Zweedse superioriteit op de Jaap Edenbaan Ie DOCOS verraste met draw tegen Lugduiiiim Doelpunt van Marijt redt Noordwijk: 1-0 Quick Boys' ernstige kwaal: schotloosheid KVC won spannend gevecht van Delta VP! PLASTl COLOR. Nieuwe Nederlandse records voor v. d. Grift en Liebreclits Uitbundigheid NEDERLAAG VAN ASC Haags Operatie '55 serveerde „zaalhandbal-delicatesse" LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 26 FEBRUARI 1962 Nederlanders en Noren belangstellende toeschouivers Zweden is als de grote triomfator te voorschijn gekomen uit de zaterdag en zondag op de kunstijsbaan Jaap Eden te Amsterdam gehouden landenwedstrijd met Nederland en Noorwegen. Niet alleen zegevierden de Zweden met een grote puntenvoorsprong (177 punten tegen Noorwegen 141 en Nederland 120), maar bovendien viel hun op elke afstand de overwinning ten deel. Het was een demonstratie van de Zweedse superioriteit. De Nederlanders en de Noren stonden er als belangstellende toe schouwers bijVoor hen was slechts een bescheiden deel van de lauweren, die er gedurende twee dagen in de gure wind op de kille ijspiste waren te verdienen, weggelegd. Zelfs voor Henk van der Grift, Nederlands hope in dit milieu. Slechts eenmaal mocht hij het „schavot" op als derde man op de 1500 meter. Verder moest hij teren op de hulde, die hem ten aanschouwe van Koningin Juliana, Prinses Marijke, de staatssecretaris van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, en Amster dams burgemeester, mr. G. van Hall, zaterdagmiddag voor de aanvang der wedstrijden door de KNSB werd gebracht voor zijn tweede plaats in het wereldkampioenschap te Moskou. Met een grote krans om de schouders reed hij een ere-ronde, uitbundig toegejuicht door de duizenden, die de kunstijsbaan omzoomden. illusies op een goede klassering over het ijs zag wegglijden, toen hij in een bocht kwam te vallen, moesten de winst peuren uit een gedeelde ne gende plaats van Liebrechts en Zee, die beiden tot 9.02.5 kwamen, een twaalfde plaats van Henk van dei- Grift en nog lagere klasseringen van Meeuwisse en De Graaff. Deze uitbundigheid voor onze ex- wereldkampioen keerde terug in zijn rit op de 10.000 meter, toen hij een achterstand tegen Bo Karenus om zette in winst. Zijn tijd: 18 min. 25.1 sec., was echter onvoldoende voor een'ere-plaats en hij kwam hiermee zelfs in de schaduw van Rudi Lie brechts, die zich ten dele rehabili teerde voor zijn slechte prestaties te Oslo en Moskou met een nieuw Ne derlands record op de 10.000 meter met 18 min. 16.1 sec. Daarmee ont troonde hij Kees Broekman, die sinds 1950 met 18.17.7 dit record op zijn naam had staan. Het was overigens de tweede recordverbetering op het Amsterdamse kunstijs. Ook de tijd van Van der Grift op de 1500 meter: 2.23.2 was een nieuw nat. record. Het oude was in bezit van Cock van der Eist met 2.25.1, gemaakt op 3 fe bruari 1954 te Rotterdam. Desillusie Het was de enige winst voor onze landgenoten in deze landenwedstrijd. Voor het overige werd het voor hen een desillusie, evenals voor de Noren, van wie Fred A. Maier (tiende in het Noorse kampioenschap!) nog tot de verdienstelijke prestatie kwam met een tweede plaats in het persoonlijke eindklassement. Hij dankte deze voor namelijk aan zijn sterke 10.000 meter, op welke afstand hij in Baeckmann een inspirerende gangmaker vond, die hem bracht tot een tijd van 17.52.-. Hierdoor overvleugelde hij in het persoonlijk klassement o.a. Henk v. d. Grift ,Knut Johannesen, Nils Aaness, Bo Karenus en Goeran Slott, welke laatste zijn mooie kans op de tweede plaats zag vervliegen. Het begon overigens voor de Ne derlanders hoopvol, toen zij op de 500 meter een voorsprong namen op hun concurrenten, vooral door toe doen van Meeuwisse en v. d. Grift, die respectievelijk de derde en vierde plaats voor zich opeisten. Maar met weining voldoening zal ieder aan deze 500 meter terugdenken. Door een zwakke plek in het ijs bij het in gaan van de laatste bocht raakten bij de afzet vele rijders uit balans met het gevolg, dat zij of in de an dere baan kwamen, zoals Hen': van der Grift, of zich moesten laten uit glijden om niet uit de bocht te vlie gen. Chris Meeuwisse loste het pro bleem radicaal op, liet zich op de gevaarlijke plek uitlopen, nam daarna de „draad" weer op en zag deze tac tische manoeuvre bekroond met een derde plaats achter de sprinters pur sang, Wilhelmsson en Gjestvang. Het mooiste duel kwam van Liebrechts en Karenus, dat door de Zweed met minimale voorsprong werd gewonnen. Voor beiden kwam echter dezelfde tijd op de chronometers: 47.8. Winst weg Niet elastisch Henk van der Grift, voor wie de boog in Moskou zo gespannen was geweest, dat hij er nu niet de elas ticiteit in kon brengen, vereist om de Zweedse belegering op zyn veste het hoofd te kunnen bieden, kon op de 1500 meter al evenmin tot de top doordringen. In zijn duel met Ivar Nilsson dolf hij reeds het onderspit en in de volgende rit zou hij eveneens nog worden overtroffen door Bo Ka renus. De meest gedesillusioneerde man op de midden-afstand was ech ter Baeckmann, die door een val zoveel tijd verpsilde, dat hij in de achterhoede eindigde. Hij zou echter een klinkende revanche op zichzelf zoveel tijd vespilde, dat hij in de laatste rit van de als eersteling on getwijfeld geslaagde internat, wedstr. gleed Baeckmann naar een tijd van 17 min. 40.2 sec. en troefde daarmee al zijn tegenstanders. Ook Ivar Nils- son, die de rij op de 10.000 meter had geopend. Liebrechts stapte van het ijs met een vierde plaats en een tijd van 18.16.1, welk een nieuw Neder lands record opleverde. Heroïsch In een heroïsch duel met Karenus, die in de beginfase superieur was, schitterde Henk van der Grift even in zijn grootheid, llit schijnbaar ver loren positie vocht hij zich in de tweede helft van de race de eerste 5000 meter reed hij in rond negen minuten naar de overwinning op zijn tegenstander, om uit te komen op 8.25.1, nog 0.9 seconde onder het voor hem opgestelde schema. In dit duel toonde Henk van der Grift zich andermaal een groot kampioen, ook al werd zijn prestatie slechts met een zesde plaats gewaardeerd. Uitslagen Als sneeuw voor de zon verdween alle winst op de 5000 meter, op welke afstand de Zweden heersten met straffe hand. Niet alleen bezet ten zij de eerste drie plaatsen, ook de vijfde en de zevende waren voor hen. Slechts de Noren Johannesen (vierde) en Maier (zesde) wisten zich tussen hen in te dringen. De Neder landers, van wie Van der Grift alle 500 meter: 1. Wilhelmsson (Zw) 45.7 sec; 2. Gjestvang (Noorw) 46.-; 3 Meeuwisse (Ned) 46.1; 4. Van der Grift <Ned) 46.8; 5. Enksen (Noorw) 47,-- 6 Ivar Nilsson (Zw) 47.2; 7. Aaness' (Noorw) 47.4; 8. Karstens (Ned) 47,5; 9. Zee (Ned) 47.6; 10. Ka renus (Zw) 47.8; 11. Liebrechts (Ned) 47.8; 12. Johannesen (Noorw) 47.9; 13. Slott (Zw) 48.1; 14. Thomassen (Noorw) 48.2; 15. De Graaff (Ned) 49.2- 16. Johnny Nilsson (Zw) 49.2; 17. Maier (Noorw) 49.2; 18. Baeck mann (Zw) 49.3. 5000 meter: 1. Ivar Nilsson 8.35.3; 2. Baeckmann 8.37.2; 3. Slott 8.45.3; 4. Johannesen 8.46.3; 5. Johnny Nilsson 8 46.6; 6. Maier 8.48.6; 7. Karenus 8.52.3; 8. Aaness 8.59.3; 9. Zee en Liebrechts 9.02.5; 11. Thomassen 9.04.3; 12. Van der Grift 9 05.8; 13. De Graaff 9.10.1; 14. Meeuwisse 9.11.5; 15. Karstens 9.12.8; 16. Eriksen 9.17.6; 17. Wilhelmsson 9.31.5; 18. Gjestvang 10.00.2. 1500 meter: 1. Ivar Nilsson 2.22.7; 2. Karenus 2^f.lj 3. Van der Grift Rudi Liebrechts (links) tijdens de 10.000 meter tegen de Zweed Slott. Liebrechts verbeterde op deze afstand het op naam van Kees Broekman staande Neder landse record. 2.23.2 (nieuw Nederlands record)4. Aaness 2.24.3; 5. Maier 2.24.5; 6. Slott 2.24.7; 7. Zee 2.25.1; 8. Johnny Nils son 2.26.2; 9. Thomassen 2.26.3; 10. Eriksen 2.26.6; 11. Karstens 2.26.8; 12 Johannesen 2.27.0; 13. Liebrechts 2.27.0; 14. Meeuwissen 2.27.3; 15. De Graaff 2.28.1; 16. Wilhelmsson 2.31.5; 17. Baeckmann 2.33.9 (gevallen); 18. Gjestvang 2.35.8. 10.000 meter: 1. Baeckmnan 17.40.2; Maier 17.52.-; 3. I. Nilsson 17.53.1; 4. Liebrechts 18.16.1; 5. Johannesen 18.23.5; 6. Van der Grift 18.25.1; 7. Karenus 18.26.8; 8. Thomassen 18.35.8; 9. Slott 18.42.3; 10. Zee 18.50.5; 11. De Graaff 19.20.1; 12. Aaness 19.24.7. Persoonlijk eindklassement: 1. I. Nilsson 199.852; 2. Maier 203.827; 3. Karenus 204.070; 4. v. d. Grift 204.368; 5. Johannessen 204.705; 6. Slott 204.978; 7. Backmann 205.330; 8. Liebrechts 205.855 9. Zee 206.742; 10. Thomassen 207.187; 11. Aaness 207.665; 12. De Graaff 211.915. Oegstgeest van JAC won 1-0 Het Haagse JAC, dat tot op heden steeds met grote cijfers had gezege vierd over Oegstgeest, kwam zater dag echter van een koude kermis thuis. Ditmaal wonnen de roodgelen nog verdiend ook met 10. De bezoekers verspeelden daardoor het kleine kansje dat z(j nog op de kam pioenstitel hadden. De aanwezige RCL-ers zagen zich daarentegen van een concurrent ontdaan. De Hagenaars begonnen overrom pelend en forceerden al spoedig drie corners. In de 10e minuut mocht Oegstgeest de eerste hoekschop ne men. Piet Jansen zette daaruit hoog voor en op fraaie wijze kopte Henk Seller 1—0 in de touwen. Een wisse lende strijd ontspan zich daarna. Wel waren de roodgele acties iets gevaar lijker van opzet. Ook na rust bleef de strijd levendig. Rechtsback De Bekker redde voor Oegstgeest een maal op de doellijn, hetgeen aan de andere kant een JAC-verdediger eveneens presteerde na een inzet van Filippo. In de spannende strijd hield de deklat JAC daarna nog van een gelijkspel af. Overigens was de ma gere 10 stand toch wel aardig in overeenstemming met de krachtsver houding. Arbiter Schouten uit Haar lem leidde correct al was men aan Haagse zijde niet altijd even best te spreken over de leiding. - Door een 3-1 zege in de tweede wedstrijd tegen Leixoes (Portugal) heeft het Oostduitsé Motor Jena zich zondag geplaatst voor de halve fi nales van het toernooi van de Euro pese bekerwinnaars. De tweede ronde van de wed strijden om de KNVB-beker zal za terdag 31 maart a.s., daags voor de wedstrijd België-Neederland, worden gespeeld. De derde ronde zal zondag 29 april a.s. plaatsvinden. Wel en ivee der vierde klussers (Van een onzer verslaggevers) Hef doet weinig meer terzake maar toch is het wèl interessant te weten, dat het juist stadgenote DOCOS is geweest, die de kampioen-in-spé Lugdunum het eerste verliespunt toebracht. De gisteren aan de Vaart gespeelde derby eindigde na veel spanning in een (1 1gelijkspel. Overigens een uitstekende prestatie van de club van Biegstraten die dit seizoen, in tegenstelling tot vorige jaren, nu eens niet in degradatie-gevaar is, maar in de hogere regionen verkeert. Goed nieuws dus van deze twee Leidse clubs. Slecht nieuws daaren tegen uit het ASC-kamp. De rood zwarten verloren aan de Kempe- naerstraat met 24 van DOSR. De Veense club heeft zich dus goed her steld van de zware nederlaag vorige week op eigen veld tegen Van Nispen. En Van Nispen? Gewoonweg wonder baarlijk is het met de club uit De Zilk. Nu werd er wéér met scherp ge schoten. Ditmaal was SVLV het slachtoffer van de come-back. (7—0!!). Na 10 wedstrijden (met doelcüfers 1121!) leek de debutant een zekere degradatie tegemoet te gaan, doch nu zijn de papieren met veertien goals in twee duels enorm verbeterd. Oranje Groen staat num mer laatst (overigens heeft de club van Guldemond twee wedstrijden Vrij matig spel In een van beide kanten zwak gespeelde wedstrijd is Noord- wijk er dank zij een doelpunt van P. Marijt, die even aan zijn bewaker wist te ontsnappen, in geslaagd een even benauwde als kostbare overwinning op Zwart Wit te behalen. De ploegen toonden In deze wed strijd een nogal scherp van elkaar verschillend speltype. Noordwijk speelde directer en was daardoor ge vaarlijker. Dat had inderdaad tot veel betere resultaten kunnen leiden als linksbuiten Map Marijt zich niet te veel aan „show" had bezondigd. Het spel van Zwart Wit daarentegen werd veel te kort gehouden en maakte daar door 'n wat pietepeuterige indruk. De beide internationals in de Rotterdam se gelederen, de gebroeders Van Nieuwstraten, speelden te individua listisch om werkelyk gevaarlijk te zijn. Dit alles was natuurlijk een kolfje naar de hand van de zeer goed spe lende Noordwijkse verdediging, waar in stopper De Koning en doelman Van Nierop tegen alle situaties opge wassen bleken. Nul—nul tegen s-Gravensande (Van een onzer verslaggevers) Quick Boys is er niet in geslaagd het puntje voor sprong, dat men op Noordwijk had, te behouden, want op het bar slechte kleiveld van 's-Gra- venzandse S.V. kwamen de Katwijkers niet verder dan een puntloos gelijkspel. Verdiend? Neen, dat bepaald niet, want zowel voor als na rust waren de Katwijkers technisch wel zoveel beter, dat een kleine zege stellig niet onverdiend zou zijn geweest. Maar bij de opeenhoping van spelers voor het doel van de Westlanders kwam weer eens op pijnlijke wijze tot uit drukking, dat Quick Boys toch al sinds lange tijd lijdt aan een ernstig gebrek aan produktiviteit. Heel dui delijk is dat tot uiting gekomen in de eerste helft van deze matige wed strijd. De Katwijkers sloegen toen, gesteund door de felle noordooster- wind een regelmatig beleg voor het 's-Gravenzandse doel, maar de lange doelman Molenaar heeft desondanks practisch niets te doen gehad. Het aantal schoten, dat de Katwijkers die hele eerste helft op hem afvuur den, liet zich op de vingers van één hand tellen. Van deze wedstrijd valt dus maar bitter weinig te vertellen op een dus danige wijze dat de Westlanders Den Hollander doorgaans alleen maar vanuit de verte zagen. Doch de eigen voorhoede was bepaald ondankbaar voor de talrijke op maat gesneden passes van deze bekwame spelers. Tweemaal heeft Quick Boys voor rust een kans gekregen. Kansen De eerste maal was dat toen v. d. Oever alleen was doorgebroken en vrij voor doelman Molenaar kwam. De Westlander kon deze doelrijpe kans op bekwame wijze door uitlopen naar een corner ombuigen, die niets opleverde. Vijf minuten voor rust liet Van Duivenbode eindelijk zien, dat hij kan schieten, maar zijn gloeiende kogel verdween net over de lat. Na de rust heeft de thuisclub lang niet in die mate van de wind kunnen profiteren als Quick Boys daarvoor. Wel kreeg de Katwijkse achterhoede wat meer te doen, maar ook deze verdediging overheerste dermate, dat Den Hollander welgeteld slechts één maal behoefde op te treden bij een schot van midvoor Kluin. Nee echt om over naar huis te schrijven was deze wedstrijd niet. Laat ons voor Quick Boys hopen, dat er lering uit wordt getrokken en dat men in de komende zeer zware wedstrijden zal begrijpen, dat er ge schoten moet worden om doelpunten te maken. Programma Met nog vier wedstrijden voor de boeg is er in de 2e klasse met recht sprake van hoogspanning. De wed strijden van jl. zaterdag hebben in ieder geval het aantal gegadigden voor de titel teruggebracht tot drie t.w. Quick Boys, Noordwijk en Ko zakken Boys. De grote vraag is wie tenslotte met de titel zal gaan schui ven? We durven hierover geen oor deel uit te spreken, maar het onder staande staatje van de nog te spelen wedstrijden laat zien, wat de drie kandidaten nog voor de boeg hebben: Quick Boys: thuis: Noordwijk en Zwaluwen; uit: Kozakken Boys en Zwart-Wit '28. Noordwijk: thuis: Kozakken Boys en Zwaluwen; uit: Quick Boys en Spijkenisse. Kozakken Boys: thuis Quick Boys en 's-Gravenz. S.V.; uit: Zwaluwen en Noordwijk. Zo te zien heeft Quick Boys het zwaarste programma voor de boeg, terwijl dat van de beide overigen elkaar niet veel ontloopt. Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e divisie B: UVS 2Fortuna VI. 1—2, EBOH 2—Baronie 2 2—0. SW 2—DFC 2 2—3, RBC 2—DHC 2 2—5, RCH 2—Hermes DVS 2 1—3. AMATEURS Res. 2e-klasse B: Quick 2Laak kwartier 3 00, VUC 2Wassenaar 2 1—0, RVC 2—Celeritas 2 1—2, VCS 2 —HBS 1—0. Res. 3e-klasse B: Westerkw. 2 DONK 2 1—2, HVV 2—DHL 2 2—3, RKAVV 2—Lugdunum 3 4—1. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e-klasse: Zwaluwen 2Spjj- kenisse 2 2—0, Zwart Wit 2—ARC 2 2—0, RWH 2—CSVD 2 4—1, NSW 2 Excelsior M 2 31. Res. 3e-klasse A: RCL 2Noord wijk 3 1—2. Aanvallend Noordwijk begon met sterk aanval lend spel. maar de Zwart Wit verdedi ging hield de poort stevig gesloten. Even scheen het cf de Noordwijkers de leiding zouden nemen, maar het goed gerichte schot van rechtsbuiten Barnhoorn werd door doelman Van der Laan keurig gestopt. Opvallend was in deze periode het goede spel van linksbinnen Haasnoot, die her haaldelijk met uitstekende passes zijn voorhoede aan het werk zette, maar door treuzelen gingen de kan sen verloren. Ook Zwart Wit spoedde zich vaak in de richting van Van Nierop, doch de aanvallen liepen door het te korte spel veelal reeds ver voor zijn veste vast. Nog voor rust teken de Noordwijk een doelpunt aan door Haasnoot, maar de scheidsrech ter keurde het terecht wegens buiten spel af. Na de rust wogen de partij en goed tegen elkaar op. De doelen kwamen beurtelings in gevaar, maai de verdedigingen bleken uit het goe de defensie-hout gesneden te zijn. Fraai doelpunt Twinig minuten voor het einde wist P. Mar(jt aan zijn zeer strenge bewaking te ontsnappen en uit een voorzet van Barnhoorn schoot hij op fraaie wjjze langs doelman Van der Laan (1-0). Heel Noordwijk trok zich terug om de voorsprong te consolideren. Vele hachelijke situaties ontstonden nu voor het Noordwijkse doel,want de Rotterdammers konden, zonder dat iemand dat verhinderde, aanval na aanval opbouwen. Maar doelpunten maken konden de Zwart Wit-man- nen niet Vlak voor het einde trok linksbui ten Maryt er nog eens tussenuit maar zijn prachtige schot werd door de Zwart Wit doelman goed gekeerd. Al met al toch twee waardevolle winstpunten voor Noordwijk! achterstand) met vlak daarboven ASC. De Leidse clubs hebben gezel schap in de gevarenzone van SVLV en Concordia. Het ka„ nog wel eens een verrassende ontknoping wor denDe strijd tussen Oranje Groen en Van Nispen komende zon dag gaat interessant worden. Vijf treffers Topscorer bij Van NispenSVLV was linksbinnen C. van Maris Lzn. Niet minder dan vijfmaal liet hij. de Voorschotense doelman de gang naar het net maken. In de eerste helft zag het er niet naar uit dat de zege nog 70 zou worden want slechts kort vóór de rust kon uit een uitval Van Maris de score openen. Na de her vatting met wind mee was het hek van de dam en volgde een waar schuttersfeest. Vier treffers van Van Maris, één van Vermin en één in eigen goal bepaalden de eindscore op 70. Door deze zege hebben De Zil- kers de laatste plaats verlaten en zijn zij liefst vier plaatsen geste gen. Grotere routine Zonder W. Spiering en Staal (inval lers waren Van Dorp en Hoope) zag ASC géén kans om DOSR te weer staan (24). In de eerste helft nam DOSR door Van Amsterdam de lei ding, maar ASC kwam door B. Spie ring weer op gelijke voet. Een onge lukkig moment van stopper De Weijer in de 44e minuut leverde de bezoekers op goedkope wijze een 12 voorsprong op. De ASC-er kopte de bal namelijk langs zijn eigen doel man. Na de rust dook doelman Spoor lelfjk mis en dat betekende in de eerste minuut reeds 13. ASC sloeg ecter terug en een combinatie Advertentie GANGE T3t LEIDEN - TEL2WK.I Van DorpSpiering rondde de laat ste na een kwartier spelen prima af: 23. Op dat moment ontwikkelde zich een spannende strijd, maar toen gaf de grotere routine van DOSR de doorslag. Met 24 van de voet van Van der Meer werd de strijd beslist, De Leidse derby Zoals bekend komt DOCOS de eer toe Lugdunum het eerste verliespunt te hebben toegebracht. De thuisclub was beslist iets sterker maar het ge. mis van stopper Bavelaar waar door rechtsbuiten Pet uit de aanval verhuisde naar de spilplaats en De Cler op de vleugel kwam deed zich danig gevoelen. Over het geheel ge nomen kwam DOCOS het ene winst punt toch wel toe. Met de wind in de rug was Lug dunum doorlopend in de meerder heid maar de roodwitte defensie gal kranig partij en bovendien draaide de groene aanval niet zo heel best Toch nam de thuisclub in de 15e mi nuut de leiding. Het was Van Daalen die scoorde. De bezoekers bleven pri ma partij geven vooral ook omdat Lugdunum verzuimde door te druk- ken. Een misser van linksback Van As werd oorzaak van de gelijkmaker Rechtsbuiten Jan van Marwijk ge bruikte de kans prima en gaf doel man Kerkvliet geen kans: 11. Na de thee kreeg DOCOS de wind in de rug, maar de sportieve strijd wa: goed in evenwicht. Om beurten kwa men de doelen in gevaar en hoewe het enkele malen weinig scheelde, vie- len er geen goals meer. Overigens leg de Docos het accent wat meer op d< defensie. Kennelijk was men aan roodwitte zijde tevreden met de halve winst. Onder grote spanning kwam het einde van deze spannende en sportieve derby met 1—1. In Rotterdamse Energiehal Niloc sterkste bij de dames Het is een zege voor de ploeg- met-stijl geworden. De heren van het Haagse Operatie '55, dat zondag in de Energiehal te Rotterdam de nationale zaal- handbaltitel veroverde, hebben in elke wedstrijd de ruim 2000 toeschouwers een dergelijke „zaalhandbal-delicatesse" voor geschoteld, dat zij op deze be naming ruimschoots aanspraak mogen maken. Het was een ver diende beloning voor een team, dat eigenlijk niet eens als de onbetwiste favoriet had gegol den. Men was het- er nl. over eens dat dit jaar vooral Aalsmeer, kampioen van het district West-A, zeer hoge ogen zou gaan gooien. Maar Siem de Jong Volleybalcompetitie Na een hevige strijd heeft KVC zaterdagmiddag in Kat wijk het Dordtse Delta met 3—1 teruggewezen. Door deze zege bezetten de Katwijkers thans met Delta de derde plaats op de ranglijst. Voor de promotie naar de hoofdklasse een zeer belang rijke plaats! Joop Hermans deelde met de ser vice de eerste klap voor KVC uit 50. Delta had zich echter snel aan de zaal aangepast. Fel aanvallend kwa men de Dordtenaren terug. Bij 75 voor KVC een krachtsexplosie van de gastheren. Het Delta-blok was kans loos od de harde smashes van Brou wer, Bouwman en Duyvenbode. Via 14—7 en 14—9 won KVC de set met 1510. Gelijk op ging het in de tweede set. KVC kreeg echter na 54 een hevige inzinking, waarvan Delta bekwaam profiteerde. Het werd 106 voor de Dordtse formatie, voordat KVC zich had hersteld maar toen kwam Delta dan ook danig in moei lijkheden. Weer triomfeerde de Kat wijkse Smash. Van 610 en 811 werd het 1211 voor Joop Hermans c.s. Verbeten vocht Delta terug en het dapper volhouden van de gasten resulteerde in 15—12 en 1—1! Joop Hei-mans serveerde vier keer onhoudbaar 40 voor KVC in de derde set. Bij 9—7 voor KVC was de strijd nog volkomen open. Piet Par- levliet deed toen met. bekeken ser vices de balans definitief doorslaan naar KVC. Via 14—8 en 14—10 won nen de blauwwitten met 1510. In de laatste set scheen Delta nog een gelijk spel te gaan bevechten. De Dordtenaren kwamen op 1411. waarna Aad Brouwer werd gewisseld! KVC werkte zich naast Delta 1414. Een weer binnen de lijnen gekomen Brouwer rechtvaardigde de wissel met twee dreunende smashes 1514 en 16-14 voor KVC (3—1) I Promotie-degradatie De promotie-degradatie regeling hoofd-overgangsklasse zal er vermoe delijk als volgt uitzien: de kampioe nen van de overgangsklassen A en B promoveren automatisch naar de ge westelijke hoofdklasse. De nummers twee van deze afdelingen spelen om één plaats in de hoofdklasse. De verliezer komt vermoedelijk nog met de geiyk geëindigde formaties uit de overige overgangsklassen binnen de lijnen voor één plaats in de hoofd klasse. De nummers drie tot en met zeven blijven in de overgangsklasse. De nummers acht spelen met de zes afdelingskampioenen om drie of vier plaatsen in de overgangsklasse. De nummers negen en tien degraderen automatisch naar de Afdelingsklasse. Vermoedelijk behouden de num mers negen en tien in de huidige hoofdklasse hun plaats. Nummer elf zal de plaats in de hoofdklasse dan moeten verdedigen tegen de num mers twee van de overgangsklassen. Nummer twaalf degradeert automa tisch naar de overgangsklasse. Uiteraard is de gehele bovenstaande regeling afhankelijk van de beslis sing van de Bondsraad betreffende de instelling van een eredivisie. De Bondsraadsvergadering zi\ vermoe delijk in mei plaats hebben. Het Nederlandse kampioenschap hardrijden op de schaats zal op za terdag 10 en zondag 11 maart wor den gehouden op de kunstijsbaan Jaap Eden te Amsterdam. Reeds in december is te Assen een begin ge maakt met het nationale kampioen schap, maar door de ingevallen dooi moest na de eerste dag het toernooi worden gestaakt. Wim de Graaff leidde toen na de eerste twee af standen, de 500 en de 5000 meter. In het kampioenschap zullen weder om alle vier afstanden worden gere den. De prestaties van Assen tellen vanzelfsprekend niet mee. en zijn mannen bleken zaterdagavond niet erg op dreef en in de voorrondeJ wedstrijd tegen de Hagenaars bei-) de clubs waren met Hellas (Goes) in één poule ingedeeld moesten zij met 9-5 hun meerdere in de Haagsö ploeg erkennen. Met het voordeel van die gewonnei wedstrijd' begon O '55 zondag aan d finale-ontmoetingen. Sittardia bleek een niet al te moeilijke hindemi (9-7), maar in de wedstrijd tegen he Arnhemse ESCA heeft het er vaal somber uitgezien voor de Haagst ploeg. Bij de rust hadden de Arnhem mers nl. een 3-2-voorsprong. Even la ter was de stand 4-3 in hun voor deel. De betere techniek en zaalhand- balvaardigheid van Operatie '55 ga toen echter de doorslag en na eer 7-4-overwinning op ESCA kon he Haagse team de titel de zijne noe men. Bij de dames was het Amsterdam se Niloc de sterkste. In de finale- poule won de Amsterdamse ploeg met 3-2 van een vinnig en een zich mei alle mogelijke middelen verdedigen] DWS. Tegen Hellas een van dé sterkste teamS die Zuid-B ooit naai de nationale titelstrijden afvaardigdj werd met 5-3 gewonnen. In dez« laatste wedstrijd moesten de Niloc] dames evenals O. '55 in zijn laatst] ontmoeting een achterstand wegwerj ken. Door rustig en zeer beheerst spe len slaagden de Amsterdamse speel] sters daar volkomen in. Het kam pioenschap was dan ook ten vollj verdiend. VERVEN MET WAARBORG PIETER SCHOEN VERFCHEMIE Uitslagen - standen Zaterdagvoetbal 2e-KLASSE Kozakken B.Spijkenisse Ter LeedeRijnsb. Boys NoordwijkZwart Wit 's-Gravenz. SVQuick Boys SSSZwaluwen Quick B. 14 Noordwijk 14 Kozak. B. 14 ZwartWit 13 Ter Leede 14 SSS 14 Rijnsb. B. 14 's-Gr. SV 15 Spijken. 14 Zwaluwen 14 8— af| 1- 0 o 34—2 31—2 50—3 32—2 34—2 222 29—3 21—2 22—4 12—2 3e-KLASSE A CSVDHoog\ .iet 1- HBSSMonster De ZwerverLoosduinen 3- ARCExcelsior P Excelsior MSHS 1— Hoogvliet 14 10 2 2 22 34—1 ARC 14 9 3 2 21 29—1 De Zwerv. 15 9 3 3 21 55—3 Execls. P. 14 8 2 4 18 35—2 CSVD 15 4 6 5 14 25—3 Excels. M. 14 5 3 6 13 26—3 HBSS 14 5 2 7 12 30-3 Loosduin. 15 4 2 9 10 31—4 SHS 15 3 1 11 7 23—3 Monster 14 1 4 9 6 21—4 4e-KLASSE A Oegstgeest—JAC l-i

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 10