^nde Zuster Glimlacl PORTIERS Engelsen naar Ned. vliegtuigindustrie Ella Verhagen-Raya zingt in Songfestival sprong naar „lichte muze" Zij Voorwaarden hier zijn beter HET HUIS voor VALENTIJjVDAG februari februari De Schakel voor VRIENDSCHAP CHAUFFEUR 4 NETTE PORTIERS SURVEILLA LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 12 FEBRUARI 1962 Een simpel avontuurtje van der Linden. De produktieleiding berust bij G. Michou, dat van de uit voering grammofoonplaten worden gemaakt is de andere aantrekkelijke Dat Elly Verhagen haar hart heeft verpand aan de muziek, in welke vorm ook, moge ook blijken uit het „Ik kan er niets mee verliezen" Als een lange reeks voorbereidingsmaatregelen en een aantal repetities voor het Nationaal Songfestival op dinsdag 27 februari a.s. hun bekroning zullen gaan vinden in de televisie-uitzending. zal onder de deelneemsters en deelnemers, die aan dit muzikaal feit> dat zü inmiddels lerares is ge- i lil i i worden aan hetzelfde Koninklijk festijn op vocale wijze vorm. kleur, glans en succes hopen te conservatorium in Den Haag, waar geven, zich voor het eerst ook een Alphense zangeres bevinden. zij zelf kortgeleden proeven van be- Het is de jonge mezzo-sopraan Elly Verhagen, die. toen zij enkele jaren geleden als leerlinge van het Kon. Conservatorium te tente van Laurens Bogtman (bari- 's-Gravenhage haar solistenexamen met bijzondere onderscheiding mLriS-rtïSle voor solistische kwaliteiten deed, voorbestemd bleek te zijn overigens nog niet afgesloten, maar operazanqeres te worden. vervolgt de weg naar hogere vervol- making, waarvoor zij thans studeert bij Jo Bolle-Kamp te Rotterdam, een bekende lerares, aan wie ook o.a. Elly Ameling en Gerry de Groot, bekende zangeressen, haar opleiding te dan ken hebben. Wü hopen voor Elly dat deze „zij sprong" in goede zin tot lering zal strekken, zoals zij ervan zegt: „Ik kan er niets mee verliezen, slechts wat van leren Auto tegen boom: echtpaar gedood De 66-jarige landbouwer A. Mul der uit Heino (Overijssel) is gister middag omstreeks één uur in zijn woonplaats met een kleine personen auto pardoes tegen een boom gere den. Hij en zijn 71-jarige echtgenote M. J. Mulder-Kogelman werden op slag gedood. Beiden hadden ernstige verwondingen aan het hoofd. De be stuurder werd half uit de auto ge slingerd. De vrouw sloeg met haar hoofd door de voorruit. Getuigen verklaarden, dat de auto fjaë vzzsszrsrts: - M. hagen. Studie gaat door Maar 't is rikkel nikkel. geen Bezoekers ontvangen op een avond je TV-kijken kan voor de gastheer wel eens lastig zijn. omdat hij moet zorgen voor de verfrissingen en wat daarbij hoort, en hij dan altijd een gedeelte van het programma mist. In Amerika heeft men daar iets op gevonden. Men kan met een nieuw TV-toestel ook een „automatische" bediende kopen, die op bepaalde ogenblikken de drank inschenkt en het nodige voor het presenteren klaar zet. Daarna roept hij de gastheer toe. dat hij zyn gasten kan bedie nen. Maar deze robot is geen Rikkel Nikkel «--*S..V.UV.U *"J den niets gehoord van een band, die 'sprong, zodat de oorzaak werd ge zocht in het onwel worden van de heer Mulder. De 23-jarige W. J. Bomert uit IJshorst (gemeente Staphorst) is van-nacht met zijn motor dodelijk verongelukt. Ter hoogte van de open bare lagere school in de Wyk is hij tegen een boom gereden en daarna tegen een muurtje langs de weg te rechtgekomen. Hij was op slag dood. Het. slachtoffer was ongehuwd. Prof. Anema vierde 90ste verjaardag Prof. mr. A. Anema, oud-hoogle raar aan de Vrye Kniversiteit te Amsterdam, die omstreeks 40 jaren lid der Eerste Kamer is geweest, vier de zaterdag in goede gezondheid zijn 90ste verjaardag. Van vele zijden ontving hij telegrafische gelukwen sen, o.m. van griffiers en ambtana- ren der griffie van de Eerste Ka mer. De calvinistische juristenvereni ging, waarvan prof. Anema één der oprichters en jarenlang voorzitter in zeer beperkte kring georganiseerd, 's Middags vond een samenzijn met de jarige plaats in de omtrek van Haarlem. De voorzitter van de Eer ste Kamer, mr. Jonkman, wenste de heer Anema daar geluk. Mede wa ren tegenwoordig het bestuur van de calvinistische jristenverenigi-ng, de rector-magnificus der Vrye Univer siteit, prof. dr. Smitskamp en ande re personen uit die kring, de AR- ministers en fractievoorzitters van de beide kamers der Staten-Gene- raal, de opvolger van prof. Anema in de Eerste Kamer, prof. De Gaay Fortman, voorts enkele personen uit vooraanstaande AR-kringen. was, heeft een kleine feestelijkheid Tweeëneenhalf jaar geleden maak te zy bij de Ned. Opera haar debuut en heeft sedertdien aan vele uitvoe ringen haar medewerking verleend en met succes. Zij heeft haar plaats dus als operazangeres wel gevonden en het is geenszins te venvachten dat zij door deze zij-sprong naar wat men de „lichte muze" noemt, bezig zou zijn op haar oorspronkelij ke weg terug te keren. Geen dubbel leven Elly Verhagen blijft boven alles operazangeres en geen succes, hoe groot ook. in het lichte genre, zal haar ertoe brengen het „belcanto" de rug toe te keren. Deze overtuiging vestigde zij bij ons, toen wij over deze schijn van een dubbel leven in de muziek, ten huize van haar ouders aan de Van Mandersloostraat te Al phen aan den Rijn, spraken. „Ik zie er geen enkel bezwaar in om aan een Songfestival mee te doen; ik be schouw dit slechts als een simpel avontuurtje, waaraan niet de minste gevaren verbonden zijn voor mijn loopbaan bij de Opera', zo vervolgde deze resolute vrouw, die niemand dit avontuurtje zal misgunnen, zeker niet als men weet dat de directie van de Nederlandse Opera haar hiertoe toestemming heeft verleend. De twee voorwaarden waarop die toestem ming berust, zijn dat het liedje dat zij te zingen krijgt onder de titel: „Heb je nog die oude grachten" op een muzikaal hoog peil moet staan en dat Elly onder een pseudoniem zal zingen. Elly reserveert zich het recht om zich desnoods terug te trekken. Wat de schuilnaam betreft, die was snel gevonden „Raya' zal het zijn. Ella Raya. Die naam kende Elly nog uit oude herinneringen, toe-n iemand haar eens Raya noemde: „lichtstraal". Onder deze naam zal zij dus straks voor heel Nederland worden gepre senteerd en haar prestaties op muzi kaal gebied voor een uitgebreide kring luisteraars en toeschouwers aanbieden. En dit is, geloven wy, de belangrijkste reden waarom deze zangeres op veler aandrang tot het deelnemer aan dit toch wel niet pretentieloos muzikaal festijn deel te nemen. Dit is niet aan een ieder ge geven, want de eisen zyn waarlijk niet licht. Er waren namelyk, ruim 300 kandidaten, van wie er na se lectie vijf goed bevonden zijn om als „finalist" in aanmerking te komen. Winterjongerendag „De tijd vóór zijn" In Treslond te Hillegom wordt morgen de Winterjongerendag 1962 gehouden. De organisatie is in han den van de Plattelandsjongerenorga nisatie van de Hollandse Maatschap pij van Landbouw Behalve de ope ningsrede door voorzitter, de heer J- de Veer junior vermeldt het pro gramma het optreden van de mu ziekgroep „De Playo's", declamatie de opvoering van het toneelspel „Cu pido in oen speelse bui" door leden van de afdeling Ouder- en Nieuwer Amstel de prijsuitreiking van de pro vinciale wedstrijden en in de avond uren gezellige evenementen, 's Mid dags klokslag 12 uur gaat in de foyer de tentoonstelling van start, zodat belangstellenden de werkstukken kunnen bezichtigen. Om 5.30 uur is er een gezamenlijke broodmaaltijd. De Jongerendag 1962 heeft dit jaar als thema „De tijd vóór zijn". ELLA RAYA Elly Raya (Verhagen) zingt ty- dens de voor-selectie op 27 februari a.s. in het kader van het Nationaal Songfestival in „Concordia" te Bus- sum, voor het Eurovisie Songfestival, dat op 18 maart a.s. in Luxemburg wordt gehouden. Muzikale begeleiding zal worden Protest van „Comité schrootfraude" Het „Comité schrootfraude" heeft scherp stelling genomen tegen de uit lating van de advocaat-generaal by het Gerechtshof in Den Haag, mr. F. J. G. baron van Voorst tot Voorst, dat „in de Nederlandse schrootwe- reld niets onrechtmatigs is gebleken, I hoewel een diepgaand onderzoek heeft plaatsgevonden". Mr. baron I Van Voorst tot Voorst zei dit tijdens 1 de behandeling van de smaadproce- dure tegen de heer L. Worms. De opmerking wordt verrassend ge noemd, omdat het volge-ns het comi té van algemene bekendheid is. dat het eerste door de heer Worms gesig naleerde geval van in Nederland be dreven schrootfraude tot een straf rechterlijke veroordeeling door de Haagse rechtbank neeft geleid. Bovendien beschikt de Justitie over gegevens bekend ook aan het co mité waaruit blykt dat in Neder land wel degelyk onregelmatigheden zyn gepleegd, verricht op het ten on rechte onttrekken van vereveningsgel den aan de kas, met het gevolg dat ook inderdaad zulke onttrekkingen hebben plaats gevonden. Het comité wenst voor het ogen- verzorgd door het orkest van Dolf blik te volstaan met daarop te wij- (Van onze Londense correspondent) Een speciale correspondent van de Sunday Telegraph meldt uit Amsterdam dat de Britse Luchtvaartdienst gevaar loopt hon derden geschoolde arbeidskrachten aan Nederland te verliezen. Velen hebben reeds gesolliciteerd bij Nederlandse vliegtuig fabrieken. De Britse regering heeft ontkend dat er van een exodus sprake zou zijn en gezegd dat slechts een handjevol Britse arbeiders naar Fokker zal gaan. Volgens de correspondent zeggen de mannen dat ze genoeg hebben van de voortdurende bedreiging met ontslag door overbodigheid en andere storende factoren. Meer dan een dozijn arbeiders uit Belfast is reeds bij Fokker aan het werk. Anderen worden spoedig verwacht en er zijn bijna honderd sollici taties ontvangen. Een 25-jarige Schot, die Belfast in de steek liet om voor 19 pond sterling per week bij Fokker te gaan werken, zeide tot de correspondent: „Ik ben er zeker van dat meer Britse arbeiders ons hier zullen volgen. Ik zou hun het leven hier willen aanbevelen, omdat de omstandigheden in Nederland ver te verkiezen zijn boven die thuis en de Nederlanders een energie en geestdrift bezitten, die je doet voelen dat je iets nuttigs doet. In mijn eigen land is er kans op een stqking, wanneer ik een vijl zou trachten op te rapen". Absurde afbakening Dit is een zinspeling op de in En geland vaak nog in%et absurde door gevoerde werkafbakening, welke een constant remmende factor is voor de produktie en een bron van talrijke conflicten. Nederlandse Luchtvaartdeskundi gen zijn verbaasd over de reactie uit Engeland bij hun aanvraag van ar beidskrachten en onthutst over het gebrek aan organisatie in de Britse luchtvaartindustrie. Zij zeggen dat miljoenen ponden-sterling zijn ver knoeid in projecten, die bij voltooiing verouderd waren of een commerciële mislukking. De heer H. C. van Meer- ten, een van Nederlands vooraan staande vliegtuigontwerpers, zei dat Engeland de fout heeft gemaakt te denken dat na de oorlog iedereen al tijd zou doorgaan. Engelse vliegtui gen te kopen. Engeland heeft zichzelf geisoleerd met het gevolg dat er fan tastische sommen zijn verknoeid door een zo grote verscheidenheid van firma's, welke aan individuele pro jecten werken. Waarom kunnen wij niet nauwer samengaan? (De heer Van Meerten gewaagde niet van de reeds door de Britse regering doorge voerde grotere centralisering van de Britse vliegtuigindustrie-Lond. corr.). Te lang geivacht „De Nederlanders geloven", zegt de journalist, „dat indien Engeland in ternationale samenwerking in de vliegtuigindustrie zou hebben aan vaard en vastberaden pogingen zou hebben gedaan om een einde te ma ken aan de bitterheid tussen perso neel en werkgevers, veel moeilijkhe den zouden zijn opgelost. Engeland wachtte tien jaar alvorens zich in september aan te sluiten bij de In ternationale Vereniging voor Vlieg tuigfabrikanten, welke veel heeft ge daan op het gebied van standaardi sering van methoden en materialen, en het wetenschappelijk gebruik maken van windtunnels en ander kostbaar wetenschappelijk onderzoek, alsmede de ontwikkeling van ge meenschappelijke richtlijnen. Ierse arbeiders by Fokker leggen speciaal de nadruk op de bestaande vlotheid in de arbeidsbetrekkingen in Nederland en een van de voornaam ste redenen voor het welslagen van de industrie. Sinds de oorlog heeft Fokker slechts een sit-down-staking van 15 minuten gekend. Slechts drie vakbonden bestrijken de hele vlieg tuigbouw en zy werken nauw sa men. Vliegtuigarbeiders en technici uit Engeland kunnen in Nederland tussen 15 en 23 pond-sterling per week verdienen. De kosten van levensonderhoud zyn *r lager dan in Engeland. zen, zonder op dit moment in de vraag te willen treden wie ter za ke ter verantwoording kan en dient te worden geroepen. Alleen wordt op gemerkt dat het comité niet gebleken is dat het door de advocaat-generaal bedoelde diepgaande onderzoek zich mede heeft uitgestrekt tot hen, die in Nederland de verantwoordelijkheid droegen voor het goed functioneren van het vereveningsmechanisme. WORMS ONTVANGT VEEL SYMPATHIE De heer Worms gaf ons vandaag te kennen, dat hy van talrijke kan ten sympathiebetuigingen had ont vangen naar aanleiding van de be handeling van de smaadprocedure op vrijdag j.I. De woorden van de advocaat-gene raal, mr. F. J. G. baron van Voorst tot ^oors, dat in de Nederlandse schrootwereld niets onrechtmatigs zou zyn gebleken, hoewel er een diep gaand onderzoek heeft plaatsgevon den, hebben overal verbazing en ver ontwaardiging gewekt. De heer Worms verklaarde inder daad ernstig te overwegen Neder land te verlaten als hij veroordeeld wordt. In het buitenland heeft hij gelegenheid gekregen zijn bedrijf voort te zetten. „Tot nu toe heb ik voor de transporten nog steeds Ne derlandse schepen gebruikt', zo zei hy. „Als men echter bejegend wordt op een wijze als my vrijdag j.I. over kwam dan wordt het toch wel moei lijk om daar vrede mee te hebben Vermoedelijk zal oud-minister I. Samkalden morgenmiddag in de Eer ste Kamer de kwestie van de schroot fraude en de woorden van de advo caat-generaal aan de orde stellen, zo vernamen wij nog nader. In grafisch bedrijf Kantoorpersoneel wil korter werken (Van onze Utrechtse correspondent) Voor de nieuwe C.A.O. voor admi nistratief personeel in het grafisch bedryf, koesteren de vakorganisaties van werknemers de wens. om de werkweek terug te brengen tot 45 resp. 42uur en de vrije zaterdag voor het hele jaar door te voeren. Boven de toeslag van 4 procent verkregen met ingang van 1 januari 1961 wil men een nieuwe salaris verhoging. By de reeds aangevangen onder handelingen openbaarde zich al da delijk een kardinaal verschil van me ning tussen werkgevers- en werkne mersorganisaties. De werknemersver tegenwoordigers willen het verschil in netto-salaris tussen ongeorgani seerden en georganiseerden ophef fen (de Bondscontributie wordt van het salaris ingehouden bij de geor ganiseerden). Men meent, dat de on georganiseerden profiteren van het werk van de bonden zonder dat zij daarvoor offers willen brengen. België heeft j Dominicaanse t een zuil (Van onze Brusselse correspondent) Zoals Frankrijk zijn zingende Jezxiitenpater Duval heeft, kent België sedert heel kort een zingende non uit een Dominicaner klooster. Zij ver blijft in het klooster van Fichermont, op de weg van Brussel naar Water loo, een groot gebouwencomplex in rode baksteen. Het wordt niet alleen door de missiezusters van de Dominicaanse orde bewoond maar ook door meisjes en jonge vrouwen, die er af en toe „in retraite" gaan. Het is alles eigenlijk heel gewoon en vanzelfsprekend gebeurd en Soeur Sourire, die eigenlijk Soeur Gabrielle heet en wier familienaam voor haar orde niet meer ter zake doet, is nogal verbaasd over het plotselinge succes, dat zij heeft gekregen met haar door haar zelf gemaakte en bij de gitaar gezongen liedjes. Zij is reeds drie jaar in het kloos- I openbaarheid mocht en ook dat zij Jn. n1 invnn 1n„n n/\n AAVfTd ürtC- nln, llr 11, n Hof IrlArtefar m AAVi* rui ter. dat al jaren lang een doorgangS' huis in de goede betekenis van het woord is: de zusters gaan naar vele plaatsen in de wereld, met name naar Kongo. Vroeger was de orde er veel strenger dan thans. Zuster Gabrielle mocht echter, toen zij dat vroeg haar gitaar meebrengen en in haar ^vrije uren muziekmaken, zoals andere zusters, die piano spe len, viool, banjo of blokfluit, dat eveneens is toegestaan. Van kind af aan heeft soeur Ga brielle van muziek gehouden en zelf gecomponeerd en gezongen. Jacques Brei, die eveneens een Belg is, al kwam hy in Frankrijk tot beroemd heid. George Brassens en Yves Mon- tand waren haar geliefde chanson niers en als componisten bewonderde zij (en bewondert zij nog steeds het geen pleit voor haar muzikaal onder scheidingsvermogen) Bach, Beetho ven en Vivaldi. W eerklank In de stilte van het klooster, die overigens ook al weer betrekkelijk is, kwam zij ertoe zelf liedjes te schrij ven en te componeren en met bege leiding van haar gitaar te spelen. Men kan zich wel voorstellen hoe dat is gegaan: in die gemeenschap van jonge en niet meer jonge vrouwen hebben die weerklank gevonden. Zo veel weerklank, dat zij die terugkeer den naar haar huis of zy die. ver weg, de boodschap van de missie moesten uitdragen, de wens hadden, die liedjes te kunnen horen, ze bij zich te kunnen houden om er de herinnering aan het klooster te ver sterken. Vandaar dat de kloosterzuster die iedere dag met haar autootje in Brussel boodschappen gaat doen, eens de stoute schoenen aantrok en haar wagentje parkeerde voor een van die vele Brusselse winkels, waar men grammofoonplaten, platenspe lers, televisieontvangers en ijskasten verkoopt. Of het niet mogelijk zou zyn, 500 plaatjes te maken van de I liedjes van zuster Gabrielle? Dat kon j niet. Maar de zuster was, zoals haar moeder-overste dezer dagen vertelde, koppig en zy keerde terug. Toen ontmoette zy de directeur van de zaak en die had plotseling een ingeving: stond hij niet voor de „vondst" van zijn leven? Hij hakte de commerciële knoop door: het klooster zou zyn 500 platen krijgen maar tegelijkertijd kreeg een door hem aan te wijzen maatschappij het recht, een gelijk aantal te plaatsen bij de wederverkopers. Contract Zo is het gebeurd en het gevolg is dat zuster Gabrielle een contract heeft kunnen afsluiten. Daarbij kwam natuurlijk wel een en ander kijken. Haar orde bepaalde dat zij niet buiten het klooster mocht op treden. Om een artiestennaam te bepalen liet een vertegenwoordiger van de platenmaatschappij haar stem en haar liedjes aan 150 mensen horen en vroeg: dit is een kloosterzuster, hoe zoudt ge haar noemen? Met gro te meerderheid heeft dit opinie-on derzoek de benaming Soeur Sourire, Zuster Glimlach dus, opgeleverd. Twaalf van de dertig chansons van Zuster Glimlach staan op haar eerste grammofoonplaat. Daarbij o.a. „Do minique". „Entre les étoiles", „Alle luia", „Fleur de cactus". Om dat alles ook zakelijk aan te kunnen moest Zuster Glimlach lid worden van de befaamde (en be ruchte) „Société des auteurs drama- tiques et lyriques", de organisatie, die over de gehele wereld de auteurs rechten van de Franse en Fransspre kende auteurs int. Zij is bij het toe latingsexamen juist met de hakken over de sloot gekomen. Zuster Glim lach schrijft namelyk haar liedjes niet zelf op, want dat kan zy niet. Zij componeert ze op haar gitaar en zij herhaalt de liedjes net zo lang tot zij ze onder de knie heeft (zoals men dat noemt) en tot zij ze kan zingen en spelen wanneer ze maar wil. Voor 't klooster Alles wat zij met haar platen zal verdienen, zal het klooster ten goede komen. Reeds heeft men een platen speler kunnen kopen en een televisie toestel en dat schijnt nog maar een Nachtelijke roofovervallen Te msterdam zyn twee nachte lijke roofovervallen gepleegd, waar bij een 38-jarige Chinese kok en een 78-jarige los-werkman van hun geld werden beroofd. De Chinese kok Tse Fook, die op weg was van zijn werk naar zyn woning aan de Manegestraat, werd in de Nieuwe Kerkstraat door enkele mannen overvallen, die hem een klap op zyn hoofd gaven en er met zijn portefeuille vandoor gingen. Er zat een bedrag in van f 1100 in ver schillende valuta. Deze overval werd door twee mannen gepleegd, terwijl de onmiddellijke nabijheid nog vier andere mannen aanwezig wa ren. Of deze ook iets met de overval te maken hadden is niet bekend. Een 78-jarige los-werkman, die op de Zeedijk had gepassagierd werd omstreeks zes uur bij de Koning straat door twee mannen vastgegre pen, die hem zijn portefeuille ont futselden. Er zou f 450.- in hebben gezeten. In beide gevallen beschikt niet onder haar eigen naam in de de politie over een vaag signalement. begin. Père Duval, wiens liedjes, als deskundigen zeggen, minder dan die van zijn Dominicaanse ter-in-den-Heere, heeft reeds geleden de gouden plaat eekregen bewijst dat. er tenminste éénmii zwarte schijven, met zijn chan zijn verkocht. De verwachtingen voor het su van Zuster Glimlach zyn hoog) spannen. Zelf blyft zy er, zoals| behoort, sereen onder: „Ik weet 4 zo zegt zy, „hoe het verder zal gj Het kan wel dat ik naar Kongi naar elders wordt gezonden en schien heb ik dan geen tyd en {I genheid om te zingen en te coi neren. Bovendien is myn eigei liefhebberij het tekenen van meplaten, want dat heb ik, voor intrede in het klooster, op de a< mie geleerd". De „Wasa" lieefl een eigen museu 111 Stockholm Kort geleden is de Wasa-werf,^ voorlopige museum op het eil Djurg&rden in Stockholm voorj 17de eeuwse Zweedse oorlog! „Wasa", gedeeltelijk geopend, delingen, die nu voltooid zijn, ten een tentoonstellingshal eenl hoorzaal-filmzaal voor 220 pers een cafetaria, een kantoor en werkplaatsen-ateliers. De „Wasa" zelf, die op eenjiei tonnen ponton rust onder een c kapping van glas en lichte met aan het einde van de museumi zal niet eerder toegankelijk zyn[l het publiek dan omstreeks het jaar van 1962, wanneer het complex officieel geopend zal den' lu In de 370 m2 grote tentooE lingshal is een representatieve 1 lectie van de meer dan 20.000 schillende aan boord van het 1 gevonden archeologische voorwe a« geëxposeerd benevens een ai jj voorwerpen, die zijn aangetroffe f' de zeebodem in de onmiddellijke"0 bijheid van de „Wasa". O.a. ziet hier het enorme boegbeeld, voo: J lende een leeuw, alsmede n' kunstzinnig gesneden houten menten, kanonnen, ammunitie,, nere wapens, persoonlijke eigeni men van officieren en manschaj00 gereedschappen, muntcollecties, "l len van de tuigage en andere scb vaarttechnische voorwerpen. P De catalogisering en de cons^ ring van de talrijke vondsten nog steeds door. Wanneer men mee binnen afzienbare tijd ge^ komt, zullen de behandelde voor pen worden overgebracht naar museum, waar ze worden tentoo steld of onderworpen aan w<E schappelijke onderzoekingen. H de bedoeling, dat de collecties expositieruimte van tijd tot tijd nieuwd zullen worden waardoo: unieke zeevaart-historische mu.( met zijn materiaal uit de 17-de het publiek een zo omvattend mU lijk beeld van het leven op zcfj, die dagen zal kunnen geven. AFMGETJIM i&DEN-TtV.VSVm GEVRAAGD; een ervaren voor besteldienst. In gebouw te VOORSCHOTEN kunnen wij plaateen Tussen 35 en 68 jaar, voor wisselende nacht- en weekeinddiensten. Brutosalaris plm. f 80.gemiddeld per week. lf 5-daagse werkweek (41 uur). Vrye uniformering. Persoonlijk aanmelden dinsdag 13 februari, 's middags t 14.00 en 17.00 uur, 's avonds tussen 19.00 en 21.00 uuif Café Restaurant BELLEVUE, Steenstraat 59, Leider

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 6