Boete wegens te lioge uurlonen bij dagblad Wensen van de N.O.V. inzake Mammoetwet A VRO op alle punten in ongelijk gesteld Duidelijk vonnis in kort geding Sprake van functie-inflatie WETHOUDER J. M. KRAAN in ZOETERWOUDE gehuldigd HOUTEN GEBOUW VOOR DE JEUGD IN ZOETERWOUDE VOORSCHOTEN GAAT IN APRIL FEEST VIEREN BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 7 MAART 1962 Het AVRO-bestuur heeft zoals gisteren gemeld het kort geding verloren, dat door negen leden tegen haar was aangespannen. De presi dent van de Amsterdamse rechtbank deed gistermorgen vervroegd uit spraak. Mr. U. W. H. Stheeman over woog, dat de handelwijze van de AVRO (stembiljetten voor de verkie zingen van de gewestelijke besturen worden alleen op schriftelijke aan vraag toegezonden) niet in overeen stemming is met de desbetreffende statutaire bepaling. „Maar zij kan ook niet nog als een redelijke uit voering van die regeling worden be schouwd, omdat zij beperking van het stemmenaantal beoogt en tot ge volg heeft en aldus het bestuur dus mogelijk althans beter mogelijk maakt de uitslag te beinvloeden, zo niet te beheersen", voegt mr. Sthee man er aan toe. De bezwaren, die de AVRO-advo- caat had aangevoerd t.a.v. de moei lijke controle van een verkiezing, waarbij aan alle leden stembiljetten worden t-oegezonden, achtte de presi dent van de rechtbank „niet zeer reëel". In ieder geval geven deze controlebezwaren volgens mr. Sthee man het AVRO-bestuur niet de vrij heid de statuten niet te volgen. Het kostenargument (losse toezen ding van stembiljetten zou volgens de AVRO ruim f 134.000 kosten) en de praktische onuitvoerbaarheid om vóór 20 maart a.s. nog stembiljetten aan alle leden toe te zenden, achtte de rechtbankpresident ook niet aan vaardbaar. „Gedaagde onderschat naar onze overtuiging de capaciteit van haar administratie al te zeer en overdraft de kostenfactor schrome lijk". In zijn vonnis overwoog mr. Sthee man ook nog, dat de AVRO „geen stellig, laat staan een ons ook maar enigszins bevredigend antwoord heeft kunnen vinden" op de mededeling van de negen eisers, dat de AVRO in enkele gewesten propagandisten heeft ingeschakeld, die tegen beta ling voorgedrukte kaarten voor aan vrage van een stembiljet by jegens het AVRO-bestuur loyale leden uit reiken en ophalen. Volgens de negen LEIDERDORP Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Th. Th. M., dr van A. P. Overbeek en C. W. van der Vlugt; Johan P., zn van J. H. J. Wlgt en H. J. Vonders: Hanneke, dr van G. van Beelcn en M. Roman. Ondertrouwd: J. de Lange, 31 Jr en N. van Steenbergen, 21 jr. Getrouwd: B. Gortworst, 27 Jr en P. Baars, 23 jr; W. Korner, 23 Jr en N. J. M. de Geest. OEGSTGEEST Burgerlijke Stand Geboren: Arnold A., zn van W. R. Eanke en J. Banke; Karin, dr van F. Lltzen en G. Tuinhof de Moed; Erik E. A., zn van P. B. J. M. van den Bosch en H. C. M. Schoonenberg; Si- mcne M. L. Th., dr van B. W. L. van der Klaauw en Th. M. M. van Elck; Marytje J. L.. dr van F. R. J. Knetsch en J. M. van Oversteeg; Sebastianus W. M., zn van W. A. M. Kok en O. U. A M. Brekelmans; Erwin J., zn van A. Nol en M. J. Burgerhout: Petrus A., zn van P. A. Gordijn en E. A. M. Owel. Ondertrouwd: R. L. Levin, 29 Jr en C. H. A. den Hoed. 20 Jr; J. G. Brewer van Vrijenes Slupick, 27 jr en J. A. de Koster. 24 jr; D. G. Waasdorp, 26 Jr en J Meertens. 24 jr. Getrouwd: A. Goutier, 25 jr en M. H A. Zandvliet, 22 jr; F. Cohen, 25 Jr en B. M Hollebeek, 27 Jr; J. C. Paarde- koner, 23 jr en B. W. Driessen, 21 Jr. Overleden: I. Ramp, w.v. H. Broek stra; A. A. Stoelman; Onze plaatsgenoot, de heer K. van Baaren is benoemd tot lid en voorzitter van de regelingscommissie staatsexamens danskunst 1962. VOORSCHOTEN DOORGEREDEN 50 BOETE Toen op 29 juni een 57-jarige ver tegenwoordiger in de Schoolstraat te Voorschoten een geparkeerde auto van een dokter passeerde, reed hij het voertuig aan. De man ging er evenwel snel vandoor, doch een pas serende dame had het autonummer opgenomen, waardoor de vertegen woordiger nu zich had te verant woorden. Hij betoogde niets van de aanrijding te hebben gehoord, doch de officier van Justitie van de Haagse rechtbank vond het vreemd, dat ver dachte er zo snel vandoor was ge gaan. De getuige, mevr. W. D. Haze- voet was echter van mening,"'dat ver- gaan.dachte de aanrijding wel moet hebben gehoord, zoveel lawaai maakte dat. De officier hield er rekening mee dat ook de schade moet worden ver goed en eiste f 100 boete. Het vonnis werd f50 boete of 10 dagen hech tenis. Bridgeclub Voorschoten Uitslagen 7de ronde parenwedstrij den i tussen haakjes het totaal-klas sement»De LjjnnoyVan Oosten 75': >412,35»; AuerGuijkens 55,16% (401.32»; Huijskss—Jespers 57.54 G (387.24); de BeerSlieker 61.51 (378.25), v. Alphen-Korpershoek 46.43 (368.21), Schulp—Schulp 53,507c (367.56), Riksman-Scheepmaker 45.24 (361.21), Den Dekker-Partner 48.81 (359.70), Berger-Rutten 40,08 (348,84), v. d. Berg-Leenards 55,167c (343.90), Hameetman-Wagener46,037c (327,98) Dry ter-Marselis 38,107o (324,67), Klein-Voordouw 36,117c (322.99), Koerts-Muntenaar 48,81% (322,31) en Klein-Volkers 41,27% (318.85). De bridgeclub zal in mei 10 jaar bestaan. In verband daarmee zal op 25 mei een jubileumdrive worden ge houden voor bridgers uit Voorschoten en Leidschendam. Mr. J. van Beek alhier is be noemd tot lid en voorzitter van de Commissie Toezicht vakbekwaam heidsexamens Wet Assurantie be middeling. kandidaten, die het kort geding aan spanden, probeert het AVRO-bestuur op deze wyze hun actie om een plaats te veroveren in de gewestelijke besturen te doorkruisen. In het vonnis werd niets gezegd over de aanvullende eis van de negen kandidaat-bestuursleden, dat nieuwe stembiljetten worden toegezonden van een van de reeds in omloop zyn- de exemplaren afwijkend model. De AVRO werd veroordeeld in de kosten van dit geding (f300). WEDUWE EERST NA 14 DAGEN GEVONDEN (Van onze correspondent) Eerst na 14 dagcn heeft men in een woning aan de Albregt Engel manstraat te' Rotterdam het stoffe lijk overschot ontdekt van de 73-ja- rige weduwe A. J. Bloem-Velthuizen. De afwezigheid van de bejaarde vrouw, die wel meer voor enkele da gen naar een nicht in Den Haag ging, begon pas na enkele weken de buren op te vallen. Gistermiddag werd de politie gewaarschuwd, die zich toegang tot de boven een win keltje gelegen woning verschafte. Daar trof men de vrouw levenloos op bed aan. Men neemt aan dat zij twee weken geleden is overleden. Een kanarievogel lag dood in de kooi. De economische politierechter te Amsterdam heeft de directeur van een Amsterdams dagblad een boete van f. 200 opgelegd wegens overtreding van de C.A.O. voor het grafisch bedrijf, met name de bepalingen voor het boekdrukkers- en rasterdiepdrukbedrijf. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 6 maart C.V. Cen trale Aalsmeerse Velling G.A. Se ringen: Mad. Stepman 4 kop 90-125 ld. 2 kop 40-67, Marie Legray 4 kop 60-76, ld. 2 kop 40-52; Prunus triloba 40-75. id. serulate 140-275, Forsythia 35-65, Sneeuwballen 70-125 per tak. WOERDEN, 7 maart Kaasmarkt: aanvoer 1 partij, geen notering, geen stemming. Tydens de gisteravond in Zoeter- woude gehouden raadsvergadering had een huldiging plaats. Het was n.l. 124 jaar geleden, dat de heer J. M. Kraan tot wethouder werd gekozen. De loco-burgemeester, wethouder P. van Hofwegen wenste de jubilaris namens de raad en het college van B. en W. hartelijk geluk met dit ju bileum. Hij memoreerde de wijze waarop de heer Kraan gedurende dit tijdvak het wethouderschap heeft waargenomen. Diens strikt eerlijke werkzaamheid werd ten zeerste ge prezen. Persoonlijk dankte spreker de heer Kraan voor de aangename en prettige samenwerking gedurende de laatste 34 jaar. Namens de raad en de secretaris bood spreker twee zil veren kandelaars aan. Aan mevrouw Kraan werden bloemen aangeboden. Namens de r-k.-fractie bood de heer J. H. van der Ploeg gelukwensen aan „De tijd dat de functie van wet houder een erebaan was, ligt ver achter ons. De problemen, waarvoor een dagelijks bestuur zich geplaatst ziet, nemen alleen maar toe. De r.-k.- fractie is ervan overtuigd, dat de ju bilaris met grote ambitie en ijver zijn ambt heeft vervuld". Namens de C.H.U. feliciteerde de heer J. van Vliet. Ook de gemeente-secretaris, de heer H. A. Friebel, wenste de heer Kraan van harte geluk met zyn ju bileum. Hij dankte de heer Kraan voor de welwillende houding, waar mede hy hem gedurende 12%- jaar is tegemoetgetreden. Er zijn in die tijd banden ontstaan, die naar spreker hoopte nog vele jaren bestendigd zul len blijven. De heer Kraan bracht in zijn ant woord in de eerste plaats dank aan God, die hem de kracht, lust en ge zondheid gaf om dit ambt te kun nen waarnemen. Spreker dankte ook de A.R.-partij ter plaatse die hem steeds weer afvaardigde in de raad. Een bijzonder woord van dank bracht spreker aan de raad, die de jubilaris telkens weer waardig keurde tot wet houder. Na de sluiting van de openbare raadsvergadering voerde de heer Rij laarsdam namens de C.H.U. het woord. Hij dankte de heer Kraan hartelijk voor de wijze waarop deze de belangen van de partij had ge diend. Spreker bood een zilveren vaas- De loco-burgemeester van Zoe- terwoude biedt de jubilerende wethouder een geschenk aan (Foto LD/Holvast) Namens de A.R. sprak de heer Van der Stoel waarderende woorden. Hij bood een boek aan. De in een loonweek in november j.l. uitbetaalde uurlonen lagen, aldus de politierechter, niet binnen het ka der der C.A.O. „Het grafisch bedrijf is een der oudste en best georgani seerde bedrijven in Nederland en dat legt verplichtingen op aan werkgevers en werknemers", zo merkte de politie rechter, mr. J. A. Bletz, op. De offi cier van Justitie, mr. W. A. J. Smit, had wegens een overschrijding van de lonen in de bewuste week met 3% VOORSCHOTEN Woelige VVD-vergadering De afdeling Voorschoten van de Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie heeft in de hal van het Cul tureel Centrum een vrij druk be zochte ledenvergadering gehouden. De voorzitter, de heer A. Oosterbaan gaf een overzicht van de enerveren de gebeurtenissen in de wereld van vandaag en gaf tenslotte zyn ziens wijze over het beleid van de huidige regering. Reeds bij de behandeling van de beschrijvingsbrief voor de algemene vergadering van de VVD, te houden in Leeuwarden op 9 en 10 maart, ontstond een levendige en soms felle discussie. Deze woelige stemming kwam nog duidelijker tot uiting bij de vaststelling van de kandidatenlijst voor de aanstaande gemeenteraads verkiezing. Na talrijke stemmingen kwam uiteindelijk het volgende re sultaat uit de bus 1. de heer A. de Groot; 2. dr. M. S. Kamminga; 3. mevrouw A. de Waal Malefijt-Spruyt 4. de heer H. Olthuis (arts) tevens kandidaat voor de provinciale sta ten: 5. mr. H. B. Koetser; 6. dr. M. C. Tideman; 7. de heer Van Hey- ningen; 8. mevrouw G. A. J. Leffers; 9. de heer G. A. Alers; 10. de heer Stemerding. Het bestuur werd gemachtigd deze kandidatenlijst aan de hand van de onlangs gehouden enquête uit te breiden tot 22 personen. WARMOND „Steeds Vooruit" De uitslagen van de door de tafel tennisvereniging „Steeds Vooruit" gespeelde wedstrijden luiden: Bat- swingersSteeds Vooruit 64; Ten- nico III—Steeds Vooruit II 0—10; SlagvaardigSteeds Vooruit II 1—9; Steeds Vooruit IIIBaronie III 73 Steeds Vooruit I (junioren)Tref fers IV 4—6. Burgerlijke Stand Geboren: Geertrulda A. M., dr van A. C. van Schie en E. G. Winters. Getrouwd: D. W. J. Halverhout, 24 Jr en G. H. M. Paardekooper, 26 Jr. Dunkzij beslissing van cle raad In beroeo bii de Kroon lde dorpskern worden afgesneden, in Ötroeo o>, ae .vroon De V00r2itter was het hiermede vol- Dc raad van Zoeierwoude kwam komen eens. Spreker zou het ten gisteravond in vergadering bijeen. De zeerste betreuren als om technische heer C. P. van Leeuwen was wegens ziekte niet aanwezig. Aan de Europese Beweging werd een bijdrage per jaar toegekend van f 25. Voor het betegelen van het resterende gedeelte van de speeltuin het Centrum werd een krediet ver leend van f- 5.000. „St.-Willibrord" werd een perceeltje grond verkocht ter oppervlakte van 209.41 m2 tegen f45 per m2 of f 9.423,45, By het voorstel van B. en W. om een perceeltje grond beschikbaar te stellen achter het raadhuis voor de redenen deze weg zo zou moeten wor den gelegd. Het gaat hier vooral om een bepaalde bocht in deze weg nr. 11. In 1961 hebben B. en W. hun be zwaren tegen deze weg kenbaar ge maakt aan de minister van Verkeer en Waterstaat. By de goedkeuring door Ged. Staten van dit gedeeltelijke plan in hoofdzaak is pas bekend ge worden het tracé van Rijksweg 11. Tegen het uitbreidingsplan in hoofd zaak is door de rijkswaterstaat geen bezwaren ingebracht, Ged. Staten lo pen dus op de rijkswaterstaat voor uit. van de C.A.O.-lonen, een boete van f750 geëist. De controleur van de looncontrole- dienst, die een onderzoek bij het dagblad had ingesteld, zeide „als er geen definitieve uitspraak komt verwacht ik dat er in de andere dag bladbedrijven nog meer onrust gaat ontstaan". De officier merkte in zyn requisi toir o.m. op „het versieren van een C.A.O. is een nationaal vermaak ge worden van werkgevers en werk nemers. Wat hier versierd werd is wel wat al te gortig". Hij sprak voorts van een „functieinflatie", hiermede doelend op het feit dat ruim 50 hand- zetters en opmakers gepromoveerd waren tot z.g.n. Iudlowzetter (hoger basisloon en ook het bomilo is ho ger). Deze promotie noemde de offi cier in stryd met de bedoeling van de C.A.O. De raadsman stipte aan dat ver leden jaar een staking het begin van deze zaak had gevormd. Deze staking was geëindigd op de uitdrukkelijke toezegging der directie, dat er een commissie buiten het bedrijf zou wor den gevormd, die zou nagaan wat er voor functieverbetering in het kader van recht en wet in het technisch bedrijf mogelijk was. Er is toen een reorganisatie ontstaan uit het organi satorisch overleg, die volgens pleiter in feite werd goedgekeurd. Als het al strafwaardig is, hetgeen is gebeurd, dan moest volgens de raadsman een symbolische boete worden opgelegd. WASSENAAR Keuring bloembollen op de scholen Ieder jaar stelt de Floraliavereni- ging Wassenaar in samenwerking met de plaatselijke afdeling van de Kon. Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur bloembollen be schikbaar voor de schooljeugd. Alle klassen van de lagere scholen ont vangen gratis bloembollen, waarmee kan worden meegedongen naar schoolprijzen en daarnaast orden de leerlingen in de gelegenheid ge steld zelf bollen te bestellen en die thuis in bloei te trekken. Behalve de I schoolprijzen en daarnaast worden kende verenigingen tal van persoon- lyke prijsjes beschikbaar. De jaarlykse keuring van de bollen heeft deze dagen plaats gehad. De uitsl&g van de schoolwedstrijd was als volgt: 1. R.-K. Huishoudschool, j 57 punten; eerste prijs van f25 en i wisselprijs; 2. Chr. school Heerenweg. ,544 pnt.; 2e prijs van f 153. Chr. school Bloemcamplaan, 431 i pnt.; 3e prijs van f10; 4. St.-Willibrordus- school, 53 pnt.; troostprijs van f5. i Aan de kinderen die thuis hebben meegedaan aan de bolbloemenwed- strijd werden in totaal 280 prijzen toegekend. De beoordeling van de huisbroeiresultaten geschiedde per school. Op elke school werden aparte prijzen toegekend voor hyacinten j en narcissen. De eerste prijswinnaars i op de verschillende scholen waren (achtereenvolgens voor hyacinten en narcissen) I Kievietschool: Vreni Blom en Caro line Vas Nunes; Chr. school Bloem- camplaan Piet van Veelen (2 eerste prijzen) Bloemcampschool: Jan ter Burg en Elisabeth HoflandChr. school Heerenweg: Hanke v. d. Putte Jen Lydia Bouma; St.-Willibrordus- I school: Eddy van Dillen en Harrie van Noort; AlchvinschoolPeter v. d. Kerkhof (twee eerste prijzen), Chr. school Middelweg: 1. Ineke v. d. Wee- Ie en Albert Jan van Klaveren; St.- Jan Baptistschool: Tonny Hoogen- boom en Eddy Nolens Salvatorschool, (alleen hyacinthen): Bernadette Rikkers, Wethouder Huibregtseschool Henk Kooyman en Henk van Ekeren, Nutsschool: Dik Venemans en Janine Hoff Openb. School van Z. van Nijevelt- straat; Hans Gussekloo en Mar:anne Vos, Annaschool: Mirjam van Horn en Fransje van Noort. De prijswinnaars zullen hun prij zen binnenkort via de scholen ont vangen. R.-K. Handelsavondschool Aan de R.-K. Handelsavondschool werden dit cursusseizoen de volgen- j de diploma's behaald. I Machineschrijven: de dames L. van Breukelen. T. v. d. Aa, I. van Kem pen, E. van Schie, Y. Looyestein en M. v. d. Ham Nederlands steno: mej. R. Erwich; Engels steno mej. E. v. d. Horst. Cer- tificatie "Every day English" de da- mes C. Laarman. C. Verbeek Thijs- sen-van Wayenberg, Driessen-Voor ham en de heren J. Luk, H. Bakker en H. v. d. Berg. j Praktijkexamen Duitse conversatie: 1 de dames B. Barnhoorn, J. v. d. Berg i C. Knaap, idem Engelse conversatie mej. L. Hoogkamer, id. Nederlandse I Handelscorrespondentie de heren J. J. Arnold en P. Hoogwout. Associatie examen: de heer N. de Vreugd en de dames R. Noordover en J. van Zan ten. Actie invalidenbond De afdeling Wassenaar van de Algemene Nederlandse Invaliden- bond houdt tot 17 maart a.s. een inzamelingsactie in Wassenaar met het oog op de Wereldinvalidendag op 18 maart. Het is nl. de bedoeling op deze laatste dag aan alle invali den in Wassenaar een attentie te zenden. Wie een bijdrage in geld wil geven kan deze storten op gironum mer 53.08.65 ten name van de pen ningmeester Alg. Ned. Invaliden Bond te Wassenaar. Men kan echter ook bydragen door het afstaan van oud papier, lompen, lood, zink, koper enz. Deze materialen kunnen worden ingeleverd aan het adres Papewee 28. Grotere hoeveelheden worden desge wenst afgehaald. In een adres aan de Tweede Kamer heeft het hoofdbestuur van de Ned. Onderwijzers Vereniging een aantal wensen geformu leerd ten opzichte van de regeling van het openbaar onderwijs in het wetsontwerp op het voortgezet onderwijs (Mammoetwet). Het hoofdbestuur vraagt: a. het verbod tot het stichten van (niet door het Rijk bekostigde) openbare scholen uit het wetsont werp te verwijderen, daar een der gelijk verbod ook niet voor het bij zonder onderwijs geldt. b. de aantrekkelijkheid van het stichten van (voorlopig) ongesub sidieerde scholen hee4 klein te ma ken door te bepalen, dat deze scho len pas na een groot aantal jaren voor subsidie in aanmerking kun nen komen. c. voor de stichting van de eerste openbare school en de opheffing van de laatste openbare school in een bepaald gebied gunstiger nor men te doen gelden dan voor de bijzondere scholen en de overige openbare scholen.dit in verband met het feit dat er, naar het oor deel van het hoofdbestuur, een ze kere garantie moet zijn dat het openbaar onderwijs in al zijn vor men overal aanwezig is. d. een meer moderne formulering van de doelstelling van het openbaar onderwijs. De in het ontwerp ge- bouw van ten houten jeugdhuis vroeg dit ^w^^we^oMMnde'IS boun^beTreft noodec- prae-advies tot uitdrukking is ge- Hierop antwoordde de voorzitter I dat dit moest worden gezien als een j antwoord hierop deelde de semipermanente bouw. voorzitter mede, dat één en an- De heer Van Mil zag dit meer als der Pas definitief is als deze weg op eer middel om de jeugdbeweging te het rijkswegenplan is geplaatst. De helpen. Met algemene stemmen werd lenige manier is nu om dit onder besloten dit stukje grond in principe I de aandacht van de Kroon te bren- voor dit doel beschikbaar te stellen, gen. Anders zou later worden ge- ,.r zegd, dat niet tegen deze goedkeu- By het voorstel van B. en W. om ldng bezwaar was ingebracht, in beroep te gaan tegen het besluit De heer van Diemen was het ook van Ged. Staten tot het gedeeltelijke eens met het verbod van kas- goedkeuren van het uitbreidingsplan senbouw. In het westen van ons m hoofdzaak zei de heer Van der|land ligt de beste tuir.bouwgrond. Ploeg, dat by dit bezwaarschrift m Men kampt- echter met het slechte het bijzonder moet woraen gewezen icüniaa-t waardoor kassenbouw nood- op het grote bezwaar van de raad, j tegen de projectering van Rijksweg je met inscriptie aan, gevuld met nr. 11 ten noorden van de Zuidbuurt- prachtige bloemen. zakelijk is. De voorzitter antwoordde hierop, „De Koningin Wilhelminafonds groeit nog steeds. In 1961 zyn er 54 nieuwe leden bijgekomen, zodat het ledental nu 946 bedraagt", deel de de heer B. Hoogwerff Kroon in zijn openingswoord tydens de jaar vergadering mede. De vergadering werd gehouden in het Jeugdgebouw naast de Geref. Kerk. Nadat de heer Hoogwerff Kroon een overzicht van de feesten van het vorig jaar had gegeven en de beker had laten zien, ie de schooljeugd dit jaar aangeboden zal worden, werden de diverse jaar verslagen goedgekeurd. Er was een batig saldo van f. 2487. De begroting vermeldde f. 1017,50 voor kindertraktaties, f 1031,25 voor kindervoorstellingen en f. 650 voor de feestavond, het gratis versprei den van het feestprogramma kost de vereniging f. 442. Het bestuur deed een voorstel tot contributieverhoging. Na uitgebreide discussies werd dit aanvaard. De heren Jonker. Bolle en Lam- boo werden in de kascommissie be noemd. De aftredende bestuursleden de heren F. H. van Meurs, P. G. Niersman en S. H. Kuypers werden bij acclamatie herkozen. se kerk. Hierdoor zal dit gedeelte van dat hy het met de heer van Die- men eens is, doch zich ook kan voorstellen, dat Ged. Staten niet al le 2700 M2 van Zoeterwoude volge- zet wil zien met kassen. Voor de helft van de gemeente is dit nu wel mogelyk. B. en V/. zullen echt-er sterk voor de belangen van de ge meente opkomen. Het is echter, naar sprekers mening beter om straks bij een nieuwe vaststelling van het res terende gedeelte, een bepaald ge deelte aan te wijzen voor tuinbouw gebied en bij eventuele niet-goed- keuring door Ged. Staten hiervan in Natuurlijk werd veel aandacht be steed aan het feestprogramma voor dit jaar. Nog enkele punten konden niet vastgesteld worden, omdat daarover zoveel verschillende menin- beroep te gaan bij de Kroon, gen waren, dat het bestuur ze nader PTT zoekt wegenom personeel te krijgen Minister Korthals van Verkeer en Waterstaat heeft aan de Kamers van Koophandel en Fabrieken voor Am sterdam, 's-Gravenhage en Rotter dam. die aan deze bewindvoerder een gezamenlijk adres hadden gericht, geantwoord, dat de personeelstekor ten in het bijzonder in het westen des lands bij de huidige situatie op de arbeidsmarkt zeer moeilijk zijn op te heffen. Er is een groot verloop en de werving loopt slecht, mede doordat een diensten verlenend bedrijf als PTT werktijden kent-, die voor velen onaantrekkelijk zyn. Omdat gebleken is, dat het inscha kelen van hulpkrachten van elders en het toepassen van andere werk methoden geen afdoende verbetering in de situatie kunnen brengen, wor den thans andere maatregelen over wogen. Over de aard van deze maat regelen heeft de minister geen nade re mededelingen gedaan. Alles moet worden gedaan, om t-e voorkomen, dat bepaalde PTT-diensten, die voor de samenleving onmisbaar zijn, zou den moeten worden afgestoten, aldus de minister. bruikte formulering is meer dan honderd jaar oud en past niet meer in het denken van onze tijd. Het hoofdbestuur stelt in plaats daar van voor: „Het onderwijs bevordert de algemene ontwikkeling van de leerlingen door het doen verwerven van inzicht, kennis en vaardighe den en draagt bij tot hun zedqjyke vorming op grondslag van waar den door christendom en huma nisme erkend", e. het recht voor geestelijke genoot schappen als het humanistisch ver bond om vormingsonderwijs op openbare scholen te geven op de zelfde voorwaarden als de kerkge nootschappen godsdienstonderwijs kunnen geven. FIE CARELSEN WEER HERSTELD Zaterdag a.s. hoopt de Haagse actrice Fie Carelsen het Academisch Ziekenhuis t-e Leiden te kunnen ver laten. Zij heeft er enkele weken in observatie doorgebracht. De operatie die zij zou ondergaan, bleek niet no dig te zijn. BEURSOVERZICHT PHILIPS HOGER Amsterdam, 7 maart. Het was vandaag Philips, welk fonds by de opening de stemming van de hoofdfondsen een redelijk aanzien gaf. Er werd een koerswinst geboekt van circa 10 punten by een notering op 1062 Even daarna werd 1064 ge daan. Aanbod van het buitenland alsmede winstneminger waren oor zaak dat de koers later inzakte tot 1052. Philips verliet de markt op cir ca 1055 Aku's veranderden weinig evenals Unilevers Kon Olies, dir gis teren in Wall Street 3/8 dollar lager noteerden, lagen op f. 140,80 circa 70 cent beneden de slót-prijs van dins dag. Hoogovens moesten ruim 4 pun ten prijsgeven op 820. De nieuwste 4% 1962 Staatslening gaf een licht herstel te zien. Gedaan werd 98 15/16 na 98 13/16. Het slot van gisteren was 98 13/16 tot 98 7/8. Certificaten Deli lagen aangebo den. In de scheepvaartafdeling ver anderden de koersen weinig in een stille markt. Deze werd plotseling verbroken door een ruime handel in een open hoek van aandelen „Oost zee" en „Hillegersberg". Voor Oost zee werd oplopend 162 tot 173 en voor Hillegersberg oplopend 445 tot 460 betaald De slotkoersen van de vo rige dag waren resp. 160 en 435 Voor belde aandelen heeft de laatste d reeds behoorlijke belangstelling be staan op overnemingsgeruchten. WISSELKOERSEN Amsterdam. 7 maart. Londen 10.18—10.184; New York 3.614—3 613/4; Montreal 3 44 3 16— 3 44 7/16; Parijs 73.78—73.83; Brussel 7 26 1 /47 26 3/4; Frankfort 90 3P— 90 43; Stockholm 70.104—70 15". Zürich 83 361!-83 414; Milaan 58 234 —58.28 4; Kopenhagen 52 5"'- —52 60%; Oslo 50 75%50 80% We nen 13.99 1/414.001/4; Lissabon 12.69—12.704. Woensdag 7 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000.— Vorige Slotkoers Na ampele overweging werd be- zal bestuderen. Wel staat vast, Öat sloten bij de Kroon in beroep te op vrijdag 27 april een jazz-concert 8aan tegen het besluit van Ged. gegeven zal worden, waarvoor cle 1 Staten tot gedeeltelijke goedkeuring Down-Town-Jazzband aangetrokken Aan de grote feestavond op zater dag 28 april zal meegewerkt worden door Nederlands goochelkampioen Fred Kaps, het Cocktail-trio, André Carrell en Annie Palmen. Koningin nedag zelf wordt een kinderoptocht en kinderspelen georganiseerd. De voorstellingen voor de school kinderen zijn op 5 mei in het Cul tureel Centrum. Voor de lagere klas sen wordt door de Vlietschool een operette opgevoerd, voor de hogere klassen komt een kindercircus. Over de tijd van de taptoe is men het niet eens geworden en om de puzzelrit voor fietsers doorgang te van het plan in hoofdzaak. Bij de rondvraag informeerde de heer De Graaf welke de bevoegdheden zijn van de woningcommissie. Spreker doelde hier op de woning Hoge Rijn dijk 46, welke is toegewezen aan de maatschappelijke werkster mejuffr. Ooms. Spreker achtte deze gang van zaken niet juist. Hier is een vreemd spel gespeeld. De heer Schinkel heeft hier bomen en een heg laten rooi en en nog meerdere werkzaamhe den laten verrichten. De heer Van der Ploeg protesteer de tegen deze gang van zaken. De loco-burgemeester, de heer P. van Hofwegen, zei in de volgende vergadering op de vragen van de laten vinden zal een beroep op de ^eer de Graaf te zullen antwoorden, scholen worden gedaan. Burgemeester Detmers. die aan- Wel komen er op Koninginnedag Ivankelijk deze vergadering leidde, volksspelen, puzzelritten voor brom- werd in verband met opname van fietsers, scooterrijders en automobi- diens echtgenote in het ziekenhuis listen en de traditionele voetbalwed- 'genoodzaakt de vergadering te ver- strijd. laten. Twee verdachten in OAS-coniplot op vrije voeten „U spreekt met de OAS. Als u ons geen f 15.000 betaalt, gaat u er aan". Sinds dit telefoontje, dat de Am sterdamse garagehouder H. Tabak enkele weken geleden ontving en dat door vele is gevolgd, is een legertje rechercheurs bezig geweest met de ontmaskering van dit „OAS"-kom- plot, dat de heer Tabak ook met plas- tlcbommen had bedreigd. Gisteravond laat arresteerde de re cherche van het bureau Pieter Aertszstraat een 28-jarige vertegen woordiger, toen deze de woning van zUn moeder verliet. In zyn gezel schap bevonden zich een 58-jarige directeur van een reclamebureau en diens minderjarige zoon. Zy zyn we gens afpersing en/of medeplichtig heid ingesloten. De Amsterdamse politie heeft van middag twee verdachten op vrije voe ten gesteld. Zy zijn de vader en zoon, van wie op grond van het nachtelijk verhoor is komen vast te staan, dat zij niet of slechts zeer zijdelings zijn betrokken bij de afpersingspoging. De vertegenwoordiger bevindt zich nog steeds op het hoofdbureau van poli tie. Inspecteur A. Veenstra. die hem uitvoerig heeft verhoord, verzekerde ons dat dit verhoor de vermoedens en I aanwijzingen, die men reeds had, heeft bevestigd. Hij heeft een blanco strafblad en ontkent ten stelligste I iets met de afpersingspoging te ma- tin te hebben. koers v heden Ned '58 4% 102 U 103 Ned '59 4% 102% 103% Ned '60-1 44 102% 103% Ned '60 n 44 102% 103% Ned '59 4V« 100% 101 Ned '60 4 V4 100% 101'8 Ned '61 4V4 100Tb 101'8 Ned '53 3% 98 98 Ned Gb obl 34 824 Ned '47 34 93J 2 GB 984 94* Ned '51 3% 984 Ned '53 I-Il 34 96% 96% Ned '56 3 4 964 964 Ned '48 3 V4 90% 90% Ned bel cert 3Y4 904 Ned '50 I-II 3 V4 90% 90% Ned '54 I-11 3V4 91% 91% Ned '55 I 3V4 91% 91% Ned '55 II 3 V4 92% 92% Ned *37 3 92% 92% Ned G b obl '46 3 93% 93% Ned dol In '47 3 93 93% Ned Inv cert 3 99% 99 A Ned 62-64 3 99% 99% Indiè *37 3 99% Indië *37 3 95% 95A Ned won b.l *57 6 109* 109% Ned w bJ *58 44 102 101% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 117 116% Ver HVA-mU 138 139% AiCU 4034 4034 GB Deli Mf] cert 66 50GL 164.80 Hoogovens cert. 824".- 819 Philips gem bez 1053% 1052 Unilever cert 18680 186 50 Dordtse Petr 647% 6444 rr«n p '50 f 20) 141.50 140 90 Holl Amer lijn 149 GL 1484 Java China Pak 1534 1524 K.L.M 69.50 69.40 Kon Ned St.boot 178% 178% Kon Paket Mij 151 151 B Stoom Mij Ned 1704 171% Nlev Goudr cert 1444 146'/* v Ommeren cert 328 330 GB Kon Rott Lloyd 150 1514 N Scheepv Unie 150% 152% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem leningen A'dam 47 (3 4) 3 96% 96'i idem 48 34) 96% 96% R'dam *52-1 (4 4) 104% ld *37 I-II (34) 96% Z - Holl *55 44 100% Bankwezen Bb N Gem 58 5% 104% 104% id NWB'52 (4V«> 100% 100 BVG rspbr f 500 195% 195% BVG rspbr '52 1444 1444 Industr. Obligaties Philips Doll. *51 94% 94% Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 I 2% A'dam '56 I 2% A dam 'Se II 2'4 A dam 56 ill 2% Eindhoven '54 4 Enschede '54 21 Den Haag '52 1 2% Idem II 2% R'dam '52 1 2% Idem II 2 4 Idem "57 2% Utrecht '52 2% Z -Holl 1957 2% Zuid-Holl '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credie4instellingen Robeco 255.50 255.50 Amst Bank 405 407 Cultuurbank 36 36 Holl Bank U eert 222% Ned Hanrielmij Rott Bank Twentsche Bank Senembah 400 B Industrie Ondernemingen Albert Heyn 738 Berkel's Pat 318 Borsumij- Wehry 83 B koers v heden 1064 106 B 85% 86 86 86% 914 914 92 91% 83 83 85% 93 L 92 95% 94% 93% 100 B 101 B 92 L 90% 944 94 B «3% 93 105A 104% 374 336 352 223 375 385 'a 351 4 410 B Calve Deift eert Electralasmy K Pap v Gelder K Nea Grofsm Holl Constructie Ing our v Bnü Internatio Int Kunstst Ind v Kemp en Beg Leidse Woisp ry Miiller en Co N B Ned Kabelfabr Philips pret Rott Droogd Mi) Sikkens Groep Ver Touwfnbr Walvisvaart Wernink 's Bet mij Wilton Feyenoord Wijk - Hertnga 917 390 4034 197 445 247 232 75 159 4 568 504 625 311 583 B 960 414 108% 237 337 94% Zaalberg 148% Wijnboun en petroleum 512 140 3iliton 2de r Kon Petr (120) Amerik fondsen Canad Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 26% 77 50% 41% 57 54f| 82% 57% 39% 33% 71% 740 315 83 918 399% 197 255 233 74 160 565 504 620 308 584% 965 412 107 245 332 94% 148 510 139.— 25A 77% 49,V 41ft 56 55% 31'* 40

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7