LANDMACHT strijdt tegen het water op Schiermonnikoog AGENDA ZESTIG METER DIJK WEGGESLAGEN Schade van miljoenen onze verbonden" Tweede dode door pokken in Diisseldorf Kerkelijk Leven MET EEN ENKEL WOORD JAPANS PROTEST TEGEN AANVAL OP CONSULAAT LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 19 FEBRUARI 1962 Op Schiermonnikoog ^as het vanmorgen aflossen van de •wacht. De honderd militairen uit Assen, die zaterdag van een oefening van een week terug keerden en toen meteen naar het Waddeneiland weiden gediri geerd, zijn vandaag vermoeid van een inspannend weekeinde naar hun garnizoensplaats terug gereisd. Anderen hebben hun plaats ingenomen. Want de Landmacht blijft tot donderdag op het eiland. Dit in verband met het komende springtij op woensdag. Het Leger heeft de herstelwerk zaamheden aan de dijk zo groots mo gelijk opgezet. Er is reeds militair materieel aangevoerd, want de be scheiden middelen, waarover de fir ma's op het eiland beschikten, waren op geen stukken na voldoende om met enige kans op succes de strijd tegen het water aan te binden. Toen de zee gisteren weer rustig en de storm geluwd was, kon men eindelijk een overzicht krijgen van de schade, die door de orkaan van vrijdag is aangericht. Zestig meter Er is een gat van zestig meter in de dijk geslagen. Het blijkt, dat de 500 meter lange dijk, die honderd jaar geleden met behulp van krui wagens werd aangelegd, het op alle plaatsen heeft gehouden, met uitzon dering van die dakdelen, waar men de afgelopen zomer gewerkt heeft aan riolering en aan de pier. Ook werd de dijk beschadigd op plekken, waar Rijkswaterstaat takkebossen had opgeslagen. De echte dijkdoorbraak ligt bij de nieuwe pier. Hier heeft men reeds vele honderden zandzak ken neergelegd, maar het zal nog wel enkele dagen duren eer men afdoen de veiligheid tegen het water heeft verkregen. Men houdt echter het hart vast voor de nacht van dinsdag op woensdag, wanneer het weer springtij is. Een kleine storm daarbij en de ramp is niet te overzien. Over de schade, die is ontstaan, heeft men nog geen beeld. Wel staat vast, dat dit in de miljoenen zal lo pen. Niet alleen is het bouwland door het water overspoeld, maar ook het zand van de in aanbouw zijnde pier is meegespoeld over het land. De nieuwe pier is eveneens ernstig be schadigd. Vertrokken De arbeiders van de firma, die aan de nieuwe pier werkt, zijn vrijdag middag allen naar de vaste wal ver trokken. Men is hierover op Schier monnikoog nogal verbaasd, omdat reeds uren tevoren herhaaldelijk waarschuwingen werden gegeven voor zware storm. Toen de dijk bij de nieuwe pier doorbrak en het water het polderland binnenstroomde, was er geen arbeider, die kon ingrijpen. De mannen van Schiermonnikoog hebben zelf 's nachts gepoogd met zandzakken het gat te dichten, maar toen was het al te laat De vraag is thans, wie verantwoor delijk gesteld moet worden voor deze watersnood. Uiteraard zijn dit in eer ste instantie de natuurelementen, maar niettemin is de dijk aangetast en doorgebroken op plaatsen, waar men nog deze zomer gewerkt heeft. Daarnaast blijkt de Schiermon- nikogerdijk nog steeds niet op delta hoogte te zijn gebracht. Reeds jaren lang zijn er plannen om de dijk te verhogen, maar dit is totnutoe bij plannen gebleven. Minister Luns: „Uw lot met het De Berlijners kunnen er vast van op aan dat er wat de kwes- tie-Berlijn betreft geen sprake van sussingspolitiek zal zijn", aldus heeft minister mr. J. M. A. H. Luns op een persconferentie aan het einde van zijn bezoek van Idrie dagen aan Berlijn gezegd. „De Nederlanders zijn wat dit betreft even vastbesloten als de Westduitsers of de Fransen. In Nederland weten wij heel goed dat uw lot vast met het onze ver bonden is". „Dat geldt" aldus zei minister L-uns, „niet alleen voor de regering maar ook voor de overgrote meer derheid van de Nederlandse bevol king. Een Nederlandse minister die zou willen instemmen met de Sow- jetrussische voorstellen voor instel ling van een „vrije stad", zou zich niet langer dan enige weken kunnen handhaven. Minister Luns zei naar Den Haag terug te keren met de vaste overtui ging dat de vrijheid van de 22 mil joen AVestberlüners niet voor een akkoord met de Sowjets opgeofferd zou worden. Van Nederland zei de minister dat dit „na de schanddaad van 13 augustus 1961 alle aanbeve lingen van de NAVO-bevelhebber ge neraal Norstad heeft uitgevoerd". Minister Luns zei ten aanzien van de kwestie Nieuw-Guinea dat Neder land in Nieuw-Guinea geen eigen belang nastreeft. Het gaat er slechts om dit land het plechtig aan de Pa poea's beloofde zelfbeschikkingsrecht te waarborgen. „Als het in Nieuw- Guinea misloopt, zal de rechtsorde in de wereld daar het meeste van te lijden hebben". „Nederland gaat", aldus de minis ter, „ten aanzien van Berlijn van dezelfde overwegingen uit, niet slechts omdat hier zijn eigen belangen op het Een luchtopname van ANP-1 te watermassa's zich in de pol- Foto van het gat in de dijk van ders storten. Schiermonnikoog, waardoor gro- Uit en thuis (Van onze t.v.-medewerker) De VPRO heeft het gisteren weer eens in iets bijzonders gezocht, in anders dan anders. Deze opzet leek ons bepaald geslaagd. Het begon met „thuis" onder leiding van Annie M. G. Schmidt, waarvoor een kwartetje aantrad, dat er zijn mocht, heei eenvoudig omdat de teksten de leden of het lijf gschre- ven waren. Het was een serie kolder- flitsen met kostelijke persiflages, ook op eigen programma's, waarin me vrouw Schmidt haar kracht en sterk te vindt. Natuurlijk sloeg het ene iets beter aan dan het andere, maar door de bank genomen was het vaardig een aardig en origineel geheel. Som mige muziekjes van Cor Lemaire wa ren ware juweeltjes. Er zat gang in het programma zoals bij routiniers te verwachten viel. Het was beschaafd en een beetje gek. Er werd een rem op het tempo gezet toen de quizerige tournee aan bod kwam. Dick de Vil der moest het ditmaal eens proberen, maar we zijn er niet van onder de indruk gekomen. Het werd een tame lijk lang gerekt geval, waaraan voor namelijk Zuidwest-Brabant plezier zal hebben beleefd. De gang kwam er daarna weer compleet in door de Londense opvoe ring. een kostelijke instelling, waarbij rijkelijk geput werd uit de goede oude tijd. die met zwier herleefde. Een bi zarre opzet, die zich wonder boven wonder uitnemend leende voor t.v. Een vrolijke troep, dit Britse curio sum! Het lichtere amusement was •<ïus wel geslaagd; de middenmoot was ons te belerend en vormde een goedmoedige anti-climax. Nog een enkel woord over hetgeen vooraf ging. Naast de sport was er een lang ademige reportage van een carna valsoptocht in Italië, die men in alle duurte van ons cadeau kon krijgen en verder een IKOR-uitzending over het oecumenische werk vanuit. Ge- nève, zich geheel toespitsend op een wilde-ganzen-oproep. Een poging om zulks te overschaduwen door aan- snijding van het Nieuw-Guineapro- bleem mislukte naar onze smaak. Professor Van Holk poogde zichzelf en andere rekenschap te geven van zijn totale streven. Wij hebben ons al eerder afgevraagd of de opzet van het gesprek niet beter te wijzigen ware door een dialoog te stellen in plaats van de monoloog. De vraag drong zich wéér op. Smakeloos (Van onze t.v.-medewerker) We willen voorop stellen, dat we wel eens plezier hebben beleefd aan pseudo-grafschriften, maar als we ze in onzp lectuur tegenkwamen, heb ben we altijd geweten dat we ze kon den overslaan. Dat is er bi] de t.v. echter niet bij. Daar wordt elke gang geserveerd voor ieder, die voor het toestel heeft spel staan maar omdat de Nederlan ders ook hier het zelfbeschikkings recht gewaarborgd willen zien. De minister gaf uiting aan zijn tevredenheid over de politieke ge- spekken die hij met burgemeester Brandt van West-Berlijn en de West- duitse minister voor kwesties betref fende geheel Duitsland Lemmer, heeft gevoerd. Minister Luns is zaterdagochtend met een vertraging van 25 minu ten tengevolge van technische moei lijkheden per vliegtuig van de „Pa- nam" uit Berlijn weer naar Neder land vertrokken. plaats genomen. Daarom vinden we het smakeloos wie de schuldige is, doet er niet toe. Dat moet de AVRO maar zelf uitzoeken dat er in een woordspelerij gestoeid wordt met soherp. In een algemeen programma, op de zaterdagavond no? wel. vraagt, men niet een grafschrift te bedenken voor sterfelijke mensen. Want in die opzet is het natuurlijk het meest suc cesvol. indien de uitvoerders van de opdracht een „bón mot" weten af te geven. Het is daarom, dat onze waarde ring uitgaat naar de auteur Van der Hoogte, die toen hij gedrongen werd naar een grap op een militair, ver wees naar zijn trieste ervaring van bezoeken aan erevelden in Indonesië en sober stelde, dat naar zijn smaak getransponeerd naar de tijd van vandaag het grafschrift luiden moest: „19411962". Van der Hoogte had nog iets anders kunnen doen en dat is weigeren mee te spelen. Zijn zweepslag tegen de wansmaak had den we dan evenwel gemist. Het is maar beter dat we duidelijk weten, dat er mensen onder de t.v.-makers zijn, die de eerste beginselen van wat wel en niet behoort nog hebben te le ren. gesteld dan al, dat dit zaken zijn, die zich leren laten. Het zint ons niet dit programma verder onder de loep te nemen. Onze avond was vergald. ECHTPAAR VERDRONKEN De 39-jarige J. M. Verbeek en zijn 40-jarige echtgenote, beiden uit Veghel, zijn vannacht om het leven gekomen, toen zij met hun auto door onbekend oorzaak in de Zuidwillems Ruilovereenkomst V. S.-Indoriesië De V.S. en Indonesië hebben van daag te Djakarta een „voedsel voor de vredesovereenkomst getekend. Indonesië zal in de e.k. drie jaren van de V.S. voor een waarde van 92.7 miljoen dollars ontvangen aan rijst, tarwe, meel, katoen en tabak. De overeenkomst werd getekend door de Amerikaanse ambassadeur Jones en minister Soebandrio van Buitenland se Zaken. Indonesië zal betalen in roepiahs. Ambtenaren van de Ameri kaanse ambassade wezen er op, dat thans voor de eerste keer een over eenkomst op een langere termijn is ondertekend. Vorige overeenkomsten golden slechts voor 1 jaar. Het is waarschijnlijk, dat de hoe veelheid goederen, zoals die in de overeenkomst worden opgesomd, na de eerste fase van uitvoering van het programma zal worden verhoogd. Bij de ondertekening verklaarde ambas sadeur Jones dat het voornaamste oogmerk van de V.S. met deze over eenkomst is, Indonesië te helpen bij zijn economische ontwikkelingsplan nen. In Diisseldorf is zondag een 49- jarige verpleegster aan pokken ge storven. Het was het tweede slacht offer in deze stad. Op 20 januari overleed een andere verpleegster. In Dusseldorf bevinden zich nog 26 mensen in quarantaine. In Lammersdorf nabij de Belgische grens, waar zich ook gevallen van pokken hebben voorgedaan, zijn zon dag 31 personen geisoleerd die in contact waren geweest met twee per sonen. die ervan worden verdacht aan pokken te lijden. Vrouw verbrand in slaapkamer (Van onze correspondent). Een alleenwonende weduwe is in haar woning aan de Jacobaweg te Oosterbeek door verbranding om het leven gekomen. Vermoedelijk is zij, toen zü zich ter ruste had begeven, bij het roken van een sigaret op bed in slaap gevallen, waarbij haar kle ding in brand is geraakt. Naar men heeft kunnen nagaan, heeft zij het bed nog verlaten en getracht het vuur met een bak water te blussen. 1 1 5 1 Jij3$ !jcA 'Hii VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Lichte gram.muz. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Pianospel met rltm. begeleiding (gram.) 19 30 Radiokrant. 19.50 Koperork. 20.10 Rosa stond niet op, hoorsp. 21.45 Negro Spi rituals (gram.). 22.00 Parlement, com mentaar. 22.15 Argentijnse zang en muz. (gram.). 22.30 Nws. 22.40 Avond overdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Muz. lezing. 23.35 Spirituals (gr.). 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws en comm. 18.20 Act. 1830 Instr. kwintet 18.50 Open baar kunstbezit. 19.00 Parlem. overz. 19.15 Regerlngsuitz: Bescherming Be volking vraagt Uw aandacht. 19 30 Lichte muz. 20.00 Nws. 20.05 De wilde vaart, cabaret. 20.35 Je neemt er wat van mee, qulzprogr. 21.25 Lichte muz. 21.55 Marimba, act. kron. 22.30 Nws. 22.40 Concertgebouwork. en zangsol. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. KRO: 20.20 Woord en beeld. 20.30 Afri ka vandaag. TV-film over Ghana. 21.10 Muslc-Box, gevar. muz. progr. 21.45 Auto-biografie, Amerikaanse TV-fllm- rep. over de ontwikkeling van de auto mobiel. 22.05 Epiloog. NED. HERV. KERK Beroepen te Ulrum (toez.) C. Zwaan te Makkum te Winkel (N -H.) (toez.) M. Leefland, kand. te Rotter dam. Bedankt voor Zwijndrecht (vac. L. Emmerzaal) L. Kievit te Putten. GEREF .GEMEENTEN Beroepen te Barneveld W. C. Lamain te Grand-Rapids (U.S.A.). GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Bedankt voor Rotterdam-Zuid F. Mallan te Veenendaal. GEBEDSDAG VOOR STUDENTEN De „World Student Christian Federation" (W.S.C.F.). waarbij on geveer tachtig landen zijn aangeslo ten, heeft in Amsterdam een univer siteitsdag van gebed voor studenten gehouden. In Nederland zijn bij de federatie aangesloten: de Nederlandse Chris ten Studentenvereniging (N.C.S.V.), de Vrijzinnig Christelijke Studenten Bond (V.C.S.B.) en de Protestantse Gespreksgroep (P.G.G.) te Eindho ven. In „De Brakke Grond'" In Am sterdam werd zaterdagavond en zon dagmiddag een conferentie gehouden over het «thema „Aanstekelijk mens zijn" de secretaris van de vrijzinnige christelijke studentenbond (V.C.S.B.) nr. A. W. Cramer, diie prof. mr. B. V. A. Röling verving, stelde onder meer dat er «vrijwel geen mens is die zich buiten de invloedsfeer van een van de bestaande «typen van levens- en wereldbeschouwelijke levens- en denkstijlen, kan houden. De mens heeft niet alleen behoefte aan een bezield verband, hij kan zijn mense lijkheid eerst in een beaield verband realiseren. Prof. mr. dr. I. A. Diepenhorst bi acht ln zijn refera at o.a. de pro blemen in het gezin ter sprake„We ten de ouders wat him studerende kinderen eigenlijk in hun dagtaak doen?" Hij besprak de echtschei ding waarbij Jaarlij'ks duizenden kin deren zijn betrokken. Over de demo- ciatie zei prof. Diepenhorst dat als deze nog zo slecht functioneert het voor vandaag de enige mogelijkheid ioor een verantwoorde staatsvorm is. Een religieuze fundering is echter noodzaak, aldus prof. Diepenhorst. Afgewezen De Sowjet-Unie heeft de Westelijke protesten naar aanleiding van de re cente incidenten in de luchtcorridors naar Berlijn, geheel van de hand ge wezen, zo hebben westelijke kringen te Moskou zondag bekendgemaakt. De drie Westelijke landen hadden don derdag in Moskou geprotesteerd te gen het optreden van Russische ja gers, die Westelijke vliegtuigen dicht waren genaderd. Ook was bezwaar gemaakt tegen de Sowjetrussische eisen om bepaalde gedeelten van de corridors vrij te houden voor Russi sche militaire vliegtuigen. De Weste lijke mogendheden hebben zich aan deze eisen overigens niet gestoord. auto zaten, een zesjarig jongetje en een driejarig meisje werden gered door een passerende jongeman uit vaart reden. Twee kinderen, die in de het kerkdorp Keidonk. BINNENLAND Op woensdag 21 februari a.s., des middags om kwart over drie, zal bij de Amsterdamscbe Scheepswerf G. de Vries Lentsch Jr. N V. te Amsterdam, de veertiende van een serie van zestien ondiepwatermijnenvegers door de aan gewezen commandant, luitenant ter zee tweede klasse o.c. W. K. Verboeket, als Hr. Ms. Staverman ln dienst wor den gesteld. Gistermiddag heeft een brand gewoed in een van de grote kuiken- slachtbedrijven van de N V. van Breu- gel te Barneveld. De schade, die hier bij werd veroorzaakt, wordt geraamd op ongeveer f 30.000. Er kwamen circa 5500 slachtkuikens in de vlammen om. De brand ls vermoedelijk ontstaan in de verwarmingsinstallatie, die warme lucht ln de hokken perst. De Rijkspolitie te Vaals heeft een 24-Jarige Duitser uit Aken aangehou den, die tijdens een verhoor bekende een groot aantal Inbraken ln Vaals en omgeving te hebben gepleegd. De 199 ton metende kustvaarder „Tempo D", die sinds vrijdagavond op de Noordzee op 15 mijl ten noorden van Nordernei door machineschade ln nood verkeerde, heeft in de nacht van zaterdag op zondag hulp gekregen van de zeesleper „Titan" uit IJmuiden De Than bracht de „Tempo D" gisteren Delfzijl binnen, zwaar beschadigd door de storm. Het grote flatgebouw ln de Vij zelstraat te Amsterdam, dat tekenen van bouwvalligheid vertoont, zaï ver dwijnen. De eigenaresse van het ge bouw. de N.V. Amstelsteln, heeft B. en W. van de hoofdstad een vergun ning gevraagd met het recht op de zelfde plaats een nieuw flatgebouw tc mogen plaatsen. B. en W hebben zich in principe akkoord verklaard. Uooh wensen eerst de nleuwbouwplannen die 20 miljoen gulden zullen bedragen te bestuderen, alvorens een defini tieve toezegging te doen. Op een niet beveiligde overweg even buiten Zutphen, is gisteravond de 53-jarige L. Wever uit Almeu door een trein gegrepen en op slag gedood. De man trachtte op de fiets de over weg te passeren vlak voor het moment dat de trein die van Winterswijk op weg was naar Zutphen, de overweg bereikte. De Nederlandse kustvaarder „Vechtstroom", die zaterdagavond op 22 mijl afstand van IJmuiden brand in ruim 2 kreeg, maar waarvan de bemanning zelf het vuur wist te lo- caliseren, is zaterdagnacht om 1 uur te IJmuiden aangekomen. Na een in spectie door de brandweer van Velsen kreeg de Vechtstroom toestemming door te varen naar Amsterdam. Het 2-Jarige meisje Monique Re- nate de Boer is, toen zij de Muider- slotweg bij haar ouderlijke woning overstak tegen een autobus gelopen. In ernstige toestand werd het meisje naar het ziekenhuis Joannes de Deo te Haarlem vervoerd, waar zij ls overleden. BUITENLAND Drie Jongens van acht tot twaalf Jaar hebben bekend zaterdag nabij Gif- hom, ln de buurt van Hannover, ste nen op de rails te hebben gelegd waar door een trein ontspoorde, met het ge volg dat twee personen werden gedood en 26 gewond. Het Spaanse ministerie van Ar beid heeft bepaald dat de vrouwen in het vervolg dezelfde sociale rechten als de mannen zullen hebben. Zij zullen onder meer het recht op gelijke sala riëring krijgen. Voorts zullen zij zelf standig arbeidsovereenkomsten, met Inbegrip van collectieve, kunnen aan gaan en een werkgever een proces kun nen aandoen. Bij huwelijk zal de vrouw kunnen kiezen tussen voortzetting van 1 haar werk of ontslag maar in het i laatste geval zal z(1 nog vijf Jaar het recht hebben in haar oude werkkring terug te keren. In de Duitse Bondsrepubliek was eind vorig jaar nog een tekort van een miljoen woningen. O Vervolg van pag. 1 Het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekend gemaakt dat het bij de Indonesische ambassade in Tokio heeft geprotesteerd tegen een aanval, die Indonesiërs tegen Japanse consulaten zouden hebben ondernomen. Indonesische demonstranten vielen vrijdagavond de Japanse en Amerikaanse consulaten in Soerabaja (Oost-Java) aan. Zij pro testeerden tegen het landen van vliegtuigen met Nederlandse militairen voor Nieuw-Guinea, in Japan en in de V.S. Groepen onbekende wierpen stenen en bamboestokken naar het Ameri kaanse consulaat, de Amerikaanse voorlichtingsdienst en het Japanse consulaat in Soerabaja. Ook het huis van de Amerikaanse vice-consul en van een Japanse consul werden aan gevallen. Niemand werd gewond maar aan alle gebouwen werd schade toe gebracht. In kringen van de Amerikaanse ambassade in Djakarta bevestigde men een en ander. Gezegd werd dat de incidenten gerapporteerd waren aan het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken. De demonstranten droegen borden met leuzen waarop werd geprotes teerd tegen het doorlaten van Neder landse militairen. Een woordvoerder van het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat hij een onmiddellijk onderzoek had gelast en dat hij zijn spijt had betuigd dat de Indonesiërs de „Ja panse sympathie-actie" niet hadden begrepen. (Japan verbood Nederland se chartervliegtuigen met militairen in Tokio te landen en uitte bezorgd heid over het landen van lijnvlieg- tuigen met militairen in burger). De politie in Tokio heeft zaterdag twee van de drie Indonesische stu denten vrijgelaten die gearresteerd waren tijdens de anti-Nederlandse Advertentie I POTTER'S jS JLINIA MENTHOLPEllETS Teden hoest en Keelpijn Uitwerking frappant Papoea's achter N.-Guinearaad De vereniging van de in Nederland studerende Papoea's. „Kober Oser" (eenheid), heeft zaterdag te Wage- ningen een besloten bijeenkomst ge houden met als gast staatssecretaris mr. Th. Bot. De bedoeling was, dat de leden zich onderling zouden be raden over de recente gebeurtenissen ten aanzien van Nieuw-Guinea. Mr. Bot hield een informele inlei ding over zijn laatste reis naar dit land. Er waren ongeveer 30 leden aanwezig, o.w. de heer Frits Kirihio. De vergadering had een zeer rustig verloop. Na afloop deelde de voorzit ter, de heer Z. Sawor mee, dat uit besprekingen was gebleken dat de Papoea's in Nederland het volledig eens zjjn met de jongste besluiten van de Nieuw-Guinearaad. Zij ondernemen hier niets zonder overleg met deze raad en zij besloten van het zenden van een delegatie naar Nieuw-Guinea af te zien, totdat eventueel de raad zelf om het zenden van zulk een delegatie zal verzoeken. Aan de heer Bot konden de leden van „Kober Oser" verzekeren, dat de Papoea's in Nederland, ten aanzien van de problemen ontstaan door de agressieve houding van Indonesië, hetzelfde standpunt innemen als de bevolking, waarmee de heer Bot in Nieuw-Guinea in contact kwam. Ook de heer Frits Kirihio heeft zich, vol gens de voorzitter, achter de Nieuw- Guinearaad geplaatst. De hoofdcommissaris van politie in Dortmund, Walter Pohl, ls in hech tenis genomen Hij wordt beschuldigd van deelneming aan massamoorden in Rusland tijdens de tweede wereldoor log. Mexicaanse archeologen hebben in zuid-Mexico een groot massagraf ontdekt. Zij zouden behalve geraamten ook stenen beelden en versierde mas kers hebben gevonden, die uit de elfde of de twaalfde eeuw dateren. De ar cheologen die door de regering zijn uitgezonden, moesten door militairen beschermd worden tegen Indianen, die bezwaar maakten tegen de opgravin gen. De Westduitse circussen Busch en Hagenbeek zijn een fusie aangegaan. Zij treden voortaan gezamenlijk op onder de naam Hagenbeek. Geleerden van de universiteit van Sheffield hebben een robot ontworpen die volgens hen Individueel onderricht kan geven in verschillende vakken, wiskunde en Grieks inbegrepen. Zaterdag ls ln San Domingo een overeenkomst getekend waarbij het Amerikaanse bureau voor internatio nale ontwikkeling een krediet van 25 miljoen pesos (ongeveer 950.000 gul den) aan de Dominicaanse Republiek verleent in het kader van het „Bond genootschap voor de vooruitgang". demonstratie van donderdag. De der de student, Gatot Arifin, werd zater dag overgebracht naar het bureau van de openbare aanklager op be schuldiging van schending van het Nederlandse ambassadegebied waar hy de Nederlandse vlag neerhaalde. Schouwburg: Toneelgroep „Theater" „Voor de grote muur,T en „De Brui loft". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Lenteshow damesweekblad Llbelle. 2.30, 7 en 9.16 uur nam. Academie: Inst. voor Nabije Oosten. Spr. prof. dr. M. S. Ipslroglu over „oRtskerken ln Kappadokle". 8.15 uur nam. Doelenkazerne: De Cllngendaelers spelen „Met dertien aan tafel". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jeho vah's getuigen te 7.25 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. W. van den Berg van Nleuwerkerk a.d. IJssel. 8 uur nam. Schouwburg: Toneelgroep „Theater" „Voor de grote muur" en „De Brui loft". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Veertig Jaar N.C.R.(eis)V. 8 uur nam. Universiteit (filmzaal)Filmstudie kring K. en O. „Tekenfilms". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Half uur van Bezinning. 1.00-1.25 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Evangelisatiebij - eenkomst o.l.v. ds. K. C. van Oossanen. 8 uur nam. In den vergulden Turk: Ledenverg. Kon. Ned. MIJ voor Tuinbouw en Plant kunde. 8 uur nam. Marekerk: Wijkbijeenkomst „Molen wijk". Spr. ds. J. Swijnenburg over „Wat hebben de Pinkstergroepen te zeggen?" 8 uur njn. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „De oude kerk ln het nieuwe Rusland" door prof. dr. P. Hendrlx. 8 uur nam. Rest. Van der Heijden: Ledenverg. Kon. Ned. Middenstandsbond. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. H. H. Frese „Hoe kinderen het Museum zien". 8 uur nam. Wijkgebouw 't Boshuis (Hoflaan) Ledenverg. Ned. Chr. Vrouwenbond Leiden-Zuidwest. Spr. W. M. van An- del over de gevaren van de grote stad. 8 uur nam. DONDERDAG Den Burcht (Jacobazaal)Receptie Zakenjublleum J. M. J. Post. 2.30-4.30 uur nam. Doelenkazerne: Expogé. Voorlich tingsavond Produktschap Groente- en fruit. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng Jehovah's getuigen te 7.25 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht): Huma nistisch Verbond. Spr. dr. W. J. Jong. 8 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur nam. Schouwburg: Schoolvoorstelling voor K. en O. van „De zeereis" door de Nieuwe Komedie. 2.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O. R'dams Phllharm. Orkest o.l.v. Dean Dixon, m.m.v. Edith Pelnemann. 8 uur nam. Vroom en Dreesmann: Internatio nale stoffenmodeshow. 10.30 uur v.m. en 2.30 en 4 uur n.m. VRIJDAG Café Aniba: Jaarverg. Tuiniers- en Bloemistenver. D.E.V. 8 uur nam. Gerecht 10: K. en O.-cursus „Het schikken van voorjaarsbloemen" o.l.v. C. Kriest. 8 uur nam. Koningstraat: Eerste steenlegging Konlngskerk 3.30 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. Ecclesia. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Margriet modeshow. 2.30 uur nam. ZATERDAG Restaurant Van der Heijden: Gro ningeravond Ver. „Grunnegerlaan". 8 uur n.m. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sa crum". „De Huzaren". 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Openbare lezingen te 15.30 en 17.00 uur. Wachttorenstudie Jehovah's getuigen 14.00 en 18.30 uur. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling werken van Theo Blom en Wilfred Voet Werk dagen 8.30-12 30 en 2-5.30 uur (zater dags en zondags gesloten) (tot 24 fe bruari). De Lakenhal: Dag. 10-* uur, zondag 1-4 uur. sjjL VOOR DINSDAG 20 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Pianorecit, (gr.). 7.30 V. d. Jeugd. 7.45 Morgei gebed en overweging. 8.00 Nws. 8 Lichte gram. 8.5U V. d. vrouw. 9.' Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10, Klass. gram.muz. (gr.). 11.00 V. d. n 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Als de dag van giste ren. klankb. 12.30 Meded. t.b.v. land en tulnb. 12.33 Instr. kwartet zangsol. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.L Platennws. 13.35 Lichte ork.muz. mi zang. 14.05 Schoolradio. 14.35 Voor plattelandsvrouwen. 14.45 Tlerelat ttfnen, gevar. progr. (herh.). 15.50 Liet te gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zie kenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beun ber. 17.45 Regeringsuitz.: De PTT Nederland Nieuw-Guinea, door H. Stokvis. KRO: 18.00 Dansork. met zangso 18.30 Radio Volksuniversiteit Bach tot Boulez - II, door Hans Ci troen. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Liet te gram. 20.00 Jeanne en de rechte: hoorsp. 22.05 Licht progr. 22.25????; 22.40 Lichte muz. 23.10 Spaanse ork muz. (gram.) 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymi 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagow nlng. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lich: gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9._ De groenteman, praatje. 9.15 Kama muz. (gr.). 9.40 Morgenwijding. 9i Boekbespr. 10.00 Lichte gram. 10.50 d. kleuters. 11.00 V. d. zieken. 12.. Hammondorgel en zang. 12.20 Regi ringsultzending: Uitzending v, landb. 12.30 Meded. t.b.v. land- tulnb. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nu 13.15 Meded. en gram.muz. 13.25 Beur ber. 13.30 Promenade ork.: Ned. amui muz. 14.00 Lichte gram. 14.40 Schoe radio. 15.00 Met naald en schaar, nas cursus. 15.30 Cello en plano. 16.00 Ve oordeeld tot de luit en de kosten vi het geding, progr. over Multatull. 16. V. d. Jeugd. 17.30 Metropole ork. 17 New York calling, praatje. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18 Pianospel. 18.35 Amateursprogr. 19J V. d. kleuters. 19.05 Paris vous pari praatje. 19.10 Operamuz. (gr.) 20. Nws. 20.05 Muz. biografie. 21.00 't maar een weet. licht muz. progr. 22 Instr. kwintet: moderne muz. 22. Nws en meded. 22.40 Act. 23.00 Symi ork., koor en sol. (gr.) 23.55-24.00 N« TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Pol. lezii V.V.D. VARA: 20.30 Achter het nieuv 20 45 Schroot, progr. over de z; Worms. 21.10 Gervaise, film naar wereldberoemde roman De Kroeg va Emlle Zola. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.cot 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Dlscu sie. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hooi 16.30 Verzoekprogr. 17.15 Klankb. Praatje. 18.00 V. d. Je ber. 19.00 Nws. 19.15 East, reg. progr. 20.00 Kamermuz. 20. Het vreemdelingenlegioen. 21.30 Licb orkmiuz. 22.45 Lezing. 23.00 Nws. i ber. 23.30 Voordr. 23.45 Parlem.ovei 24.00 Nws en weerber. 0.06-0.36 Piani recital. Engeland, BBC Light Programm 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dag 12.31 Filmprogr. 13.00 Popul. gram platen. 13.31 V. d. arb. 14.00 Gevi progr. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.31 Mu bij het werk. 17.15 Mrs. Dale's dag 17.31 Ultsl. van races. 17.34 Lich gram.muz. v. d. Jeugd. 18.31 Gevi muz. en ber. 19.33 Sport. 19.45 Hoors 20.00 Nws en Journ. 20.31 Gevar. mu 21.00 Vragenbeantw. 21.31 Volksdanst 22.00 Waar verhaal. 22.31 Verzoekprog 23.30 Nws en sport. 23.41 Dansmu 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 12.00 Beroemde walsmuz. 13.00 Nw 13.15 Amus.muz. 16.00 Kamermu 17.20 Viool en harp. 17.45 Lichte gram muz. 19.00 Nws. 19.15 Amus.muz. 21.00 Gram. 21.45 Nws. 24.00 Nws. Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. mu Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 14.15 Kj mermuz. 14.45 Operamuz. 17.00 Kame; muz. 18.30 Nwe operasterren. 19.( Nws. 20.00 Kamerork. en sol. 23,1 Klass. gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte grai muz. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte grai 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kame muz. (gr.) 14.00 Schoolradio. 15.45 Oj rettemuz. (gr.). 16.00 Beursber. 16 Duitse les. 16.21 Vlaamse kamermu 17.00 Nws. 17.15 Vioolrecital. 17. Boekbespr. 17.50 Lichte gram. 18.20 d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Ni 19.40 Lichte muz. 19.50 Standpunt! van de Belgische Nijverheid. 20f Hoorsp. 20.45 Operettemuz. (gr.) 21. Jazzmuz. (gr.) 22.00 Nws. 22.15 Llch gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Gevar. mu (gr.) 14.45 Gram. 15.03 Caslnocot (gr.). 17.00 Nws. 17.15 Operamuz. (gr 18.30 Discografie. 19.05 Muz. feulll ton. 19.30 Nws. 20.00 Symf. conc. 22. Jazzmuz. 22.55 Nws. Lakenhal: Tentoonstelling Ap So Werkd. 10-4 uur, zon- en feestdagi 1-4 uur (tot 5 maart). Lakenhal: Tentoonstelling „De best verzorgde boeken van 1960". Wei dagen 10-4 uur; zondag 1-4 uur (tot maart). Legermuseum (Pesthulslaan)Mi uitzondering van maandag, dag. vi 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en MlneraK gle, v. d. Werfpark 1; TentoonstelUi geologie van Nederland. Op werkdagi van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feei dagen 2-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Tel toonstelling „Nederlandse opgraving) ln Egypte" (tot 18 maart). Rijksmuseum voor Volkenkund Dag. 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dl 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschieden der natuurwetenschappen: Dag. 10 uur. zondag 1-4 uur BIOSCOPEN Luxor: „Vergelding". 18 Jaar. WerK 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zondag: 9.15 uur. Studio: „De president". A.l. Werkc 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4' 7 en 9.15 uur. Lido: „Slachtoffers van hun drlftet 18 Jaar. Werkdagen: 2 30, 7 en 9- uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.16 Casino: „Zuster Luc". 14 Jaar. Werl dagen 2 en 7.30 uur. Zondag: 2, 5 8 uur. Rev: „De strop wacht". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 ua' Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 ur Donderdagcyclus „Strijd om de vr heid". Trianon: „De kanonnen van Nat rone". 14 Jaar. Werkdagen: 2 en v uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Astra-theater - Wassenaar Vr(jdi 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 utf „Onder Spervuur naar Tobroek". I Jaar). Zondag 7 en 9.15 uur. maü dag en woensdag 8 uur „Van i Brug af gezien". 18 laar. Donderdi 8 uur „Rue de Prairies", 18 Jaar. Zondagmiddag en woensdagmlddi 2.30 uur „Vallen en opstaan" A l. Weekelndedienst der tandartsen Voor spoedgevallen neemt waar tan( arts W. Frijling, tel. 21873. Avond- en nnelitdlenst der Apothrt' Te Leiden is geopend voor spo» eisende gevallen: Apotheek D. C. Kc Rapenburg 9, tel. 24807. BH geen gehoor van Uw hulsarta specialist (of diens waarnemers), op dokterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2