A. M. v. d. Berg en L. F. Goudswaard, Adrianus Johannes Wilhelmus, zn van W. T. v. d. Zon en J. J. T. van Kers bergen. Hendrik, zn van H. Buitendijk en J. W. C. Lardé, Petrus Cornells Jo hannes, zn van P. J. van Beelen en J. T. Toledo, Tessa Nicollne Louise Caro line, dr van D. P. H. van -Wickevoort Crommelin en L. Kraan. GETROUWD W. Plkaar en F. J. van Houten, J. L. Bakker en G. E. J. Immink, G. van der Tang en I. A. van Soest, N. A. Holle- beek en M. M. Fakkel-, W. Vooijs en W. C. J. Filemon, J. M. Wouters en A. Koppen. OVERLEDEN W. J. van Rijn, 85 Jaar, man, J. F. H. v. d. Meel, 56 Jaar, man, C. B. Devilee, 58 Jaar, man, M. Schoone, 74 jaar, m.. K. Moerland, 67 jaar, man, A. van Haarlem, 83 jaar, man, J. Laterveer, 28 jaar, echtgen. van P. Krapels, P. K. «immo, 11 maanden, zoon. Officiële publikatie KENNISGEVING Burgemeester en Wethouders van telden brengen ter openbare kennis, «lat zij hebben besloten: 1. de verkeerssituatie in de Bree- 'traat tussen de Maarsmanssteeg en de Koombrugsteeg zodanig te wijzigen, bat op dit weggedeelte voor de zijde ber even huisnummers een wachtver- bod geldt van 6 tot 13 uur; 2. het oversteekpad op de Crone- atelnkade bij de Zoeterwoudsesingel aan te wijzen als voetgangersoversteek plaats. Afschriften van deze besluiten zijn gezonden aan de Hoofdingenieur-Di- 'ecteur van de Rijkswaterstaat in Zuid- Holland. aan de door de Minister van verkeer en Waterstaat aangewezen ver dagingen, behartiging van verkeers- belangen ten doel hebbende en aan °ed. Staten van Zuid-Holland. van de toekomstige leidinggevende figuren van de maatschappij, zou het paard achter de wagen gespan nen worden wanneer deze universi taire vorming gepaard ging aan een aantasting van de gezondheid der studenten. Er zou een hele boom op te zet ten zijn, over de vraag, in hoever re de studenten zelf de verantwoor delijkheid op zouden moeten bren gen om redelijke voedingsgewoonten te eerbiedigen, maar de ervaring heeft nu eenmaal geleerd, dat zon der bepaalde faciliteiten het gevaar van ondervoeding van een groot deel der studenten dreigt. Daarmee zou op den duur en in grootver band gezien een belangrijk deel van de in de universitaire opleiding ge- investeerde kapitalen verloren gaan. Vorm en financiering van de uni versitaire opleiding brengen onder deze omstandigheden mede, dat een organisatie van mensae nuttig en verantwoord is. Gevolg van brand In Leiden was de mensa voor de mannelijke studenten in Minerva ondergebracht, tot de fatale brand van december 1959 een einde maak te aan deze redelijk goede maar niet onbezwaarlijke huisvesting. Geruime tijd is daarna als noodvoorziening deze mensae gevestigd in een te be perkte ruimte in het Prytanaeum, dat bovendien niet over een ade quate keuken-outillage beschikte. Daarin is thans verandering geko men. Gisteren werden nieuwe instal laties, die reeds geruime tijd in ge bruik zijn, officieel in bedrijf ge steld. Daarbij werd onder meer het woord gevoerd door de voorzitter van de mensa-commissie prof. mr. J. F. Glastra van Loon, de univer siteitsarts dr. D.C den Haan, en de voedingsdeskundige van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding mej. P. J. A. Bakker. Zij legden ieder op eigen wijze de nadruk op het belang van de mensae en op de wijze waarop in Le'den deze stu denten-eettafel is georganiseerd. Efficient Men is er in Leiden in geslaagd, in een naar verhouding tot mensae elders geringe ruimte een eenvoudige maar efficiënte outillage een mensae in het leven te roepen, door ruimten en uitrusting ook aan ande re studentenactiviteiten dienstbaar te maken. Onder meer heeft men de uitreik-techniek van het eten zo vereenvoudigd, dat kosten, tijd en ruimten bespaard worden, terwijl de voedingswaarde van de maaltijden minder schade lijdt dan de gebrui kelijke uitreiktechnieken. Leiden heeft met deze nieuwe mensae-uit- rusting verreweg de geringste keu kenoppervlakte nodig van alle Ne derlandse studentenmensa, terwijl de maaltijdcapaciteit op het niveau van elders ligt. Cijfers Enkele cijfers zijn dienstig, om aan te tonen welk een rol de men sa in de studentenvoeding speelt. In 1960 werden in totaal 24.149 maaltijden uitgereikt, in 1691 waren dit er 43.454. dat wil zeggen een stijging van bijna tachtig procent. In januari van dit jaar bedroeg het aantal maaltijden 5570 (tegenover 2575 in 1961) en in februari 6579 (3767 in 1961). Gevaar In het kader van de algemene politiek van de huidige regering, om de subsidies geleidelijk aan te ver minderen en op den duur te laten verdwijnen, bestaat thans ook het Een beeld van de nieuwe keuken inrichting van de mensa. Het eten wordt direct uit de kookketels op de borden ge schept, hetgeen niet alleen het voordeel heeft dat ruimte ge wonnen wordt, maar ook dat de kwaliteit zo hoog mogelijk blijft. (Foto LD/Holvast) voornemen, de subsidies op de men sa-maaltijden te verminderen en te laten vervallen, waar tegenover een bijdrage in de investeringskosten tot 100 procent zou komen te staan in plaats van de 50 procent van thans. Prof. Glastra van Loon zeide tij dens de officiële opening nadrukke lijk, dat onder dergelijke omstan digheden gevreesd moet worden, dat de mensa-commissie haar taak zal moeten neerleggen, omdat het dan niet meer mogelijk zal zijn tegen een aanvaardbare pry's met handha ving van de in de eerste plaats noodzakelijke kwaliteit nog maal tijden gereed te maken. Hy hoopte dat de regering dergelijke fatale voornemens niet ten uitvoer zal leg gen. Plan Dr. Den Haan opperde het plan alle studenteneettafels, dus voor de verenigingstafels als die van het Corps en de VVSL, onder toezicht van de mensacommissiete brengen hetgeen niet alleen organisatorisch financieel maar ook psycholo gisch van groot belang zou zijn. Bescherming van linis en gezin BB-expositie Maandagmorgen opent jhr. mr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Leiden, in het Centrum B.B. aan de Middelstegracht 91 om 11 uur een grote B.B.-tentoonstelling, waarvan het accent geheel zal ko men te liggen op de individuele zelf bescherming IZB) in oorlogstijd. Te oordelen naar hetgeen op deze zeer uitgebreide expositie te zien zal zijn, mag het van belang worden ge acht, dat de Leidenaars niet aan deze tentoonstelling zullen voorbij gaan, maar zich integendeel op de hoogte komen stellen van de moge- lij khedem die er besitaan ter be scherming van huis en gezin. In vier zalen en de grote bene denhal is veel tentoonstellingsma teriaal opgesteld. Een serie van 24 panelen geeft een inzicht in de ge varen in oorlogstijd, de waarschu wing en alarmering en de IZB. Een schuilgelegenheid, die een redelijker kans op overlgving biedt bij b.v. fall-out, zal op de tentoonstelling te zien zijn compleet met luchtverver singsinstallatie en noodvoedselvoor- raad. Met verschillende besmettings meters en radio-actieve bronnen zal voorts op deze expositie worden ge demonstreerd. Ook zal B.B.-materiaal worden getoond, dat aan overheids diensten en georganiseerde zelfbe scherming ter beschikking staat. In de daarvoor ingerichte filmzaal zullen toepasselijke en zeer instructieve films worden vertoond. De tentoonstelling, waaraan de be trokken afdeling van het ministerie van Binnenlandse Zaken medewer king verleent, is geopend op maan dagavond 7.30 tot 10.30 uur; dins dag tot en met vrijdag van 2.30 tot 5.30 uur en van 7.30 tot 10.30 uur. Herinnering aan een jubileum-jaar De jaarvergadering van de V.E.B.O., die gisteravond in „Het Gulden Vlies" werd gehouden, werd beheerst door een bijna weemoedige herinnering aan het hoogtepunt van het afgelopen jubileumjaar, de ten toonstelling „Landbouw in de Rand stad". Voorzitter P. J. J. Buck sprak een persoonlijk woord van dank uit tot allen die hadden meegewerkt om de ze tentoonstelling tot een succes te maken. Met name noemde hy de heren L. A. Mennes. P. v. d. Hoeven en G. J. v. d. Kloot die nu al meer dan een kwart eeuw hun beste krachi'en aan de vereniging hebben gegeven. Met merkbare opluchting namen de leden kennis van het zeer geringe verlies, dat de VEBO het af gelopen jaar heeft geleden: het na delig saldo bedroeg slechts f 43,73. Bij de bestuursverkiezing werd al leen de heer G. L. J. de Groot uit Voorburg vervangen door de heer J. H. v. d. Stoel uit Leiderdorp. Een aardige kleurenfilm die de tentoonstelling „Landbouw in de Randstad" als onderwerp had werd tijdens deze vergadering vertoond. Meegedeeld werd, dat de Paasvee- tentoonstelling dit jaar op 6 april wordt gehouden. De tentoonstelling zal officieel geopend worden door de voorzitter van het Productschap voor Vee en Vlees, de heer De Veer. De jeugddag en de fokveetentoon- stelling vindt resp. op 20 en 21 sep tember plaats. Tot slot werd een film vertoond over Veetentoonstel lingen, die vorig jaar in Zuid-Hol land werden gehouden. Onze stadgenoot, de heer M. de Water, is aan de Techn. Hogeschool te Delft geslaagd voor het kandi daatsexamen civiel-ingenieur. Advertentie LUCKY STRIKE-de échte Amerikaan van wereldklasse en kwaliteit. Steek een Lucky op - in alle landen een graag gezien gebaar. THE WORLD FAMOUS AMERICAN CIGARETTE Lezers schrijven Bestrating Haven Een aantal bewoners van de Haven vestige de aandacht van de afdeling Bestrating van de Dienst van Ge meentewerken op de toestand, waar in zich het wegdek van deze omge ving bevindt. Door de vele gaten en kuilen veroorzaakt het zware ver keer extra schade aan de aanliggende percelen, waarvan de muren en plafonds de duidelijke sporen ver tonen. Advertentie Ter gelegenheid van zilveren huwelijk Toneelspel van zeldzame kwaliteit K. en O. heeft zijn abonnementenhouders gisteravond in de gelegenheid gesteld alsnog kehnis te maken met „De getatoueerde roos" van Tennessee Williams, waarmede de Nederlandse Comedie in het vorige seizoen een doorslaand succes behaalde. Voor de Leidse toneelliefhebbers is deze in 1914 geboren Amerikaanse auteur geen onbekende. Zijn ..Glazen Speelgoed'' (geschreven in 1943/44), ..Tramlijn Begeerte" (1948). ..Kat op een heet zinken dak" (1954) en „Or- pheus daalt af' <1957) werden hier door verschillende gezelschappen ge speeld en lieten een diepe, zij het niet steeds aangename indruk achter. Tennessee Williams wordt beschouwd als de belangrijkste vertegenwoordi ger van het psycho-analytische drama, waarbij dus het onderbewuste zieleleven van het individu (meestal de vrouw» het hoofdmotief wordt. Bij de uitwerking daarvan blijken zijn voorstellingen van overwegend nega tieve aard te zijn. zoals b.v. in „Tram. lijn Begeerte", waarin, als de situatie ten top gedreven is de vrouw zonder strijd of tegenstand, zich willoos in de armen van de man werpt. Welke bezwaren er ook te opperen zün tegen deze eenzijdige beschou wing, we mogen van Williams ver wachten dat hij. ons shockerend door Advertentie Uit verschillende publikaties en op andere wijze heeft men de afgelopen weken kennis kunnen nemen van het plan om aan H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard ter gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest een geschenk aan te bieden van het Nederlandse volk. Hierbij is aansluiting gezocht bij de plan nen van de Koningin en de Prins omtrent het stichten van een tweetal jeugdcentra in ons land, één op een terrein bij de Hunne schans te Uddel en één op een terrein in de nabijheid van Arne- muiden. Een stichting zal in het leven worden geroepen voor het beheer van deze jeugdcentra, voor welke stichting Koningin en Prins een aanvangskapitaal ter beschikking stellen. Zes mogelijkheden tot bijdragen Een Nationaal Comité, onder voor zitterschap van de burgemeester van Amsterdam, wekt het Nederlandse volk op van zyn kant ook een kapi taal bijeen te brengen. Dit kapitaal zal als blyk van verbondenheid van ons volk met het Oranjehuis bij de viering van het zilveren huwelijks feest aan Koningin en Prins worden aangeboden. Om de werkzaamheden van dit Na tionaal Comité te ondersteunen en speciaal de burgerij van Leiden op te wekken een bijdrage te geven voor dit nationale geschenk, is door bur gemeester Van Kinschot een plaatse lijk comité in het leven geroepen, waarin de Leidse bevolking in al haar geledingen zoveel mogelijk is vertegenwoordigd Dit comité van aanbeveling, dat gisteren door de burgemeester ten stadhuize werd geinstalleerd, doet een dringend beroep op het publiek om in de nationale inzameling by te dragen. De vier landelijke werkgeversorgani saties hebben aan hun leden een oproep gezonden om als bedrijfs leven een bijdrage te geven. Het comité ondersteunt deze oproep gaarne en maakt van de gelegen heid gebruik om ook de Leidse be drijven, welke hierdoor nog niet zijn benaderd, in overweging te geven aan de actie deel te nemen. Bydragen kunnen worden gestort op postrekening 25 of by de Am- sterdamsche Bank ten name van de Stichting Nationaal Comité. Voors hebben alle rekeninghouders by de post-girodienst dezer dagen 'n oranjekleurig overschrijvingsformu lier thuis gestuurd gekregen, waar mede op zeer eenvoudige wijze een bedrag kan worden overgemaakt. Het Nationaal Comité heeft een her inneringstegel laten vervaardigen welke binnenkort in een zeer groot aantal levensmiddelenbedrijven aan het publiek zal worden aangeboden. De prys van de tegel bedraagt f 2.50. De opbrengst is bestemd voor het nationaal geschenk. Omstreeks 1 april geeft het Nationaal Comité aan de kinderen van de lagere scholen en de kleuterscholen een felicitatiekaart. Het is de be doeling, dat de kinderen deze kaar ten, voorzien van postzegels, zen den aan het zilveren bruidspaar. De volle frankeerwaarde komt ten goede aan het nationaal geschenk. In de loop van de maand april zal deze felicitatiekaart by alle kan toorboekhandelaren eveneens gratis beschikbaar worden gesteld voor ieder, die deze aan het zilveren bruidspaar wil toezenden en op deze wijze een bijdrage wil geven aan het nationaal geschenk. Tenslotte zullen van 1 tot 15 april in de vestibule van het stadhuis aan de Vismarkt, in de hal van het postkantoor aan de Breestraat en by alle postagentschappen in de stad collectebussen worden ge plaatst, waarin een ieder zyn of haar bydrage kan deponeren. Het Leidse comité vertrouwt er op, dat ook de bevolking van Leiden er aan zal medewerken, dat aan het Koninklyk Paar op 30 april as., een nationaal geschenk kon wor den aangeboden, dat op waarachti- ge wyze de verbondenheid tussen Vorstenhuis en volk tot uitdruk- king brengt. Leids comité De leden van het Leidse comité van aanbeveling zyn: burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, de wethou ders J. C. van Schaik, A. J. Jonge- leen, S. Menken. S. M. Stolp en J. G. Hagens, de fractievoorzitters van de j gemeenteraad de heren C. J. Piena. P. C. A. ten Broek, P. S. Harmsen en mr. F. Portheine en de gemeente secretaris mr. J. Bool uit de kringen j van het gemeentebestuur, voorts de j president-curator en de rector mag- i nificus van de Universiteit resp. dr. E. H. Reerink en prof. dr. G. Seven- ster, de praeses collegii de heer P. A. Wackie Eysten, de praeses van de i VVSL mej. W. G. A. ten Boxtel en de praeses van Catena de heer M. J. P. I Kobold uit de Universitaire gemeen- 1 schap, en voorts namens de vele an- dere geledingen van de Leidse ge meenschap de voorzitters van de Chr. Oranjevereniging, de Vereniging Ko ninginnedag en de Drie Octoberver- eeniging de heren L. Schipper, dr. ir. P. C. Lindenbergh en mr. Ph. J. dè Ruyter de Wildt, de voorzitter van de Kamer van Koophandel ir. J. J. G. van Hoek, de voorzitter van de Leid se Vereniging van Industriëlen mr. S. A. C. Begeer, de voorzitter van de Vereniging voor de Leidse Geld- en Effectenhandel de heer E. H. Moens, de voorzitters van de Leidse Midden standscentrale, de NVV-Bestuurders- bond te Leiden, de Besturenbond KAB en de Chr. Besturenbond, resp. de heren J. C. J. Lambermont, B. J. de Kruis, K. F. de Pree en A. L. Verhoog, de dijkgraaf van Rijnland mr. F. M. A. Schokking, de kanton rechter mr. W. de Koning, de hoofd inspecteur der belastingen, de heer B. S. A. Klop, de presidente van het Leidse Vrouwencontact mevr. M. C. Key-Stuurman, de directeur van het PTT-kantoor de heer E. J. Bongers, de voorzitter van de Leidse Jeugd- actie de heer H. Zunderman, de praeses van de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, ds. H. J. van Ach terberg, de vertegenwoordiger van de Kerkeraad der Gereformeerde Kerk. ds. E. Haverkamp, de deken van Lei den de heer W. P. M. Haring, en de pastoor der Oud-Katholieke Kerk en Loop dan eens binnen. bij ons f LEUKE MODERNE 140 x 180 GEEL BLEU - ROOD SOLIDE 12/4 14/4 KARPETTEN te kust en te keur bij Haarlemmerstraat 172 - 174 - 179 Herenstraat 9 (Alléén voor textiel) voorzitter van de Oecumenische Raad van Kerken de heer A. J. Glazema- ker. zijn robuuste behandeling 't doel na streeft ons te doen inzien dat. naar mate de mens zich meer instelt op het leven in een wereld van illusies, hij groter gevaar loopt aan de harde realiteit van het leven te gronde te gaan. Worden zijn stukken in deze zin ondergaan, dan zal juist het ver zet tegen zijn negatieve, éénzijdige voorstelling een sterke prikkel en een wapen worden tegen de primitieve instircten. wanneer deze zich zouden doen gelden. In .,De getatoueerde roos" (1950) beperkt Williams zich ertoe aan te geven hoezeer naar zyn mening het wezen van de vrouw door de seksuali teit beheerst wordt. Hy laat het stuk afspelen in volkskringen, hoofdzake lijk bestaande uit geëmigreerde Sici- lianen ergens aan de kust van de Golf van Mexico, tussen New Orleans en Nobile. Serafina delle Rose heeft in haar by de aanvang van het stuk omgeko men man Rosario de held van haar sensuele dromen gevonden en richt in haar verbeelding een afgodsbeeld voor hem op. De aanbidding daarvan wordt haar enige levenstaak; zy be graaft zichzelf als het ware in de il- I lusie. Het is de ervaring van Rosa- rio's ontrouw, die haar tot de reali- teit van het leven doet terugkeren en haar in de armen van een tweede I man, Alvaro Mangiacavallo voert. Ook in „de getatotueerde roos" speelt alles zich op het erotische vlak af, I waarbij geestelyk contact buiten het geding blyft. I Door het stuk zich te laten afspe len onder een warmbloedige Sici- liaanse gemeenschap worden de scherpe kanten aanmerkelyk ver zacht. Onder de strakke, voorbreffelyke regie van Ko van Dijk heeft de Ne- 1 derlandse Comedie een tot in de puntjes verzorgde voorstelling van j dit knap opgebouwde en geschreven werk gegeven waarby in de eerste I plaats onze grote bewondering uit gaat naar de grandioze creatie van Ank van der Moer als Serafina delle Rose. In één adem dient haar tegen- j speler Paui Cammermans als Alvaro i te worden genoemd. Beiden volkomen op elkaar afgestemd samenspel be- i hoort tot het beste wat wy dit seizoen te zien kregen. De nog jeugdige Kitty 1 Courboys als Serafina's dochtertje Rosa wist zich by dit tweetal opva'l - lend goed aan te passen. Zy werd op haar beurt terzyde gestaan door Will van Selts. die met aandoenlijke i schuchterheid de onbesmette jeugd van de matroos Jack Hunter wist 1 waar te maken. Van de kleine rollen, .die over het i algemeen goed bezet waren brengen wy gaarne hulde aan Jaqueline Rov- aards—Sandberg, die van Assunta een opmerkelijke figuur maakte, en voorts noemen wij met waardering Philippe la Chapelle als pastoor de Leo. A delheid van der Most als Es tel le Hohengarten en Jan Blok als de dokter. Het stemmingsvolle decor en de belichting waren van Wim Ves- I seur. Ank van der Moer had een zéér verdiende bloemenhulde in ontvangst te nemen. Aan byvalsbetuigingen van het pu bliek heeft het de spelers niet. ont broken Hedenavond vindt de tweede en laatste opvoering plaats. BH. In de week na Pasen zal op het vormingscentrum Oud-Poelgeest een pantomime- en mimecursus gehouden worden voor hen die met deze vorm van expressie kennis willen maken. Jan Bronk. directeur van de Stich ting Nederlandse Pantomime ver leent zyn medewerkine aan deze cur- SUo

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3