voorjaarsmode 1962 éj EEN PORTABLE RADIO de Bijenkorf WONDERVERF Rich. J. BLOK FLINKE JONGEN VERHUIZINGEN W. VAN VELZEN BEKENDMAKING magazijn- bedienen Programma werkbezoek van mr. Klaasesz aan Rijnsburg VISSERIJSCHOOL KATWIJK IN 1961 GOED BEZOCHT PATATES-FRITES KRAAM TE VOORHOUT IN BRAND 26,75 15,90 15,90 «aambeien! van Adverteert in het Leidsch Dagblad LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 12 MAART 1962 Programma van het werkbezoek van mr. J. Klaasesz, Commissaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland en mevrouw Klaasesz aan de gemeente Rijnsburg op 13 maart. 14.00 uur: Aankomst Dij het raad huis. 14.1016.00 uur: Rondrit door de gemeente en bezichtiging van enkele bedrijven en instellingen. 14.10 uur: Kerkstraat^-Tramstraat -Oegstgeesterweg-.,Splitsing"-Oegst- geesterweg. Bezoek aan de carrosse- riefabriek Mulder. 14.30 uur: OegstgeesterwegVliet Z.Z.-Vliet N.Z.-Brouwerstraat-Burg. Hermansstraat langs Maranatha- kerkAnemomenstraat - Anjelieren- - Kerkstraat- Hofstr.-Kortevaart ver schillende scholen- Rapenburg-Ka- naalstraat-Petronella van Saxenstr. (woningbouw)-Trompstraat^De Ruij- terstraat-Kanaalstraat-Langevaart- Sandtlaan. 14.50 uur: Bezoek aan de chr. la gere tuinbouwschool en bezichtiging van de proeftuin. In het schoolge bouw is het eindexamen aan de gang van 43 leerlingen. 15.15 uur: Sandtlaan-Langevaart- Kanaalstr.-Burgemeester Meijboom- straat-Voorhouterweg-Noordw ijker- weg. Gereden wordt tot de gemeen telijke sportterreinen. Op de terug weg wordt een bezoek gebracht aan één van de bloemenkassen van de heer G. van Delft, lid van de ge meenteraad en voorzitter van de veilingvereniging Flora" 15.40 uur: Voorhouterweg-Burgem. Hermansstraat-Narcissenstraat-An - jelierenstraat-Vliet Z.Z.-Smidstraat- Oude Vlietweg (bejaardencentrum ..Avondzon")-Kerkstraat. Indien de tijd zulks toelaat zal de heer S. C. 11. Leenheer, amateur-historicus, op het terrein van de Ned. Herv. Kerk en de bijbehorende toren een korte uiteenzetting geven. 16.0017.00 uur: Bespreking met de gemeenteraad. Tijdens deze bespre king brengen mevr. Klaasesz en mevr. Koomans een bezoek aan de chr. kleuterschool aan de Kortevaart. 17.0017.20 uur: Bezoek aan de nieuwe ambtswoning van de burge meester. Ondanks nijpend tekort aan personeel De Visserijschool in Katwijk was in 1961 goed bezocht. Nog groter zou de bezetting zijn geweest indien niet het nijpende gebrek aan personeel op de schepen verschillende aspirant-leer lingen voorlopig nog had weerhouden van hun voornemen om de cursussen voor stuurman of voor motordrijver te volgen. Anderen braken daardoor hun studie af. Aldus begint het jaar verslag over 1961, van de Visserij- school te Katwijk a/Zee. Het aantal deelnemers aan de les sen van de dagcursus van de examen klassen voor stuurlideen bedroeg 58, hetgeen 6 meer is dan de vorige cur sus. Een viertal viel al spoedig af, o.a. ter vervulling van dienstplicht. Voor het eerste gedeelte waren in totaal 31 deelnemers. Van hen deden er 27 examen en 23 slaagden. Aan drie man werd les gegeven in het kaart- passen voor het verkrijgen van tijde lijke dispensatie om als stuurman dienst te doen of het dienstdiploma te verwerven. Aan het tweede examengedeelte van stuurman namen in totaal 33 perso nen deel. Vijf van hen kregen her examen en de overigen slaagden eveneens. Voor de lessen van het aanvullings- diploma van stuurman (het z.g. exa men voor de verre visserij) meldden zich 6 personen aan. In totaal namen 17 personen aan dit examen deel. Al len slaagden. Aan de cursus voor radio-tefonie namen 30 personen deel, van wie 19 examen deden (17 met succes). De klassen van de doorlopende op leidingscursus werden in 1961 in to taal door 173 leerlingen bezocht. Ge durende 1961 vertrokken 73 leerlingen van deze cursus van wie 37 het ge tuigschrift behaalden. Van hen gin gen 65 direct naar zee. Per 31 de cember j.l. bedroeg het aantal leer lingen 159. De cursussen voor motor drijver (van de avondschool) werden in to taal door 75 personen gevolgd, van wie 43 in de examenklas en 32 in de eerste klas. Aan de examens werd 53 maal deelgenomen, sommigen zowel aan het examen voor de kleine handels vaart als aan dat voor de zeevisserij. Er is betrekkelijk weinig verschil tussen deze examens. De cursus Engels in verband met het bedrijf werd in totaal door 12 personen gevolgd, van wie 6 begin ners en 6 gevorderüen. Het aantal deelnemers was verminderd, doch de belangstelling waarmede de lessen werden gevolgd scheen omgekeerd evenredig toegenomen. De cursus voor jeugdige kuipers werd door 10 leerlingen gevolgd, van wie aan het einde van de cursus 3 deelnemers slaagden. Aan de cursus voor visbewerken namen 6 personen deel. Vijf ontvin gen het diploma „B" (voor leiding gevende personen in de visverwer- kende industrie) en één werd voor het diploma „A" opgeleid. De cursus breien en boeten werd in totaal door 187 leerlingen bezocht. Ook in 1961 werden wederom vol doende opdrachten ontvangen om deze, niet-gesubsidieerde afdeling behoorlijk te doen functioneren. Deze cursus heeft groot nut omdat de leerlingen later als volslagen vis- Grote verkeersopstopping Gistermiddag omstreeks 12.30 uur moest de Voorhoutse brand weer uitrukken voor een fel uit slaande brand. De patates-frites kraam van de heer N. Bakker aan de Nagelbrug stond n.l. in lichter laaie. Niets kon worden gered. ser op de vloot bij het boeten van de netten hiervan de vruchten kunnen plukken. De cursus in kennis der bepalin gen ter voorkoming van aanvaringen op zee werd in 1961 door 83 personen gevolgd. De Rijkscommissie voor de Stuurliedenexamens hield 7 zittingen aan de school. Hierbij namen 71 personen aan de examens deel, van wie 67 zijn Het verkeer op dit kruispunt werd geheel stil gelegd. Lange rijen auto's vormden zich op de vier wegen, die to" de brug samenkomen. Oorzaak hiervan was dat zich in de bran dende vuurzee van hout en olie en kele gaspotten bevonden. De vrees |was niet ongegrond, dat deze elk ogenblik uit elkaar konden sprin gen. Dit gebeurde echter gelukkig niet. Na drie kwartier kon het ver keer weer doorgang vinden. Vanzelfsprekend trok deze brand op zondagmiddag enorm veel be langstelling. Toen het 15-jarige dochtertje van de heer Bakker die alleen in de tent was een nieuwe gaspot wilde aan sluiten, ontstond er op onverklaar bare wijze een steekvlam, die gretig voedsel vond in de kokende olie. Het meisje liet alles in de steek en vluchtte met enkele kinderen naar buiten. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Volwaardige synth. emaille lak. Enorme dekkracht. Spie- gelhoge glans. In vele geval len lx verven klaar is Kees. Probeer het zelf en overtuig U. Demonstratie: HOGEWOERD 62, tel. 23123 Erkend schilder-behanger. AUPING Cleopatrabed Nu óók in de 2-persoons maten 80x 190 f52.50 Alle kleuren en maten uit voorr. leverbaar. LE1DS MATR ASSENHUIS O. JEUSTER ZN., Breestr. 138 - Leiden Telefoon 21586 plm. 16 jaar voor opleiding magazijn houthandel B-daagse werkweek. DE HOUT WERF, Nie.uwe Rijn 87. LEIMUIDEN Nabij de grote verkeers wegen en watersport- centrum moderne woonhuizen met schuur of garage, w.v. enkele 2-onder-l- kap. Koopsommen vanaf f24.500.— k.k. Financ. mog. tot f23000.—. Inl woe. en zat. van 13.30-16.30 uur In de di- rectiekeet op het bouw plan aan de Kastanje laan en bij N.V. UMACO Maliebaan 63, Utrecht. teL 03011877. Na 19.00 uur: 02950—45982. Nachtkleding van sprankelend batist en verfijnde satijn. Hen droom wordt werkelijkheid. BEKENDMAKING De burgemeester der gemeen- te Z OETTERWOUDE, brengt ter algemene kennis, dat op de gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is ne- dergelegd een besluit van Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland d.d. 29 januari 1962 G.S. no. 283/1 terzake van het door de raad dezer gemeente vastgestelde uitbreidingsplan „Weipoort" van 21 december 1960. Eoeterwoude, 9 maart 1962 De burgemeester voornoemd DETMERS. Pyjama van veredelde Satijn. Bedrukt met buitengewoon mooi bloemdessin. Gegarneerd met een rand van fantasie-satijn. Duster bijpassend bij pyjama en babydoll yj Charmante babydoll van prachtige no-lron batist bedrukt met snoezige bloemmotiefjes. Modern nachthemd van het zelfde materiaal. LEIDEN ALPHEN VROOM DREESMANN binnen- en buitenland MIDDELSTEGRACHT 36 Tel. 24060. Na 6 uur 30292 AANGEBODEN: Arnhem: ruime moderne 4-kamerflat, huur f73,70. GEVRAAGD: Lelden: vrije woning of flat. Hogere huur geen bezwaar. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 44964. C f'Te ffJt.ti S&ftmfrjSOXWS M SCHROMPELEN WEG g Pijn en jeuk wèg 8 Bloeden houdt op Jï De wetenschap heeft thans V een helende substantie ont- J dekt met de verbazlngwek- kende eigenschap de aam- -A beien eenvoudig te doen weg- drogen - pijn verdwijnt, bloe- A den houdt op. Toegepast C in SPERTI, doet dit weefsel- Jj probleem meer zijn. Sperti Zalf en Zetpillen R SPERTI ls zacht en desinfec- 3 A terend - bevat géén verdo- S vende middelen. Voor velll- ij K ge. rechtstreekse behande- J J* ling van aambeien, SPERTI 5 Zalf f 3.30, Zetpillen f 4.90. J Door de E.A. Heer Rechter commissaris in het faillisse ment van H. VAN ES, wo nende te Leiden, Zijlsingel 54a is bepaald: le. dat de termijn, binnen welke de schuldvorderingen moeten zijn ingediend by de curator zal eindigen op 16 maart 1962; 2e. dat de verificatievergade ring zal worden gehouden op maandag 2 april 1962 des voormiddags te 10.15 u. in het Gerechtsgebouw te 's-Graven hage aan de Jan van Nassau- straat 112. 's-Gravenhage, 9 maart 1962 Mr. G. H. ZWEERS, curator. De burgemeester der gemeen te ZOETERW OUDE brengt ter algemene kennis, dat op de gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is neder- gelegd een besluit van Ge deputeerde Staten van de pro vincie Zuid-Holland d.d. 18 december 1961, B. no. 68815 (le afd.), G.S. no. 305, terzake van de door de Raad dezer gemeente op 23 november 1960 en 23 juni 1961 vastge stelde uitbreidingsplannen „Plan in hoofdzaak" en Par tieel Plan in hoofdzaak, 1961 en de daartegen ingediende bez waarschrif ten Zoeterwoude, 9 maart 1962 De burgemeester voornoemd, DETMERS. Schrijft U in maximaal 20 woorden, •waarom U van Houten repen zo lekker vindt. Stuur Uw briefkaart vóór 25 maart aan C. J. van Houten Zoon N.V. - Weesp. Een onpartijdige jury beoordeelt Uw inzending. Geen correspondentie over uitslag. GOEDE RAAD: Eet tijdens Tiet verzinnen van Uxo inzending een van Bouten reep: dat stimuleert! <sh? houten) Voor de buitenmagazijnen vragen wij leeftijd tot 40 jaar. 5 daagse werkweek. Mondelinge sollicitaties dagelijks van 912 of van 2-5 uur bij ons personeelbureau, 5e etage. Den Haag SLEUTELTJES GEVRAAGD SByverdlenste-tippen voor uiswerk. folders enz. enz. Inl.: Postbus 21, H.I. Ambacht. B Gevraagd typiste voor enige maanden. Volledige dagtaak. Geh. geen bezwaar. Aanmel dingen: Uitzendbureau De Ko ning. Apothekersddjk 13, tel. 81710. Gevraagd zonnige ongem. zlt-slaapkamer met stook- en kookgelegenheid, door Jonge dame. b.b.h.h. Br. bur. v. d. blad onder no. 3017 k. Gevraagd een donkerblauw of zwart kostuum, maat 43. Het moet er netjes uitzien. Br. bur. v. d. blad no. 2936 k. SWU zoeken voor mfjn vader Jaar. wonende randgemeen te 'Lelden, geheoht aan zijn huls. een vrouw, die tegen kleine vergoeding zijn laatste levenslaren wil heipen verlich ten. Brieven bur. v. d. blad onder no. 2979 k. fl Wie kan a.s. echtpaar aan amers helpen? Brieven bur. van dit blad onder no. 2958 k. Werkster gevraagd voor 2 x 1 ochtend per week. H. Rijn dijk 37. Lelden. B Flink meisje of Jonge vrouw gevr.. van 81 uur. Vrijdags an 25 uur. Zaterdags vrij. -ed loon. Lelds Tehuis voor .sjesstudenten, Witte Si-n- 96, Lelden. B Hofmeester, grote vaart, 27 Jaar, zoekt walbetrekklng met goede toekomstmogelijkheden. Br. bur. v. d. blad. no. 2938 k. Bijverdienste aangeboden. Bezorgers voor een weekblad gevraagd en een net persoon voor kwitanties te Incasseren. Br. bux. v. d. blad no. 3001 k. B Jong echtpaar, zonder kin deren. man studeert, zoekt per 1 april of later woonruimte, etage, kamers met vrije keuken of dergelijke. In Lelden of om geving. Brieven bur. v. d. blad onder no. 17285 k. B Werkster gevr. voor 2 maal gïr week. Mevr. Brinkman, onlnglnnelaan 67, Lelden. B Zeilboot te koop gevr. Uit voerige Inlichtingen: Vodegel, De Sltterlaan 21, Lelden. Tel. 01710 - 34726. B Werkster gevr. voor maan dag- en vrijdagmorgen. M. P. Spllnterlaan 128, Lei derdorp. B Gevraagd voor 2 ochtenden per week. een nette werkster. Mevr. ZlegelaeT, Duivendak- straat 16. tel. 33876. B Werkster gevraagd voor 3 ochtenden per week. in gezin zonder kinderen. Aanmelding na 7 uur. Bevrijdingsplein 2. B Wegens vertrek goed tehuis gezocht voor grote hond, lief voor kinderen. Mariënpoelstraat 23. Na 6 u. B Nette werkster gevr. voor onderh. kant. en showroom. Werktijd In overleg. Tel. 22117. B Techn. Grooth. vraagt energ. jongeman. 1517 J. als ass. magazijnbediende. Tel. 22117. B Part. vraagt f 1500.te blad onder no 3009 k. B Gevraagd een meisje voor halve of hele dagen, of dag en nacht .in klein gezin, moeder en dochter. Adres: mevr. Len stra. Regentesselaan 59, Oegst- geest. B Huurautobedrijf vraagt voor enkele dagen per week, enkele beslist ervaren chauffeurs. Goede bijverdienste. Aanb. br. bur. van dit blad no. 17296 k. B Gevraagd voor het a.s. sei zoen linnenstopster (machi naal kunnen stoppen). Groen te- en keukenvTouwen. (wisse lende diensten). Huiskneoht- chauffeur, rijbewijs B.E. Knechten In alg. dienst. Soil, a/d. Personeelchef. Palace Hotel Noordwijk. B Jongeman zoekt zit-slaap- kamer. met of zonder pension. Br. bur. v. d. blad no. 3019 k. Scooter te koop gevraagd. Merk, bouwjaar en prijs. Brie ven bur. v. d. blad onder no. 3027 k. AANGEBODEN B Bouw- of verbouwingsplan nen? Vraag eens prijsopgaaf bf] Jac. Stouten, Aannemers bedrijf, alleen Schelpenkade 23 tel. 21751, Lelden- B Versleten boorden? Nieuwe boorden met stevige voering op elk overhemd 2.95. Aan- naaiboorden 2.Herenmode Warnecke, Haarlemmerstr. 158, Lelden. B Dulvenllefhebbers. Prima kweekvoer. Tabakstelen. Rood steen. Grit. Broedschalen. Witte Molen- en Naturelvoer. F. Robbers, Haven 24, Lelden. Tel. 24107. Gratis bezorgen. Rijles in V.W. en Daffodil, wak's Verkeerslnst. o. 1. v. oud-examinator, Zoeterw. Sin gel 104. Woensdags 8 n.m. ver- keersles voor leder, f2.- p p. Tel 22803 B Pijnlijke voeten? Laat dit nu verleden tijd worden door een speciale behandeling bij Jac. de Mooy, rWksgedlpl. voet- rcialist, Spieghelstr. 13, Lei- i. Tel. 34859. Spreekuren 35 en 78 uur nam. B Behangen, verven, witten? Alle soorten verven. Grootste keuze R. en D. behang, 48 kleuren plakplastlek, zit muur vast op alles. Prettige voor lichting. Rioh. J. Blok. Hoge- woerd 62. tel. 23123. Erkend schilder-behanger B Te koop Vespa G.S., 21.000 km. gelopen, in zeer goede staat. Te bevr. bij: J. van Kampen, Ryndijk 66, Voorscho ten. BOok deze week weer een tzonderiyk groot aanbod van prima gebruikte bromfietsen en sportfletsen. Vrijblijvend proberen en testen, v. d. Mey, Middelweg 29, Leiden. B Aangeb. elektrische naai machine in koffer als nieuw, demonsbratiemachlne)ver be neden de kostprijs. Volle ga rantie f 195. Singer handnaai machines ln koffer, als nieuw f 90 en f L15.Herenstraat 23, Leiden. Tel. 32027. STe koop trouwjapon met uier en tasje, maat 3840. 's avonds na 6 uur. Duiven- bodestraat 4, Lelden. B Nieuw voor Lelden. Neem autorijles in B.M.W., 700 LS. Cuveliers Verkeersopleiding. Bernhardikade 30, Musscnen- broekstraat 13 A, tel. 34380, Lelden. B Aangeboden z.g.a.n. kinder wagen. hoog model. 2e Looierstraat 86. Te koop aangeboden een erlnl M 21 met smalle tank, t.e.a.b. Te bevr. bij de rijwiel stalling van de Overdekte. Na 7 uur 's avonds. BTe koop een d.bl. Van Delft nderwagen. geh. ultneemb., met bedje. Prijs f 70. Te bevr. na 6 uur. L. M. O. Daniël, Hoge Ryndijk 142, HazeTswou- de. Tel. 01714 - 423. RTe huur aangeboden te iderdorp geheel gem. huls, voor 1 jaar of Iets korter. Vanaf juni—Juli. Tel. 33022. BI Goedkoop scooter ryden. en scooter, 150 cc., 7000 km., voor spotprijs. Juffermansstr. 24, Oegstgeest. B Vaste wastafel, oliehaarden, eiken llts-Jumeaus met spira len, spotprijs. Biedermeier ta fels en stoelen, zeer fraaie Empire secretaire, ladenkast, veel bergruimte. Frlgidalre. spotprijs 195. brandkast enz Nieuwe Rijn 60, bij hoek Hooi gracht. Telef. 22150. 3 Wegens vertrek te koop, spoed, Duitse kruissnarige plano, boekenkast, speelgoed kast, keukentafel, prachtige haard, weckflessen, commode. Boshulzerkade 36. B Te koop aangeb. bruine plano, merk Rhelngold. Telef. 26733. B Aangeb. trap van een naai machine. Te bevragen: Joh. de Wlittstraat 58. Te koop aangeb. 4 stoelen, tafel en dressoir, a .1. g. st. Pinksterbloem 9, Leiderdorp. Na 5 uur. B Prima basgitaar (spllnter- euw) te koop aangeboden. Te bevr.: Spaargarenstraat 14, Oegstgeest. Telef. 22042. B Gedipl. drogist/opticlën wil vrye zaterdagmiddag produk- tief maken en hierdoor zijn ervaring vergroten. Loon geen vereiste. Brieven bur. v. d. blad; onder no. 3011 k. B B. z. a. chauffeur, blnn.- en buitenland. Alle wagens. Brie ven bur. v. d. blad no. 3018 k. B Aangeb. kinderwagen, ult- neembaar, als nieuw. Tevens een doopjurk. Na 7 uur. Magd. Moonsstraat 60. Lelden. B Ruime 8-pers. tent met lul- 1 en z.g.a.n. primus. Celebesstraat 49. B Te koop een stel prachtige goudfaaanten. Tegen de leg. Hoofdstraat 77, Leiderdorp. Tel. 01710 - 22215. Een gehoon huis, een schoon bed, Indien Brleër Uw ma trassen vernieuwt met over trekken, bijvullen enz. en in één dag gereed. Brleër's Bed de nmakerij, Hooigracht 4A. Tel. 31459. SDak herstellen, 34058 bellen, ok goten, dakkapellen, mas- tiekdaken. Reparatie, onder houd. Metsel, en timmerwerk. N. Stouten Valerlusstraat 102. Ook bulten Lelden. B Nieuwe auto s zonder chauf feur. Volkswagen, Chevrolet, Opel, Consul, V.W. busjes, be stelwagens. Blonk's automo bielbedrijf, Nleuwstraat 33—41 Tel. 30600. B Alles voor de baby. Baby- sets. watten, gaasjes, alcohol, boorwater, babymiiken. bed- zeil, veiligheidsspelden, navel banden. babyzeep. Drogisterij Boerhaave, Haarlemmerstr. 68, Lelden, Autorijschool Jan van Galen, De Mey van Streefkerkstr. 48. Telef. 26264. Vlug tot examen. B Ook U kunt In het bezit komen van een klasse naaima chine. Na le aanbetaling reeds van f 5.- per week. Komt U eens praten by: P. J. v. Steyn, Nieuwe Rijn 46 B. B Alle motoronderdelen heeft motorslopery Cor Bolman, Hekkelaan 223 Den Haag. tel. 600355. B Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes. Opel, Simca, V.W. en D.A.P. Blerman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66. Lelden, telef. 34430, Leiden. B Rotan schelpstoel vanaf f 13.50, tafels met 5 mm. glas plaat vanaf f 14. Rotanstuur- mand met haken en hengsel, grote maat f 7, loprkussens voor elk model rotanstoel. Grote sortering rotanstoelen, wiegen, mandwerk enz. G. P. v. d. Vaart, Pleterskerk- koorsteg 24, tel. 30534. B Hoest Uw kind? Natter- mann's Melrosum Forte helpt, lost taal slijm op, smaakt goed. Flacon f 2.bil elke drogist. B Nachteiyke tobberijen. Cal- ma Dragées brengen overspan nen zenuwen tot rust. f2. by elke drogist. B Ouderwets, maar radicaal, et hoogst geconcentreerde Plniol verkoudheidszalf WTijft U Uw kou weg. f 2.— per pot by Uw Apoth. en erk. Drogist. B Afgetobd? Lusteloos? Schieffer's bloedwyn maakt energiek. Bij Uw Apoth. en erk. Drogist. B Rybewijs verlengen? Geef ons uw bescheiden. Autorij school Roman, gedipl. ANWB- en vakgroepinstructeur, Serin genstraat 26, Leiden. Tel. 23112 Reparatie alle soorten meu belen Wij verzorgen ook Uw r'offeerwerk D. v. Smaalen. i-erengracht 83. tel. 25626. B Zlg-zag naaimachines vanat f350.-. met 3 laar garantie en gratis les aan huls P. J v. Steyn. Nieuwe Ryn 46 B, Lel den. S50 gebruikte snelbrommers, le merken en prijzen. Finan ciering mogelijk. Teven6 rijwie len als nieuw, met garantie. Tempo, Groenmarkt. hoek Schoolstraat 2, Den Haag. 9 Autorijschool Roman, gedl- om. ANWB. en vakgroepln- structeur. Ook het adres voor het verlengen van Uw rijbe wijs, Seringenstraat 26. Telef. 23112, Lelden. B Heren polshorloges, 17 st.. anker, schokvrij, onbr. veer, waterproof, koopt U by ons met garantie en goede service voor i 29.75. De vakzaak v. d. Water Haarlemmerstraat 207. Con tante verkoop. Uw voordeel. Met een auto, gehuurd by -~e Tip-Top geniet U vol- leuze uit Mercedes, Volks wagen, Taunus en V.W.-busjes St.-Aagtenstxaat 14. tel. 25709 B Correspondentie Nederlands en handelskennis. Opl. Assoc. v. prakt.examens. Kon. Erk. Pitmanschool. Plantsoen 65. Tel. 26558. B Hardboard, zachtboard, tegelboard. brandvrij-board, schoorsteenplaat. spaander plaat en plasticplaat. Aan de plaat of op maat gezaagd. Voordijk's Houthandel, Lange Mare 106, tel. 22017, Lelden. B Sterke huishoudtrappen, 4 treden 7.80, tot 10 treden, voor Iedere trede hoger, 1.95 meer. Met platvorm, 2.45 per trede. Met volle garantie. Alle treden geschroefd. Het Emaillehuis, Haarlemmerstraat 160165 b. B Zeemlappen met voile ga rantie 1.98. 2.40, 2.98, 3.25, 3.75 4.45 enz. Grote auto- of win- kelzemen 7.50. Het Emaille huis, Haarlemmerstraat 160 en 165 b. B Schoonmaakartikelen. Bors- Is, bezems, verf- en wit kwasten, raam- en vloerwls- sers, sponzen en zemen, eerste kwaliteit tegen onze bekende lage prijzen. Het Emaillehuis Haarlemmerstraat 160 en 165 b B Voor al Uw lompen, paplci en metalen naar P. Voorzaat. Caeclliastraat 49, hoel. Lys- bethsteeg Telefoon 26574, wy halen ook af. B Te koop Jeugdboot „Piraat". Prijs f 200.compleet. Te be vragen Hoofdstraat 84 a, Lei derdorp. Na 18.00 uur. B Rijbewys? Bondsryschool Hendriks geeft U vlugge, vei lige en goedkope lessen in de nieuwste Dauphine 1962. Lekstraat 55, tel. 33623. B De grootste keuze merkhor- loges; Omega, Alpino, Pontlac en Junghans vindt U bij: W. Brouwer gedipl. horloge maker, Haarlemmerstraat 23. Tel. 22076, Lelden. B Zaanse Friese staart- en stoelklokken, schippertje, mo derne Junghans wand- en schoorsteenklokiken, koekoeks klokken, keuken- en kantoor- klokken vindt U ln enorme keuze bij: W. Brouwer, Horlo- §er, Haarlemmerstraat 23. Tel. 2076, Leiden. B Rijschool Frans Goddiin geeft u een snelle dus voor delige opleiding in nieuwe Opel Ook theorielessen. Madoera- straat 29. Garenmarkt 5, tel. 34430. B Nieuwe auto's zonder chauf feur. Steeds de nieuwste mo dellen. Ook Volkswagenbusjes. Winterprijzen. Garage Werk hoven, Mareddjk 34a, tel. 22300 - 32735. DIVERSEN B Woningruil aangeboden, bev. kamer en suite, gang. keuken, douche en achtertuin, met drie slaapkamers en vlie ring, in ruil voor een bene denhuis. Brieven bur. van dit blad onder no. 3007 k. B Kredieten t/m. f 3000 (voor ledereen en zonder borg), voor aankoop meubelen en woning textiel, direct van fabriek leverbaar, uiterst soepele be talingsregeling. strikte ge heimhouding. Vraagt vryblij vend inlichtingen of folders Postbus 538 Den Haag. B Woningruil aangeboden. Centrum v. d. stad, voor- en achterkamer, gang, keuken, laats, Gevraagd groter huis. r. bur. v. d, blad no. 2956 k. R Omliggende gemeenten! nze postzegelrondzenddlear komt, bij voldoende deelnam ook in alle rondom Lelden 11 gende gemeenten. Neemt even oontaot met ons op. Van Leeuwen*s postzegelhande Lokhorststraat (Pleterskerkgr.l B Verzoek jongens die ka; hebben weggehaald van mij: plaats vla pui Sophlastr. has terug te brengen. Naam ls be kend. Oranjestraat 37. fEen gepensioneerd heer, 61 70 jaar, net persoon, gezond vraagt een dito dame, voor ge zelligheid op een van zyn ka mers. Prachtig uitzicht. Weit- ster aanwezig. Brieven bur. i d. blad onder no. 2937 k. Weduwe, 43 Jaar, 1.60 L onkere verschijning, huiselijl zoekt kennismaking met besci heer. Liefst gepens. Marine man of grobe vaart. Serieus brieven worden beantwoord. Br. bur. v. d. blad no. 29541 B Weggelopen een cvpetf kater, 2 jaar, met veter óm ci hals, luisterend naar de naar. Dodo. Tegen beloning terug K bezorgen bij mevr. Kostyurk. Dorpsstraat 17, Oegstgeest, Tel. 25834. B Gelieve geen geld of goede ren af te geven aan mevrouf BoenderBoom, Oegstgeest. Wllhelmlnapark 15, daar door my niets wordt betaald. B. Boender, B Woningruil. Mooie rustig' 4-kamerflat aangeboden to Leiden Z.-W., huur f 16.— be neden etage ,in ruil voor groo: huls voor groot gezin. Boven huis geen bezwaar. Brieve: bur. van dit blad no. 2957 k. B Dansen, Iedere donderdag vanaf 8 uur in „Den Burcht" (Jacobazaal). B Te ruil aangeb. heel huis met 4 kamers, h. f 8.35. omg Zijlsingel. voor flat of ander huis, minstens 3 k Brieven bur. van dit blad no. 3028 k Weggelopen Siamese poes, zondagavond. Prinses Marijke* laan 5, Oegstgeest. Tel. 23600.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 8