KRALT SLOEG QUICK BOYS NA DE RUST .KNOCK-OUT" Technisch beter Ter Leede liet punten achter bij Noordwijk.... SVOW schoot Leiden naar forse nederlaag Amsterdam laat een puilt bij Laren: 0—0 HVL mist de lïoot Cito bezorgde HVL wederom nederlaag Grote verrassing in Katwijk Rij nsburgers oilverzettelijk Vuistgevechten zijn niet in zwang op voetbalvelden Leiden deelt met BMHC: 1—1 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 12 FEBRUARI 1962 Een spannend moment voor het doel van Rijnsburgse Boys, dat door doelman Blokhuis uit stekend werd verdedigd. kunststukje dat de Katwijkers bUna tot wanhoop bracht. Langzaam drukten de Rijnsbur- (Van een onzer redacteuren) In de tachtigste minuut van de streekderby Quick BoysRijns burgse Boys ging de trotse en triomfantelijke lijstaanvoerder bleekjes en ontdaan door de knieën. In die minuut wrong de Rijnsburgse midvoor Kralt zich langs spil v. d. Plas en bleek toen gers de gastheren wat terug. Mid- 1 j i_ l jlii i vo°r Kralt was veel actiever dan ook nog de beheersing te hebben om de bal laag en zuiver langs Voor rust en zocht de bal nu her haaldelijk op om samen met Heems kerk soms gevaarlijk dicht bij doel man Den Hollander te komen. En zo ontstond d an ook dat tweede, reeds beschreven, Rijnsburgse doel punt. Wie had gedacht dat Quick Boys daarmee met een „alles-of- niets" offensief zou terugkomen, ver giste zich deerlijk. Het waren in die laatste mniuten de Rijnsburgers, die over de langste adem beschikten. Ten diepste teleurgesteld toog Kat wijk huiswaarts. Den Hollander te kogelen. Dat was 2d voor de Rijnsburgers en dat betekende even later een sensationele, niet verwachte zege! Vriend en vijand zullen het er over eens zijn dat Quick Boys, vooral in de tweede helft, stukken sterker was. Maar veel troost zal dat de Katwijkers niet geven Na de betrekkelijk rustige eerste helft zal wel niemand dit opwinden de slotbedrijf hebben verwacht. Ge lijk ging het op in die eerste 45 minuten. Rijnsburgse Boys had de vrij harde wind in de rug, maar zag geeri kans daaruit een veldmeer- derheid te halen. Quick Boys speelde het spel van de ploeg, die zich zeker voelt, die de ander af en toe liet spelen, maar toch een bepaald over- wiclit behield. Kortom, „voelbaar" sterker was geruggesteund als de Katwijkers waren door een prach tig doelpunt van Anton v.d. Plas, reeds na enkele minuten gescoord. Technisch waren de Rijnsburgers wel wat de minderen, doch zij ver goedden dat ruimschoots door hun enorme werkkracht en onverzette lijkheid. Wapens ,die de Katwijkers ook vaak gehanteerd hebben, maar die men nu tegen dit Rijnsburgse Boys blijkbaar niet heeft kunnen in zetten. Na dat doelpunt van v.d. Plas had Quick Boys de strijd kunnen beslis sen. Hoe goed de Rijnsburgse backs B. Kralt en v.d. Mey zich ook weer den, hoe fraai doelman Blokhuis keer op keer zijn doel verdedigde, niemand had vreemd kunnen opkij ken als het Katwijkse doelpuntento- taal voor rust nog tot drie zou zijn gestegen. Geen vuist Maar de vijf Quick Boys-voor- waartsen konden samen geen vuist maken. Arie v.d. Oever door een grappenmaker op de tribune de „Katwijkse Abe" genoemd was technisch gezien nog veruit de beste man. In snelheid schoot hij soms echter wat te kort en voor een goede samenhang in de Katwijkse vuurli nie kon hij als aanvalsleider even min zorg dragen. Zo ongeveer het zelfde gold voor de Rijnsburgse voor hoede, waarin midvoor Gerrit Kralt bovendien de fout beging zich door Cor v.d. Plas geheel te laten afdek ken. Vaak stelde hij zich ook achter de spil op en dat kon natuurlijk nimmer tot succes leiden. Na de rust zou dat anders worden. Toch werd het nog voor rust ge lijk. Bij een goede uitval van de Rijnsburgers viel back Hans van Duyn wat al te fel aan en aange zien dat In het bekende gebied plaats vond, kwam dat de blauw- witten op een strafschop te staan. B. Kralt liet zien dat hij behalve goed verdedigen ook nog doelpunten kan maken. De panalty ging er on berispelijk In (1-1). Toen kwam er eindelijk wat „der by-vuur" in de strijd. Quick Boys ging zich iets vinniger in de richting van doelman Blokhuis begeven, maar stuitte steeds weer op een goed ge organiseerde verdediging. Verder dan twee buitenspeldoelpunten bracht men het niet. In de verdediging In de tweede helft werd het beeld van de strijd al direct duidelijk. De Rijnsburgers trokken zich in de ver dediging terug om in elk geval een punt uit deze wedstrijd te slepen. En Quick Boys zette zich schrap voor een enorm offensief om de volle winst naar zich toe te halen. In dat half urn- na rust heeft Quick Boys zeer beslist de winst laten liggen door een naar onze mening verkeer de tactiek. De blauwwitten mobili seerden zo ongeveer alle spelers op de helft van Rijnsburgse Boys en bereiken daarmee alleen een opeen hoping van spelers, waar langs men maar heel moeilijk kon combineren. Als men de Rijnsburgers eens had laten komen, mogelijk dat er dan wel openingen waren ontstaan. Slechts twee (overigens schitteren de) kansen kwamen er uit dat half uur overwicht voort. Eén na enkele minuten toer. er tussen De Hollan der en het Rijnsburgse doel slechts vjjf meter lagen de bal ging er niet in en één na een minuut of twintig toen Anton v.d. Plas van on geveer tien meter zeker wel twintig meter over het doel schoot. Een CSVD hielp ARC een handje (3—2) (Van onze correspondent) ARC heeft de thuiswedstrijd tegen CSVD gewonnen dank zijvier treffers van de bezoekers! De Delfte naren scoorden twee keer in eigen doel. Het derde doelpunt van ARC werd gescoord door linkshalf Jan Krijgsman. Wel een bewijs dat de ARC-voorhoede niet bijster produk- tief was! ARC had in deze wedstrijd vrijwel voortdurend een grote veldmeerder- heid, maar de onmachtige ARC- voorhoede was niet bij machte ge bruik te maken van de vele kansen. Vooral midvoor Van Winkel schoot in dit opzicht beslist te kort. Het eerste doelpunt kwam na twintig minuten spelen. Linksachter Hoogenduin was zo vriendelijk de ARC-ers hierbij een handje te helpen door terug te spe len op zijn doelman, die juist zijn doel had verlaten (10). Daarmee bleek de hoffelijkheid van de bezoe kers nog niet geëindigd te zijn, want even later veranderde spil Dijks- hoorn een schot van Versluis zodanig van richting, dat er voor doelman j Bouters geen houden meer aan was I (20». Even voor rust maakte Jan Krijgsman er met een hard schot 30 van. In de tweede helft ging het Initia tief op de bezoekers over. Eerst pas seerde Den Hertog doelman Van j Horzen en even later bracht links buiten Krolshorst de achterstand nog I verder terug (32). Het zag er don- I ker uit voor ARC maar net op tijd verzette men de bakens en in de laatste fase van de strijd moest CSVD zich tot verdedigen beperken. Het bleef bij 3—2. WIELRENNEN. Nieuwe kwestie over inreisvisa Volgens het Oostduitse persbureau ADN heeft de Oostduitse Wieier Bond een protesttelegram pezonden aan Adriano Rodoni, de president van de UCI (de internationale wieier fede ratie) in verband met de weigering van de Luxemburgse autoriteiten in reisvisa te verstrekken aan Oostduitse wielrenners, die hebben ingeschreven voor het wereldkampioenschap cyclo cross, zondag 18 februari a.s. in Esch sur Alzette. De Oostduitsers eisen van de UCI- president dat hij bij de Luxemburgse autoriteiten zal bemiddelen en. in dien deze bij hun weigering blijven, maatregelen zal nemen om de titel strijd in een ander land te organi seren. Veldhuizen uit Oirschot heeft in het natuurreservaat „De Snelle Sprong" bij Tegelen een nationale cross gewonnen. Hij legde het 6000 m. lange parcours over steile hel lingen en modderige bospaden af in 19 min en 35 sec. Bijna een minuut later ging de Helmonder Roelofs als tweede over de eindstreep. p ten. Middelen, die niet allemaal in de kolom „Geoorloofd" voorkomen. Dat leverde Noordwijk een serie in- direkte vrije schoppen op. Uit een directe en indirecte vrije schoppen op. Uit een indirecte maakte linksbuiten M. Marijt geholpen door rechts achter J. Thijsse opnieuw gelijk. Noordwij bleeft aanvallen zodat de cornerverhouding tenslotte liep tot 17-5 in het voordeel der roodbroeken. Uit een van die vele corners maak te D. Heemskerk acht minuten voor het einde met een fraaie omhaal de i totaal verkeer opgestelde doelman De Vries van Ter Leede kansloos (3-2). VOLLEYBALCOMPETITIE Leidenaars mentaal nog (te) zwak Onze stadgenoten zijn er tegen Cito niet in geslaagd hun positie op de ranglijst te verbe teren. Ondanks een grote voor sprong in de derde en vierde set gingen deze sets toch nog ver loren. Mentaal ontbreekt er bij de Leidenaars nog wel iets! Cito won met 3—1. In het kleine, doch sfeervolle zaal tje in Zeist startten de HVL-ers ze ker niet slecht. Rustig spelend nam het een 14 voorsprong, doch Cito kwam niet zonder geluk spelend terug. Met een gevarieei-de aan- valstactiek werd het Leidse blok uit elkaar getrokken en de HVL-verde- diging was in de lage zaal niet in staat de harde smashes afdoende af te stoppen. Met 1511 ging deze set verloren. Vreemd Doch een achterstand ls, hoe para doxaal het ook klinkt minder fnui kend dan een voorsprong voor HVL. Goede aanvallen werden bekroond met prachtige smashes. De Zeister verdediging was kansloos tegen dit Leidse aanvalgeweld. Via 511 boekte HVL met 715 setwinst! In de derde set ging HVL door: Goede harde zijdelingse opslagen van Joop Texier vergrootten de reeds genomen voorsprong (64) tot 104. Doch datgene, dat de laatste weken al enkele keren geschiedde, gebeur de ook nu weer. Toen Cito twee pun ten inliep, was ineens de rust uit de Leidse ploeg verdwenen. Enkele ma len werd de service teruggewonnen, doch een misverstand bij HVL deed de ploeg totaal ineenstorten (15—11). Vol goede moed' begonnen de rood- baadjes aan de vierde set. En weer kwam HVL voor, zelfs met 611. De Cito-coach zette nu als laatste po ging om deze set nog te winnen een speler van 1.95 meter in voor het net. Coach Bonk antwoordde met een tegenzet: André de Weyert kwam in het veld voor Ton Tieleman. Doch de strijd van de twee aanvallers werd in het voordeel van Cito beslist. Met 15—12 trok Cito in deze set aan het langste eind. Een wat geflatteerde 31 nederlaag tegen een tegenstan der, die zeker technisch niet sterker was. maar mentaal wel! Vinnig verweer PW (dames) heeft in Den Haag een goede prestatie geleverd door Blokkeer een gelijkspel af te dwin gen. Een resultaat dat gezien de krachtsverhouding voor lijstaanvoer- ster Blokkeer geflatteerd mag wor den genoemd. PW speelde in de eerste set ner veus. Pas bij 102 voor de Haagse formatie, kon PW zich wat loswer ken. Blokkeer won die set echter overtuigend (15—8). De Haagse da mes bleven ook in de tweede set aan vankelijk de toon aangeven, maar het verweer van PW werd sterker. Tot 6—2 kon Blokkeer uitlopen. Toen be gon het te draaien in de blauwwitte ploeg. De service werd keurig ge plaatst en legde de aanval van Blok keer lam PW nam de teugels in han den. Via 88 en 118 werd het 159 voor PW! De Leidse dames gingen fraai door in de derde set, 41 en 63 om daarna te falen op de onder handse services die de Haagse ploeg plotseling losliet. Het werd 77 en daarna vrijwel geruisloos 1510 en 21 voor Blokkeer. Een felle reactie van PW met fraaie service-beurten van Joke van Gemeren. Ali Zonderop en Nini Sonneveld gaf 'n 101 voor sprong en die werd bekwaam vast gehouden: 156 en 22! (Van een onzer verslaggevers) Dat Noordwijk over de minst gepasseerde defensie in de tweedeklasse van West II be schikt, zal voor velen van de ruim tweeduizend toeschouwers bij de wedstrijd Noordwijk^Ter Leede wel altijd een raad sel blijven. Zo zal het ook wel een raadsel voor hen blijven, waarom een technisch beter spelend Ter Leede met 32 van de thuisclub verloor. Andere raadsels zijn: de enorme achter uitgang van het spel van de thuisclub en het feit, dat kenne lijk nog niet alle spelers van beide partijen begrepen hebben, dat voetballen niets anders is dan trappen tegen een bal. Het herstellen van de vroeger in zwang zijnde blote vuistgevech ten behoort niet op een voetbal veld te geschieden. Gelukkig konden bestuursleden en arbiter de zaak nog in de kiem smoren, zodat men met 22 man de wed strijd kon beëindigen. Noordwijk begon overrompelend, forceerde 7 hoekschoppen, doch be reikte verder niets tegen de stugge Ter Leede-defensie, die eerder des tructief dan constructief optrad. De Noordwijkers plaatsten echter zeer Noordwijks tweede treffer vliegt in de Ter Leede-touwen. slordig en dat gaf de Sassenheimers gelegenheid tot het opzetten van snel le en frissen aanvallen, veelal geleid via de vleugels. De Noordwijkse de fensie wankelde al heel spoedig, doch de roodgelen konden hun technisch overwicht pas in de dertigste minuut door een doelpunt van Co Molenaar uitdrukken. Noordwijk bleef het meest in de aanval, maar de Ter Lee de defensie gaf de aanvallers van de gastheren geen enkele gelegenheid. Deze gingen ook teveel het persoon lijke duel aan, waardoor de aanval len van Noordwijk steeds afgeremd werden. De gelijkmaker van Noord wijk kwam vijf minuten na rust, toen Haasnoot bij een snelle aanval de bal op tijd doorschoof naar de vrijstaande K. Marijt. die ditmaal niet faalde. Drie minuten later knoeide de Noordwijkse defensie opnieuw ernstig bij een der in de tweede helft schaar se Sassenheimse aanvallen. Co Mo lenaar kon tenslotte dit geknoei niet langer aanzien en liet nummer twee achter de te laat reagerende Van Nierop ploffen. Twee minuten later kreeg dezelfde spelei een unieke kans op de hattrick. Op een meter afstand van doel kreeg hij de bal voor de voeten geslagen door een van de Noordwijkse verdedigers, die zijn doel voo*- doorboring alleen met dc han den kon behoeden. Co en later ook Mar us Molenaar en W. v, d. Biezen faalder toen achter elkaar. Protesten o.n alsnog een straf schop toegewezen te krijge-n konden bij de arbiter geen genade vinden. Noordwijk verhoogde het tempo, het geen de Sassenheimse defensie te machtig werd. Men greep naar aller lei middelen om de aanvallen te stui- Roncl de vierdeklassers saterdagvoetbal (Van een onzer verslaggevers) In de vierdeklasse A is de situatie aan de kop nog precies de zelfde: RCL alleen op kop met SVOW op de hielen. Maar de Weteringers, die de laatste weken steeds verlies boekten en nauwelijks aan het maken van goals toekwamen, hebben het goede pad kennelijk weer gevonden. Daarvan getuigt de duide lijke 71 zege van de roodwitten op het bezoekende Leiden. De vorm is terug en de Weteringers kijken nu op hun beurt verlan gend uit naar een misslag van leider RCL! In vogelvlucht Keihard voetbal van Koudekerk Wellicht was de strijd in Leider dorp tussen RCL en runner up Kou dekerk met mogelijk punten ver lies voor de Racings een stimulans voor SVOW. Maar, de Leiderdorpers hielden de winst (21) in eigen huis. Ondanks fel verzet-overigens dienen de Koudekerkers te beseffen dat het voetbal wat zij na de rust demon streerden nu niet bepaald een lust voor het oog is! van de bezoekers, die door dc uitstekend leidende heer Schwiebel (A'dam) in de vorm van talrijke vrije schoppen nogal eens op de vingers werden getikt. Oegstgeest en JAC in de lift Oegstgeest heeft kennelijk de smaak te pakken en liep door een verdiende 3—1 zege op Katwijk de oranjezwarten blijven met Leiden in de gevaarl"ke hoek zitten! weer verder uit de degradatie-zone weg. Het Haagse JAC klom doo*- een forse 51 zege op Hoekse Boy; op naar de derde plaats en is nog geenszins uit geschakeld in de strijd om de ere- tital. De derby in de bollenstreek tus sen Lisser Boys en GWS eindigde on betwist (3—3) en dan te weten dat de thuisclub met rust em 30 voor sprong had. In Leiderdorp stond RCLKou dekerk in het middelpunt van de be langstelling. Na 10 minuten opende Ab Zweeris voor de bezoekers de score, maar toen werd RCL sterker en nam door Loek van Telgen en Luik een 21 voorsprong .De prima keepende Kruit trof geen blaam. Na de thee ging, zoals gezegd, Koude kerk er keihard tegenaan, maar ge lukkig had dit afbraak voetbal geen succes. De Leiderdorpers trokken met 21 verdiend aan het langste eind. OegstgeestKatwijk was span nend, sportief en nu en dan een tikje stevig. In de 21e minuut nam Kat wijk door midvoor J. v. Duivenbode de leiding (01). doch nog vóór de rust, toen doelman Boezaard een fout beging, zorgde H. Selier -eeds voor de gelijkmaker. Enkele minuten na de thee kwamen de roodgelen op winst. Rechtsbuiten Molet was de maker van 21. Katwijk kwam een tijdlang in het offensief maar een uitstekend spelende Johan v. d. Voort stond goed gesecondeerd als een rots in de branding. De beslissende goal kwam in de 28e minuut va-. Voor- veld gelanceerd door Jansen en geholpen door rechtsback van Dui venbode en met 31 was de ver diende winst binnen. Lisser BoysGWS had een verras sende start. Mondriaan (2 x) en Wal- kier schoten n.l. hun club op 30. Na de thee waren de bordjes verhan gen. Nu gaf GWS de toon aan. Vel- De uitslagen: Dames. Overgangsklasse: CSVD St. Paul 2.3—1: St.-Paul 2—PVC 0—3; DES—RVC 3—0; OVC— AMVJ/Smash 3—0. Heren, overgangsklasse A- Concor dia 2—Celebes 3—1; ORAWI—Voor burg. 30. Heren, overgangsklasse B: Punch Delta 31 Hou StandBlok keer 03. Hoofdklasse herenOVCDES 13; Sport CentrumValbovol 32; RevaLibanon '50 30; SOSUS 3—0. Drie Katwijkers in jeugdelftal In het jeugdzaterdagelftal, dat zaterdag a.s. te half vier een wed- strijd speelt tegen het Rotterdamse Zwart-Wit '28 zijn drie Katwijkers opgesteld. Van Duyvenbode (Cor) komt namelijk in de plaats van de aanvankelijk voor 6 januari opgestel de Oosterling Gerrits jr. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het sportpark te Barendrecht, gelegen aan de Emmalaan. Het jeugdelftal speelt in de volgende opstelling: Westland (Huizen) doel; Pap (WHC) en Teters (Be Quick '28) achter; D. Honing (Huizen), v. d. Plas (Quick Boys) en Kaptein (Heerjansdam) Midden: Nieuwenhuizen (JAC), C. v. Duyvenbode (Quick Boys), v. Orden (Apeldoorn), Schinkel (Go Ahead) en J. v. Duyvenbode (Quick Boys) voor. Reserves zijn: v. Horzen (ARC), Meuleman (Apeldoorn), v. Dijk (Excelsior P), Birkhoff (Excelsior P) en Houw (Barendrecht). Hockeyoverzicht Met spanning hebben de hockey- liefhebbers dit weekeinde tegemoet gezien, want voor het eerst sinds twee maanden draaide de westelijke eersteklasse weer. Na deze langdurige stilstand blij ken de krachtsverhoudingen echter niet gewijzigd te zijn. Het is verheugend, maar niet ge heel tegen de verwachtingen in, dat Leiden in Bloemendaal BMBHC slechts één punt gunde. Voor onze stadgenoten is dat een kostbaar punt en voor de Bloemendaalse Oranje hemden het eerste gelijke spel na drie achtereenvolgende nederlagen. Ho pelijk is deze ahlve winst voor de Leidenaars een stimulans om in de tweede helft van het seizoen de achterstand in te lopen. Het heeft ze tot nu toe niet meegezeten, maar er zit toch echt we lmuziek in dit team. Het zal ook niet velen verbaasd hebben dat het ongeslagen Amster dam in Laren een punt (00) moest achterlaten. De Larinezen mogen dan dit jaar niet tot de favorieten behoren, het blijft toch een rechte ploeg en een gevaarlijke tegenstan der. Bij SCHC draaide het weer uitste kend. De jonge en produktieve ge broeders Zweerts bekroonden het goede werk van het hele elftal met drie doelpunten, waar de onsamen hangende TOGO-aanval niets te genover kon stellen. De Delftsche Studenten blijven runner-up. In Utrecht behaalden zij een kleine, maar onbedreigde over winning op Kampong. Het enige doelpunt werd reeds na 6 minuten op zeer fraaie wijze door Verheem ge scoord. Het wisselvallige Hilversum kreeg van HDM een ruime 03 nederlaag toegediend. Stand in eersteklasse: SCHC 11 Amsterdam 10 Delftsche Suds 11 Laren HDM BMHC Hilversum TOGO Kampong Leiden 30- 7 16- 4 22-14 16-12 16-18 20-20 17-25 6-13 12-26 7-23 Leiden heeft in de uitwedstrijd te gen BMHC getoond dat de kansen om de laatste plaats alsnog te ont lopen zeker aanwezig zijn. De Leidse ploeg vocht tot het laatste fluitsig naal voor een goed resultaat en slaagde erin een in het begin van de wedstrijd opgelopen 10 achter stand teniet te doen. De Bloemendalers begonnen goed en vooral de oud-internationals Berkman en Dekker waren gevaar lijk. Juist toen Leiden tot redelijk tegenspel begon te komen, scoorde BMHC. In de resterende tijd van de eerste helft domineerden de verde digingen. Na de hervatting nam Leiden de strijd in handen. De middenlinie, waarin Ledeboer een aanwinst bleek te zijn, nam bezit van het midden veld. maar de Leidse aanval die wel redelijk combineerde, miste het ver mogen doelpunten te maken. Maar toen spil Koekebakker in een mach tige solorush de Bloemendaalse ver dediging oprolde, kon v. d. Bosch op een halve meter van het doel toch niet meer missen: 11. De tijd was tekort om ook nog de volle winst binnen te halen. Het Zwitserse voetbal elftal heeft zondag te Casablanca met 3-1 verloren van Marokko. Zondag zijn op Ypenburg na tionale equipe-schermwedstrij den ge houden. Winnaar werd het team van Parade et Riposte uit Den Haag. tenaar (2 x) en v. d. Heuvel zorgden voor gelijke balans. Toch leek de thuisclub nog te gaan winnen, maar de penalty (overtreding van Eilan der) knalde Mondriaan tegen de lat. Rest nog te vertellen dat arbiter Heyt niet was verschenen. De fluit werd gehanteerd door .de aanwezige LVB-arbiter, de heer Stouten uit Lei den. Bij GWS was Lens na maan den lange afwezigheid wegens een blessure, op de linsbinnenplaats weer van de partij. SVOWLeiden eindigde in een groot succes voor de thuisclub. Met liefst 71 werd gewonnen en het bewijs geleverd dat de Weteringers er nog steeds „bij" willen zijn. Na 15 minuten opende P. Freeke de sco re, maar Leiden kwam reeds enkele minuten later op 11. Dit dankzij de Weteringse stopper Pulleman, die zijn eigen doelman v. d. Lippe pas seerde. Piet Goozen zorgde echter weer voor eer voorsprong met de rust: 21. Na de thee ging het vlot ter met de doelpunten en Goozen maakte de hattrick vol (3—1 en 41). Er viel nóg een hattrick, n.l. van de voet van invaller Bram v. d. Voet te notex-en. Deze zorgde met drie treffers voor de 71 eindstand. SVOW telde invallers voor Turk, van Heek en Baas. Leiden maakte een zeer zwakke indruk. De Leidse dames speelden in Was senaar gelijk tegen De Kieviten (2—2). Het tweede herenteam ver sloeg VCL met 3—1. Hockey-uitslagen Heren, le-klasse: Laren—Amster dam 0—0, Hilversum—HDM 0—3, Kampong—DSHC 0—1, BMHC—Lei den 1—1, SCHC—TOGO 3—0. 2e-klasse A: HDM 3Rijswijk 11, Te Werve—Asvion 2—3, Leiden 3— Dordrecht 13. 2e-klasse C: DSHC 3—Rijswijk 2 4—0, Leiden 2—VCL 3—1, Wilhel mus—Tempo '34 24, Pollux—HLC 2—2. 2e-klasse D: BMHC 5—DSHC 4 2—5, HGC 4—Hudito 1—8, TOGO 4— HDS 4—2, Zuidwijck—Leiden 4 2—3. Dames, le-klasse: RBC—BDHC 04, GooiBe Fair 01, Kieviten Amsterdam 10. 2e-klasse B: BDHC 3—HDM 2 3—0, Ever Swift—Rood Wit 0—3, HGC 2—Strawberries 0—7, Kieviten 2Leiden 22. Zaalhandbal HVL heeft de boot naar de Dis tricts tweede klasse op jammerlijke wijze gemist. Dat is de conclusie van de wedstrijd van de roodwitten tegen Hercules, die met 12-17 verloren ging. Een uitslag, die zou doen vermoeden, Zwartjes en zijn mannen duidelyk de minderen zijn geweest in dit treffen. Niets is minder waar! HVL domineerde driekwart van de wedstrijd. De Hagenaars moesten met de rust tegen een volkomen verdiende en hun, gezien de krachtsverhouding, zelfs geflatteerde 5-10 achterstand aankijken. Na de hervatting zakte HVL wat terug, maar Hercules zag geen kans om daarvan profijt te trekken. De score-borden bleven een verschil van 5 doelpunten aangeven. Toen, bij de stand 12-17, gaven de roodwitten de winst prijs. Inplaats van het accent in het bijzonder op de defensie te leggen, d.w.z. op de defensie op de cirkel, werd gespeeld op onderscheppen van de bal vér vóór de eigen cirkel. Hercules greep de geboden kans dankbaar aan. De 4- mans defensie voor de uitstekend keepende Hans Dieben werd in snel tempo opgerold en de doelpunten vielen als rijpe appelen van de boom. Schot op schot trof doel. Tien doel punten in 15 minuten tijds! Het be hoeft geen nader commentaar. Een tactische training zou de roodwitte ploeg bepaald geen kwaad doen me nen we! Doelpunten voorkomen is een even belangrijk spelonderdeel als doelpunten maken. Uitslagen - standen Zaterdagvoetbal 2e-KLASSE ZwaluwenZwart Wit02 Quick BoysRijnsb. Boys 12 SSSKozakken Boys 11 's-Gravenz. SVSpjjkenisse 50 NoordwijkTer Leede32 Quick B. 13 8 3 2 19 34—20 Noordwijk 12 7 4 1 18 28—17 Kozak. B. 12 6 3 3 15 39—31 Zwart Wit 12 5 4 3 14 22—19 Ter Leede 14 6 2 6 14 34—27 Rijnsb. B. 14 6 1 7 13 29—34 SSS 12 3 5 4 11 19—27 's-Gr. SV 13 3 4 6 10 21—24 Spijken. 13 3 2 8 8 21—35 Zwaluwen 13 1 4 8 6 10—22 3e-KLASSE A SHSLoosduinen 34 Excelsior PMonster 50 Excelsior MHoogvliet uitg. ARC—CSVD 3—2 De ZwerversHBSS72 ARC 14 9 3 2 21 29—13 Hoogvliet 13 9 2 2 20 31—16 De Zwerv. 14 9 2 3 20 52—27 Excels. P. 14 8 2 4 18 35—26 CSVD 14 4 6 4 14 24—28 Excels. M 13 5 3 5 13 2528 HBSS 13 4 2 7 10 26—33 Loosduin. 13 4 1 8 9 26—37 Monster 14 1 4 9 6 2146 SHS 14 2 1 11 5 21—36 4e-KLASSE A Lisser BoysGWS 33 JACHoekse Boys51 RCLKoudekerk 21 OegstgeestKatwijk31 SVOW—Leiden 7—1 RCL 14 9 4 1 22 38—19 SVOW 14 9 2 3 20 28—16 JAC 13 8 1 4 17 46—26 Koudek. 15 7 2 6 16 41—37 Lisser B. 14 6 3 5 15 37—29 Hoekse B. 13 5 3 5 13 26—39 i Oegstg. 14 5 3 6 13 29—33 GWS 14 3 5 6 11 28—31 Katwijk 15 4 0 11 8 19—33 Leiden 14 2 1 11 5 22—63

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 10