Kikkers zeker van ere-titel Henk Heymans de grote man in de Leidse derby Begrotelijke affaire voor LFC-linksback Rondom de derby Bodegraven Alphen slecht en schandalig ALPHENSE BOYS NU IETS STEVIGER IN HET ZADEL Kostbare zegt ASC van KJ 11 Amateurs Opgericht 1 maart 1860 Maandag 12 februari 1962 Vierde blad no. 30577 Roodenburg verloor met 4—1 (Van onze sportredacteur) LFCRoodenburg is de „derby van Henk Heymans" gewor- den De blonde koningsschutter van de kanaries stuurde gister middag op het met 5000 toe schouwers omzoomde veld aan de Boshuizerkade Roodenburg- doelman Mat Keereweer liefst viermaal naar het net Niet alleen bij de spelers, ook bij de supporter van LFC en Roodenburg heersten zoveel zenuwen dat men er tegenaan kon leunen". Zelfs de meest verstokte aanhan gers kon men er niet toe brengen een prognose te doen. „Afwachten maar, zo iets kun je niet voorspellen" kregen toe keer op keer te horen. De echte derby-sfeer is er toch niet helemaal uit gekomen. Dat kwam omdat de snelle 20 voorsprong die LFC veroverde de grootste spanning toch wel wat weg nam. Twee figuren hebben ons bij de tocht over de tribunes in hoge mate geboeid. Dat was allereerst een Rooden burg-supporter. Een man die na het derde LFC-doelpunt zijn complete ergernis voor de komende 24 uur al in de ogen droeg. „Dat voorhoedespel bij ojis deugt ook niet", zei hij. „Dat moet zö". Met beide handen tekende hij enige duistere figuren in de lucht. We kregen eigenlijk de indruk dat hij de contouren van een héél bekende filmster schil derde, maar dat kan ook aan ons gelegen hebben. Zelf kwam hij er ook niet meer uit en toen staarde hij maar droef het veld in. En de LFC-aanhangereen man met een wat uitgedunde Kennedy-kuifdie zei: „Elke keer als die Bruggeling terug speelt, krijg ik bloeddruk 100Na afloop zijn we de stallen of wel de kleedkamers ingetrokken. Hier zijn wat meningen van enige „betrok kenen": LFC-voorzitter Frits van Waveren: (met een glunde rend gezicht bezig tientallen guldens recette op te stape len) „Ik ben heel blij dat we gewonnen hebben. Naar mijn mening hebben we de over winning absoluut verdiend. Wat me verder heeft ver heugd, is de vriendschappe lijke sfeer waarin de wed strijd is gespeeld". Roodenburg-voorzitter Leo Geuke: De zege kwam LFC beslist toe, al zijn de cijfers misschien wat geflatteerd. Weet U, onze ploeg is eigenlijk nog mentaal niet hard ge noeg om in een derby, die nu eenmaal een andere „instel ling" vereist dan een gewone ivedstrijd, het sterkste spel te kunnen spelen. Maar de jon gens hebben er in elk geval veel van kunnen leren. LFC was feller en ik geloof dat dit de beslissende factor is ge weest. Roodenburg speelde een beetje lauw". Scheidsrechter T. Arts: Een leuke, sportieve wedstrijd Vóór de wedstrijd ben ik naar de beide teams toegegaan en heb gezegd: „Mijne heren, er ivordt vanmiddag gevoetbald met hoofd, hart en voeten, maar niet mei de mond. Dat laatste laat U maar aan mij over als dat nodig mocht zijn. Verder hoeft U alleen maar op mijn fluitje te letten. Nou dat advies heeft men werkelijk voorbeeldig opge volgd". Cor v. d. Zeeuw (LFC): Leuk dat het allemaal zo prettig is gegaan. Ik geloof dat wij er wat feller op zaten en dat we ook „geladener" in de voorhoede speelden dan Roodenburg. Dat moest ook wel want als we verloren hadden, waren we uitgescha keld". Van Weerlee (Roodburg) „Nee, 't ivas onze dag niet 't wilde maar niet lukken". Matchwinnaar Henk Hey mans (in een stomend was lokaal): Bij dat derde doelpunt hè, kreeg ik die bal vol op m'n wreef. Ik dacht meteen: dadr zal-ie z'n han den aan branden Slechts één L.F.C.'er zal rustheid hebben gevolgd: links back Henk Sira. Voor hem is deze derby een nogal begrote lijke affaire geworden, want h'j had zijn aanvalsleider voor elk doelpunt zes consumpties be loofd. Hij lachte dan ook wat zuinig, toen Heymans kort voor het einde van de wedstrijd triomfantelijk in zijn richting schreeuwde: „dat zijn er 24 Henk ondermijnende acties van de gevaar lijke Heymans toch wel een tikkel tje van haar stuk geraakt. De kleine, nerveuze foutjes waaraan Hensen c.s. zich gingen bezondigen, wer den wel niet direct fataal al kwamen Aat Heymans en Willie Nachtegeller nog voor de rust dicht bij een treffer maar verrieden toch wel duidelijk de on zekerheid van de Roodenburg-defensie. Maar j i de stryd was nog niet gestreden en deze produktiviteits-explosie van toen kort voor de rust Sam den Os Heymans met stijgende onge-i,ult een corner met een nogal gril- J,r} 3 I lige omhaal die via de binnenkant van de paal doel trof, de Rcoden- burg-achterstand reduceerde tot 2-1, leek nog alles mogelijk. Onder controle Het is er echter voor de Rooden- burgers niet uitgekomen. LFC was duidelijk sterker en ging in de twee de helft steeds beter spelen. De ka naries kregen de strijd volkomen on der controle, want de Leidse Houtbe woners bleven volharden in hun te weke aanvalsspel dat nimmer de di rectheid kreeg om de LFC-defensie uit positie te kunnen spelen. De lan ge rushes van de snelle linksbuiten De Jonge zijn voor het gezicht wel aardig, maar een stopper als Leo oe Jong op het lijf geschreven, want zij gaven hem ruimschoots de tijd om zijn troepen te organiseren. Een kwartier voor tijd schoot Henk Heymans met een formidabel 30 me ter-schot de laatste illusies van Roo denburg aan flarden: 3-1. De blauw zwarten stribbelden nog wel even te gen en zelfs stopper Hensen trok mee ten aanval, maar dat was nut teloos. Want nauwelijks had hij zijn verdediging de rug toegedraaid of een van de in het nauw gebrachte backs maakte bij een LFC-aanval hands op de rand van het straf schopgebied. Henk Heymans joeg het leer uit de vrye trap hard en laag in de uiterste hoek en trof daarmee Mat Keereweer opnieuw in zijn zwakke zyde: lage ballen... 4-1. De vermoeide Roodenburg-ploeg gaf zich gewonnen, Henk Heymans vond 24 consumpties welletjes en de voor- 14 F MIC HFVM A MS treffelijk leidende arbiter Arts kon iiCriva nc.rm/uvo in de resterende minuten van dit vier treffers sportieve duel zijn schaapjes rustig naar de eindstreep brengen. Roodenburg is in deze derby ge wogen en te licht bevonden. Zeker, deze jonge blauwzwarte ploeg heeft onmiskenbaar talent. Vooral voor de rust speelde zij constructief goed voetbal, beter zelfs dan LFC. Maar het piep-jonge elftal is nog niet vol doende gerijpt. Het heeft zich niet onder de zware druk van het belang van deze wedstrijd uit kunnen wer ken. In de afwerking van haar vele aanvallen voor de rust maakte de Roodenburg-formatie een wat weke indruk. De felheid ontbrak en al stelde zij de LFC-verdediging ver schillende malen voor lastige proble men, onoplosbaar waren die voo»- de solide Leo de Jong en diens secon danten nooit. Geen spanning Deze derby heeft dan ook niet ge bracht wat er van verwacht werd. De spanning was er te snel uit en de LFC-aanval wierp te snel haar belangrijke troeven op tafel. Want er was een hemelsbreed verschil tus sen de afwerking van de aanvallen van Roodenburg en die van LFC. Hoewel in opbouw veel slordiger spe lend .sprongen de geroutineerde ka naries heel wat geraffineerder met de kansen om. Neem bijvoorbeeld de treffer, waarmee de geelzwarten reeds in de zevende minuut de score openden. Dat was een doelpunt-met-het- hoofd. Want toen Piet de Jong op een bekeken pass van rechtshalf W. Siera in kansrijke positie voor Kee reweer verscheen en iedereen op een schot rekende, trok de geelzwarte rechtsbinnen het leer naar de in volle sprint liggende Henk Heymans. En de verraste en totaal uit positie gebrachte Roodenburg-defensie Mat Keereweer incluis kon na tuurlek geen antwoord vinden op de felle schuiver van Heymans in de uiterste hoek. De tweede LFC-tref- fer in de 31ste minuut was een reprise van de eerste. Alleen had ditmaal Aat Heymans de taak van W. Siera overgenomen om met een knappe pass de zich op de rechter vleugel vrij gemaakt hebbende Piet de Jong in actie te brengen. En op nieuw volgde een getrokken, afgeme ten voorzet naar Henk Heymans en voor de even aarzelende Roodenburg- verdediging het zich realiseerde lag nummer twee al achter Keereweer. Ondermijnd Roodenburg bleef nog wel goed voetballen, maar vooral de blauw zwarte achterhoede was onder deze De Fransman André Koupria- aoff is winnaar geworden van de in ternationale schaatswedstrijden, die zaterdag en zondag in Hamar zijn gehouden. Zondag won de Fransman behalve de 1500 m ook de 5000 meter. In het eindklassement bezette hij de eerste plaats vóór de Rus Habiboulin en de Canadees Paul Enok, die za terdag het wereldrecord van Anton Huiskes op de 3000 m. verbeterde BHEHSBBBBHBBBnHBHHHE SZxire druiven? o H Don Bragg, Olympisch kam- J® pioen polsstokhoogspr.'ngen heeft H John Uelses, de omstreden atleet B die zijn successen boekt met een B H fiberglazen polsstok, 10.000 dol- H lar beloofd als deze erin slaagt B B binnen twee maanden met een S metalen stok 4.87 meter te sprin- H gen. H £3 Bragg, heeft ondanks de om- q standigheid dat Uelses houder is g] m van het officieuze wereld-indoor- q H record met een sprong van g 2 1 meter 89.5, niet de minste vrees H dat hij die 10.000 dollar inder- H daad zal kwijtraken. „Uelses mag H dan met zyn polsstok van fiber- glas een fameuze atleet zijn. met een metalen stok haalt hij H nog geen 4.56 meter. Al traint E hij ook twee jaar lang was E? zijn spottende commentaar. "I Voetbal in de Afdeling Leiden Langzaam maar zeker gaat Al pheuse Boys zich wat steviger op de eerste plaats nestelen. Met 1—0 wonnen de Alphenaren hun thuis wedstrijd tegen Rijpwetering maar wat belangrijker was: ZLC verspeel de een punt bij Rouwkoop. De voor sprong van de Alphenaren op Stomp- wijkse Boys en ZLC is echter zo ge ring, dat men er nog niet veel van kan zeggen. Na 12 weken gedwongen rust kwam Alphense Boys eindelijk weer eens in het veld. Het duurde dan ook ge ruime tijd voor de Boys warm ge draaid waren. Rijpwetering verde digde zich goed maar moest toch toestaan dat Vreeswijk in de twin tigste minuut met een zeer hard in geschoten vrije trap de winnende treffer scoorde. Stompwijkse Boys won van Teylingen, eveneens met 1—0. Het enige doelpunt van de wed strijd kwam van de voet van Henk van der Helm. Wegens natrappen werd een der Sassenheimers van het KRV VNL Meerburg SJZ VTL Wel en Wee der vierdeklassers (Van een onzer verslaggevers) Door verschillende omstandigheden bleven er ditmaal in de vierdeklasse A slechts drie wedstrijden van het vastgestelde pro- gramma over. Overigens waren er twee duels bij, t.w. VVSB- Lugdunum en Van NispenASC, die van het grootste belang zerswoudse Boys kwam niet verder waren. De eerste ontmoeting gold de vraag of de voetballers van 2 2 tegen NSA. Sint-Bavo de laatste strohalm een zege op leider Lugdunum om ^Zeer^entho^smst^spel^nd trok Ka- zodoende zélf nog een kansje achter de hand te hebben -- zouden Mullens werd het al sp0edig 0—1. benutten. De Noordwijkerhouters hebben de boot gemist! Het ongeslagen Leidse Lugdunum bleef overeind al was de 1—2 zege aan de benauwde kant. Zo langzamerhand een blik op de standenlijst onderstreept onze woorden! kunnen de aloude groenwitten zich al wel gaan voorbereiden op de komende (ple zierige) gebeurtenissen. Want dat Lugdunum kampioen wordt is zo vast als een huis! veld gezonden. Voor rust werd bij BoskoopZLC niet gescoord. Na de hervatting nam Rouwkoop de leiding, maar direct, daarop werd het weer gelijk. Jan Ju miste voor de Rouw- kopers een strafschop. Ook hier moest de scheidsrechter een (Leidse) speler van het veld sturen wegens ongeoorloofde handelingen. St.-Bernardus won van MMO dank zij twee goals van Jac. Wortman. MMO kon daar maar een doelpunt tegenover stellen (21). LDWS won in Oegstgeest met 1van UDO. Dick Leune zorgde in de twintigste minuut voor het winnende doelpunt. De stand luidt: Alph. B 9—14 MMO 9— 8 Stompw B 9—13 LDWS 10— 8 ZLC 9—13 St.-Bern 9— 6 Rijpwet 1012 Rouwkoop 106 Teylingen 1011 UDO 93 In de tweedeklasse vond de ont moeting Weteringse BoysSJZ we gens sterfgeval geen doorgang. KRV en VNL profiteerden daarvan door zich via overwinningen op resp. Leid se Boys en VVOA langs SJZ te wer ken en de kop te veroveren. De Kat- wijkers wonnen met 60 van Leidse Boys, VNL met 21 van VVOA. Meerburg doorboorde het Unitas-doel zeven keer. terwyl de eigen doelman geen enkele treffer behoefde toe te staan. VTL won met 31 van VNA. Stand: 11—16 WO A 10—11 11—16 Leidse B 11—7 10—15 Unitas 9— 5 10—15 VNA 11— 3 10—13 Weter. B 9— 1 Zaterdagvoetbal Leider Rouwkoop behoefde zater dag niet in het veld te komen, ;.iaar had toch een zeer goede dag, want concurrent VWS leed een verrassende nederlaag tegen Kagia (23) en Ha- ÈÊÊMÊÈ Een prachtige redding van \reweer na een fel schot van Henk Roodenburg-doelman Mat Kee-\Heymans. GEEN Voetbalpropaganda Men kan van competitie-wed- I °e ..feestelijkheden' begonnen zo'n ai i r> i tien minuten voor het einde pas goed. strijden tussen Alphen en üoae- j oe Alphenaar Harry Roggeveen was door de scheidsrechter van het veld gezonden omdat hij tegen de Bode- graafse linkslinksbuiten Van Eek eigen rechter was gaan spelen. Bui ten het speelveld vond een kyker het noodzakelijk de Alphenspeler een klap op het oog te geven, welke zo hard aankwam dat de Alphenaar zich onder doktersbehandeling moest stel len. De onsportieve vertoning bereikte een hoogtepunt toen de supporters van beide verenigingen in de omge ving van het kleedlokaal met elkaar slaags raakten. graven allerlei dingen zeggen, behalve dat zij propaganda voor de voetbalsport betekenen. Het zijn meestal „voetbalgevechten" van de meest realistische soort. De match van gisteren vormde daar geen uitzondering op. Als voetbalverwildering niet zo'n bijzonder ernstige zaak was op de Nederlandse velden, zou men van een wat mislukte „wild west" kunnen spreken. H Laag peil De wedstryd zelf stond op zeer laag peil. Beide ploegen speelden vol gens het bekende weg-is-weg-systeem het meest primitieve voetbal. Met de wind in de rug, nadat Ederveen een vrye schop van Roggeveen voor zyn voeten had gekopt. De tweede helft gaf een voortdurend aanvallend Bo degraven te zien tegen een zich met kunst-en-vliegwerk verdedigend Al phen. Reeds na vijf minuten maakte Bodegraven door Jan Zaad gelyk (1-1). De felheid waarmee men daar na elkaar „te lijf* ging had niets meer met voetbal of sport te maken. Dat zeer jeugdige spelers als Klaas Sterk jr (Bodegraven) en Theo Frankfoort (Alphen) er zonder kleer scheuren door heen rolden mag men een bescheiden wonder noemen. Op /errassende wijze greep Alphen de winst. Uit de enige knappe aanval van de wedstryd, waaraan bijna de gehele Alphense voorhoede deelnam, scoorde Wim Boon de winnende goal (1-2). Scheidsrechter E. J. van Maanen, ingevallen voor de heer Philippo, leid de niet geheel feilloos, maar wel strikt neutraal. Een aanval van Roodenburg op het doel van LFC. Zonder succes, want de kanaries hebben hun doel prima afgeschermd. Zelfs aanvoerder Cor van der Zeeuw rechtshoudt een oogje in het zeil. De Maastrichtse atleet Joep Del- noye is zondag winnaar geworden van een internationale cross, die in Luik werd gehouden. De Nederlander legde de 7700 meter af in 24 min 58,5 sec. Tweede was de Belg Pollet in 25.12.1. By Van NispenASC was nog een andere club n.l. Oranje Groen partij. Deze drie ploegen staan gezamenlyk onder aan de lijst. Zitten dus in de hoek waaruit de degradant naar de Afdeling moet komen. Good-old rood zwart zegevierde in De Zilk met 0-2. Reden voor de ASC-ers om te jui chen al is de lucht nog lang niet van wolken gezuiverd. Lachende derde was dankzij de vriendendienst van stadgenote ASC. ditmaal Oranje Groen. Weliswaar staan de mannen van Guldemond in punten gelijk met Van Nispen, maar voorlopig hebben De Zilkers één wedstryd meer ge speeld! Gestaakt wegens breuk deklat Overigens is dit alles nog officieus want Van NispenASC werd vyf minuten vóór tijd gestaakt. Niet we gens vechtpartijen wel was de situatie op dit moment een tikje ru moerig te noemen! maar door het feit dat de doellat voor de tweede keer in deze belangrijke wedstrijd in twee stukken brak. De affaire is in handen van de KNVB zodat te zijner tijd achter de groene tafel zal worden uitgemaakt hoe of wat. Het breken van de deklat voor de tweede maal in één wedstryd is in elk geval een unieke situatie! Sterker Van Nispen De thuisclub was in de eerste helft veruit in de meerderheid, maar uit stekend werk van de ASC-doelman Spoor en stopper De Weijert deed de verdiende doelpunten van Van Nis pen uitblijven. De Leidenaars hadden daarentegen méér succes, want drie minuten vóór de rust kwam ASC door Raaphorst geflatteerd op 0-1. Kort voor de tweede helft zou beginnen begon het drama. Op dit moment nj. bij het inschieten op de veste van doelman Klinkenberg ging deze aan de doellat hangen met het gevolg dat het houtwerk het begaf. Na enig overleg echter werd besloten de lat provisorisch te repareren. Aldus ge beurde en na flinke vertraging werd met de tweede helft gestart. Binnen de lynen verliep alles op rolletjes al droeg de strijd wél een vmnig karakter. Wederom kon Van Nispen het net achter doelman Spoor niet vinden. ASC daarentegen had meer succes want in de 40ste minuut kopte Spiering 0-2 achter Klinken berg. En toen kwam de klap op de vuur pijl. Volgens het Van Nispen-bestuur greep doelman Klinkenberg in een gewoonte-reactie wederom de lat en deze begaf het voor de tweede maal. Vervolgens gingen de poppen aan het dansen. Doelman Klinkenberg aan wie gevraagd zou zyn door enkele mensen achter zijn doel of hy dit op zettelijk had gedaan werd woedend en wilde deze lieden zelf te lijf. Het bestuur van de thuisclub greep In en de zaak werd gesust. Ondertussen stond arbiter Bentvelzen uit Leid- schendam in afwachting Het ma teriaal waarmee men de eerste maal de lat had gerepareerd bleek niet meer aanwezig hetgeen de heer Bent velzen noopte de strijd te staken. Diens rapport zal de KNVB moed willige breuk of niet wel als lei draad aanhouden dachten wy zo. Voorlopig afwachten dus maar! Verdiende zege van Lugdunum Een kleine 2000 toeschouwers zagen in Noordwykerhout een spannende stryd tussen VVSB en Lugdunum. Uiteindelijk zegevierden de Kikkers benauwd, maar toch wel verdiend met 1-2. De thuisclub die zich tot het uiter ste heeft gegeven scoorde de eerste Nog voor rust werd het 11. maar daarna liep Kagia door goals van Mollens vlot uit naar 13. Verder dan een tweede doelpunt bracht VWS het niet. Alphen was bij Alphia voortdurend in de meerderheid. Door Harskamp werd het 01 en na de rust door La ger weij en Bruines 03. Een tegen- punt, stond Alphen niet toe. Sleutels —VVSB was een slechte wedstrijd. Laterveer bezorgde Sleutels een 10 voorsprong en na de rust werd het eerst 2—0 eer WSB aan bod kon ko men (21). NSA scoorde tegen Hazerswoudse Boys drie van de vier doelpunten, maar één schoot men in eigen doel zodat de Hazerswoudenaren nog net I goed wegkwamen. De Boys namen de leidine door Jan Priem wiens schot door de Alphense rechtsachter van richting werd veranderd. Eerst na rust maakte NSA gelijk, maar Wind- horst gaf de Boys opnieuw de leiding (2—1). Even voor het laatste fluit signaal maakte Jac van Oeveren voor NSA gelijk Woubrugge was tegen TAW vrij wel voortdurend in dP aanval. Door twee goals van J. Kinkel was het bij rust 02, daarna werd het eerst 12 alvorens Van Renen (2x> en Bas de Wit de voorsprong tot 15 opvoer den. Alpliia was niet al te fortuinlijk (Van onze correspondent) Het boven aan de ranglijst staan de Kranenburg heeft het aan de Heul tegen Alphia zeker niet ge makkelijk gehad. Had doelman Riet veld een wat betere dag gehad, do oranjehemden zouden zeker een puntje uit dit treffen hebben gesleept. Nu werd het een 31 neder laag. De nederlaag mag men echter niet alleen aan Alphia's doelman wijten. Het falen van de Alphense voorhoede was eveneens een belangrijke oor zaak. Met een serie snelle aanvallen probeerden de Hagenaars Alphia on middellijk onder de voet te lopen. In de zevende minuut leverde dit de bezoekers een doelpunt op, maar ver der kwamen zij voorlopig toch niet. Alphia nam de aanval over en in de 22ste miuut werd het offensief be loond met een doelpunt van Van Wieringen (11). Rechtsbuiten BaaiJ zag daarna enige keren zijn harde schoten gestopt door de uitstekende Kranenburg-doelman. In de tweede helft waren de beste kansen aanvankelijk voor Alphia, maar het binnentrio bleek te traag met schieten. Het laatste kwartier was geheel voor de bezoekers. De Ha genaars kwamen op een wat geluk kige wijze aan de leiding toen Riet veld over een laag ingeschoten bal heendook (12). Kort voor het ein de werd een wanhopige uitlooppoging van Rietveld Alphia andermaal noodlottig. (13). Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e divisie B: RBC 2—SW 2 1—1, RCH 2—EBOH 2 6—2, EDO 2— UVS 2 1—1, Hermes DVS 2—DFC 2 3—1, DHC 2—Haarlem 2 4—3, For- tuna VI. 2—SHS 2 1—1. AMATEURS Res. 2e-klasse B: Quick 2RFC 3 0—0, Celeritas 2—DHC 4 0—1, Was senaar 2HBS 2 14, Laakkw. 3 VCS 2 0—0, VUC 2—ON A 2 2—2, RVC 2—LFC 2 0—1. Res. 3e-klasse A: Alphen 2UVS 3 0—2, LFC 3—Woerden 2 3—1, Roo denburg 2—GSV 2 1—1, SJC 2—Fore- holte 2 72, Olympia 2Gouda 3 6—4. Res. 3e-klasse B: Wilhelmus 2 Lugdunum 3 3—1, DHL 2—HBS 3 0—1, DONK 2—Quick 3 4—4, Wester kwartier 2—VUC 3 0—2, HW 2— RKAW 2 0—3. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e-klasse: Excelsior M 2ARC 2 afg., CSVD 2Spijkenisse 2 21, NSW 2—SSS 2 2—1. RVVH 2—Quick Boys 2 33, Zwart Wit 2Zwaluwen 2 2—3. Res. 3e-klasse A: Quick Boy 3 's-Gravenz. SV 2 34, Katwijk 2 RCL 2 24, Rijnsb. Boys 2Ornas 2 6—1. Res. 3e-klasse B: HBSS 2Noord- wijk 2 55, Semper Altius 2Ryns- burgse Boys 3 05, Monster 2JAC 2 4—0, De Lier 2—SHS 2 2—1. Stand: Rouwkoop 1118 VWS 12—17 Woubrugge 1016 Alphen 1216 Hazersw. B 1216 TAW Kagia Alphia Sleutels VVSB NSA 9—10 12—10 11— 5 11— 5 9— 4 11— 3 Uitslagen - standen le-KLASSE B Unitas—SVW 2—2 ONASpartaan '20 13 DC V—Gouda 1—1 XerxesLaakkwartier 32 VFCQuick 11 Xerxes 11 8 2 1 18 32— 9 Spart. '20 12 5 4 3 14 20—16 Gouda 11 5 3 3 13 15—16 ONA 13 5 3 5 13 18—18 DCV 11 4 4 3 12 14—12 Laakkw. 11 4 3 4 11 22—21 Unitas 12 3 5 4 11 17—14 CVV 12 4 2 6 10 20—23 VFC 12 1 8 3 10 16—19 SVW 11 2 4 5 8 13—25 Quick H. 12 2 4 6 8 10—24 2e-KLASSE A LFCRoodenburg 41 PapendrechtHBS 11 Blauw ZwartNeptunus12 VUCOvermaas22 RVCCeleritas 10 HBS 13 7 4 2 18 30—19 Roodenb. 14 8 2 4 18 24—20 LFC 13 7 3 3 17 29—18 Neptunus 14 7 3 4 17 20—15 Overmaas 13 6 4 3 16 2624 Celeritas 14 7 1 6 15 29—28 Musschen 12 6 1 5 13 25—24 RVC 13 3 6 4 12 19—27 BI. Zwart 14 4 3 7 11 18—23 Papendr. 13 2 5 6 9 21—27 VUC 12 2 3 7 7 21—29 HW 13 2 1 10 5 16—29 treffer. Helaas voor de roodwitten in eigen doel. In de 15e minuut n.l. on derschepte midhalf Van Paridon een hoge voorzet van Theo Pet met zijn hoofd. Doelman Peeters was inmid dels zyn doel uit gekomen en had niet in de gaten dat zyn stopper wilde terugspeleA. Over Peeters heen vloog 0-1 in de touwen. Sneu, maar gelukkig voor Lugdunum. Aan de an dere kant ontpopte keeper Kerkvliet zich als een prima verdediger en stopte enkele keiharde inzetten op fraaie wijze. Na de thee had Lugdunum, even als trouwens daarvoor, het beste van het spel. Dit werd beloond in de 20ste minuut. Een algemene actie werd door Leget met een meesterlijke om haal in een tweede goal omgezet. Tien minuten vóór het einde kreeg WSB loon naar werken. Linksbuiten J. v. d. Voort kopte na ten voorzet van Piet Warmerdam op fraaie wfjze 1-2 in de touwen. Gelijkopgaand WarmundaDOSR eindigde na een gelijkopgaande wedstrijd in een 1-2 zege voor de Veners. Dank zij een misser in de DOSR-defensie kon Jan Montagne voor de Warmonders in de 10e minuut de score openen, maar Spruit zorgde ervoor dat de rust met 1- inging. Ook na de thee ging de stevige stryd wisselend op en neer. DOSR was de gelukkige want Spruit maakte zich met een tweede goal tot matchwinnaar. 3e-KLASSE A VredenburchHillegom 11 WilhelmusNAS 31 BodegravenAlphen 12 ForeholteSJC 22 VIOSWassenaar 21 LisseVoorburg 22 VIOS 13 9 3 1 21 32—13 Wilhelmus 13 7 5 1 19 29—15 Bodegrav. 12 7 2 3 16 25—17 Hillegom 13 6 3 4 15 31—19 Alphen 14 7 1 6 15 32—26 Wassen. 14 6 3 5 15 30—34 Lisse 12 4 3 5 11 25—27 Vredenb. 13 3 5 5 11 21—28 SJC 14 3 5 6 11 22—31 Voorburg 12 3 3 6 9 29—36 Foreholte 13 2 4 7 8 19—31 NAS 13 2 1 10 5 17—35 3e-KLASSE C AlphiaKranenburg 13 UNIO—CKC 1—1 HOV—DHS 3—1 Westerkw.Archipel 21 GSVTransvalia 10 RAVA—ODI 1—2 Kranehb. 13 11 1 1 23 47—18 HOV 13 9 1 3 19 35—20 ODI 12 6 3 3 15 2524 Archipel 13 6 2 5 14 26—23 GSV 13 6 1 6 13 27—24 DHS 12 4 3 5 11 20—20 RAVA 12 4 3 5 11 19—22 Westerkw. 13 5 1 7 11 22—32 CKC 12 4 2 6 10 2631 UNIO 13 2 5 6 9 16—24 Alphia 13 4 0 9 8 25—14 Transvalia 11 3 0 8 6 21—25 4e-KLASSE A WarmundaDOSR 12 VVSBLugdunum l2 Van NispenASC 02 (Vyf min. voor tyd gestaakt) Lugdun. 12 12 0 0 24 42— 9 WSB 12 7 1 4 15 21—17 DOSR 10 4 4 2 12 26—18 Altior 11 4 3 4 11 24—25 DOC OS 10 3 4 3 10 21—18 Warm. 11 3 4 4 10 14—20 SVLV 11 2 5 4 9 18—19 Cone. H 12 2 5 5 9 15—28 ASC 10 3 2 5 8 20—29 Or. Groen 9 1 3 5 5 12—19 V. Nispen 10 2 1 7 5 11—21 De wedstrijd Van Nispen—ASC is in deze stand opgenomen. 4e-KLASSE E HardinxveldLekkerkerk 20 WaddinxveenHillegersberg 21 EDS't Noorden 31 WoerdenDONK 00 Nieuwer kerkBoskoop23 Woerden 13 8 5 0 21 37—15 Hardinxv. 12 8 1 3 17 27—15 EDS 12 8 0 4 16 25—21 Hillegersb. 11 6 1 4 13 28—11 Boskoop 11 5 2 4 12 26—34 Gouderak 9 5 1 3 11 28—16 't Noorden 12 3 5 4 11 21—25 DONK 10 3 3 4 9 19—23 Lekkerk. 11 3 1 7 7 20—35 Nieuwerk. 10 1 1 8 3 17—23 Wadd. 11 1 0 10 2 11—36 - De stad Grenoble heeft by het Internationaal Olympisch Comité of» ficieel haar kandidatuur gesteld voof de organisatie van de Olympische Winterspelen van 1968.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11