Geroep om West-Irian verdrijft de honger Spontane momenten in overladen program AGENDA Het is er droevig en rampzalig. Bronchi Betten Amerikaans oordeel over Indonesië: Heel slechte vooruitzichten Baby bij brand omgekomen Weer overstromingen in Sleeswijk-Holstein Draagt Koningin een kroon? MET EEN ENKEL WOORD LEÏDSCH DAGBLAD MAANDAG 28 FEBRUARI 1»62 Vervolg van pag. 1 (Van onze Haagse correspondent) Zonder er ook maar een poging toe te doen om er doekjes om te winden, vertelden ons enige journalisten, behorende tot het gevolg van de Amerikaanse minister van Justitie, Robert Kennedy welke indruk zij hadden gekregen van het land, dat zich eens als een gordel van smaragd om de evenaar moet hebben geslingerd. Het was een beeld van armoe, van ellende, van verpaupering en van willekeur. Een land, waar een liter rijst viermaal zoveel kost als een jaar geleden en waar men voor nog geen tien dollarcenten een hele dag moet arbeiden. En tegelijkertijd een land, waar slechts één wens te beluisteren valt, neen, waar men er niet aan ontkomt om te horen, dat er slechts één wens het leven van de mensen beheerst* de wens om „West-Irian" bij Indonesië gevoegd te krijgen. „En hoe oordeelt u over uw am bassadeur In Djakarta, over de heer Jones, die bereid is „Merdeka" te roepen?", vraagt een der journalis ten. „Ik denk. dat Jones door het be zoek van minister Kennedy enige steun heeft gekregen", zei de heer Seigenthaler. „Maar u moet wel be grijpen. dat zijn positie te midden van deze mensen niet eenvoudig is. Voor Nederlanders zit in dat ..Mer deka" een geheel andere gevoels- Gedwongen oordeel „Het is niet zo, dat onze minister van Justitie in Indonesië over Nieuw-Guinea w begonnen te spre ken", zo zei de heer John Seigen thaler, adviseur van de minister, „neen, hij werd gedwongen zijn oordeel te geven. Zoals ieder ge dwongen wordt zijn oordeel te geven over wat de Indonesiërs als hun belangrijkste wens zien. Men kan over elk onderwerp spreken, maar onverschillig of het nu politieke lei ders, studenten, arbeiders of amb tenaren zijn tot wie men spreekt, zij brengen het gesprek op het nood zakelijke bezit van West-Irian. Zij spreken dan over het kolonialisme van de Nederlanders, maar zij zien niet in, dat zij een nieuw en kwalijk soort kolonialisme willen verwezen lijken. Onder die omstandigheden heeft minister Kennedy gemeend antwoord te moeten geven. En dat antwoord kwam waarschijnlijk wel wat hard aan". Kreten. Er zijn inderdaad harde dingen ge zegd. In het bijzonder toen Robert Kennedy gedwongen werd om zijn nvening te geven tegenover een groep studenten. Dat gebeurde zowel ln Djakarta als in Bandoeng als in DJokja. „Wat dacht gij dat wij zou den zeggen tegen de Nederlanders van wie wij overtuigd zijn, dat zij grote offers brengen om van Nieuw- Guinea iets te maken en de bewoners tot. zelfbestuur op te leiden? De Ne derlanders met wie wti in Europa en hier in de Paoific 6amen gestreden hebben tegen dezelfde vijand. Met wie onze broers gesneuveld zijn en in hetzelfde graf liggen? Alleen door uw kreten zullen wij niet overtuigd worden van uw recht. Zeker niet als gij elke dag. dat uw leiders dat willen, het overleg over do overdracht van Nieuw-Guinea kunt beginnen te bespreken als ge do onhehoorlilke voorwaarde maar wilt laten vallen. Gij ruit moeten studeren en moeten werken en ge zult moeten tonen wat ge waard rijt. voor de wereld door u geïmponeerd cal worden". Bezetenheid „Dergelijke gesprekken hebben wij allen gevoerd", zo zegt de heer Sei genthaler. „maar men aanvaardt het niet. Het is droevig en rampza lig. Een onzer vroeg aan president Soekarno waar hij was op het mo ment, dat zijn broer het leven Wet in de strijd tegen Japan. Doodleuk kwam een wedervraag als antwoord: „In welk jaar was dat precies?" Niet alleen in Djakarta en in an dere grote 6teden schijnt iedereen bezeten van „West-Irian". Ook zelfs op het toch wat afgelegen Bali. Ook daar ziet men om de paar honderd meter gewapende militairen lopen, alsof er ieder ogenblik een opstand dreigt". Meent u, dat er nog zo iets als oppositie bestaat", vroegen de Nederlandse journalisten. „Nee, ik geloof niet dat er nog enige oppositie is. We hebben Soe karno ontmoet en Soebandrio. en verder Nasoetlon en Jam in, geloof ik. Maar de andere figuren als Hatta. Roem, Sjahrir enz. hebben wij niet ontdekt". „En wat denkt u van de economi sche situatie en vooruitzichten?" „Die zijn slecht, héél slecht. En desondanks schreeuwt men niet om rijst, maar om West-Iirian". Een kindje van veertien maanden ls zaterdagmorgen omgekomen bü een brand, die door nog onbekende oor zaak omstreeks elf uur uitbrak in de boerderij van de familie Van den Heykamp in Oosterhout (N.-B.). De baby was de jongste van het uit zes kinderen bestaande gezin. De brandweer van Oosterhout, die het vuur met groot materiaal be streed. kon niet voorkomen, dat de gehele boerderen en de stallen van het vee een prooi der vlammen werden. Al het vee kon tijdig in veiligheid ge bracht worden. De baby, die lag te slapen by de schoorsteen waar de brand ver moedelijk is ontstaan kon men door de sterke rookontwikkeling met redden. De familie Van den Heykant. die thans dakloos is geworden, is voorlopig ondergebracht bij familie leden en buren. De eigenaar was tegen brandschade verzekerd. De grootte van de aangerichte schade is nog niet bekend. waarde dan voor ons bijvoorbeeld, die het een vertaling in het MaJeis van „freedom" (vrijneid) vinden". Wanhopige situatie Anthony Lewis van de „New York Times" is zeer teleurgesteld over wat hij gezien heeft. „Het is een wan hopige situatie, waar de mensen zich thans in bevinden", zo zegt hij on omwonden. „Br is honger en schreeuwende armoe. In de hotels waar wij zijn ondergebracht (in Djakarta onder andere in Hotel des Indes) hebben wij slecht te eten gekregen, weinig goeds te drinken gehad en verder was de bediening slecht, de behuizing slecht en de slaapgelegenheid slecht". HU vertelde van een groep Indo nesiërs, die een van se Amerikaanse gasten voor een Hollander aanzag- Toen we hun duidelijk hadden ge maakt, dat hU, net als wil, een Amerikaan was, zelden ze: „dan Is hij een Amerikaanse Hollander. HU vindt Soebandrio eeu pientere diplo maat ofschoon hij hem slechts een maal heeft ontmoet. Als er oppositie tegen Soekarno bostaat waar ik sterk aan twijfel dan moet men die In het leger zoeken. Het is mij opgevallen, dat in elke provincie een burgerbestuurder Is naast een mili taire figuur. En die militaire figuur maakt gewoonlijk een heel wat krachtiger Indruk. Maar meer dan een indruk is het beslist niet". Een andere journalist vertelde dat minister Kennedy nergens alleen ge laten werd. Altijd was hij omgeven door een groep zwaarbewapende mi litairen of politiemensen. Toen dat aantal op zijn verzoek verkleind werd, was het enige effect, dat hü nog wat nauwer ingesloten werd als hU ergens heen wilde. Tengevolge van een noordooster storm in de Oostzee zijn zaterdag avond in SleeswUk-Holstein verschei dene wegen langs de kust onder wa ter komen te staan. Er werd echter geen schade van betekenis aange richt. De hoogste waterstand was 1.30 meter boven normaal. Het ver keer over de autoweg naar Dene marken werd bij Flensburg enige tijd omgeleid. In Wenen werd het wegverkeer za terdagavond ernstig bemoeilijkt door zware sneeuwval en ijzel120 men sen. voor het merendeel bejaarden, braken tengevolge van de gladheid ledematen. (Van onze Haagse correspondent) Met een spontaniteit, waarmee zU ieder voor zich Innam, heeft mevrouw Kennedy vanmorgen op een al zeer vroeg tijdstip, een bezoek gebracht aan het kostuummuseum aan de Lange Vijverberg en de Ridderzaal te Den Haag. Zo groot was haar belangstelling voor alles wat haar In het kostuum museum werd getoond, dat haar begeleider, de heer Van den Berge van de R.V.D., moest opmerken dat het nu toch de hoogste tyd werd het bezoek te beëindigen. De belde bezoeken van de schoonzuster van de Amerikaanse president waren wel de aardigste momenten uit het overladen programma, dat de heer en mevrouw Kennedy in de twee dagen dat zij Nederland bezoohten, moesten afwerken. In het kostuummuseum bood Ma rion Sewing een Biedemeier-boeket aan, waarin de eerste Nederlandse voorjaarsbloemen waren verwerkt. De heer Cruys Voorbergh, de stichter van het museum en mr. L. J. F. Wij senbeek leidden mevrouw Kennedy en haar gevolg langs de vitrines met in oude kostuums gestoken poppen, waarbü mrs. Kennedy vooral veel be langstelling toonde voor de minia tuur poppenkleertjes en de poppen huizen uit de 18e en 20e eeuw, die zij in de kelder zag. Bü haar vertrek maakte zü nog een praatje met twee vrouwelijke Haagse agenten, de dames De Bakker en Miedema, die in de ruim vier jaar dat zij het politieuniform dragen al heel wat officiële bezoeken hebben mee gemaakt. „U zult het wel koud heb ben en draagt U geen laarzen"?, vroeg mrs. Kennedy de beide agen ten, die een charmante erewacht op de trap van het museum vormden. Als herinnering bood zü ieder een broche aan in de vorm van het schip waarop president Kennedy in de oor log heeft gevochten. Twee mannelijke collega's op het Binnenhof waren al even enthousiast over de spontaniteit waarmee me vrouw Kennedy hen, na het bezoek aan de Ridderzaal, de hand drukte. „Ik sta hier nu vier jaar op het Bin nenhof, maar ik heb nog nooit een hand van een diplomaat gehad", ver telde een van hen en hij glunderde nog bU de herinnering. In de Ridderzaal liet mevr. Ken nedy zich alles vertellen over het ont staan van het complex gebouwen en de ceremonie van Prinsjesdag. „Draagt de Koningin dan ook een kroon?", was de vraag van mevrouw Wilson, een vriendin die mevrouw Kennedy op haar reis vergezelt. Maar de heer Van den Berge merkte op dat de Kroon alleen een symbool is en nooit door de Koningin wordt ge dragen. Ook de schilderijen in de rolzaal werden bewonderd en teen was het al weer tijd om naar de woning van de Amerikaanse ambassadeur te ver trekken, waar mevrouw Kennedy werd opgewacht door Ellen Tegelaar, die namens de Keukenhof een boeket bloemen aanbood. Ds. F. Rosingh wordt zendingspredikant Ds. F. Rosingh uit Sommelsdyk zal om studieredenen met ingang van 1 maart zün ambtsbediening als (dienstdoend) predikant bU de Re monstrantse Broederschap neerleg gen. Hy zal zich dan vestigen in het Zendingshuis van de Nederlandse Hervormde Kerk te Oegstgeest en daar worden opgeleid tot zendings predikant voor eventuele uitzending naar Afrika. Ds. Rosingh werd op 20 maart 1930 te Hengelo in Overüssel geboren. HU bezocht eerst het gemeentelUk gym nasium in zijn geboorteplaats, daarna het christelijk lyceum te Almelo en studeerde vervolgens aan de Leidse Universiteit, waar hü op 1 juli 1953 zijn kandidaats- en op 4 november 1955 zijn doctoraal examen theologie De heer L. H. van 'r Sant overleden In Haarlem is overleden de heer L. H. van 'tSant, oud-voorzitter van de Verzekeringskamer. De heer Van 'tSant was Commandeur in de Orde van Oranje Nassau en Ridder in de Orde van de Nederlandse leeuw. Recordbexoe't aen RAI-fcnfoonsfeiiira Bijna 40.000 personen hebben dit weekeinde de RAI-tentoonstelling van bedrijfsauto's bezocht, waarmee het totale bezoekcijfer is gestegen tot ongeveer 53.000. Vooral zaterdag met 21.000 personen zorgde voor deze re cordopkomst. Bij de vorige tentoon stelling in 1959 kwamen er op de eerste zaterdag 7.000 bezoekers Het grote verschil wordt toegeschre ven aan de invoering van de vrüe zaterdag, die velen de gelegenheid geeft om naar de RAI te komen. aflegde en ook nog aan het remon strants seminarium, eveneens te Lei den. Nadat de heer Rosingh op 23 maart 1957 was aangesteld tot pro ponent bij de Rem. Broederschap en hij als waarnemend predikant werk zaam was geweest eerst in de zomer van 1957 enkele maanden te Naarden Bussum en daarna in de winter 1957-1958 nog enkele maanden te Gouda en Schoonhoven werd hü op 18 mei 1958 door zijn voorganger ds. A. W. Cramer, toen nog predikant te Nieuwkoop, bevestigd als predikant van de remonstrantse gemeente van Sommelsdük. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18-00 Orgelconc. 18.30 Ge wijde muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Kamer- muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.20 Tingeschreeuw. hoorspel. 21.25 Musette-ens. 21.35 Franse Barok- muz. 22.00 Pari. comm. 22.15 Amus. muz. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Boekbespr. 23.05 Muzikale Vragenbeantw. 23.40 Lichte muz. 23.55- 2400 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing: PSP. 18.25 Concoursmuz. 1962 (IV). 18 50 Openb. kunstbezit. 19 00 Opera- muz. 20.00 Nws. 20 05 De Radloscoop. 22.30 Nws en meded. 22.40 Act. 23.00 Jazz Sociëteit. 23.30 Metropole orkest. 23 55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn van 18-20 uur) Ludwig van Beethoven: I: Trio In Es gr. t. op. 3. Allegro con brio. Andante Menuet. Allegretto. Ada- Gepakt en geboeid (Van onze t.v.-medewerker) Tijdens het weekeinde hebben de huiskamers gefungeerd als loge en in een later stadium als schellinkje, tenminste voor zover het kijkkastje was Ingeschakeld. Vanuit onze loge hebben we geboeid naar een deel van het zaterdagse NCRV-programma zitten kijken. Zondag zijn we gepakt, gegrepen op ons schellinkje door de oude heer Heyermans, wiens „Op hoop van zegen" door de VARA op het rooster was geplaatst. Het stuk mag verouderd zün gelukkig door de tijd achterhaald de speelstijl is anders dan gebruikelijk, maar dat nam voor ons niet weg, dat het met de stormvlagen buiten en de rampen dezer dagen iets zeer levensecht kreeg. We weten het: er zit een fors stuk melodrama in en de accenten werden waarlijk niet afgezwakt, maar het waren ook geen t.v.-spelers. Het troepje is gewend en getraind door en voor de zaal. Het was dan ook een schouwburgreportage, waarvan naar onze smaak Berend Boudewün het beste heeft gemaakt. Wij kunnen er niet onderuit komen een oordeel over Kniertje te geven, de rol, die naar het grote talent van Esther de Boer is toege schreven het hele stuk was trou wens een hommage aan haai- en waarin we thans Bep Nooy-Blaaser zagen, die er haar eigen signatuur aan gaf en wel op zota wüze dat ze het stille centrum bleef in alle stor men, die rond en in haar woedden. Zün wü wel ingelicht, dan is het stuk in studie genomen op instigatie van de VARA, want het was dit jaar niet op het repertoire. Midden in de repetitietijd werd mevrouw Nooy sr. getroffen door het verlies van haar man, waardoor zü ook haar eigen verdriet had mee te dragen. In het voorprogramma beantwoord de Joop Simons, daartoe even uit Parüs overgevlogen, omdat er op het geschikte moment in Frankrijk geen kanaal voor een directe verbinding vrij was, vragen van dr. De Jong. Een staaltje actualiteit was het resultaat, van droeve werkelijkheid. De zaterdagavond waren we zon der grote verwachtingen gaan kijken en het duurde een hele tijd, voordat het ging dagen. Voor het opvoeren van een modern ballet is voor de NCRV moed nodig. Men verzamelde die door een klassiek werkje te laten voorafgaan, maar daarna sprong de vonk erin en eraf. Het was een boeiend stukje danskunst, uitnemend gebracht. Het slot van het program ma was voor mevrouw Andersen. We zagen ook hierin niet veel, want ver halen vertellen lijkt ons niet de meest geëigende vulling van de beeldbuis. Hoestdrcink in tabletvorm.95ct Daarin schoot echter ineens het verhaal van Emmy van Lokhorst naar voren, een verdichtsel rond een koel schilderü van Willinck Het was zeer indringend en werd met grote spankracht vertolkt. Het was een be klemmend verhaal, dat goed over kwam. Vasalis en Nijhoff konden ons minder boeien, maar we hadden aan het ene miniatuurtje feitelijk wel ge noeg. Wat in het eraan voorafgaande programma aan amusement en lering werd vertoond, zijn we snel vergeten. Hond redt oude man (Van onze Bredase correspondent) De hond Herta heeft gistermorgen waarschijnlijk het leven gered van de 86-jarige heer A. Scholten, die ty- dens zijn ochtendwandeling in het Mastbos bü Breda in een ondiepe sloot was gevallen en daaruit op eigen kracht niet kon opstaan. De heer Scholten. die drie kwartier in het water heeft gelegen, woont in het protestantse bejaardenhuis „De Werve". Herta zwart met bruin gekleurd en met een spitse snuit was met 3 jongens het bos ingegaan. Op een gegeven moment weigerde zij terug te komen uit het bos, waar ze blaffend de bevelen van Henk van Dijk (15), Louis Oomen <14) en Frank Brouwers (14) om terug te komen negeerde. De Jongens gingen het dier toen halen en troffen tot hun verrassing de totaal verkleumde heer Schol ten aan. Met vereende krachten hesen zü hem op het droge en per taxi brachten ze hem naar „De Werve" terug. Later op de och tend heeft de heer Scholten zün red ders ontvangen en hen elk een judo ka-pak en een geschenk onder cou- ■vert aangeboden. I BESCHERMT UW HUID' MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Leidse Amateur Fotografenver. Spr. Jan Hof man. 8 uur n.m. De Dia-avond Ver. n.m, Lakenhal. Ledenvergadering „Oud-Lelden". 7.80 t BINNENLAND De vier centrale werkgeversver bonden hebben ln een adres aan de leden van de Tweede Kamer geprotes teerd tegen het ontwerp van wethou- dende fiscale faciliteiten voor bezits vorming met betrekking tot effecten. De werkgeversverbonden achten het „beslist onjuist", dat de faciliteiten uitsluitend zouden worden verleend voor de fiscale geprivilegieerde bespa ringen van werknemers. De verbonden verklaren, dat aldus zonder daartoe dringende redenen bestaan Inbreuk wordt gemaakt op een voor de hand liggende eis van gelijkheid van contrl- buabelen voor de fiscale wet. De ver bonden dringen er „met klem" op aan, dat de fiscale obstakels, die ln het wetsontwerp uitsluitend voor de be leggingsmaatschappijen voor kleine spaarders worden opgeheven, in het al gemeen voor alle vormen van beleg gingsmaatschappijen weg worden ge nomen. Het Italiaanse schip "Fair Sea" is zaterdag zonder de Ambonezen uit Delfzijl en het woonoord Golflinks bij Arnhem aan boord uit Cuxhaven naar Indonesië en Australië vertrokken. De 189 Ambonezen, die wachten op toe stemming uit Djakarta voor terugkeer naar Indonesië, bleken zaterdag nog in Delfzijl en in het woonoord „Golf links te zijn. Deze Ambonezen had den gehoopt zich in Cuxhaven te kun nen Inschepen op de Fair Sea. Hoewel de Chr. Aannemers en Bouwvakpatroonsbond nog steeds niet weer ln de Raad van Bestuur Bouw bedrijf ls opgenomen, heeft deze bond toch besloten zich bereid te verklaren een nieuwe C.A.O. voor het bouwbe drijf gezamenlijk met de organisaties, die in de Raad van Bestuur Bouwbe drijf samenwerken af te sluiten. Zoals bekend werd de samenwerking tussen N.C.A.B. en d-> Raad van Bestuur Bouwbedrijf verbrokon enkele dagen na de landelijke bouwstaking ln 1960. De 58-Jarlge J. F. Arendsen uit Oldenzaal ls zaterdag enige minuten na het middernachtelijk uur op de Grotestraat te Nijverdal, toen hij daar wilde oversteken, door een auto ge grepen en vrijwel onmiddellijk daarna overleden. Het ongeluk gebeurde door dat A„ toen hij een auto zag naderen, op zijn schredcu. terugkeerde. Woensdag a.s. zal de Engelse am bassadeur Sir Alexander N. Noble In het Instituut voor doven ln St- Michlelsgestel prijzen uitreiken, die door kinderen dezer instelling gewon nen werden in een Internationale Twee Rotterdammers broers beiden fabrieksarbeider, zijn zaterdag ln Dordrecht ln verzekerde bewaring gesteld, nadat ze hadden bekend in de nacht van donderdag op vrijdag J.l. bij iuweller J. Vink in de Voorstraat te Jordrecht door middel van rultentlk- kerij, twee plateaus met 105 heren en 72 damesringen te hebben gestolen. BUITENLAND De Verenigde Staten hebben za terdag de achtste ondergrondse kern ontploffing van de huidige reeks te weeggebracht. Volgens een bekendma king van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie was de lading van geringe kracht. De proef werd op het proefterreln in Nevada genomen. In Juni a.s. wordt de eerste recht streekse autopontverblndlng tussen Finland en West-Dultsland (Hanko- Travemünde) geopend. De overtocht zal 33 uur duren. De luchtvaartbesprekingen tussen de Scandinavische landen Zweden, Noorwegen en Denemarken enerzijds en de Sowjet-Unle anderzijds zijn voor onbepaalde tijd opgeschort, zo ls zon dag ln Stockholm bekendgemaakt. Naar van onofficiële zijde verluidt wil len de Russen via Scandinavië een dienst met straalvliegtuigen op New York openen, terwijl de Scandinavi sche landen zekere concessies voor vluchten over de Sowjet-Unle wensen. heeft zaterdag ruim zestig personen aangehouden die verdacht werden bi) Illegale communistische propaganda betrokken te zijn. Er werd veel mate riaal ln beslag genomen. kendgemaakt dat West-Dultsland aan de Verenigde Arabische Republiek kre dietfaciliteiten ter waarde van 240 mil joen mark voor ontwikkelingsprojecten heeft aangeboden. De speciale vertegenwoordiger van president Kennedy ln de Domini caanse Republiek, Rafael Pico, heeft zaterdag ln San Domingo een cheque ter waarde van 11.500.000 dollar over handigd als eerste deel van een krediet van 25 miljoen dollar, dat in het ka der van het „Alliance for Progress" programma zal worden verleend. De V.S. lenen Argentinië 150 mil joen dollar voor de economlsohe ont wikkeling, zo ls op het buitenverblijf van president Kennedy bekendgemaakt De hulp ls bedoeld om een snelle voor uitgang in de economische en sociale welvaart van het Argentijnse volk te bewerkstelligen. Van Oostdultse zijde ls meege deeld dat een aantal personen is ge arresteerd ln verband met het graven van een tunnel onder een spoorweg station aan de grens tussen Oost. en West-Berlljn. waarvan destijds reed6 melding ls gemaakt. Vier West-Berltj- ners, tegen wie een arrestatiebevel was Uitgevaardigd, werden met name ge noemd. In de haven van Bombay ligt sinds zondagochtend het scheepvaart verkeer geheel stil als gevolg van een steking van het personeel van de sleep- en loodsdlensten. dat een toe slag voor nachtdiénst eist. Eén van de dertig schepen die door de staking zijn getroffen is de „Rotterdam" van de Holland-Amerlka Lijn die een reis om de wereld maakt. In Newport News (Virginia) ls za terdag de kernonderzeeér „Thomas Jef ferson", die met Polarls-raketten wordt uitgerust, te water gelaten. Het schip werd gedoopt door mevrouw Mc- Namara, echtgenote van de Ameri kaanse minister van Defensie. De Brit Lord McNair ls opnieuw voor een ambtstermijn van drie Jaar gekozen tot president van het Euro pese hof vcor de rechten van de mens. Ook de vice-president, de Fransman René Cassln, werd herkozen. De directie der Columbiaanse spoorwegen heeft meegedeeld, dat 36 personen het leven hebben verloren bi; de treinbotsing, die zich nabij Cali, ln Columbia, heeft voorgedaan. Voorts werden 58 personen gewond. Volgens de eerste persberichten lag het slacht offertal hoger. 1 Gulden Vlies: Leidse Assurantieclub. Causerie R. Sodenkamp „Van drijven de boomstam tot atoomschip". 8 uur n.m Juridisch Studiecentrum (Graven steen) Vlro. Spr. dr. E. van Raalte over „Het Internationale Gerechtshof". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (Foyer)K. en O. Causerie mr. Henrlk Scholte. „De mar meren archipel". 8 uur n.m. DINSDAG Breestraat 27: Ledenverg. O.L.B. „Reuvona". 8 uur njn. Casino-theater: K. en O. voor school jeugd. „De koe en de gevangene. 2.30 uur njXk. Haagweg 14: Openbare les Ned. Kath. Kapperspatroonsbond. 6-7 uur n.m. Hoge RündUk 25: Aandeelhouders vergadering N.V. Internat. Kandelml]. Imenexco, 4.30 uur n.m. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. v. d. Berg. 8 uur v.m. Remonstrantse Kerk: Spr. prof. dr. G, J. Hoenderdaal „Indrukken uit New Delhi". 8 uur n.m. Rijksmuseum van Oudheden: Le zing dr J. H. O, Kern „Egyptlsoh gla- Nieuwe Rijk" Stadsgehoorzaal (Foyer)Chr. Reis- stlohtlng. Film „Vakantietocht door Europa". 8 uur n.m. WOENSDAG Acad, Ziekenhuis (kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 1-1.25 uur n.m. Aula Acad. Ziekenhuis: Uitreiking Landstelner-pennlngen. 8 uur n.m. Breestraat 19: Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Casino-theater: K, en O. voor school jeugd. „De koe en de gevangene. 2,80 uur nm Den Burcht: Filmavond Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming. 8 uur n.m. Doopsgezinde kerk: Evangelisatie- bijeenkomst o.l.v. ds. K. O. van Oos- sanen. 8 uur n.m. Het Gulden Vliet. Ver. tot Bevorde ring van de Welsprekendheid. 8 uur n.m. Rapenburg 61: K. en O.-oursus „De oude kerk ln het nieuwe Rusland" door prof. dr. P. Hendrlx. 8 uur n.m. Sohouwburg: Kon. Ver. Litterls Sa crum" speelt „De huzaren". 8 uur n.m. Wassenaar DorpscentrumFees telijke Jaarvergadering Alg. Bond van Ambtenaren. 8 uur n.m. DONDERDAG Pieterskerk (Koor): Avondgebed te 7.15 uur n.m. Rest. Van der Heijden: Ned. Mil. voor Nijverheid en Handel. 12.30 uur n.m. Schouwburg: Kon. Ver. „Litterls Sa crum" speelt „De huzaren". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Abon nementsconcert Residentie-orkest o.l.v. W. van Otterloo. Solist Hans Henke- mans. 8 uur n.m. VRIJDAG De Grote Vink: Carnavalsavond K.A8. 8.15 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht); Huma nistisch Verbond. Spr. de heer M. J. Ehrbecker. 8 uur n.m. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. .Ecclesia". 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls)Leden vergadering Ned. Roode Kruis afdeling Rijnland. 9 uur n.m. ZATERDAG Doopsgez. Kerk: Adventkerk 10U uur voorm., bijbelstudie; 11-12 uur, ds. F. J. Voorthuls van Den Haag. Leidse Hout (hoek Warmonderweg- Slingelandtlaan)Wandeling Kon. Ned. Natuurhlst. Ver. 2 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Litterls Sacrum" speelt „De huzaren". 8 uur nam. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur. zondag 1-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling Ap Sok. Werkd. 10-4 uur, zon- en feestdagen 1-4 uur (tot 5 maart). Lakenhal: Tentoonstelling „De 60 best verzorgde boeken van i960". Werk dagen 10-4 uur; zondag 1-4 uur (tot 5 maart). Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v d Werfpark 1; Tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Nederlandse opgravingen in Egypte" (tot 18 maart). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dag, 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur. zondag 1-4 uur BIOSCOPEN Trianon: „De kanonnen van Navarone". 14 jr, Werkd. 2 en 7.30 uur; zond. 2, 5 en 8 uur. Rex: De dreiging uit het heelal". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7,15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donder- dagcyclua „Porto Teno, paradüs der Casino: „Waarover men niet spreekt". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 0.15 uur; zond. 2.30, 4,46, 7 en 0.15 uur. Lldo: „ZU sneuvelden niet tevergeefs". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 8.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 8.15 uur. Luxor: „'sNaohta kan van alles ge beuren". A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Een vrouw ls een vrouw". 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; aond. 2.80, 4.45, 7 en 8,15 uur. Astra - Wassenaar: Vrüdag 8 en zat. 7 en 9.15 uur „De koning der boe kaniers". 14 Jr; zond. 7 en 9.16 uur, maand, en woensd. 8 uur „De blauwe nachtvlinder". 18 Jr; donderd. 8 uur „In naam van het onreoht". 18 Jr; zond. en woensd. 2.30 uur „Tarzan de trouwe vriend". A.l. Op 27 februari ls er geen middag voorstelling ln de theaters Luxor, Ca sino en Rex en op 28 februari boven dien geen middagvoorstelling ln Studio wegens reserveringen voor K. en O. en L JA. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- woerd 171, tel, 20502. De dienst van apotheek R. van Breest 8mallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waar genomen door Apotheek Herdingh en Blanken. glo Menuetto Moderato Finale. Allegro. Jascha Heifetz. viool; Willam Primrose, altviool; Gregor Piatlgorsky, cello. II: Septet In Es gr. t. op. 20 Adagio. Allegro con brio Adagio cantabile Tempo dl mlnuetto Tema con varla- zionl. Andante Scherzo. Allegro molto e vivace Andante con moto alia mar- cla. Presto Willi Boskovsky. viool; Günther Breitenbach, altviool; Niko- laus Hubner. cello; Johann Krump, contrabas; Alfred Boskovsky; clarinet; Josef Veleba, hoorn; Rudolf Henzl, fa got. Ill: Quartet ln F gr. t. op. 59 nr. 1 Allegro. Allegretto vivace e sempre scherzando Adagio molto e mesto. Theme Russe. Allegro. Rudolf Koeckert Willi Buchner. vlooi; Oskar Rledl alt- vlooi; Josef Merz, cello. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weer overzicht, AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Lichte muz. met zangsoliste. 20.45 Muziek Mozaïek. 21.35-22.25 Voetbal: kwart- finale Europa Cup. VOOR DINSDAG 27 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Harprecital. 7.3( V. d. Jeugd. 7.45 Morgengebed ei overweging. 8.00 Nws. 8.18 Lichte gram 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.4ö Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Paris et se vedettes. 10.50 Pianomuz. met ritm begeleiding. 11.00 V. d. vrouw. 11.3( Lichte gram. 11.50 Volaanvooruit lezing. 12.00 Middagklok - noodklok 12.04 Als de dag van gisteren, klank beeld. 12.30 Meded. t.b.v. land- ei tulnb. 12.33 Lichte gram. 12.50 Act 13.00 Nws. 13.15 Platennws 13.35 Licht ork.muz. en zangsolisten. 14.05 Cantat Domino. 14.35 V. d. plattelandsvrou wen. 14.45 Tierelantijnen, gevar. progr (herh 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zie kenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beurs ber. 17.45 Regerlngsultz.: Agrarisch on derboek in Ned. Nw-Guinea, door dr lr. J. Buinard. KRO: 18 00 Europese kamploenschj kunstrijden op de schaats. 18.05 Inter nationale volksliedjes. 18.20 Pol. lezing 18 30 Radio-Volksunlv.Hedendaags letterkunde - I. door J. den Haan. 19.0 Nws. 19.10 Act. 19.25 Omr. ork.. koo en zangsolisten. 20 20 Muziek, moder: en klass.. muz. lezing. 20.50 Vlooi er piano. 21.20 Limburgs symf. ork. ei solisten. 21 55 De halve maan(d). llch nroer. 22.15 22.26 Boekbespr 22.30 Nws. 22.40 Lichte gram. 23.1 Ork muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgyra 7 20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagope nlng. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Licht gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 D groenteman. 9.15 Kamerorkest: oud muz. 9 40 Morgenwijding 10.00 Licht gram. 10.50 V d. kleuters. 11.00 V. zieken. 12 00 Hammondorgelspel. 12.2 Regeringsuitz.Uitz. v. d. landb. 12.3 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12 3 Dansork. en zangsollsten. 13.00 Nws 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursbet 13.30 Prom. ork. en zangsoliste: Weens nperettemuz. 14.00 Kamermuz. 14.4 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaai 15.30 Planorecital. 16.00 Ernst en hu mor. mümerlngen 16.15 Koorzanj 16 30 V. d. leugd. 17 30 Amateursprogi 17.55 New York calling. AVRO: 18 00 Nws. 18.15 Event, act 18.20 Planosnel. 18 30 Lichte muz. 19 0 V. d. kleuters. 19 05 Paris vous parlf 19.10 Inl. tot muz.begrin. 19.25 Vloo en plano. 20 00 Nws. 20 05 Gasten avond. 22.00 Gitaarduo. 22,30 Nws. e: meded. 22.40 Act. 23.00 Moderne muz 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Zendtild po litleke partijen: P.v.d.A. 20.30 Natlo nale Finale Eurovisie Songfestival 1962 21.15-22.50 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m, 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Dis cussle. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoor Bpel. 16.30 Verz. progr. 17.15 Klankb 17.45 Praatje. V. d. Jeugd. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws. 19.15 In the South East, reg. progr. 20.00 Kamermuz. 20, Klankb. 21.00 Ork.muz. 22.45 Lezing 23.00 Nws. 23.30 Hoorsp. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.8< Gevar. muz. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb 12.31 Fllmprogr. 13.00 Popul. gram 13.31 V. d. arbeiders. 14.00 Gevar. progr 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw 1600 Lichte muz. 16.31 Muz. bü he: werk. 17.15 Mrs. Dale's dagboek. 17.3r Ultsl. van races. 17.34 Lichte gram. v d. Jeugd. 18.00 V. d. Jeugd. 18.00 V. d Jeugd. 18.31 Gevar. muz. en ber. 19.31 Sport. 19.45 Hoorsp. 20 00 Nws. en1 Journ. 20.31 Gevar. muz. 21.00 Vragen beantw. 21.31 Lichte muz. 22.00 Boks- reportages. 23.15 Gram. 23.30 Nws. en sport. 23.41 Dansmuz. 0.55-1.00 Nws Nordwestdeutsoher Rundfunk, 309 m 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.1f Lichte muz. 16.00 Omr. ork. en solist 17.45 Klass. muz. 19.00 Nws. 19.50 Ge var. progr. 21.00 Dansmuz. 21.45 Nwa 23.30 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Gram 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.15 He dendaagse ork. muz. 17.00 Kamermufc 18.30 Nieuwe operasterren. 19.00 Nws 20.00 Kamermuz. 23.13 Klass. gram 23.53-24.00 -Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.S 12.00 Nws. 13.02 Lichte gram 12.30 Weerbericht. 12.35 Liedjes. 12.50 Beursber.'13.00 Nws. 13.15 Kamermuz 14,00 Schoolradio. 15.45 Amus. muz 16.00 Beursber. 16.06 Duitse les. 16.21 Vlaamse kamermuz. 17.00 Nws. 17.15 Lichte gram. 17.40 Boekbespr. 17.50 V. d. Jeugd. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sport- krón. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Svndloale kron. 20 00 Intern. Opera- en Bel Canto-Gala. 21.15 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Lichte gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram 14.45 Gram. 14.45 Gram. 16.03 Amus muz. 17.00 Nws. 17.15 Operamuz. 18.30 Discografie. 19.05 Muz. feuilleton. 19.30 Nws. 20.00 Svmfonle-ork. en soliste. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nor). Advertentie OOK DE APOTHEKEN TE LEIDEN gaan des ZATERDAGS met een beperkte bezetting werken. In spoedgevallen staan wü voor U klaar Biedt Uw recepten en herha lingen tijdig aan doch zo min moge- 'jk op zaterdag. DE LEIDSE APOTHEKERS. BU geen gehoor van Vw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon "2382. ti s d ll 1 a S SS Amsterdam sneeuw ono 10 -4 0.1 Den Helder sneeuw O 14 -4 0.1 Ypenburg zwaar bew. ono 8 -4 0 Vllsslngen zwaar bew. ono 10 -4 0 Eelde sneeuw o 8 -5 0.J De Bilt sneeuw ono 6 -6 1 Twenthe motsneew o 9 -5 0 Eindhoven onbewolkt ono 7 -5 0 Z.—Llmburgiicht bew. ono 8 -5 0 Helsinki geh bew. n 3 -9 0.2 Stockholm sneeuw nno 3 -4 0.3 Oslo onbewolkt n 2 -6 0 Kopenhagen zwaar bew. no 12 -3 0.5 Aberdeen zwaar bew o 7 0 3 Londen sneeuw no 6 -3 0.2 Brussel onbewolkt ono 6 -6 0 Luxemburg zwaar bew no 9 -7 0.2 Parüs onbewolkt o 8 -6 0 Bordeaux geh bew. no 2 3 1 Grenoble sneeuw w-stil -0 4 Nice regen nno 6 4 5 Berlün sneeuw o 6 -5 0 3 =Yankfort geh bew. ono 4 -5 0.1 München geh. bew. o 4 -7 0 Ziirlch zwaar bew ono 3 -4 0 lenéve sneeuw nno a -3 2 Locarno sneeuw o i -1 2 Wenen zwaar bew. zo 8 -6 0 Athene half bew. w.stil Rome regen W.Btll 9 1 Alacclo licht bew. w.stil 9 1 Madrid licht bew. no 10 4 4 tfalloroa half bew. w.stil 10 6 Lissabon half bew. w 4 8 3

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2