ROBERT KENNEDY: MAN VAN GEZAG EN INVLOED Enorme werkkracht groot organisator Leiderdorps domineespaar bezoekt de stad van Abraham TEN HOEVE S ROGGEBROOD - BIJ ELKE MAALTIJD Het leven geen luelitig spel Üw bakker heeft het; altijd vers ,De aarde nu was woest en ledig' Or»»ericfit 1 maart 1860 Donderdag 22 februari 1962 Vijfde blad no. 305C5 (Van onze correspondent te Washington) Officieel is Robert Kennedy slechts een der ministers in het kabinet, dat de president van Amerika heeft samengesteld. Offi cieus echter beschouwen velen in de Amerikaanse hoofdstad Robert en Ethel Kennedy als het echtpaar, dat nummer twee in aanzien en invloed is. Niemand in de hoogste regeringskringen heeft zulke nauwe betrekkingen met de president als zijn broer Robert en door hem in de regering op te nemen heeft president Kennedy zijn eigen potentieel bijna verdubbeld. Robert Kennedy heeft thans reeds grotere invloed dan Sherman Adams onder Eisenhower en volgens sommigen dan Harry Hopkins onder Franklin Roosevelt. Amerika's 36-jarige minister van Justitie maakt op niet-ingewijden nog wel eens de indruk van een „play boy" (een „zwierbol"), maar hij is waarlijk geen jongen meer en hij vat het leven allerminst als een luchtig spelletje op. Zijn reis om de wereld is geen snoepreis. Robert Kennedy is in staat in zijn gesprekken nauwkeurig Amerika's standpunt te vertolken en wie hem iets van belang heeft mede te delen kan ervan verzekerd zijn dat dit nieuws aan president Kennedy zal worden overgebracht. Jongeman In vele landen ter wereld heeft men intuïtief nog altijd het meeste vertrouwen in staatslieden van ge vorderde leeftijd. En mochten daar betrekkelijk jonge mannen al een positie van betekenis bereiken, dan trachten zij vaak door gewichtigheid te camoufleren wat zij aan leeftijd tekort komen. Niet aldus Robert Kennedy. In de imposante fraai be timmerde ministerskamer in het departementvan Justitie te Wash ington zit thans een jongeman in overhemd. Meestal heeft hij de hemdsmouwen opgestroopt, de boord geopend en de das half los. De plechtstatigheid van de kamerwan den wordt abrupt verstoord door kleurige kindertekeningen, die met plakband aan de muren zijn ge kleefd. Een stagnatie in de teken- produktie is niet in zicht. Ethel en Robert hebben zeven kinderen, van wie de jongste twee en de oudste tien jaar is. Talentvol Deze minister die nog jonger lijkt dan hij is behoeft geen uitêrlük ver toon om zijn omgeving ervan te over tuigen dat hij een man van gezag is, beschikkend over een enorme werk kracht en een groot organisatietalent Dat talent toonde hij reeds toen hü tien jaar geleden de verkiezingscam pagne organiseerde om zijn broer Jack Kennedy in de Senaat te bren- ben. Dat talent toonde hij opnieuw als campagneleider toen Jack naar het presidentschap streefde. In d'ie perioden van grote activiteit en zijn leven is een aaneenscha- Haagse officier meent: Voor „doorrijden" vrijheidsstraf (Van onze Haagse correspondent) „Naar mijn mening moeten autobe stuurders, die doorrijden na een bot sing, ongeveer op dezelfde wijze wor den gestraft als automobilisten ,die onder invloed van sterke drank rij den. In elk geval moeten deze ver dachten een vrijheidsstraf krijgen". Dit zei de officier van justitie bij de Haagse politierechter bij de be handeling van de strafzaak tegen een 45-jarige Haagse schilder. Wanneer geen vrijheidsstraf wordt gegeven, aldus de officier, bestaat de mogelijkheid dat autobestuurders die gedronken hebben na een botsing ge neigd zullen zijn zonder meer door te rijden teneinde aan een gevange nisstraf te ontkomen. In het onderhavige geval was de schilder in zijn auto doorgereden na op de Leyweg in Den Haag een gepar keerde auto te hebben aangereden. Pas vijf dagen later werd zijn iden titeit bekend. Een getuige heeft bo vendien verklaard dat de bestuurder, die geen rijbewijs had, met zijn auto over de weg slingerde De eis tegen de schilder was twee weken ge vangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De politierech ter kon echter het standpunt van de officier kennelijk niet delen: hij ver oordeelde de verdachte, die ontkent gedronken te hebben tot een boete van f. 100.- en zes maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Laatste slachtoffers in Saarland gevonden De laatste slachtoffers van het mijnongeluk van 7 februari bjj Völ- klingen in Saarland zfjn nu gevon den. Het totale aantal doden is 298. In de ziekenhuizen zjjn nog 45 ge wonden, van wie enigen in levensge vaar verkeren. iVieuwe Franse munteenheid Gisteren heeft het Franse kabinet in beginsel zijn goedkeuring gegeven aan het voorstel van de minister van Financiën. Giscard d'Estaing. voor de invoering van een nieuwe munteen heid, de frank, die de zogenaamde nieuwe frank moet vervangen. Volle dige bijzonderheden zijn nog niet be kendgemaakt. In I960 heeft presi dent De Gaulle de nieuwe frank in gevoerd. Deze kreeg een waarde van 100 oude franken. Er zijn nog steeds zowel oude als nieuwe franken in om loop. keling van zulke perioden heeft Robert Kennedy weinig belangstel ling voor voedsel en slaap. Dat hij er soms vermoeid uitziet is geen won der. In het algemeen maakt hij een wat nerveuzere indruk dan de presi dent maar de gelijkenis in stem is opvallend. Na uiteraard op Harvard te hebben gestudeerd, is Robert cor respondent geworden van de Boston- post. Hij schreef o.a. over de oorlog van Israël met de Arabieren en over de luchtbrug naar Berlijn. Daarna behaalde hij een juridische graad aan de universiteit van Virginia en trad in dienst hij het Departement van Justitie, waarvan hij thans het hoofd is. Tijdens een ski-vakantie ontmoette hij Ethel Shakel. met wie hij in 1950 is getrouwd. Roberts bekendheid groeide toen hij optrad als juridisch raadsman tijdens de verhoren door de diverse senaatscommissies. Zulk een raadsman speelt vaak de voor naamste rol bij de ondervraging van getuigen en Robert Kennedy kreeg grote televisiefaam tijdens de actie van de senaat tegen de kwade prak tijken in de Amerikaanse vakbewe ging. Dave Deck en Jimmy Hoffa wa ren corrupte arbeidsleiders waarop Robert het speciaal had gemuint. Andere ik Maar al had deze Kennedy velen overtuigd van zijn capaciteiten, toch kwam er heel wat kritiek los toen de president zijn jongere broer benoem de tot minister van Justitie. Robert zelf heeft die benoeming trouwens geruime tijd tegengehouden in het besef dat de oppositie smalend zou spreken van nepotisme en bovendien omdat hij zich realiseerde dat aller lei onpopulaire acties, waartoe hij als minister van Justitie eventueel zou overgaan, verweten zou worden aan de president. Zijn oudere broer wist echter wat hü aan Robert kon hebben, niet al leen als minister, doch tevens als vertrouwensman en adviseur. Spe ciaal op momenten waarop de presi dent moeilijkheden ondervond men denke aan Cuba en aan de op richting van de Berlijnse muur stelde hij prijs op langdurig overleg met Robert. In het algemeen weten deze broers instinctief hoe beiden over een zaak denken, doch tijdens een crisis gevoelen zij behoefte sa men het probleem te analiseren. Officieel heeft Robert Kennedy thans een reis om de wereld ondernomen op verzoek van het Departement van Buitenlandse Zaken, doch men krijgt meer de indruk, dat de president be hoefte gevoelde aan persoonlijke waarneming in de crisiscentra door een man. die hü als een alter ego (andere ik) kan beschouwen. Krachtig Ondanks de extra taken die de pre sident hem oplegt is Robert niette min tenvolle minister van Justitie. De bestrijding van de georganiseerde misdadigheid (het hazardspel, de handel in verdovende middelen en de prostitutie) heeft zijn speciale be langstelling en verder dringt hij aan op een actie tegen de jeugdcrimina liteit. Voor zover mogelijk bevorderde hij gelijke rechten voor de negers bij verkiezingen en in wachtkamers en restaurants. Hij zegde zijn lid maatschap van de Metropolitan Club op omdat daar negers werden ge weerd. Tot zijn 'bevoegdheid behoren bovendien de anti-trust-wetgeving alsmede de bestrijding van het ver schijnsel dat de industrieën door on derlinge afspraak kunstmatig de prijzen hoog houden. Uiteraard maakt de minister van Justitie zich vijanden .doch kritiek op zijn benoe- mig hoort men thans, na een jaar, nauwelijks meer. Robert heeft ge toond dat hij van hetzelfde hout is gesneden als Amerika's begaafde pre sident. Zoekt men een kenmerkend adjectief voor dit hout. dan lijkt het Engelse woord „tough" 't meest pas send. Dit woord kan men in dit geval het best vertalen met .stevig" of ..krachtig". Iedere president van Amerika is op zijn hoge post een eenzaam man. De huidige president kan zich gelukkig achten een minister te hebben, die hem onomwonden de waarheid zegt, ook wanneer die onaangenaam is. De Kennedy's zijn grote sportliefhebbers, ook in die zin dat zij wil bezitten om te winnen. Dat de broers gedurende crises tot de conclusie komen te moe ten volhouden en doorzetten is daar om niet verwonderlijk. „Tough" zijn beiden. Liefst naar huis Robert Kennedy rookt niet. drinkt weinig en gaat 's avonds het liefst Tito en Nasser over de Euromarkt President Tito van Joego-Slavië en president Nasser van Egypte hebben tijdens het bezoek van de Joegosla vische leider aan Egypte over de veranderingen in het internationale economische leven gesproken. Vol gens de beide presidenten dreigt de vorming van „exclusieve economische groepen" de economische samenwer king en de internationale handel te schaden. De bedreigde landen moes ten een manier vinden om zich te be schermen en „de normale economi sche samenwerking tussen alle staten te verzekeren door het verwijderen van kunstmatige belemmeringen". DOODGRAVER DOOR TUINMUUR GEDOOD (Van onze correspondent) De 72-jarige doodgraver van het plaatsje Mook (L.), de heer F. van Uden, is tijdens het slopen van een oude en 2-meter hoge tuinmuur bij zijn buurman om het leven gekomen toen de steenmuur omviel en boven op hem terechtkwam. Niemand heeft aanvankelük van het ongeluk iets ge merkt. Eerst tegen etenstyd miste men de man. die wel op slag moet zijn gedood. De man, die voor derden ook wel tuinierde, wilde ter vergemakkelijking van de sloop de muur eerst onder graven om ze daarna om te drukken, opdat de stenen by de val zouden losraken. naar huis. zij het met een aktentas vol huiswerk. Dat huis „Hickory Hill" ligt 15 km buiten Washington en wordt omgeven door een flink stuk grond. Daar vindt Robert zyn vrouw, zijn vier zoons en drie doch ters, plus drie honden, twee geiten, een kat, 40 konijnen. 3 ganzen, een ezel, een paard en vier pony's. Daar liggen ook een tennisbaan en twee zwembaden. Zijn 32-jarige vrouw Ethei wordt vaak gevraagd voor maatschappelijke byeenkomsten. lun ches bazaars, enz., waar Jacqueline Kennedy geen tijd voor heeft. Ethel schijnt veel meer voor zulke bijeen komsten te voelen dan haar eigen lijk wat schuchtere schoonzuster. Het huishouden schijnt Ethel niet bijzon der te interesseren. Onlangs bekende zij in haar eigen huis niet eens de boter te kunnen vinden. Maar te paard, op de tennisbaan en op de ski's is zij in haar element. En die activiteiten houden haar waarschijn- lyk jonger dan koken en braden in de keuken! t i "V y een gezonde, smakelijke afwisseling EEN VAN ONZE 7 SOORTEN: HAAGS ZOET Bèreid van de besle rogge mei toevoeging van riet- l\VHM suikersiroop. Een Haagse rénommé. Alle soorten ma-\ chinaal gesneden, verpakt en gesterifiseerd. SMAAKT 8U ELKE MAALIUDn Verkiezingen in India eisen slachtoffers By verkiezingsrelletjes in India zyn gisteren twee mensen gedood en twaalf gewond. Dit gebeurde te Bal- rampoer in de staat Oettar Pradesj. De dag tevoren hadden vijftien men sen verwondingen opgelopen, toen te Kosgi in Andra Pradesj politieke te lgenstanders slaags raakten. De verkiezingen zijn vrijdag j.l. be gonnen en zullen zondag a.s. eindigen. Dan zullen 210 miljoen stemgerechtig den de gelegenheid hebben gehad hun stem voor een parlement uit te bren- gn- Onbekende dierenbeul (Van onze correspondent) De laatste tijd is er in en vlakbü de gemeente Venray (L.) een onver laat aan het werk, die het gemunt heeft op honden. Diverse honden zyn toegetakeld met een puntig voorwerp, waarschijnlyk een gaffel. Opvallend is het, dat tot nog toe uitsluitend reuen zijn gewond. Bovendien is het opgevallen dat de eigenaren van de mishandelde honden geenszins BRIEVEN UIT ISRAEL (I) Sheik Suleiman begeerde zijn dochter! Jeruzalem, 16 februari 1962 Dinsdagmiddag om kwart over drie ver trokken wy van Schiphol met een Boeing 707 van de EI AL naar Dod het vliegveld by Tel Aviv waar we 's avonds om kwart voor 10 aankwamen. Om daarna vrijwel onmiddellijk door te reizen per bus naar Ashkelon, een rit van plm. een uur. Als ik U nu vertel dat we, nu het vrijdagavond is, bezocht hebben: de ruïnes van Ashkelon, het moderne Afridar, de grenspost by Gaza, Beersheba, vervolgens een lange rit door de woestijn naar Sedom aan de Dode Zee, terug naar Beersheba, de volgende morgen vroeg eerst naar de Bedouinenmarkt en toen de eindeloze rit, de hele Negeb-woestijn door, naar Eilat, en tenslotte vanmorgen eerst varen op de Rode Zee en toen terug helemaal weer naar Beersheba en meteen door naar Jeruzalem; dat we daar vanavond meteen al naar de orthodoxe wyk zijn gegaan om in een van de talloze Synagoges het begin van de Shabbat mee te maken dan zult U begrijpen dat ik nauwelyks nog adem over heb om U enkele indrukken weer te geven. Het zün ook alleen maar indrukken, want het is alles zó overweldigend, zó volkomen nieuw en vreemd, en tegelijk brengt het zoveel in de gedachten, van wat je altyd al uit de bybel hebt gekend, dat het nog lang geen geordend geheel kan worden. Ik zal er dus maar enkele kleine punten uit halen, een paar moment opnamen dus. Na de ruïnes van Ashkelon dus het nieuwe Afridar, een dorp voorname lijk bewoond door Yemenitische en Afrikaanse joden, van wie we een aantal op straat bezig zagen met het min of meer verzorgen van een plantsoentje. Schilderachtige baardi ge mannen, gehuld in haveloze oude damesmantels, en hël blauwe jas- Robert F. Kennedy en zijn echtgenote PROF. ROMME TROUWT ZELF ZIJN ZOON De gemeenteraad van Amsterdam heeft gistermiddag de voormalige voorzitter van de KVP-fractie in de Tweede Kamer, prof. mr. C. P. M. Romme, oud-lid van de Amsterdamse gemeenteraad, benoemd tot onbezol digd ambtenaar van de burgerlijke stand. Hiermee is de mogelijkheid geschapen, dat deze oud-politicus persoonlijk op 28 april op het stad huis het burgerlijk huwelijk voltrekt van zijn zoon, de medicus M. A. J. Romme met mej. E. F. Brambergen, studente aan de universiteit van Amsterdam. schorten. Ze waren er niet opgesteld om gefotografeerd te worden. We hadden er enig oponthoud om ge> legenheid te geven geld te wisselen in het winkelcentrum, waar ook een bank is, Afridar kon dus intussen wat nader bekeken worden; het be staat uit kleine, heel eenvoudige huis jes, keetjes haast zoals overal in Israël in de nieuwe dorpen. Vlakbij zaten een paar jonge vrouwen voor hun deur te praten. Ik stapte er op af. Ze bleken wel Duits te spreken. Oorspronkelijk kwamen ze uit Rus land. Ze nodigden me direct binnen en ik begreep meteen, dat ze zo vroeg in de morgen al met de armen over- elkaar konden zitten: in deze huisjes valt weinig te doen, want er staat vrijwel niets in, dat onderhoud vergt. Alles kaal en uiterst sober, armoedig ongezellig. In de woonkamer slechts een aftandse bank en in de hoek een klein tafeltje, wat nauwelijks een keukentafeltje kon zijn bij ons. 't Was maar een bliksem bezoekje want de buschauffeur toeterde en we ver trokken weer nagewuifd door de Russisch joodse gezusters. Beersheba de stad van Abraham Ons hotel lag midden in de oude stad, op 't kruispunt van een paar straten, waar de dagelykse groente en vis- en kippenmarkt gehouden wordt. Een uitgezocht plekje dus. We stapten uit de bus regelrecht in een dikke walm van onbegrijpelijke luchtjes, om niet te zeggen: stank, midden in een ontzettende smeerboel van straatvuil, dat door een magere getulbande straatveger zo'n beetje op hoopjes geveegd werd, die de volgen de minuut weer uitelkaar gewaaid en gelopen waren. Een stok-oude bedelaar met een vaalrode tulband op 't hoofd schui felde van de ene deur naar de an dere; een in 't zwart gehuld vrouwtje zat op haar hurken voor een „win keltje". Vis, sinaasappelen, kippen, die in hokjes van vier lagen bovenelkaar, hun zielig lot afwachtten, kleren, groente, van alles was er te koop. Toen we de volgende morgen bytyds alweer op straat stonden was de nering weer in volle gang en we be vonden ons overgeplaatst in een eeuwen oude Oosterse wereld. Eeuwenoud en Oosters Een ongelofelijke ervaring. Eeuwen oud en Oosters! Maar in de hoofd straat vlak om de hoek, zien we winkels met doodgewone Westerse kleren; zelfs zag ik een complete witte bruidsjapon in een etalage staan, die ook inderdaad gebruikt worden, getuige de etalage by een fotograaf; verderop radio's, en grill's, 't laatste allemaal dik onder de stof en in één grote rommel door elkaar. We liepen 's avonds dit alles nog even te bekijken en zeiden juist tegen elkaar„Hier heeft in vervlogen tijden dus Abraham gewoond". Op 't zelfde moment botsten we bijna in levende lyve tegen hem aan: een Bedouien in fladderend bruin gewaad met de witte hoofddoek met zwarte banden op 't hoofd. Zou hij nog met de laatste bus naar „huis" moeten, naar zyn tent, midden in de woestijn? Hoe komt hij daar. want die tent staat niet vlak aan de grote weg. Zou hy z'n kameel daar ergens aan 'n paaltje hebben gebonden, om zo ver der te kunnen komen. Onvoorstelbaar Ik bedoel maar: we hebben gewoon helemaal geen idee hoe deze mensen leven. Hun tenten zagen we verspreid hier en daar in de woestijn. Kijkt U maar in uw oude kinderbijbel, de plaatjes van Abraham's tenten: precies zó Toen enkele maanden geleden ds. J. P. Honnef. Ned. Hervormd predikant te Leiderdorp, zijn zilveren ambtsjubileum vierde. 1 boden de leden van zijn gemeen- 1 te hem en zijn echtgenote bij i wijze van feestgeschenk een reis i naar Israël aan. i Deze reis is enige dagen ge- i leden aangevangen en het doet ons genoegen mevrouw mr. A. HonnefBender bereid te heb- 1 ben gevonden ons vanuit Israël 1 enkele reisimpressies te doen toekomen. Hier volgt haar eerste i artikel, dat zij reeds op de derde i dag van haar verblijf aldaar I schreef. Wij vertrouwen dat velen, ook buiten de kring van de kerke lijke gemeente van Leiderdorp, 1 er met belangstelling kennis van zullen nemen. zien ze er nóg uit, donkerbruin, breed, aan een kant geopend. Uit de verte lijken het een soort vleermui zen. Op donderdagmorgen, als 't kame- lenmarkt is, komen ze van heinde en verre, gezeten op ezeltjes, de vrouw achterop, of er naast lopend, dicht gesluierd in zwarte gewaden, De mannen als vorsten rydend; we hebben hele kuddes gezien, en ook eenzame figuren hoog op hun kameel, midden in de woestijn. Ik moet wel vrezen, dat de gebruikelyke voorstelling van Jozef en Maria en 't ezeltje op een romantische misvat ting berust en dat Maria in werke lijkheid achter het ezeltje aan sjouw de en dat Jozef, als man, reed. De tocht naar Sedon was onze eerste indruk van de werkelijke woestijn. Het eerste stuk is al be werkt en in cultuur gebracht en we kwamen langs verschillende dorpen. Maar dan houdt dat op en rijden we door een onherbergzaam landschap tot we op een punt komen van waar we kunnen uitzien over de vlakte van Edom, de Dode Zee in de diepte zeeën liggen en in de verte het gebergte van Moab en Edom. Dit is onbeschrijfelijk! Dit is zo volko men anders dan alle andere land schappen, het laat zich met niets vergelijken „De aarde nu was woest en ledig" dat zijn de enige woor den die nog enige zin hebben. De herberg van Lots vrouw En dan zitten we even later een sinaasappel te eten in „Lot's wifes Inn", de herberg van Lot's vrouw, die hier immers veranderde in een zoutpilaar. Als ze lang is blijven stil staan is dat ook wel verklaarbaar; alle rotsen in de bodem zijn daar be dekt met een dikke laag zoutkristal. Een ontzettend oord om te wonen, zoals de mensen uit het kroegje dan toch maar deden. Dat waren dan ook de enigen. Waar de arbeiders van de potasfabriek vandaan komen is me niet duidelijk geworden, 't Was er verder totaal „ledig". Mijn verhaal zou te lang worden als ik uw ook nog iets vertelde van onze reis naar Eelat, en de Rode Zee, en onze eerste belevenissen in Jeru zalem. Ik wil alleen het Bedouinen- verhaal nog een beetje volledig maken met twee momenten. Toen we terug kwamen door de Negeb, op weg naar Beersheba. en even pauzeerden bij de 2000 jaar oude stad Ardat, dat we op de heenweg uitvoerig bezochten, waren daar in tussen vlak bij de weg (een paar honderd meter eraf), enige tenten opgeslagen. Bruine haveloze kinder tjes liepen rond en lieten zich ge willig fotograferen en liepen later met handen vol snoepjes terug naar hun zwaar gesluierde moeder, die we bij de tenten hun huishouden zagen doen. Een paar zwaarbewapende mannen (dat zijn ze n.l. altyd) hiel den op de weg een oogje in het zeil. Maar voorbij Beersheba, langs de weg noordwaarts woont de grote Bedoeinenstam van Sheik Suleiman, in een vruchtbaar groen, glooiend landschap, verspreid over enkele kilo meters. Hy is zeer rijk, heeft een chrystler en enkele andere auto's, 39 vrouwen en ontelbare kinderen, die hij zelf niet kent. 't Verhaal gaat zelfs, dat hij eens een aardig jong meisje zag, dat hij tot zijn 40ste vrouw wilde maken. Hij moest dus onderhandelen met haar vader. „Wie is je vader", Mijn vader is Sheik Suleiman" zei het meisje vol trots!!! Zo leeft deze stam, in een moderne wereld, maar toch nog volgens de eeuwen oude traditie. En recht tegenover het kamp. aan de overkant van de grote weg is een moderne kibboets, symbool van de verbazingwekkende opbouw van de staat Israël. Zo hebben we deze eerste dagen gezien hoe woest en ledig de aarde was, maar vooral ook hoe nu de woestyn bloeit als een roos. Want het gedeelte, vruchtbaar en groen, met bloeiende vruchtbomen, en groente, dicht bijelkaar wonen, integendeel. Er wordt dan ook rekening gehouden met het feit. dat een onbekende die renbeul per fiets of auto opereert cn dan zijn weerzinwekkend en luguber werk doet. De Duitse herder van de heer H. Stiphout is het eerste dodelijke slacht offer geworden van de sadist, de hond kwam meer dood dan levend bij zijn baas terug. Het dier bleek op afschu welijke wijze te zijn mishandeld. De buik was namelijk doorboord met priemen en het arme dier moest wor den afgemaakt. Het laatste geval is het hondje van de heer J. Litjens uit Merselo. Het dier had ook diverse gaten dwars door het lichaam. Ondanks de inwendige bloedingen hoopt de dierenarts het beestje nog in leven te kunnen hou den. De politie zoekt thans naarstig naar de dader van deze zeer ergerlijke gevallen van dierenmishandeling en overweegt om alle gieken en gaffels in de omgeving aan een onderzoek te onderwerpen. Vader en zoon door gas gestikt Gistermiddag zijn in Stadskanaal de 78-jarige gepensioneerde onder wijzer J. Boer, en zijn zoon, de 40- jarige R. J. Boer, onderwijzer van beroep, levenloos in bed aangetroffen. Een bezoeker, die op zijn bellen geen gehoor kreeg en een gaslucht door de deurkieren rook, waarschuw de de politie. Deze verschafte zich toegang tot de woning en vond de slachtoffers. Bij een nader onderzoek bleek, dat de gasleiding onder het huis lek was. MET GRATIS CHOCOLADE Wat Nehroe van „Genève" denkt Premier Nehroe heeft in een brief aan zijn Russische ambtgenoot. Chroesjtsjow te kennen gegeven dat het nuttiger zou zyn de ontwape ningsbesprekingen in Genève pas te gen eind april door de regeringslei ders te laten overnemen. Hij ver klaarde dit in antwoord op een brief van de Russische premier waarin deze voorstelde de ontwapeningsbe sprekingen. die 14 maart moeten be ginnen, te laten openen door de rege ringsleiders. Nehroe verklaarde bereid te zijn een topconferentie in april bij- te wonen. India is een der achttien landen die by het ontwapeningsover- leg in Genève betrokken zijn. Graaf Richard van Coudenhove- Kalergi, oprichter en president van de Paneuropese beweging, heeft in een open brief president De Gaulle premier Chroesjtsjow, premier Mac- millan en president Kennedy ge vraagd een vredesconferentie te be leggen. Als de oplosbare problemen uit de wereld zijn, aldus de brief, moet voor de voorlopig onoplosbare kwesties een politiek en militair bestand van vijf jaar worden gesloten, dat telkens kan worden verlengd. Dit om te voor komen dat „een of ander stom inci dent een atoomoorlog teweegbrengt". WIELRIJDERS EN BROMMERS: Ook U dient de voetganger, die op een zebrapad oversteekt, voorrang te geven Riidt dus vooral niet rechts langs wachtende autos op een punt, waar een zebrapad zou Kunnen tig.en Achter die autr kunnen voor U on zichtbaar voetgangers lopen die even later uw pad kruisen Dan is hei ia laat nm te .-emne.1 terwijl de voet gangers a op rekenen door te Kun nen lopen (■■■■■RiiniliiiF'aBflB met overal dorpen, bewoond door mensen, afkomstig uit 60 landen, was enkele jaren geleden ook nog woestyn. Het is nauwelyks te celoven. En we zagen -nvun. e akB?ey En nu zyn we dus in: Jeruzalem A. HONNEF—BENDER.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 15