Accrington liquideert Uitstekende oefenwedstrijd van zaterdagelfta! tegen Go Ahead Minister Strauss en u s Ige ver verzoenen zich Lauw PW ging tegen CS VB ten onder: 3—1 Rampenfondselftal' speelt in Utrecht BUBBEL profijt voor Peking uit pakketten Vaste kern kantoormachines Na geruch tma kende pu blika tie LinMij Towelmaster Sportsplinters Geschenkzendingen uit Macao en Hongkong bron van valuta LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 7 MAART 1962 Accrington Stanley, opgericht in 1886 en twee jaar later behorende tot de clubs, die de Engelse voetbal- league leven inbliezen, Is wegens fi nanciële moeilijkheden gedwongen te liquideren. De secretaris van de club. Jack Wigglesworth, heeft na een vergadering met de schuldeisers, die een totale vordering van 60.000 pond sterling (ruim 600.000 gulden) heb ben. meegedeeld, dat Accrington Stanley niet meer in staat is de nog resterende competitiewedstrijden te spelen. Accrington Stanley staat onderaan in de vierde divisie. De liquidatie ge schiedt op aanbeveling van de schuldeisers. Accrington Stanley, dat bij zijn thuiswedstrijden gemiddeld 2600 toe schouwers trekt, is het eerste slacht offer van de financiële crisis, die de kleine clubs in het Engelse voetbal bedreigt. Het was vooral de president van de eveneens in Lancashire gevestigde en zo succesvolle eerste divisieclub Burnley, Bob Lord, die pleitte voor liquidatie. De heer Lord, die kortge leden Accrington Stanley nog had aangeboden te helpen, trad nu als woordvoerder op van Burnley, dat tot de crediteuren van de gedupeerde club behoort. Burnley heeft van Ac crington geld te vorderen voor on betaalde transferbedragen. Studenten streden om sporttitels Voor de derde keer in successie werden gisteravond in de Stadsge hoorzaal de universitaire sportkam- pioenschappen gehouden. De organisatie berustte bij sport leider K. Nuis en de Leidse Univer sitaire Sportvereniging, LUSV. Aan de volgende dames en heren reikte LUSV-voorzitter Plantinga de prijzen uit: Tafeltennis: dames: 1. mej. Goe- koop, 2. mej. Ybema; heren: 1. Ver hagen, 2. Mendel. Badminton: dames: 1. mej. Vry- burg; heren: 1. Balgooy, 2. Oei. Judo; Oranje band en hoger: 1. Koks: Witte en gele band: 1. H. Zee. Schermen: floret dames: mej. Ligt- moet, 2. mej. Cornellsse; floret he ren: 1. Ter Keurs, 2. Van Mameren. Sabel: 1. Ter Keurs, 2. Spies. ZWEMMEN Gouwe - Rijnstreek' De uitslagen van de voor de Kring GouweRijnstreek van de KNZB ge speelde waterpolowedstrijden luiden: Gouwe 3BZ en PC 1 (H) 51; Bos koop 1—Donk 3 (H) 1—2; LWV 1— Sl.stad 2 (H) 8—2; LGB 1DKD 1 (H) 5—3; Sl.stad 2—De Zijl 2 (H) 6-1; LWV 1—LZC 2 (H) 4—2; Donk 2-AZC 1 (D) 3—1; OZV 1—AZC 1 (H) 1—0; Gouwe 1—Donk 1 (D) 0—5; Gouwe 2Donk 1 (H) 12; OZV 1 GZC 3 (H) 2—1; LZC 2—Sl.stad 2 (H) 6—2; GZC 3—Gouwe 1 (D) 0—3; GZC 4—Gouwe 1 (H) 2—5; LGB 1— DKD 1 (H) 3—3; LWV 1—De Zijl 2 (H) 6—3; Boskoop 1—GZC 3 (D) 1-1; Gouwe 3—GZC 5 (H) 3—4; Sl. stad 2—LGB 1 (H) 7—1; Boskoop 1— Donk 2 (D) 0—2; Boskoop I—Donk 3 (H) 0—5; BZ en PC 1—SZ en PC 1 (H) 0—3; OZV 1—Gouwe 2 (H) 3—0; AZC 1—Donk 1 (H) 0—2; LGB 1— LWV 1 (H) 29; Boskoop 1Gouwe 1 (D) 1—1; GZC 2—OZV 1 (H) 4—2; SZ en PC 1—Gouwe 3 (H) 3—3; LZC 2—LGB 1 (H) 1—1. Op dinsdag 13 maart zullen er in het Spaardersbad te Gouda zwem wedstrijden worden gehouden. .De deelnemende verenigingen zijn: AZC, BZC, BZ en PC, Boskoop, DKD, Gouwe, OZV, De Plas en SZ en PC. De algemene jaarvergadering van de Kring Gouwe-Rijnstreek zal wor den gehouden op vrijdag 6 april in hotel „Toor" te Alphen a. d. Rijn. Prachtige come-back van Leen Aandewiel (Van een onzer verslaggevers) Eindelijk is het er dan van gekomen en heeft een zaterdag* elftal de eerste schrede gezet op het pad, dat leidt naar de een heid voor de komende interland wedstrijden. En het is een goede schrede geworden, ondanks de 4-2 nederlaag tegen het Deven ter Go Ahead, dat zich ander maal een nuttige sparringpartner toonde. Want deze wedstrijd heeft aangetoond, dat de keuze- commissie nog steeds kan bou wen op de vaste kern, waarbij zich enige nieuwelingen goed aanpasten. De basis van deze bondspoeg school in het vierkant, dat gevormd werd door Quick Boys- en Zwart-Wit-spe- lers. Twee van hen. Van Duyn en Nieuwstraten behoorden technisch en tactisch tot de uitblinkers, waarbij we voorbij willen gaan aan het soms minder goed plaatsen van de kleine Katwijker. Verheugend was het bo venal, dat Aandewiel, na een lang- I zame start, zo'n prachtige come-back vierde en weer tot de zeer serieuze kandidaten voor het oranjeshirt gaat behoren. Als vierde man speelde Elleren als linksbinnen een voortref felijke wedstrijd. Als hij deze vorm kan handhaven, moet hij in staat worden geacht Verweel volkomen te doen vergeten. We durven de Rotter dammer zelfs een vollediger voetbal ler te noemen. benut, doordat v. d. Broeke er niet tussen durfde te komen. Toch werd het voor rust nog 01. Dat gebeurde 10 minuten voor rust, toen een vlotte combinatie Aandewiel. Nieuwstraten Haagsma de bal bij v. Elderen bracht, die de kans met een hard laag schot uitstekend benutte. Vijf minuten na rust mikte Floor v. Duijn een vrije schop meesterlijk op het hoofd van Nieuwstraten, die met een knikje de bal achter de Deventer goalie plaat ste. Het werd toen een spannende en goede wedstrijd, waarin ook Go Ahead zich steeds meer begon te roeren. Rechtshalf Hondeling, goed meegekomen, rondde een goede aan val kansloos voor Woudsma af. Wus- tenfeld deed hem dat 10 minuten la ter na en toen was de kans weer vol komen open. In de laatste 20 minuten drukte Go Ahead door. hoewel daar voor linksbinnen v. Elderen tot drie maal toe pech had. Zijn eerste schot belandde buiten bereik van doelman Winteler tegen de paal, terwijl twee volgende schoten ternauwernood op de doellijn konden worden gestopt. Een razendsnelle uitval van rechts buiten De Jong bracht toen een vrije kans voor Wustenfeld, die deze dank baar benutte, hoewel de grensrechter gedecideerd en o.i. terecht, voor bui tenspel appèlleerde. Maar scheids- scheidsrechter Plant was een andere mening toegedaan. Hondeling maakte daarna met een schitterende kopbal 't mooiste doelpunt van de wedstrijd. Het doelpunt dat v. d. Pols maakte om de stand een aanzien te geven in overeenstemming met de krachtsver houding, vond, zoals gezegd, geen ge nade in de ogen van scheidsrechter Plant. Advertentie RUYS FRANZ BAUER-THEUSSL: ALGEMEEN MUZIKAAL LEIDER NED. OPERA Met ingang van 1 september 1962 is Franz Bauer-Theussl benoemd tot algemeen muzikaal leider van de Ned. Opera. De positie van algemeen muzikaal leider is een equivalent van de functie, die in Duits-sprekende landen wordt aangeduid met Generale musikdirektor. Deze plaats Is enige jaren by de Ned. Opera vacant ge weest. Franz Bauer-Theussl, thans 33 jaar oud, is als eerste dirigent verbonden aan de Volksoper in Wenen: voorts is hij chef-dirigent van de „Beet hoven Gemeinde" in Wenen. PRINS BERNHARD VAART OVER DE NUL Prins Bernhard is gisteren aan boord gegaan van het motorschip Murchison voor een tocht over de Nijl vanaf iMurchison Fails tydens welke h\j olifanten, nijlpaarden en ander groot wild zal gadeslaan. Vandaag zet de Prins zijn tocht voort over het Albert-meer, waar hij op Nljlbaars zal vissen, die soms meer dan 45 kilo weegt. De Prins bezoekt op het ogenblik de wildgebieden van Oeganda, op uit nodiging van een nieuwe toeristische ontwikkelingsorganisatie, in zijn hoe danigheid van president van de "World Wild Life Fund". Volleybalcompetitie LEEN AANDEWIEL Tijd gekomen In de defensie wisselde keeper Woudsma goede met minder goede momenten af en het lijkt ons, dat de tijd voor de sympathieke aanvoerder van het zaterdagelftal zo langzamer hand gekomen lijkt. In de slotfase stond hij echter enkele zeker lijkende Go Ahead doelpunten in de weg. Kor ving was wat minder dan anders, het geen vermoedelijk is te wijten aan een pas genezen blessure, die hem 6 weken buiten de lijnen hield. De Groninger Mooibroek maakte een goed debuut en verdient, mits hij wat feller wordt, stellig een nieuwe kans. In de voorhoede faalde midvoor v. d. Broeke, die geen enkel initiatief kon ontwikkelen, met een onwillige dij spier begon te sukkelen en in de tweede helft tenslotte maar het veld ruimde voor v. d. Pols, die echter te weinig te doen kreeg. Wel bewees de Zwartwitter zijn waarde door een doelpunt te scoren, dat o.i. ten on rechte wegens buitenspel werd afge keurd. Op de rechtsbuitenplaats heeft Cor v. Duyvenbode zijn kans niet ge heel benut. Wel kwam hij tot een voldoende prestatie, doch toonde te weinig initiatief. Ook hij moest in de tweede helft geblesseerd het veld ver laten. Linksbuiten Haagsma toonde voldoende wil, doch het lijkt ons toe, dat de Leeuwardenaar nog niet rijp is voor dit milieu. Stopper Locht ten slotte heeft verdienstelijk gespeeld, maar faalde in het laatste kwartier toen Go Ahead alles op alles zette toch min of meer. Visser lijkt ons vooralsnog de aangewezen man. Vrij matig Voor de rust was het een vrij ma tige wedstrijd, die het eerste kwartier een zwak zaterdagteam liet zien. Gaandeweg kwam er meer vaart in en toen kwam er ook een licht over wicht. Enkele prachtig door v. Duy venbode genomen corners bleven on- Verjaardagsgeschenk voor Hercules Het elftal van in buitenlandse ten goede aan de Utrechtse vereni- teams uitkomende Nederlandse voetballers, dat in 1953 te Parijs met 21 van Frankrijk won in een wedstrijd ten bate van het Nationaal Rampenfonds, zal in april dus ruim negen jaar later toch nog tegen het Nederlands elftal uit die tijd uit komen. In 1953 had de KNVB voor een dergelijke ontmoeting geen toestemming gegeven, waarna de wedstrijd tegen Frankrijk werd gearrangeerd. Op Koninginnedag treden beide teams tegen elkaar in het strijdperk als een door DOS aangeboden ver jaardagspresentje voor het aloude Hercules, dat zijn 80-jarig bestaan viert. De recette komt dan ook geheel ging, met DOS bewoonster van Sta dion Galgenwaard. De spelers van het vermaarde „Rampenfondselftal" hebben, met uitzondering van Kees Rijvers, die nog geen bericht heeft gezonden, zich reeds allen bereid verklaard geheel belangeloos op 30 april tegen het Ne derlands elftal 1953 in het veld te ko men. Mocht Rijvers niet beschikbaar zijn, dan zal Faas Wilkes, die des tijds van zijn Italiaanse club geen toestemming kreeg in Parijs te spelen, zijn plaats innemen. De opstelling van het team is als volgt: doel: De Munck.achter: Vreken en De Vroet.midden: Schaap, Van der Hart en De Kubber.voor: Appel, Rijvers (eventueel Wilkes). Van Geen, Timmermans en De Harder. Reserves zijn Van Lent en Roehrig. Het Nederlands elftal is nog niet compleet, maar wel doen mee: Len stra, Terlouw, vermoedelijk Van Ede, Steiger, Van Schijndel, Van Melis en Van Roesel. Kangeroes kan de titel binnenhalen Teleurstellend, anders kan men het optreden van PW in Delft tegen het toch waarlijk niet sterke CSVD niet noemen. En wat erger was, de PW- dames maakten helemaal niet de indruk dat zij alle krachten in de strijd wierpen. Het werd een bijzonder lauwe ver toning. Van PW-zyde dan. CSVD vocht voor wat zy waard is en slaag de er zodoende in een party, die tech nisch gezien op een zekere nederlaag had moeten uitdraaien om te bui gen naar een kostbare winst. In de eerste set leek PW overigens weinig meer te hoeven doen dan goed ser veren om met een zege huiswaarts te keren. CSVD kwam op 1-0, maar Joke van Gemeren joeg 10 directe treffers over het net, die de Delftse formatie op de rand van een totale ineenstor ting bracht. Had PW toen maar even alles op alles gezet om de eerste fase duidelijk in haar voordeel te beslis sen, dan zou CSVD vermoedeiyk in drie sets de vlag hebben gestreken. De blauwwitten kregen het echter door hun traag reageren zo moeiiyk met het correct opvangen van de Delftse service dat zy niet alleen de grote voorsprong verspeelden, via 6-10 werd het 8-11 en 11-12, maar tevens CSVD weer hoop gaven op althans een puntenverdeling. Een opflikke ring van PW bracht de eerste set nog net 15-13 by de pupillen van Frans Zilverentand. In de tweede set was de malaise bij PW echter algemeen. CSVD kon een kleine voorsprong vasthouden, 4-2, 8-7, 11-10 en 15-12. Tot 10-3 liep CSVD uit in de derde set. PW vocht krampachtig terug, 12-10, maar de Delftse dames druk ten met enthousiast verdedigen en goed serveren door naar 15-10 en 2-1. Op 9-6 in de vierde set had PW nog alle kans op een geiykspel, maar de wil om dat resultaat te bereiken ontbrak. Ook deze set ging verloren voor de blauwwitten, 15-12 voor CSVD en 3-1. Prognoses Het programma voor de Leidse ploegen luidt deze week: Heren: vrydag, gymnasium, HVL AMVJ, 21 uur. Zaterdag, Den Haag, Voorburg VVS, 19 uur; Syréna—PW, 20 uur. Donderdag, gymnasium, PW 2 Delta, 20 uur, KangeroesHou Stand 21 uur; Zaterdag, Katwyk, KVC—DES 2. 16.30 uur, Rotterdam, Libanon '50 2 —PW 2, 20 uur. Kangeroes kan a.s. donderdag in het gymnasium de kroon zetten op de reeks van grote successen door vla 'n zege op Hou Stand het kampioen schap van de Overgangsklasse te be halen. Kangeroes heeft tot nu toe geen enkele nederlaag behoeven te incasseren. Overtuigender bewijs van de huidige kracht van het Kange- roesteam lijkt ons niet te geven! De prognose kan niet moeiiyk zyn: 3-0 voor Kangeroes. Als de eredivisie doorgaat en dat mogen we wel zo goed als zeker aannemen, dan heeft volleybalLeiden volgend seizoen 2 yzers in het hoofdklasse-vuur. Voor VVS en PW 1 moeiiyke wedstryden tegen resp. Voorburg en Syréna. Bei de Haagse ploegen, hebben nog een behoorlijke kans om via promotie- degradatie-wedstryden de hoofd klasse binnen te stappen. We geloven dan ook niet dat VVS en PW 1 met een puntenverdeling, laat staan een overwinning, uit de bus zullen komen. Prognose: VoorburgVVS, 3-1 en SyrénaPW 1 eveneens 3-1. Ijshockeyers naar Colorado Springs De Nederlandse ijshockeyploeg, die zal deelnemen aan de wereldkam pioenschappen ijshockey in Colorado Springs, is gisteren van Schiphol naar Amerika vertrokken. Eerst vloog het team naar Zürich, waar het is overgestapt in een chartervliegtuig, waarmee ook andere Europese ploe gen naar Colorado Springs gingen. De Nederlandse ploeg bestaat uit zeventien man. Dit zijn de spelers Van Esch, Van Os, Klein, Van Dom melen, Ooms, De Jong, Loret, Pie- terse, Manuel, Smit. Hendriks, Ho- gervorst en Overakker. Het team wordt vergezeld door de volgende of ficials: coach E. Hopman. J. van dei- Heiden, F. Sweers, voorzitter van de IJshockey Stichting Amsterdam en vice-voorzitter van de IJshockelbond, en de soigneur Stoop. In Amerika zal de speler Look zich nog bij de ploeg voegen. PW 2 zou KVC een goede dienst bewyzen door Delta op 2-2 te houden. Een zege zit er naar onze mening voor Frans Zilverentand c.s. niet in. Daarvoor bezit Delta een te sterke aanval. De zenuwen spelen bij de Dordtse ploeg echter een geducht woordje mee, want zy moet puntver lies koste wat kost, voorkomen. Prog nose: 2-2. KVC krygt het tegen een in de gevaariyke zone verkerende DES 2 heel moeiiyk, maar als de Katwijkers het hoofd koel houden, dan kan er een zege worden behaald. Prognose: 3-1 voor KVC. PW 2 moet in Rotter dam natuuriyk het hoofd buigen voor no. 2 van de rangiyst, Libanon '50 2. En HVL? Zullen de roodbaadjes, met de wetenschap dat zy het pre- dicaat „hoofdklasser" naar alle waar schijnlijkheid zullen behouden, nu eindelijk eens frank en vrjj binnen de ïynen komen. Doen zij dat, dan zou AMVJ best eens een prettige surprise te Incasseren kunnen krijgen. Ten slotte wonnen Hans Kwestroo c.s. de uitwedstrijd, hoe lang is dat al ge leden! duidelijk in de vyfde set. (Van onze correspondent in Bonn) Frans Josef Strauss, de Westduit- se minister van Defensie, en Rudolf Augstein, uitgever van het weekblad „Der Spiegel", hebben voor de recht bank in Neurenberg een vergelijk bereikt in de zogenaamde Fibag- kwestie. Men zal zich herinneren, dat „Der Spiegel" had aangetoond dat minister Strauss, op aandringen van zijn Fassauer vriend dr. Hans Kapfinger, moeite had gedaan een miljoenenopdracht voer het bouwen van Amerikaanse militaire wonin gen te doen verlenen aan architect Schloss van de woningbouwfirma Fi- bag. Aan de hand van twee onder ede afgelegde verklaringen toonde „Der Spiegel" verder aan. dat Kapfinger beweerd had dat hy zyn gratis ver kregen 25 procent der aandelen in de. Fibag moest delen met minister Strauss. Augstein maande in zijn „Der Spiegel" de minister naar aanleiding hiervan zijn vriend Kapfinger aan te klagen. Strauss ging daar niet op in, maar klaagde „Der Spiegel" aan. In het nu bereikte vergelyk tus sen beide kemphanen, verklaart Augstein. dat hij met het gewraak te artikel, dat „Kapfingers vertel lingen" heette, niet heeft beweerd en ook niet heeft willen beweren en ook niet zal beweren dat minister Strauss zich bij het Amerikaanse woningbouwproject persoonlijke voordelen heeft willen verschaffen. Augstein weigerde echter op Strauss' eis in te gaan, dat hiermee „de zaak-Fibag" als gesloten moest worden beschouwd. Eveneens wei gerde hij in het vergelijk op te ne men, dat hij een dwangsom van een bedrag van 50.000 mark zal betalen bij schending van de afspraak, het geen Strauss aanvankelijk aan de rechtbank had gevraagd. Na afloop van de verzoeningsscène Strauss-Augstein, hielden beiden een persconferentie, de minister in de rechtszaal, Augstein in het Neuren- bergse Grand Hotel. Strauss vond dat hij 120 procent gelyk had ge k/gen. Augstein daarentegen ver klaarde: „Wij laten het er niet bfj zitten. Ik ben er vast van overtuigd, dat minister Strauss zyn bevoegdhe den met zijn bemoeiingen voor de Fibag heeft overschreden. Even vast ben ik er echter van overtuigd, dat hij niet heeft gepoogd persoonlyk financieel voordeel uit de zaak te slepen", aldus Augstein, die vond dat de kwestie niet voor de recht bank. maar voor het parlement moest worden uitgevochten. Op Strauss beschuldigingen, dat achter de hele actie van „Der Spie gel" Moskou wel zal zitten, zei Aug stein tot veler verrassing: „Ik heb mijn materiaal in de kwestie-Fibag gekregen van een-voormalige Bonds- minister". Ook Juffrouw Loes, uw stipte secre taresse, zegt 'Ha eindelijk heerlijk handen drogen.... fris, schoen, zacht.... met de LinMij Towelmaster 1' Let u maar 'ns op. Uw vrouwelijk perso neel (en de mannen en uw relaties) griezelen bij het zien van zo'n vette, natte, ontoonbare handdoek. En zij héten dat dunne, veel te kleine vodje papier dat hun zachte handen schrijnt I- Wat is een LinMij Towelmaster dan een reuze verbetering. Uit hygiënisch oog punt. Uit psychologisch ookVoortaan trekt iedereen zijn eigen, schone stuk handdoek. Kurkdroog, wasserij-fris, zacht, heerlijk hygiënischKlachten verdwijnen, kansen op Infecties, ziek ten ookl Op verzoek van mr. Burger Minister Klompé moet beschuldiging nader motiveren De leider van de socialistische frac tie in de Tewede Kamer. mr. J. A. W. Burger, heeft aan mej. dr. M. A. M. Klompé, minister van Maatschap- peiyk Werk, nadere verklaringen ge vraagd van opmerkingen, die zy heeft gemaakt in een rede op 3 maart te Almelo. Mr. Burger vraagt allereerst of het Juist is, dat de minister o.m. gezegd heeft de kritiek van de P. v. d. A. op het beleid van het huidige kabinet „op uitzonderingen na nau- welyks constructief" be vinden en dat de P. v. d. A. „eisenstelt, die verder gaan dan in het landsbelang verant woord is". Mr. Burger vraagt minister Klompé dan haar beschuldigingen feiteiyk te motiveren. Hij vraagt haar een mo tivering, indien de minister haar be schuldigingen mede mocht ontlenen aan de ervaringen van de hoofden van andere departementen. Voorts wil mr. Burger graag weten aan welke „uitzonderingen" de bewindsvrouwe gedacht heeft en tenslotte vraagt hij haar nader uiteen te zetten, welke uitleg haar voor ogen heeft gestaan, toen zy het bijbelwoord: „Is uw oog boos, omdat ik goed ben" relevant achtte in verband met het regerings beleid ten opzichte van de ambtena rensalarissen. Wat kost zo'n LinMij Towelmaster? NietsGeen cent investering. U krijgt het apparaat in bruikleen. Uw enige kosten: een gering bedrag per week vooreen 'verse' schone rol met41 meter zacht, sterk absorberend doek. En ruilen van de rollen prompt op afgesproken tijd. LinMij servicel Verbeter het comfort in uw bedrijf. Vraag inlichtingen over da moderne handdoek-automaat: de LinMij Towelmaster I Aan LinMij-Towelmaster Herengracht 566 - Amsterdam zend mij voorwaard»» kom demonstreren firmanaam: adres: HERENGRACHT 686 - AMSTERDAM TELEFOON 24 26 64 - 24 20 36 De leden van de Algerijnse onderhandelingsdelegatie voor de besprekingen in Evian zijn in hun villa aan het Meer van Ge neve aangekomen. Een auto met Algerijnen, die onderweg was blijven steken, moest door Zwit serse soldaten weer op gang worden geholpen. De stryd om de Nederl. ama teur-bokskampioenschappen wordt dit jaar in zyn geheel in Amsterdam ge houden. Zaterdag 14 en zondag 15 april worden in Frascati de voorron den gebokst, de finale vindt woens dag 25 april in Krasnapolsky plaats. Het Oostduitse hockeyteam, dat zou deelnemen aan het internationale paas-toernooi te Folkestone, zal van de reis naar Engeland moeten afzien, aangezien de ploeg geen inreisvisa voor Groot Brittannië heeft gekre gen. Een hoge zee en een harde wind zyn er oorzaak van dat de zeilers, die te St.-Petersburg (Florida) strijden om de wereldtitel in de Flying Dutchman-klasse dinsdag niet in ac tie zyn geweest. Het wedstrijd-comité heeft, toen windsnelheden van tegen de 70 km/u werden gemeten, de race voor dinsdag uitgesteld. Leden van de Haagse zwemver eniging ZIAN zullen dit weekeinde uitkomen tydens internationale wed- stryden in Parys. Vooral het dyel tussen de Europese recordhoudster op de 100 meter rugslag Ria van Velsen en de Europese recordhoudster op de 200 meter, de Frangaise Rosy Piacen- tini, wordt met belangstelling tege moet gezien. De Internationale Judofederatie heeft besloten dat de winnaars van de Olympische judotitels tevens we reldkampioen zullen zyn. De Olym pische Spelen 1964 in Tokio gelden dus tevens als wereldkampioenschap pen en daarom zullen de reeds eerder vastgestelde titelwedstrijden in 1963 komen te vervallen. Voortaan worden de kampioenschappen betwist in vier klassen, namelijk in het lichtgewicht (tot 68 kg), middengewicht «tot 87 kg), zwaargewicht (boven 87 kg) en alle categorieën. WATERPOLO Affaire Braasem Na een telefonisch gesprek dat Cor Braasem gisteren met de voorzitter van de KNZB, de heer Jan de Vries, had naar aanleiding van de wisseling in de functie van nationaal water- polotrainer, heeft de heer De Vries het ANP verklaard dat rond het plot selinge vertrek van Braasem en het daaruit voortvloeiende besluit van de KNZB om Rudi van Feggelen tot bonds-coach te benoemen wel van enig misverstand sprake is geweest. De indruk was gewekt dat Braasem het tijdstip van zyn vertrek, waar over reeds formeel was gesproken, zelf had vervroegd. „Het misverstand daaromtrent, aldus de heer De Vries, is door Cor Braasem zelf in het le ven geroepen omdat hij verzuimd heeft over zyn reis en zyn vervanging tydens de in die periode vallende trainingen mededeling te doen aan bondsbestuur of sportcommissie". Sleutelstad 2 was sterker dan LZC 2 De reserves van Sleutelstad en LZC speelden gisteravond in de Overdek te een wedstrijd voor de Kringeom- petitie. De mannen van Sleutelstad wonnen de ontmoeting met ruim ver schil: 7-2. Beide ploegen hadden enige rou tiniers voor deze wedstryd in het wa ter gebracht. LZC speelde met o.a. Henk Versluis en J. v. d. Reyden, ter wijl Sleutelstad met Erades, Dool en G. van Hooidonk verscheen. Na de gebruikelyke verkenning van eikaars zwakke en sterke punten opende Sleutelstad het ofenslef wat al ras in de openingstreffer van Jan Dool resulteerde. Maar lang kon men niet van die voorsprong genieten, want Gerrit Kramer bracht de par tijen direct daarop weer op geiyke voet. Daarna liep Sleutelstad weg van LZC. G. van Hooidonk <2x) en Jan Dool maakten er nog voor rust 4-1 van. Na de hervatting dreef Erades nummer vyf achter de LZC-doelman en hoewel Groeneweg nog 5-2 scoor de. dicteerde Sleutelstad het spel ver der toch wel volledig. Erades en Doo- ve schoten Sleutelstad naar een zeer comfortabele 7-2 zege. Bevolking geeft wat zij kan missen Communistisch-China betaalt een deel van de tarwe en gerst uit Ca nada met de deviezen, die het ver- krygt door belasting te heffen op voedselpakketten uit Hongkong en de Portugese kolonie Macao. Het aantal van dergelyke pakketten is tot een astronomische hoogte geste gen sinds het nieuws over grote voedseltekorten in de Chinese volks republiek door de drie miljoen be- trekkelyk welgestelde Chinese inwo ners van Hongkong werd vernomen. De Invoerrechten die op dergely- kij geschenkpakketten door de Chi nese communisten worden geheven, lopen in sommige gevallen op tot 300 procent van de waarde van de Inhoud van het pakket! Toch tas ten de hardwerkende Chinezen In Hongkong en Macao diep in hun geldbuidel en geven elke cent die zy kunnen missen, uit om hun fami lieleden en vrienden achter het bamboe-gordyn pakketten te zenden. Men schat dat verleden Jaar on geveer 13 miljoen pakketjes naar China werden gezonden. Uit Macao gingen er enkele honderdenduizen den naar de Chinese volksrepunbliek. In Hongkong en Macao zyn spe ciale winkels en kraampjes die zich gespecialiseerd hebben in de verkoop van voedingsmiddelen voor pakket ten aan de Chinezen achter het bamboegordijn. De koper van een voedselpakket KUNSTRIJDEN Nederlander in Praagse jury (Van onze Haagse correspondent) Nederland zal ook by de wereld kampioenschappen kunstryden in Praag, die daar volgende week wor den gehouden, vertegenwoordigd zyn door een Nederlands jurylid. Het is de heer Paul Engelfriet. Hieraan kan onze enige vertegen woordigster, Sjoukje Dijkstra, een flinke steun hebben. In Genève by de Europese kampioenschappen was het mevrouw Benedict, die Nederland in de jury vertegenwoordigde. aan een van deze kraampjes heeft de keuze de belasting in Hongkong te betalen of het door de geadres seerde te laten betalen. Aangezien men de financiële toestand van de ontvangenden niet kent. betaalt de meerderheid der kopers de belasting in Hongkong of in Macao. In dit geval wordt „harde valuta" op de Bank van China of de een of andere communistische bank gedeponeerd, wat Rood-China een niet onbelang- ryk bedrag aan deviezen oplevert.. AMBTENAAR STAAT 13 MAART TERECHT (Van onze Haagse correspondent) Dinsdag 13 maart zal de 48-Jarige administratief ambtenaar van de Buitenlandse Dienst, die werkzaam was te Parys. voor de Haagse recht bank terechtstaan op beschuldiging van verduisteringen ten nadele van de Staat der Nederlanden. In de tenlastelegging is als eerste punt opgenomen de verduisteringen van kasmiddelen (in de Jaren 1953- 1961) met een totale waarde van f150.000 tot f200.000. Voorts is hem vernietiging van maandbladen uit het kasboek, dat hy als kanselier onder zyn beheer had, ten laste ge legd. Duizend woorden per minuut.... De' „New York Times" heeft gis teren by wyze van proef kopy van New York naar Londen geseind met een snelheid van 1.000 woorden per minuut. Hiervoor werd gebruik ge maakt van een telefoonverbinding die doorgaans voor het gesproken woord wordt gebruikt. Deze nieuwe methode maakt van een telefoonverbinding die 60.000 woorden over te seinen voor de internationale editie van het blad. Thans heeft men voor een dergelyke hoeveelheid kopy zes uur nodig, waarbij men dan geruik maakt van drie kabel- en drie radioverbindingen. Bij de proef gebruikte men geper foreerde telexbandjes en een zeer snelwerkend zendapparaat. Aan de andere zyde van de Oceaan verscheen de kopy in de vorm van woorden op papier. Als dit stelsel in de praktyk wordt gebracht, zal de zender direct op een zetmachine worden aangeslo ten.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9