Vervoer van militairen in burger naar N-Guinea Kwart van de Jordaan staat op instorten Von Kara jan treedt af Felicitatiekaart voor het Koninklijk Paar Opinies lopen uiteen VERDIEN 24 CT OP ELK DUBBELGROOT PAK IN KORT GEDING Uitspraak is op 14 februari KRIS-KRAS TE PAS EN TE ONPAS Prof. A. Anema negentig jaar Men moet 2500 woningen slopen Als directeur Weense Opera Ontwerp Hanneke Matthijsen Last van zenuwen? Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 8 februari 1962 Derde blad no. 30574 (Van onze Haagse correspondent) Door de vice-president van de Haagse rechtbank, mr. R. Prins, lijn gistermorgen de pleidooien gehouden in het kort geding over let vervoer van militairen in burgerkleding naar Nieuw-Guinea, Bat zoals bekend namens een minderjarige dienstplichtige hilitair uit Amsterdam is aangespannen tegen de Staat der Neder- bnden. j „Alle beschikbare middelen gebruikt de Staat om te verhullen pat het hier gaat om het vervoer van militairen. En in dit geval Jing deze .vermomming in burger" zelfs gepaard met dekking van fcn vervalst paspoortzo constateerde mr. A. C. van Proosdij uit Amsterdam, die optrad voor eiser. Maar de landsadvocaat, mr. E. Droogleever Fortuyn, dacht er leel anders over. „De reizen in burger zijn volkomen in overeen- temming met het internationaal recht en de internationale ge- jruiken". Mr. Van Proosdij gaf eerst een rerzicht van de feiten, waaruit bleek t de vader va-n de minderjarige enstplichtige soldaat een Amster. mse textielondernemer een ver- ek tot vrijstelling van dienst in leuw-Guinea heeft ingediend, om it zün zoon vooral bij hitte hinder id van een huidziekte. Bij een her- euwd medisch onderzoek werd hy hter definitief goedgekeurd. Daarna volgden oproepen om het ispoort van de dienstplichtig soldaat te leveren. Aanvankelijk werd laraan geen gehoor gegeven, maar idat juridisch advies was ingewon- in werd het paspoort toch opge- uurd. Inmiddels was namens eiser eds bij tal van instanties gepro- steerd tegen wat met het paspoort bu gebeuren. Vervals t'paspoort Mr. Van Proosdij heeft het De- •tement van Defensie voorgesteld zaak binnenskamers te behan- ilen, opdat er geen nadelige publi- leit zou komen, maar dit voorstel :rd afgewezen. Hem is gebleken dat het paspoort als beroep van eiser vermeld „Rijksambtenaar", terwijl militair in de burgermaatschappij beroep had. Daarna besprak mr. Van Proosdtf kwestie van het paspoort. Hij was oordeel dat het eigendomsrecht ;r geen rol speelt. „Militaire su- •ieuren zijn niet bevoegd om te ihikken over particulieren zaken'" meende hij, en een paspoort is een »er persoonlijk document. De hou- r van het paspoort heeft het recht lt er in zijn paspoort geen valsheid ordt gepleegd en dat is hier naar mening van pleiter wel geschied, aar zijn oordeel kan een militair et als „Rijksambtenaar" beschouwd orden. „Deze vermelding is vals en rafbaar", zo riep pleiter uit. „Deze kwestie van het vervalste ispoort", zoals mr. Van Proosdij «t noemde gaat gepaard met een vermomming in burger". De Staat bruikt alle beschikbare middelen 11 te verhullen dat het bij dit ver ier om militairen gaat. „Wanneer j in het vliegtuig stappen is zelfs et identiteitsplaatsje verdwenen zei hij. lij controles wordt aan de solda- ti de opdracht verstrekt onschul- Ige antwoorden te geven op moge- ike vragen over hun werkzaamhe- hi in Nieuw-Guinea. „Ik ga naar ienw-Guinea om voor enkele men en wat goeds te doen is een »n de antwoorden" aldus pleiter. Volgens mr. Van Proosdij loopt in cliënt voor deze gang van za- !n risico's. Wanneer de soldaat in odonesische handen zou vallen is et voor hem van belang dat hij zich s militair kan identificeren. Mr. Van Proosdij besprak vervol- ïs uitvoerig het Verdrag van Rome de rode kruis-verdragen uit 1949, aaraan eiser rechten meent te kun- :n ontlenen. Deze verdragen be- itten een reeks van beschermende ttregelen voor krijgsgevangenen. Tenslotte stelde pleiter zijn eis: trvoer naar Nieuw-Guinea in mili- lir uniform, vernietiging van het tópoort waarin als beroep „Rijks- ttbtenaar" is vermeld en uitreiking m een nieuw paspoort, een en ander straffe van een dwangsom van ïn miljoen gulden. „Het vervoer van militairen in irgerkleding door vreemde landen lar het land van bestemming is in normale zaak", zo stelde de ndsadvocaat, mr. E. Droogleever ortuyn, in het begin van zijn plei- ooi. Geen enkel land stelt er prijs dat vertegenwoordigers van de Wapende macht van een ahder land als zodanig juist kenbaar zijn >or hun uniform, binnenkomen, ten- i er sprake is van een toegestaan ilitair bezoek of van speciale ver ragen. Deze materie is geregeld in een U>. uit 1955. waarin staat dat het pltairen slechts is toegestaan het Biform in het buitenland te dragen idien de minister an Defensie daar toe toestemming heeft verleend. „De "pinister zegt hoe het moet, daar pmt het op neer", aldus de lands advocaat. aara F ktter aatr Burgerweeshuis wordt 2£ historisch museum fill Amsterdamse gemeenteraad UJfeeft gistermiddag besloten tot de jPderhandse aankoop van het ge- iwencomplex van het voormalige irgerweeshuis aan de Kalverstraat tor drie miljoen gulden. Met het be- Uur van het Burgerweeshuis is fereengekomen dat men de regen- Jikamer intact zal laten. De zich tórin bevindende inventaris en por- etten worden voor onbepaalde tijd de gemeente in bruikleen afge daan. De raad aanvaardde tevens een torstel om het voormalige burger- eeshuis te bestemmen tot „Amster- ims Historisch Museum". De inrichtingskosten van het ge- "'wencomplex tot historisch mu- »eum worden globaal geschat op WOO.OOO. Geen vermomming9 Met nadruk wees de pleiter voor de Staat erop dat het reizen in burger door militairen volkomen in overeen stemming is met het internationaal recht en de internationale gebruiken. „Er wordt niets gecamoufleerd en er is geen sprake van een vermomming," aldus mr. Droogleever Fortuyn. De kwestie van het paspoort hangt hier ten nauwste mee samen. Wan neer in het paspoort als beroep „mi litair wordt opgegeven wordt daarmee aan de vreemde mogendheid nog aangekondigd dat het hier om een vertegenwoordiger van de gewapende macht gaat. Dit is iets wat nu juist niet behoort te gebeuren. Bovendien dient het paspoort ter identificatie van de betrokkene als Nederlander. De vermelding van het beroep dient slechts ter meerdere identificatie. Naar de mening van de landsad- covaat is trouwens ook de vermel ding „Rijksambtenaar" niet onjuist. In algemene zin moet „Rijksambte naar" vertaald worden als „in over heidsdienst". „Daarnaast is de pas een document van de Nederlandse overheid, dat zich richt tot een an dere mogendheid en de houder van de pas kan niet zeggen wat hij in die pas wil hebben. Van een vervalsing van dit paspoort is geen sprake". Ondoordacht Vervolgens besprak mr. Drooglee ver Fortuyn de Rode Kruis-verdra gen, die naar zijn mening niet van toepassing zijn omdat er geen oor logstoestand is, en het Verdrag van Rome, dat altijd geldt. „De Staat draagt de militairen geen reizen op die in strijd zijn met de volkenrech telijke verplichtingen", aldus de landsadvocaat. Een heel klein risico een eventueel terugsturen, maar in een dergelijk geval kan men be ter voor burger doorgaan dan voor militair. Tenslotte zei mr. Droogleever For tuyn heel weinig waardering te heb ben voor het rapport van prof. Tam- mes uit Amsterdam, dat bij de dag vaarding is gevoegd en waarin een toelichting wordt gegeven op de Con venties van Genève. „Een oppervlak kig en ondoordacht stuk", aldus plei ter. De uitspraak in dit kort geding werd tenslotte bepaald op 14 februari. „IK NEEM vandaag vrij en de fabriekspoorten blijven dicht". Dit zonderlinge besluit nam de directeur van een Londense fa briek, omdat zijn werknemers de dag tevoren hadden deelge nomen aan een landelijke sym bolische staking. De voorman van de arbeiders, die 's och tends zijn werkgever voor de gesloten fabriekspoort tegen kwam, vertelde later dat zijn baas had gezegd: „Jullie waren gisteren vrij en vandaag blijf ik weg". De verbouwereerde arbeiders, tweehonderd man sterk, hielden na deze mede deling een vergadering voor de fabriekspoort en besloten ten einde raad maar naar huis te gaan. EEN MILJOEN GULDEN is het lieve sommetje dat Harry Bogust, een 54-jarige monteur in Engeland, heeft gewonnen in de Britse voetbalpool. De heer Bogust heeft hij geeft het zelf eerlijk toe niet veel ver stand van voetbal. Hij heeft zelfs geen gelukkige hand van invullen. Want de eigenlijke winnares is zijn vrouw, die in een door haar ingevulde kolom 23 van de 24 uitslagen goed voorspelde. „MY FAIR LADY" is een dure dame. Dat heeft Warner Bro thers ervaren, die voor de film rechten van deze musical 5,5 miljoen dollar moest neertellen. Dit is waarschijnlijk het groot ste bedrag dat ooit voor film rechten is betaald. Met de ver filming van „My fair lady" zal nu gauw worden begonnen. Ideaal-Persil verzorgt uw was ideaal DE HON DU REZEN zijn de Ne derlandse kapitein J. Noordveld erg dankbaar. De KNSM-ge- zagvoerder heeft namelijk de diepten en ondiepten in de San Lorenzo Bay, waaraan de hout haven El Muetta ligt, in kaart gebracht en boeien neergelegd. Nu kunnen voor het eerst ook grotere zeeschepen de haven bereiken. Als dank heeft de Hondurese regering besloten een landpunt, vlak boven de bocht voor San Lorenzo, Punta Noordveld te dopen. HET VEROLME-concern groeit als kool. Het heeft al vier ves tigingen in het buitenland. Maar die in Noorwegen was niet groot. Daar konden slechts tankers van zo'n 7000 ton wor den gebouwd. Er komt echter verandering in. Men gaat bre ken en bouwen en aan het einde daarvan kunnen er sche pen van 100.000 ton worden ge construeerd. Met Verolmes be kende voortvarendheid zal het project ter hand genomen wor den. zodat volgend jaar al met de bouw van de eerste mam moettanker begonnen kan wor den. En dan te denken, dat de heer C. Verolme deze 50 jaar oude werf 120 kilometer ten zuiden van Oslo nog geen twee jaar geleden overnam Zaterdag 10 februari viert prof. mr. A. Anema, oud-lid van de Eerste Ka mer, zijn negentigste verjaardag. Bijna veertig jaar lang, van 1921 tot 1960, heeft hij in onze senaat deel uitgemaakt van de anti-revolutionai re fractie, voor wie hij gewoonlijk het woord voerde bij algemeen-poli tieke zaken en onderwerpen van vol kenrechtelijke aard. In de laatste pe riode van zijn lidmaatschap was prof. Anema verreweg het oudste lid niet alleen van de Eerste Kamer, maar ook van de hele Staten-Generaal. Toen hij 88 jaar was trok hij zich uit het politieke leven terug. Gemeentebestuu r overrompeld (Van onze Amsterdamse correspondent) Het gemeentebestuur van Amsterdam ziet zich plotseling ge plaatst voor de noodzaak om binnen 2 a 3 jaar enkele duizenden woningen in oude delen van de stad af te breken. Deze noodzaak is gebleken uit een recent rapport dat de Gemeentelijke Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht heeft uitgebracht over de bouw valligheid van deze woningen. Het betreft hier vrijwel uitsluitend huizen in het hart van de Jordaan, op Kattenburg en op het Bickerseiland. Prof. A. Anema De redevoeringen van prof. Ane ma getuigden van grote kennis, hel derheid en originaliteit. Ook toen hij een zeer hoge leeftijd had bereikt leverde hjj nog menige waardevolle bjjdrage aan onze staatkunde. Ruim veertig jaar van 1904 tot 1945 is prof. Anema hoogleraar in de rechtswetenschap aan de Vrije Universiteit te Amsterdam geweest. Als zodanig was hij een der steunpilaren van het hoger onderwijs op gereformeerde grondslag. Ook in de journalistiek heeft prof. Anema zijn sporen verdiend, voor de oorlog heeft hij een aantal jaren deel uitgemaakt van de hoofdredactie van het toenmalige AR blad „De Standaard". Het zjjn alle projecten, die reeds op het saneringsprogramma voor de oude stad staan. Met deze sanering zou aanvankelijk eerst een begin worden gemaakt op het ogenblik dat elders vervangende woonruimte zou kunnen worden geschapen, waarbij met name aan de bebouwing van de Bijlmermeer werd gedacht, i Het noodzakelijk gebleken vervroe- gen van het begin van deze sane- ringswerkzaamheden stelt de instan- j ties, die met de woonruimteverdeling in de hoofdstad zijn belast, voor gro te problemen. Men zal er thans toe moeten besluiten de bewoners van de te saneren delen onder te brengen in de nog in aanbouw zijnde tuinsteden. Een gevolg hiervan zal zijn, dat de woningtoewijzing voor andere wo ningzoekenden erg achterop zal ra ken. „Tweede Jordaan"? Het onderzoek naar de bouwvallig heid van de huizen heeft uitgewezen dat circa 2500 woningen binnen 3 jaar tijd gevaar voor instorting zul len opleveren. 2000 hiervan staan in de Jordaan. Een sanering van dit aantal zou betekenen dat een vierde deel van de Jordaan in deze termijn moeten worden gesloopt. Dit dreigt onaangename consequenties te hebben voor de bewoners van deze buurt, waar de gemeenschapszin en de eigen sfeer meer betekenis heeft dan in andere Amsterdamse buurten. Op het ogenblik wordt onderzocht in hoeverre het wenselijk en moge lijk is in een van de tuinsteden een „tweede Jordaan" te laten verrijzen, waarheen men groepsgewijze zou kunnen verhuizen. Zo alarmerend blijkt het rapport van Bouw- en Wo ningtoezicht te zijn, dat B. en VV. reeds in de loop van dit jaar willen beginnen met de afbraak van 1000 woningen. Weer Ambonezen naar Indonesië (Van onze Haagse correspondent) Op 24 februari zal de vierde groep Ambonezen uit ons land naar Indo nesië vertrekken. Naar wij van het ministerie van Maatschappelijk Werk vernemen, zal deze groep van circa 200 personen uit Delfzijl en Arn hem in Cuxhaven op de Italiaanse boot ..Fair Sea" stappen. Ditzelfde schip haalde op 29 november 287 Ambonezen uit Rotterdam op. De eerste twee groepen zyn op 12 mei (41 mani en 7 juli (57 man) naar Indonesië vertrokken. Volgens in lichtingen die het ministerie daar over heeft gekregen, zijn alle vorig jaar vertrokkenen voorzover zij dat wensten inmiddels naar de Zuid- Molukken doorgezonden. In ons land verblijven thans in totaal 23.000 Am bonezen (destijds, tien jaar geleden, zijn er 12.000 hierheengekomen). De aanpassing van degenen die uit de kampen naar normale woonwijken worden verhuisd, verloopt volgens het ministerie redelijk gunstig. NEDERLANDSE SCHILDERS IN PARIJS Het Institut Neerlandais in darijs heeft met de Vereniging van Neder landse schilders en beeldhouwers in Frankrijk een regeling getroffen om in bepaalde veel door publiek bezoch te vertrekken van het instituut per manent werk van in Frankrijk wo nende Nederlandse schilders te expo seren. Het doel van dit initiatief is in de eerste plaats de schilders de kans te geven hun werk te tonen aan direc teuren v„n de kunsthandel, kunstcri tici en andere belangstellenden. De exposities in het Institut Neerlandais zyn geen verkooptentoonstellingen. Iedere schilder mag zijn werk onge veer een maand laten hangen. De eerste schilder in deze serie van he dendaagse kunst is Epko. Chroesjtsjow lieeft vakantie De Sowjetrussische minister-presi dent Nikita Chroesjtsjow is met va kantie in Sotsji in de Kaukasus. Dit blijkt uit een bericht van het Sow jetrussische persbureau Tass waarin meegedeeld wordt dat hy daar de Braziliaanse zaakgelastigde ad inte rim in de Sowjet-Unie, Roberto de Araujo, ontvangen heeft. Satellieten voor telecommunicatie President Kennedy heeft het Ame rikaanse Congres verzocht een wet te aanvaarden, die voorziet in de op richting van een maatschappij voor het onderhouden van telecommuni- caties via satellieten met elk deel van de wereld. Het kapitaal voor deze maatschappij zal worden bijeenge bracht door verkoop van aandelen. Onherstelbaar verlies (Van onze Weense correspondent) Het conflict tussen het technische personeel en de directie van de Opera in Wenen is opgelost. Daar het personeel zich in begin sel voor overuren heeft uitgesproken, kan niet alleen het repertoire weer verder worden uitgebreid, maar zal ook het opera-bal op 1 maart a.s. doorgaan. De enige wanklank bestaat hierin, dat de dirigent van de Opera, Herbert von Karajan, zijn ontslag als eerste directeur van de Opera heeft genomen. In een sehrijven aan de Oostenrijk se minister van O. K. en W. verklaart hij, dat men bij de oplossing van het conflict geen rekening heeft gehou den met de artistieke leiding van de opera. Of Von Karajan alle verbindingen met de opera heeft verbroken, staat nog niet vast. Het is mogelijk dat hij alleen als directeur zijn ontslag heeft genomen, maar verder als dirigent aan de opera verbonden blijft. Als voorlopige leider van de Opera werd de componist prof. Salmhofer - directeur van de Weense Volksopera benoemd, die reeds van 1945 tot 1955 directeur van de Weense Opera is geweest. BAZENPRIJSVRAAG „De baas in het jaar 2000" is het onderwerp van een opstelwedstrijd uitgeschreven door het tijdschrift „baas boven baas" van het Neder lands Instituut voor Efficiency (NI VE). Bazen, werkmeesters, voorlieden en opzichters uit de Nederlandse industrie worden uitgenodigd in een opstel van hoogstens 2000 woorden hun zienswijze te schetsen, over hun functie bij de komende eeuwwisse ling. De termijn van de inzending sluit op 15 maart. De inzender van het beste opstel ontvangt f. 100.en wordt houder j van de wisselprys, een plaquette ont worpen door de Rotterdamse beeld houwster Adri C. Blok. De prijsuitreiking vindt plaats op 22 mei te Vlissingen. (Van onze Amsterdamse correspondent) Miljoenen schoolkinderen zullen in april het Koninklijk paar, in verband met het zilveren huwelijksfeest, een felicitatiekaart zenden, die is ontworpen door Hanneke Matthijsen uit Bilthoven, een 24-jarige leerlinge' van het instituut voor kunstnijverheids onderwijs te Amsterdam, die dit jaar examen doet. Herbert von Karajan De demissie Von Karajan betekent voor de opera en voor het muziek leven in Wenen een byna onherstel baar verlies. Het aftreden van Von Karajan brengt geen verandering in zijn voor genomen wereldreis met het Weense Filharmonisch Orkest, die volgende maand begint en waarbij onder zyn leiding concerten zullen worden ge geven in de Sowjet-Unie, Noor wegen, Denemarken, Zweden. West- Duitsland, Engeland en Frankrijk. Advertentie Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen In het Amsterdamse stadhuis heeft de jonge kunstenares gisteren even als vier mede-leerlingen, die ontwer pen hadden ingezonden, een boek werk ontvangen uit handen van bur gemeester mr. G. van Hall, in diens kwaliteit van voorzitter van het na tionaal comité „Zilveren Huwelijks feest". Mr. Van Hall schetste het doel van het nationaal comité: het opwekken van de bevolking om ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk paar een grote som geld bijeen te brengen, welk kapitaal aan Koningin en Prins zal worden aangeboden. Het zilveren paar zal het kapitaal bestemmen voor de stichting van een fonds, dat op ter reinen bij het Uddelermeer en bij Veere jeugdcentra zal inrichten. Als middel om de jeugd actief bij de totstandkoming van het nationaal geschenk te betrekken, besloot het comité een felicitatiekaart in omloop te brengen. De kaart, die dus wordt gemaakt naar het bekroonde ontwerp van Hanneke Matthijsen, wordt alle Burgemeester van Hall van Amsterdam heeft gisteren de be kroning bekend gemaakt van de door de leerlingen van de Am sterdamse Kunstnijverheids school ontworpen felicitatiekaar- ten ter gelegenheid van het zil veren huwelijk van Koningin Juliana en Prins Bernhard. Han neke Matthijsen met haar be kroonde ontwerp. schoolkinderen gratis uitgereikt. Het volle bedrag van de opgeplakte post zegels zal ten goede komen aan het nationaal geschenk. Iedereen kan trouwens een kaart sturen aan het Koninklijk paar in Soestdijk. Als men deze voorziet van de aanduiding „felicitatiekaart" zal de gehele frankeerwaarde door de PTT ten behoeve van het geschenk worden gerestitueerd. Hartelijk welkom voor Smaldeel V in Paramaribo Duizenden mensen, onder wie veel schoolkinderen, die een paar uurtjes later op school mochten komen, wa ren gisteren naar de haven van Pa ramaribo getrokken om het binnen lopen van de Nederlandse jagers „Limburg" en „Groningen" en de on derzeeboot „Zeeleeuw" gade te slaan. Het vliegdekschip „Karei Doorman" normaal vlaggeschip van smal deel V kon door zijn diepgang de Surinamerivier niet invaren en moest ongeveer vijf mijl uit de Surinaamse kust het anker uitgooien, zodat de opvarenden het uitbundige welkom van 't vlaggende Paramaribo misten. Commandeur A. van Es had voor deze gelegenheid dan ook een ander vlaggeschip gekozen. Zijn standaard wapperde aan de mast van de „Lim burg", toen de oorlogsbodems de ha ven binnenliepen. Het begroeten van een binnenge varen vloot van oorlogsschepen is een nogal ingewikkelde zaak, zodat het wel even duurde voor de noodzakelij ke ontvangsten waren afgewerkt. Di rect na het afmeren kwam de com mandant van de Nederlandse troe penmacht in Suriname, kolonel T. Beets commandeur Van Es begroe ten. Daarna ging deze op zijn beurt op audiëntie by de gouverneur, de minister-president, de voorzitter van de Surinaamse Staten en de stads- commissaris van Paramaribo. En toen hij weer aan boord was, kwa men de autoriteiten bij hem hun op wachting maken. Na deze uitgebreide protocolaire begroeting kon een be gin gemaakt worden met de verdere afwerking van het programma. Voor de tweeduizend marinemannen is een uitgebreid schema voor ontspanning opgezet. Er is naar gestreefd om hun in de kortst mogelijke tijd zoveel mo gelijk te laten zien. Waarby de man nen op de „Karei Doorman" buiten gaats vanzelfsprekend niet vergeten zijn. De Surinaamse regering heeft zelfs een schip beschikbaar gesteld, waarmede iedere dag 400 opvarenden van het vliegdekschip naar de stad gebracht kunnen worden. Jammer genoeg moest in verband met slecht weer het eerste vervoer gestaakt wor den, toen er 250 man aan land waren gebracht. Men verwachtte echter, dat het weer spoedig beter zou worden. Hetgeen te hopen is, want de Jannen hebben na zo'n lange oefening in „opsporen en aanvallen van vijande lijke onderzeeboten" op de Oceaan, best een uitje verdiend. Worosjilow kandidaat voor Opperste Sowjet De 81-jarige maarschalk Klementi Worosjilow, oud-president van de Sowjet-Unie, is kandidaat gesteld voor de Opperste Sowjet (het parlement). De verkiezingen hiervoor zullen op 18 maart worden gehouden. De maarschalk is op het verleden jaar gehouden 22ste congres van de communistische partij aangevallen omdat hij deel uitgemaakt heeft van de „anti-partygroep". Hij bekende en verontschuldigde zich tegenover het congres. De groep zou in 1957 een komplot tot machtsoverneming ge smeed hebben. Sinds het congres is Worosjilow bij verscheidene openbare gebeurtenissen met geringschatting behandeld. Worosjilow komt voor op de lijst van kandidaten, die woensdag offi cieel is bekendgemaakt. Volgens deze lijst hebben de arbeiders van een fa briek in het district Kashira, ten zuiden van Moskou, hem kandidaat gesteld.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5