Publiek lauw tegenover de nieuwe organisatie sfeno-fypssf© (Nederlands) sleno-lyptsfe (Nederlands) JONGEMAN Directe voordelen zijn uitgebleven Vrijspraak gevraagd in sabelsteekzaak Belgische minister tegen piratenzender AFSLAG Bericht van inzet MEDISCH ANALISTE LABORANTE Voor Haags Gerechtshof Werldoosheid in bollenstreek weer belangrijk verminderd VS-vliegtuigen voor Thailand Hef Centraal Sociaal Werkgevers-Verb. I Kos LE1DSCH DAGBLAD - ZATERDAG 1» MAART 196! De consument en de Euromarkt (I) (Van een speciale medewerker) Toen in 1958 de Europese Economische Gemeenschap (EEG) tot stand kwam werd er al direct gewaarschuwd dat de consu menten niet moesten verwachten dat ze de gevolgen van die gemeenschappelijke markt onmiddellijk in hun portemonnee zouden merken. En vier jaar later, na de ministerconferentie in Brussel over het gemeenschappelijk landbouwbeleid, zei de Neder landse minister van Landbouw, mr. V. G. M. Marijnen, ongeveer hetzelfde: „de consumenten zullen van de Euromarkt nog niet veel merken." De bedoeling van die gelijkluidende voorspelling is in die vier jaar echter precies in haar tegendeel verkeerd. In 1958 ging men uit van een prijsverlagende werking van de Euromarkt, in 1962 is men al blij dat er, althans voorlopig, geen prijsverhoging komt. deren dat wil dus zeggen geen passencontrole, geen douane-onder zoek, en evenmin invoerrechten waardoor één grote markt zou ont- Weinig begrip Een dergelijke ontwikkeling draagt er niet toe bij dat het be grip, laat staan de waardering, van het publiek voor de Europese ge meenschap groeit. Voor de meeste mensen is die Europese samenwer king maar een schimmige zaak, die al net zo ondoorzichtig en ingewik keld is als de hele internationale politiek. Toch is het goed als men wat meer van die Europese samenwer king. die als regel in afkortingen als EGKS. zes aangesloten landen vry zouden concurreren. Wie het best en het goedkoopst z'n waren aanbood zou dan vanzelf als overwinnaar uit de concurrentie strijd tevoorschijn komen, de kreu pele bedrijven zouden vanzelf het loodje leggen, zodra ze niet meer door de overheid op de been gehou den zouden worden. Dergelijke steun mag in de Europese Gemeen schap niet worden verleend omdat ze de concurrentievoorwaarden „vervalst". Integendeel, tal van so ciale en fiscale regelingen zullen door de zes onderling worden aan getast of „geharmoniseerd". De con sumenten tenslotte zouden van deze ontwikkeling door lage prijzen pro fiteren. Uiteraard zou die ideale toestand niet van de ene dag op de andere worden bereikt. Er werd een over gangstijd voorzien van 12 tot 15 jaar. Daarvan is nu een derde deel om wat de Euromarkt betreft en de Kolen- en Staalgemeenschap is al goed tien jaar aan het werk. De consument vraagt zich dus terecht af cf hij er sinds de verdragen van Parijs (EGKS) en Rome (EEG) zo veel op vooruit is gegaan. Dat h\j wat sceptisch Is geworden omdat hij de vorige zomer twee keer zoveel voor z'n antraciet betaalde als tien jaar geleden zal niemand hem kwa- (Van onze Haagse correspondent) Meer dan een jaar, nadat op de Haagse Segbroeklaan de scholier Firn Scholte bij een achtervolging door twee politie-agenten met een sabel dodelijk werd getroffen dien de voor het Haagse Gerechtshof de ze geruchtmakende sabelsteekzaak in hoger beroep. De 32-jarige politie-agent, die gis teren plaatsnam in de verdachten- bank in de kleine zaai van het Ge rechtshof, is in eerste aanleg door de rechtbank in Den Haag vrijgespro ken van de tegen hem ingebrachte staan, waarop de produkten van de lijk kunnen nemen. Volgens de laatste telling per eind februari heeft het Gewestelijk Ar- KSG, EEG en Euratom beidsbureau te Lisse, omvattende de in de krant komt, afweet omdat Ne derland nu eenmaal nauw daarbij is betrokken en daarvan ook de ge volgen ondergaat. Sinds 1951 maakt Nederland deel uit van een combi natie van zes landen, namelijk Frankrijk, de drie Benelux-partners, li alio en West-Duitsland Eerst gin gen die „zes" zoals ze ook wel worden genoemd samenwerken op het gebied van de kolen- en staalproduktie, zeven jaar later ge volgd door een overeenkomst voor een gemeenschappelijk handelsbe leid, terwijl in diezelfde tijd een ge meenschappelijk orgaan voor de ontwikkeling van de kernenergie werd gevormd. Deze Europese Ge meenschap voor atoomenergie heet Euratom, die voor de algemene economie Europese Economische Ge meenschap (EEG) en die voor ko len en staalvoorziening Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, afgekort tot EGKS of KSG, in het Frans CECA. De uitvoerende orga nen van EEG en Euratom heten „commissies" en zetelen in Brussel. Die van de EGKS is in Luxemburg gevestigd en heet Hoge Autoriteit, hetgeen erop wijst dat de zes deel nemende landen aanvankelijk aan de uitvoerende organen van de Europese instellingen grotere be voegdheden toekenden dan later wenselijk bleek. Geen interesse De gemiddelde Europese en dus ook de Nederlandse consument heeft voor de bestuurlijke kant van de Europese samenwerking nauwelijks belangstelling, wat geen wonder is. Hij heeft immers op dat beleid geen enkele rechtstreekse en amper mid dellijke invloed. Wel interesseert hem wat er terecht is gekomen van de goede voornemens waarmee de s.imenwerking werd begonnen: het vrije verkeer van personen en goe- DE ZES ZIJN T NIET EENS OVER ,PL AN-FOU CHET' Aan de vooravond van de confe rentie van ministers van Buiten landse Zaken van de zes EEG-lan- den op 20 maart in Luxemburg du ren de meningsverschillen over de Franse conceptie voor een Europese politieke unie onverminderd voort. Dit is naar in Europese kringen in Brussel wordt vernomen ge bleken bij een poging, die de vorige week door een sub-commissie van vertegenwoordigers van de zes lan den is gedaan tot het opstellen van een gemeenschappelyke tekst voor het „plan-Fouchet". Weliswaar kon op een aantal pun ten van ondergeschikt belang over eenstemming worden bereikt, doch voor de principiële artikelen van een statuut voor de Europese poli tieke samenwerking bleek het niet mogelijk tot een gezamenlijke redac tie tussen Frankrijk enerzijds en de vyf overige EEG-landen anderzijds te komen. Deze artikelen handelen over de instellingen van de politieke unie, de bevoegdheden en de moge lijkheden tot wijziging van het sta tuut na een periode van drie jaar. De Luxemburgse minister van Buitenlandse Zaken, Eugène Schaus, heeft gisteren in het parlement te Luxemburg gezegd dat een Europese politieke Unie instellingen dient te hebben met een passende autonomie Hij bracht hulde aan de initiatie ven van de Franse regering om tot een Europese politieke unie te ko men maar voegde eraan toe dat het voor Europa noodzakelijk is niet langer vast te houden aan het stel sel van eenvoudige bondgenootschap pen en intergouvernementele orga nisaties. Volgens hem zal verwarring ont staan over de bevoegdheden van de unie en de bestaande gemeenschap pen indien de politieke unie zal zijn gebaseerd op het stelsel van inter gouvernementele samenwerking waarbij besluiten met eenstemmig heid worden opgenomen. bollen- en de duinstreek, vastgesteld dat de werklooshied in de maand februari weer belangTijk verminderd is, hetgeen als een gevolg van de seizoenfactoren gezien mag worden. Het aantal ingeschreven bloembol len en tuinarbeiders nam sterk af wegens de voorjaarswerkzaamheden in de bollenbedryven. De daling in deze sector was niet minder dan 140. De conjuncturele hausse blijkt dui delijk uit een vergelijking met een jaar geleden. Van de vissers volgen er 63 een cursus op de visserij school, van wie 26 jeugdigen, hetzij voor motordrij ver of stuurman. Verwacht wordt dat de voorziening in de hotel- en restaurantbedrijven in de kustbad- plaatsen weer de gebruikelijke moei lijkheden zal geven. De voorziening op de Keukenhof levert echter geen moeilijkheden op. Reeds nu heeft men personeel aangenomen om a.s. week met voorbereidende werkzaam heden te beginnen. Op de Keuken hof zijn nog wel enige vrouwelijke krachten nodig. Beroepenvoorlichting De beroepententoonstelling in fe bruari kan een groot succes genoemd worden. In klasseverband brachten 530 jongens en 1640 meisjes een be zoek aan deze tentoonstelling. Minister Luns arriveert morgen De Nederlandse minister van Bui tenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Lun.- is vandaag per vliegtuig uit Tokio naar Nederland vertrokken. Hij zal volgens het vliegschema mor genochtend om 11.15 uur op Schiphol aankomen. Suurhoff:,, Zend geen militairen" Op een gisteravond te Hoogeveen gehouden verkiezingsbijeenkomst van de PvdA heeft de voorzitter van de PvdA, de heer Suurhoff met klem ge protesteerd „tegen het feit, dat het Kabinet beraadslaagd heeft over het sturen van militaire versterkingen naar Nieuw-Guinea". Juist in een periode, waarin de kansen op onderhandelingen steeds dichterbij komen en waarin de V.S. zich steeds meer met het probleem Nieuw-Guinea gaan bemoeien, komt de regering met dit heilloze voor nemen. Het lijkt erop, of men de ko mende onderhandelingen bij voor baat reeds wil torpederen", aldus de heer Suurhoff. Over deze onderhandelingen zei hij verder, dat de PvdA deze het liefst gevoerd ziet in het bijzijn van een derde. Ook mr. B. W. Biesheuvel (Twee de Kamerlid) heeft zich tegen het uitzenden van militairen naar Nieuw-Guinea uitgesproken, zulks op een vergadering van de AR-kiescen- trale in Den Haag. „Dit zou het stre ven naar een vreedzame regeling doorkruisen", zo zei hij. Spreker zei voorts, bepaald ingenomen te zjjn met liet kabinet De Quay, hoewel hy ook enige kritiek had. De heer Biesheuvel klaagde over de geringe politieke belangstelling van ons volk. Volgens een synodaal rap port van de Ger. Kerk wordt in 35 van de gezinnen nooit over politiek gesproken, in 60 zo nu en dan en in 5 zeer vaak. Spr. noemde het bedroevend, dat het aantal bjj de ver kiezingen op de AR Party uit ge brachte stemmen sedert 1946 tot 1959 terugliep van 13 tot 9*4 procent. „We moeten er ons op bezinnen, aldus mr. Biesheuvel, „hoe we de grote massa van het volk in bewe ging kunnen brengen. Dode en gewonde bij ontploffing (Van onze correspondent) Op het terrein van de Shell in Pernis heeft zich gistermiddag een ontploffing voorgedaan, waardoor een arbeider werd gedood en een andere gewond. Zij waren bezig met het schoon maken van een gedeelte van een kraanisolatie, toen er plotseling een knal klonk en er brand ontstond. Leden van de hulpploeg, die toesnel den, troffen de 31-jarige A. Dijkstra uit Spijkenisse zwaar gewond aan. Deze is kort daarna overleden. De heer L. J. Mulder, eveneens 31 jaar en woonachtig te Vlaardingen, is met brandwonden naar het havenzieken huis te Rotterdam overgebracht. De bedrijfsbrandweer had de brand bin nen kort tijd geblust. Het Gew. Arbeidsbureau zal de be roepenvoorlichting op de scholen in de komende maanden weet ter hand nemen, waarvoor het volgende sche ma is opgemaakt: 9 april R.K. Ulo Noordwijkerhout, 10 april Chr. Ulo Noordwijkerhout, 12 april Chr. Huis houdschool Noordwijk, 18 april Chr. Uloschool Sassenheim, 7 mei Chr. L.T.S. Katwijk, 16 mei Ned. Herv. en Geref. Uloscholen te Lisse. In het afgelopen jaar werden bij het Gew. Arbeidsbureau en het ne venbureau te Katwijk 3133 mannen ingeschreven van wie door het G.A.B. geplaatst werden 2057 mannen en 1131 zelf werk hebben gevonden. De VS hebben de Thailandse luchtmacht met nog een escadrille straaljagers van het type Sabre F- 86f en acht straallesvliegtuigen ver sterkt. Deze toestellen zijn ter be schikking gesteld in het raam van de wens van de VS om een „zo groot mogelijk militaire hulp" aan Thai land te verstrekken. De Thailandse premier, maar schalk Sarit Thanarat, heeft ver klaard, dat zijn land dit jaar mili taire steun ter waarde van 50 mil joen dollar van de VS zal ontvan gen. Hij zei van de VS de toezegging te hebben gekregen, dat zy Thai land in de stryd tegen communisti sche aanvallers zullen steunen en dat ingeval van nood Amerikaanse militairen binnen 24 uur in Thai land kunnen zyn. In Londen heeft het grote mo dehuis Nicolas Brothers een show van bruidstoiletten gehou den voor een groep Nederlandse inkopers. Onze landgenoten za gen o.a. (v.l.n.r.) een „Pool- Free Foresters naar Nederland Voor het Nederlandse cricketteam is voor het seizoen 1962 voorlopig slechts één interland vastgesteld. De ploeg zal zaterdag 25 en zondag 26 augustus op het HCC-terrein in Den Haag tegen het Engelse Touring- team de Free Foresters uitkomen. De Free Foresters zullen een vier tal wedstrijden in Nederland spelen. Maandag 20 augustus komen zy op het. terrein van Hermes DVS in Schiedam tegen een KNCB-elftal uit. Op 21 augustus is een KNCB-ploeg op het VRA-terrein te Amstelveen tegenstander van de Engelsen en woensdag 22 en donderdag 23 augus tus wordt op het Rood en Wit-ter- rein te Haarlem de ontmoeting Fla mingo'sFree Foresters gespeeld. Het KNCB-bestuur is nog in on derhandeling met een tweede Engelse tegenstander. Het is nog niet zeker dat dit team ook tegen het officiële Nederlandse elftal zal uitkomen. bruid", een TWEaster- bruid", oftewel Twist-with- Ease-bruid"Dus een bruids japon, waarin het gemakkelijk twisten is. een maan-bruid (nou ja, niet alleen regeren is vooruit zien) en een tropische bruid. De Londense bokspromotor Jack Solomons, die al enkele maan den op zoek was naar een plaats waar hij het gevecht om de Euro pese bantamtitel tussen de Belg Pierre Cossemyns en uitdager Al- phonse Halimi (Fr) kan houden, heeft vrijdag bekend gemaakt dat de ontmoeting 15 mei in Tel Aviv plaats vindt. Harry Hopman, sinds 1938 non- playing captain van de Australische Davis Cup-ploeg, zal door een nieu we werkkring voortaan niet meer in de gelegenheid zijn de spelers te ver gezellen op hun lange toernees door het buitenland. Hopman is opgeno men in de directie van een make laarskantoor in effecten. (Van onze Brusselse correspondent) De Belgische minister van P.T.T. heeft aangekondigd, dat het kabi net volgende week een wetsontwerp zal bespreken, dat tot doel zal heb ben medewerking aan de radio-uit zendingen, welke van een schip voor de Belgische kust af zouden plaats hebben, te verbieden. Daarbij wordt gedacht aan de plannen, die de 72- jarige Antwerpenaar, Georges de Calüwe. heeft om van een betonnen schip, dat thans in de haven van Antwerpen ligt, onder de naam „Radio Uylens-piegel" buiten de zeven mijlszone voor Knokke, reclame-uit zendingen te gaan verzorgen. Het wetsontwerp voorziet boetes tegen alle medewerkers aan die uitzendin gen en ook tegen alle personen, die zouden helpen met de ODbouw van het zendstation ,door het leveren van materiaal en arbeid. De heer De Caluwe heeft medege deeld niet bevreesd te zijn voor die nieuwe wet en hij noemde daarbij het voorbeeld „Radio Veronica", die ook, na aanvankelijke moeilijkheden met de Nederlandse autoriteiten. Overeenstemming bereikt Uurloon landbouw met 9 cent omhoog In de hoofdafdeling sociale zaken van het Landbouwschap is gistermid dag overeenstemming bereikt over de lonen en arbeidsvoorwaarden in de landbouw voor het contractjaar 1962- 1963. Per 1 mei zal een arbeidstijd verkorting van globaal 50 uur per jaar voor de akkerbouw en van 65 a 70 uur voor de veehouderij worden geadviseerd. Mede in dit verband zul len de basisuurlonen voor de volwas sen arbeiders met 9 cent worden ver hoogd. Ook is overeenstemming bereikt over een wijziging in de bestaande indeling in loongebieden, ten gevolge waarvan de lonen in enkele gebieden in het westen des lands enigszins worden opgetrokken. De lonen voor vrouwelijke werk nemers werden voorts verhoogd tot 85 procent van die voor mannen van overeenkomstige functie en leeftijd. Ten slotte is besloten tot enkele verbeteringen van ondergeschikte aard in de CAO. De goedkeuring van het college van Rijksbemiddelaars op een en ander is gevraagd. thans ongerept wordt gelaten en waarvan iedereen de studio's en het personeel kent. Wel heeft het de grijze initiatiefnemer van „Radio Üylensplegel" onaangenaam getrof fen. dat het ministerie van P.T.T. de laatste tijd aan vele leveranciers van zendtoestellen en andere radio-appa raten schriftelijk heeft medegedeeld, te hopen, dat zij niet aan de heer De Caluwe of zijn onderneming zul len leveren en dat daarbij dan werd herinnerd aan de aangename zake lijke relaties tussen de P.T.T. en de adressanten. Hoe het ook zij. de „radio-sin- joor" is vast van plan door te gaan en half mei met zijn uitzendingen te beginnen. Kei- nus m regen in premiere De eerste speelfilm van regisseur Kees Brusse „Kermis in de regen" naar een gegeven van de schrijver Joop van den Broek heeft gisteren in „Du Midi" te Amsterdam zijn perspremière beleefd. In het City theater wordt 15 maart a.s. de gala première gegeven, die zal worden bijgewoond door Koningin Juliana. Daarna gaat hy op vele plaatsen in Nederland in circulatie o.m. in Leiden. „Kermis in de regen" handelt over een aantal gewone burgers, die bui ten hun wil by een misdaad wor den betrokken. De film speelt in een middelgrote Brabantse stad niet ver van de Belgische grens. De muziek voor de film werd ge schreven door Cor Lemaire. Aan „Kermis in de regen" heb ben o.a. Andrea Domburg, Ko van Dijk, Kees Brusse, Mieke Verstraete, Joris Diels, Jet van Dyk, Guido de Moor, André van den Heuvel, Guus Verstraete, Sacco van der Made. Jip Sterman, Wim van den Heuvel, Ber nard Droog. Hetty Blok, Netty Hart Jan Lemaire en Jan Blok medege werkt. Ook ULBRICHT werpt zich op als landbouwspecialist De Oostduitse communistische lei der, Walter Ulbricht, heeft volgens iet Oostduitse persbureau ADN gis teren in een rede by de opening van een „boerencongres" in Maagdenburg verdere verbeteringen van het land bouwsysteem aangekondigd. Ulbricht zei dat kleine akkers voor de mo derne machinerieën onrendabel zyn. Hy verdedigde de gedwongen collec tivisatie van de Oostduitse boeren, die twee jaar geleden begon, maar gaf toe dat „geduldige ideologische overreding" nodig is om de boeren van de juistheid van dit systeem te overtuigen. Slechts terloops roerde hy de pro- duktievermindering in 1961 van veel belangryke landbouwprodukten aan. Ook kondigde hy veranderingen aan in de organisatie van het ministerie van Landbouw, zonder bijzonder heden te geven. Voor het vergroten van de produktiviteit der collectieve boerderijen moeten de plaatselijke partysecretarissen grotere bevoegd heden krijgen, aldus Ulbricht. Het congres wordt door ongeveer tweeduizend landbouwdeskundigen uit de Oosteuropese landen bijge woond. Het duurt drie dagen. NAVO-OEFENING BIJ GIBRALTAR In het zeegebied by Gibraltar is gisteren de NAVO-oefening Dawn Breeze no. 7 begonnen, welke twintig dagen zal duren en waaraan door Nederlandse, Franse, Canadese, Britse en Portugese eenheden wordt deelgenomen. Het Nederlandse oplei dingssmaldeel 1 is daartoe dezer da gen naar Gibraltar opgestoomd. Aan de NAVO-oefening zullen van Neder landse zijde alle smaldeelschepen als mede de vliegtuigen van squadron 320 deelnemen. De oefening Dawn Breeze 7 bestaat uit twee gedeelten, te weten de zoge naamde wapenoefening, waarby de schepen en vliegtuigen diverse schiet oefeningen zullen houden, en de zo genaamde technische fase, welke zal bestaan uit een driedaagse oefening op de Atlantische Oceaan. beschuldigingen. Eerder had de offi-. cier van justitie tegen hem een geld boete van f 100 geëist wegens het meest subsidiair tenlastegelegde: dood door schuld. De rechtbank heeft twee dagen ge- wyd aan de behandeling van deze moeilyke zaak. Er werden enkele tientallen getuigen gehoord, maar geen van deze getuigen heeft gezien, wie van de twee agenten de nood lottige steek heeft gegeven. In hoger beroep werden elf getuigen gehoord. Er werden echter geen nieuwe ge zichtspunten gevonden, zodat de ad vocaat-generaal, mr. F. J. G. baron van Voorst tot Voorst aan het einde van zyn requisitoir tot vryspraak concludeerde. „Naar myn mening is niet met zekerheid vast te stellen of deze politieman het dodehjke wapen heeft gehanteerd, ook al acht ik dat zelf het aannemeiykst. Maar zelfs wanneer dit zou vaststaan, maken de uitzonderlyke omstandigheden zijn schuld zo klein, dat geen veroor deling wegens dood door schuld kan volgen". Volgens de advocaat-generaal moet de verantwoordelijkheid voor het ge beurde in de eerste plaats gelegd worden op de groepen opstandige jongeren, die de politie tot maatre gelen noopten. Dat direct na het noodlottige voorval niet gedacht is aan een misdrijf en dat de by de actie betrokken politiemannen niet precies alles meer weten, schreef mr. baron Van Voorst tot Voorst toe aan „de krantenverslagen na 'n geslaagd en verantwoord optreden van de po litie". Met nadruk wees hy erop, dat er naar zijn mening geen sprake van is, dat de politie-agenten elkaar sau veren of door hun verklaringen twy- fel trachten te zaaien: „er is niet met opzet gezwegen". De smet van dood door schuld mag niet langer op de Haagse politie en op deze agent rusten, zo besloot de ad vocaat-generaal zyn betoog. „De po litieman, die de steek heeft toege bracht, treft geen verwytbare schuld". Arrest op 23 maart. De heer A. C. Groenheide uit Delft is als honderdduizendste ingeschreven voor de radiocursus van de Stichting Openbaar Kunstbezit. De heer Groenheide kreeg gis termiddag in zijn woning een groot schilderij, voorstellende een zuidelijk landschap, aange boden. V.l.n.r.: de heer J. W. Sele, bestuurslid Stichting Open baar Kunstbezit, de heer A. C. Groenheide en de heer Joh. G. Wertheim, secretaris van de Stichting Openbaar Kunstbezit. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 maart Leidse Coop. Groente- en Fruitveiling: andyvie 129- 145, kroten, gekookt 4o. prei 130-144, rabarber 31, spinazie 123-141, stoofsla 127-134, spruiten A 80-151, komkom mers 96, uien picklers 53-59. waspeen 36-45, winterpeen 36, witlof 100-161 per 100 kg, komkommers A 27-51. sla A 16-33 per 100 stuks, seldery 31-44 per 100 bos. RIJNSBURG, 9 maart Bloemen veiling Flora Narcissen: Sempre Avanti 80-95, Scarlet Elegance 75-80, King Alfred 80-90, Garanium 80-85, Rembrandt 80-85, Golden Surprise 95- 100 per bos, Tulpen: Bellona 150-160, Bartigon 175-185-200, v. d. Eerde 150- 155, Apeldoorn 185-195-205, Queen of the Night 215-225, v. d. Hoeff 95-105, Peach Blossom 95-100, Ibis 95-100 Pink Attraction 225-230, v. d. Eerde 150-155, Elmus 145-150, Olaf 145-150, Sweet Harmony 215-225, Copland 135- 145-150 per bos, Hyacinten 85-95, Bl. Druifjes 33-40 per bos, Anemonen 12. tot 15.per 100. RIJNSBURG, 9 maart Groente veiling: waspeen Bl 69.tot 76.id. A1 72.tot 78.id. A2 13— tot 19.groenekool 29.per 100 kilo, knolseldery 15.tot 42.per 100 st. TER AAR, 9 maart Groentevei ling: witlof 1 1.25-1.47, id. 2 94-1.25, id. stek 5-76, prei 1.26-1.36. id. B 89, glasandyvie 1.07-1.25, stoofsla 68, aard appelen 4. uien 61-67, alles per kg, sla A 21-25, id. C 9-16, komkommers D 49-64, knolselderij 20-28, id. afw. 8- 10, id. stek 1-4, alles per stuk. radijs 25-34. raapstelen 14-15, alles per bos. stoofsla 2.30-2.40 per kist, druiven 1.66-1.78 per kg. KATWIJK AAN DEN RIJN. 9 maart Groenteveiling: waspeen per kist Al 13.70-16.10. A2 3.40-12.00. Bl 14.10- 15.70, B2 3.50-8.60. Cl 10.60, breekpeen per kist 2.20-4.20. witlof 1 133— tot 138.—, ld. 2 95.— tot 116.—, prei 1 125.— tot 130.—, id. 2 75.—. kroten per kist 3.50-5.30, rodekool 9— tot 24.spruiten 58.knolselderie per 100 st. 12.— tot 49.—. Aanvoer waspeen 97.000 kg. waarvan 63.000 kg voor export en 4000 kg voor de industrie werd verkocht. AALSMEER, 9 maart C.V. Cen trale Aalsmeerse Veiling G.A. Se ringen: Mad. Stepman 4 kop 80-125, ld. 2 kop 55-80, Marie Legray 4 kop 60-85, ld. 2 kop 40-51, Prunus triloba 40-74, ld. serrulate 150-275, Forsythia 45-71, Sneeuwballen 60-95 per tak. BOSKOOP. 8 maart „De Bos- koopse Veiling" Forsythia 1 61-53, ld. 2 42-35. ld. 3 30-27. ld. 4 21-15, ld. per bos 110-80, Mahoniablad 130- 65. Andromedablad 80-49, Prunus tri loba 29-26-17 p. tak. Amandelen 20- 14-11 p. tak. ld. per bos 75. Prunus triloba extra 39 p. tak. Cineraria in pot 115-65, Primula chenensis 31-21, Nobllianum 39 p. knop. Pink Pearl 73 p. knop. Jap. kers hisakura 1 130-120, ld .2 00-65, ld. 3 35-45. ld per bos 210- 150, Magnolia 54 per knop, Jap. Aza lea Chrlsmascheer 100-85 p. st., id. Hollandla 100-130, id. Rex 65-60. N. V. NUTRICI Z O E T E R M A E R In verband met uitbreiding van onze Mechanische Administratie vragen wy in opleiding een Yj II Gedacht wordt aan Hollerith- jongeman van ca. 17 jaar, in het bezit van het mulo-dipl., hrtrlinnslr» die geïnteresseerd is in de (JCLllCllLie functie van mechanische bediende. Schriftelijke sollicitaties te richten aan afdeling Per soneelszaken N.V. Nutricia Zoetermeer. mann.) In ons bedrijf is plaats voor een voor afwisselend werk in een prettige omge ving by een TEXTIELGROOTHANDEL Op zaterdag wordt niet gewerkt. 42-urige werkweek. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 44768. Op woensdag 14 maart 1962 des v.m. om 10 uur in de zaal van de heer J. C. P. Timmer mans te Hazerswoude-Dorp, Dorpsstraat 130, van 6 woon huizen aan de Torenstraat en de Kamplaan. Ingezet: TORENSTRAAT 3 f 11.000.- TORENSTRAAT 5 f 9.500.- TORENSTRAAT 25 f 11.600.- KAMPLAAN 2 f 6.200.- KAMPLAAN 4 f 5.500.- KAMPLAAN 6 f 5.800.- Notaris H. BAKKER te Hazerswoude. Op vrijdag 16 maart 1962, des avonds 7 uur, in het notaris huis te Leiden, afslag van de navolgende percelen te Leiden: in bod staande op: 1. Morssingel 6 f 30.400.- 2. Korte Mare 14/14a, hoek Langegracht f 17.800.- 3 Langegracht 2 en 4 f 2.100.- 4 Langegracht 6/6a f 10.200.- 5 Langebrug 77 f 2.700.- Notaris W. F. KARSTENS, Apothekersdyk 34, Leiden, tAlefoor. 23669. GEVRAAGD: een en een voor spoedige indiensttreding. Salaris nader overeen te komen. Inlichtingen en sollicitaties bij dr. A. Bouhuys, Laboratorium v. Klinische Fysiologie, Academisch Ziekenhuis, Leiden, (telef. 01710—24441, toestel 689 of 1185). te 's-GRAVENHAGE vraagt: a. GEROUTINEERDE die tevens in staat is SECRETARESSE-werkzaamheden te verrichten. b. AANKOMENDE Voor zowel a. als b. is als minimumopleiding m.ul.o. vereist. Salaris naar leeftyd en bekwaamheid. Prettige arbeidsvoorwaarden, 5-daagse werkweek. Kosten trajectkaart worden vc goed Sollicitatiebrieven aan het Secretariaat: Kneuterdyk 8. Q Voo vere I Sals Prei W

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4