,Let op uw (eigen) saeck' VODKA ïngelse regering geschokt door •apport over gevaren van roken a Raadslid waarschuwt I Haags burgemeester: RYNBENDES jonden acht het van grootste clang, dat de rookgewoonte mier jeugd voorkomen wordt ogere AOW NIET Dor alle bejaarden e* GEVOELIGE WINSTDALING - 131 MILJOEN - PHILIPS mm Jongensmarkt PeekaCloppenburg Ex-keizer Wilhelm weigerde in 1940 asiel in Engeland Russische rakelen voor Egypte en Irak! KUNSTGEBIT /a mn (pgericht 1 maart 1860 Dinsdag 13 maart 1962 Derde blad no. 30602 Tabaksaccij nsen everen veel op.... (Van onze Londense correspondent) Dc Britse regering neemt alarmkreet van het KoninJk- |c College van Artsen over t nicotine-gevaar voor de iene gezondheidstoestand jst ernstig op en is vrijwel middellijk na de publikatie n het anti-rookrapport in actie komen. In dit rapport wordt, als men zich herinnert, onder- eept dat er een verband be- iat tussen roken en allerlei ikten, waaronder longkanker, elk geval wordt het zware prettenroken veroordeeld. Als eerste positieve stap heeft David Eccles, minister van ^derwijs, een beroep gedaan de gemeentelijke en andere Jlderwijsauforiteiten om de be dingen van het rapport de otst mogelijke bekendheid te jen onder de jeugd. owel Sir David als de heer Enoch au ell m nister van Volksgezond- hebben maandag in het Lager- HTb verklaard, dat kinderen en jon en het roken dient te worden ont- _en. Zij moeten op alle mogelijke ervoor worden gewaar- ïwd, dat roken een bedreiging kent van hun gezondheid. On- rijzers, leraren en in het alge- ecim schoolpersoneel behoren het ld beeld te geven door nergens in roSschoolgebouwen te roken. Van- iprekend zal het ouderlijk voor- aa d het beste zijn, wil de campagne v s van slagen bezitten. De rege er acht het van het grootste belang ontstaan van een rookgewoonte E% de jeugd te voorkomen. De 55Btselijke onderwijsautoriteiten en locale gezondheidsdiensten zullen |r de regering van publiciteitsma- (aal over het rookgevaar worden inzien. Minister Powell verklaarde, de regering de oprichting over weegt van de in het rapport aanbe volen anti-rookklinieken voor zware rokers, die het moeilijk vinden met de gewoonte te breken. Waarschijn lijk zal er eerst in deze richting wor den geëxperimenteerd. In deze anti rookklinieken zal de zogenaamde groepstherapie worden toegepast, waarbij een gesprek zal worden ge voerd met een aantal personen. Bij medici overheerst de mening, dat de genen die besluiten tot het opgeven van het roken, dit niet geleidelijk moeten trachten te doen, doch on middellijk en radicaal met alle in spanning van hun wilskracht. Er be staan nog geen pillen of tabletten, die de rookbehoefte voorgoed kunnen wegnemen. Artsen gaven voorbeeld In het rapport wordt reeds gezegd, dat de artsen zelf het voorbeeld moe ten geven. De helft van de Engelse artsen heeft het roken reeds lange tyd geleden opgegeven, terwijl drie kwart van de rest tot sigaren of pijp 'EVeel bejaarden gaan geen cent uit bij de voorgestelde wijziging de algemene wet op de ouder- ^voorziening, zolang elke ge- nte eigen steunnormen kan blij- 1 gebruiken". 'mi It is de mening van de Neder- Bse Bond voor Ouden van Dagen, ;ho spijtig constateert, dat het ef- uiEl van de voorgestelde verhoging vijftien procent van de A.O.W., iel teniet zal worden gedaan als cheidene gemeenten de steun, die bepaalde groepen van bejaar- wordt verleend op grond van Armenwet, met eenzelfde bedrag verlagen. Fe voorzitter van de bond, de heer 1. Trouwborst, stelt dat het be- 3e doel meer koopkracht voor bejaarden hierdoor getorpe- d wordt. Zoals bekend, moeten Jejaarden hun inkomsten opge- aan Sociale Zaken. Die geeft gegevens door aan de betref- Ie gemeenten. Deze kunnen hier- rekening houden bij de steun- eringen. s voorbeeld noemt de heer uwborst de gemeenten Rotterdam Schiedam. De eerste vermindert Bteunnorm wel bij verhoogde in- isten. Schiedam niet. Dit kan, lat de gemeenten zelfstandig de- teunnorm mogen bepalen. De re- ng kan hierin geen directe in- M op uitoefenen. Toch heeft de in een brief aan de Raad van bisters en aan de Tweede Kamer lezen op de situatie, die hierdoor ontstaan. is overgegaan, ofschoon sigaren en pijptabak in Engeland ontzettend duur zijn. Minister Powell beloofde in ant woord op vragen in te zullen gaan op de kwestie van de beinvloeding van de jeugd door advertenties der tabaksindustrie, speciaal voor de commerciële televisie, waaraan mil joenen worden besteed. Hierbij kan worden opgemerkt dat ook de regering zelf financieel be langhebbende is omdat de tabaksac cijnzen jaarlijks acht- tot negenhon- der miljoen pond sterling opbrengen. Indien roken drastisch zou vermin deren. zullen andere belastingen aanmerkelijk moeten worden ver hoogd. Minister Powell verklaarde echter uitdrukkelijk, dat de regering zeker niet op het standpunt, staat, dat in het rapport het oorzakelijk verband tussen roken en longkanker en het meer algemene risico dat het roken voor de gezondheid meebrengt, zon neklaar zou zijn aangetoond. In medische kringen is de mening geuit, dat de regering deze belang rijke zaak niet helemaal aan de la gere organen moet overlaten. In het verleden had dit- weinig succes. Het publiek zal waarschijnlijk pas wor den wakkergeschud indien de rege ring zelf maatregelen neemt door af kondiging van een rookverbod in muziekzalen en bioscopen en an dere openbare gelegenheden. Illlllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllilllllllllllilllllilllllllllllllillllillllllllll VERLANGEN Op 2 mei 19^5 mei met het voedsel dat een R.A.F.--officier hoven Rotterdam afwierp, de pet van de Engelsman op het weiland waarop de containers neerkwamen. Het was 's mid dags kwart over een. In de pet zat een briefje waarop hij had geschreven: Keep your chins up, it won't be long" of vrij in het Nederlands vertaald: „Kop op, het zal niet lang meer duren". De Engelsman zag iemand de pet oprapen. Bij het doorbladeren van zijn RAF-dagboek kwam hij onlangs weer de notities tegen die hij van het gebeurde had gemaakt. Dikwijls heeft hij zich afge vraagd wie toch wel de pet met het briefje zou hebben opge raapt, maar nu werd het ver langen kennis te maken met de vinder of vindster zo sterk, dat de oud-vlieger, die thans werk zaam is bij de Fordfabriek in Dagenham, een brief naar de burgemeester van Rotterdam heeft geschreven, waarin hij verzoekt hem in contact te brengen met degene, die de pet heeft gevonden. Gaarne zou hij op 2 mei, 17 jaar na de drop ping, een ontmoeting arrange ren om zoals hij zegt: nog eens over die tijd na te praten en onze traditionele vriendschap voor ons volk te verstevigen. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll! (Van onze Haagse correspondent) Het Haagse raadslid, mr. P. J. M. Aalberse, kandidaat-voorzitter van de K.V.P., heeft zijn burgemeester, mr. H. A. M. T. Kolfschoten, met nadruk gewaarschuwd om niet te veel hooi op zyn vork te nemen. „Juist omdat wij u een lange ambts periode toewensen lijkt het niet overbodig, op enige matiging in uw activiteiten aan te dringen", zei mr. Aalberse tijdens de algemene beschouwingen over de ontwerp begroting 1962. „Ik weet wel, dat men dit niet altijd in de hand heeft, maar het is een algemeen verschijnsel, dat degenen, die belangrijke openbare functies bekleden, vaak overbezet zijn. Men mag van dergelijke functionarissen verlangen, dat zij beschikken over bepaalde karaktereigenschappen. Dat zy de geëigende bestuurskwa liteiten bezitten en een juist inzicht hebben in de te behandelen proble matiek. In vroeger jaren was dit wel voldoende. Tegenwoordig echter niet meer. De ontwikkeling heeft er echter toe f 8.-per 3/4 literfles, exclusief statiegeld geleid, dat van deze functionaris sen nog geheel andere eigenschap pen worden verlangd. Hij dient te beschikken over een ijzeren con stitutie. Hij dient voldoende te heb ben aan enkele uren nachtrust. Hij dient bestand te zijn tegen een voortdurende consumptie van spi ritualiën en hij moet ook uitgerust zijn met een maag van gewapend beton (vrolijkheid). En tenslotte, hetgeen nog erger is: hij wordt ge acht, afstand te doen van een nor maal gezinsleven". „En dit geldt evenzeer uw echtgenote, die u in zovele opzichten op zo voortreffelijke wijze terzijde staat. Het is vooral deze te zware druk op het gezinsleven, waartegen moet worden gewaakt en ik kan slechts hopen, dat u, mijnheer de voorzit- ter, bij uw zo gewaardeerde ijver bij de behartiging van de belangen van onze stad een wijze matiging zult betrachten". Mr. Aalberse had ook iets over bur gerzin te zeggen. „In de afgelopen maanden is mij weer eens gebleken, dat er velen zijn, die wel bereid zouden zijn in het belang der gemeente een bij drage te leveren, ook in de vorm van een lidmaatschap in de ge meenteraad, maar dat men eenvou dig geen kans ziet, een dergelijke Guatemala dreigt met uitwijzing van Engelsen De uitwijzing van Engelsen uit Guatemala zou een van de „scherpe maatregelen" zijn, die de Guatemal teekse regering zal nemen wanneer Groot-Brittannië niet ingaat op het voorstel van Guatemala om bespre kingen over het omstreden Brits- Honduras in Spanje te houden in plaats van in Londen. Dit heeft, president Miguel Fuen- tes van Guatemala gisteren op een persconferentie te Managua in Ni caragua verklaard. Zoals bekend is maakt Guatemala reeds geruime tijd aanspraak op de aan zijn gebied grenzende Britse ko lonie. Nog een DC 8 voor de KLM KLM heeft by de Douglas Air- ift Corporation een order ge- atst voor een DC-8, ter vervan- f van materieel met zuigermoto- L lit met turbofan motoren uitge- 2jpte vliegtuig zal in jun\ a.s. wor- afgeleverd, waarna de vloot van KLM uit o.m. 13 DC-8's bestaat. )e nieuwe DC-8, de PH-DCC>, zal naam dragen van sir Alexander »ing, de Britse uitvinder van de licilline, die in 1945 de Nobelprijs »ierf. Ie overige DC-8 vliegtuigen van KLM dragen eveneens namen figuren, die zich door hun werk »te verdiensten voor de samenle- g hebben verworven. Deze zyn: Albert Plesman. Daniël fnoulli, sir Frank Whittle, Nico- HS August Otto, Thomas Alva Adi- ■^Jn. Anthony Fokker, Cugliclmo nconi, sir Isaac Newton, Orville admiral Richard E. Byrd, enrj Dunant en Albert Schweitzer. Stikker naar België Mr. D. U. Stikker, secretaris-ge- raal van de NAVO en voorzitter n de Atli ntische Raad, zal van tot 23 maart de officiële gast van mè zijn. Koning Boudewijn en Koningin ibiola zullen de gastheer en gast- ouw zijn van de heer en mevrouw Ikker aan een lunch. Mr. Stikker zal politieke bespre- m fflgen voeren met de Belgische pre ker, Theo Lefèvre. en de Belgische Mister van Buitenlandse Zaken, Mil-Henri Spaak. Onveranderd dividend van 16% en 5% in aandelen (Van onze financiële medewerker) Vooruitlopend op het binnenkort verschijnend jaarverslag over 1961, heeft Philips thans de jaarcijfers bekendgemaakt. Bij een van f. 4762 miljoen tot f. 4936 miljoen gestegen omzet, bedraagt de bruto-winst f. 731 miljoen tegen f. 862 miljoen over 1960, een daling dus van f. 131 miljoen. Ook de netto-winst na aftrek van belastingen onderging met f. 71 miljoen een gevoelige daling. Zij bedraagt, over 1961 f. 326 miljoen tegen f. 397 miljoen over 1960. Niettemin wordt een onveranderd dividend van 16% in contanten en 5% in aandelen uitgekeerd. Daar Philips geregeld kwartaal cijfers bekendmaakt, valt uit het thans verstrekte jaarcijfer op te ma ken, dat het vierde kwartaal, wat de omzetten betreft, niet alleen belang rijk beter was dan het derde kwar taal (f 1637 miljoen tegen f 1195 mil joen) een verschijnsel, dat ieder jaar valt te constateren maar ook nog boven het cijfer van het vierde kwartaal 1960, dat f 1513 miljoen be droeg, uitkwam. De daling in de winstmarge, die sinds het vierde kwartaal 1959 te constateren viel en die zich in 1961 versnelde, moet zich echter ook in het vierde 1 wartaal hebben voortge zet. De nettowinst heeft namelijk, ondanks de hogere omzetten, f 106 miljoen bedragen, tegen f 126 miljoen in het vierde kwartaal van 1960 en f 141 miljoen in het vierde kwartaal 1959 bij nog lagere omzetten. Daling in de winstmarge is een verschijnsel, dat ook in het lopende jaar zal door werken en dat slechts door hogere omzetten en verder doorgevoe.de ra tionalisatie kan worden opgevangen. Het is overigens geen wonder dat een bedrijf van de omvang van Philips even tijd nodig heeft om de loons verhogingen der laatste jaren en de recente werktijdverkorting met alles wat daar aan vast zit te verwerken. Dat Philips, ondanks alle moeilijk heden, erin geslaagd is de omzetten nog op te voeren al werd het streefcijfer van f 5 miljard in het af gelopen jaar niet bereikt moge de aandeelhouders tot tevredenheid stemmen, evenals het onveranderde dividend, waarvan de 5 in aande len uit de agio-reserve belastingvrij is. De beurs, die de laatste weken een goede kijk op de jaarcijfers meende te mogen hebben, deed de koers tot circa 1060 oplopen, daarbij ge steund door buitenlandse aankopen. Eerst de laatste dagen trad een ge voelige daling in, waarbij de koers tot beneden de 1000 kwam. De avonc'handel honoreerde giste ren de cijfers met een koersstijging van 20 a 25 functie te verenigen met de werk zaamheden die men nu eenmaal verder heeft te verrichten. Deze afzijdigheid is derhalve in vele ge vallen geenszins een uiting van een gebrek aan burgerzin. Ook al heeft men geen zin in Burger, dan bie den de overige politieke groepe ringen voldoende gelegenheid om, mede door het acitef deelnemen aan het gemeentebestuur, van zijn burgerzin te doen blijken. Maar dit moet dan niet onmogelijk wor den gemaakt door daaraan eisen te stellen, waaraan slechts weinigen kunnen voldoen". t -- Het hotel Barbouzes in Al giers, van waar uit veiligheids troepen opereerden tegen de CMS werd door het geheime le ger met behulp van een kneed- bom van 50 kg opgeblazen. Er vielen geen slachtoffers, maar deze foto laat zien, dat er niet veel van het fraaie hotel over bleef. Eichmanns terechtstelling Indien het over Adolf Eichmann gevelde doodvonnis wordt gehand haafd, zal hij door een staatsbeul terecht worden gesteld. Zoals gemeld begint de behandeling in hoger be roep van de zaak-Eichmann op 22 maart. Tot dusver werden doodvonnissen in Israël uitgevoerd door gevangenis functionarissen. Een andere wijziging in de bepalingen betreffende gevan genen Eichmann is op het ogen blik de enige terdoodveroordeelde houdt in, dat de gevangenisautoritei ten de bevoegdheid krijgen om alle brieven, manuscripten of aantekenin gen welke een gevangene voor of na zijn schuldverklaring heeft geschre ven in beslag te nemen. Zoals bekend heeft Eichmann een stuk van 500 bladzijden geschreven, dat zijn „laat ste boodschap" zou zyn. elke woensdag •••••••••••••••••••a» PULLOVERS Moeders, die hun zoon willen verrassen met een mooie pullover gaan naar P C. Zij kunnen dan kiezen uit een fantastische collectie zuiver wollen pullovers in alle moderne kleuren. P AC wereldmode in tricot is een garantie voor kwaliteit en mode. Speciaal verlaagde J. M. prijs 3 Jaar 6. 95 met kleine stijging per maat b.Y. 9 jaar 9.B Een jaar later overleed hij in Doorn Andere houding van Londen dan Redwood-bos ter nagedachtenis van Hammarskjöld (Van onze Amerikaanse correspondent) Het is ongeveer een half jaar gele den dat Hammarskjöld, de voortref felijke secretaris-generaal van de Verenigde Naties, is omgekomen bij een vliegtuigongeluk in midden- Af rika. Er zijn sedertdien allerlei suggesties gedaan om zijn nagedach tenis te eren en de nieuwe bibliotheek, die op het V.N.-terrein verrezen is, heeft men de Hammarskjöld Lybrary genoemd. Thans is het plan naar voren gebracht om een bos van gigantische Redwood bomen, dat met ondergang wordt bedreigd, op te kopen en voor het nageslacht te be waren als een monument voor Ham marskjöld, die zelf zo bijzonder op dit soort bomen gesteld was. Enige jaren geleden was Ham marskjöld in San Francisco. 's Avonds moest hij spreken in Los Angeles. In de buurt van San Fran- I cisco zijn de Muir Woods, een natuur-reservaat waar men genoem de reuzen-bomen vindt. Hammarsk jöld wilde daar beslist heen en toen hij er eenmaal was, kon deze zo bij zonder plichtsgetrouwe man slechts met moeite overreed worden om het bos te verlaten. Maar hij moest weg, anders had hij de spreekbeurt in Los I Angeles niet kunnen vervullen. Veel liever echter had hij de avond in dat woud doorgebracht! De sfeer in zulk een bos is inder daad overweldigend: de bomen zijn vaak honderd meter hoog en meer dan tweeduizend jaar oud. Het licht. Groep „geleide wapens naar V.S." In de loop van deze maand zal een deel van het personeel van de eerste groep geleide wapens van de Kon. Luchtmacht in de VB. deelnemen aan lanceeroefeningen. De groep is uitgerust met de „Nike", een geleid wapen tegen luehtdoelen. Op 16 maait vertrekt een kleine groep van Schip hol: op 23 maart een grotere. Op 2 en 3 april komt het uuchtmachtperso- neel in verschillende groepen weer in Nederland terug. Meteorologische samenwerking De Verenigde Naties hebben gis teren bekendgemaakt-, dat Ameri- kaanse en Russische deskundigen in Genève zijn begonnen aan bespre kingen over het gebruik van satellie ten voor weerkundige onderzoekin gen De beide deskundigen, de Rus sische hoogleraar Boegaev en dr Alaka van de Ver. Staten, treden op als adviseurs van de internationale weerkundige organisatie onder auspi ciën van het bureau voor ruimteon derzoek van de V.N. dat door de kruinen der bomen naar beneden valt, is groenig en myste rieus. De stilte is indrukwekkend, de vrede volmaakt. Geen beter monu ment voor een man die zijn leven in dienst van de vrede had gesteld dan zulk een bos. Helaas zijn de Redwoods om hun prachtige hout zeer in trek. Menige kamer in Californië's luxueuze hui zen is met Redwood-hout betimmerd. De groep Redwoods, die men thans wil sparen, bevindt zich in Hum boldt County (Californië), dichtbij de kustweg. Het zal ongeveer een miljoen dollar kosten om het terrein op te kopen. in het jaar 1919 (Van onze Londense correspondent) Toen de Duitsers in mei 1940 Ne derland binnenvielen, bood Londen aan ex-Keizer Wilhelm kleinzoon van Koningin Victoria Engeland aan als toevluchtsoord, maar de ex- Keizer sloeg dat aanbod af. Het denkbeeld was afkomstig van eerste- minister Churchill, die het door de minister van Buitenlandse Zaken, Lord Halifax, liet overbrengen aan de Britse gezant in Nederland, Sir Nevile Bland. Deze slaagde erin het plan langs particuliere weg aan de ex- Keizer kenbaar te maken onder de toevoeging, dat Engeland hem „met begrip en waardigheid" zou ontvan gen. Om welke reden Wilhelm het voorstel van de hand wees, is niet bekend. Het bovenstaande is onthuld in het laatste deel van de officiële oorlogs historie, die door het Britse minis terie van Buitenlandse Zaken in het licht is gegeven. De Britse regering had reeds in november 1939, toen de Duitse aanval op de „Lage Lan den" waarschijnlijk werd geacht, de mogelijkheid overwogen de ex-Keizer asiel in Engeland aan te bieden. Sir Nevile kreeg toen de opdracht te trachten Wilhelm naar Zweden of Denemarken over te brengen en hem slechts in het uiterste geval naar Engeland te laten uitwijken. Zoals bekend bleef de ex-Keizer na de in vasie in Doorn en hij bemoeide zich niet met de invasietroepen, terwijl omgekeerd Hitier de ex-Keizer min of meer negeerde. Een jaar later overleed Wilhelm op 82-jarige leef tijd. Engelands houding in mei 1940 stak schril af tegen die van 1919, toen de bondgenoten met scherp optreden tegen Nederland dreigden, omdat dit de ex-Keizer asiel had verleend. Deze pogingen faalden dankzij het vast beraden optreden van de Nederland se minister van Buitenlandse Zaken, jhr. Van Kamebeek. Trouwens, de Britse regering was wat de eis tot uitlevering van de ex-Keizer na af loop van de eerste wereldoorlog be treft, lang niet zo fel als de Fransen. Maar Londen moest rekening houden met een opgewonden openbare me ning welke in het begin de ex-keizer opeiste. Het 600 pagina's tellende slotdeel van het officiële geschiedverhaal, ge schreven door Sir Llewellyn Wood ward, oud-professor in de moderne geschiedenis in Oxford, wijdt veel ruimte aan Engelands betrekkingen met generaal De Gaulle. De auteur, die vry kon beschikken over officiële documenten, maar er in het voor woord de nadruk op legt, dat alleen hij verantwoordelijk is voor de weer gegeven verklaringen en standpunten, Zieke stuurman van „Tamara" gehaald De ruim 12.500 ton metende Ne derlandse tankboot „Tamara" van de Kon. Holl. Lloyd heeft zijn koers ge wijzigd om het leven te kunnen red den van de 39-jarige eerste stuur man Marius van Wandelen. Deze zou een galblaasontsteking hebben Hij werd in zware zee overgenomen door een reddingboot, die naar West-Is land in de Indische Oceaan voer, waar Van Wandelen in het zieken huis werd opgenomen. Bij aankomst in het ziekenhuis zou de stuurman er nogal erg aan toe zijn geweest. Spoedig was zijn toestand echter in zoverre verbeterd, dat hij zonder di rect levensgevaar kon wachten op vervoer naar Australië. Pas op 21 maart gaat er een verkeersvliegtuig van West-Island naar Perth in Australië. Daar zal Van Wandelen geopereerd worden. De „Tamara" heeft inmiddels de reis voortgezet. Egyptische functionarissen hebben gisteren geen commentaar willen ge ven op een bericht van een Londens zondagsblad volgens hetwelk onder handelingen over de leverantie van Russische geleide projectielen voor de defensie aan Egypte en Irak by- na voltooid zyn. Het bericht is door alle bladen in Cairo op de voorpagina gepubliceerd. schrijft over De Gaulle: „Hij sprak, schreef en handelde te dikwijls met veronachtzaming van politieke en militaire realiteiten. Er was geen ver ontschuldiging voor zijn abrupte ma nier van optreden, welke aanstoot gaf, niet aan de zwakken, maar aan de sterken". Wanneer de vorm van het mond- weefsel of tandvlees zich wijzigt, waardoor Uw prothese loslaat,, dient U de tandarts te raadplegen. r\ TUSSENRUIMTEN, veroorzaakt door schrompelen van het tandvfee»! Alleen de tandarts is in slaat het gebit I weer passend te maken. Tracht dit niet i zelf te doen met stoffen, die zich op het gebit vastzetten, de vorm wijzigen en do tere mondweefsels kunnen aantasten. Indien U zich niet onmiddellijk tot do tandarts kunt wenden, ie het raadzaam] voorlopig DENTOFIX te gebruiken, een aangenaam alkalisch poeder, dat het gebill stevig op zijn plaats houdt. DENTOFIX^ wordt geheel verwijderd door hef schoon-j spoelen van Uw gebit en geeft geen] zuurvorming onder de plaat. Het vormt een zacht, beschermend laag- doek gebit goed vastzitten, zodat men even gemak kelijk kan eten, praten en lachen als met natuurlijke tanden. Dus geen angst meer voor verschuiven, los- zitlen e. d., doch wel een gevoel van zeker heid dankzij DENTOFIX. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Kaartjesautomaat Haagse tram of bus (Van onze Haagse correspondent) De HTM heeft de mogelijkheid in studie genomen bij bus- en tramhal ten kaartjesautomaten te plaatsen. Door de passagiers uit deze auto maten tevoren hun enkele ritten, overstapjes en vierritten-kaarten te laten halen, hoopt men tijd te kun nen sparen en daardoor vlotter te kunnen rijden. Als voorloper van de kaartjesauto maat kan men de conducteur be schouwen, die de HTM de afgelopen twee zomers heeft geplaatst bij de halte Madurodam bij wie de reizi gers óók tevoren hun plaatsbewyzen konden kopen. Deze zomer zal dit systeem worden voortgezet. De resultaten die men er mee heeft opgedaan, waren bemoedi gend. Actie in Amerika: „Bezoekt Holland Zoals de Amerikanen een „Visit USA "-programma uitvoeren, zo doen enkele Nederlandse instanties op ini tiatief van International Business Contacts in Amsterdam thans pogin gen Amerikanen ertoe over te ha len ons land te bezoeken. De uit de VVV's van Amsterdam. Rotterdam, Den Haag, Haarlem en Hilversum samengestelde „Combinatie Holland" gaat in samenwerking met de Am sterdamse haven en met de NV Luchthaven Schiphol in Amerika een propaganda-actie voeren, waarbij vele duizenden exemplaren van een brochure over Nederland zullen wor den verspreid. Er komt in de vorm van een los bijgevoegde DC-8 een prijsvraag in voor, waaraan iedere Amerikaan kan deelnemen. De win- naai krijgt een retourvlucht voor twee personen per KLM naar Neder land plus een gratis verblijf van een week in ons land aangeboden. Voorlopig verslag ontwerp huurverhoging Naar wij van bevoegde zijde ver nemen, is zeer binnenkort de ver schijning van he' voorlopig verslag van de Tweede Kamer over het wets ontwerp huurverhoging te verwach ten. Zoals men zich zal herinneren, werd het wetsontwerp op 17 oktober van het afgelopen jaar ingediend.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5