CONCERT NEER EN KUNST NA ARBEID Koninklijk zilver in „Enclegeest" GUN Briër Concertino sloeg in Divin vergroot voorsprong Dierenbescherming Wassenaar zoekt plaats voor asiel „De Natuurvriend" schonk aandacht aan Nieuw-Guinea Ontmoeting huisvrouwen en middenstanders (Wassenaar) GUN Concurrerende voorstellen BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 15 MAART 1962 95 55 Reeds eerder gaven het Leids Accordeon Orkest Neerlandia (dirigent Lauw Boellaarden het Mannenkoor Kunst na Arbeid'' (dirigent Louis van Wijngaar den) met groot succes een ge zamenlijk concertEen herhaling daarvan, zij het met een totaal nieuw programma, was dus van harte welkom Vlak vóór de definitieve slui ting van de Stadsgehoorzaal deden zij zich voor een helaas te gering opgekomen auditorium horen. Beide ensembles genieten een uitstekende reputatie. Succes is ook ditmaal niet uitgebleven. In de eerste plaats was dit te dan ken aan het waarlijk eminente mu siceren van „Neerlandia", dat in Lauw Boellaard op het gebied van de accordeonmuziek een moeilijk te overtreffen leermeester bezit. „Neer landia" heeft dan ook de naam van een der beste, zo niet hèt beste ac cordeonorkest van ons land te zijn, terwijl het zich met de meest voor aanstaande in het buitenland in vol Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor het kand. ex. geschie denis de heer H. D. Schneider te Den Haag; voor het doot. ex. Ned. recht mej. C. Gille te Schiedam. Eerste prijs voor Leids kappertje De 15-jarige Bart Plu behaalde tij dens de in Den Haag gehouden kam pioenschappen van Nederland heren- kappen de eerste prijs in de junioren afdeling. Promotie Aan de Leidse Universiteit is ge promoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, op proefschrift, ge- titejd: „Schiedam in de tweede helft van de negentiende eeuw, een on derzoek naar enige aspecten van de economische c«» ^ciale geschiedenis van de stad in c?e jaren 1850-1890", de heer H. Schmitz, leraar geschie denis R.K. M.M.S. „Stella Maturi- na" te Rotterdam, geboren te Rot terdam en wonend aldaar. Promo tor was prof. dr. J. H. Kernkamp. Vanmorgen is in Praag de strijd om de wereldtitels kunstrijden voort gezet met de laatste twee verplichte fipiren voor de heren. De Tsjech Divin vergrootte hierin zyn voor sprong tot ruim 45 punten. De stand na de verplichte figuren 1 luidt: 1. Karol Divin (Tsj. SI.) 1255.9 pnt: 2. Donald Jackson (Canada) i 1210.1 pnt; 3. Alain Calmat (Fr.) 1184,7 pnt; 4. Don McPherson (Ca nada) 1156,3 pnt; 5. Montv Hovt (VS) 1133,1 pnt; 6. Manfred Schnell- dorfer (West-Dld) 1132,0 pnt. Amerikaans vlooteskader in Rotterdam (Van onze correspondent) Een büna volledig eskader van de Amerikaanse marine is vanmorgen de Nieuwe Waterweg opgestoomd. Bijna 6000 „Jannen" komen met verlof naar Rotterdam tijdens een operationeel vlootbezoek. Het vliegkampschip USS lVasp, zeven torpedoboot jagers de achtste bleef voor reparatie in Enge land een onderzeeboot en een tan ker doen op deze oefentocht Rotter dam aan. De 411 officieren en 4550 manschappen verheugen zich er bij zonder op. De roep van Rotterdam is dank zij de mannen van de Essex vooruit gegaan. Deze vlooteenheid maakt een uitgebreide oefenreis. De Amerikanen wacht een uitge breide ontvangst. De mannen van de Essex lieten in Rotterdam vorig jaar ruim twee miljoen achter. Natuurlijk zyn er tal van officiële ontvangsten, feesten en concerten. LEIDERDORP Kandidaten V.V.D. De kandidatenlijst voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen" van' de V VD luidt, als volgt: 1. G. J. Lolling; 2. mr. J. j. de Groot; 3. ir. R. Poels; 4. mej. J. G. Nieland; 5. J. Ph. van Oostrom; 6. L. J. A. Straathof; 7. ir. J. p. van Leeuwen; 8. J. N. Kus- ters; 9. D. H. Plilim Mentz: 10. O. van der Goot. vertrouwen meten kan. Wij bekennen indertijd het instrument met enige tegenzin begroet te hebben, doch de wijze waarop Boellaard zijn ensemble laat spelen, heeft deze goeddeels doen overwinnen. Persoonlijk preferen wij nog steeds het symfonie-orkest, doch wanneer men „Neerlandia", dat stellig beroepsniveau verkregen heeft, hoort, vallen bezwaren als sneeuw voor de zon weg. Het superieure ni veau van dit ensemble was al onmid dellijk herkenbaar in de melodieuze ouverture tot Rossini's „Die Ita- lienerin in Algiers"; een staaltje van ongemeen kunnen, gehouden in een verrassend hoog en stylistisch ver antwoord tempo, met grote precisie in flitsende ritmiek en prachtig van kleur. De bewerking van Willy Münch was voldoening gevend. Hiermee had men het pleit direct gewonnen! In verschillende speciaal voor ac cordeonorkest geschreven composities als de modern getinte, niet steeds originele, maar op een schone klank ingestelde „Balletsuite" van prof. Hans Brehme, de meeslepende „Schweizerische Rhapsodie", waarin af en toe de typische Alpensfeer door klinkt van Rudolf Würthner en de populaire schlager „Caramba" van Jos. Rixner heeft „Neerlandia" emi nente kwaliteiten geopenbaard onder Boellaards' vaartvolle en accurate directie. Daarnaast ook nog in enige bewerkingen. Een hoogtepunt was het reeds enige malen met groot enthousiasme uitgevoerde „Concertino voor piano, accordeonorkest en slagwerk" van onze stadgenoot de begaafde pianist Henk Briër, waaruit ook diens com positorisch talent duidelijk valt af te horen. Hij schrijft sprankelend, luchtig en geestig en hoewel een Ravelliaanse geest het geheel beheerst, is er toch ook voldoende oorspronkelijkheid, om van een opmerkelijk werkje met een gevoelig en verdroomd midden deel te kunnen gewagen. Heel knap heeft Briër bovendien met een rank toucher zijn pianopartij ver tolkt. Dit concertino zal binnenkort ook in een bewerking van symfonie orkest door de radio te beluisteren zijn. Het oogstte ook nu een groot succes. Wat het koor betreft: Louis van Wijngaarden bewerkstelligt een con stante vooruitgang, woekert uitste kend met zyn materiaal en wijdt ook aandacht aan een juiste keuze der te zingen composities. In enkele Negro Spirituals misten wii vanzelfsprekend de metalen, kernachtige klank der negerstem men: niettemin viel speciaal van de bassen veel sonoriteit te bewonderen. Een ..Poem" uit ..The Dream-keeper" van John. Bordewijk-Roepman lukte minder goed. De tenoren vormden hier het zwak ke punt en ook stond het met de in tonatie niet zuiver gesteld. „Vale Ca- rissima" van Hugo Kaun, Bruckners' "Der Abendhimmel" en een veel eisend Motette van Willy Sendt, waarmee een eerste prijs behaald werd slaagden in het algemeen zeer wel. De articulatie in het laatste werkje was echter sterk voor ver betering vatbaar. Luchtig klonk de moeilijke "Sérénade d'Hiver" van Saint Saëns. waarin de tenoren zich tenslotte wel even moesten forceren. Bijzonder geestig was Adriaan van der Bilts' „Het spook" op een schalk se tekst. Daarin waren bekende wijs jes als „In een groen, groen knolle- land" en de Bruiloftsmars van Men delssohn kundig bewerkt. Tot een groot succes hiervan droeg ongetwij feld bij de sterk beeldende pianobege leiding van Henk Briër. Gezamenlijk hebben koor en orkest nog met overtuigend élan het „Hei mat, ich grüsze dich" van Curt Mahr ten gehore gebracht. H. Op de jaarvergadering van de Was- nomen. Het ledental van de vereni- senaarse afdeling van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Die ren, die in Huize Den Deyl gehouden werd heeft de voorzitter, mr. A. Zwa nenburg eraan herinnerd, dat de ves tiging van het nieuwe asiel aan de Vinkenlaan geen doorgang zal kun nen vinden. De afdeling had, na een aanvankelijk gunstig advies van het gemeentebestuur, het benodigde ter rein met de bijbehorende woning al gekocht. Het gemeentebestuur heeft de afdeling uit de hierdoor onstane impasse geholpen door het terrein met de woning voor dezelfde prijs over te nemen. Het zoeken is thans naar een an der geschikt terrein, waarop een asiel kan worden gevestigd. Ook in het jaarverslag van de se cretaresse, mevrouw G. van der Vecht-Blaauboer, werd aandacht be steed aan het asielprobleem. Het ter rein aan de Spelderslaan moet uiter lijk 1965 worden ontruimd. In het afgelopen verenigingsjaar heeft het asiel zijn bestaansrecht weer bewezen. Via het asiel werden 51 honden aan een goed tehuis gehol pen en werden 5 honden bij de eige naren terugbezorgd. In het afgelo pen jaar konden ook enkele poezen in het asiel worden opgenomen. Er werden nieuwe kennels in gebruik ge- Hoewel „De Natuurvriend» Been J°?klSSJSS? bBe' d°°r politiek bedrijft of in de toekomst heer J- Warmerdam. die zal gaan bedrijven staat Nieuw Gui nea vanavond (och in onze bijzonde re belangstelling, aldus voorzitter C. Borghart van de Leidse Aquarium- houdersver. „De Natuurvriend" in zijn welkomstwoord tijdens de gis teravond gehouden ledenvergadering. Het bestuur had drs J. v. Assem van het Zoöl. Laboratorium bereid gevonden om deze avond zijn reis indrukken can zijn 3-jarig verblijf op dit thans zo veel omstreden eiland in woord en beeld weer te ge ven. Na een vlot-te afwerking van de agenda werd de heer M. Barkema, die gedurende meer dan 25 jaar deel uitmaakte van het bestuur en deze avond voor het laatst, eens danig in het zonnetje gezet. Als dank voor het enorm vele werk, dat de heer Bar kema, vooral bij tentoonstellingen in het belang van de aquariumliefheb berij heeft verricht, stelde voorzitter de vergadering voor de heer M. Bar kema te benoemen tot erelid der vereniging. Onder luid applaus ging de vergadering hiermede akkoord. Een en ander ging gepaard met een oorkonde, sigaren en voor mevr. Barkema een prachtige plant. De hierdoor vacante bestuurszetel zal in De heer J- van Assem, die voor enthomologische onderzoekingen ge durende jaar Nieuw Guinea heeft doorkruist, heeft de aanwezigen op boeiende wijze laten meeleven met land en volk van dit tropische eiland De eerste serie kleurendia's gaven een prachtig beeld van het berg achtig gebied aan de noordkust van N. Guinea ten westen van Hollandia waarbij vooral opviel de geweldige imposante vegetatie. Vervolgens gaf de heer v. Assem indrukken van de Wisselmeren in het Centraal bergland, welke meren pas in 1938 werden ontdekt door een marinevlieger. Deze vrij late ontdek king is gelegen in het. feit, dat dit gebied vrijwel het gehele jaar schuil gaat onder een wolkendek zodat luchtverkenning bijna onmogelijk is. Na de pauze nam spreker zijn aandachtig gehoor mee naar de zuidkust van Nieuw Guinea in de buurt van Merauke. Al direct viel waar te nemen een geheel gewijzig de plantengroei; in het noorden het tropische oerbos, hier in het zuiden treft men overwegend ijl bos, savanne en grasvlakten aan. Tot slot. wees de heer v. Assem op de verschillen die er bestaan in de dierenwereld. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 14 maart Seringen: Mad. stepman 4 kop 90-135, ld. 2 Kop 70-90, Marie Legray 4 kop 50-85, la. i kop 35-56. Prunus triloba 40-68, ld. serrulate 140-275. Forsythia 50-85, Sneeuwballen 80-140 per tak. BARNEVELD, 15 maart Coöp. Ve- luwse Eeiervelllng weekaanvoer 1-300.000 stuks. Handel traag. Prijzen per 100 stuks: eieren van 39/45 gram f 5.40-6.03, van 47/53 gram 17.02-8.04, van 53/59 gram f 8.31-9.05, van 59/65 gram f 9.11-9.55. van 65/70 Bierveiling S.B.E.: aanvoer 562.489 stuks. Handel rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 40/44 gram f 5.51-6.01, van 54/60 gram 18.62-9.21, van 60, 65 gram f 9.23-9.69, eendeëieren van 65/69 gram f 8.00-8.50, van 69/73 gram 18.53-8 84. Eiermarkt: aanvoer 1.950.000 stuks. Handel kalm. Prijzen per 100 stuks: eieren van 57/65 gram f 9.00-10.25, alg. prijs f 9.45, kiloprijs f 1.54 op basis 61 4 gram. Pluim veemarkt: aanvoer 4800 stuks, handel redelijk. Slachtkippen f 1.30- 1-40 per kg. slachtkulkens f 1.70-1.85 Per kg. GOUDA, 15 maart Kaasmarkt: Op «ie kaasmarkt te Gouda werden 10 Partijen kaas aangevoerd. De notering was 12.10-2.22 per kg. De handel was kalm. ging bedroeg aan het einde van het verslagjaar 593, dat is ongeveer 50 meer dan het vorige jaar. Een z.g. zilvervlootactie bracht ruim f2200 op voor Dierenbescher ming. De afdeling behandelde 13 klach ten betreffende dierenmishandeling. Dikwijls bleken klachten overdreven te zijn. Door bemiddeling van Die renbescherming werden 315 duiven verzorgd en doorgezonden naar de eigenaars. Aldus het jaarverslag. De bestuursverkiezing had tot re sultaat dat mevrouw W. van der Veen Vonk-Offerhaus als bestuurs lid werd herkozen. Joego-Slavië boos op Albanië De Joegoslavische minister van Buitenlandse Zaken heeft een nota overhandigd aan de Albanese zaak gelastigde in Belgrado waarin wordt geprotesteerd tegen „ondermijnende activiteit tegen Joego-Slavië, die was bewezen tijdens het proces van vo rige week tegen een Albanees. Volgens het Joegoslavische pers bureau Tanjoeg heeft de zaakgelas tigde geweigerd de nota in ont vangst te nemen. De bewuste Albanees, is veroor deeld tot acht jaar gevangenisstraf wegens „pogingen om de huidige staat en maatschappij in Joego- Slavië omver te werpen". v+tpvrw De Christelijke Middenstandsbond, afdeling Wassenaar en de plaatselij ke afdeling van de Christen Vrou wenbond hebben gisteravond in het Deylerhuis een gezamenlijke verga dering gehouden, waarop de verhou ding van klant tot leverancier aan de orde werd gesteld. Voor de pauze sprak de heer H. de Mooy uit Rijnsburg voorzitter van het hoofdbestuur van de Chr. Mid denstandsbond over enkele actuele middenstandsproblemen. Zijn inlei ding werd vooral ook door de aan wezige dames bijzonder interessant gevonden, omdat zij daardoor een kijkje kregen achter de schermen van het midcienstandsbedrijf en enig inzicht in problemen, waarvan de gemiddelde „klant" geen weet heeft. Na de pauze vormde zich een fo rum onder leiding van de heer J. M. Koenen, voorzitter van de Chr. Mid denstandsbond in Wassenaar waarin enkele dames en o.m. ook de heer do Mooy zitting hadden. Er werden dit forum diverse vragen gesteld. Bijvoorbeeld over het cadeaustelsel, dat de meeste forumleden wel afge schaft zouden willen zien, zonder dat men daarop echter enige redelijke kans aanwezig achtte. De voorzitter merkte overigens lakoniek op, dat het cadeaustelsel, ondanks alle be zwaren die men leveranciers en klanten erover hoort uiten blijkbaar toch zo'n opgang maakt, dat het. ge handhaafd blijft en zich zelfs uit breidt. Een interessante discussie ontspon zich over het punt van het aan huis bezorgen. Er werd op gewezen, dat wat het thuisbezorgen van allerlei dagelijkse levensbehoeften betreft., de Nederlandse consument ten opzich te van de meeste andere landen in een bevoorrechte positie verkeert. Een sneeuwvolle sneeuwbeeld van de Vrouwenkerksteeg. en lees deze week eens in de jeugd bladen: Okki, Sjors, Taptoe en Donald Duck hoe Jonker Fris ook uw kind op leuke manier wil verwennen. uzelf en uw gezin de heerlijke produkten, waar mee Jonker Fris elke tafel genoot verwent: De begroting van „Endegeest" be droeg in de eerste tijd f 100.000 per jaar, thans f 800.000, mede als gevolg van vele technische voorzieningen. Wat zou daar van terecht komen in dien hieraan niet met vaart en ge ladenheid aan gewerkt werd?" Al dus de econoom van de psychiatri sche inrichtingen „Endegeest" de heer J. Beekman. Hij sprak tijdens de huldiging in de feestzaal van „Endegeest" van de heer H. H. van Dijk, thans chef van de technische dienst, die veertig jaar in dienst is van deze gemeentelijke instelling is geweest. Hij beschreef de heer Van Dijk, die vergezeld was van zijn echtgeno te en kinderen, als een dynamische figuur, die met ijver en toewijding zijn werk verricht. Ook de genees heer-directeur van „Endegeest", dr. C. P. J. Stotijn, wees in zijn toe spraak op de voortdurende activiteit van de heer Van Dijk. In vijftien jaar heeft deze aan werkkracht nog niets ingeboet. Na mens de gemeente Leiden overhan digde hij de oorkonde, die melding maakt van veertig jaar trouwe dienst. Voorts ontving de heer Van Dijk de gebruikelijke gratificatie, waarna de heer Beekman het geschenk van het personeel onder couvert overhan digde. Wethouder J. G. Hagens, die namens het gemeentebestuur het woord voerde, memoreerde de zeer goede staat van dienst van de heer Van Dijk, die als volontair hulp- fitter begon en sindsdien vele Anderzij as zien winkeliers zien soms uoui pciaüiiceiSiiOUU UI aoor xioge ft.osi.eii gcuwungeii net aan nuis uc- 4ui gcii i,e Depciiten oi geneex al te sciiaiien. L>e cunciusie luiuue, aac er wat uit betreit een reueiyic samen spel tussen leverancier en mant moet Min. ^esproken werd over de voorlich ting uoor ue winkelier, een van ue sterae wapenen, van ae miadenstan- uer tegenover net giuotoeunji. net aiuetaniigssysceem kwam aan ae or de eerlij Kneia in de reclame, het evenwicht tussen massaproduktie en consumptie. Kortom, uit de vragen die gesteld werden bleek wel duide lijk, dat er bij de dames een leven dige interesse bestaat voor de prak tische kanten van de verhouding tussen leverancier en klant. Zowel namens de Chr. Middenstandsbond als namens de Chr. Vrouwenbond werd aan het slot van de avond de wens uitgesproken, dat samenkom sten als deze in de toekomst vaker zullen worden georganiseerd. Moordpartij in Algiers: vijf slachtoffers Hedenochtend heeft een O.A.S.- commando in El Biar, een voorstad van Algiers, vyf maatschappelijke werkers uit een vergadering wegge haald en doodgeschoten. De O.A.S.- lieten verdwenen daarna met auto's. Zij hadden, met machinepistolen be wapend, een gebouw omsingeld waar een aantal vrijwillige maat schappelijke werkers bijeen was om maatregelen voor hulp aan behoef tige mohammedanen te bespreken. Terwijl een groep O.A.S.-mannen al le uitgangen van het gebouw bezet ten, drong een aantal andere naar binnen. Hun leider beval, dat nie mand zich mocht bewegen. „Wij ko men vyf van jullie, die ter dood ver oordeeld zyn, terechtstellen", kondig de hij aan. Onder de ogen van de tot machteloosheid gedoemde ande ren werden vyf vande vergaderden uit het vertrek weggeleid, op de bin nenplaats van het gebouw tegen de muur gezet en met machinepistolen doodgeschoten. De Verenigde Staten en de Sow- jet-Unie hebben vandaag op de ont wapeningsconferentie der 17 landen te Genève concurrerende plannen voor de algehele ontwapening inge diend. De Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken, Gromiko bracht een ontwerpverdrag <48 artikelen voor ontwapening binnen vier jaar in drie stadia) ter tafel. Dean Rusk, de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, dien de vier nieuwe voorstellen in, die het Amerikaanse voorstel van 25 septem ber aanvullen en vernieuwen. Volgens diplomatieke waarnemers zijn er in het Sowjetrussische pain, vergeleken met het ontwapenings plan van juni 1960, op het eerste ge zicht geen belangrijke nieuwe ele menten te ontdekken. VOETGANGERS: Wilt U oversteken op een zebra pad? neeft daai /oorrang. maar sla eerst stil op het trottoir en kyk uit of hei rij verkeer U die voorrang nog geven kan, dus tijdig kan rem men zonder ongelukken te veroor zaken ■BiiiiaiiaiiiBiiiai Wethouder J. G. Hagens speldt jubilaris Van Dijk de koninklijke onderscheiding op de revers. promoties maakte. Daarom verheug de het hem een koninklijke onder scheiding te mogen uitreiken in de vorm van de zilveren medaille ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau, welke onderscheiding de heer Hagens hem op de revers speldde. Het woord werd gevoerd door de heer A. H. Labee namens de dienst ge meentewerken, waarna de heer Van Dijk een hartelyk dankwoord uit sprak. Hulp en hinder van godsdienstonderwijs Op woensdag 25 april zal op „De Boerdery", gelegen op de terreinen van „Kferk en Wereld" te Driebergen een studiedag worden gehouden voor docenten in de godsdienstige vakken, verbonden aan de openbare en chris telijke scholen voor V.H.M.O. en de kweekscholen. Het thema van deze studiedag is: „hulp en hinder, die wij van het godsdienstonderwijs ondervinden kun nen". Dr. J. D. P. G. Warners, leraar aan het Barlaeus gymnasium te Amster dam en dr. J. Segaar, wetenschappe lijk hoofdambtenaar van de universi teit van Amsterdam en leraar aan het lyceum te Amersfoort, zullen over het onderwerp een inleiding houden. jams vruchten- en groentenconserven 'n feest op uw dis VAN WAGENBERG-FESTEN N.V. HEUSDEN PRINSES BEATRIX BIJ GENERALE STAF Prinses Beatrix heeft vanmorgen in de Juliana Kazerne in Den Haag een bezoek gebracht ^an de chef van de Generale Staf, luitenant-ge neraal G. J. Ie Fèvre de Montigny, van wie de Prinses een uiteenzetting kreeg over de taak en organisatie van de Kon. Landmacht. VOETGANGERS: Het is verbode" binnen dertig me rer vari een zebrapad over te steken. BEURSOVERZICHT UNILEVER VAST Amsterdam. 15 maart. Ook vanmiddag; heeft Unilever de opmars van de voorgaande beursda- gen verder voortgezet. Op f. 190.80 by de opening lag dit fonds circa f. 1.50 boven de slotkoers van gisteren. Het buitenland had wat belangstelling waardoor de prijs, gedurende de ver dere beursduur. kon oplopen tot f. 191,40. Kon. Olies waarvan de jaar cijfers over 1961 vandaag zullen wor den bekendgemaakt, alsmede het jaardividend, vielen tegen op f. 142,80 (f. 142,90). Deze aandelen noteerden circa f. 1,beneden pariteit New York. Aku's hoger op 409 (406V4 Philips kon zich nauwelijks- hand haven op 1022 (1024) evenals Hoog ovens op 8304 (83174Philips zakte later in tot 1020 en Hoogovens tot 824 De handel was zeer kalm. In de scheepvaartsector lagen de koersen merendeels een weinig beneden de voorgaande slotkoersen. Aandelen Kon. Boot bijna 3 punten lager op 173. Certificaten Deli lagen aangebo den. daarentegen ontmoetten HVA's enige vraag. Amsterdam Rubbers prijshoudend. De stemming in de staatsfondsenhoek en op de overige beleggingsmarkt was gedrukt met zeer weinig zaken. In de lokale afdelingen lagen aan delen Rotterdamsche Bank vast. Donderdag 15 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Ned. *58 4% Ned. '59 44 Ned. '60-1 44 Ned '60 n 4)4 Ned '59 4% Ned '60 4% Ned '61 4% Ned. '53 3% Ned Gb obi. 3% Ned. '47 34 Ned. '51 3M. Ned '53 I-n 3% Ned '56 34 Ned '48 3y4 Ned bel cex-t. 3y4 Ned '50 I-II 3y4 Ned '54 I-n 3y4 Ned. '55 I 3y4 Ned '55 II 3y4 Ned. *37 3 Ned. G.b. obi. '46 3 Ned. dol. In. '47 3 Ned. Inv cert. 3 Ned. 62-64 3 Indië *37 3 Indië *37 r. 3 Ned. won. b.l. '57 6 Ned. w. b.l '58 4% ACTIEVE AANDELEN Vorige Slotkoers koers v. heden 101H 101% 101H 101 8 101% 101% 101H 101% 100 100'1 1004 1004 1004 1004 974 97% 824 GB 82 92 li 92% 98% 98% 951? 95% 954 954 904 904 89,% 894 904 904 91iV 91A 91,V 914 924 924 92 92 924 924 93 92% 99AGL 99% 994 GB 99 A 994 94% 94% 10811 108% 1014 101% Amst. Rubber 118% 118 GB Ver. HVA-mij. 1394 139% AK.U 4054 408% Dell Mij eert 167.90 167.20 Hoogovens eert. 831% 8244 Philips gem bez 1024 10194 Unilever cert 189.30 190.80 Dordtse Petr 667% 6614 won P (SOA f20) 142.90 142.50 Holl Amer lijn 146%GB 1464 Java China Pak 152% 1514 KEJV1 71.— 71.90 Kon Ned. St.boot 1754 1734 Kon Paket M(j 154 154 Stoom Mi) Ned 1764 1754 Niev Goudr eert 1454 144% v. Ommeren eert 330% 326 Kon Rott. Lloyd 152 1524 N Scheepv Unie 152 A 153% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem leningen A'dam '47 (34) 3 96% idem 48 (34) 96% 96% R'dam '52-1 (44) 99% id "37 I-II (34) 964 95% Z - Holl '55 44 100% Bankwezen 8b N Gem 58 5V4 104% 104% id NWB'52 4 99% 99% BVG rspbr t 500 196% 196% BVG rspbr '52 1444 144 Industr. Obligaties Philips Doll. *51 94% 94% Premieleningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam '53 3 107 A'dam '51 I 24 864 87 A'dam '56 I 24 86 86% A'dam '56 II 2*^ 91A 91% A'dam '56 III 24 914 92 Eindhoven '54 4 82% Enschede '54 24 84% 84 Den Haag '521 24 9114 911$ Idem n 24 95B 954 R'dam '52 1 24 92% Idem II 24 96 L 93 Idem '57 24 90 y4 90% Utrecht '52 2 4 96% Z.-Holl 1957 2 4 92 92 A Zuid-Holl '59 2 4 105A 105A NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco256.50 256.50 Amst Bank 414 415 Cultuurbank 35 36 Holl Bank O eert. 225 4 230 Ned Handelmy 379 377 Rott Bank3944 3994 Twentsche Bank 359 360 Senembah 410 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 735 730 Berkei's Pat 311 310 Borsumij-Wehry 834 82 CaJvè Delft eert 916 9184 Electralasmfj 389 K Pap v Gelder 384 376 K Ned Grofsm 192 193 Holl Constructie 440 4444 Ing dut v BjiU 2534 247 Internatlo 226 224 Int Kunstst Ind 764 76 v Kemp en Beg 154 153 Leidse Wolspri) 555 4 556 Mtiller en Co N B 491 488 Ned Kabelfabr 600 596 Philips pref 304 304 Rott Üroogd Ml) 560 562 Sikkens Groep 963 965 Ver Touwfabr 410 Walvisvaart 1094 107 Wernink's Bet.mij 235 2384 Wilton Feyenoord 336 4 335 4 v Wijk Heringa 944 95 Zaalberg 146 Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r 509 509% Kon Petr (f20) 141 141 Amerik fondsen Canad Pacific R 24% 24f| Intern Nickel 80% 81 Anaconda 49% 591^ Bethlehem Stepi 424 42 Chip.- Service 56 4 56 4 Jenerai Motors 554 56% Kennecott 82 81% Republic Steel 584 584 Shell Oil 40 40 Union Pacific 32 A 32% Un. States Steel 73% 74 A

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7