ERHARD IS 65 LEIDEN langzaam op weg naar de 100.000 büMMZE WERKSTER Constructieschilders Verfspuiten Huis lek 'En tocï w«r!E IseÉ weer VOORJAAR abonnementen- colporteurs „Krullenjongens" rebelleren tegen dictatoriaal bestuur Wenen danst NEFABOLINE LAKFABRIEKEN Kantoorbediende (mn zit-slaapkamer N.V. EUROSHOE 1ILBUI U VRAAGT HEI LANGEZAAL HEEFT I REL IN K.L.M.-VLIEGERSVERENIGING Eén-banders in actie gekomen tegen ontslag Geneesmiddel Krullenjongens Keuze Actiecomité Adenauer komt felieiteren Bijeenkomst „Kerk en Vrede „Wij in de wereld van 1962" Loop cler bevolking over het jaar 1961 Grensmijnen zijn bevroren N.V. Rijnlandse Mefaaibescherming Mij. STENO-TYPISTE tijdelijke woo gelegi A. Ervaren verkoopste B. Hulpverkoopsters LEIDSCH DAGBLAD - DINSDAG 5 FEBRUARI 1962 (Van onze Amsterdamse correspondent) De Vereniging van K.L.M.- vliegers zal eind volgende week een ledenvergadering beleggen, waar de piloten zich definitief zullen moeten uitspreken over de bezuinigingsmaatregelen, die in een intern overleg tussen K.L.M.-directie en het bestuur van de vliegersvereniging ter sprake zijn gekomen. De houding: van het bestuur, dat aan het ontslag van een aantal van de jongste vliegers de voorkeur geeft hoven andere mogelijkheden als bij voorbeeld een salarisverlaging over de gehele linie, heeft grote ontstem ming onder de jongeren veroorzaakt. Een ontstemming, die tot uitbarsting kwam, toen deze jonge piloten, die zich onrechtvaardig behandeld voel de de vertrouwelijke mededelingen, welke hun op een bijeenkomst wer den gedaan, aan de pers ter publlka- tie aanboden. De onenigheid in de Vereniging van Vliegers heeft hierdoor een pu bliciteit gekregen, die doet vermoe den, dat er in de boezem van de KLM grote onrust heerst over de be zuinigingsmaatregelen in de perso- neelssector. Dat is niet juist. In wer kelijkheid is het echter zo, dat de be sprekingen, om het ruim 18.000 man tellende KLM-personeel met ca 1500 te verminderen, in nauw overleg met de betrokken personeelsgroepen zon der wrijving verloopt. Zo is o.a. met de gronddienst een voor alle partijen aanvaarde oplossing gevonden in de vorm van een afvloeiing en een wer vingsstop. De bezuiniging in de personeels- sector moet worden gezien als een van de geneesmiddelen, die de KLM nodig heeft om de recessie in de bur gerluchtvaart te kunnen doorstaan. De maatregel is een rechtstreeks ge volg van een in het verleden té opti mistisch geraamde expansie. De Vereniging van KLM-vliegers is een categorale vereniging van aan de maatschappij verbonden piloten. Het lag voor de hand, dat de directie over de bezuiniging in deze sector met het bestuur van deze vereniging in onderhandeling trad. De moeilijk heden, die hieruit zijn voortgekomen, hebben uitsluitend hun oorzaak ge vonden in een „rel" in de boezem van deze vereniging, waar de direc tie geheel buiten staat. Voor wie de verhoudingen in het vliegerskorps kent, is deze onenigheid wel ver klaarbaar. Van de 850 vliegers, die de KLM in dienst heeft, behoren er ongeveer 100 tot de jongste categorie, de zg. „één-banders". Tussen deze jongelui, van 23 k 24 jaar en de gezagvoerders bestaat een afstand, die oneindig veel groter is dan die tussen bijvoorbeeld een vierde stuurman der koopvaardij en een scheepskapitein. Een gezagvoerder van een DC-8 is een man van gewicht, in wiens ogen een „één-bander" maar een krullen jongen is. De jonge vlieger wordt er dan ook naar behandeld en hij accepteert dit, omdat hy weet, dat hij qua kennis en ervaring nog niet in de schaduw kan staan van de drie- of vier-ban- der. In de Vereniging van KLM-vlie gers zijn de jonge vliegers, wat het aantal betreft, sterk vertegenwoor digd. In het bestuur treft men echter de oudere piloten aan. Op de verga deringen heerst dezelfde hiërarchieke sfeer als in de dienst: er zijn maar weinig één-banders, die de mond durven opendoen. Tegen deze ach tergrond dient de thans ontsta ne „rel" te worden gezien. In de loop van de vorige week wer den de één-banders per telegram op geroepen voor een vergadering van Frankrijk verzoekt Tito ambassadeur terug te roepen Frankrijk heeft Joego-Slavië ver zocht zijn ambassadeur in Parijs te rug te roepen en zich in de toekomst door een zaakgelastigde te laten ver tegenwoordigen, zo is gisteren door het Joegoslavische ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt. Frankrijk kondigde tegelijkertijd aan, dat het geen plaatsvervanger naar Belgrado zal zenden om de vo rige Franse ambassadeur, die vorig jaar september naar zijn land is teruggekeerd, te vervangen. Als reden voor deze stap werd door het Franse ministerie van Buiten landse Zaken genoemd het feit, dat in een nieuwe lijst van diplomatieke vertegenwoordigingen in Belgrado een missie van de Algerijnse voorlo pige regering is opgenomen en dat aan het gebouw van deze missie in Belgrado een naambord is aange bracht. Frankrijk is na het vertrek van zijn ambassadeur in Belgrado, Brousta, door een zaakgelastigde vertegenwoordigd. In Parijs is bekendgemaakt, dat Barko Cernej, de Joegoslavische am bassadeur in Frankrijk morgen naar Belgrado zal vertrekken. de vliegersvereniging. Hier werd hun door de voorzitter, de heer H. A. Hartogh Heys, mededeling gedaan over de stand van zaken in het over leg tussen directie en het vereni gingsbestuur. Er waren drie belang rijke punten aan de orde, waarover het bestuur zich moest beraden: een salarisverlaging van 12 procent voor alle vliegers, een wachtgeldregeling voor 50 jonge vliegers, alsmede het ontslag van nog eens 50 jonge vlie gers en tenslotte het ontslag van 75 vliegers van de jongste categorie. De voorzitter liet tevens weten dat het bestuur de suggestie van de KLM-directie tot algemene sala risverlaging had verworpen en hij confronteerde de één-banders met de beide andere mogelijkheden, die voor de betrokkenen uiteraard weinig aantrekkelijk waren. De jonge vliegers waren bijzonder ontstemd over de wijze waarop hun belangen door de vereniging, in het overleg met de directie, waren be hartigd. Zij vroegen zich af, waarom ZIJ Juist het slachtoffer van de be zuinigingsmaatregel moesten worden en er bijvoorbeeld niet was gedacht aan afvloeiing van oudere vliegers, die toch over enkele Jaren worden gepensioneerd, of van buitenlandse piloten, van wie er circa 175 bij de KLM in dienst zijn. De gelatenheid, waarmee de één- banders tot dusver hun onderge schikte positie in de vereniging had den aanvaard, wreekte zich. Inplaats van eensgezind bij het bestuur aan te dringen op een andere regeling, kozen enkelen de emotionele weg van steun zoeken bij de publieke opinie. Het bestuur werd hierdoor tegen de haren in gestreken en de gevolgen bleven niet uit. Zaterdagmiddag wer den de één-banders weer voor een (Van onze Weense corresopndent) Het Opera-bal In Wenen gaat niet door, dat staat nu wel vast, ofschoon sommige optimisten nog geloven aan een compromis- oplossing. Maar het technische personeel van de Opera houdt voet by stuk en wil geen over uren maken. Vooral in de krin gen van de uitgaande wereld is men verontwaardigd, maar het meest verbolgen zyn de kostuum verhuurders, die by deze ge legenheid de beste zaken doen. Niet alle heren nameiyk die op het Opera-bal willen paraderen zyn in het bezit van een rok en huren die dus voor een dikke dertig gulden. Een van de groot ste verhuurders kan zelfs 500 heren van een rok voorzien, maar dit jaar moet hy met minder tevreden zün. Er is ech ter nog belangstelling genoeg, want afgezien van dit „bedryfs- ongeluk" ondervindt het Weense Carnaval geen moeilykheden. Uit de tussenbalans blijkt dat 155.000 inwoners van Wenen al leen al in de loop van de eerste maand op een van de 325 bals zun geweest. Aan ontspannings belasting werd er meer dan een half miljoen shilling aan de staat betaald, terwyl de ge meente Wenen een miljoen shil ling aan belasting op sterke drank kon opstryken. vergadering opgeroepen. Tijdens deze byeenkomst kregen de aanwezigen een ernstig verwijt te horen van hun voorzitter, in verband met de open baarmaking van de vertrouwelijke mededelingen. De voorzitter eiste zelfs, dat de „schuldigen" zich zou den melden, maar aangenomen, dat deze aanwezig waren, gaven zy hier aan geen gevolg. De vergadering werd toen na enkele minuten geslo ten en twee sprekers, die hiertoe de wens te kennen gaven, kregen geen gelegenheid meer aan het woord te komen. Op de vraag of het toegestaan was in het verenigingslokaal voor nader overleg byeen te blyven, werd niet geantwoord. De één-banders werd echter evenmin te verstaan gegeven dat ze moesten vertrekken. Zy beslo ten toen een actiecomité uit hun midden te kiezen. Wat de bedoelingen van het actie comité zyn, is nog niet duidelyk. Na de loslippigheid van de vorige week zijn de jonge vliegers voorzichtig ge worden en men mag aannemen, dat het comité zich voornamelyk bepaalt tot actie op de ledenvergadering. Het staat nog geenszins vast, dat de meerderheid van deze vergadering het voorstel van het bestuur, om van de diverse mogelijkheden de voor keur te geven aan het ontslag van de één-banders, zal ondersteunen. Er is een tweederde meerderheid voor nodig en het is bekend, dat ook vele oudere vliegers het ontslagvoor stel onaanvaardbaar vinden. Israël verbiedt varkenshouderij Het Israëlisch parlement heeft in eerste lezing een wetsvoorstel aanvaard, waardoor het houden van varkens in Israël wordt ver boden. Een uitzondering is slechts gemaakt voor Nazareth en omge ving, waar veel christenen wonen. Volgens de joodse wet is het varken een onrein dier. Van or thodoxe joodse zijde is er daarom steeds weer bij de Israëlische re gering op aangedrongen, het hou den van varkens in Israël te ver bieden. De Israëlische regering heeft dit verbod echter tot dusver nimmer willen uitvaardigen. Het Eerste A.N.W.B.-wegwijzer voor Suriname Gisteren heeft de Surinaamse mi nister van Openbare Werken en Ver keer, de heer V. M. de Miranda, een van de 19 wegwyzers in ontvangst genomen, die de ANWB aan Surina me heeft geschonken. Deze symbo lische overdracht voor het totale aantal geschiedde namens de ANWB door de vertegenwoordiger van de bond in Suriname, de heer J. F. D. Haenen. Minister De Miranda dankte in een toespraak allen die hebben me degewerkt aan de totstandkoming van de borden en merkte o.a. op, „dat met deze wegwyzers de samen werking die binnen het Konlnkryk bestaat tot uitdrukking wordt ge bracht". In zyn antwoord zei de heer Hae nen o.m.: „Ik geef u namens onze directie gaarne de verzekering, dat u de Bond voor verdere complete ring van de wegwyzers steeds be reid zult vinden hulp te verlenen, maar ook op het gebied van toeris me en automobilisme zal de Bond gaarne haar krachten geven". Franse mijnwerkers in - hongerstaking In Decazeville in zuidwest-Frank rijk zijn gisteren twintig mynwer- kers in hongerstaking gegaan, zy eisen een nieuwe werkkring zonder dat zy er wat salaris en sociale voor zieningen op achteruitgaan, als de mynen in het betrokken gebied wor den gesloten. Om dezelfde reden houden omstreeks 2500 mijnwerkers reeds zeven weken een zitstaking on der de grond. De hongerstakers, die door het lot uit 250 vrijwilligers wer den aangewezen, biyven boven de grond. De actie van de mynwerkers wordt gesteund door de bevolking van het departement Aveyron, waar het be trokken myngebied deel van uit maakt. Ook hebben de burgemees ters van 30 plaatsen in het departe ment hun ontslag ingediend ter on dersteuning van de eisen van het mynpersoneel. De zitstakers hebben zich sinds 19 december niet geschoren, zy krygen hun voedsel in de mynen. Om de drie dagen komen groepen naar bo ven om een bad te nemen, wat frisse lucht te halen en om zich medisch te laten onderzoeken. Daarna zetten zy hun actie ondergronds voort. gaf daarom in 1955 de gemeente besturen de bevoegdheid het hou den van varkens te beperken of te verbieden. Deze regeling heeft echter niet tot de gewenste resul taten geleid; van de 151 Israëli sche gemeenten stelden slechts 55 een verbod in. (Van onze correspondent in Bonn) Het eerste „optreden" van Bonds kanselier Adenauer sinds zijn griep vond gisteren plaats in het ministerie van Economische Za ken, waarbij minister Erhard ter ere van diens 65ste verjaardag een tafelklok schonk. „De klok is een beetje barok, maar dat past goed bij U", schertste Adenauer tegen zijn 21 jaar jongere minis ter. Verder zei de kanselier op de door vele hoge autoriteiten bezochte hul diging van Erhard: „Moeiiyke jaren staan ons nog te wachten. Wat poli tiek en economisch is bereikt, kon slechts ontstaan in nauwe samenwer king. In de afgelopen twaalf jaren zijn prof. Erhard en ik elkaar ook menselyk nader gekomen, waarby het natuurlijk was dat wy ook vaak van mening verschilden". Hoezeer al deze woorden van de kanselier voor elke waarnemer, die Dr. K. Strijd belichtte het probleem Duitsland, de NAVO en het communisme Naar aanleiding van de onderwerpen „Wij in de wereld van '62" en „De wereld is nog niet vergaan", besprak dr. K. Strijd, studie-secretaris van „Kerk en Vrede", gisteravond in de foyer van de Stadsgehoorzaal actuele problemen met de doelstellingen van „Kerk en Vrede" als achtergrond. Het moet er voor de christenen land, die tot nogtoe geen enkele uit- om gaan, aldus dr. Stryd, een nauwe band met Christus te blyven onder houden. De ontwikkeling van de in ternationale problemen mag die ver houding niet in de weg staan. Van uit Christus kan een nieuw schema van denken, spreken en handelen ontstaan dat heilzamer is dan welke ideologie ook. De band met Christus geeft de mens de heeriyke zekerheid by de winnende party te behoren, want God heeft immers in het ster ven van Christus al het kwade reeds overwonnen. Hiervan uitgaande behandelde dr. Stryd achtereenvolgens het probleem Duitsland, de NAVO en het commu nisme. Wanneer we de historische ontwikkeling van het probleem Duitsland beschouwen, aldus spreker, dan moeten we tot de conclusie ko men, dat het Westen enkele goede kansen gemist heeft. Met name in 1952, toen Rusland de hereniging van Oost- en West-Duitsland voor stelde. Op dit voorstel is het Westen niet in gegaan. Zo blijven we achter de feiten aanlopen, zo betoogde dr. Stryd. Kwaad wordt niet met geweld uitgeroeid De mogelykheden om uit het slop te komen worden steeds kleiner. Vo rig jaar augustus stonden we in Ber- lyn weer aan de rand van de ver- schrikkelyke afgrond die „oorlog" heet. We mogen de ontwikkeling niet afwachten, maar we moeten ons vreedzame ideaal trachten te reali seren. De hertK 7apening van Duits werking gehad heeft, zou misschien het bewijs kunnen zijn, dat het kwaad niet met geweld uitgeroeid kan worden, want op de herbewape ning van West-Duitsland, volgde die van Oost-Duitsland. Heiligt het doel alle middelen, zo vroeg spreker zich af, toen hij de NAVO onder de loep nam. Mogen we miljoenen mensen opofferen in een krampachtige poging om de vre de te bewaren? Van N.A.V.O. geen karikatuur maken Is in de wat hy noemde NAVO-ideologie nog iets van Chris tus te herkennen? We moeten van de NAVO geen karikatuur maken, maar we moeten de problemen ernstig be studeren om tot een oplossing te ko men. Daartoe zal men een eigen standpunt moeten innemen, want het is byzonder gevaarlijk zich geheel willoos aan een ideologie over te le veren. Het „neen" zeggen tegen een bewapening, zo ging spreker verder, wil niet zeggen, dat men werkeloos de ontwikkeling moet afwachten. Dr. Stryd zei, dat het enige ant woord op het communisme moet zyn een onbaatzuchtige hulp aan onder ontwikkelde gebieden. Doen we dit niet, dan zyn wy het die het com munisme een voedingsbodem geven. Naar aanleiding van het betoog van dr. Stryd volgde na afloop een zeer geanimeerde discussie, waarin de spreker de doelstellingen van „Kerk en Vrede" nader uiteenzette. weet hoe slecht de verhouding tussen beide mannen de afgelopen jaren vaak is geweest, al komisch aande den, een klap op de vuurpyl van de vriendschapsroes gaf de jarige Er hard zelf. Hy zei stralend dat het hem een grote menselyke vreugde en genoegdoening had bereid, dat Adenauer de eerste gelukwenser van de dag was geweest. Verder beweerde hy bly te zyn naast Adenauer te mogen werken, „zy het met elkaar of tegen elkaar". „Ik ben voorts biy als ik u verder trouw mag zijn. Op my kunt u zich ook in de nabije toekomst verlaten", aldus prof. Erhard. M. Bevolking op 31 december 1960 47351 V. 49376 Totaal 96727 Vermeerdering door: M. Vr. Totaal a. geboorte 930 891 1821 b. vestiging 2068 2161 4229 2998 3052 6050 Vermindering door: M. Vr. Totaal a. overlijden 379 328 707 b. vertrek 2236 2425 4661 2615 2753 5368 Verschil tussen vermeerdering en vermindering 4-383 299 '+682 Bevolking op 31 december 1961 47734 Aantal voltrokken huwelijken 839 (v.j. 768) Aantal ingeschreven echtscheidingen 69 (v.j. 75) 49675 97409 Vluchtende jongens uit Hongarije profiteren ervan (Van onze Weense correspondent) Twee Hongaarse jongens van 15 en 16 Jaar zyn zonder de minste moeilijkheden bij Deutsch-Jahrdorf de Oostenrijks-Hongaarse grens ge passeerd. Ze kunnen van geluk spre ken, omdat het niemandsland tus sen de grenzen vol ligt met land- mynen, die bij de geringste aanra king in de lucht vliegen. Volgens de Oostenrijkse grenspolitie is deze vlucht midden door het yzeren gor- dyn alleen mogelijk geweest, omdat de grensmynen over een breedte van 100 meter door de vorst onscha- deiyk waren gemaakt. Deze twee jon. gens zyn echter nog geen achttien jaar en zy moeten dus op grond van de conventie van Genève weer naar Hongarye worden teruggestuurd. Meer geluk hebben hun landge noten Tompa en Kiszer gehad, die 13 en 19 zyn en dus niet onder de conventie vallen. Ook zy passeerden ongehinderd het niemandsland en zullen daarby eveneens op een aan tal mynen getrapt hebben, die ech ter ook niet ontploften. Toen zy vluchtten, moet het zo koud zyn ge weest dat de Hongaarse grenswach ten niet patrouilleerden en de jon gens zodoende ongezien de grens konden oversteken. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 5 febr. Seringen: Mad. Stepman 4 kop 70-140, ld. 2 kop 40-59. Marle Legray 4 kop 50-72, ld. 2 kop 40-56, Prunus triloba 35-56, For sythia 45-85, Sneeuwballen 70-105, Ger- bera 40-68, Euphorbia 75-125, Calla 60-100 per tak, Amaryllis 40-62 per kelk. Fresia 175-250, Cyclamen 100-170, Iris 200-285, Asp. plumosus 130-195, Tulpen 150-230, Narcissen 100-145, Anemonen 60-75, Hyacinthen 80-125 per bos, Anjers: rood 20-35, roze 25- 42, wit 20-34, Rozen: Parel van Aals meer 75-120, Geh. Duisburg 100-145, Towny Gold 75-125, Mad. Ofman 75- 115. Montezuma 35-57, Stokman 50-90, Pink Sensation 80-105 per stuk. BODEGRAVEN, 6 febr. Aanvoer 12 partijen. Noteringen f 2.13-2.23. Handel matig. BOSKOOP, 5 febr. Prunus triloba 380-270-180. ld. per bos 120-65, Jap. Azalea Kerin 100, ld. Esmeralda 150, ld. Palestina 240, Tulpen rood 90-85, ld. rood met witte rand 90-80, Narcissen 70-80, Jap. kers rosea 1 130, ld. 2 68, ld. 3 38-26. ld. per bos 180-120, For sythia 1 51-41, ld. 2 35-31. ld. 3 27-21, ld. 4 18-13, ld. per bos 120-65, Maho- nlablad 85-50 per bos, Witte aman delen 23-21-17 per tak, ld. per boe 160- 100, Magnolia 54 per knop, Plumosa- groen 55 per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN, 5 febr. Groenteveiling: waspeen per kist Al 9.20-11.—. A2 2.40-7.50, BI 8.40-10.90. B2 1.40-3.50, Cl 5.10-6.00, boerenkool 14.— tot 38.gelekool 19.tot 23. rodekool 7.— tot 15.kroten per kist 3.spruiten 35.tot 71.knolsel- derie per 100 st. 7.tot 22.prei 17.tot 29.uien per kist 2.80. Aanvoer waspeen 82.000 kg, waarvan 59.000 kg voor export werd verkocht. LISSE, 5 febr. Prijsnoteringen van de Coöp. Bloembollenvelling H.B.G. Llsse. Gladiolen: Allard Pierson 14-op 6.90, 12/14 4.80, Atlantic 6.60-6, Bloem fontein 7.50-6.20, Clrce 6.40-5.55, Dr. Fleming 7.80-6.80, Elan 7.30-5.65. Gen. Elsenhower 7.20-5.35, Hawaii 6.30-4.90, Hopman's Glory 7.50-5.75, Joh. v. Ko- nynenburg 6-5.30, Johan Strauss 5.85- -4.95, Leif Ericksson 9.20-8.60, Lilac Wonder 5.90-5.20, Llmburgla 6.20-S Lustige Witwe 6.50-5.10, Mabel Vlt 6.20-4.80, Morning Kiss 7.20-6.20, Nit Europa 6.50-5, Plcardy 7.50-6.40, Pi ses Beatrix 7.10-5.65, Sneeuwprlt 8.30Splc and Span 7.70-5.50, St light 8.40-6.40, Sunny Boy 7.70-6 Van Zanten's Glory 5.80-5.05, Wlm Churchill 6.10-5.40. ROELOFARENDSVEEN, 5 febr. Krokussen 8-17, Blauwe Druifjes 1 36, Fresia's 1.65, Narcissen: Early C rie 60-85, Helios 58-65, Buxton 53 Whrestler 69-84, King Alfred 65 Tulpen: Golden Harvest 1.22-1 Edith Eddy 1.21-1.44, Rose Copli 1.00-1.21, Wintergold 93-1.05, Brill Star 62-81, Krelage 85-1.02, v. d. 1 den 1.10-1.30, Hillogarde 85-98, A) doorn 1.60-2.10, White Sail 1.08-1 Purper Copland 1.05-1.21, Lus Witwe 1.26-1.52, Early Queen 90-; Preludium 1.00-1.12, Topscore 1.70-: Karei Doorman 1.90-2.00, Olaf 1 1.52 Prins Carnaval 1.50-1.60, Gen Wet 1.50-1.55, Overdale 1.20-1.25 nober 95-1.05, Sulpher Cloud 1.15-1 Dubb. Tulpen 88-1.17 per bos, Anjers 11-40, Euphorbia 31-39 p. RIJNSBURG, 5 febr. Bloem veiling Flora Tulpen: Copland I 155, Oranje Wonder 145, winter C 125-135, White Sail 125-135, Madi Spoor 175-180, Preludium 115, Bril) Star 69-76, Edith Eddy 135-140, dell Hull 200-205, Golden Harvest 1 155, Apeldoorn 260, Dubbel Geme 170, Prunus 220, Pink Attraction i 300, Montgomery 260 per bos, Nat sen: King Alfred 115, Carlton 105,1 llos 80-85, Actea 48-50, Callfornië 85, Verger 55-65 per bos, Hyacint (met bol): Pink Pearl 18-22-24, tara 20-26-28, Bismarck 18-22 per Hyacinthen per bos 110-120. RIJNSBURG, 5 febr. Groente ling: waspeen A1 44.tot 53. A2 10.— tot 30.50, ld. B 39.- 50.rodekool 7.tot 13.glöi kool 16.tot 27.boerenkool 2 tot 30.uien 32.tot 34.ge~»e] 14.60-20.50 per 100 kg. TER AAR, 5 febr. witlof 1 4! ld, 2 30-46, ld. stek 3-30, spruiten 38, prei 33, ld. B 16-17, alles per sla 29-33, knolselderij 5-10, alles stuk. GEVRAAGD een heldere 2 ochtenden per week van 9 tot 1 uur. f 1.50 per uur. VAN OLDENBARNEVELTSTRAAT 35 - LEID DE SPECIAALZAAK IN DE FIJNSTE KWALITEIT BOERENKAAS is de KAASSPECIALIST OP DE MARKT: in Noordwyk, Katwyk en Leiden. WOENSDAG Botermarkt t.O. Snyers ZATERDAG tegenover Waaggebouw. LET OP HET UITHANGBORD. DE KAASSPECIALIST, W. Hagen, Leiden BEKWAME gevraagd. Aanmelden aan bureau DAGBLAD. LEIDSCH Voor spoedige indiensttreding vragen wij Aanmelden bij: Vijf Meilaan - Leiden '/z pond KOEKJES voor 35 ct., by aankoop van f 2.50 aan kruidenierswaren. APPELMOES, grote pot 0.65 RODE PRUIMEN, grote pot 0.65 KERSEN, grote pot 1.25 VRUCHTENBOWL, grote pot 0.89 REINE CLAUDE, grote 0.75 MACARONIKOEKJES, per H pond 0.49 BISKWIE, per Va pond 0.32 Westind. CHOCOLADEPASTILLES, per ons 0.55 VANILLE TOFFEES, per Vu pond Fyn gebr. CEYLONTHEE, per 3 ons 1.— BRUINE BONEN, per 3 pond 1 SIAMRIJST, per kg. 0.75, 0 GEP. AMANDELEN, per Vi pond 1 STUDENTENHAVER, per ons 0 PRUIMEN, per $4 pond 0 TUTTI FRUTTI, per Va pond 0 Blanke SCHIJFAPPELEN, per 2 ons 1. ABRIKOZEN, per Va pond 0.' VIJGEN, per Va kg. 0.< Hele NOOTMUSKAAT, per ons l.i NOOTMUSKAAT, per busje 50 gram 0.85 WITTE PEPER, per 50 gram PILS, per 4 flessen i.— MARGARINE, per 4 pakken 1, Hogewoerd 115 Morssti-aat 50 0.65 Rouwkooplaan 8-10 Voorst vragen voor de afdeling expeditie. Leeftyd 16—25 jaar. Persooniyke aanmelding toegestaan. Waterdicht uw muur? Roest opheffen of voorkomen Gebruik dan vloeibare nylon plastic. PARUMIJ, Amsterdam P. H. Kade 20. WEDERVERKOPERS gevraagd. Hoge verdiensten. Jonge vrouweiyke arts, b.b. h.h., zoekt per 1 maart ruime liefst gestoffeerd met stook- gelegenheid en gebruikmaking van telefoon en eventueel van keuken. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 41905. (Ned.) tydelyk voor halve dagen op kantoor te Voor schoten gevraagd. Gehuwd geen bezwaar. Soil, telefoon 30225. THEOPRA ia het adres 1 TYPEN en voor STENO-le Voorstraat 89, Katwf Oude Singel 236 - Med. student, gehuw vanaf maart tot 1 in Leiden of omstre). biedingen: Oude J telefoon 218' WITTE ROZENST1 suite, keuken, w.c, 3 slaapkamers. Hui wett. toelaatbare hul Vraagprijs f 750 Corresp. Hoge RU® vraagt voor haar nieuw te openen SCHOENENT Leiden. Haarlemmerstraat 46, (Moeten met het vak bekend zyn). Schrifteiyke sollicitaties worden ingewacht onder 41861 aan het bureau van dit blad. Kom en zie onze afdeling WONINGINRICHTING met een geweldige keuze in: BANKSTELLEN - EETHOEKJES - TAPIJTEN - LOPERS - LEDIKANTEN - MATRASSEN - DEKENS - VITRAGES VLOER BEDEKKING - VERLICHTING, enz., enz. STILLE RIJN 3—4 - LEIDEN TELEFOON

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4