De Danaïden en KNS verstevigen posities half zwaar Crabbeiulam zegeviert in Noteboomwedstrijd f999.99 Gebr. Huisman Vele autoriteiten op receptie van gouden KAB in Noordwijk dubbel rookgenot Jeugdkampioen „was te duur" L'Espoir B won gemakkelijk Verkiezingen in Boeganda Crelukwenseii LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 26 FEBRUARI 1962 Rondom de korf Een groot gedeelte van het voor gisteren vastgestelde pro gramma moest weer afgelast worden. Merkwaardig genoeg ging in Leiden alles door. In 2A werkte Vicus Oriëntis 2 zich een plaats omhoog via een zege op Merwede. Dedanaïden en KNS boekten grote overwinnin gen en behielden daardoor hun eerste plaats in resp. 3A en 3B. Ven 03 op 53 Zuiderkwartier had in Middelburg voor de rust het heft geheel in han den. mede door het voordeel van de harde wind. De Zeeuwse club kwam er dan ook niet aan te pas. Gressie bezorgde de geelblauwen al spoedig een voorsprong (01), die door doel punten van Broers en Arnoldus tot 03 werd opgevoerd. Na. de hervatting waren de rollen geheel omgekeerd. Direct na de uit worp kwam de thuisclub op 1—3 en dit stimuleerde de Zeeuwen dusdanig dat de stand binnen het kwartier ge lijk werd <33). Hoewel onze stad genoten zich dapper bleven weren, was de thuisclub nu toch wel in 't voor deel. Twaalf minuten voor tijd kwam Swift op 43 en enkele minuten voor 't einde bracht een vijfde doelpunt van de Middelburgers de beslissing. Einde 53. Eenzijdig Hoewel KNS tegen USV zeker niet in haar beste vorm stak, was de Rot terdamse club toch een te zwakke tegenstander om een bedreiging te vormen. Zonder zich tot het uiterste te moeten geven kwamen onze stad genoten vlot tot een 40 voorsprong door doelpunten van J. Kooien, P. Azier, B. Westbroek en mej. M. Le- zwyn. Een tegenpunt van USV bracht de ruststand op 41.. In de tweede helft eveneens een groot Leids over wicht. Achtereenvolgens hadden P. v. d. Linden, J. Kooien, mej. T. Lan- desbergen, W. Oudshoorn en B. West broek voor de oranjewitte succes, Competitie CKB Het enige twaalftal dat VES nog de voet dwars kon zetten op de wsg naar de titel is er niet in geslaaii om dat ook te doen. Voor Pernix zouden er alleen nog titelkansen zijn gebleven wanneer van vES werd ge wonnen. Dat is zoals wij reeds vreesden niet gelukt en de overi gens eervolle 3—4 nederlaag heeft alle spanning aan de kop doen wijken. Vóór de rust speelde Pernix niet slecht. De oranjekragen kwamen zelf 2x aan de leiding. Eerst scoorde Kees Favier en na 11 en 12 zorgde Niek Fa vier voor 22. Peter van Duyn bracht nieuwe Leidse hoop (3—2), maar bij rust was men even ver als •bij het begin (33). Daarna matig spel aan beide kanten en tot 10 mi nuten voor ti.id geen doelpunten. VES speelde zelfverzekerder en was ook juist iets sterker om 10 minuten voor tiid het winnende doelpunt in de wacht te slepen. Voor Pernix blijft alleen nog een eervolle plaats op de ranglijst over. De overige drie wedstrijden werden afgelast. Wegens teveel ziekte bij Warmond werd de strijd in Den Haag tegen Ijsvogels uitgesteld waardoor aan ce staart in IA geen nadere tekening kwam. Ook VES 2 is duidelijk op weg naar de titel. Op eigen veld wonnen de Haagse reserves van KVS met 73. Niet Fiks maar Pernix 2 be zocht het Delftse DES. De Delfte naren wonnen verdiend niet 62 en gaan nu verder met Ons Eiland uir- maken wie van beide promotie-wed strijden zal gaan spelen. VES 2 10—19 Pernix 2 9—7 O Eiland 10—15 KVS 9—7 DES 10—14 Ijsvogels 76 Fiks 7— 7 Warmond 8—2 Tonego 77 Excelsior 2 9—2 Voor het Leiderdorpse Velocitas komt in 2A de titel dichterbij. Met één der concurrenten werd afgere kend. Van Fluks werd met 74 ge wonnen en de Noordwijkers kunnen als uitgeschakeld worden beschouwd. Er rest nog één concurrent, want Ons Eiland 2 kwam in Sassenheim tot wins.t tegen TOP. De 2—5 zege bracht de Leidenaars op de 2e plaats. Fiks 2 —Pernix 3 ging wegens festiviteiten bij Fiks niet door. Velocitas 714 Pernix 3 54 O. Eiland 2 6—10 Succes 54 Fluks 7—10 Fiks 2 6—3 TOP 8— 5 Fiks 3 6—0 Lensen veroverde libre titel De Oegstgeestenaar L. Lensen heeft evenals vorig jaar beslag ge legd op de kampioenstitel van de eer ste klasse libre klein biljard van het district de Bollenstreek van de K.N.B.B. De spanning in dit toernooi dat werd gehouden in Restaurant Royal in Noordwijk, was echter niet zo groot als verleden jaar. Dat kwam doordat Lensen de titel reeds in de voorlaatste ronde greep. In zijn laat ste partij verloor de kampioen van de Voorhouter Vierwinden. die daar door beslag op de tweede plaats leg de. Bijzonder groot was de teleur stelling van de Lissenaar L. Elfering, die na de eerste wedstrijddag de lei ding had. Door ziekte geplaagd moest hij op doktersadvies naar huis ge bracht worden. Het toernooi heeft hij nog volledig uit kunnen spelen, doch zijn plaats bleef by de prijs uitreiking leeg. Door deze tegenvaller eindigde de Lissenaar. die het hoog ste persoonlijke gemiddelde (5.96op zijn naam bracht, op de derde plaats. De eindstand luidt: 1. Lensen (Oegstgeest) 11 m.p., 2. J. Vierwinden (Voorhout) 9, 3. L. Elfering (Lisse) 8, 4. J. Diederiks (Lisse) 8, 5. P. Duivenvoorden (Sas senheim 6, 6. W. van Gerven (Lisse) 6. 7. J. Baak (Voorhout) 4, 8. D. Teske (Oegstgeest) 4. De Lissenaar W. van Gerven de gradeerde naar de tweede klasse. De Oegstgeestenaar Th. Roest ontving uit handen van districtsvoorzitter Th. Roest de promotiemedaille, wegens zijn promotie naar de hoofdklasse, behaald in de voonvedstryden. Het toernooigemiddelde bedroeg 5,26. daarmede de score tot 91 voor KNS opvoerend. Danaïden won De derby in 3 B tussen De Danaï den en Morskwartier is in een grote zege voor de scholieren geëindigd. On danks de kou was het een vlotte par tij korfbal, waarbij De Danaïden door berere technische spelcapaciteiten verreweg de sterkste was. Vooral in de eerste helft kwam dit tot uiting. In dez espeelhelft werd de strijd reeds be slist. R. Pasman, Elly van Rhijn, J. Broersma (2 x), WathyNap, B. Bleys, Ali v. Nierop en F. Pasman, schoten 8 x raak, waartegenover de gasten slechts één doelpunt konden stellen. Rust 81. Na de hervatting kon Morskwartier het tempo beter volgen en ging de strijd meer gelijk op. G. Nap bracht de stand op 91 en na een tweede doelpunt van de Mors- kwartierbewoners bepaalde Bleyi de eindstand op 102. KNKB-uitslagen Z.-Holland I: Ons Eibernest 2 HKV 2, 1—11. Z.-Holland IIA: Vic. Oriëntis 2 Merwede 42. Z.-Holland III B: SwiftZuider kwartier 53; Ons Eibernest 3—Hou Stand 42. Z.-Holland III ATjobaPhoenix 35; DanaïdenMorskwartier 102. Z.-Holland III B: RavenUnicum 10; KNSUSV 91; Morgenstond Pams 32. Res. le-kl.: De Algemene 2Achil les 2, 13; Fluks 2Ready 2. 46. Res. 3B: Phoenix 3Deetos 4, 6-2; HSV 2Sperwers 4, 151. LKB: le-klasse promotie-afd.: De Algemene 2Danaïden 2, 13; KNS 3Vic. Oriëntis 5Fluks 3, 23. Degradatie-afd.: Fluks 4Vitesse 6—4. 2e-kl.: Fluks 5—KNS 4 (Fluks 5 n.o.)Vitesse 3Vic. Oriëntis 6 4-10. Jun. A: Fluks—HSV 4—2; Vic. OriëntisDie Haghe 13. Jun. B: Morskwartier AFluks B 8—0. DOBBELMANN. LEKKER MAN! Eind vorige week zyn de wedstrij den ter nagedachtenis van Daniel Noteboom gehouden. Dit vierkampen- toernooi, jaarlijks door het Leids Schaakgenootschap georganiseerd, heeft dit jaar niet geschitterd door een kwalitatief sterke bezetting. Het L.S.G.-bestuur heeft namelijk enige onverwachte moeilijkheden gehad met het samenstellen van de ere- groep. Bekerhouder Langeweg. sinds en kele maanden in het bezit van de volledige rechten op de meestertitel, was verhinderd door deelname aan diverse toernooien in het Middelland se Zeegebied. En de nationale jeugd kampioen vroeg een dergelijk ho ge startsom, dat de organisatoren niet anders konden doen dan ook hem van de lijst te schrappen. Kritiek Van verschillende zijden is kritiek vernomen over het feit dat geen en kele L.S.G.-er de kans heeft gekre gen zich in de eregroep te weren. Men had inderdaad wel mogen ver wachten dat Roelof Westra, Leids kampioen en clubkampioen van L.S.G. zou worden geïnviteerd, of een speler als mr. de Groot. Koersen te Hilversum (Van onze medewerker) L'Espoir B, de nieuwe Franse im port van Stal De Gulden Krakeling, gereden door Jan van Dooyeweerd, behaalde in de internationale dra verij een gemakkelijke zege. In niet te beste draf gestart, vond de hengst spoedig zijn loop en van kop ver trokken bleef hij steeds op de ere plaats. L'Espoir won overtuigend in 1.25.- km.-tijd, zonder alles te heb ben gegeven. Umberto, die de leider steeds volgde, finishte als tweede vóór Harley, wiens eindsprint Ugold- man K naar de vierde plaats ver wees. Een grote verrassing bracht de vierde koers, die nu door de reeds enige malen falende Triton Erebus in weinig fraaie draf werd gewon nen en .daar de outsider Wilma Dear tweede werd, bracht het koppel de lieve som van f 87.80 voor f 1. Een mooi succes boekte de Kat- wijkse eigenaar W. Lange met zijn nieuwe aanwinst Victor Emanuel, die voorheen bij Nottelman en momen teel bij J. v. Dooyeweerd in training is. Zijn zoon Willy Lange reed een attente koers. Hij volgde na een baanronde de leidende Washington, die voortdurend aan het hoofd was. In het rechte eind viel Victor aan en Washington, die deze aanval wilde pareren, kwam van de benen. Victor, die hem al was gepasseerd, triomfeerde in 1.26.7 km.-tijd. X Pluto werd tweede en daar Wash ington's galop tot door het stek voortduurde bezette Xerophyt de derde plaats. De uitslagen lulden: Charley Willams-prljs: 1. Zeno M. D. (E. Kruithof) (1.32.2). 2. Zilvertip. 3. Zoon van Qulnta. Tot.: wi. f2.90. pl. f 1.40, f 1.20, f 1.60, gek. f4.60, cov. f 2.60. Charmeur K-prljs: 1. Xon Messidor (M. Vergay) (1.28.9), 2. Zalda. 3. X. Worthy. Tot.: wl. f3.20, pl. f2.00, f 1.50 f2.00, gek. f 11.30, cov. f3.30. Cheerio Kinlev-prijs: 1. Zeeadelaar S. (M. Vergay) (1.28.1): 2. Zita Belwin, 3. Zoon van Kievit. Tot.: wl. f 3 00, pl. f 1.40, f 1.40, f 1.30, gek. f5.70, cov. f 5.00. Checkmate-prijs: 1, Triton Erebus (M. Vergay) 1.26.2)2. Wllma Dear, 3. Xlta Hanover. Tot.: wl. f 11.40, pl. f4.10, f2.90, f4.00, gek. f 87.80, cov. f 6.80. Cherle de Kinley-prijs: 1. L'Espoir B. (J. van Dooyeweerd) (1.25), 2. Um berto, 3. Harlev. Tot.: wl. f 1.70 (stal) pl. f 1.70, f2.10", f2.30, gek. f 12.00, cov. f7.10. Chic Spencer M-prijs: 1. X. Gouden rijder (H. Maring) (1.28.5); 2. X. Lady Hollandla, 3. Xalsine. Tot.: wl. f 13.90, pl. f3.40. f 2.20, f2.20, gek. f 15.50, cov. f 6.70. Chopin-prijs: 1. Xylander V. (J. Leeuwenkamp) (1.28.1); 2. Xenon. 3. Yewel Bov. Tot.: wl. f3.10, pl. f 1.90. f 1.70, gek. f3.80. cov. f6.70. Chirs Hanover P-prijs: 1. Victor Emanel (M. W M. Lange) (1.26.7): 2. X Pluto. 3. Xerophvt. Tot wi. f2.80. pl. f 1.40, f 1.40, f 1.60, gek. f4.70. cov. f4 50. Totallsator-omzet f 152.859. 26 april ln Brussel het driedaags con gres openen over De opvoeding van de Europeaan van morgen, dat wordt ge organiseerd door cle Fondation Europeenne de la culture. Op vrijdag 27 april zal de Prins ook de sluiting verrichten van de werkzittingen van het congres. In plaats hiervan zagen wij de ex- L.S.G.-er Bekker, tegenwoordig Am sterdammer. aan het werk en men kan slechts constateren, dat deze veel te zwak voor deze groep was, wat tevoren trouwens al werd vermoed. De eindstanden van de 16 groepen luiden: Eregroep: 1. H. F. Crabbendam (Amsterdam) 2 pt, 2. D. D. van Geet (Utrecht) 2 pt, 3. Chr. Vlags- ma (Rotterdam) 2 pt, 4. dr. B. V. Bekker 0 pt. Groep 1: 1. J. C. Kort (Leiden) 2 pt, 2. R. A. G. de Graaff (Leiden) 2 pt, 3 4 A. B. R. Hampel (Den Haag) en A. J. Rotte veel (Amsterdam) 1 pt. Groep 2: 1. F. Cnossen (Den Haag) 2'2 pt. 2. C. C. Berg (Leiden) 2!i pt. 3. H. P. A. J. van der Spek 1 pt. 2. A. Smit Leiderdorpi tijdens de tweede ronde onwel geworden 0 pt. Groep 3: 1. C. Toonen (Den Haag) 2 pt, 2. A. van Oosten (Leiden) 2 pr. 3. Drs. F. Knuttel (Den Haag) V/z pt, 4. A. E. J. Modderman (Den Haag) pt. Groep 4: 1. L. G. Barendregt (Lei den) 2'j pt, 2. mevr. H. G. Timmer (Den Haag) 2% pt, 3. W. van Beek (Bodegraven) 1. pt, 4. C. van Dijk (Wassenaar) 0 pt. Groep 5: 1. ir. G. F. Cool (Leiden) 2 pt, 2/3 F. M. Abrahams (Rotter dam) en dr. J. B. Wilterdink (Leiden) V/2 pt, 4. J. P. Roos (den Haag) lpt. Groep 6:1. mej. mr. J. C. de Klerck (Den Haag) 3 pt, 2. dr. J. J. A. Lind ner (Den Haag) IV2 pt.. 3. R. W. van der Waall (Leiden) 1 pt, 4. H. Gies bergen (Alphen) pt. Groep 7: 1. J. W. Hansen (Den Haag) 2lz pt, 2. B. van Baren (Utrecht) 2 pt. 3. Ds. P. J. Mackaay (Oegstgeest) Vz pt, 4. A. Zweers (Al phen) 0 pt. Groep 8: 1. P. de Wekker (Leiden) 2 pt, 2. Mevr. Beelaerts van Blokland (Den Haag) 2 pt, 3. J. J. A. Ter Haar (Wassenaar) IV2 pt, 4. P. L. Wage naar (Alphen) Yz pt. Groep 9: 1. H. Kleiweg (Alphen) 2 pt.. 2. Th. van der Oord sr. (Lei den) 2 pt.. 3. J. J. v. Oosterom (Den Haag) 1. pt, 4. dr. R. C. Bakhuizen van den Brink (Leiden) pt. Groep 10: 1. J. W. Kijne (Leiden) 2 pt, 2. W. J. van der Vucht (Oegst- geesit) 1V2 pt, 3. W. D. Wiebes (Den Haag) V/2 pt, 4. J. van Harten (Al phen) 1 pt. Groep 11: 1. F. van. der Kaay (Lei den) 2 pt, 2. mevr. van der Klift (Den Haag) 2 pt, 3/4 G. P. Sluyts (Lei den) en C. van der Hoeven (Leiden) 1 pt. Groep 12: 1. J. A. F. Planjer (Lei den) 2 \z pt, 2. J. M. Post (Haarlem) 'l Yz pt. 3. J. Melse (Leiden) 1 Y- pt, 4. J. A. G. Verkuijl (Leiden) pt. Groep 13: 1. W. M. Rosdorff (Lei den) 3 pt, 2. L. Segaar (Haarlem) 2 pt. 3. C. Clement (Sassenheim) lpt, 4. C. J. de Jong (Leiden) 0 pt. Groep 14: 1. J. Nijenhuis (Den Haag» 2 pt. 2. H. W. C. Markus 2 pt. 3 4 mevr. Van Zijl-Geenen (Rot terdam) en A. J. Bokern (Leiden) 1 pt. Groep 15: 1. A. D. Kardol (Al phen) 3 pt. 2. W. de Haas (Leiden) 2 pt, 3. S. Bouwmeester 1 Yz pt, 4. G. Szhmaii (Le:den) 0 pt. Voorzitter Mackaay reikte de prij zen uit. By de eerste in het semi-autono- me koninkrijk Boeganda (in Oegan da) gehouden verkiezingen heeft de „Kabaka Jekka "-groep 65 zetels ver worven tegen de Democratische Par ty, die in Oeganda de regering in handen heeft, slechts drie. Zesender- ig kandidaten van de Democrati sche Partij hebben hun inleggeld verloren. Het nieuwe parlement van Boeganda zou vandaag bijeenkomen voor de eedsaflegging. De bevolking van Boeganda, twee miljoen zielen, bedraagt een derde van die van geheel Oeganda. De uit slag van de verkiezingen in Boegan da zal van grote invloed zijn op de samenstelling van de volgende wet gevende raad van Oeganda. Volgens een overeenkomst van september jl. kan het parlement van Boeganda namelijk beslissen of de 21 afgevaar digden van Boeganda naar het cen trale parlement rechtstreeks zullen worden gekozen ofwel door het par lement van Boeganda zullen worden aangewezen. De „Kabaka Jekka" heeft zich reeds voor de indirecte methode uitgesproken. De eerste-minister van Oeganda, Kiwanoeka, heeft zondag eisen van de oppositie om af te treden, nu zijn Democratische Partij by de verkie zingen in Boeganda een grote neder laag heeft geleden, van de hand ge wezen. Hij zei dat de kabaka, de vorst van Boeganda. en zijn stamhoofden de kiezers hadden beïnvloed. Donder dag a.s. krijgt Oeganda zelfbestuur. China ,.bezorg(l" over Z.-Vietnam Communistisch-China heeft zater dag een beroep gedaan op Groot- Brittannië en de Sowjet-Unie om „het ernstige oorlogsgevaar in Zuid- Vietnam" met vreedzame middelen uit te bannen. Deze oproep was ver vat in een verklaring van het Chi nese ministerie van Buitenlandse Za ken waarin gezegd werd dat de beide voorzitters van de conferentie van Genève van 1954 over Indo-China (Groot-Brittannië en de Sowjet- Unie) terstond overleg moesten ple gen met de betrokken landen. De Verenigde Staten werden ervan be schuldigd het oorlogsgevaar in Zuid- Vietnam aan te wakkeren. De Ameri kanen zouden terstond al hun mili taire personeel en uitrusting uit Zuid-Vietnam moeten terugtrekken, aldus de Chinese verklaring. Een van de vele benauwde tegen Volendam geconfronte momenten waarmee Ajax-doel- \werd. man Hoogerman in de wedstrijd I Uitvoeringen „Johannes Passion" Het „LeidsKamerkoor", dat onder leiding staat van Willem Mizee geeft op 6 maart a.s. een uitvoering van Bachs' „Johan nes Passion" in de Zuiderkerk. Wederom een belangrijk mu- zikaal-religieus gebeuren! Willem Mizee heeft zich in de loop der jaren als leider van deze passie-muziek een grote re putatie weten te verwerven. Als solisten zullen optreden He- leen Verkley (sopraan), Carla Bru- nott (alt), Chris van Woerkom (evangelist). Simon van der Geest (tenor-aria's). Herman Schey (Chris tus-partij), Max van Egmond (bas- aria's. Hans Schouwman (klavecim bel) en Bram Martijn (orgel). De be geleiding wordt verzorgd door het verkleind Residentie-Orkest. Tevens zal het „Leids Kamerkoor" -en tweetal uitvoeringen van de „Jo- aannes Passion" in onze omgeving, al. in Wassenaar op 13 maart in de dorpskerk en in Hazerswoude op 12 v.aart in de Ned. Herv. Kerk geven. In Wassenaar zullen dezelfde solis ten als in Leiden medewerking ver lenen. in Hazerswoude treden op: Leni StevensRidierhof (sopraan). Belia Keizer, (alt), Herman Schey (Christuspartij), Aart de Jong (bas- aria's). Chris van Woerkom (evange- Hollandse meesters in Dresdens Museum Een vijftigtal schilderyen van Hol landse en Vlaamse meesters uit de zeventiende eeuw is na jarenlang restauratiewerk in de verzameling van het museum in Dresden opge nomen. Onder de nieuw verworven stukken bevinden zich, naast een aantal landschappen, o.a. een stille ven van Rachel Ruysch uit 1680 en een in 1643 geschilderd gezinsportret van Pieter Codde. De stukken ver keerden deels in zeer slechte staat. Mevrouw dr. Mayer-Meintschel, die aan de staatsmusea is verbonden, heeft ze in de afgelopen zes jaren met veel moeite gerestaureerd en we tenschappelijk onderzocht. Het nieuwe bezit zal in mei voor het eerst openbaar tentoongesteld worden. Voor die tentoonstelling wordt ook een nieuwe wetenschappe lijke catalogus over het vijftigtal stukken gereedgemaakt. Daarvoor zijn uitgebreide kunsthistorische on derzoekingen nodig geweest waarbij medewerking is verleend dooor in stanties in Amsterdam, Stockholm. Wenen en Emden. Van veel nut was ook de fotoverzameling van het Rijksbureau voor kunsthistorische documentatie in Den Haag. Stemmenwinst voor liberalen in België Bij tussentijdse verkiezingen voor de provinciale raad van West- Vlaanderen heeft de Partij voor Vrijheid en Vooruitgang, die het vo rige jaar in de plaats is gekomen van de Liberale Partij, aanzienlijke stemmenwinst geboekt. De Christe lijke Volkspartij van minister-presi dent Lefèvre behield echter de meer derheid met ruim 52 procent van de uitgebrachte stemmen. De verkiezingen werden gehouden in het district Veurne-Nieuwpoort, dat ongeveer 32.000 kiesgerechtigden in 30 gemeenten telt. De liberale PVV behaalde ruim 2.000 stemmen meer dan by de verkiezingen in 1961 en verenigde ruim 25 procent van de stemmen op zich. De CVP verloor ruim 2.300 stemmen en de Belgische Socialistische Partij meer dan 1.500 stemmen. De Vlaamse Unie, die in 1961 iets meer dan 1100 stemmen kreeg, deed aan de tussentijdse ver kiezingen niet mee en had zijn aan hangers opgeroepen zich van stem men te onthouden. Het aantal blan co en niet geldige stemmen was ruim 4.000. De tussentijdse verkiezing was noodzakelijk geworden door de be noeming van een CVP-lid van de provinciale raad tot rechter. De verkiezing zelf is rustig verlo pen. Alleen waren er in Veurne enige moeilijkheden met het tellen van de stemmen: een bijzitter en een secre taris van het stembureau gaven er Rudi Carrell had toch nog geluk Of het door een steentje gekomen is of dat het iets anders is geweest, weet Rudi Carrell niet meer. Maar toen hy in de nacht van vrijdag op zaterdag van Rotterdam met grote snelheid over Rijksweg 2 langs Maarssen huiswaarts keerde, werd de spiegelende vooruit plotseling een ondoorzichtig spinneweb. Een ogen blik later kroop een beteuterde Rudi uit zijn over de kop geslagen auto, waaruit de inmiddels geheel verpulverde voorruit was verdwenen. Hij ligt thans met een bezeerd stuitje en nog erg stijf thuis aan de Funtus- laan te Loosdrecht in bed. Voor de eerstkomende dagen heeft hij alle afspraken moeten afzeggen. Na het ongeluk is Rudi Carrell meegereden naar een Utrechts ziekenhuis, waar hy is onderzocht. WIN IN FEBRUARI, MAART EN APRIL. TERUG OP UW VESPA SCOOTER Wees erbij vóór 15 april! Vraag wed strijdformulier bij de Vespa-dealef" IMPORTEURS: IMPORT "NEG A" N.V. C.A.M. I N.V. NEDESPA Rotterdam Soerweg 25 I Roermond Telefoon 176600 Telefoon 4354 Oreral dealers in linnen» at Buitenland RUIM TWEE MILJOEN OPOE WEG! Vraag inlichtingen bij Uw VESPA-dealer: HOGEVVOERD 66—68 n.l. de voorkeur aan 's middags in Brugge naar een voetbalwedstrijd te gaan!! De rijkswacht heeft hen mét een jeep teruggehaald, zodat daarna het tellen van de stemmen kon plaatsvinden. Voetbal in Engeland De uitslagen van de zaterdag voor de eerste divisie gespeelde wedstrij den luiden: Aston Villa-Fulham 2-0; Blackburn Rovers-Burnley 2-1; Black pool-Arsenal 0-1; Cardiff City-Man chester City 0-0: Chelsea-Sheffield Wednesday 1-0; Manchester United- West Bromwich Albion 4-1; Notting ham Forest-Everton 2-1; Sheffield United-Leicester City 3-1; Totten ham Hotspur-Bolton Wanderers 2-2; I West Ham United-Ipswich Town 2-2 Wolverhampton Wanderers-Birming ham City 2-1. De KAB Noordwijk vierde zater dagmiddag in hotel-restaurant „Royal" met een grootse receptie haar gouden feest. Alle by de KAB aangesloten plaatselijke organisaties waren vertegenwoordigd toen het R.-K. Gemengd Zangkoor onder lei ding van de dirigent de heer B. Laros. dit officieel gebeuren opende met het zingen van enkele liederen. Onder de talrijke kerkelijke en we reldlijke autoriteiten merkten wij op burgemeester mr. G F. W. van Berc- kel wethouder J. de Geus de ge meentesecretaris. de heer B. Ike. vrij wel alle leden van de gemeenteraad, wethouder A. W. de Groot uit Voor hout, deken P. A. van den Bosch. em. deken J. P. A. Brinkman, de paro chiegeestelijken de heer Jaarsveld, vertegenwoordiger van de nationale en diocesane bond, vertegenwoordi gers van de KAB Voorhout, van de R.-K. Middenstandsvereniging, de KAV de NKJ3, van de R.-K. Bond van Bejaarden, van de LTB-KVOB, van het Sociaal Charitatief Centrum, list), Jan Koot (tenor-aria's) en Bram Martyn (orgel). De belangstelling voor de Johan- I nes Passion" is telkenjaren groeiende Ongetwijfeld zal dit ook tijdens de komende uitvoeringen blyken! van de Chr. Besturenbond en van de Noordwij kse Bestuurdersbond. Verantwoordelijkheid In ziin openingsrede maakte de voorzitter van het feestcomité, de heer A. Meijer, een vergelijking tus sen de positie van de arbeiders in vroeger jaren en thans. Van volko men rechteloos en een toestand van totale uitsluiting zijn ze gekomen tot volledige erkenning en het meedra gen van verantwoordelijkheid. Arbeiders hebben plaatsen ingeno men in de Staten-Generaal. in de Provinciale Staten in de gemeente raden en tal van andere bestuurs organen. In zijn rede liet de heer Meijer de verschillende organisaties en instel lingen van de KAB de revue passe ren. Met gepaste voldoening kunnen de r.-k. arbeiders op hun werk van deze halve eeuw terugzien, zo besloot de oud-voorzitter van de KAB. Deken P. A. van den Bosch spraJk zijn bewondering uit voor het prach tige werk van de KAB. In het bestuur wilde hij al de wer kers van het eerste en het laatste uur eren. Namens de parochie bood de deken zyn gelukwensen aan. Burgemeester van Berckel noem de de moderne arbeidersbeweging een prestatie die zich nooit In de ge schiedenis had voorgedaan. Dc KAB had haar strydlust weten te behou den. Sedert de burgemeester in Noordwyk was trof hem de beschaaf de vriendschappelijkheid van de KAB. Hartelijke woorden richtte de burgemeester tot de voorzitter, de heer J. van Leeuwen. De burgemees ter wenste de KAB toe dat zij haar idealen zou hooghouden en een goede toekomst tegemoet zou gaan. Naamsverandering De heer Jaarsveld als vertegen woordiger van de Nationale en Dio cesane Bond deelde in zijn toespraak mede het niet uitgesloten te achten, dat bij de reconstructie de naam KAB zal veranderen. Al zou de struc tuur van de organisatie veranderen, aldus de heer Jaarsveld, dan bete kent dit niet dat het werk aan be lang gaat inboeten. Integendeel het zal zich verdiepen. Hij dankte de KAB Noordwyk voor haar volgzaam heid al was dit beslist geen slaafse volgzaamheid. De heer Jaarsveld' die tevens ver bonden is aan de Stichting Gezins zorgfonds bood het KAB-bestuur een geschenk onder couvert aan. Emeritus-deken J. P. A. Brinkman bond de KAB op het hart: U bent uit de arbeiders voortgekomen blyf altijd een deel van dat volk. Wordt echter geen kaste maar interesseert u voor het gehele volk. Wil meewer ken en meeleven om het tot een grote gemeenschap te vormen. Velen kwamen het bestuur van de jubilerende KAB gelukwensen. Het Fanfarekorps „Excelsior" bracht haar een muzikale hulde.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 12