B LEIDSE TEAMS SMASHTEN DELFT GENADELOOS WEG Gijs Rewijk had last van Evers.en modder HVL kansloos tegen REVA VICTRIXV BEHAALDE EEN VERRASSENDE ZEGE Rivière weer ernstig gewond Jacques Bouvy overleden Sportsplinters LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 5 FEBRUARI 1962 Steden - volleybalontmoeting Na visa-moeilijkheden Titelstrijd skiërs gaat niet door Na een vergadering die zes uur duurde, heeft de voorzitter van de Internationale skifederatie de heer Mare Hodler In Bern medegedeeld, dat de wereldkampioenschappen ski- en 1962 (Alpinenummers), die de volgende week in Chamonix zouden plaatsvinden, zün afgelast. Wanneer het „Allied Travel Office" de beslis sing dat Oostduitse sportlieden niet de NAVO-landen mogen bezoeken in trekt, dan zullen de wereldkampioen schappen wel doorgaan. Mare Hodler zei verder dat de in ternationale skifederatie had beslo ten telegrammen te zenden aan pre- i sident De Gaulle en Macmillan om te bemiddelen met het Allied Travel Office, het controlerend lichaam der NAVO-landen Wanneer hét bestuur van de in ternationale skifederatie geen ant woord heeft ontvangen voor dins dagmiddag. dat de Oostduitse skiers zouden mogen deelnemen, dan zal in plaats van de wereldkampioenschap pen een internationale ski-week in Chamonix worden gehouden. AUTOMOBILISME Ongeluk bij snelheid van 200 km per uur! By de training voor de 100 mjjlen- race van Warwick by Sydney is de Britse coureur Roy Salvadori aan het stuur van een Cooper-Climax een ongeluk overkomen. Hij reed met een snelheid van ongeveer 200 km per uur, toen plotseling de voorwielen van zijn bolide blokkeerden. De 39-jari- ge Londenaar kwam er volgens een eerste onderzoek in het ziekenhuis vanaf met enkele hoofdwonden en een shock. De mogelijkheid bestaat echter dat de Brit inwendig letsel heeft opgelopen. Zijn renwagen waarvan de waarde ongeveer f. 50.000 bedraagt, werd geheel ver woest. De wedstrijd werd gewonnen door Stirling Moss. Karstens smasht de bal door het Delftse blok. Links op de foto kijken Frank Bonte en Dick Bonnet gespannen toe. Leiden heeft zaterdagavond in het gymnasium de jaarlijkse kracht meting met Delft afgesloten met een sprekende 40 over winning. De Leidsch Dagblad-bokaal bleef daarmee voor de derde achtereenvolgende keer in Leiden. De Delftse teams zagen geen kans om ook maar één tegenpunt te scoren, al was het heren diende zege! B-team daar met een 20 set voorsprong heel dicht bij. Toch heeft het in het gymnasium niet aan spanning ontbroken: van de HVL verloor vier wedstrijden was het alleen bij de dames van meet af aan duidelijk dat de winst naar Leiden zou gaan. Delft kwam in dit treffen technisch i één misser en die kwam overigens bijzonder pover voor de dag. De he- I maar een centimeter buiten de zij- ren-junioren en de heren-senioren B kregen de punten echter bepaald niet cadeau De grote belangstelling ging natuurlijk uit naar het optreden van het A-team. De noodformatie van de TC had in de afdeling de nodige kri tiek gekregen. Kritiek, die pijnlijk voor elk gekozenen niet onder stoelen of banken werd gestoken. Laten we het direct maar zeggen: de noodformatie heeft vriend en vijand verrast met pittige, gedurfde acties. Delft was kansloos, 15-9, 15-5, en 15-10. Geen wonder dat de TC- leden vooral over deze zege bijzonder verheugd waren. Met de toeschouwers staakte de TC een zucht van opluch ting toen Frans Sieval het laatste punt in deze wedstrijd scoorde, want men verwachtte een instorting van de Leidse ploeg na het verlies Junioren De her en-junioren genoten de eer de Stedenontmoeting in te zetten. Leiden toonde al dadelijk op het punt technisch meer in de mars te hebben dan Delft. In de eerste en de tweede set kwam die technische meerderheid er niet uit. De acties van Bert v. d. Leeden waren weliswaar toen al imponerend, maar zijn Delft se rivaal Herman Lijnse rondde zijn minder spectaculair slagwerk af met een betere moyenne. Toch kon Lei den de winst in de eerste set binnen halen in een spannende slotfase, die een aaneenschakeling was van dave rende smashes en onbenullige fouten, 15-13 en 1-0 voor Leiden. Delft do mineerde dank zij Lynse en Braber in de tweede set. Delft maakte met 15-9 de setstand gelijk. Een krachtig woord van coach Favier langs de lyn transformeerde de Leidse formatie van een aarzelend en alleen bij vla gen goed spelend team tot een een heid, die Delft in twee droge sets geen voet meer aan de grond gaf. 15-7 en 15-6. De toonaangevende fi guren by de junioren waren Bert v. d. Leeden, Vervoort en P. Walops. B-teams De spanning bleef er ook ln de stryd van de heren B-team goed in. Op dit niveau brengt Delft elk jaar een zeer sterke formatie in het veld. Leiden heeft altyd de grootste moeite het hier tot een zege te brengen. De geroutineerde Delftenaren deel den in de eerste en tweede set de lakens uit met rustig opgezette en beheerst afgemaakte aanvallen, 15-9 en 15-10. Van Leiden zag men wel fraai treffers en dito reddingen, maar de kostbaar verkregen punten gingen door een gebrek aan tactisch inzicht en risico nemen op verkeerde mo menten verloren. Een reactie in de derde set bij Delft gaf coach Walops de gelegenheid zijn team weer wat op adem te brengen. Kees Vroege, Parlevliet en Bas van Gellecum kwa men op smash en voordat Delft de zaken weer met straffere hand kon aanpakken was het 15-7 en 2-1. Hevig is er in de vierde set om de punten gevochten. Leiden zag onder luide bijval van het publiek kans om een 8-13 achterstand na veel span ning om te buigen in 17-15. Met dat huzarenstukje was Delft verslagen. De pit was er bij de gasten uit en op regelmatige wijze haalde de B-ploeg de zege binnen, 15-11 (3-2)! lijn. Delft werd in precies 25 minuten „panklaar" gemaakt, 15-4, 15-5 en 15-8. De grote verrassing En toen kwam het A-team binnen de lijnen. Fel trokken de „gedood verfde verliezers" van leer. Zo fel dat Delft in een oogwenk tegen een forse achterstand (0-7) aankeek. Kogelende smashes van Frans Sie val, Nico van Biemen en Co Karstens op de afgemeten set-ups van Dick Bonnet. Een time-out herstelde de rust in de Delfste linies. Van 7-0 werd het via 7-3 en 9-7 toch een.on aantastbare winst voor Leiden. 15-9. In de tweede set raakte good old Frank Bonte ingespeeld op de fraaie set-ups van Rob Weise en kwam op smash als nog niet tevoren in de competitie. En nu bleef er van Delft helemaal niets meer over. Frans Sieval, Co Karstens en Nico van Biemen gingen, geruggesteund door het verrassende werk van de B- aanvulling, steeds vrijer speler en Delft kon daar eenvoudig niet tegen voordeel van Reva (15-12)." Onze stadgenoten hebben tegen lijstaanvoerder Reva gedecideerd ver loren. doch de Amsterdammers héb ben er vooral in de eerste en derde set hard voor moeten vechten. De Leidenaars die zonder Jan van Heek binnen de lijnen kwamen, boden in de eerste set goed tegenstand: vele malen werd de service teruggewon nen. doch tot het scoren van punten bleek HVL niet in staat. De verdedi ging van onze stadgenoten was, zo wel aan het net als in het achterveld niet bij machte de hoofdstedelijke aanval, waarin de internationals Goedhals en v. d. Ploeg uitblonken, te weerstaan. Aan het einde van de set kregen de roodbaadjes meer vat op het spel en kon iets van de ach terstand worden ingelopen, maar de set was voor Reva (15-7). In de tweede set lukte het by onze stadge noten minder goed. zodat de Amster dammers geen enkele moeite hadden om ook deze set op hun naam te schrijven il5-5). In de derde set herstelden HVL zich goed. De HVL-ers begrepen, dat alleen een consequent doorgevoerde aanval, hen een kans op een setzege zou geven. Steeds bleef HVL haar tegenstander een punt voor, doch Goedhals besliste de strijd in het Dames superieur De ontmoeting tussen de dames was snel voorbij. Leiden was op alle onderdelen van het spel zo superieur dat het alleen maar de vraag was of Delft nog tot een redelyke tegen- score in staat zou zyn. Dat was niet het geval. De strakke services van Ali Zonderop en Alice Rosbergen vroegen te veel van de zwakke opvangstechniek van de Delftse dames. Die waren al blij als ze de bal retour over het net konden j zenden en daarmee kwamen ze daar van de regen in de drup, want M. I Selier stond daar meestal klaar voor de smash. Van het dozijn set-ups. die de Nieuw Brunhilde-speelsters van een prima spelende Alice Rysbergen kreeg geserveerd, noteerden we maar Advertentie GANGEWL NL /f/0£N-T£L2m: WIELRENNEN Odijk zegeviert in laatste cross-rit De amateurs, nieuwelingen en ads piranten van de wielerverenigingen Swift-Combinatie uit Leiden en Sparta uit Den Haag bonden de stryd met elkaar aan op de hometrainer. De uitslagen waren: amateurs, 2x1 km: 1. A. Prangers (Swift), 2. C. Kloosterman (Swift) en J. Ferrarri (Sparta), 4. V. Musia Sparta5. B. Wolswijk (Swift), 6. W. Hilgerson (Swift). Nieuwelingen (2x1 km)1. H. Krauwel (Sparta), 2. J. Abbenhuis (Sparta)3. P. van Engelen Swift 4. F. Leemans (Swift). 5. N Hazel noot (Sparta), 6. J. van Beek (Swift). Adspiranten (2x500 m.)1. P. de Jong (Swift), 2. E. Kroon (Sparta), 4. A. v. d. Bon, 5. H. Zuidwijk. 6. B. Bakvis (Swift). De uitslag van de laatste rit in de cycle-cross competitie luidt: (15 km): 1. B. Odijk (Alphen). 2. E. v. d. Werf (Alphen), 3. P. de Jong (Roelof- arendsveen), 4. J. Blakenburg (Al phen), 5. W. van Diemen (Oegst- geest). Adspiranten: 1. H. Zuidwijk (Kou dekerk), 2. B. v. d. Hulst (Zoeterwou- de), 3. D. Bakvis (Leiden). Zondag a.s. staat er een trainings- rit op het programma. Gestart wordt in Oud Aade (in tenue) om tien uur. Microkorfbal Het eerste team van Fluks, dat op beide voorgaande wedstrijddagen van de microkorfbalcompetitie in Utrecht zo goed voor de dag was gekomen, faalde gisteren volkomen en wel voornamelijk door de schotloosheid van de heren, want de roodwitte dames kan men de nederlagen moei lijk verwijten. Zij namen n.l. 7 van de 8 gescoorde doelpunten voor haar rekening. Door nederlagen tegen Vogel Samos 2 en een gelijk spel tegen SKV, zakten onze stadgenoten van de eerste naar de vlijfcLe plaat-s en vielen zelfs geheel buiten de prijzen. Stukken beter deed het tweede team van Fluks het. Door overwin ningen op Vada 2, BKC en Amers foort met resp. 43 21 en 20 kwam dit team op de eerste plaats terecht en daardoor in het bezit van een fraaie lauwertak. In Rotterdam tindigde Zulderkwar- tier als eerste in haar afdeling. De overige Leidse teams waren minder succesvol. De resultaten waren hier: AlgemeneRozenburg 43Alge meneO. Eibernest II 2—3; Alge meneQuick 44; Zuiderkwartier— Ons Huis 8—4; Sperwers 2—Zuider kwartier 22; DanaidenActief 75 Danaiden't Zuiden 3 44; Algeme ne jeugdQuick Jeugd 2—2; Ons Huis jeugdAlgemene jeugd 12 Danaiden jeugd—Trekvogels jeugd 20; Danaiden Jeugd't Zuiden 1—11. Bosloop in Leidse Hout Koersen te Hilversum (Van onze medewerker) Noch Tabor, die vorige week zulk een uitstekende prestatie leverde, noch Vrydag, die voor het eerst voor zyn nieuwe trainer Wagenaar uitkwam, speelden een rol van enige betekenis in het hoofdnummer van de gisteren gehouden koersen te Hilversum. Victrix V (Jos Leeuwenkamp) was goed weg en werd gevolgd door Wiebeline Wip, Rudolf G en Vitalis. Aan de overzijde nam Wiebeline de kop over, maar Victrix volgde vasthoudend, terwijl Ugoldman K snel opkwam. Op het doel afgaande ontwikkelde zich een felle stryd tussen de koplopers, van wie Victrix V een mooie onver wachte zege behaalde. Ugoldman K ontnam kort voor de streep Wiebeline Wip de tweede plaats, Vrijdag liet een veelbelovende eindspurt zien en werd vierde. Na een valse start werd de aan vankelijk leidende Zancara in de openingsdraverij uitgschakeld, even als de snel optrekkende Zefanja, die een lange galoppade kreeg. Het werd een mooie eindstrijd, die een dubbele triomf voor de gebroeders J. S. en M. van Leeuwen werd, daar J. S. Zenith Williams in 1.34.7 deed zege vieren vóór de door Marinus ge stuurde Zanella. X Messidor werd een verrassende derde. Xylophoon werd in de tweede koers al spoedig uitgeschakeld. Zoon van Kievit, raakte door een lange galop pade kansloos. W.H. Hollandia voer de het veld lang aan, doch ook deze zag zyn kans door fouten in rook opgaan. Tenslotte stuurde Strooper Ydolius naar een 1.29.8 zege. De hem aanvallende X Double Six en Zephyr Magowan fouteerden 100 meter voor de streep, doch werden toch nog tijdig gezet om het tweede en derde geld te kunnen incasseren. De buiten weddenschappen lopen de Young Six won de Casper Double- prys zoals hij wilde. Op even zekere wijze werd X Straal W (Kooyman) tweede, die dus voor de toto win naar werd'. De lang leidende Y Dunst werd uitgeschakeld en Zibello Ha nover K en Young Menomal werden j resp. derde en vierde. In de Castro-prijs maakte Y Y Meeske een langdurige startfout. Spoedig had Zwaluw S (Wagenaar jr.) de kop met Zeeadelaar S en Y Nellie in haar voetspoor. In het rechte eind viel Vergay met Zee adelaar S de koploopster sterk aan, 'doch dit resulteerde in een galop pade, die tot door het stek voort duurde, zodat Y Nellie tweede werd voor Zignor van H. In de Cavalier-prijs beperkte de strijd zich hoofdzakelijk tussen Yvonne Hollandia (Eerenberg) en Youthful Nora Spencer (v. Dooye- weerd). Yvonne kon het niet hou den en moest in Youthful haar meerdere erkennen. Wanita van Barke werd derde voor Upper Ten. Ylinotte en Y Bert D (v. Dooye- weerd) streden in de zevende koers I voortdurend om de voorrang. Y Bert D won dit duel en toen leek de zaak voor deze in kannen en kruiken. Aan do overzijde in de laatste ronde begon Winston Spencer (Tesselaar), die zich in den beginne op de ach tergrond had gehouden, een ver vaarlijke opmars en hoewel de eind spurt te laat scheen ingezet, klopte Winsten kort voor de streep toch nog de leidende Y Bert D. Ylinotte volgde dichtbij op de derde plaats. De slotkoers werd van kop af ge wonnen door de door W. Strooper gestuurde Xanthia S. De favoriet Zuleika moest genoegen nemen met f 11.50, pl. 3.20, 8.70. X Messidor. Tot. wi. 2.40, 7.60, koppel 10.40, cov. Cash Six-prljs: 1. Ydolius (P. A. Strooper) (1.29.8); 2. X Double Six; 3. Zephvr Magowan. Tot. wi.: f5.10, pl. 1.80, 4.30, 2.10, koppel 13.60, cov. 10.80. Casper Double-prlJs: 1. VYoung Six (buiten weddensch.) (P. M. Smit) (1.27.3); 2. X Straal W; 3. Zibello Ha nover K; 4. Young Momenal. Tot.: wi, f5.40, pl. 1.70, 1.80, 2.30, koppel 11.70 cov. 8.40. Castor-prijs: 1. Victrix V (J. Leeu wenkamp) (1.25.-); 2. Ugoldman K; 3. Wiebeline Wip. Tot.: wi. f3.60, 2.90, 3.70, koppel 19.80, cov. 6 90. Castro-prijs: 1. Zwaluw S (J. Wage naar Jr) (1.28.9); 2. Y Nellie; 3. Zig nor van H. Tot.: wi. f5.30, pl. 2.50, 2,40, 3.30, koppel 19.30. cov. 6.60. Caveller-prijs: 1. Youthful Nora Spencer (J. van Dooyeweerd) (1.27.2); 2. Yvonne Hollandia; 3. Wanita van Barke. Tot.: wi. f2.40, pl. 1.40, 1.40, koppel 3.10, cov. 3.70. C Axworthv-T-prijs: 1. Winston Spencer (A. Tesselaar) 1.27.4); 2. Y Bert D; 3. Ylinotte. Tot.: wi. f3.10. pl. 2.10, 1.40, 3.30. koppel 6.70, cov. 5 20. Cavma X-prijs: 1. Xanthia S (W. C. Strooper) (1.28.5); 2. Zuleika: 3. Yl- bode B. Tot.: wi. f8.70, pl. 2.20, 1.60, 2.70, koppel 11.30, cov. 3 80. Totallsator-omzet f162.741. ZAALHANDBAL. Onnodige nederlaag van HVL (18-19) Veel doelpunten en van weerszij den goed spel, dat kregen de toe schouwers in de Houtrusthal in Den Haag te zien by HVL Operatie '55 2. Na een zeer spannend score- verloop won Operatie '55 met de wat vreemde score van 19-18. Vreemd genoeg verscheen HVL voor deze zeer belangrijke ontmoe ting slechts met precies zes veldspe- lers en doelman Hans Dieben. Geen wisselspelers dus en dan te bedenken dat de tweede plaats op de rang lijst met de daaraan verbonden pro motie de inzet van deze ontmoeting was! HVL domineerde in het eerste kwartier. Cyril Graanoogst was weer goed op schot en kon verscheidene keren op triomfantelijke wijze met een sprongschot de laatste hand leg gen aan de in deze wedstrijd, goede en breed opgezette aanvallen. HVL kwam met 7-3 voor, maar O. '55 had met rust de stand al weer in even wicht gebracht (9-9). Na de her vatting ontwikkelde zich een volko men gelijk opgaande strijd, waarin Operatie '55 tenslotte een wat for tuinlijke winnaar werd (19-18). Met bijv. een Ramon Singerling en Wim Blyenberg (Blauw Wit) was gistermiddag in het Haagse Zui derpark weer een gevaarlijke man. Maar in dit geval loopt zijn poging om te scoren toch vast onder de arm van ADO-doel- man Van Vianen. H «fo t IrA/i- viwnH n tno Kaeie in de gelederen zou er onge- de tweede plaats vóór Ylbode B. De een zege v00r <je roodwit- vprrir.htinp van Hevren mpl Write ,...b Spartaan verraste (Van onze atletiek medewerker) Tegen de traditie in sneeuwde of regende het gisteren niet in de Leidse Hout, waar het atletiekseizoen 1962 werd ingeluid met de door de Bata ven georganiseerde nationale bosloop. Zoals te verwachten was, zegevierde Gerda Kraan bij de dames; by de heren moest favoriet Rewijk (Bata ven) zjjn meerdere erkennen in Joop Evers (Celebes). Het weer was dus vrij goed te noe men, maar het inmiddels verdwenen sneeuwpakket had toch een modderig spoor achtergelaten op het parcours dat er daardoor niet gemakkelijker op was geworden. Bet milde zonnetje vergoedde echter veel voor de 120 atleten, die aan de start verschenen. Spectaculair De start van de 60 C-D klassers was zeer spectaculair want reeds na veertig meter moest een modderige, scherpe bocht worden genomen. Iedereen bleef gelukkig op de been en daarna ontspon zich een zeer felle strijd. Niet alleen om de ere-plaat- sen maar vooral om de Royal San ders Wisselbeker voor de vijf best ge klasseerde atleten van een vereni ging. Op schitterende wijze wist D- klasser W. van Gerven (Spartaan) zich als eerste te klasseren voor alle C-klassers dus! en tevens wist hij met zijn clubgenoten op de be geerde wisselbeker beslag te leggen. De Bataven waren hun grootste con currenten. De Spartaan (Lisse), die pas en kele maanden geleden werd opge richt, kwam ook verder goed voor de dag. In de wedstrijden voor jongens A en B ging de erepalm eveneens naar de Lissenaren- Bij de dames was Gerda Kraan ook nu weer onverslaanbaar. Slechts in het eerste gedeelte van de race konden Toos Adriaansen en Ria de Winter in haar buurt blijven. Toen Ria er een schepje boven op gooide, was het direct al duidelijk dat zij met ruime voorsprong zou finishen. Joop Evers van het Haagse Cele bes gaf bij de A-klassers Gijs Rewijk, die als favoriet van start ging, geen kans. Ongetwijfeld had Evers met zijn korte, lichte pas minder last van de modderpaden dan de Leidenaar met zijn langere pas. Na de eerste ronde had zich een kopgroep ge vormd van vyf man. onder wie de B-klassers Broer (Trekvogels) en Joop van Leeuwen (Holland). Na de tweede ronde was er onderling meer verschil. Evers had bij de finish een voorsprong van 100 meter opgebouwd. Een knap stukje werk! Uitslagen Dames 1150 m: 1. Gerda Kraan (Bataven) 3.18.3, 2. Toos Adriaanse (Sprint) 3.24.6, 3. Ria de Winter (Ba taven) 3.29.9. Heren A 4200 m: 1. J. Evers (Ce lebes) 13.01.4, 2. G. Rewijk (Bata ven) 13.20.6, 3. G. Kooiman (Gouda) 13.24.4. Heren B 4200 m: 1. L. Broer (Trekvogels) 13.21.8, 2. J. v. Leeu wen (Holland) 13.40.4, 3. J. Verweij (AAA) 13.41.9. verrichting van Heynen met Vérité D was, zacht uitgedrukt, bedroevend. De uitslagen luiden: Caruso-prljs: 1. Zenith Williams (J. van Leeuwen) (1.34.7); 2. Zanella; 3. ten uit de bus zijn gekomen. En waarom geen reserve van het tweede elftal ingezet zoals bijv. R v Zijp' Bijzonder jammer, dat HVL de prach tige kans op deze wijze heeft gemist! Scylla verloor van AMVJ- reserves Scylla heeft het in Amsterdam tegen AMVJ 2 niet ver kunnen bren gen. De Leidenaars, by wie Bakker zich door ziekte had moeten laten vervangen door Kanbier, verloren kansloos met 82. AMVJ nam van het begin af het initiatief. Claessens won van De Jong, Colthof in drie games welis waar van Kanbier en Horlings verraste met een gedegen verdedi ging Van Zoelen (30). Pas nadat Colthof AMVJ 2 op de drempel van het gelijkspel had gebracht (4—0) door een zege op De Jong (1921. 21—10. 21—11) kwam Scylla tot een tegenpunt. Van Zoelen manoeuvreer de Claessens naar een 1721, 1921 nederlaag (41), maar Kanbier mis te die rust. toen hij tegen Horlings de beslissende slag bij 1821, 2118, 1920 moest afvuren. Via 2220 werd het 51 voor AMVJ 2 dat on danks een tweede zege van Van Zoe len dit keer op Colthof (2113, 21—17). in de volgende partij de volle winst kreeg dank zij Horlings die De Jong terugwees (6—2) Kanbier had een vliegende start tegen Claessens (17—21, 13—17) maar toen spraken de zenuwen een woordje mee, 21—19, 21—14, waarmee het 1—2 werd voor de Amsterdamse reserves, die boven dien ook nog het dubbelspel wonnen (8—2). Uitslagen tafeltennis afdeling Lei den: Heren 1ste klas: Salamanders 4 Scylla 3 55; E.N.Docos 2 82; RTC 1Docos 3 63. Heren 2de klas: Scylla 4Docos 4 5—6. Heren 3de klas: Docos 5Baronie 1 8—2- ATTC 3—Docos 6 7—3; Scylla 5St. HTSB 5 1—9. Heren 4de klas: Docos 7PTT (L) 37; Docos 9Den Burcht 4 73; TCSScylla 6 46; Scylla 7—Rus tenburg 4 37; Docos 8St.. HTSB 12 64; Gona—Scylla 8 46. Dames 1ste klas: RTC 1Docos 1 3—7. Dames 2de klas: Docos 2Cebusta 1 5—5. Dames 4de klas: Docos 4Rozen burg 2 55. Junioren 1ste klas: Pit '54Scylla 4—6. Tafeltennisuitslagen EREKLASSE AMVJ 2—Scylla 8—2; Nedlloyd— Smash 73; PS\Batswingers 46; Treffers—UBTV 1—9; Wibo—AMVJ 1, 4—6. De stand luidt nu: AMVJ 1, 13—26; Smash 1524; Nedlloyd 1322; Wibo 15—17; Povac 13—14; Scylla 14—14; AMVJ 2, 15—14; UBTV 12—12; Bat- swinger 1512; Eendracht 147; Treffers 150. HOOFDKLASSE C Uitslagen: Sprenger UCTwenty - one-up 1. 46; TreffersDDC 1, 8—2; UBTV 2—A VGA 5—5; Wibo 2— Smash 2, 64. Stand: Treffers 11—22; DDC 1,12— 17; Wibo 2, 11—16; A VGA 11—14; Twenty-one-up 1, 12—9; UBTV 2, 118; Smash 2, 126; Sprenger UC 2, 11—3; Golto 11—1. Evers finisht als winnaar van de nationale Bosloop in de Leid se Hout. Heren C 2800 m: 1. H. Evers (Ce lebes) 8.46.6, 2. D. v. Leeuwen (AAV 36) 8.47.6, 3. B. Broere (AV23) 8.49.4. Heren D 2800 m: 1. W. v. Gerven (Spartaan) 8.34.7, 2. D. Roos (Trek vogels) 8.49.8, 3. K. Meeuwisse (Spar taan) zelfde tijd. Jongens A 1400 m: 1. P. Beelen (Spartaan) 4.13.6, 2. A. Warmerdam (Spartaan) 4.20.-, 3. Kaandorp (Olympus) 4.20.8. Jongens B 1150 m: 1. A. Meeuwisse (Spartaan) 2.57.2, 2. H. Verwoerd (Start) 2.59.7, 3. G. Groen (Doves) 3.10.-. Verenigingsprys C/D-klasse: 1. Spartaan (Lisse) 31 punten, 2. Bataven (Leiden) 38 pnt, 3. V en L (Den Haag) 54 pnt, 4. SSS (Woer den) 77 pnt. DAMMEN Huisdammers-toernooi Sinds de activiteiten van Baba Sy in Nederland is de belangstelling voor het dampsel weer toegenomen. Morgen maakt D.C.L. een aanvang met nieuwe wedstrijden, waaronder een toernooi voor huisdammers. Tus sen half acht en acht uur kan nog ingeschreven worden in het clublo kaal, Nw. Beestenmarkt 15 of bij A. v.d. Putten, Herenstr. 147 (heden avond). Ter inleiding zal de heer P. Olivier de spelregels behandelen en deze toe lichten met behulp van een demon stratiebord. De laatste comptitie- wedstrijd tegen KWZ eindigde in een gelyke stand: 10—10. WIELRENNEN De Franse wielrenner Roger Rivière en zijn vrouw zijn na een auto-onge luk in de buurt van Veauche (Loire) met ernstige verwondingen opgeno men in een ziekenhuis in St.-Etienne. Roger Rivière heeft zware verwon dingen aan de milt en borst, terwijl zijn vrouw, die hem vergezelde een ernstige hoofdwond heeft opgelopen. Rivière, de houder van het wereld- duurrecord en ex-wereldkampioen achtervolging, was herstellende van een ernstig ongeluk in 1960 op de berg Perjuret. In de veertiende etap pe van de Ronde van Frankrijk van Millau naar Avignon, viel de Franse kampioen in een twintig meter diepe ravijn en brak toen twee wervels. Roger Rivière, op 23 februari 1936 in St.-Etienne geboren, begon zyn carrière in 1953. Dit jaar reed hij met Raphael Ge- miniani de Rallye van Monte Carlo en eindigde op de 83ste plaats. VOETBAL Op 82-jarige leeftijd is in Den Haag overleden de oud-voetballer van DFC, ir. Jacques Bouvy. Hij was een befaamd achterspeler in deze club in de periode van 1898 tot 1911. Bouvy, die erelid van DFC was, was van 1901 tot 1904 voorzitter van deze vereniging. In 1908 kwam hy als voorzitter terug en bleef dit tot 1911. De Nederlandse jongens basket- balploeg heeft zaterdagavond in Gent met 4944 gewonnen van Bel gië. De Nederlandse meisjes wonnen eveneens en wel met 5133. De worstellandenwedstrfld Ne derlandWest-Duitsland Jeugd, die zaterdagavond in Brunssum werd ge houden, is met 5—3 door de Duitsers gewonnen. Roger Declercq is zondag te Vo- neche kampioen Cyclo-cross van Bel gië geworden. Hij legde het 23-km lange parkoers af in 1 uur en 40 seconden. Albert van Damme werd tweede op 2 min. 40. sec. en Pierre Kumps derde op 3 min. 40 sec. De Russische atleet Oleg Fedo- seyev kwam zondag in Leningrad tijdens indoorwedstryd tot 16.15 me ter. Deze prestatie betekende een nieuw wereld indoorrecord. Het wereldrecord staat met 17.03 meter op naam van de Pool Jezef Schmidt. Een dubbele century (205 runs) van Ted Dexter heeft Pakistan op de derde dag van de derde testmatch tegen Engeland, die in Karachi wordt gespeeld, voor een grote rchterstand geplaatst. Als antwoord op het eerste inningstotaal van Pakistan (253) scoorde Engeland 453 voor 4.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 10