Eis van 1 jaar tegen Arnhemse amokmaker AGENDA Internationale steun voor Nedzeelieden Twintigtal OAS-activisten door Franse politie opgepakt VOETGANGERS: Gestoken naar toevallige voorbijgangers ÜL*i(f en handen ruw? Pi-PtlROL Nu een staking dreigt Groot nieuws voor volwassenen en teenagers! MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 7 MAART 1%2 Vervolg van pag. 1 Gisteren '24 slachtoffers in Algerije Van kasteel naar gevangenis Gisteren zijn by aanslagen in ge heel Algerye 24 mensen gedood en 32 gewond. Van de doden waren veertien mohammedanen. Bij de aanval en de brand in de gevangenis van Oran zyn maandagavond veer tig doden gevallen en 200 gewonden. Gistermiddag werden vijf Algerijnen gedood bij een gevecht tussen een militaire patrouille en een groep Al gerijnen. Toen de patrouille de Al gerijnen wilde ondervragen, opende zij het vuur op de militairen, die on middellijk terugschoten. In de Parijse voorstad Vincen- nes is gisterochtend een auto met leden van de staf van het Franse leger met een mitrailleur beschoten. De daders nisten te ontkomen. Twee officieren liepen lichte verwondingen op. De Franse regering heeft gisteren bekendgemaakt, dat zij schadever goeding zal betalen voor de materiële schade als gevolg van kneedbomaan- slagen en andere terroristische ac ties in Frankrijk. Onze Parijse correspondent telefo neerde hedenochtend: De Franse politie heeft gisteren zowel in Parijs als in de provincies opnieuw verscheidene OAS-leiders en leden weten te grijpen. Een twintig tal activisten is in noord-Frankrijk achter de tralies of achter het prik keldraad der concentratiekampen ge zet, terwyl in Bretagne de president van de Franse oud-strijders-bond. die ongeveer 400.000 leden telt, graaf Sa- velli, samen met zijn echtgenote, met de boeien rond de polsen gevankelijk uit hun 15-de eeuwse kasteel werden weggevoerd om elders een bescheide ner onderdak te vinden. De politie heeft gegronde redenen te veronderstellen, dat de graaf, on der het pseudoniem van Marceau, als leider optrad van de OAS-plasti- queurcommando's in Bretagne. In diezelfde provincie is ook een wel voorzien arsenaal van de neo-nazi's in handen van de autoriteiten geval len. En tenslotte heeft de speciale recherche gistermorgen de meest be luisterde hoofdartikelen-schrijver van een particulier radiostation, Grand Mougin, van zijn bed gelicht om hem tydens een verhoor van vele uren aan de tand te voelen over zijn betrekkingen inzake de OAS. De naam van Grand Mougin had de politie in het adressenboekje ge vonden van een poujadistisch bende- hoofd, dat al eerder in handen van de autoriteiten was gevallen. Schuilplaat ontdekt In de Parijse voorstad Bois Co- lombes heeft de politie gisteren in een schuilplaats van de OAS 200 kg explosieven, een bazoeka en docu menten in beslag genomen. Maan dagavond ontplofte op de markt van deze plaats een vrachtauto met wa pens, explosieven, uniformen en pamfletten van de OAS. De twee in zittenden wisten te ontkomen. De militaire rechtbank in Parijs heeft gisteren drie OAS-leden we gens afpersing tot zeven jaar gevan genisstraf veroordeeld. Zij hadden een inwoner van Nice telefonisch gesommeerd 200 milj. oude franken te betalen. Deze waarschuwde echter de politie, waarna het drietal werd ingerekend. In enige steden in Algerije, met name in het gebied van Orleansville, zijn geldstukken en bankbiljetten in omloop die het teken van de OAS dragen. De gouverneur van Or leansville heeft de bevolking gewaar schuwd dat dit geld niet als betaal middel kan worden geaccepteerd. melden om het geld in ontvangst te nemen. Ook de Gazzetta del Popoio heeft een dergelijke brief ontvangen. Beide brieven waren ondertekend met: „de commandant van de Noord- westelijke sector, kolonel J. Dutheil". Onder de twaalf Italiaanse journa listen, die door de OAS zijn gedwon gen Algerije te verlaten, waren cor respondenten van deze twee bladen. Op last van de directie van zijn blad heeft Carraciolo, de enige Ita liaanse journalist die nog in Algiers was overgebleven, gisteravond de stad verlaten. Hij vertrok per vlieg tuig naar Parys. Een Algerijn met een Frans pas poort, die lid zou zijn van de OAS, is in Palermo door de Italiaanse po litie in hechtenis genomen. De man zou binnenkort het land uitgezet worden. Het onderzoek naar zijn ac tiviteit is nog aan de gang. Dreigbrieven Het Turijnse blad La Stampa heeft een dreigbrief ontvangen waarin het blad wordt gelast ongeveer 3.000 gul den te betalen wegens zijn houding ten aanzien van de organisatie van het geheime leger (OAS) in Algerije. Volgens de brief zullen vergeldings maatregelen worden genomen als het geld niet wordt betaald of als de zaak bij de politie wordt aangegeven. Binnen een maand zou iemand zich Aanhoudingsbevel Lotto-exploitant (Van onze Brusselse correspondent) De Brusselse justitie heeft huiszoeking gedaan in de kan toren en magazijnen van de door de Nederlander Jacobus van Strien gedreven Belgische Lotto aan de Boudewijnboule- vard te Brussel. De kantoren van de Lotto waren sedert enige dagen ge sloten. De houders van de z.g. waardebonnen werden verwe zen naar de N.V. ESMO te Rotterdam, die als postadres postbus 244 te Arnhem heeft. Een dozijn inspecteurs is maandag de hele dag bezig geweest met de huiszoeking en de magazijnen en kantoren zijn thans verzegeld. Tegen de 3 juli 1914 te Wolphaartsdijk in Zeeland geboren Jacobus vanStrien is een bevel tot in hechtenisneming uitgevaardigd. Zaterdag zal hij voor de rechter van onderzoek moeten ver schijnen. die dan eventueel het bevel voor een maand kan verlengen. Eind februari heeft de Lotto haar betalin gen gestaakt. Het faillissement van de onderne ming zal dezèr dagen worden uitge sproken. Men spreekt in Brussel van een passief van 10 miljoen Belgische franken, ongeveer f70.000.-. igiiEHiBriiiiiiiiii Wilt U oversteken op een zebra pad? heeft daar voorrang, maar sta eerst stil op het trottoir en kyk uit of het rijverkeei die voorrang nog geven kan, dus tijdig kan rem men zonder ongelukken te veroor zaken. ■IIIIUBIIIIIIIIBBII Advertentie HET STAAT DEZE WEEK IN Winst voor links in Denemarken De gemeenteraadsverkiezingen, die gisteren in Denemarken zijn gehou den, hebben winst opgeleverd voor de linkse partijen, met uitzondering van de communisten. De grootste verlie zers zijn de rechts-liberalen, die ruim 2,5 procent minder stemmen behaal den dan bij de verkiezingen van 1958, en de communisten, die een verlies van 2 procent moesten incas seren. De socialistische Volkspartij was de grootste winnaar met een voor uitgang van ruim 4.5 procent. De sociaal-democraten kwamen van 38,9 op 39,3 procent. Zij verloren echter hun meerderheid in de hoofdstad. Hier behaalden de links-socialisten 13,7%. De onofficiële uitslagen lui den: sociaal-democraten 39.3';- (1958: 38,9'"'): conservatieven 22,5 (20,6); rechtsliberalen 22 (24.6); radicalen 6 (7,3); links-socialisten 5 <0,29»; com munisten 1 (3); Duitse minderheid 0.3 (0,41). (Van onze Arnhemse correspondent) De officier van Justitie bij de rechtbank te Arnhem, mr. J. van De ongelooflijke geschiedenis van de man, die zijn nek brak en dit jaartoch wereldkampioen skilopen is geworden. Een serie kleurenfoto's van het Carnaval in verschillende steden in Nederland. Kan V.V.V., de geel-zwarte club uit het stadje van plezier voetballen of niet Kleurenfoto van een elftal, dat dacht dat de trainer er niet op aan kwam. Een vrachtwagen van 174 meter 46 centimeter lengte met banden van drie meter hoogte. Het intieme leven van de enige onsterfelijke Nederlander: de man, die door velen als god wordt be schouwd, die nooit werkt, maar leeft met wijntje en trijntje. Eigen opnamen van Panorama. De Uilenspiegel van Istan- boel, die de Orient-expres, een universiteit, de brug over de Gouden Hoorn en de onder grondse van Istanboel wist te verkopen. Van zwarte legerschoenen tot hoela-rokjes. Meisje uit Litauen dat naar haar ouders in Amerika trok, prefe reert tenslotte een huwelijk achter het ijzeren gordijn. Aftellen in Cape Canaveral: close-ups van de biddende man die de start meebeleefde. Kleurenomslag van de wereldbe roemde apentekenaar Law son Wood. Verder: tientallen foto's en teke ningen in zwart en kleuren. Span nende verhalen. Puzzels, Cartoons. Actualiteiten. Losse nummers overal voor 45 ct. Stuur nog heden een briefkaart aan „Panorama-Haarlem" en abon neer u voor 35 ct. per week. U ont vangt dan de eerstvolgende twee nummers (honderd bladzijden ont spanning) gratis. De Internationale Transportarbei ders Federatie, die zetelt in Londen, heeft aan de bij haar aangesloten zeevarenden en havenarbeiders een circulaire gezonden, waarin zij op roept aan de Nederlandse zeevaren den daadwerkelijke hulp te verlenen, wanneer het in Nederland tot een staking zou komen. Deze circulaire is ondertekend door de Nederlander, de heer P. de Vries, die algemeen secretaris van de Fede ratie is. Het bestuur van de Centrale van Zeevarenden der Koopvaardij en Vis serij. de C.K.V., heeft deze circulaire gisteren ontvangen. De heer K. de Graaf, directeur van de Raad van Bestuur voor de Zeevaart de werk geversorganisatie dus zei ons in antwoord op een vraag, over deze cir culaire nog niets vernomen te heb ben. In antwoord op de vraag of het naar zijn mening inderdaad tot een staking zou komen, wees de heer De Graaf er op, dat de standpunten van werkgevers en werknemers zeer ver uiteen lopen. „Er is een heel merkwaardige situa tie ontstaan, nadat de CKV de col lectieve arbeidsovereenkomst heeft opgezegd", zei hij. „Zoals de situatie nu is, zie ik niet eens de mogelijk heid van een compromis." Hij deelde nog mede. dat de werkgevers organisatie zeer binnenkort een con tact met de regering over deze kwes tie hoopt te hebben. De heer C. W. van Driel, voorzitter van CKV de werknemersorganisa tie zei daarop, dat bij de CKV geen behoefte bestaat aan een con tact met de overheid. De heer Van Driel zei voorts, dat indien er vóór 1 mei geen oplossing komt voor het conflict tussen werknemers en werk gevers en hfj zei zo'n oplossing niet te zien de zeevarenden zullen gaan staken. De „Caravelle" naar de Hiswa „Fsradepaard" (Van onze A'damse correspondent) Vrydag a.s. zal in Amsterdam tus sen de Amste! en het RAI-gehouw een spectaculair transport plaatsheb ben. Twee enorme drijvende bokken zullen dan het 45 ton wegende Die- selmotorjacht „Caravelle" uit het water op een 33 wielige wagen tillen. Het jacht zal onder politieescorte naar de RAI worden gereden, waar het een van de paradepaardjes zal zijn van de tentoonstelling „Hiswa"/ Goedkamp. Liefhebbers kunnen het schip, dat door de scheepswerf te Aalsmeer in serie wordt gebouwd, bestellen voor een kleine half miljoen gulden. Behalve de Caravelle wordt vrijdag nog een tiental jachten uit de Am- stel getild om naar de RAI te wor den gebracht. De Hiswa-tentoonstel- ling, die tot dusverre om de twee jaar in Amsterdam werd gehouden, trekt altijd grote belangstelling van de watersportliefhebbers. Nu deze ex positie wordt gecombineerd met Goedkamp en een caravaritentoon- stelling, wordt verwacht dat deze ma nifestatie meer bezoekers zal trekken dan een RAI-tentoonstelling ooit te beurt is gevallen. De Hiswa-Goedkamp is geopend van 16 t/m 25 maart. Zoals gemeld varen er onder Ne derlandse vlag ongeveer 41.000 man, van wie er 11.000 vreemedelingen zijn. Van die 30000 Nederlanders zijn er ruim 16.000 georganiseerd en wel on geveer 13.000 in de CKV. De 3.000 overigen zijn georganiseerd in de con fessionele bonden en in een catego rale bond. Frankrijk wil de Unesco behouden (Van onze Parijse correspondent) Het Franse ministerie van Buiten landse Zaken heeft dc persberichten uit Engelse bron tegengesproken, dat Frankrijk de Unesco en andere in ternationale lichamen de gastvrij heid op zou widen zeggen. Die be richten vinden hun oorsprong in een meningsverschil, dat al geruime tijd tussen de Unesco en de Franse te- gering bestaat, doch dat overigens minder een politiek, dan wel een ste debouwkundig karakter heeft. Vanwege de gestadige uitbreiding van leden en van werkzaamheden van het culturele orgaan dei- Verenigde Naties is de zetel, die in 1958 dichtbij de Ecole Militaire in Parijs voor de Unesco werd geopend, al lang weer veel te klein geworden. Om die reden had de Unesco-lei- ding de Franse regering verzocht een nieuwe vleugel te mogen aanbouwen, die met een hoogte van 36 meter dan echter de hele omgeving zou do mineren. Zowel de stad Parijs als de regering heeft op advies der beide diensten voor de schone kunsten af wijzend op dit verzoek beschikt. Een wat vrijmoedige om niet te zeggen tendentieuze uitleg van deze beslis sing heeft vermoedelijk de geruchten doen ontstaan, dat het Frankrijk van De Gaulle zijn afkeer tegen in ternationale organisaties nu zover zou willen doordrijven, dat alle ze tels binnenkort naar andere landen zouden moeten worden overgeplaatst. V/el is het echter mogelijk en zelfs waarschijnlijk, dat de Unesco door ruimtegebrek binnen afzienbare tijd uit het' centrum van Parijs naar de jIJsendoorn, eiste gisteren één jaar I gevangenisstraf met aftrek, waarvan izes maanden voorwaardelijk met i aftrek, waarvan zes maanden voor waardelijk met een proef tyd van J drie jaar tegen de 29-jarige Arn hemse fabrieksarbeider. Deze oud- Koreastryder maakte op 8 oktober Klarenda! de volkswijk van Arn- I hem onveilig door zwaaiend met een stiletto een ieder te bedreigen, die hy op zyn weg ontmoette. Twee voorbijgangers, die hij niet of nau welijks kende, stak hij neer. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van iemand, die met een baksteen verdachte bewusteloos sloeg, werd verder onheil voorkomen. Verdachte was die zaterdagmiddag van huis gegaan in een opstandige stemming na ongenoegen met zijn vrouw. Hij dronk hier en daar in totaal twaalf glazen bier en ver scheen tenslotte op de openbare weg met de bedoeling zijn zojuist ge kochte stiletto te beproeven op toe vallige voorbijgangers. De 18-jarige leerbewerker P. Arissen, die op een bromfiets geze ten met andere bromfietsberijders een gesprek voerde, stak hy zonder enige voorafgaande waarschuwing neer. De jongen is thans nauwelijks hersteld van de wonden in zijn borst waarbij een long werd geraakt. De 40-jarige schilder A. Veenendaal, van geen onheil bewust de straat overstekend, bracht hij ook een steek in de borst toe. Dit slachtoffer bleek geen blijvend nadeel van zijn wonden te hebben ondervonden. Een automobilist kon nog tijdig zijn por tier sluiten toen verdachte naar hem stak en enige jongens op de fiets maakten een flinke smak, toen ver dacht in het wilde weg stekend hen aanviel. Verdachte zei zich niets meer te herinneren. Hij was pas in het ziekenhuis bij kennis ge komen na de klap met de steen op zijn achterhoofd. Die klap redde overigens het leven van een broeder van de GGD die probeerde hem te overmeesteren. Mr. Van IJsendoorn noteerde als het vreemde in het optreden van verdachte, dat hij geen enkele re den had de twee mensen neer te steken. Zij waren geen vijanden, hij had geen roofoverval in de zin en hij kende ze niet of nauwelijks. De officier wilde rekening houden met de psychische achtergronden, waar zakelijke motieven ontbraken. Mr. D. Beek Schouten, raadsman van verdachte, gaf een inzicht in de moeilijkheden, die verdachte na zijn terugkeer uit Korea had ondervon den. Zijn huwelijk was misgegaan en dat hij een zijner slachtoffers neerstak met de woorden „I kill you" was volgens pleiter het bewijs dat deze man na het gebruik van al coholica weer was teruggekeerd in de sfeer van bedreigingen. vanKorea. Opzet achtte pleiter niet bewezen. Mocht vrijspraak niet in aanmer king komen, dan was er volgens mr. Beek Schouten aanleiding de grootst mogelijke clementie te betrachten. Het oudste slachtoffer sloot zich tenslotte aan bij het verzoek van de verdediger aan de rechtbank om uiterste clementie te betrachten. Uitspraak over veertien dagen. Speciaal voorvolwassenen en teen agers zijn er nu Sanostol-pellets. Sanostol-pellets bevatten o.a. lever traanvitaminen en de kostelijke opbouwstoffen uit mout en sinaas appelen. Een of twee Sanostol-pel lets per dag helpen u fit en gezond door de winter en beschermen u tegen infecties. Sanostol-pellets zijn verkrijgbaar bij de apotheker of drogist. BINNENLAND De rector van het Instituut voor sociale studies in Den Haag, prol. dr. E. de Vries, heeft gisteravond te Lon den aangedrongen op de invoering van een Internationaal voedselbeleld en een ontwikkelingsprogram voor de ge hele wereld om de honger te bestrijden. Gisteravond ls de 25-jarige J. Speets uit Stompetoren op het kruis punt Bestevaerstraat aldaar m/2t zijn scooter tegen een bestelauto gebotst. De bestuurder daarvan kon de heer Speets die geaarzeld zou hebben bij het kiezen van zijn richting, niet meer ontwijken. De scooterryder viel en was op slag dood. Het slachtoffer was ge huwd en vader van een kind. Zijn zuster was bijtijds van de duo ge sprongen. doch moest met een shock in het ziekenhuis worden opgenomen. In een ziekenhuis te Utrecht is vannacht overleden de zes-jarige Hen- drika Klrpestein uit Driebergen, die gisteren tijdens het spelen was aange reden door een personenauto. Gistermiddag heeft zeer onbe trouwbaar Ijs het leven geëist van de 8-jarige Anton Steenbeek uit Harme ien. Gistermorgen ls de 56-jarige kunstsmid W. de Bruijn uit Franeker bij het dorp Twijzel op de Rijksstraat weg Leeuwarden-Gronlngen met zijn bestelauto ln botsing gekomen met een autobus, die uit de richting Groningen kwam. De heer De Bruijn werd bij het ongeval ernstig gewond. Hij werd naar het Dlaconesscnhuis te Leeuwarden overgebracht, waar hij gistermiddag is overleden. De bestelauto werd zo ern stig beschadigd, dat de bestuurder uit de wrakstukken moest worden gezaagd. De bus werd slechts licht beschadigd en de inzittenden liepen geen letsel op. BUITENLAND De V.S. hebben In Nevada gisteren opnieuw een ondergrondse kernproef gehouden met een kernwapen van ge ringe kracht. Dit is de twintigste on dergrondse proef in de huidige Ame rikaanse kernproevenreeks. Dr. Hastings Banda, de minister voor plaatselijk bestuur ln NJassaland en leider van de nationalistische Ma- la wi-congrespartij, heeft gisteren ont kend. dat hij de missie-scholen zou willen overnemen. In de wetgevende raad te Zomba zei hij ln een debat over een nieuwe onderwijswet, dat door middel van districtsraden toezicht zal worden gehouden op het onderwijs. Van overneming van de scholen was volgens hem geen sprake. Blijkens een kennisgeving van de Russische toeristenorganisatie „Intou- rlst" aan alle Finse reisbureaus, zullen particuliere automobilisten, ongeacht hun nationaliteit, niet meer per auto vanuit Finland de Sowjet-Unie mogen binnenkomen, in verband met „tech nische moeilijkheden op het gebied van logies en dienstverlening". Deze bepa ling geldt tot nader order. De Westdultse verzekeringsmaat schappijen hebben berekend, dat de ver goeding van de schade, ontstaan bij de overstromingsramp van 17 februari, in totaal een bedrag van ongeveer hon derd miljoen mark zal vergen. Volgens een grove schatting zullen de uitke ringen voor storm-, transport- en auto schade elk 25 miljoen mark bedragen. Dc overige 25 miljoen markschade ont stond in de levens-, ongevallen, ziekte-, machine- en glasverzekering. Ex-president Quadros van Brazilië, die vorig jaar aftrad en vrijwillig naar het buitenland vertrok, is vandaag ln Brazilië teruggkeerd. De komst van Quadros valt samen met het begin van de verkiezingscampagne voor het par lement en de provinciale besturen. Het ls niet bekend of Quadros zich verkies baar zal stellen. Generaal E. Lister, een van de bevelhebbers van de Internationale Brigade tijdens de burgeroorlog in Spanje, die in de tweede wereldoorlog politiek officier was in het Russische leger, is thans, volgens functionarissen van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse zaken, militair raadgever van premier Fidel Castro van Cuba. Men meent te weten, dat Lister belast is met het toezicht op het militaire materieel dat door de SowJet-Unle en Tsjecho-Slowaklje aan Cuba ls geleverd. De gouverneur van Marsa- matroeh, de Egyptische kustplaats hal verwege tussen Alexandrië en de Ly- bische grens, heeft meegedeeld dat zich in dit gebied nog twaalfmiljoen mij nen bevinden, die de oorlogvoerenden in de Jaren 1940/1942 hebben geplaatst. Tot dusver heeft men slechts een vijfde van alle landmijnen kunnen op ruimen. Herhaaldelijk worden rond trekkende bedoeïnen het slachtoffer van de mijnenvelden. Vier vrouwen, die ln verwachting schenen te zijn. werden ln Bangkok (Siam.) aangehouden toen zij een schip verlieten. Het bleek dat zij een flinke hoeveelheid speelkaarten, Amerikaanse sigaretten, drank en kosmetica onder haar kleren hadden verborgen. De Internationale Commissie van juristen, een particuliere organisatie, heeft een rapport over de Berlijnse muur uitgegeven waarin gezegd wordt dat deze muur aantoont dat het Oost- duitse regime niet in staat is z()n onderdanen het minimum aan vrijheid, rechtvaardigheid en welvaart te ver schaffen, dat het verschil tussen een staat en een concentratiekamp uit maakt. Pakistan heeft „stappen gedaan" om een Italiaans-Amerikaanse onder neming ervan af te brengen een film te maken van het leven van de profeet Mohammed. Dit heeft de Pakistaanse minister van Voorlichting, Hablboer Rahman, verklaard. In antwoord op vragen van Journalisten zei de minis ter: „Wij beschouwen deze poging om commerciële winst te slaan uit een onderwerp, dat zo heilig ls voor de mohammedanen ln de hele wereld, met intense afkeer". buitenwijken zal moeten verhuizen. Over de plaats van vestiging wordt al aan het Rond Point de la Defense gedacht, ongeveer zes kilometer van de Are de Triomphe. waar twee jaar geleden ook de nieuwe en gigantische tentoonstellingshallen werden opge richt. De Parijzenaars hopen trou wens dat en liever vandaag dan morgen mettertijd naar die buurt ook de verschillende diensten van het ministerie van Financiën zullen kun nen worden overgebracht, die nu nog altijd een der vleugels van het Louvre bezetten en er oorzaak van zijn dat honderden schilderkunstige meesterwerken wegens plaatsgebrek in de kelders en op de zolder van het museum verborgen blijven!! VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Kamermuz. 18.10 Koor zang. 18.30 Radio-Volksuniversiteit: Mens en wetenschap - III - Historicus, door prof. dr. F. N. Hugenholtz. 19 00 Nws .en weerber. 19.10 Op de man ai. praatje. 19.15 Leger des Heilsmuz. 19.30 Radiokrant 19.50 Godsd samenzang. 20 15 Filharm. ork. en solist. 20.55 De ontwikkeling van enkele sociaal-ge- necskundlge voorzieningen, lezing. 21.20 Lichte ork.muz. en zangsolist. 21.40 Kanttekeningen by de voorpag. 21.50 Stritkkwart 22.30 Nws. 22.40 Avond- overdenking. 22.55 Ork concert 23.20 Platennws. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: Nws. en comm. 18.20 Lichte gram. 18.30 Lichte muziek 18.50 Act. 19.00 V. d. kind. 19.10 VARA-Varia en lichte gram. 19.20 Kanttekeningen, lezing. VPRO: 19 30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Strijkork. 20.35 Zestig laar levenservaring, lezing 20.50 Zang recital. 21.20 Witte telefoons, hoorspel. 22.30 Nws. 22.40 Hart op de tong. act. problemen. 22.55 Viool en plano. 22.30 Jazzlcron. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00 V. d. kinderen. NTS: 17.35-17.45 Internationaal jeugdjourn. Kerken: 17.45-18.00 Jeugdprogr. over de bijbel NTS: 20 00 Joürn. en weer- overz. AVRO: 20.20 In AVRO's tele- vizier 20.30 Sportnanorama 21.00 Ca- kTPtnroT 21.40 Film 22 10-22.40 De Kring. lit. gedachtenwisseling. Dader overval Zutphen in arrest Agenf had goed geheugen (Van onze correspondent) Oplettendheid van een Laren- se politieman heeft er toe geleid dat de op 20 februari gepleegde inbraak bij een familie aan de Naarderstraat te Laren tot op lossing is gebracht. De dader blijkt een Amsterdamse verwar mingsmonteur te zijn, die dezer dagen te Zutphen een roofover val pleegde op een bejaarde winkelierster. Toen de hoofdagent Poort op de avond van 20 februari zijn ronde deed over de Naarderstraat, zag hij ter hoogte van het studentensanatorium een man met baard bij een auto staan. Hij nam het signalement goed in zich op. Toen dezelfde avond mel ding werd gemaakt van een inbraak, bleek dit geheugenwerk van de poli tieman goed van pas te komen. Want dit bracht het spoor uiteindelijk naar de verwarmingsmonteur. Een moei lijkheid was even, dat de man in de periode tussen de inbraak en de roof overval zijn baard had afgeschoren. Hij vertoeft thans in het huis van bewaring in Zutphen, waar hij nu bekend heeft de inbraak te hebben gepleegd. Wegens medeplichtigheid is aangehouden een 30-jarige chauffeur uit Amsterdam. Deze zorgde met zijn auto voor het vervoer naar en van Laren. Hij wist aanvankelijk niet, dat het om een inbraak zou gaan. Toen hem dit in de loop van de avond dui delijk werd, bleef hij toch zijn me dewerking verlenen, omdat hij an ders vreesde dat de monteur de huur van de auto aan hem niet zou vol doen. Hij heeft ook geholpen bij de ver koop van de gestolen goederen. Hier van is alleen een Keuls brandewijn vaatje achterhaald. Diverse antieke voorwerpen bleken al te zijn ver kocht naar het buitenland en zijn niet meer te achterhalen. Enige voor werpen. zoals armbanden en hals kettingen, beweert de dader in de Amstel te hebben geworpen. WOENSDAG Gerecht 10: Aanvang K. en O.-cur sus bloemschikken o.l.v. C. Kriest. 8 u. nam. Geref. Gem. (Nieuwe Ryn 76)Bid dag voor het gewas. 10 uur v.m. en 3 en 7.30 uur n.m. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „Kunnen levensmoeilijkheden ziekten doen ontstaan?" o.l.v. dr. B. B. Stokvis. 8 uur nam. Rehoboth: Caltex-filmavond Ver. tot Bevordering der Slechthorenden. 8 uur n.m. Stadszaal (grote zaal)Feestavond Personeelsver. Sted. Lichtfabrieken. 8 uur nam. wykgebouw Levendaal: Jaarvergade ring Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Lei den Centrum. 8 uur nam. DONDERDAG 't Boshuis. Propaganda-avond CHU in Lelden-Zuid-West. 8 uur n.m. Gerecht 10: Soefl-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst over het doel van het leven. 8 uur n.m. Gebouw Chr. Soc. Belangen (Oude Singel 236)Jaarverg. Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel afd. Lelden. Sr>r. J. ten Heuvelhof over salarisver betering. 8 uur n.m. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15 uur nam. Rehoboth: Ver. voor Experimenteel Radio-onderzoek. 8 uur n.m. Stadszaal (grote zaal): K. en O.-Resl- dentle-orkest o.l.v. Elle Poslawsky m.m.v. Marle Thérèse Fourneau. 8 uur nam. VRIJDAG AntontusclubhuisContactavond Ver. Ouders van Emigranten. 8 uur n.m. Bevrydlngskerk: Wereldgebedsdag. 8 uur nam. Den Burcht: 10x10 bal voor middel bare scholleren. 8 uur nam. Gerecht 10: K. en O.-cursus bloem schikken o.l.v. C. Kriest. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huls vrouwen. Spr. A. J. van Leusen over het wonder van het leven. 2.30 uur nam. Hooigracht 84: Jaarverg. Humanis tisch Verbond. 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. „Samen op de Lutherse Kerk: Kinderdlenst Wereld gebedsdag. 7 uur nam. Marekerk: Wereldgebedsdag. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Concert Dan- zi-kwintet voor My. voor Toonkunst. 8 uur nam. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 10- 11 uur v.m. bijbelstudie; 11-12 uur ds. J J. A. de Ruiter van Rotterdam. Hooigracht 84: Receptie 50-Jarig be staan Arbeiderstoneelver. DOS. 3-5 uur n.m. Stadsgehoorzaal (Foyer): Jaarverg. A R. Kamercentrale Leiden. Spr. mi nister Van Aartsen over het bouw beleid. 2.45 uur n.m. ZONDAG Hooigracht 84: Hum. Verbond. Spr. dr. J. Cohen. 10.15 uur v.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG De Doelen: Ledenverg. Leidse Ama teur Fotografenver. 8 uur n.m. Rapenburg 6: Verbond van weten schappelijke onderzoekers. Spr. dr. Kwee Swan Liat over ontwikkelingen in China. 12.30 uur n.m. St.-AntoniusclubhuisDemonstratie fa. Swart met veilighcidsgordels. 8 uur n.m. DINSDAG v De Doelen: Genootschap Nederland- Engeland. Spr. prof. dr. A. A. Prins over Francis Bacon. 8 uur n.m. Rembrandtstraat 17: Jaarlijkse alge mene vergadering van aandeelhouders Riedel Limonadefabrleken N.V. 4.30 uur n.m. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing prof. dr. A. E. van Giffen over de hunnebeddencultuur. 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Jeugd- avond Ned. Ver. Expogé. 7.30 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Nederlandse opgravingen in Egypte" (tot 18 maart). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur. Zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Trianon: „Don Camlllo op de barri cade". A 1. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Een vrouw is een vrouw". 18 jaar. Dag.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Genadeloze achtervolging". 14 jaar Dag.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Verboden liefde". Lido: „Uit angst voor schande". 14 Jr Dag.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. VOOR DONDERDAG 8 MAART Hilversum 1, 402 in. KRO: 7.00 Nws. i.15 Pianorecital. 7.30 V .d. jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Lichte gram, 8.50 V. ct. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Zangrecital. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 iLchte gram 12.25 V. d. boeren. 12.35 Medeü. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Chansons de France. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte ork.muz. en zang solisten. 13.40 Kopstukken, licht progr. (herh.). NCRV: 14.00 Lichte muz. 14.25 Orkestwerken van Deense componisten. 15.15 Pianorecital. 15.35 Klass. kamer muz. 16.00 Bijbeloverd. 16.20 Kamer muz. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Metropole-orkest. KRO: 18.15 Sportrubrlek. 18.30 Ba-I rokkoperens. 13.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Geestelliko liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing A.R. 20.00 Donderdags vondmo- zatek, gevar .progr. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverd. 22.55 Boekbespr. 23.00 Ka mermuz. 23.30 Vers in het gehoor, lit. progr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym, 7.20 iLchte gram. VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Da groenteman, praatje. 9.15 Klass. gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte gram. 10.50 V d. kleuters. 11.00 Kookkunst, lezing v. d vrouw. 11.15 Zangrecital. 11.30 Toneel-Camera, vice versa, klank beeld. 12 00 Lichte muz. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Lichte m.uz, en zangsollsten. 13.00 Nws 13 15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Dnns- ork. en zangsolisten. 14,00 Pianoduo. 14.30 V. d. vrouw. 15.05 Koperork. 15.30 Voordr. 15.50 Klavecimbel-recital. 16.20 Mercator 1512-1594, klankbeeld 16.50 Lichte gram. v. d. Jeugd. 17.30 V. d. Jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Lichte gram. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Lichte muziek. 19 00 V. d kinderen 19.05 Ga er eens even voor zitten: Liedjes en Het Vo gelkwartier, hoorsp. 20.00 Nws. 20.05 Omroepork. en solist 21 00 Zoutwater- kout, hoorsp. 22.10 Muziek uit Argen tinië. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Snortact. 23.10 Nwe gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 De grote Veroveraar, TV- spel. 22.30 Dagsluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 in. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.concert. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Round Britain Quiz. 14.40 Voordracht. 15.00 Schoolradio. 16.20 Kritieken. 17.05 Lichte muz. 17.45 Lezing. 18.00 V. d. jeugd. 18 55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. reg. progr. 20.00 Pianorecital. 20.30 Lichte orkestmuz. 21.30 Discussie over act. problemen. 22.00 Gram. van beroemde zangers. 22.30 Weteenschftppelijke quiz. 23.00 Nws. 2330 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Ka mermuz. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 in. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs .Dale's dagb. 12.31 Lichte muz. 13.00 Popul. gram. 13 31 V d. arbeiders. 14.00 Lichte ork. m,uz 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.31 Muziek b het werk. 17.15 Mrs. Dale's dagboek. 17.31 Uitsl. van races. 17.34 Lichte gram. v. d. jeugd. 18.31 Gevar. muz. en ber. 19.33 Sport. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws en journ. 20.31 Quizprogr. 21.00 Hoorsp. 2131 Samenzang. 22.00 Vra- genbeantw. 22.31 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.41 Jazzmuz. 0.31 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muziek en zang. 13.00 Nws. 13.15 Operamuz. 16 00 Symf. ork. 16.30 Oude kamermuz. 17.50 Dansmuz. 19.00 Nws. 19.15 Kamermuziek. 21.45 Nws. 22.15 Lichte gram. 24.00 Nws. 0.10 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. -r- 12.00 Nws. 12.10 Opera-ork. en so listen. 14.05 Kamermuz. 14.25 Hoor spel. 16.45 Kamermuz. 17.15 Orgel- recital. 19.00 Nws. 20.00 Nationaal ork. en solisten. 22.25 Gewijde liederen. 23.10 Kamermuz. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 ui. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Lichte gram. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 16.00 Beursber. 16 06 Franse les. 16.21 Schoolkoren. 17.00 Nws. 18.15 Pianorecital. 18.20 V. d. sold 18.50 V. d. toeristen. 19.00 Nws. 19.40 Lichte gram. 19.50 Vrile politieke tribune. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Ork. muz. 22.55- 23 00 Nws. 484 ni.: 13.00 Nws. 14.13 Kamermuz. 15.03 Lichte muz. 16.08 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.30 Pianorecital. 1830 Lichte gram. 19.05 Muzikaal feuilleton. 19.30 Nws. 20.00 Gram. 22.55 Nws. Luxor: „De Comancheros". 14 Jaar. Dag.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Re?:: „Fracasse. de onoverwinnelijke musketier". 14 Jaar. Dag.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Rivalen zien niet om". Astra-tlieater - Wassenaar „De ka nonnen van Navarone". 14 jaar. Vry dag t/m donderdag 7.30 uur. Zondag- dagmiddag 2.30 uur. Nacht- en zondagsdienst der Apotheken Zuider-apotheek (Lammenschans- weg 7): tel. 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door de Zui- der Apotheek. Bi| geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. V/EERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). a to 3 S 3 O) d 2? s S Efl Amsterdam onbewolkt ozo 2 -3 0.1 Den Helder licht bew. z 3 -2 0 Ypenburg mist w.stil -4 0 Vllsslngen onbewolkt ozo 2 0 0.1 Eelde mist zw 2 -6 1 De Bilt onbewolkt w.stil -6 0.3 Twen the mist zzo 1 -5 5 Eindhoven half bew. w.stil -4 0 Z.--Limburg zwaar bew zo 2 -7 1 Helsinki half bew. nnw 6 -12 0 Stockholm onbewolkt w.stil 18 0 Oslo mist nnw 1 -15 0 Kopenhagen zwaar bew. w 6 -4 0 Aberdeen onbewolkt W.S'til -8 0 Londen onbewolkt O 4 -3 0 Brussel mist zzo 3 -5 0 Luxemburg zwaar bew. ono 4 -9 0 Pa rys onbewolkt O 1 -5 0 Bordeaux zwaar bew. O 6 1 0 Grenoble onbewolkt w.stil -3 0.3 Nice zwaar bew. nnw 8 -5 2 Berlijn geh bew. w 3 -9 0.3 Frankfort onbewolkt ono 1 -9 0 München sneeuw nw 2 -6 1 Zürlch licht bew. nnw 2 -8 0.1 Genève licht bew ono 9 -3 0 Locarno onbewolkt O 2 1 0 Wenen goh bew. nw 9 -1 0.2 Innsbruck sneeuw w 1 -4 5 Athene geh bew. zzo 5 15 0.4 Rome zwaar bew. w.stil 4 1 Alacclo half bew. ono 2 2 0 Madrid geh bew. w.stil 5 0 Mallorca onbewolkt w.stil 1 0 Lissabon regen zzw 10 8 27

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2