bedrijfsauto's UVS MOET WINNEN VAN GRAAFSCHAP Intertoto Kangeroes-dames uil vorm tegen Blokkeer Feijenoord Stadion bestaat 25 jaar 22 februari Vm 4 maart Anti - kernbom - demonstranten „(gewetens)nood breekt wet Boete (f.25.-) voor 10.00-17.00 u en 19.30-22.30 u en zondag'a 10.00-18.00 u Toegang f.2.50 SPORTPROGNOSES De geruststellende woorden die het KNVB-bestuur begin van deze week tot de tweede divisieclub heeft gerichtblijken op de keper beschouwd aanzien lijk minder geruststellend dan de geachte afzenders hebben doen voorkomen. Het bondsbestuur- lijke epistel zal de onrust onder de in degradatiegevaar verkeren de tweede divisionisten - zelfs de koplopers gluren op dit mo ment nog zorgelijk naar de be ruchte demarcatielijn voor geen centje hebben verminderd. Integendeel, in de eindsprint die al lang is ingezet, zal de strijd om de punten nog scher per worden. Hoewel de situatie van UVS zeer kritiek is, behoeven de blauwwitten alle hoop nog niet te laten varen. Zij treden zondag in de Kikkerpol der aan tegen De Graafschap, waar tegen zij in de uitwedstrijd gelijk speelden. De puntjes kunnen er uit komen, maar er zal flink aan getrok ken moeten worden, want ook de Doetinchemse ploeg vertoeft op een angstige plaats op de ranglijst. Dat aanvoerder Preek Pilippo hersteld van zijn blessure weer van de partij is, zal ongetwijfeld een sti mulans voor de blauwwitte formatie zijn. Naar Den Haag Zo somber de positie van UVS er in het betaald voetbal uitziet, zo plezierig is die van Roodenburg en LFC in de tweede klasse amateurs. Koploper Roodenburg speelt in Den Haag tegen het niet zo hoog geklas seerde RVC en kan winnen. Iets las tiger liggen de zaken voor LFC, num mer twee op de ranglijst. Ook de kanaries gaan naar Den Haag, maar treffen in Celeritas een medekandi daat voor de titel. Dat deze Haagse ploeg bepaald geen gemakkelijke te genstander is, bewijst de zege die zij zondag j.l. op Houtrust tegen HBS behaalde In de derde klasse A geven wij Lisse niet veel kans in de thuiswed strijd tegen runner-up Wilhelmus. Voor Foreholte, dat bij Vredenburch op bezoek gaat, wordt het eveneens eert moeilijke zaak, terwijl ook de kansen van SJC, dat Alphen ont vangt, niet hoog genoteerd staan. Al- phia (3C) heeft betere papieren voor positieverbetering in de thuiswed strijd tegen het evenmin best staan de Westerkwartier. Nog vier Advertentie Cfja Z.MKHAGEL de lekkerste ehocolade-korrels In de lenkste doos I 0,68 Korfbalprogramma Z.-Holland I: RozenburgSper wers; O. Eibernest 2HKV 2; ODO Quick. Z.-Holland IIA: Vic. Oriëntis 2— Merwede; Eureka—HSV; 't Zuiden 2 —Die Haghe 2; OSCR—Charlois. Z.-Holland IIB: Swif ^Zuider kwartier (zaterdag 15.30 uur)Ons Eibernest 3—Hou Stand; Olympiaan- Sperwers 2; ActiefDeetos 2. Z.-Holland IIA: Tjoba^-Phoenix; ALO—VeloxDanaïden—Morskwar- tier; Spartaanr-SchiedamGymna siastenDKC. Z.-Holland III B: Wionr-Trek- vogels; RavenUnicum; KNSUSV; MorgenstondPams. Reserve 1-kl.: Algemene 2Achilles 2; Fluks 2—Ready 2 (12 uur); Zwer vers 2Rozenburg 2; Quick 2Re genboog 2. Reserve 3A; ODO 2Ons Eibernest 5; Spangen 3—Deetos 5; Phoenix 2— Regenboog 3. Reserve 3B: Quick 3—Achilles 3; 't Zuiden 4—KNS 2Phoenix 3—Dee tos 4; HSV 2Sperwers 4. Leidse Korfbaibond Zaterdagmiddag: Degradatie-afdeling: Fluks 4—Vi tesse 1 (3 uur). 2e-kl. Crescendo 3—Zyikwartier (3 uur)Vitesse 3Vic. Oriëntis 6 (3 u.) Zondag: Promotie-afd.: De Algemene 3 Danaïden 2 (12 uur)KNS 3Vic. Oriëntis 4 (12 uur); Vic. Orinëtis 5- Fluks 3 (12 uur). 2e-kl.: Fluks 5—KNS 4 (10 uur). Junioren A: Vicus Oriëntis BDie Haghe (10 uur); Fluks—HSV (10 u.). Junioren B: Morskwartier AFluks B (2 uur). Christelijke Korfbaibond Hoofdkl. West: PernixVES (4u.); Excelsior—VEOVr. schaar—Kinder dijk; SnelGKV. le-kl A: VES 2—KVS; DES-FIKS; Ijsvogels—Warmond. 2e-kl. A: Velocitas—Fluks; TOP— In de vierde klasse A heeft Lug- dunum uit de resterende zeven wed strijden nog slechts vier punten no dig om zich kampioen te weten. Twee van die vier zullen er zondag in de thuiswedstrijd tegen DOCOS, overi gens een lastige tegenstander, wel uitkomen. Spannender is de strijd aan de staart van de ranglijst. Van Nispen- SVLV is voor beide party en belang rijk en gezien de 7-1 overwinning die de hekkesluiters uit de Zilk zon dag j.l. op SOSR behaalden vrezen wy het ergste voor de Voorschotena ren. ASC (thuis tegen DOSR), Oran je Groen (uit tegen Altior) en Con cordia H (thuis tegen Warmunda) zullen ongetwyfeld hun uiterste best doen de winst te bemachtigen, want al deze ploegen hebben het degra datiespook op de hielen. Zaterdagvoetbal Naarmate de competitie haar einde nadert, neemt de spanning van week tot week toe. Er is met geen moge- lykheid te voorspellen wie kampioen zal worden en wie zal degraderen! Doordat eerst Quick Boys en daarna Noordwyk verzuimde de kans op een wat veiliger voorsprong aan de kop van de rangiyst te benutten, zijn er nu twee ploegen bygekomen die nog een serieuze kans op de titel hebben; Kozakken Boys en Zwart Wit. Daarom is de wedstryd morgen tussen Noordwyk en Zwart Wit van heel groot belang. De thuisclub heeft o.i. deze wedstryd nog lang niet ge wonnen! Quick Boys moet naar 's-Gravenzande en al zullen de Kat- wijkers ongetwyfeld wel weer sterker zijn, die meerderheid zal in doelpun ten moeten worden uitgedrukt en dat is by Quick Boys nogal eens het zwakke punt. Ter Leede ontvangt Rynsburgse Boys en daar de wedstryd in Sassen- heim gespeeld wordt zal het voor de Rijnsburgers een hele opgave zyn om de punten mee terug te nemen. Kozakken Boys moet van Spyke- nisse kunnen winnen evenals SSS van Zwaluwen. ARC in 3A speelt thuis tegen Ex celsior P. In deze wedstryd houden we het op de thuisclub. Het zou ons verder niet verwonderen als Hoog vliet by LSVD in Delft een puntje zou verspelen, waardoor de positie van de Racings weer wat stevige zou worden In 4A speelt alleen Oegstgeest thuis tegen JAC en we menen dat deze wedstrijd wel door de Hagenaars gewonnen zal worden al zal die zege niet groot zijn. Korfbal In de Sporthal Zuid (de „oude RAI) te Amsterdam vinden zondag de jaarlijkse wedstryden om het mi- crokorfbalkapioenschap van Neder land plaats. Daar er noch van de zyde van Vicus Oriëntis, noch van de zyde van De Algemene voldoende belangstel ling voor dit evenement bestond, zal onze stad dit keer vertegenwoordigd worden door Fluks. Ongetwyfeld zal dit voor de roodwitten een zware op gave worden en tot de favorieten mogen zy d?n ook beslist niet ge rekend worden, te meer niet daar zy in hun poule o.a. Rohda uit Amster dam, reeds 3 jaar achtereen micro- korfbalkampioen van Nederland, als tegenstander krygen. De strijd zal o.i. gaan tussen Rohda 't Zuiden, Archi pel, Luto en Ons Eibernest. De in deling van de poules is als volgt: Poule A: Rohda, Amsterdam; Dee tos, Dordrecht; Fluks Leiden en Haarlem. Poule B: Luto, Amsterdam; Deto, Eindhoven; Naas, Enschede en Her mes, Groningen. Poule C: 't Zuiden, Rotterdam; Ar chipel, Amsterdam, Samos, Utrecht en een nader aan te wyzen team uit Friesland. Poule D: Ons Eibernest, Den Haag Koog Zaandyk; Rapiditas, Zutfen; Asko, Assen. Hoofdklasse-competitie ligt stil i.v.m. de wedstryden van het micro- korf balkampioenschap. Ook De Al gemene heeft vrijaf. Vic. Oriëntis 2 zal van Merwede moeten winnen om niet verder af te zakken. Zuider kwartier trekt zaterdagmiddag naar Swift in Middelburg. Kans op revan che voor de destyds hier ter stede geleden nederlaag is zeker aanwezig. De derby Danaïden—Morskwartier moet door de scholleren ruimschoots gewonnen kunnen worden en ook KNS zien wy zegevieren op 't beslist zeer zwakke USV. In een gisteren te Wenen gehouden vergadering van de organisatie commissie van de intertoto-competi tie 1962, waar Nederland vertegen woordigd was door de heer L. Brunt, secretaris-penningmeester van de KNVB, hebben verschillende landen hun toezeggingen om in het interna tionale toernooi 1962 met vier clubs uit te komen weer ingetrokken. Spanje, Portugal, Zweden, Oost- Duitsland en Polen zullen in verband met een overladen competitiepro gramma niet aan de intertotowed- strijden van dit seizoen deelnemen. Door het terugtrekken van deze landen bleek het noodzakeiyk de op zet van het wedstrydschema te wijzi gen. In plaats van in twee catego rieën zullen de clubs uit Italië, West-Duitsland, Nederland, Zwit serland, Frankrijk, Tsjecho-Slo- wakye, Zuid-Slavië en Hongarije (elk vier topploegen) in a cht nader vast te stellen poules van vier worden ingedeeld. In iedere poule wordt een hele competitie gespeeld. De speelda- ta voor deze wedstrijden uit de eer ste ronde zyn: 27 mei, 3 juni, 10 juni, 17 juni, 24 juni en 1 juli. De acht poule-winnaars plaatsen zich voor de kwartfinales van het toernooi. De indeling van de verschillende poules zal plaatsvinden als alle deel- nemenden de namen van de clubs die in het toernooi uitkomen aan het or ganisatie-comité hebben opgegeven. Als uiterste datum is hiervoor 29 april a.s. vastgesteld. De ijshockey wedstryd Neder land—België die oorspronkelijk was vastgesteld op 1 maart a.s. is ver schoven tot na de wereldkampioen schappen. De ontmoeting zal nu wor den gehouden donderdag 22 maart a.s. op de Amsterdamse kunstysbaan. Meer dan 17 miljoen bezoekers Aandeel bonders zijn goed af.... Het stadion Feijenoord be staat 27 maart a.s. vijfentwintig jaar. Zaterdag 27 maart 1937 werd het nog altijd imposante sportpaleis plechtig geopend door jhr. de Beaufort, Kamer heer van de Koningin. Sinds die wedstrijd Feijenoord'—Beer schot zijn meer dan 17 miljoen bezoekers de hekken gepasseerd, een aantal, dat kan wedijveren met de meeste stadions in Euro pa. Het staat er nu allemaal zo stabiel, aan de rand van Rotterdam een nog steeds imponerende constructie van yzer en beton, gemakkeiyk be reikbaar per trein, auto en tram. Het is byna onvoorstelbaar, dat het „te zyn of niet te zijn" van het stadion op deze plaats een dubbeltje op z'n kant is geweest. Toen wijlen L. van Zandvliet, voor zitter van de R.V. en A.V. „Feye- noord" zijn plannen kenbaar maak te waren er niet zo erg veel Rotter dammers enthousiast. Met name het gemeentebestuur reageerde lauw, re den waarom „Feijenoord". dat uit z'n oude terrein aan de Kromme Zand weg was gegroeid, eens in IJsselmon- de en Barendregt. ging neuzen. Met één stem verschil van de vroede va deren ging het in die gemeenten niet door. „Feyenoord" keerde dus te rug tot Rotterdam en pas dank zy de steun van vooraanstaande stadge noten, waarvan wy noemen Kees van Hasselt en D. G. van Beuningen de grote man van S.H.V. ging de kogel door de kerk. Dat gebeurde in november 1933. Volleybalcompetitie Coos Taconis, de coach van de schrokken Blokkeer zag een gelyke Kangeroes-dames, was gisteravond in het gymnasium een beklagenswaardi ge figuur. Wat hy zijn pupillen bij de time-outs in de zo belanryke ontmoe ting met lystaanvoerdster Blokkeer ook in de oren fluisterde, het bleef allemaal zonder resultaat. Kangeroes was er in deze wed stryd - helemaal uit. De defensie, an ders zo'n sterk punt, faalde vrijwel doorlopend. Van de aanval kwam helemaal niets terecht. Blokkeer kon haar de sterke troef, de aanval zon der mankeren uitspelen. Bovendien bleken de Haagse dames hun beste smashes juist voor dit treffen te hebben bewaard. Volkomen regelma tig kwam Blokkeer in de eerste set via 6-3 en 10-6 op 12-7. Bij die stand vuurde Suus Verhoekx eindelyk een stevige smash af, die door het Haagse blok doel trof. Kangeroes leek door dit wapenfeit wakker te zyn ge stand op de score-borden verschynen: 12-12. Een smash van Ilonka Kruts gaf 13-12. Verder kwam Kangeroes niet. Blokkeer veroverde de service met een plaatsbal in het achterveld dat zou in het verdere verloop van de strijd nog in vele keren en op kritieke momenten gebeuren en maakte de set uit, 15-13 en 1-0. In record-tempo volgde de tweede set. Kangeroe was niet in staat de service behooriyk te stoppen. Via 8-2 en 12-3 werd het met 15-7 een 2-0 voorsprong voor Blokkeer. Een service-uitschieter van Suus Verhoekx, 11-0 hield voor Kan geroes de deur naar tenminste een geiykspel open, 15-2 en 2-1. Blokkeer, fel en geconcentreerd, was in de laatste set echter over alle linies de betere ploeg. Via 3-3, 6-3 en 10-5 finishten de Haagse dames met 15-6. Een kostbaar verlies voor Kan schud. Er werd beter geserveerd geroes, dat de kans op een kampioen- ook daaraan mankeerde het gister- I schap tot minimale proporties zag Een koopje De bouw van het Feijenoord sta dion heeft- gekost f. 1.200.000. Het zou nu het tiendubbele moeten kosten, aangenomen dat men er toestemming voor kreeg. De wyze van fianciering was interessant Het aandelenkapitaal 'bedroes: f. 400.000, waarvan de club „Feyenoord" de helft in bezit nam. De andere helft werd in aandelen van honderd gulden per stuk ver kocht. Daarvoor verwierf men zich het recht van een gratis bezoek aan alle, in het stadion te spelen wed stryden óók de interlands. Tegen de nu geldende entreepryzen een spotkoopje, reden waarom men bene den de duizend gulden geen aandeel te pakken krijgt. De overige f. 800.000 is geplaatst in obligaties, tegen een rente van 3 Hiervan zijn er in de na-oorlogse jaren heel wat afgelost. Na de oorlog Voor de oorlog is het Feyenoord- stadion nooit uitverkocht geweest, zelfs niet in interlandwedstrijden. Het eerste uitverkochte huis zag men pas in 1947 toen het Continentaal elftal in Rotterdam een oefenwedstrijd speelde tegen het Nederlandse bonds- elftal. Over aantallen gesproken: een hele competitie van Feyenoord '37-38 trok niet meer dan 165.018 toe schouwers. Voetbal nam pas z'n grote vlucht na de oorlog en Feyenoord ging eigenlyk pas goed „trekken' na de invoering van het semi beroepsvoet bal. Daarvoor was men ook nog blij met twintigduizend toeschouwers per wedstryd. Wie z'n aandeeltje zuinig had be waard ging er nu pas van profiteren. De toegangsprijzen nog altyd laag, vergeleken by het buitenland ver dubbelden zich vele malen en het aan tal wedstrijden was heel wat groter dan voor de oorlog. Men had daar voor enkele risico's moeten nemen. In 1943 werd het stadion door de Duitsers gesloten. Toen werd het be dreigd door bommen en slopers. Voor vijftig of zestig gulden kon men in die dagen aandeelhouder worden, een enkeling ruilde het voor een brood. Mysterie, uw naam Amsterdam, met z'n Olympisch sta dion, is meer dan eens jaloers ge weest op het succes van het Rotter damse stadion. Aanvankebjk was er, Benfica „peuzelt" Neurenberg op Bekerhouder Benfica heeft zich gisteravond als tweede club geplaatst voor de halve finales van het. toer nooi om de Europa Cup. In Lissa bon won het Portugese team voor 70.000 toeschouwers met 60 (rust 30) van FC Neurenberg. De eerste ontmoeting in Neuren berg eindigde in een 31 zege voor de Duitsers maar het doelgemiddelde over de twee wedstryden gaf de door slag in het voordeel van Benfica. De Duitsers werden in Lissabon door een verschrikkelyk openingsof fensief van de Portugezen volkomen onder de voet gelopen. Reeds na drie minuten sloeg midvoor Aguas met een harde kopbal toe. Nog voor Neu renberg zich hersteld had van de schok, was het al weer raak, nu door de uiterlijk wat slome maar zeer ge vaarlijke rechtsbinnen Eusebio. In de twintigste minuut werd het 30 door Coluna onder onbeschrijfiyke jubel kreten van de toeschouwers. Met enorme elan vochten de Portugezen ook na de rust door. Door Eusebio werd het 40 en door Augusto 50 en 60. Als de Duitse doelman Strick zyn doel niet zo voortreffelijk had verdedigd, zou de score onge twyfeld in de dubbele cyfers zyn ge lopen. Fonds voor VVV De ere-voorzitter van de Venlose ere-divisieclub VVV, de heer Jo van Daalen, heeft zich donderdag in een rondschryven gewend tot alle ras echte VW-ers om mede te helpen aan een poging de Venlose club voor de ere-divisie te behouden. „Op ini tiatief van enkele VVV-ers ga ik proberen u over te halen om mede te helpen onze oude club v ,or de ere divisie te behouden, zo luidt de aan hef van de circulaire. De heer Van Daalen wyst vervolgens op de presta ties van VVV van verleden jaar en verwyt het publiek, de zakenlieden en fabrikanten in Venlo, dat zij VVV veel te weinig ondersteunen. Gedacht wordt aan een fonds waarin een ieder bydragen kan storten teneinde aan het eind van het lopende seizoen de spelers van VVV, wanneer zij erin mochten slagen in de eredivisie te blijven, een uitkering ineens te geven. BADMINTON Smash II verloor geflatteerd: 7-1 De wedstryd Smash 2Dropshot 2, om het districtskampioenschap van de eersteklasse verliep voor onze stadgenoten bijzonder teleurstellend. Nadat de Leidse ploeg via winst in het tweede herencnkel een 1-0 voor sprong had veroverd kwam zij er in j de volgende partijen niet meer aan j te pas. Wel moesten nog vier sets in een verlenging worden beslist, maar toen de thuisclub zelfs hieruit geen posi- tieve resultaten wist te behalen, was de spanning spoedig verdwenen. Met ruim verschil won Dropshot tenslotte en dan mochten de Haagse spelers zo vriendelyk zyn op te mer ken dat de uitslag ook volgens hen geflatteerd was, dit veranderde aan de troosteloze 7-1 eindstand niets Zaterdagelftal tegen ZFC Woensdag a.s. zal het bondszater- dagvoetbalteam in Zaandam uit komen tegen eerste divisie-club ZFC. Voor deze ontmoeting is het bonds- i team als volgt samengesteld: doel: Van der Weyden (Zwaluwen)ach ter: Korving (SHS) en Viool (Quick Boys); midden: Aandewiel (Quick Boys), Visser (Heerjansdam) en Van Duyn (Quick Boys)voor: Van Duy- venbode (Quick Boys), Nieuwstraten (Zwart Wit '28), Van der Pols (Zwart Wit '28), Van den Heuvel (Kozakken Boys) en Slagboom (De Zwerver). Reserves: Blokhuis (Rijnsburgse Boys), Molema (Ter Leede), Van Pelt (Heerjansdam), Damen (Kozakken Boys) en Van der Giesen (Zwart Wit '28). TAFELTENNIS TEAMS VOOR BERLIJN SAMENGESTELD Een Nederlands dames- en heren team zal deelnemen aan de Euro pese tafeltenniskampioenschappen, die van 31 maart tot en met 7 april in Beriyn worden gehouden. De vol gende spelers en speelsters zullen Nederland tydens deze titelwedstry- den vertegenwoordigen- heren: Bert Onnes, Frans Schoofs en Wim Schoonemeyer (allen Am sterdam) en Jaap van Hummel (De venter) Dames: Ursula Artz (Den Haag), Nelly Visscher (Rotterdam) en Tine de Jong (Bussum). Voor de tafeltennis-interlandwed- stryd tussen de herenteams van Ne derland en Engeland op vrijdag 16 maart zal de Nederlandse ploeg wor den gevormd door de Amsterdam mers Bert Onnes en Frans Schoofs. De ontmoeting wordt in Valkenburg gespeeld. Advertentie Zo Juist verschenen: de nieuwe stalenboeken R D-behang, jaar gang 1962. Wij sturen U een kleine bloemlezing als U een briefkaartje schrijft (met 30 ct. extra postzegels) naar Rath Doodeheefver, Afdeling D, Prinsengracht 730, Amsterdam. ■n R&D-HUIS HARTELIJK CENTRUM VAN ONS LEVEN In hoger beroep voor rechtbank Oxford Cup De reeds eerder aangekondigd? competitie om de Oxford-cup, die zal worden gespeeld tussen de drie sterk ste gemengd-dub'oels van de Leidse Badmintonclubs Veglo, Smash in Stadhuis en Racketeers, zal a.s. zon dag beginnen met de wedstrijden StadhuisSmash (in de zaal aan de Plesmanlaan) en Veglo—Racketeers (in de zaal aan de Franchimontlaan). Beide matches beginnen om 14.00 uur. In de ontmoeting Stadhuis- Smash lijkt de bezoekende formatie de meeste kans op de zege te heb ben, ondanks het feit dat Smash niet geheel volledig verschynt. Smash 2 speelt nameiyk diezelfde dag een uit-wedstrijd tegen de Vijf Sluizen om het districtskampioen schap, hetgeen betekent dat een van de meest geroutineerde Smash-dames te Vlaardingen de kansen van haar team moet verdedigen. Veglo gaat zonder twyfel Racke teers naar een nederlaag voeren, hoe wel Kramers c.s. er niet de mensen naar zyn zich zonder slag of stoot gewonnen te geven. Dat het met enthousiasme het klas se-verschil zal kunnen overbruggen komt ons echter onwaarschynlijk voor. zitten op straat (Van onze Haagse correspondent) „In zekere zin is het verheugend, öat jongeren zich actief met de pro blemen van de atoombewapening bezig houden, maar er Is ook een zekere orde in het maatschappelijk leven nodig", zei gistermiddag de president van de Haagse rechtbank, mr. J. Schaafsma, tot maar liefst 21 jeugdige „verdachten", die in ho ger beroep voor een verkeersovertre ding terechtstonden. Het waren de meerderharige deel nemers en deelneemsters aan een an- ti-kernbom-demonstratle op 10 no vember j.l. in Den Haag, waar zfj op het kruispunt Anna Paulowna- straat-Laan van Meerdervoort met een sit-down-actie, bedoeld als ge weldloos protest tegen de atoombe wapening, enige tijd het verkeer hebben lam gelegd. Deze jongeren lyceisten en stu denten uit Den Haag, Leiden en Delft voor het overgrote deel zijn nog op de dag van de demonstra tie door de Haagse kantonrechter veroordeeld tot geldboetes van f 25,- voor het belemmeren van het ver keer. zy tekenden voornamelyk ho ger beroep aan teneinde beter en duidelijker dan by de behandeling in eerste aanleg hun motieven naar voren te brengen. „Laat de klas maar binnenkomen zei de presi dent aan het begin van de zitting. En na het voorlezen van de tenlas telegging zei hy: „als er iemand nee zegt tegen de tenlastelegging, mag hij z'n vinger opsteken, om in styi te biyven". Maar uiteraard werden de feiten niet betwist en daarna kwamen drie woordvoerders van de demonstran ten (onder wie vier meisjes) naar vo ren. De eerste van hen, een 18-jarige Hagenaar zei: „De wereld bevindt zich op één grote landmyn, zo is de situatie". De tweede woordvoerder van de groep, een 34-Jarlge Leidse student in de theologie, verklaarde, dat het hier niet gaat om Jongeren uit de traditionele vredesgroeperingen. „Nu nog zyn we dwazen, straks wellicht mensen, die de weg hebben gewezen", zo riep hy uit. Leiden dergelyke protesten niet tot anarchie? Hy beantwoordde zyn vraag („ik heb er een maand over gedacht") ontkennend. „Verwekt een tactisch atoomwopen niet meer anar chie dan duizend jongeren op dui zend kruispunten?" „Wy zijn geschrokken", vertelde daarna een 19-jarige Haagse scho lier. „Het was de kreet van een mens in nood Levende barricade Nadat drs. Schram, assistent van de Utrechtse hoogleraar prof. Nij- boer, als getuige-deskundige had ver- teld over de stygende bezorgdheid bij I de fysici over de kernwapensituatie, zei de officier van Justitie, mr. C. I Dyserinck, dat de jongeren andere protestmiddelen hadden kunnen kie- I zen dan het „opwerpen van een le- I vende barricade" op het kruispunt. I Met het standpunt „(gewetens) nood [breekt wet" kon hy niet meegaan, i Hij vroeg bevestiging van de kan- tom-ech ter vonnissen. „Deze jongeren hebben alleen maar een kreet willen geven, die weerklank moest vinden by de ouderen", aldus de verdediger, mr. P. van het Hoff Stolk. Deze sit-down-actie was een „spectaculair protest", zonder pro gramma, zonder verwyt en zonder politieke achtergrond, zo zei hij. Hy vroeg de rechtbank er rekening mee te houden, dat velen, die heb ben deelgenomen aan de demAstra- tie, niet zelf verdienen. De rechtbank zal op 8 maart uitspraak doen. „Verplicht" —In een te Oost-Berlyn voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor nationa le cupwinnaars gespeelde wedstryd hebben Motor Jena (Oost-Duitsland) en Leixoes Porto (Portugal) met 1—1 gelijk gespeeld. De tweede wedstryd tussen beide teams staat voor zondag a.s. in het Oostduitse plaatsje Gera op het pro gramma. „Wij voelden ons verplicht tegen de wet in te handelen", aldus deze knaap, „wy gehoorzaamden aan een andere, grote wet: die van ons ge weten". De president: „Ik ben biy, dat er by jongeren wel eens een protest rijst tegen zaken, die door de ouderen als onontkoombaar worden gezien, maar er blyft de verkeers overtreding Jong Oranje en het Luxem burgse A Team zullen niet, zoals oorspronkeiyk de bedoeling was, woensdagavond 7 maart in Geleen tegen elkaar uitkomen, doch woens dagnamiddags op het Vitesse-terrein te Arnhem. De wedstryd wordt voorafgegaan door een ontmoeting NederlandLu xemburg jeugd (1618 jaar). NIVEABESCHERMT UW HUID" van concurrentiestryd, later zyn alle vette brokken, als daar zijn inter lands en oefenwedstryden, in pretti ge samenwerking verdeeld. Toen had Amsterdam dan ook ontdekt, dat het succes van het Feyenoord-stadion nog andere oorzaken had, meer ge baseerd op het klimaatsverschil tus sen beide steden. Vanaf 1946 tot nu toe is het Feyen- oordstadion rustig bestuurd door de heer B. van Krimpen. Eenvoud was het stempel, in deze geest wordt ook het 25 Jarig Jubileum gevierd: zonder Hockeyprogramma Heren, le klasse: SCHCLeiden; 2e klasse A: HDM 3Leidèn 3. 2e klasse C: VCD-HLC (zat); HLC—Leiden 2; Ryswyk 2—Wilhel mus; Tempo '34DSHC 3. 2e klasse D: HuditoBMHC 5; Lei den 4—TOGO 4. Amsterdambeker, 4e ronde (dames) Wel afscheid op Schiphol Voor militairen r.sar N.-Guinea Minister Visser (Defensie) heeft in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Wierda (PvdA) meegedeeld, dat het steeds de bedoeling is geweest, dat militairen die per vliegtuig naar Ned. Nieuw-Gui- nea reizen, op Schiphol afscheid van hun familieleden kunnen nemen. De heer Wierda had om opheldering gevraagd naar aan leiding van het gebeurde op 2 februari, toen die toestemming pas werd verleend, nadat de fa milieleden hun ontstemming had den kenbaar gemaakt. De minister zegt dat op de bewuste dag aanvankeiyk ter plaatse enige verwarring is ontstaan, doordat de vertrekkende 'militairen op Schiphol in een afzonderiyke ruimte waren gebracht, dit om niet meer dan on- vermydeiyk de aandacht te trekken. Een officier, die uit Den Haag was gezonden om de zaak ter plaatse ver der te regelen, bereikte Schiphol pas toen reeds enige familieleden aan wezig waren. Hierdoor is enige onrust ontstaan, die echter verdween toen bleek dat wel afscheid kon worden genomen. De minister ls het niet met de heer Wierda eens dat hier een ernstige beleidsfout is gemaakt. Hfj betreurt het dat, mede als ge volg van de korte beschikbare tfjd, de uitvoering van de maatregel zo min mogelyk ruchtbaarheid aan het ver trek te geven de onrust heef# ver-

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7