SIERLIJK GLIJDT VAN HELLING IN WARMOND Laatste nieuws Gebouwd op Belgische rekening Olievlek bij Zandvoort CHU ZIET POLITIEK IN EEN HISTORISCH LICHT ïn Tsjecho-SI owakij e worden te weinig kinderen geboren BEURS VAN AMSTERDAM TERUGKEER UIT NIEUW GUINEA Overval in Kagerstraat Negen maanden geëist NIEUW BANKKANTOOR IN VOORSCHOTEN LEIDSCH DAGBLAD - VRIJDAG 9 MAART 1962 Langzaam gleed vanmorgen het jacht Sirene van de helling in het koude water van de Leede in Warmond. Het zal voor het sierlijke scheepjedat in drie maanden tijds op rekening van de jachtclub RYCB uit Antwer pen is gebouwd en 95000 gulden heeft gekost, een korte kennis making zijn met het element, waarin het thuis hoort. Vanmid dag vaart het naar Amsterdam, waar het zal worden tentoonge steld op de Hiswa in het RAI- gebouw. De super-Kaagkruiser, die op de scheepswerf van de Gebrs. Visch is gebouwd, is 11 AO meter lang en 3AO meter breed. De Antwerpse jachtclub zal met dit scheepje op de Schel de gaan varen. Dat kan ook wel. want het stalen jacht is met zijn ingebouwde 95 pk dieselmotor, dubbele besturing en ankerlier- installatie zeker zeewaardig. Nog twee boten van dit zelfde type eveneens voor Belgische reke ning, zijn in aanbouw. (Foto L.D./Holvast) De piloot van de vermiste „Sea- hawk" (men zie elders in dit blad) j is de 26-jarige sergeant-vlieger E. Pijfers. uit Wassenaar. De vlieger is gehuwd en vader van twee kinderen. Volgens de laatste berichten is er enkele mijlen uit de kust Zand voort een olievlek waargenomen. HIEUW „TIVOLI" VOOR UTRECHT Met 33 tegen 5 stemmen heeft de gemeenteraad van Utrecht gister avond een voorstel goedgekeurd, om I een krediet van f95.000 te voteren voor de vervaardiging van het voor- j lopig ontwerp van een nieuw congres- en concertgebouw „Tivcli". De Haarlemse architect lr. J. Bij- voet heeft opdracht gekregen het ontwerp gereed te maken. Het ge- j bouw zal volgens zyn berekeningen - .elijk gemeld rtum 24 miljoen gul- en gaan kosten. Burgemeester jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, deelt mee, dat ir. Bijvoe't ongeveer een half jaar nodig zal hebben om het schetsplan e voltooien. Hy gaf voorts als zijn mening te kennen, dat Utrecht toekomst heeft als congresstad. Hij baseerde ditoor- '.eel o.m. op het congresbezoek ge- lurends d? laatste jaren aan het hui dige ..Tivoli". In de jaren 1957 tot en ■ui 1961 congresseerden resp. 32.000, 33.000, 38.000. 24.000 en 35.000 perso nen in dit gebouw. Anti-rckef-rakef Het Amerikaanse leger heeft van de basis Point Mugu in Californië een anti-raket-raket van het type ...>like Zeus" gelanceerd, die voor ae derde keer zal worden beproefd op de werking van zyn derde en laatste trap waarin zich de instrumenten be vinden die 't wapen definitief bin nen „vernietigingsafstand" van het te enderscheppen ballistische projectiel brengt. De gezinsleden van zendingsperso- neel op Nieuw-Guinea kunnen sinds enkele weken, zo zij dit wensen, op kosten van het Zendingsbureau der Ned. Herv. Kerk, vervroegd naar Nederland terugkeren. Op de avond van 3 november van het vorig jaar waren een 19-jarige Utrechtenaar en een 26-jarige bui tenlander, die momenteel in Bazel verblijft omdat hij over de grens is gezet, binnengedrongen in een wo ning aan de Kagerstraat met het plan de bewoner, een goede bekende van eerstgenoemde, buiten gevecht te stellen en te beroven. Deze man, die de Utrechtenaar „oom Wim" noemde, had de jongen altijd niets dan goeds gedaan en hem bovendien meermalen onderdak ver schaft. Beide indringers stelden zich op in een slaapkamer en draaiden daar de gloeilamp van de verlichting los. Toen de oude man op zijn ronde vóór het slapen gaan de kamer bin nentrad, vielen de twee hem aan en gooiden hem op de grond. Toen hy de voornaam van de Utrechtenaar riep. heten de mannen los en ont vluchtten door het slaapkamerraam. Vanmorgen moesten zy zich voor deze wandaad verantwoorden voor de Haagse rechtbank, maar alleen de Utrechtenaar was verschenen. De president wees hem op de ern stige gevolgen, die zijn daad had kun nen hebben voor de oude man. De officier van Justitie vond het een kwaadaardig plan en eiste tegen de verdachte een gevangenisstraf van 9 maanden, waarvan 3 maanden voorwaardelijk, met aftrek van de t\jd in voorarrest doorgebracht, onder toezichtstelling van de reclassering en een proeftijd van 3 jaar. De uitspraak volgt op 23 maart a.s. De zaak tegen de tweede verdachte werd voor onbepaalde tijd aangehou den om hem in staat te stellen toeh nog te verschijnen. Diploma-zwemmen in „Overdekte" Onder zeer grote belangstelling werd gisteravond in de overdelcte het diploma zwemmen afgenomen voor de Leidse Golfbrekers. De geslaagden waren: Meisjes A: Loesje de Rooy, Jeanette Cambier, Anneke van Rijn, Anneke van Steyn, Joke van Steynj Lidy* Boonekamp, Marian Laken Hedi Zwartjes. Lidy van Kins, Niénke Haanstra, Lies- beth van Leeuwen, Ineke v.d. Akker, Anselma Karremans, Maria van Ier- sel, Marian Leusen, Maaike Gerrits, Hanneke Nijssen, Toosje Kikkert, Elsje Rodenburg, Marian v.d. Broek, Marianneke Rodenburg, Annemieke Wamelink. Ineke Krol, Marian de Jong, Marijke Miedema, Corry van Herwaarden, Irene Schotman, Nelly v.d. Meulen, Annemarie v.d. Berg, Els de Kroon, Corry de Klerke, Bar ry van Hensbergen, Agnes Bakker, Dorien Devilee; Meisjes B: Marian Eiegstraten, Mieke Beugelsdijk, Jac queline Hogervorst, IneKe de Groot, Coby Mioch, Elleke van Kralingen, Lia v.d. Akker, Willy Hensing, Yoijce v. d. Voort Trudy v. d. Post. Louise Kitselaar. Anky den Daas. Ria de Jong, Lian Rodenburg, Louise Schaafsma, José Gussenhoven, Ria Pfeiffer, Franka v.d. Zanden, Jory Warring, Trudy Damer, Elly Damer. Jongens A: Hans Bouter, Koos van Zijp, Joop Goosen, Bernard van Haasteren, Paul Wijsman, Harry Singeling, Felix de Roov, Rolf v. d. Pluym, Carl van Cleef, Jopie Wijs- Wan. Hans Paddenburg. Theo Baak, Leo de Boer Peet Touissant, Theo «artz, Carol Blom; Jongens B: Jac ques Plouvier, Rini Kikkert, Kees Bots Jan van Remundt. Dick van Westop, Henny de Boer. Vergadering in Boshuis In ,,'t Boshuis" belegde de afde ling Leiden van de C.3I.U. gisteren een bijeenkomst, die door de heer D. van der Kwaak werd ingeleid met een uiteenzetting over het doel van de avond. De afdeling ziet het als een taak meer bekendheid te geven aan haar activiteiten om de bewo ners van de nieuwe stadswyk in het werk te kunnen betrekken. Mr. dr. K. de Vries besprak de betekenis van de C.H.U. Geen partij De enige groep in de Kamer die zich Unie noemt, is de C.H.. die in 1908 ontstond uit de Utrechtse en Friese Chr. Hist. Unie en de Vrije Anti-Revolutionairen. Het woord „unie" betekent één. en de C.H.U. wil zich daarom bewust niet „partij" noemen, dat immers „deel van iets" wil zeggen. De C.H.U. doet niet alleen op christelijk Nederland een beroep, maar op het gehele volk. Ook het woord „historisch" komt niet in de aanduiding van andere partijen voor. Historisch is een ty pische mentaliteit, de geesteshou ding van de Unie, die de alledaagse politieke problemen in een histo risch licht wil zien. Men wordt door deze houding kritisch ten op zichte van zichzelf. In de vol heid van het leven moet men weten te luisteren naar andere meningen, respect hebben voor de andersden kende. De CHU wenst geen disci pline, maar zoekt de vryheid en biedt ruimte voor discussie. Volgens De Savornin Lohman, één van de Unie-oprichtc-rs. ver staan we in de politiek onder chris telijk: de belijdenis van Christus ook op politiek gebied. Dat is in het beginselprogram van de C.H.U. vast gesteld. Het gaat in het leven niet om wat de mensen willen, maar om wat God van ons vraagt. Hoedemaker heeft als stelregel aangenomen dat het recht van Gou komt, en niet van de meerderheid. Het recht ligt in de rechtvaardig heid en de C.H.U. loopt dan ook niet met de meerderheid mee. maar zoekt de rechtvaardigheid. De heer L. Questroo, gemeente raadslid, vroeg aandacht voor eco nomische aangelegenheden en voor sport- en jeugdproblemen. Deze din gen vormen ook een goddeiyke op dracht in het leven. Ook op deze terreinen moet gerechtigheid wor den betracht. Het zou onchristelijk zijn indien we ten koste van de ene groep de economische mogelijkheden van de andere zouden uitsluiten, al dus de heer Questroo. In de gemeenteraad kwamen ver schillende klachten ten aanzien van de verbetering van parkeermogelyk- heden en toegangswegen uit de om liggende plaatsen. In het belang van de boeren wordt door de raad geij verd voor een overdekte veemarkt, waardoor de kans op ziekten onder het vee kleiner wordt. Ook op het gebied van de sport worden vele voorstellen in beraad gehouden. Juist nu, met de vijfdaag se werkweek, moeten de gelegenhe den voor sport en spel worden uitge breid. De heer B. de Kier, eveneens raadslid, sprak over de loonkwestie, een nieuwe centrale en de woning nood. Tot slot voerde de heer P. S. Harmsen het woord over onderwijs zaken. Het raadslid zei. dat meer aandacht zal moeten werden besteed aan het christelijk nyverheidson- derwys. vooral nu door de industria lisatie deze tak van onderwijs een steeds belangrijker plaats gaat In nemen. Het godsdienstonderwijs cp openbare scholen zal door de ge meende worden gesubsidieerd, naar Christelijk Historische opvatting ligt hier ook een taak voor de overheid. WARMOND Sfeeds Vooruit won De uitslagen van ae door de tafel tennisvereniging „Steeds Vooruit" ge speelde competitlewedstryden luiden: Sreecls Vooruit 1Salamanders 7 7-3. Steeds Vooruit 2—TOV 3 9—1, Steeds Vooruit 3TCS 2 55, Ten- n.cs 1Steeds Vooruit 1 (dames) 7—3. Maandag a.s speelt Steeds Vooruit 1 een thuiswedstrijd tegen Baronie 2. WASSENAAR Volleybal 10x10 In het volleybaltoernooi, dat geor ganiseerd werd door de sportvereni ging Raaphorst in het kader van de 10 x 10-actie, hebben bij de dames de teams van het Rijnlands Lyceum en van het St.-Adelbertcollege de fi nale bere.kt. Bij de heren kwamen eveneens het Rijnlands Lyceum en The Licns als winnaars uit de voor ronden te voorschijn. De finales zul len worden gespeeld maandagavond 12 maart vanaf half 8, in de gvip- zaal van de St.-Jan Baptistenschool aan de Clematislaan, dus niet, zoals ■et nu toe in de gymnastiekzaal van het tS.-Adelbertcollege. De teams, die ''2 r nn?n zuilen worden u t- gednagd door het eerste dames- en net eerste heren team van de organi serende vereniging Raaphorst. Uit de Vrolijke Ark slaagden: Di ploma A: Hendrika van Berkel, Ma rie van Berkel, Pieter van Berkel, Johanna v. d. Berg, Maria Deijkers, Adriaan van Giezen, Cornells Hal vemaan, Johannes v. d. Hulst, Toos Hamcling, Ingrid Langezaal, Neel- tje de Romijn. Roeloffina de Ro- inijn, Petronella van Soest. Adria- nus Verhoef, Martha v. d. Weljden, Johanna Dreef: Diploma B: Alida Gubler, Peter Halvemaan, Maria de Laaf, Jacob Verhoef. De Amsterdamsche Bank heeft be sloten om een filiaal op te richten in Voorschoten. Dit gezien de snelle toe neming van de bevolking en de in dustrialisatie in het onder de rook van Leiden gelegen forensendorp. Het plaatselyk kantoor werd gisteren zonder veel uiterlijk vertoon voor het publiek open gesteld. Van hun be langstelling gaven o.m. blijk burge meester L. de Kool. wethouder G Schrama en gemeentesecretaris Joh. de Bres. Het kantoor is gevestigd in het pand Koningin Julianalaan 16, dat is ingericht naar een ontwerp van architect P. Gros. Op de begane grond is een safe-ruimte gecreëerd, waarin 64 loketten voor verhuur zyn geplaatst. Eveneens op de begane grond treft men de cliëntenhal en het kantoor van de (twee) beambten aan. Op de eerste etage bevinden zich twee spreekkamers, een keu kentje en een dienstvertrek. Tot di recteuren werden benoemd de heren E. H. Moens en L. de Roos, die tevens directeuren van het kantoor in Lei den zyn. terwyi de leiding van het Voorschotense kantoor berust by de algemeen procuratiehouder, de heer F. J. M. Kösters. De foto toont het nieuwe kantoor van de Amsterdamsche Bank ln Voorschoten. (Foto L. D./Holvast). Een delegatie van de Centrale I heid van het vijftigjarig bestaan Aalsmeerse Veiling heeft giste-1 van de veiling aangeboden aan ren een gedenkboek ter gelegen-1 Koningin Juliana. Rechts op de foto de heer A. van c.s, die net boek samenstelde en aanbood. Communistische instanties gealanneerd (Van onze Weense correspondent) Langzamerhand komen de verantwoordelijke instanties van enkele communistische staten tot de ontdekking, dat zij de toekomst van hun landen in gevaar brengen, wanneer zy hun reclame voor anti-conceptionele middelen en geboortebeperking voortzetten. Tot nu toe propageerden zij dit om daardoor meer vrouwelyke arbeidskrachten aan het produktie- proces te kunnen binden. De eerste alarmerende stemmen komen nu uit Hongarije en Tsjecho-Slowakije waar het geboortecyfer onheilspellend is gedaald. Oostcnryk is al geruime tijd nietlanden Tsjecho-Slowakye en Hon- meer het klassieke land van het garye met 15,9 en 14,6;^De allerlaat- laagste geboortecyfer, omdat het op 1000 inwoners jaarlykse 17,6 leven de geboorten telt. Daarop volgen En geland. Noorwegen en Japan met 17,5, 17,4 en 17,1. Op de voorlaatste plaats staan de twee communistische 30500 30500 30500 WASSENAAR Belferuitreiking WIK De sportvereniging WIK heeft donderdagavond in de foyer van het Verenigingsgebouw de jaarlykse le denvergadering gehouden. In zijn in leidend woord herdacht voorzitter A. Sluimers het op 81-jarige leeftijd overleden ere-lid, de heer Boddeus. De voorzitter deelde verder mede, dat op zaterdag 17 maart de traditionele Zuidhoilandse veldloopkampioen schappen op Duinrell zullen worden gehouden dat, <*e jaarlykse gymnas- tiekuitvoeringen zullen plaats heb ben op 28 en 29 maart en dat er op 19 mei een adspirantendag voor de kring Leiden door WIK zal worden georganiseerd. Het gouden WIK-speldje voor 15-ja- rig trouw lidmaatschap werd daarna uitgereikt aan mej. H. v. d. Velden, mevrouw J. van Steen-van Rijn en mej. Bep Helder. De abletiekprestatiebeker 1961 werd uitgereikt aan Truus Cruiming, de zwemprestatiebeker aan Hans Hil'khuizen de zilveren polobal voor allroundpolospeler no 1 aan Ben Kennedie De WIK-bokaai voor ver dienstelijke WIK-leden werd toege kend aan de heer en mevrouw L. Kruger. Uit het jaarverslag van de pen- nlngmeesteresse bleek, dat zich wat de financiële positie van de vereni ging betreft in het afgelopen jaar een wyziging ten goede heeft vol trokken, waardoor het exploitatie overzicht kon worden afgesloten met een batig saldo van enkele guldens, de subsidie uit de gemeentekas en de opbrengst van de toto-gelden niet meegerekend. In totaal verbeterde de financiële positie ten opzichte van het vorige jaar met ongeveer f1200. Uit het jaarverslag van de alge meen secretaris, de heer H. Lange- rak, bleek, dat het totale ledental ln het afgelopen jaar groeide van 634 tot 706, een groei die yoornamelyk aan de zwémafdeling te danken is. Nadat ook de verslagen van de af delingen atletiek, zwemmen en gymnastiek waren uitgebracht had de bestuursverkiezing plaats. Herko zen werden voorzitter A. Sluimers en pennir.gmeesteresse mevrouw J. Kru- ger-Mol. Tot commissaris van de gymnastiekafdeling werd in de plaats van mevr. H. Klinkhamer gekozen mevrouw G. de Mooy-Baars, tot com missaris abletlekafdeling werd geko zen J. van Eysden in plaats van M. Deyn. tot commissaris zwemafde- ling in plaats van A. Auer de heer S. Claessen. Tot commissaris van de propagandaafdeling werd benoemd mej. T. Dompcling. Na het huishouaelyke gedeelte volgde nog een gezellig samenzyn. Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur am. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bol vooral niet onze in d-> telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 te plaats wordt met 13,6 door Zwe den ingenomen. Vooral de Tsjechische Instanties hebben begrepen dat zy iets moeten ondernemen tegen dit sluipende kwaad. Het letterkundige tijdschrift „Literarni Noviny" windt er geen doekjes om. maar zegt eerlyk dat er per jaar 35000 kinderen te weinig worden geboren, wanneer men een normale bevolkingsaanwas als uit gangspunt neemt. Om dit euvel te gen te gaan moeten regering en be volking weer een open oog krijgen voor de natuurlyke functie van de vrouw als moeder. De gehele argumentatie ruikt wel iswaar nog sterk naar de oude mar xistische tehorie, volgens welke ook de vrouw als moeder een schakel vormt in de communistische maat- schappy en de mens er nog uitslui tend als produktieve kracht wordt beschouwd, maar zelfs in deze be krompen materialistische opvatting komt toch een nieuw element te voorschyn, doordat de toekomst van de staat wordt ingeschakeld, die in derdaad afhankelijk is van de be volkingsaanwas. Daar die toekomst in gevaar is, maakt men nu in Tsjecho-Slowakye propaganda voor meer kinderen en vooral wijst men op concrete gevaren en misbruiken, voornamelyk op ziekten die door het gebruik van anti-conceptiemiddelen kunnen ontstaan alsmede op de slechte personeelspolitiek in bepaal de bedrijven, die slechts dan ge trouwde vrouwen willen opnemen, anneer zij verklaren dat zij bin nen afzienbare tyd geen kinderen willen krygen. Natuurlyk beschouwen deze com munistische schryvers de moeder slechts vanuit een „sociologisch" standpunt en hebben zy geen hoger idee van het eigeniyk moederschap, maar er is een verschuiving in de opvattingen cp gang, een verande ring die op zichzelf niet ongezond is. Daarom besluit het genoemde tijdschrift zyn beschouwingen met de eis, dat „de mensen door het tempo en de vooruitgang van de economische opbouw de gelegenheid moeten krygen om tot een zo groot mogelyk aantal kinderen te komen. Dit getal zou drie of meer kinderen moeten bedragen". BEURSOVERZICHT LICHT VERDEELD Amsterdam, 9 maart. Het Damrak heeft de beursweek af gesloten met een licht verdeelde stemming voor de internationale waarden. Philips opende op 1028, tegen een voorgaande slotkoers van 1041%. Het aanbod van het buiten land werd goed opgenomen, zodat de koers vanmiddag niet noemenswaar dig verder inzakte. Aku was prijs houdend, Kon. Olie goed pryshoudehd na een iets lagere opening, terwijl Unilever een halve gulden hoger no teerde op f 186.50. Hoogovens zetten vast in op 826, ylus 6 punten. Plot seling kwam er voor dit fonds lokale belangstelling, waardoor de koers op liep tot 832. Het fonds verliet de markt op circa 830. Wall Street gaf gisteren een flink koersherstel te zien. Dit gaf het Damrak vandaag de nodige moed om niet tot verkopen over te gaan. In de Scheepvaarthoek gaven de koersen weinig verandering te zien. nl de cultuursector waren certifica ten Deli in herstel. Amsterdam-Rub bers een puntje hoger. Staatsfondsen aangeboden. Aandelen Palthe werden 30 punten lager gelaten op 150. tegen een laatsteedane koers op 193, ge volg van de zeer teleurstellende re sultaten van dit bedrijf. WISSELKOERSEN Amsterdam, 9 maart. Londen 10.17%—10.18%: New York 3.61 A—3 61gMontreal 3.44—3.44%; Parijs 73.771.'73 824Brussel 7.26% 7.26%: Frankfort 90.39%—90.44% Stockholm 70.17%—70.15%Zürich 83.37%—83.42%: Milaan 58.23%— I 58.28%: Kopenhagen 52.54%52.59% 'Oslo 50.74'50.79%; Wénen 14.00% —14.01%: Lissabon 12.69—12.70%. Vrijdag 9 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned '58 4% 102% 102% Ned '59 4% 102% 102% Ned '60-1 4% 102% 102% Ned '60 II 4% 102% 102% Ned '59 4y4 102% 100% Ned '60 4y4 100H 100% Ned '61 4y4 100 u 100% Ned '53 3% 97% Ned Gb obi 3% 82% 82% Ned '47 3% 94ft 93%GL Ned •51 3% 93% Ned '53 i-n 3% 96% 96% Ned '56 3% 96% 96% Ned '48 3V, 90% 90% Ned bel cert 3y4 89,V Ned '50 I-II 3y4 90% L 90% Ned '54 I-Il 3V« 91% 91% Ned '55 I 3 V4 91% 91% Ned '55 II 3V, 92% 92% Ned •37 3 92% 92% Ned G b obi '46 3 93ft 93% 93 GL Ned dol In 47 3 93 Ned Inv cert 3 99% GL 99,», Ned 62-64 3 99% GL 99ft Indlë *37 3 99% Indlë "37 3 95% 95 Ned won b.l. '57 6 109 GL 108% Ned. w. b.l *58 4% 101% 10% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-my A-K U Deli My cert Hoogovens cert. Philips gem bez Unilever cert Dordtse Petr Von p <50 f 20) Holl Amer iyn Java China Pak KLM Kon Ned St.boot Kon Paket My Stoom My Ned Niev Goudr eert v Ommeren eert Kon Rott Lloyd N Scheepv Unie NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem. leningen 117% 117% 139 138% 400 399% 164.50 166.50 820 829% 1041% 1021% 185.90 186.10 634% 642% 138.50 139.10 248% 149% 152% 152% 69.90 69.90 178% 178 151% 151% 172% 172% 148 147 330 GB 332 152 152% 152 152% A dam 47 (3%) 3 Idem 48 (3%) R'dam '52-1 (4%) ld -37 I-n (3%) Z -Hoil '55 4% Bankwezen v Bb N Gem 58 5% id N W B '52 14% BVG rspbr f 500 BVG rspbr "52 Industr Obligaties Philips Doll. *51 96% 96% 100% 96% 100V4 104% 100% 196% 144% 96% 100% 196 144% Premieleningen A'dam '53 3 A"dam *51 12% A-dam '56 12%.. A'dam '56 II 2% A'dam *56 III 2% Eindhoven '54 Enschede '64 2% Den Haag '52 1 2% Idem II 2% R'dam -52 I 2% Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z -Holl 1957 2% Zuid-Holl '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellfngen Vorige Slotkoers koers v. heden 106 B 107 86% 86 86 86% 91% 91% 91% 91% 82% 84 y4 84% 92 95% 94% 93% 101 B 90% 90% 95B 96 B 92% 93% 105 105ft Robeco Amst Eank Cultuurbank Holl Bank U eert. Ned HandelmlJ Rott Bank Twentsche Bank Senembah 255,— 409% 222% 370 385% 356 410 B Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkei's Pat Borsumy-Wehry Calvè Delft eert. Electralasmy K. Pap. v Gelder K Ned Grofsm Holl Constructie Ing bur v B-ny. Internatlo Int. Kunstst Ind. v Kemp en Beg. Leidse Wolsp.ry Müller en Co N J3 Ned Kabelfabr Philips prei Rott Droogd My. Slkkens Groep Ver Touwfabr Walvisvaart Wernlnk's Betjnij Wilton Feljenoord v Wlik - Heringa daalberg Mijnbouw en petroleum Bill ton 2de r 510 Kon Petr (f 20) 136.50 Amerik. fondsen Canad Paciflo R Intern Nickel 255 408% 35 222% 370 386 356 739 738 315 315 83 84 918 915 380 390 392 394 196% 186% 445 254 239% 233% 232 74 75% 156 L 565 559 501 500 610 L 603 304 302% 570 561 962 964% 408 400 108% 106% 247 334% 331 95% 95% 147% 147 508 139.10 Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell OU3(jf| Union Pacific Un. States Steel 25% 77% 78% 49% 50 42% 42% 56% 57 55H 57 82% 82% 56% 58 39H 39% 33% 33 71 72 y4

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9