Jitbundige hulde aan 1RUYS VOORBERGH Nog geen akkoord over minimumprijs haring ÉLANKESPOOR'5 AUTOBEDRIJF é&t'uwe#//ewe&g Wet in voorbereiding Rijkspremie (20 pet) op spaargeld (f.400.-) BULGAARSE STATIONSCHEF TER DOOD VEROORDEELD Veelzijdig kunstenaar kreeg koninklijke onderscheiding RYNBENDE'S Denk ook aan de gezondheid vdn volwassenen en teenagers! gericht 1 maart 1860 Vrijdag 23 februari 1962 Derde blad no. 30587 Bij zijn 40-jarig jubileum j acteur Ernest van Vrijberghe de Coningh, beter bekend onder pseudoniem Cruys Voorberghis gisteravond in de Koninklijke mwburg in Den Haag gehuldigd als veelzijdig kunstenaar die terugzien op een toneelloopbaan van 40 jaar waarin hij ens de woorden van de staatssecretaris van O., K. en W., mr. Scholten met succes vele rollen in grote verscheidenheid op ilanken heeft gebracht. ïgens zijn verdiensten voor het jirlandse toneel is Cruys Voor ter gelegenheid van zijn 40- jubileum bij K.b. besluit be- tot ridder in de Orde van je-Nassau. bijbehorende versierselen wer- jhem door de Staatssecretaris op- leld nadat de jubilaris een drie- iige hoofdrol had vervuld in het 1 „voor het laatst Xad.y Barker" 1 de hand van de Nederlandse |ur Hans Keuls. Een der „groten" Scholten noemde de acteur een roten van het Nederlands toneel, ïerinnerde aan de vele arbeids- linen waarop Cruys Voorbergh f is geweest. Uit zijn liefde voor jlostuumkunde ontstond een ver f eling historische kostuums die la- door de gemeente Den Haag werd ;ekocht en is onder gebracht in Nederlands kostuummuseum. In üe wil METEN •oe véél hij zowel "AKELIJK als RIVE kan mee- jimen in de TATIONCAR jet de kleinste 'uitenmaten, moet *:ns KENNIS AKEN met de el op de buitenweg, handig in idsverkeer door krachtige 37 pk Hor en voorwielaandrijving, ibbele achterdeuren en vlakke dvloer. Extra documentenber- ig in deuren en op royale dash- rdplank. Geheel stalen caros- ie. Lage onderhoudskosten. naandenfabrieks- r garantie. IO/UU." Gisteravond heeft de toneel speler Cruys Voorbergh zijn veertigjarig toneeljubileum ge vierd. In de Kon. Schouwburg te Den Haag werd hij gehuldigd. Voorbergh dankt voor de hem gebrachte hulde. verband hiermee werd hem door de wethouder van onderwijs, de heer J. van Zwijndregt, de museumpenning aangeboden als erkenning van zijn verdiensten voor de uitbreiding van het museumbezit. De Staatssecretaris noemde nog de volkszang en het tekenen als terrei nen van activiteit. Hij deelde mee dat een ter gelegenheid van het jubileum geschilderd portret van de kunste naar een nog nader te bepalen plaats zal krijgen. Wethouder Van Zwijndregt sprak de hoop uit dat Cruys Voorbergh, die sinds 1953 in Den Haag woont, in de toekomst meer op de Haagse planken te zien zal zijn dan tot dus ver het geval is geweest. Hij bood na mens de gemeente 's-Gravenhage een lauwerkrans in de Haagse kleuren aan en overhandigde een enveloppe met inhoud van de talrijke vrienden en bewonderaars. „Lady Barker" ook in Parijs De auteur Hans Keuls verraste Cruys Voorbergh met de mededeling dat Lady Barker in september voor het eerst in Parijs zal worden opge voerd. Zoals bekend heeft Cruys Voor bergh reeds een tournée in Engeland en Zuid-APrika gemaakt. Keuls wees hierbij op een ander facet van Cruys Voorberghs gaven: „de talen- TWEEDE KAMER TEGEN KLEINE PARTIJTJES KIESDELERMOTIE AANGENOMEN (Van onze parlementaire redacteur) Voordat de begroting van Bin nenlandse Zaken gistermiddag in de Tweede Kamer werd aan genomen is er behalve over de ambtenarensalarissen ook nog gestemd over de motie-Beer- nink (CH) met de strekking, de intrede van kleine partijtjes in de Tweede Kamer iets moeilijker te maken. Mr. Beernink wil een zodanige wijziging van de kieswet dat een partij bij TweedeKamerverkie zingen voor het behalen van de eerste zetel ten minste een pro cent van het totaal aantal uitge brachte stemmen d.w.z. ander half maal de kiesdeler dient te verwerven. Thans is voor het be halen-van de eerste zetel een aantal stemmen gelijk aan de kiesdeler voldoende, d.w.z. 0.67 procent van het totaal. De motie werd aangenomenmet 100 stemmen tegen 29. Tegen waren de VVD. SGP. PSP, CPN. 4 KVP'ers en 2 A.R. Tot de tegenstemmende KVP'ers behoorde de heer Welter, die in 1948 als lid van een „snipperpar- tij" (de toenmalige KNP) als eenling zijn intrede in de Kamer deed. Prof. Oud, fractieleider van de VVD, achtte het principieel juist, dat een partij die de volle kiesdeler be haalt een zetel krijgt. Hieraan mag niet worden getornd. Dat prof. Oud in 1952 een motie-Donker betreffende de kiesdeler had medeondertekend deed volgens hem aan deze mening niets af, omdat toen slechts een voor lopige voorziening werd gevraagd. Minister Toxopeus, die de motie- Beernink had ontraden, zal zich nu bezinnen op de inhoud ervan. SOLDAAT LINDEMAN VERTREKT MAANDAG Maandag 26 februari vertrekt de dienstplichtige soldaat H. Lindeman, per vliegtuig naar Nieuw-Guinea. Lindeman is bekend geworden door dat zijn vader een kort geding tegen de Staat had aangespannen. Advertentie een pittige 'jonge' jonge White Label dubbele klare f 8.55 per literfles exclusief glas kennis die hem in staat stelt het Ne derlands toneel in het buitenland te vertegenwoordigen" Nadat Egbert van Paridon, direc teur van de Toneelgroep Centrum, waarvan de acteur thans deel uit maakt. de jubilaris 'n bezielend voor beeld, voor de jeugd had genoemd en een album met fotoherinneringen had aangeboden, ging Albert van Dalsum namens de collega's in op de verdien sten van Cruys Voorbergh voor het toneelleven. Hij prees zich gelukkig getuige te zijn geweest van de rake typeringen en de „begenadigde" ogenblikken die Cruys Voorbergh zijn publiek heeft geschonken. Na het voorlezen van gelukstele grammen uit binnen- en buitenland nam de jubilaris zelf het woord om te danken voor de hulde en de me dewerking van zijn „tweede helft" het publiek en zijn collega's die het toneelspelen voor hem steeds weer tot „een feest" had gemaakt. Staatssecretaris drs. W. K. N. Schmelzer van Algemene Zaken werkt thans aan een algemene premiespaarregeling. Wanneer het voorstel, dat de bewindsman denkt te doen, zou worden aangenomen, zou deze regeling gelden voor personen van 25 tot 60 jaar met een jaar lijks inkomen van ten hoogste 15.000 gulden. De deelnemers ontvangen over een spaarbedrag van maximaal 400 gulden per jaar een belastingvrije premie van 20 procent, zodra het spaar geld 5 jaar onaangetast heeft uitgestaan. Als spaarvormen komen in aan merking: het sparen op een bijzon dere spaarrekening bij de traditione le spaarinstellingen, het sparen in ef fecten, betaling van bepaalde levens verzekeringspremies en schuldaflos singen op hypothecaire leningen. Alleen over die loongrens van 15.000 gulden wil de staatssecretaris gaarne tevoren nog een advies van Boen Oem werkt Soevanna tegen Prins Soevanna Phoema, de leider van de neutralistische groepering in Laos, is in Vientiane zijn beraadsla gingen begonnen voor de vorming van een coalitieregering. De rechtse regering onder Prins Boen Oem stelt echter alles in het werk om de pogingen van de neutra list te doen mislukken, dit niettegen staande de sterke druk van diploma tieke zijde om een meer verzoenings gezinde houding aan te nemen. Gisteravond maakte b.v. Radio- Vientiane in het geheel geen melding van de aanwezigheid van Prins Soe vanna Phoema in de stad en van diens pogingen om een regering te vormen. Wel werden uitvoerige be richten gegeven over gevechten in verscheidene delen van Laos, waar aan vele eenheden uit het communis tische Noord-Vietnam zouden deel nemen. Jodenvervolging in Sowjet-Unie De Amerikaanse gedelegeerde bij de Verenigde Naties, Adlai Stevenson, heeft in een brief aan de Republi keinse Senator Herbert Zalenko, een democraat uit New York, berichten over jodenvervolging in de Sowjet- Unie „schokkend" genoemd. Steven son verklaarde zich bereid in op dracht van het State Department het zijne bjj te dragen aan veroordeling van het Russische optreden tegen de joden, Zalenko, die van de Verenigde Naties een uitspraak tegen de Sow jet-Unie eist, heeft gezegd dat reli gieuze leiders in de Sowjet-Unie „zonder scrupules" gevangengezet en gefolterd worden. De Amerikaanse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, Frederick G. Dutton, heeft Zalenko verzekerd dat de Amerikaanse vertegenwoordi gers in de V.N., „zoals in het verle den", tijdens de algemene beraadsla gingen in de Assemblee, de aandacht zullen blijven vragen voor schendin gen van de godsdienstvrijheid in com munistisch bestuurde landen, „in de hoop dat het lot van de onrechtvaar dig bejegenden zal worden verzacht". Produktschap vis en visprodukten saler voor Wassenaar en Voorschoten Oostdorperweg 2931, ASSENAAR - TEL. 01751-2405 Het rapport van de Commissie mi nimumprijzen voor de conservenin- dustrie (die al twee jaar zoekt naar een oplossing voor het probleem van de conservenindustrie, welke haar grondstoffen niet tegen een dermate gemiddelde prijs kan kopen dat con currentie met het buitenland moge lijk is), heeft gistermiddag tijdens de vergadering in Den Haag van het Produktschap voor vis en visproduk ten, geen genade kunnen vinden in de ogen van vooral de werknemers organisaties, die bij monde van de heer A. de Boon pleitten voor een fonds, waaruit in bijzondere omstan digheden geput kan worden om de handel met het buitenland mogelijk te maken, inplaats van het voorgestel de instellen van flexibsle minimum- prqzen. Een tamelijk bewogen urenlange discussie resulteerde tenslotte hierin, dat binnen twee maanden de aanvoer - sector (werkgevers- en werknemers aanvoerders) een rapport moet indie nen, dat in de in april te houden ver gadering tegelijkertijd met het rap port van de Commissie minimumprij zen behandeld zal worden. In het rapport van de commissie wordt ?ls enige en juiste oplossing (die dan ook unaniem door de deelnemen de vertegenwoordigers van de betrok ken organisaties wordt gedeeld) ge zien het instellen van flexibele mini mumprijzen van f. 8,- tot f. 12.- voor haring en f. 8,- tot f. 10,- voor ma kreel per kilo, die het de visconser- venindustrie mogelijk zouden maken om haar positie ten opzichte van de buitenlandse markt te verstevigen. Zoals bekend is de conservenindustrie zeer afhankelijk van de buitenlandse markt, omdat het overgrote deel van de produktie daar zijn weg vindt. De aanvoerende sector was het ech ter niet eens met het advies van de commissie, hetgeen voor een groot deel te wijten is aan het minder intensie ve contact tussen de vertegenwoordi gers van de aanvoersector met hun collega's. De heer De Boon meende bij het aan de orde komen van het vraagstuk, waarmee men al zo lang worstelt, dat het in principe onjuist is om voor bijzondere omstandighe den een algemene maatregel (dus het aanpassen van de minimumprijs aan de situatie van het ogenblik) in te stellen, omdat de andere geledingen daarvan ongewenste gevolgen kunnen ondervinden. In de praktijk vondt hij het ook onuitvoerbaar omdat de markt dermate snel wisselt, dat het onmogelijk is om de minimumprijs daarbij snel genoeg aan te passen. De heer De Boon vond dat het beter was om een fonds te stichten waaruit in die bijzondere omstandig heden gelden geput zouden kunnen worden, die de handel met het buiten land (of ruimer gezien het normaal inkopen van grondstoffen voor de conservenindustrie) mogelijk zouden maken. Hij achtte deze (op subsidie gelijkende) maatregel noodzakelijk voor de instandhouding van het vis serijbedrijf. Hierop volgde een langdurige dis cussie, waarbij tal van voorstellen werden gedaan en waaruit wel bleek dat de moeilijkheden omtrent de mi nimumprijzen bijzonder groot zijn, omdat alle betrokken partijen hun eigen belang voorstaan. In de com missie, die het rapport uitbracht, wa ren deze eigenbelangen echter voor een goed deel afgezwakt, zodat vol gens de rapporteurs het hoogst mogelijke resultaat was bereikt. Tenslotte werd het voorstel, om bin nen twee maanden het rapport van de aanvoersector over het in te stel len fonds (hetgeen de rapporteurs als een ongewenste situatie hadden be stempeld) in te dienen en dan beide rapporten in stemming te brengen, aangenomen. In de april-vergadering zal het produktschap zich dus ge plaatst zien voor het nemen van een beslissing over de minimumprijzen, want het nieuwe haringseizoen nadert en voor die tijd wil men klaar zijn. Een andere kwestie stamde nog uit de vorige vergadering, waarbij een van de leden mededeelde, dat er op de Scheveningse afslag kisten haring met 70 kg waren gevuld. De algemene inspectie dienst en een inspecteur van het produktschap hebben echter ge rapporteerd dat er geen enkele onre gelmatigheid is geconstateerd en de leden, die de mededeling over de „70 kg kisten" hadden gedaan, werden uitgenodigd nadere bijzonderheden, namelijk data en namen te noemen. Naar aanleiding van een brief van het hoofdbedrijfsschap Detailhandel waarin kritiek wordt uitgeoefend op voorzitter drs. D. J. Dijk over zijn nieuwjaarsrede, deelde de voorzitter mede dat hij hieromtrent met de de tailhandel in nader overleg zal tre den. de Sociaal Economische Raad heb ben. Is dit bedrag goed of te hoog? Voorts vraagt drs. Schmelzer de Raad zich bezig te houden met de verhouding tot de spaarregelingen, waarop de wet van 28 oktober 1961 van toepassing is vrijstelling van fiscale en sociale lasten t.a.v. be- drijfs- en ambtenarenspaarregelin- gen in het bijzonder de vraag of het wenselijk is, dat over een en hetzelfde spaarbedrag spaarpremie kan worden toegekend ingevolge meer dan één spaarregeling. Honderden zoeken vergeefs naar vermist kind Nadat een 40-tal mannen van de rijkspolitie onder leiding van kapi tein Konkoop gisteren al urenlang in de bossen bij 't Harde vergeefs had gezocht naar de vermiste 7-jarige Am sterdamse jongen Gijsbertus Wilhel mus Verrips, heeft de hulp van circa 500 militairen uit de legerplaats 't Harde evenmin succes gehad. Na twee en half tot drie uur werden de mi litairen gisteravond teruggetrokken omdat in verder zoeken geen heil werd gezien. Mensen in de bosrijke omgeving van 't Harde meenden gisteren het kind gesproken te hebben. Toen zij de jongen in kwestie hadden gevraagd hoe hij heette en waar hij vandaan kwam, zette de knaap het echter op een lopen, het bos in. De rijkspolitie die o.a. beschikt over speurhonden en radiowagens, zet het zoeken onver minderd voort. De commandant van de legerplaats heeft aangeboden hedenochtend zo nodig minstens 1000 man voor het zoeken beschikbaar te stellen. Het Amsterdamse jongetje, dat debiel is, wordt sinds hij gisteren, uit school komend, nog wat bleef spelen, ver mist. Gevangenisstraf voor winkeldievegge De justitie in het Arrondissement Breda is gistermiddag in het offen sief gegaan tegen de winkeldiefstal len. Een 45-jarige huisvrouw uit Til burg moeder van drie kinderen, die op 20 februari in een zelfbedienings zaak in Tilburg voor 18 gulden aan levensmiddelen stal, is in snelrecht veroordeeld, conform de eis tot vier dagen gevangenisstraf. Er moet een voorbeeld worden ge steld, zei de officier van justitie, mr. G. Temmink, die meedeelde dat hij zes tot zeven van dergelijke gevallen per week krijgt te behandelen. De mo derne verkoopmethode is de oorzaak van het toenemend aantal winkeldief stallen. Sommige huisvrouwen kun nen niet op tegen de weelde van de uitgestalde hoeveelheden artikelen. Het blijven echter ordinaire diefstal len zo verklaarde de officier van jus titie. Natuurlijk hebben volwassenen en teenagers nét zoveel behoefte aan Sanostol als de kleine kinderen: Geef ze het dus! Er zijn nu immers Sanostol-pellets, aangenaam sma kende tabletten met dezelfde vita minen alsSanostol-uit-de-fles. Denk om de laatste loodjes van de winter! Haal Sanostol-pellets bij uw apothe ker of drogist! Meisje verdronk in wasketel Gistermiddag is een meisje van anderhalf jaar in de Czaar Peter straat te Amsterdam al spelende in een 70 centimeter hoge wasketel ge vuld met bleekwater gevallen en ver dronken. De moeder was op de over loop de was aan het ophangen en had de verbindingsdeur naar de keu ken, waar de ketel stond, opengelaten Zij meende zo een oogje in het zeil te kunnen houden. POKKENGEVAL IN AKEN Een arts van de afdeling besmette lijke ziekten van het stedelijk zieken huis van Aken lijdt aan pokken. Hij is tijdens de behandeling van een pokkenpatiënt in het ziekenhuis van Simmerath, in het district Monschau, besmet. Zijn toestand is naar ver houding goed. De zieke is, tezamen met een col lega en een ver. leger, buiten de stad geïsoleerd1. Moordenaars Popie staan terecht In Parijs is gisteren de rechtzaak begonnen tegen de moordenaars van de advocaat Pierre Popie. Deze uit Algiers afkomstige advocaat werd tydens het proces tegen de leiders van de „baricadenopstand" van 1960 in Algiers, vermoord om te voor komen dat hij tegen Lagaillarde c.s. zou getuigen. Twee van de vijf moordenaars stonden gisteren terecht. Het zijn de 37-jarige Leon Dauverge, die zichzelf beroepsmoordenaar noemt, en de in Italië geboren 25-jarige Lydia Escriva. Zij hebben bekend voor de moord tweeduizend nieuwe franken ontvangen te hebben. De vijf personen die aan deze moord hebben meegewerkt werden korte tijd daarna gegrepen, maar zijn tijdens de staatsgreep in april weer op vrije voeten gekomen. Slechts twee van hen konden op nieuw worden gearresteerd: zij staan nu terecht. De drie anderen, de 25- jarige ex-parachutist Claude Pein- ter, de zakenman Roland Agay en de verkoper Hubert Thibaut, beide uit Algiers, worden bij verstek berecht. Brusselse studenten betogen tegen de OAS (Van onze Brusselse correspondent) Ongeveer 250 studenten van de Brusselse universiteit zijn gisteravond slaags geraakt met een honderdtal rijkswachten bij een betoging tegen de M.A.C. (Mouvement pour Taction civique), een met de OAS van Salan sympathiserende beweging. De stu denten waren te weten gekomen, dat een aantal leden van de MAC een vergadering zou houden in een café in de buurt van de Botanische Tuin. Zij trokken erheen om die te belet ten en stuitten toen op de in allerijl opgeroepen rijkswacht. Er ontstond een handgemeen, waarbij van beide zijden nogal rake klappen werden uitgedeeld en waarbij de inventaris van het café aan scherven ging. Deze anti-MAC en OAS-betoging vond haar oorsprong in de vorige week in de grote aula van de Brus selse universiteit gehouden en door een duizendtal studenten bijgewoonde vergadering, die gericht was tegen het volgens de studenten in België oplevend fascisme en die ook bedoeld was als solidariteit met de studenten, dieslachtoffer van het OAS-terroris- me in Frankrijk waren geworden. Advertentie NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL Wegens scludd aan treinongeluk Een Bulgaarse rechtbank heeft een Bulgaarse stationschef ter dood veroordeeld nadat hij schuldig was bevonden aan overtreding van de veiligheidsvoorschriften, waardoor 'n treinongeluk veroorzaakt werd, waar bij 12 mensen het leven lieten en 26 werden gewond. Dit heeft het Bul- GEMEENSCHAPPELIJKE DIENSTEN In haar gisteren in Apeldoorn ge houden zitting heeft de Generale Synode der Geref. Kerken met be trekking tot de zaak van de ge meenschappelijke kerkdiensten o.m. als haar oordeel uitgesproken, dat de plaatselijke kerken in deze zaak met de nodige onderscheiding en be perking te werk zullen moeten gaan en dat ze ten aanzien van dergelijke diensten aan het oordeel van de classes onderworpen zullen blijven. De kerkeraad zal tot gemeenschap pelijke diensten niet overgaan dan nadat hij de gemeente daarover naar behoren zal hebben onderricht en de classes van zijn voornemen in kennis zal hebben gesteld. In derge lijke gemeenschappelijke diensten zal aan de dienst des woords geen dienst der sacramenten verbonden worden. Voorts was de synode van mening, dat, zolang de eenheid van de kerken, die een dergelijke ge meenschappelijke dienst beleggen, niet in de naaste toekomst kan wor den verwacht, deze diensten slechts bij bijzondere gelegenheden zullen mogen worden gehouden. De synode besloot zowel ter toelichting van de ze uitspraken, als ter voorlichting en leiding in de met deze onderwerpen samenhangende vragen, die de een heid en het samengaan der kerken betreffen, zich in een afzonderlijk schrijven tot de kerk te richten. Ook besloot de synode het haar door een aantal hervormde en ge reformeerde kerkeraden kenbaar ge maakte verlangen het probleem van de leertucht door de gereformeerde en hervormde synode gezamenlijk te doen bespreken in de aandaent van het moderamen aan te bevelen. Ten aanzien van de oecumenische avondmaalsviering besloot de synode deputaten te benoemen met de op dracht te onderzoeken of, en zo ja onder welke voorwaarden en onder welke omstandigheden en binnen welke grenzen het verantwoord is tot gemeenschappelijke avondmaals viering met andere kerken te ko men. Prof. Van der Woude rapporteerde over het nieuwe voorstel met betrek king tot de plaats en de taak van de dip' sn op meerdere vergaderin gen. De synode zal deputaten be noemen met de opdracht na overleg met deputaten voor de kerkenorde een nader voorstel inzake de plaats der diakenen op de meerdere verga dering te formuleren en voor 1 ja nuari 1963 de particuliere synoden daarvan in kennis te stellen. Nadat de synode de gehele middag en ook een gedeelte van de avond in comit-4 had vergaderd, begon gister avond de openbare slotzitting. De sy node continueerde de oodracht aan het moderamen inzake nader overleg met de stichting „Geestelijke liede ren" (ds. H. Hasper). Op de volgen de synode zal daarover rapport wor den uitgebracht. De synode besloot, dat de volgen de generale synode in 1963 door de kerk van Groningen zal worden bij eengeroepen. Hierna heeft de voor zitter de slotrede gehouden. gaarse persbureau BTA gisteren ge meld. Het persbureau zegt dat de recht bank in Ruse (Ruschuk) de stations chef van Wetowo Jordan Muga- tow, ter dood veroordeeld heeft en de stationschef van Senow tot acht jaar gevangenisstraf. Niet werd ge zegd wanneer het ongeluk gebeurd is, maar wel dat daarbij „aanzienlijk schade" is ontstaan. De rechtszaak werd gehouden na de publikatie van een rapport van een regeringscommissie van onder zoek, die had bevonden dat het on geluk, dat op de lijn Ruse-Kaspi- chan voorviel, te wijten was aan „ernstige overtredingen van de vei ligheidsvoorschriften" door het per soneel van beide stations. Congres C. G. in Avifauna Het hoofdbestuur van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel lingsoorden en Gezondheidskolonies heeft besloten het jaarlijks congres en de 60ste algemene jaarlijkse le den vergadering vrijdag 11 en za terdag twaalf mei a.s. te houden in Avifauna. Het hoofdbestuur heeft daarmede gevolg gegeven aan het verzoek van het bestuur van de af deling Alphen aan den Rijn van het genootschap. Naast het zakelijk gedeelte zal er ook aandacht worden besteed aan ontspanning. Zo staat er voor de tweede dag o.m. een boottocht naar Hollands plassengebied op het pro gramma. „Paradox" Necl. officieren oefenen in België Van 27 februari tot en met 2 maart zullen 60 Nederlandse stafofficieren een oefening in de Belgische Arden nen houden. Het Belgische regiment para-commando neemt eveneens aan deze oefening deel. De Nederlandse officieren, die vertrouwd zijn met de door de para-commando's gebruikte gevechtsmethodes zullen een raid j ondernemen met de bedoeling een hoge militaire geallieerde autoriteit, die door vijandelijke troepen wordt gevangen gehouden, te bevrijden. De vijandelijke doelwitten worden verdedigd door detachementen van het Belgische regiment para-com mando. De oefening krijgt de code naam paradox". Miljoenenopdracht voor Philips van Ghana Philips telecommunicatie-industrie te Hilversum heeft een contract, ter waarde van f. 30 miljoen gulden, afgesloten met de regering van de Afrikaanse negerrepubliek Ghana. Het omvat de eerste fase van dt bouw vaa een landelijk telecommunicatie net, dat in zyn geheel in een reeks van jaren zal worden gerealiseerd. In dit project zullen zijn opgeno men automatische telefooncentrales, straalzenderapparatuur, ook voor te levisie-overdracht, draaggolfappara- tu r en hulpapparatuur ter uitvoe ring van het automatisrh telefoonver keer. zoals wfj dit ook in ons land kennen. Voorts worden radiostations opgericht ter verzorging van een aan tal internationale telefoon- en tele- gra a fverblnrtlnerpn

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5