PA AGENDA KRIS-KRAS TE PAS EN TE ONPAS Spionnemruil OECUMEMENISCH DENKEN ÏS GEEN HOBBY Voorstel van Chroesjtsjow Twee doden bij explosie in Tilburg MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 12 FEBRUARI 1962 Veel gehoord veel gezien (Van onze t.v.-medewerker) We aarzelen geenszins om de zon dagse uitzending van de AVRO- televisie één der belangrijkste van de laatste tijd te noemen. We doelen op het gesprek van mr. Hiltermann met de „eerste Europese minister van landbouw" dr. S. L. Mansholt. Dit interview heeft een kleine voorgeschiedenis. In een eerdere uit zending het is ons ontschoten of het via t.v. of radio was heeft Hil termann lovend over de internatio nale successen van onze landgenoot gerept en daarby iets opgemerkt wat uitgelegd zou kunnen worden als een der.igratie van de socialistische levensbeschouwing van Mansholt. We vonden destijds de formulering ook niet zo bijster gelukkig als niet ter zake doende, maar hebben er ons verder niet aan gestoten. Het pleit voor Hiltermann, dat hij deze zaak geheel uit de wereld heeft geholpen en voor Mansholt, dat hij daaraan zijn medewerking verleende. Het resultaat was waardevol. Het bleek gisteravond. Een man met kennis van zaken als achtergrond, gewapend met een scherp intellect en een uitnemende interview techniek wist uit de graag docerende Mansholt alles te krijgen wat nodig was om een duidelijk beeld van het nieuwe agrarische Europa, dat te wachten staat, te schetsen. Eén ding vonden we jammer en dat was, dat via de perskanalen niet gewaar schuwd is wat er zou komen. Ook voor het district, waarin wij wonen, met zijn intensieve tuinbouw, was het van belang geweest, dat een ieder had beluisterd wat voor ingrijpende veranderingen naast onze deur op doorvoering wachten, hoeveel tradi- Vervolg van pag. 1 Indonesië De minister van godsdienstzaken, Wahib Wahab. heeft intussen be kendgemaakt dat, mocht de crisis om Nieuw-Guinea in de komende twee maanden naar een climax voe ren, de jaarlijkse bedevaart naar Mekka zal worden afgelast. Schepen met bedevaartgangers moeten vol gens de plannen in mei vertrekken. „De bedevaart is een godsdienstige plicht, maar dat is de „bevrijding van West-Irian" ook", aldus de mi nister. Arrestaties op Zuid-Molukkeii Vorige week zijn op de Zuid-Mo- lukken 33 personen gearresteerd in een actie tegen „door Nederlanders geleide opruiende elementen", zo meldde liet Indonesische persagent schap Antara. Een woordvoerder van het Indonesische leger had zaterdag op een persconferentie in Makassar meegedeeld, dat de arrestaties ver band hielden met het onderzoek naar de mislukte aanslag, die 7 januari in Makassar op president Soekarno werd gedaan. „De gearresteerden worden", aldus de woordvoerder, „verdacht van het onderhouden van geheime betrekkingen met Neder lands gezinde ondergrondse organisa ties. Menzies contra Calwell De Australische premier Robert Menzies, heeft in een regeringsver- kiaring over Westeiyk Nieuw-Guinea gisteren gezegd dat Australië nog niet wanhoopt aan een vreedzame oplos sing. Hu zei dit in antwoord op kri tiek van de oppositieleider Arthur Calwell die zei dat Australië voor stander is van een verzoeningspoli tiek. Premier Menzies zei dat Calwell met feiten speelt en dat hy gokt in zake de toekomst van Australië. „Calwell" zo zei hy, schept dishar monie met buurlanden van Austra lië. Australië is geplaatst voor het on ontkoombare feit dat ofschoon het de Nederlandse soevereiniteit over Westeiyk Nieuw-Guinea erkent, ieder Aziatisch land de Indonesische aan spraak steunt. Menzies zei dat Australië via diplomatieke kanalen aandringt op een tot stand brengen van een vreedzame regeling. Het Ver enigd Koninkryk en de V.S. zyn op de hoogte van de Australische wen sen dat alle mogeiyke druk wordt uitgeoefend om gebruik van geweld te voorkomen. tionele bedry ven misschien omge vormd zullen moeten worden. Natuur lijk heeft de pers daarvan wekenlang uitvoerig gewaagd, maar een over zicht in vogelvlucht van een zo grote helderheid had ieder burger moeten kunnen beluisteren. De rest van het programma was zeker niet zonder boeiende punten, maar maakte toch wel een rommelige indruk. Daar was om te beginnen „Rendez-vous" van en door Mies Bouwman, dat prachtig inzette met een originele aanpak van Cruys Voorbergh, die als hulsarts van Lady Barker van haar welstand getuigen kwam. De filmflits uit het stuk was (weer) kosteiyk en het interview met de Jubilaris waardevol. Mevrouw Bouwman sloeg zich prachtig door deze zware kluif heen. Maar togen de rest van dit programma hebben we toch wel ernstige bezwaren, want het devalueert als zo duideiyk toevlucht wordt gezocht by figuren, die er niet thuis horen. Niet omdat ze geen be hooriyke prestaties zouden leveren, maar omdat ze niet op een niveau staan om dit programma te helpen dragen en schragen. Van het inge laste filmpje kan hetzelfde gezegd worden: prima momenten, maar wat rommelig, mede door gebrek aan toe lichting. Kenneiyk zonder behoorhjke voorbereiding ingevoegd. Binnenhuisarchitect Spier moest zyn vorm en gemiddelde snelheid nog vinden, maar toonde en vertelde din gen, die zeker de moeite waard waren. Deze serie is veel meer direct op de doorsnee-kyker gericht dan de vorige, omdat niet ieder nauw by stedebouw betrokken is, maar wel intensief by woninginrichting. Vermiste Brusselse meisjes zijn terecht (Van onze Brusselse correspondent) De twee meisjes van resp. 13 en 14 jaar oud, die sedert donderdag te Brussel werden vermist, zyn terecht. De politie heeft het veelbelovende tweetal aangehouden by de Belgisch- Franse grens. In een te Kortryk ge stolen auto was het in gezelschap van enige minderjarige jongelieden, op weg naar de Cóte d'Azur. Het was het plan daar vandaag de 15e ver jaardag van het oudste meisje te vieren. Van dat feest zal wel niet veel komen. De kinderen zyn naar de ouders teruggezonden en te zyner tyd zullen zy zich wel te verantwoor den krijgen voor de diefstal van de auto Vervolg van pag. 1 Powers werd in mei 1960 tot landen gedwongen, toen hy met een U-2 een verkenningstocht boven de Sowjet- Unie maakte. Hy kreeg tien Jaar ge- angenisstraf. Abel werd in 1957 in de VS wegens spionage tot 30 jaar ge vangenisstraf. Abel werd in 1957 in de nel Abel werd destyds gezegd, dat hy de hoogstgeplaatste Rus was die ooit in de VS als spion werd gearresteerd. Abel leidde het werk van de Russi sche staatsveiligheidsdienst in de Verenigde Staten. De Russen houden thans de ver- biyfplaats van Abel angstvallig ge heim. In Oost-Beriyn is vernomen, dat de verbhjfplaats van de kolo nel misschien wel jarenlang een ge heim zal biyven. De student Pryor is zondagochtend per vliegtuig in Ame rika aangekomen. James Donovan, de Newyorkse ad vocaat die bü de vryiating van Po wers heeft bemiddeld, verklaarde gis teravond te verwachten dat Rusland spoedig nog een Amerikaanse gevan gene zal vrijlaten: de 22-jarige Mar vin Makinen die in Kiew een straf van acht Jaar uitzit. Hy werd gear resteerd toen hy volgens de Russen militaire installaties fotografeerde. Flinke vrouwelijke agenten! (Vanonze correspondent) Hilversum kan trots zyn op zyn vrouweiyke agenten. Zij zyn nog maar een week officieel in dienst, maar dat zy haar plaats waard zyn in het korps, bewezen zy zaterdag middag op de Groest aldaar. Twee van de drie dames regelden op dat punt het verkeer en leidden de stroom winkelend publiek in goede banen. Zij werden hlerby gecoached door een brigadier van politie. Toen een stel opgeschoten jongens een goede doorstroming van het ver keer verhinderden, greep de brigadier in. Hy maande de jongelieden door te lopen. Wel tien keer waarschuwde hy, zonder resultaat echter. Toen hij de grootste belhamel, een 17-Jarige schilder, op rustige wyze wilde inre kenen, trachtte deze te vluchten. De politieman wist hem echter te grij- pen, maar kreeg toen van de wilde man een wilgemikte vuistslag op het oog. De brigadier ging knockout De jongen had echter buiten de vrouweiyke agenten gerekend, zy do ken de vechtersbaas op zyn nek, gre pen hem vast en brachten hem naar het bureau, waar hy werd ingeslo ten. Niets dan lof hadden de supe rieuren vanmorgen voor deze dames .met haar op de tanden. Tussen Neiv Delhi en Rome RAAKT DE CHRISTEN KERN VAN ONS EN KERK ZIJN De burgemeester van Eindhoven, lr. H. B. Witte, heeft zaterdagmiddag in Eindhoven de zeventiende oecumenische Jongerenconferentie geopend. Deze Jaariyks terugkerende tweedaagse conferentie is een manifestatie van jongeren, die zich niet willen neerleggen by de verdeeldheid der kerken. Vrijwilligers Volgens het Indonesische pers bureau „Antara" is de eerste groep van 10.000 vrüwilligers voor Nieuw- Guinea uit Tandjong Priok vertrok ken op weg naar Westeiyk Nieuw- Guinea. Deze vrijwilligers zullen zo wel op het militaire als op het para militaire vlak taken krijgen om het „commando" van president Soekar no van 19 december ter bevrijding van het gebied uit te voeren. „Zij zullen de Indonesische vlag op Nieuw Guinea hysen". By het vertrek waren de secretaris van de Nationale Verdedigingsraad, kolonel Achmadi, en de inspecteur- generaal van het leger, Kolonel Soe- kawati, aanwezig. De groep, die bestaat uit vrijwil ligers van het gebied van Djakarta, zal spoedig gevolgd worden door men sen die zich in andere gebieden hebben opgegeven, aldus „Antara". Repatriëring gevangenen De vertegenwoordiger van het in ternationale Rode Kruis in Azië, An- dré Durand, is vanochtend in Hol- landia aangekomen voor de regeling van de repatriëring van de Indone sische gevangenen na de scheeps- botsing in de wateren bü Nieuw- Guinea. Hy werd op het vliegveld verwelkomd door de gouverneur, dr. Platteel, de commandant strijdkrach ten in Nieuw-Guinea, schout-by- nacht Reeser, de voorzitter van de Nieuw-Guinea Raad, mr. Sollewyn Gelpke, en andere autoriteiten. In zün toespraak zei ir Witte, dat de tijdsomstandigheden, waarin deze conferentie gehouden wordt, gunstig lyken. Dit biykt wel uit- al hetgeen onlangs op dit terrein heeft plaats gevonden en binnenkort nog zal ge beuren. In het byzonder wees de bur gemeester op de onlangs in New- Delhi gehouden derde assemblee van de Wereldraad van Kerken, op de daarvoor gehouden byeenkomst vaci de Orthodoxe Kerken op Rodos en op het komende Vaticaanse concilie. Uit al deze activiteiten biykt wel een algemeen vurig verlangen naar het ideaal der hereniging, zo meende hy. Tevoren had de waarnemend voor zitter van de Oecumenische Jeugd raad in Nederland, de heer J. de Roos, de ongeveer negenhonderd deelnemers uit alle delen van het land welkom geheten. Van hervorm de zude nemen ruim 400 jongeren aan de conferentie deel, voorts onge veer 120 roomskatholieken en ruim honderd gereformeerden. Ongeveer 62-procent van de oecumenen zyn jonger dan 25 jaar. Tydens de middagzitting heeft de heer M. G. van Haaien, waarnemend voorzitter van het Jeugd, en jonge rencentrum .Ruimte" een inleiding gehouden over de vraag „Als het niet gaat om onszelf maar om de ander in hoeverre en op welke wyze dient dan het patroon van het huidig kerk zon te veranderen?". Na hem sprak drs. W. Tims van het Centraal plan bureau in Den Haag, die de jongeren de vraag voorlegde hoe zy en hoe de kerken actief ingeschakeld kunnen worden by de hulpverlening. TUSSEN NEW DELHI EN ROME Dr. L. G. M. Alting von Geusau, van het bisschoppeiyk bureau van de bisschop van Groningen heeft tijdens de tweede dag gesproken over: „Tus sen New-Delhi en Rome". Hy stelde, dat de voornaamste ontdekking van New-Delhi en van elke oecumeni sche conferentie is het naar voren komen van een sfeer van vertrouwen, liefde en vriendschap. Deze waarden maken de gehele oecumenische be weging tot een avontuur. Dr. Alting van Geusau stond ver der stil bü het algemeen ontwaken van de noodzaak om één te worden. Het oecumenisch denken is geen hobby, doch raakt de kern van ons christen en kerk zyn. Wat betreft de R.-K. Kerk: hier doen zich de laatste tyd opmerkeiyke ontwikke lingen voor. Ook hier is de oecumeni sche beweging een stroom en zy blykt al sterk tot de oppervlakte te komen in de woorden van Paus Plus de XII en Johannes XXIII, tevens in de oprichting van de secretaria ten ter bevordering van de eenheid. Spreker komt steeds meer tot de conclusie, dat de werkelijke oecume ne ook voor de protestantse en ortho doxe kerken onbereikbaar is zonder, dat de R.-K. Kerk mee op pad gaat op zoek naar de eenheid die God j wil. Gezamenlyk gebed is belangrijk, zo vond dr. Alting ven Geusau, maai het werkriyk houden van gezamen lijke erediensten zal nog moeten j wachten tot het moment, dat de i weerstanden, die offers vragen, zyn I overwonnen. Ds. H. van Andel, secretaris van de Oec. Jeugdraad, sprak eveneens over „Tussen New-Delhi en Rome". OECUMENISCHE OPVOEDING Ds. Van Andel merkte op, dat het intussen wel duideiyk is geworden, dat in New-Delhi veel aandacht is besteed aan de taak van de leek. Het gaat immers niet in de eerste plaats om bidden, zingen by een vergaderd te zijn op zondag, maar om de gehele week christen te zyn. Hy vroeg zich af of het zo onverantwoord en onver standig zou zyn wanneer leken uit verscheidene kerken in de eerste plaats by elkaar kwamen om een nieuw inzicht te krygen op onze wel vaart, op de vryetydsbesteding, op geboortebeperking, op internationale politieke en sociale vraagstukken, in plaats van het over de doop, het avondmaal te hebben. Als laatste punt bracht spreker naar voren, dat New-Delhi de wereld voor nog een belangryke vraag stel de: die naar de oecumenische opvoe ding. Hy deed een suggestie, dat de kerken en jeugdorganisaties ieder een eigen man aanstellen, die zich met niets anders bezig houdt dan met oecumenische opvoeding en dit dan uitwerkt voor de eigen situatie. Aan het einde van de conferentie werd ds. J. A. Roskam, evangelisch luthers predikant te Beverwyk ge ïnstalleerd, als voorzitter van de Oecumenische Jeugdraad Nederland. De Sowjetrussische premier Chroesjtsjow zou gisteren in brieven aan president Kennedy en de rege ringsleiders van de andere betrokken landen hebben voorgesteld, dat deze regeringsleiders zelf de ontwape ningsconferentie van achttien lan den, die op 14 maart a-s- in Genève zal beginnen, dienen bij te wonen. Deze brief was een antwoord op het voorstel van Kennedy en Macmillan voor een conferentie van de minis ters van Buitenlandse Zaken, die het ontwapeningsoverleg zouden moeten openen. Volgens de Russische pre mier zouden de problemen veel te ernstig zyn om niet door de rege ringsleiders zelf besproken te worden. De achttien landen die in Genève zullen onderhandelen, zyn: aan westeiyke zyde Canada, Engeland, Frankrijk, Italië en de V.S.. aan communistische zyde Bulgarije, Po len. Roemenië, de Sowjet-Unie en Tsjecho-Slowakije. van neutrale kant Birma. Brazilië, Ethiopië, India, Mexico, Nigeria, de Ver. Arabische Republiek en Zweden. De eerste Amerikaanse en Weste- ïyke reactie was, een voorzichtige houding tegenover het voorstel van het Kremlin. Intussen is de mogelykheid niet uitgesloten, dat de broer van presi dent Kennedy, de Amerikaanse mi nister van Justitie Robert Kennedy, na zijn bezoek aan Nederland op 25 dezer naar Moskou gaat voor een in formeel gesprek met premier Chroesjtsjow. Deze mogelykheid is opgeworpen nu de piloot Powers uit Russische gevangenschap is vrijge laten. Duitse miljoenenorder Het Duitse persbureau DPA weet te melden, dat het Nederlandse be dry f „De Kruithoorn" in *s Hertogen- bosch, van de Westduitse „Luftwaf fe" een order zou hebben ontvangen voor het leveren van munitie tot een waarde van 55 miljoen mark. Het zou hier gaan om een party munitie, geschikt voor de boord wa pens van „starfighters", welke toe stellen, zoals bekend, gemeenschap- pelyk door België, Duitsland en Ne derland, ln licentie worden gebouwd. EEN BOZE ZEEHOND heeft gistermiddag een paard gebe ten. Dit bepaald niet alle daagse voorval gebeurde op het strand van Renesse op Schou- wen-Duiveland. Daar lag een jonge zeehond zich heerlijk te koesteren in het zeer vroege voorjaarszonnetje, toen er twee ruiters aankwamen. Het jonge dier was van dit gezelschap niet gediend en probeerde zo snel mogelijk weer in zijn natte element te komen. Maar een van de ruiters wilde hem wel eens iets beter bekijken en ver sperde het dier de weg. Maar zeehonden houden niet van zoveel belangstellingIn het nauw gedreven beet het dier het paard in een van de benen om meteen daarop in het wa ter te verdwijnen, zonder zich om zijn slechtoffer te bekom meren. EEN KLM-PILOOT, een glazen wasser een directeur van een farmaceutische fabriek, enkele kantoorbedienden, twee leraren M.O., een bontbewerker en nog enkele mannen hebben in Am sterdam gretig het voorbeeld gevolgd van de 47-jarige H. Comello, werkzaam in het re clamevak. Gezamenlijk hollen deze mannen (gemiddeld ver boven de dertig) iedere zater dagochtend op en om de Am sterdamse Bosbaan. Heel on gedwongen, zomaar voor de ge zelligheid. Bovendien blijven de spieren er los door en gaat er wat van het gewicht af. Eén deelnemer heeft in drie maan den al 28 pond van zijn royaal overwicht afgehaald. En dat duurt nu al een jaar. Er zijn dus heel wat pondjes verloren Een heftige explosie zaterdag rond het middaguur in de maga zijnen van de N.V. Hexspoor en Zonen aan de Industriestraat te Tilburg groothandel in bananen heeft twee mensenlevens geëist. Volkomen onverwacht explodeerde omstreeks twaalf uur de gasinstalla tie voor de verwarming van de cellen, waarin de bananen hun rijpingspro ces ondergaan. Van de op dat mo ment in het gebouw aanwezige zes personen werden er twee gedood, een derde levensgevaariyk gewond, ter- wyl een vierde lichte verwondingen opliep. De beide anderen kwamen met de schrik vry. Vallende brokstukken van dak en muren veroorzaakten in een mini mum van tyd een trieste ravage. Een van de directeuren der NV., de 36-ja- rige L .G. J. Hexspoor uit Tilburg, werd gedood door het vallend puin, Evenals de 35-jarige boekhouder H. J. M. Bogaers, die zich op het kan toor bevond. Een andere employé, de 24-jarige N. J. M. Beerens uit Moer gestel, moest met ernstige verwon dingen naar het St.-Elisabeth's Zie kenhuis worden overgebracht. Voor zyn leven wordt gevreesd. Onmiddellyk stroomden van heinde en verre mensen toe. Even ontstond er een paniek, toen mensen, zonder op gevaar beducht te zyn. de spoor baan waar regelmatig treinen tussen Breda en Tilburg passeren, overlie pen. Gelukkig kon men ongelukken voorkomen. De brandweer en politie rukten met groot materieel uit naar de plaats des onheils. Er ontstond geen brand, zodat men zich na een eerste zorg aan de slachtoffers, aan het oprui- mingswerk kon wijden. Omtrent de oorzaak heeft men nog geen uitspraak kunnen doen. De schade is zeer aanzienlijk. Overal in het gebouw zyn de muren gescheurd en de volgepropte bananencellen wer den ernstig beschadigd. -v, i z TTTrp7^73- VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Kerkorgelconcert. 18.30 Lichte gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte ork. muz. 20.15 Het schip Esperanca, hoorsp. 21.25 Mannenkoor, solisten en lnstr. 22.00 Pari. comm. 22.15 Zigeuner muz. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverden king 22.55 Boekbespr. 23.05 Rep. van het congres van de Vereniging voor de Volkszang. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Ultz. v. d. Pac. Soc. Partij: Boerenbedrog (B.B.) 19.00 Lakmé, opera (verkorte uitvoe ring). 19.50 Pianorecital. 20.00 Nws. 20.05 De Radloscoop, gevar. progr. 22.30 Nws. en eventueel meded. 22.40 Act. 23.00 Jazz Sociëteit. 23.30 Licht ens. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverzlcht. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.30 Aansluiting gemist, een muzikale een akter. 21.05 Fllmvenster. 21.30-22.15 Welbeschouwd, forum. VOOR DINSDAG 13 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Klassieke gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Lichte gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Klass. gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaanvooruit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Als de dag van gisteren, klankb. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Pianospel. 12.50 Act.. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.35 Ork., koren en sol.: lichte muz. 14.05 Kamerork. 14.35 V. d. plattelands vrouwen. 14.45 Tlerelantynen. gevar. Advertentie MM vraagt uw mening Koop eens CHONOTA by uw kruide nier. Proef het en geef ons eens te kennen, hoe U dit nieuwe artikel vindt. Zoet genoeg? Te zoet? Noten te grof of te fijn? Te veel chocolade- smaak of te weinig? Lekker? Uw mening kan U een aardige attentie opleveren. Schrijf aan Mc MLLLAN, Af (1,32, Amsterdam, Postbus 6082. MAANDAG De Doelen: Ledenverg. Leldse Ama teur Fotografenver. 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (grote zaal)Invi tatieconcert 60-Jarig bestaan „Werk- mans Wilskracht". 8 uur n.m. DINSDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jeho vah's getuigen. 7.25 uur n.m. Predlkèr: Volle Evang. Zending. Spr. J. Maasbach. 8 uur n.m. Schouwburg: K. en O. Rotterdams Toneel Boeing-Boeing". 8 uur nm. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Con cert Trio Jo Juda voor LKK „Voor Allen". 8 uur n.m. Oegstgeest (Laan van Oud-Poel geest 2)Vrouwen ln de WD, Spr. mevr. Vllma Kalnins over Finse folk lore. 10.30 uur v.m. Wassenaar: Café Van der Zalm. Filmavond Diergaarde Biydorp voor de samenwerkende tuinbouwver- enlgingen. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal: Halfuur van Bezinning. 1-1.25 uur nm. Den Burcht (grote zaal)Propagan- da-contactavond Ned. Jeugdherberg Centrale. 8 uur n.m. Doopsgezinde kerk: Evangelisatie - byeenkomst o.l.v. ds. K. C. v. Oossanen. 8 uur n.m. Rehoboth: Opening bazaar C.H.U. 10 uur voorm. Zoeterwoude: „Ons Huls". Bijeenkomst bejaarden. 2.30 uur nam. in die omgeving. Zaterdag vierde het gezelschap de eerste verjaardag. De televisie kwam op verjaarsvisitie. Een goede reclame voor deze „nuttige vrijetijdsbesteding voor de ouderen". r TANTE POS werkt meestal zeer accuraat, maar niet altijd even vlug. Een briefkaart die 47 jaar geleden tijdens de eerste we reldoorlog door een jonge Duit se soldaat in oost-Frankrijk was gepost, is nu eindelijk op haar bestemming aangekomen. De soldaat en zijn verloofde, aan roie de kaart was gericht, zijn later getrouwd en inmid dels reeds gestorven. De brief kaart is nu bij een 40-jarige dochter bezorgd. BINNENLAND heer A. Spekman op het Zuldelnde Zevenhulzen (Z.-H.) door een perso nenauto uit Blelswljk geschept. Hy was op slag dood. De Nederlandse film „Holland nodigt de wereld uit" door Joop Gee- glnk's fllmproduktlebedrljf „Dolly- wood" vervaardigd ln opdracht van het Nederlandse Zulvelbureau, ls op een deze week ln West-Beriyn gehouden fllmcompetltle onderscheiden met een „Gouden oor". De competitie werd ge houden ter gelegenheid van de inter nationale landbouwtentoonstelling in West-Beriyn. In de nacht van zaterdag op zon dag ls op de Bredabaan ln Brasschaat- Polygoon de auto van de heer P. uit Heemstede geslipt en tegen de wagen van een Hagenaar te pletter gereden. De heer P. was op slag dood. De ande re bestuurder werd licht gewond. Zaterdagavond laat zijn op de rijksweg Hengelo-Almelo twee perso nenauto's ln frontale botsing gekomen, waarbij een der bestuurders, de 27- Jarlge J. R. Mastenbroek uit Almelo om het leven kwam. De andere werd ernstig gewond. Deze reed ln de rich ting Almelo. Even bulten de bebouwde kom van Hengelo zag hij de andere wagen, die een motorrijder wilde In halen. op zieh afkomen. De wagens, die leder met een snelheid van tegen de honderd reden, botsten frontaal tegen elkaar en belandden ln de berm. De heer Mastenbroek werd door de voor ruit geslingerd en kwam op het weg lek terecht. Daar werd hy eerst over reden door een auto, die naar Hengelo ging en kort daarop door een wagen die uit Hengelo kwam. De bestuurder van laatstgenoemde wagen heeft er niets van gemerkt en ls doorgereden. Tegen 8 uur ls de 34-Jarige heer A. de Jong, zwemlnstructeur bij Ozebl te Utrecht, ln de Wetering te Jutphaas verdronken. Voorbijgangers meldden de politie, dat er een flets en een kist met appelen in de Wetering lagen. Bij het dreggen werd toen spoedig net lijk van de heer De Jong gevonden. Vermoed wordt, dat hy onwel geworden ls en toen met zUn flets te water ls geraakt. BUITENLAND De acteur en toneelschrijver René Fauchols ls gisteren op 79-jarlge leef tijd ln Parijs overleden. Hij heeft o.m. deel uitgemaakt van de groep van Sa rah Bernhardt. Wladyslav Bronlewskl, een van de bekendste Poolse dichters, is op 64- Jarige leeftijd te Warschau overleden. Hij heeft ook naam gemaakt als ver taler van het werk van Russische schryvers. Het hooggerechtshof ln Lltauen heeft zaterdag vier personen tot de dood door de kogel veroordeeld wegens geldspeculatie. Vier anderen werden tot gevangenisstraffen van vier tot tien jaar veroordeeld. Het ministerie van Justitie van Kameroen heeft meegedeeld, dat ty dens het overbrengen van gevangenen van de gevangenis ln Douala naar een andere gevangenis een aantal gevan genen ls gedood. Volgens niet-offlclele, doch doorgaans welingelichte kringen bedroeg het aantal doden omstreeks twintig. De Amerikaanse minister van De fensie, Robert McNamera, heeft in een boodschap over de burgerlijke verdedi ging aan het Congres voorgesteld de Amerikaanse regering 60 procent van de kosten van het bouwen van publie ke schuilkelders voor radioactieve neer slag te laten dragen. By de V.N.-acties ln september en december In Katanga zijn ln totaal 25 Belgen omgekomen, zo heeft het Bel gische ministerie van Buitenlandse Zaken meegedeeld. Tot vlce-premler van de Russische federatie, de grootste van de 15 Sow jetrussische republieken, ls benoemd Ivan Woronow. De 50-Jarlge Woronow ls vlce-voorzitter van de nationale eco nomische raad voor Rusland geweest en heeft aan het hoofd gestaan van de nationale economische raad van Ar changel. Premier van de Russische fe deratie. die 76 procent van het totale grondgebied van de Sowjet-Unie om vat. is Dmitri Poljanskl. Albanië en Marokko hebben be sloten diplomatieke betrekkingen op ambassadeursniveau aan te knopen. Zes personen zyn zondag ln Kleef omgekomen doordat een auto bij een brug slipte en ondersteboven in de Rijn terechtkwam. In de auto zaten een echtpaar en hun vijf kinderen. Hoewel het water op die plaats slechts 1.3 meter diep was. slaagde de te hulp geschoten politieagenten er slechts ln een twaalfjarig meisje levend uit de auto te halen. Oud-president Von Steiger van 7 1 seriand ls op 8I-Jarige leeftijd o»crleder.. Von Steiger was ln 1945 en in 1951 president. Eén van de rechters van de voor malige rechtbank voor oorlogsmisdadi gers te Neurenberg, de Brit Lord Bir- kett. ls zaterdagavond op 78-jarige leeftijd ln een ziekenhuis te Londen overleden. In Engeland verwierf hy grote vermaardheid als strafpleiter, ln het byzonder in moordzaken. Een Italiaanse arbeider ls in 3tutt.gart ln quarantaine geplaatst na dat zich bij hem symptomen van pok ken hadden vertoond. Zestien perso nen me* wie de Italiaan ln contact ls ge- weest, zijn bij wijze van voorzorgs maatregel afgezonderd. I Schouwburg: K. en O. Rotterdams Toneel „Boelng-Boeing". 8 uur n.m. Steenschuur 6: Ledenvergadering „De Natuurvriend". 8 uur nm. Oegstgeest (Patronaatsgebouw): Toneel ver. „De Lekenspelers" voeren op ,,'t Sloofje". 8 uur nm. DONDERDAG De Hoeksteen (Levendaal 1): Con tactavond Cie voor Huish. Voorlich ting. 8 uur nm. Gulden Vlies: Modeshow fa. Gerzon „Uw baby en U". 2.30 uur nm. Hogewoerd 175: Dienstvergadering Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. In den vergulden TurkJaarverg. R.-K. Middenstandsbond. 8 uur nm. Ryksherbarlum (Nonnensteeg 1): Ledenverg. Kon. Ned. Natuurhlst. Ver. Spr .dr. W. Vervoort over Noorwegen. 8 uur nm. Schouwburg: K. en O. Rotterdams To neel „Boeing-Boeing". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Toon kunstkoor zingt „Die Schöpfung". 8 uur n.m. VRIJDAG Den Burcht (grote zaal): Feestavond CJV „Jong Lelden". 8 uur n.m. De Doelen: Genootschap Nederland- Engeland. Spr. Giles Best „The English Bar". 8 uur nm. Prediker: Evangelisatie Chrl6tengem. „Ecclesia". 8 uur nm. Roomburgerlaan 83: K. en O.-cursus fotograferen. 8 uur nm. Schouwburg: K. en O. Rotterdams To neel „Boelng-Boeing". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Feest avond 60-jarige bestaan „Werkmans Wilskracht". 8.15 uur nm. St.-Antoniusclubhuls: Toneelavond Selskip „Fryslan". 8 uur nam. ZATERDAG Doelenkazerne: Jaarvergadering afd. Zuid-Holland Noord Bond van Ned. Militaire Oorlogsslachtoffers. 3 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur nam. Oude Vest 45: Plaatseiyke Raad van Maatschappelijk en Cultureel Overleg. Spr. W. A. M. Peters „De wereld waar- In wij leven". 10.45 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN AcademieTentoonstelling werken van Theo Blom en Wilfred Voet. Werk dagen 8.30-12.30 en 2-5.30 uur (zater dags en zondags gesloten) (tot 24 fe bruari). Lakenhal: Tentoonstelling Ap Sok. Werkd. 10-4 uur, zon- en feestdagen 1-4 uur (tot 5 maart). Lakenhal: Tentoonstelling „De 50 best verzorgde boeken van 1960". Werk dagen 10-4 uur; zondag 1-4 uur (tot 5 maart) Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur), Ryksmuseum Geologie en Mineralo gie. v d Werf park 1; Tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Ryksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Nederlandse opgravingen ln Egvpte'1 (tot 25 februari). Ryksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Oudheden: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur. zondag 1-4 uur BIOSCOPEN Luor: „Wlen? Wie es welnt und lacht". (Das Riesenrad). 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Analyse van een moord". 18 Jr. Dag. 2 en 7.30 uur; zond. 2. 5 en 8 uur. Studio: „II Grido" (De kreet). 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De kanonnen van Navarone". 14 Jr. Dag. 2 en 7.30 uur; zond. 2. 5 en 8 uur. Lldo: „Ursus" (De wreker der slaven). 14 Ir. Dag 2.30, 7 en 9.15 uur; zond 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Kex: „De Cobra Afgod" (voorl.). 14 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donder dagcyclus „Duistere driften". progr. (herh.). 15.50 Pianospel. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- rlngsultz.: Antilliaanse nieuwsbrief, door Henk Dennert. KRO. 18.00 Lichte muz. 18.20 Poli tieke lezing. 18.30 Radio-Volksuniver- sltelt: Achter de schermen - II. door G. J. de Voogd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Trouble ln Tahiti, opera. 20.20 Muziek, modern en klassiek, muzikale lezing. 20.50 Kamerork. 21.40 Koper- ens. en orgel. 21.55 De halve maan(d), licht progr. 22.15 22.25 Boek bespr. 22.30 Nws. 22.40 Lichte gram. 23.10 Leden van het Noordhollands Filharm. ork., koor en orgel. 23.30 Franse kamermuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Ochtendgym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Franse muz. uit de 18e eeuw. 9.40 Morgenwyding. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 R.V.U.: Insektlclden, door dr. D. Dresden. 11.30 V. d. zieken. 12.00 Licht ens. en sol. 12.20 Rege- rlngsuitz.: ultz. v. d. landbouw. 12.30 Meaed. ten behoeve van land- en tuin bouw. 12.33 Orgel en altsaxofoon. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Promenade-ork. 14.00 Gitaarrecital14.10 Vocaal kwart, en plano. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar. 15.30 Fluit en plano. 16.00 In het voetspoor der wetenschap (herh. v. zondagavond 4 febr.). 16.15 Lichte gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Amateursprogr. 17.55 New York calling. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Pianospel. 18.30 Theaterork. en sol. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Inleiding tot muziek begrip, muz. lezing. 19.25 Pianorecital: klass. muz. 20.00 Nws. 20.05 Kleurryke klanken, muzlekrevue. 21.00 Hou Je aan Je woord: literair woordenspel. 22.00 Muzikale lezing over de compo nist Sergei Rachmaninoff. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Klassieke gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Ultz. v. d. Anti Revolutionaire Partij. 20.30 Euro visie: Filmoverzicht van de belang- rykste gedeelten uit de wedstryden om het wereldkampioenschap skiën te Chamonlx van vandaag. 20.45-22.20 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Dis cussie. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoor spel. 16.30 Verz.-progr. 17.15 Onbekend. 17.45 Praatje. 18.00 V. d. Jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East, reg. progr. 20.00 Kamer muz. 20.30 Radioportret van een pi loot. 21.15 Interview. 21.30 Ork. conc. 22.45 Lezing. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dag boek. 12.31 Fllmprogr. 13.00 Populaire gram. 13.31 V. d. arbeiders. 14.00 Dans- muz. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.31 Muz. by het werk. 17.15 Mrs. Dale's dagb. 17.31 Ultsl. van races. 17.34 Lichte gram. v. d. Jeugd. 18.31 Gevar. muz. en ber. 19.33 Sport. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en journ. 20.31 Gevar. muz. 21.00 Vragenbeantw. 21.31 Volksdansen. 22.00 Waar verhaal. 22.31 Verz. progr. 23.30 Nws. en sport. 23.41 Dansmuz. 0.56- 1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 16.00 Omr. ork. en sol. 17.45 Nwe gram. 19.00 Nws. 19.50 Lichte muz. 21.00 Pianorecital. 21.45 Nws. 23.30 Ork. conc. 24.00 Nws. 0.10 Gevar. gram. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.15 Kamermuz. 14.45 Operamuz. 17.00 Ka mermuz. 18.30 Nwe operasterren. 19.00 Nws. 20.00 Kamerork. en sol. 23.13 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brnssel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Lichte muz. 16.00 Beursber. 16.06 Duitse les. 16.21 Vlaamse svmf. muz. 17.00 Nws. 17.15 Zangrecltal. 17.40 Boekbespr. 17.50 V. d. Jeugd. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sport- kron. 19.00 Nws. 19.40 Lichte gram. 19.50 Syndicale kron. 20.00 Hoorspel. 21.15 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55-23.00 Nws. 48 m.: 13.00 Nws. 13.16 Amus. muz. 14.45 Gram. 15.03 Caslnoconc. 17.00 Nws. Operamuz. 18.30 Discografie. 19.25 19.30 Nws. 20.00 Symf. conc. 22.15 Jazz muz. 22.55 Nws. Astra-Theater - Wassenaar: Vrydag, zat., ma., dl., wo. en do. 7.30 uur; zondag 2.30 en 7.30 uur „Ben Hur". AJ. Avond- en nachtdienst der Apotheken te Lelden. Geopend voor spoedeisende gevallen: de Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en de Haven Apotheek. Ha ven 18, tel. 20085. OOK DE APOTHEKEN TE LEIDEN gaan des ZATERDAGS met een beperkte bezetting werken. In spoedgevallen staan wy voor U klaar Biedt Uw recepten en herha lingen tydig aan doch zo min moge lijk op zaterdag. DE LEIDSE APOTHEKERS Bij geen gehoor van Uw halsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur). Amsterdam ri Den Helder g< Ypenburg ri Vllsslngen g Eelde r< De Bilt ri Twenthe rt Eindhoven gen. bew. Z.--Limburg geh bew. Helsinki geh bew. Stockholm sneeuw Oslo sneeuw Kopenhagerregen Aberdeen regen Londen geh. bew. Brussel geh. bew. Luxemburg geh bew. Parys geb bew. Bordeaux zwaar bew a iï 1 j f I a a h WZW 21 6 2 wzw 18 5 2 wzw 17 6 1 wzw 20 4 0.3 wzw 13 3 5 zw 13 3 1 13 zzw 6-4 1 zw 16 4 4 wnw 19 wzw 13 wzw 8 wzw 8 7 2 0.1 0 O 0 1-0 0 Frankfort Zürich Genéve Locarno Wener Innsbruck Belgrado Athene Rome Alacclo Lissabon zwaar bew. w.stll onbewolkt nnw 7 7 sneeuw zw 10 1 geh bew. wzw 15 -2 geh bew. zw 2 -1 onbewolkt w.stll -3 onbewolkt w.stll -4 half bew. z 4-3 zwaar bew. wzw 2 -6 onbewolkt z 2-1 zwaar bew. w.stil zwaar bew. w.stll 5 o onbewolkt nno 3 4 0 onbewolkt no 4 8 0 O 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2