Nederlandse turnsters kansloos tegen Zweden Beroepsvoetbalbond steekt kop weer op Eredivisie - flitsen ARIE VAN HOUWELINGEN dénkt nog niet aan FOR TUNA—S VV Sporttoto Als voorbereiding voor Praag had wedstrijd veel nut Hans Smit geroyeerd Semiprofs OjftfèHeht 1 maart 1860 Maandag 26 februari 1962 Derde blad no. 30589 Evenals tijdens de Olympische Spelen in Rome heeft de Nederlandse dames turnploeg zondag in de fraaie Nijmeegse Stadsschouw burg in het Zweedse damesteam haar meerdere moeten erkennen. Ondanks het grote punten- verschil juist als destijds in Rome bedroeg het 5,1 punt kan de nederlaag eervol ge noemd worden. Immers van zo'n talentvol en geroutineerd team verliezen is geen schande. Vijf van de zes Zweedse turnsters vertegenwoordigden hun land ook in 1960 tijdens de Spelen, terwijl van de Nederlandse meisjes alleen Ria Rietveld— van Velsen in Rome geturnd heeft. MOTORSPORT Motorcrossers uit het zadel Ongeveer 8000 verkleumde toe schouwers zijn er te Gemert getuige van geweest hoe onze meest respre- sentatieve motorcrossers door België werden verslagen. De sprekende cij fers waarmee de Nederlandse motor crossers verloren, 14 tegen 58 punten, spreken duidelijke taal. In geen enkele klasse konden onze landgenoten het tot een individuele overwinning brengen. En zelfs in de klasse der internationalen moest Broer Dirkx in de eerste manche dui- .delijk zyn meerdere erkennen in de 3elg Scaillet en in het tweede ge- )"vecht was de 21-jarige Frans Slechte ü:em te snel af. Deze Slechte plaatste sich in de algemene klassering op de eerste plaats. De overige Nederlan ders speelden een zeer bescheiden rol in deze interland, hoewel het cir cuit zeer goed berijdbaar en zeker niet mul was. Want Jan en Piet Dirkx, Griekspoor en Rob Selling moesten voortijdig de strijd staken. In de se nioren afdeüng werden de Nederlan ders door de Belgen volkomen over klast. De eerste Nederlander Joep Jansen werd hier zevende, zodat uit deze klasse voor de eindklassering geen enkele matchpunt werdi ver overd. Bij de junioren leken onze landgeno ten de zege uit het vuur te slepen. De nieuweling Martin Karsemakers nam gedurende de race zelfs een voor sprong van ongeveer 1000 meter. In de laatste ronde werd hij echter inge lopen door de 16-jarige student Se- vin Geboers. Vooral als voorbereiding voor de wereldkampioenschappen, die in juli te Praag worden gehouden, heeft deze wedstrijd veel nut gehad. De Neder landse meisjes konden nu turnsters aan het werk zien, die tot de Europese top behoren. Duidelijkst -■Reeds bij het eerste onderdeel, de paardsprong liep Nederland een flin ke achterstand op (1,6 pnt). Op dit nummer was de Scandinavische kam pioene Ewa Rydell een klasse apart. De jury waardeerde later de hand standoverslag kreeg zij 9.40 pnt. De jur yw.aardeerde later de hand standoverslag van Lena Adler ook bijzonder hoog. Na een mislukte eer ste sprong, liet de Zweedse schoon heidsspecialiste 9.35 pnt noteren. Van de Nederlandse meisjes konden alleen Ria Rietveld, die voor haar radslag tweemaal 9.30 pnt kreeg en Thea Belmer in de buurt van hun tegen standsters blijven. Schade beperkt Hoewel Thea Belmer voor Neder land op de evenwichtsbalk met een val ongelukkig begon konden onze meisjes op dit onderdeel de schade beperken tot 0.9 pnt. Grietje van Es sen was hier de beste Nederlandse. De jury, die overigens dikwijls nogal grote verschillen in waardering toon de, beloonde haar gevarieerde oefe ning met 9.2 pnt. Ook Dolly van der Meulen kwam na een snelle demon stratie met 9.1 punt goed voor de dag. Hoe fraai er op de balk gewerkt kan worden liet Gerola Lindahl zien, vol komen beheerst, elke centimeter be nuttend dwong de blonde Zweedse de jury 9.4 punt af. Ook Ulla Lindstroem en Ewa Rydell bleven met resp. 9.35 en 9.25 pnt niet veel achter. Opval lend was dat sommige Nederlandse meisjes op dit nummer bijzonder slor dig werkten. Vooral Ria Rietveld had voor haar rijk gevarieerde oefening meer kunnen krijgen dan de 8.85 die nu haar deel werd. Start over zes weken (Van onze sportredactie) De competitie van de nieuwe Nederlandse Beroeps Voetbal Bond gaat over ongeveer zes weken van start. Dit vertelde de heer Bremer, die zondagmiddag zich onder de toeschouwers be vond van de wedstrijd Helmon- dia—PEC. De voorzitter van de NBVB was deze wedstrijd komen zien omdat PEC belang stelling zou hebben getoond voor zijn nieuwe bond. Er zouden, aldus de heer Bre mer, in totaal twaalf terreinen beschikbaar zijn om te beginnen. De omstandigheden om betaalde clubs aan te trekken voor de NBVB zijn uitermate gunstig omdat er bij vele verenigingen in het betaalde voetbal van de KNVB grote ontevredenheid zou bestaan over de versterkte degradatie. De vele vergaderin gen, die de laatste weken belegd zijn, vormen hiervan een duide lijk bewijs. De heer Bremer hoopt bij die verenigingen, die van de sanering de dupe dreigen te worden, belangstelling te vin den voor zijn NBVB. De vrije oefening gaf het duide lijkst het grote krachtsverschil aan dat er bestaat tussen het Nederlandse en Zweedse turnen. AUe Zweedse meisjes kwamen met hun prachtige bijna volledig op ballet afgestemde oefeningen ruim boven de negen pun ten. By de Nederlandse dames lukte dit alleen aan Dolly van der Meulen en Ria Rietveld. De 15-jarige Marie Lindquist, die haar interland debuut maakte, bracht de ruim 800 toeschouwers in verruk king met een spectaculaire salto ach terwaarts. De jonge Zweedse toonde hiermee aan hoe groot het voordeel is wanneer men zoals in Zweden praktisch elke dag gymnastiek krijgt. Toch was zij niet de beste, deze eer eiste Ulla Lindstroem met een zeer elegant uitgevoerde combinatie van ballet en gymnastiek (9.40 punt) voor zich op. Op het laatste onderdeel de brug met ongelijke leggers ontliepen de krachten elkaar niet zo veel. Het ver schil tussen de beste Nederlandse, de frêle Thea Belmer (9.15) en de Zweedse apothekersassistente Solveig Egman (9.20) was slechts 0.05 pnt. Dolly van der Meulen, die in de voorgaanse onderdelen steeds boven de negen was gekomen, zakte door een half mislukte oefening (7.75) enkele plaatsen in het klassement, Grietje van Essen, die nog pas kort in de Nederlandse ploeg uitkomst, kwam tot 9.05 punten. Het Friese meisje eindigde mede hierdoor als tweede Nederlandse achter kampioene Ria Rietveld en vijf Zweedse meisjes op de zevende plaats in het eindklas sement. Eindklassement 1. Ulla Lundstroem (Z) 37.05 pnt. 2. Ewa Rydell (Z) 36.70, 3. Gerola Lindahl (Z36.70, 4. Lena Adler (Z) 36.55, 5. Ria Rietveld (N) 36.15, 6. Solveig Egman (Z) 35.60. 7. Grietje van Essen (N) 35.55, 8. Marie Lind quist (Z) 35.10, 9. Dolly v. d. Meu len (N) 35.05, 10. Thea Belmer (N) 34.60, 11. Jannie Vierstra (N) 34.60, 12. Nel van Bekkum (N) 34.40. Microtitel voor Ons Eibernest Het microkorfbalkampioenschap van Nederland is dit jaar door Ons Eibernest gewonnen, nadat deze Haagse club in de finale poule pre cies gelijk met Archipel uit Amster dam was geëindigd. Strafworpen brachten toen de beslissing ten gun ste van de Eibers. Zoals verwacht mocht worden, speelde Fluks in dit toernooi slechts een zeer bescheiden rol. De eerste wedstrijd tegen Deetos werd eervol verloren met 42; daarna won Rohda met 82 van onze stadgenoten, hetgeen ook nog in de lijn der verwachtingen, doch tegen de 2e klassen Haarlem vielen de roodwitten sterk tegen, door ook deze partij met 5-3 te verliezen. De finale-poule was bijzonder span nend, hetgeen onderstaande uitsla gen wel bewijzen: Luto-Arcnipel 5-5, Ons Eibernest- Deetos 3-3, Ons Eibernest-Luto 4-3, Archipel-Deetos 4-3, Archipel-Ons Eibernest 4-4, Deccos-Luto 5-3. 1. Ons Eibernest, 2. Archipel, 3. Deetos ,4. Luto. De Haagse atletiekvereniging Vlug en Lenig heeft de sprinter Hans Smit geroyeerd. Smit was reeds door j V en L geschorst wegens zonder op gave van redenen niet verschijnen i op de Nederlandse estafettekampi- oenschappen. Naar aanleiding daar van heeft hij uitlatingen gedaan in een Gronings blad, hetgeen V en L j als ernstig wangedrag heeft opgeno- men. V en L zal de KNAU niet vra- i gen dit royement over te nemen. e - Dick Richardson (Wales), Euro pees kampioen zwaargewicht, heeft zaterdagavond te Dortmund met suc ces zijn titel verdedigd tegen de Duit ser Karl Mildenberger. In de eerste ronde van het op vijftien ronden vastgestelde gevecht sloeg Richard son zijn tegenstander knock out. (Van een onzer redacteuren) „Ik begrijp eenvoudig niet hoe men heeft kunnen beweren, dat ik met de wielersport ophoud. Als er iemand is die zoiets kan beslissen dan dacht ik toch wel dat ik dat was. Vreemd genoeg heeft niemand mij ook maar ge vraagd of dat nu al een week in de pers circulerende bericht juist is Dat antwoordde ons de bekende profstayer Arie van Houwelingen toen we hem zaterdag in Sassenheim vroegen of hij zijn wielerplunje nu werkelijk aan de wilgen gaat hangen. De befaamde oud-wereldkampioen begrijpt overigens wel enigszins hoe dit gerucht is ontstaan. „Ik heb dezê winter zo goed als niet gereden en dan is men natuurlijk al gauw ge neigd te zeggen Hé, die Houwe- ling is er ook mee gestopt Dat is natuurlijk niet juist. Kijk, als ik me helemaal op de wielersport concen treer en dat zou je als professional dus eigenlijk moeten doen dan ben je niet meer in staat aan andere din gen te denken. Dan wordt je leeg. Tenminste zo was het bij mij. En ik vind dat je dan een heel eenzijdig mens wordt. Vooral ook omdat er dit winterseizoen naar mijn smaak niet voldoende wedstrijden waren om er een echt goede verdienste uit te ha len, heb ik mij deze maanden hele maal op mijn baan geworpen". Met hetzelfde élan waarmee hij destijds in Amsterdam de regen boogtrui veroverde, is Arie van Houwelingen nu bezig als verte genwoordiger in gereedschappen Lief en leed van de voetbalvelden Vilistslag voor Bronkhorst Het goede vaderlandsè spreek woord zegt: ,^laart roert zijn staart". Welnu februari kan er, getuige de voetbaldag van giste ren, ook iets van. Sneeuw en bit tere kou op velden en tribunes, was dat de oorzaak van de vele gelijke spelen? Eert frigidaire werkt minder stimulerend op de hartstochten dan een braadoven. Behalve dan in Vlaardingen, bij de derby van de Maas, tussen For- tuna en SVV. Toen Ris van de Schiedamse ploeg zich zozeer ver gat, dat hij van het veld werd ge stuurd, kreeg scheidsrechter Bronkhorst van een verhitte Schiedammer, die met talrijke an dere Schiedammers het veld op was gestroomd, een vuistslag, het geen voor hem een reden ivas de strijd te staken. Dit gebeurde tien minuten voor het einde, toen de Vlaardingers door een prachtig doelpunt van Hagenaar de leiding hadden genomen. Zat er in Wat velen hadden zien aan komen is dan gisteren gcb rd. Feijenoord heeft tegen een op re vanche belust GVAV genoegen moeten nemen met een gelijk spel, een succes waarmee de Gro ningers na afloop werden beju beld, als hadden zij op de Rotter dammers het kampioenschap ver overd. De spaning in de eredivisie is er niet door teruggekeerd, ant Blauw Wit moest tegen stadge noot Volewijckers eveneens een veer laten. En Ajax heeft moeten weten, dat het in Amsterdam met 91 gewonnen heeft van Volendam. Op een zeker moment was het 4o, opgebouwd door Pelkman en Veerman vóór en Tol met twee doelpunten na de rust. Uit depit kreeg Molenaar van Prins zo'n trap, dat hij hinkend de strijd moest uitspelen. Gelukkig voor de Amsterdammer zag de arbiter, die juist een andere kant uitkeek, de onsportieve daad niet. Een schaar Het gebeurde in de wedstrijd NOADHeerenveen, dat Johnny van der Velde, een speler van NOAD, op een zeker ogenblik luid riep om een schaar. Hoewel Hoe wel niemand goed begreep wat deze speler met een schaar moest doen, werd het voorwerp toch ijlings aangedragen. Het bleek, dat de veters van deze speler te lang waren. Terwijl een helper de operatie verrichtte bleef Johnny, tot grote verontwaardiging van de arbiter, rustig met de bal in de handen aan de zijlijn staan Of het daardoor 00 is gebleven vermeldt de historie niet. Voetbalnozems Honderden Utrechtse voetbal nozems hebben de nederlaag die Elinkwijk in Den Bosch tegen Wilhelmina leed, kennelijk niet kunnen verkroppen. Toen het einde met een 21 overwining voor Wilhelmina werd aangekon digd stormden enkele honderden jongelui joelend en dreigend het veld op, klaarblijkelijk met de be doeling de Bossche spelers onder handen te nemen. Zover is het niet gekomen dank zij het snelle en kordate ingrijpen van een aan tal agenten, die gummiknuppels te voorschijn haalden en een ste vig robbertje met de jongelui zijn begonnen. Het duurde precies tien minuten en de per overvalwagen te hulp gekomen versterking be hoefde slechts toe te zien hoe de nozem-supporters afdropen. Rollades In de tweede divisie heeft RCH zijn opmars voortgezet. Met 20 klopte het leider Velox, dat het nu op één punt is genaderd. De amateur Peper is de grote man in de Haarlemse ploeg. Een aantal winkeliers in Haarlem heeft reeds enige tijd terug de hoofden bij el kaar gestoken en de spelers ivor- den regelmatig getrakteerd op taarten, rollades, levensmiddelen pakketten etc. Schapenwol Bob Bakker, aanvoerder van Texel-1, miste tijdens de voetbal wedstrijd tegen Kaagvogels uit Kolhorn plotseling zijn rechtsbui ten Teun Koorn. Enkele ogenblik ken later zag hij hem weer de grasmat betreden. Ook scheids rechter Dingerdis uit Borgen be greep er weinig van. „Waar komt U vandaan?"vroeg de arbiter. „Mijnheer", zei Koorn, „ik krijg het zo koud, ik heb even mijn schapewollen wanten uit de kleedkamer gehaald". „Omdat hier een klimatologische force majeur in het spel was heb ik Koorn's excuus toen maar zonder een schrobbering geaccepteerd" aldus de meelevende scheidsrech ter. in de zuidelijke provincies een „rayon" op te bouwen. Gezien zijn enthousiasme schijnt hem dat vrij goed af te gaan. „Er zal eens een dag komen, dat ik werkelijk de wielerspullen opberg en dan zou ik graag nog iets anders loïllen doen dan naar een prijzenkast staren", aldus Arie. Een levens houding, waar niemand, zo dach ten wij, iets op kan aanmerken. Het beste bewijs dat Van Houwe lingen er eenvoudig nog niet aan denkt om nu al te stoppen, is wel het feit dat hij elke week zijn fiets in de auto mee naar het zuiden neemt om daar wat te trainen Zijn toekomstplannen staan hem ook al duidelijk voor ogen: „Van de zomer ga ik weer met wedstrijden be ginnen. Ik hoop dat mijn prestaties bij de nationale kampioenschappen zodanig zijn dat ik er een plaats mee in de ploeg voor de wereldkampioen schappen verdien. In elk geval zal ik er hard voor vechten". Uitlatingen dus, die de verhalen dat Van Houwelingen van het wieler sporttoneel zou verdwijnen wel heel duidelijk tegenspreken! Vraag Omdat we nu toch met hem spra ken, hebben we Van Houwelingen een vraag gesteld waarop velen ongetwij feld graag wel eens een antwoord zouden willen horen: Is hij teleurge steld na als wereldkampioen der amateurs een paar jaar geleden in het profwereldje te zijn gestapt? Van Houwelingen zegt ja en nee. „In de wedstrijden zelf niet. Die zijn wel kei hard, maar dat wist ik. Wel teleur gesteld ben ik door „de sfeer er om heen", vooral in Nederland. De pers besteedt bijv. maar heel weinig aan dacht aan stayers en ik kom nogal eens mensen tegen die zeggen: „Ach dat is bij jullie toch allemaal af spraak". Nou en eerlijk hè, ik heb nog nooit in een wedstrijd aan com bine meegewerkt. En ik heb er ook nog nooit iets van gemerkt. Als alles ZWEMMEN Kevin Berry stelt record scherper De jonge Australisce zwemmer Kevin Berry, die dinsdag het wereld record op de 220 yard vlinderslag ver beterde, heeft zaterdag tijdens de Australische kampioenschappen in Melbourne opnieuw een record scher per gesteld. Ditmaal was het dat op ARIE VAN HOUWELINGEN (Foto Leidsch Dagblad) van te voren al „in kannen en krui ken" is, waarom zouden wij elkaar dan nog eens met soms buitensporig hoge snelheden opjagen en afmatten? Kijk, en dat heeft me nou wel te leurgesteld Met dat al zijn we heel erg be nieuwd wat we deze zomer van Arie zullen horen! Bleyenbergmond open, scoort voor Blauw Wit de gelijkmaker in de wedstrijd tegen de Volewijckers Rapid JCADO 33, Rutten 10, Bauling 20, Schuurman 21, rust, Trommel 22 en 23, Rutten 33. Scheidsrechter A. van Leeuwen. Toeschouwers 1000. Op een kaal en keihard veld hebben Rapid JC en ADO voetbal van slechte kwaliteit laten zien. Slechts weinig spelers slaagden erin de springerige bal behoorlijk onder controle te krijgen. De kwaliteit van de doelpunten vergoedde echter veel. Rapid, dat na een 20 voorsprong met 23 achter kwam, slaagde er pas twee minuten voor het einde in door Rutten gelijk te maken. DOS—PSV 1—1, Weber 1—0, Wolbers 1—1, rust- en eindstand. Scheidsrechter Leo Horn. Toeschouwers 4000. Ook over deze wedstrijd, op een met een flinke laag sneeuw be dekt veld, zal men niet lang napraten. DOS was, vooral in de tweede helft, aanvallend iets sterker, maar strandde op de sterke Eind- hovense defensie. Aan de andere kant werd de Utrechtse verdedi ging nauwelijks voor problemen gesteld. MVV—Willem 2 1—0, Bruell 1—0, rust- en eindstand. Scheids rechter Arkenbout. Toeschouwers 4000. Een aantrekkelijke wedstrijd, waarin MW, na uit een strafschop wegens hands de leiding te hebben genomen, allengs meer in de verdediging kroop. De Maastrichtse ploeg had met deze afweer-slag succes en kwam ook over de tegenslag heen van het uitvallen van Coenen. Deze raakte een half uur voor het einde geblesseerd. GVAV—Feijenoord 1—1, rust 0—0, Moulijn 0L Kuiper 1—1. Scheidsrechter Martens. Toeschouwers 17.500. Het hard werkende GVAV had veelal het initiatief, maar leek toch te gaan verliezen toen men een kwartier voor ttfd Moulijn even over het hoofd zag en de rappe linksbuiten daarvan gretig gebruik maakte. In een krachtig slotoffensief kon Kuiper echter voor de Groningers de halve winst bewerkstelligen. De combinaties van de Rotterdammers waren iets meer verzorgd, maar zij namen op het harde veld geen onnodige risico's. De Volewijckers—Blauw Wit 3—3, Looyen 1—0, rust, Bleyenberg 1—1, Mul 1—2, Koeman 1—3, Kick 2—3, Van Wijk 3—3. Scheids rechter v. d. Berg. Toeschouwers 16.000. De „Mosveld baby's" wonnen voor rust bijna alle persoonlijke duels, maar vermorsten daartegenover vele goede kansen. Twintig minuten voor het einde begon Blauw Wit aan een offensief dat de zebra's binnen acht minuten drie treffers opleverde. In een verwoed tegenoffensief werkten de Mosveldbewoners hun achterstand weer even snel weg. In twee minuten werd het van 13, 33. DWS/A—NAC 0—3, rust 0—0, v. d. Lugt 0—1, Visschers 0—2 en 03. Scheidsrechter Roomer. Toeschouwers 4500. In deze bar slechte wedstrijd faalde DWS/A over alle linies. De Bredase ploeg bepaalde zich in principe tot het uitschakelen van Arie den Oude en maakte daarmee de Amsterdamse aanval krach teloos. Bij de eerste de beste NAC-treffer zakte het moreel van DWS/A bovendien bedenkelijk. SpartaVW 20. De Vries 1—0, rust, Jansen 2—0. Scheidsrech ter Boogaerts. Toeschouwers 8000. In het Kasteel vormde de dikke, glad wordende sneeuwlaag een grote handicap. VVV trachtte met snelle combinaties een vrij vlug opgelopen achterstand weg te werken, maar was aanvallend te zwak om daarin te slagen. Na de rust schakelde Sparta over van peuterwerk op breder opgezette aanvallen en verkreeg daardoor een overwicht, hetgeen door Jansen onderstreept werd met een tweede doelpunt. Bij VW speelde de oud-Lugdunumspeler Jan Teeuwen op de spilplaats een verdienstelijke partij. Spel. EnschedeFortuna '54 11, Jansen 10, rust, Angenent 11. Scheidsrechter Lacroix. Toeschouwers 4500. Zonder Rahn was de Enschedese voorhoede nog minder doelpun ten waard dan anders. De binnenspelers Ter Beek en Klageman faalden in alle standen. Fortuna speelde na de rust sterk. Wilkes bouwde goede aanvallen op en uit een daarvan bracht Angenent de partijen op gelijke voet. VolendamAjax 40, Pelk 10, Veerman 20. rust, Tol 30 en 40. Scheidsrechter Van Ravens. Toeschouwers 17.000. De sterke Volendamse middenlinie met de boomlange Janny Schilder en Jan Schilder als uitblinkers, bleef de situatie volkomen meester. De Amsterdamse scherpschutters Henk en Cees Groot wer den door de oranjehemden uitgeschakeld, terwijl aan de andere kant Pronk c.s. veel moeite hadden de rappe Volendamse aanval baas te blijven. Dat laatste gelukte slechts een half uur Ook toen Ajax na de rust de sterke wind in de rug kreeg, bleef de thuis club de toon aangeven. 5 iiiiiiiü Uitslagen - standen EREDIVISIE VolendamAjax 40* MVV—Willem 2 1—0* GVAVFeijenoord 11* DWS/A—NAC 0—3* Spel. EnschedeFortuna '54 11* DOS—PSV 1—1* SpartaVW 20 Rapid JC—ADO 3—3* De VolewijckersBlauw Wit 33 Feijenoord 22 17 4 1 38 69—18 Blauw Wit 23 13 6 4 32 53—39 PSV 23 14 3 6 31 56—30 Ajax 23 13 4 6 30 61—35 Fort. '54 23 11 4 8 26 48—34 NAC 23 10 5 8 25 41—33 MW 23 9 7 7 25 35—30 Volendam 23 11 3 9 25 50—51 Willem 2 23 10 4 9 24 41—33 GVAV 23 8 8 7 24 41-43 DOS 23 6 8 9 20 39—47 ADO 23 6 7 10 19 41—47 Sparta 23 7 5 11 19 32—46 De Volew. 23 6 4 13 16 37—65 DWS/A 23 3 10 10 16 21-44 Rapid JC 23 5 5 13 15 26—53 VVV 23 4 6 13 14 21—43 Sp.Ensch. 22 5 3 14 13 28—49 le DIVISIE Leeuwarden't Gooi 00 DFCHelmond40 EindhovenGo Ahead 00* Vitesse—KFC1—1* SittardiaHaarlem10 DHCVeendam 00 Fortuna VI.—SW 1—0 (gestaakt) AGOVVAlkmaar 11 StormvogelsBW 01 de 110 yards vlinderslag. Berry was met 1 minuut en 0.1 sec. precies 0.1 sec. sneller dan de Amerikaan Mike Mealiffe, die in augustus 1961 in Fresno 1.00.3 liet afdrukken. Sittardia 22 13 6 3 32 39—21 SVV 22 12 6 4 30 39—27 DHC 23 10 9 4 29 32—15 Fort. VI. 21 10 8 3 28 52—33 AGOW 22 10 8 4 28 52—36 DFC 23 10 7 6 27 32—23 Eindhov. 21 11 4 6 26 32—24 Go Ahead 23 8 9 6 25 31—24 Leeuward. 23 8 8 7 24 34—27 KFC 23 9 6 8 24 30—31 Veendam 22 8 7 7 23 43—31 Vitesse 22 8 7 7 23 40—44 Alkmaar 22 8 6 8 22 27—26 't Gooi 22 6 6 10 18 35—42 BW 21 5 3 13 13 22-41 Stormvog. 23 2 6 15 10 2250 Helmond 22 4 1 17 9 17—48 Haarlem 23 3 3 17 9 20—56 le DIVISIE B SHS—VSV 4—1 Hermes DVSLimburgia 11* RBC—Heracles 0—2* WilhelminaElinkwijk 21 HVCEnsch. Boys 12 ZFC—Be Quick 1—0 ExcelsiorEBOH 20 NOADHeerenveen 00 HilversumWageningen 12* Elinkwijk 23 14 5 4 33 45—34 Heracles 22 14 3 5 31 65—20 Ensch. B. 23 13 2 8 28 59—40 RBC 23 11 5 7 27 43—37 Limburgia 22 11 4 7 26 49—35 Excelsior 23 9 8 6 26 4534 SHS 23 10 5 8 25 37—28 ZFC 23 10 5 8 25 32—26 Be Quick 22 10 4 8 24 48—42 NOAD 22 9 5 8 23 38—46 Wagening. 22 8 6 8 22 48—53 Heerenv. 22 7 7 8 21 29—33 Hilversum 23 9 3 11 21 46—42 HDVS 23 8 5 10 21 34—41 HVC 22 7 4 11 18 36—41 VSV 23 7 3 13 17 35—52 Wilhelm. 22 5 3 14 13 34—56 EBOH 23 1 3 19 5 17—80 2e DIVISIE ZwartemeerRoda Sport 02 NECTubantia 21 RCHVelox 20* EDOOldenzaal 0—0 Baronie—LONGA 1—1 Aan de sporttoto van zondag is door 643.540 toto-enthousiasten deelgeno men. De totale inleg was fl. 809.771,- Voor de eerste prijs is fl. 146.974,- beschikbaar; de tweede prijs bestaat uit fL 80.168.-. De extra-prijs voor de vijf gelijke spelen bestaat uit een be drag van fl. 40.084,-. Voor deze toto, waarvan de wed strijd Fortuna Vlaardingen-SVV ver vangen wordt door de reserve-ont moeting RCH-Velox, hadden zich zondagavond nog geen deelnemers met 12 of 13 punten gemeld. Wel was een groot aantal meldingen voor de extra-prijs van de rijf gelijke spe len binnengekomen. In de leeftijd van 59 jaar is zon dagmorgen in het Bredase Diacones- senhuis overleden, mr. F. M. C. Pels Rijcken, lid van een befaamd advo- katenkantoor en voorts befaamd als bridger op nationaal niveau, terwijl hij ons land ook in internationale ontmoetingen heeft vertegenwoor digd. HelmondiaPEC UVSDe Graafschap Velox 19 11 2 Baronie 18 R. Sport 19 RCH 19 Helm. "55 19 Tubantia 20 EDO 19 Oldenzaal 19 Graafsch. 19 Longa 20 PEC 18 UVS 20 Zwartem. 18 NEC 19 Zwolse B. 18 De met 2—1 24 50—28 23 35—26 WSk 34—22 gemerkte gelden voor de Sporttoto. asHP 23 30—22 22 40—32 20 34—32 19 32—37 19 22—29 18 25—27 18 30—35 17 29—35 17 25—32 15 22—30 14 31—46 12 22—28 wedstrijden

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9